Ster der Juniores in Sint-Gillis-Waas Rudy Van De Velde spurtwinnaar Roger Seghers wint de «Vierde Wase Lentepalm» Juniores te Berlare W.A.O.D. Nieuwelingen Ronny D'Hooghe en Peter Van Impe winnen Michel Vaarten terug uit Japan Nieuwelingen Edward Verhoeven klopt Van Walle te Temse Ronald Van Aevermaet en Jan Joos doen het prima napping D® Voorpost - 23.5.1980 - 25 het totaal dienden 13 onden afgelegd. Een ont- van negen ren- het vuur aan de In dit kopgroepje be- 'onden zich Franky Spaer- r, de plaatselijke ren- Dirk Heirwegh en de lederlander Van Goethem ie de bedrijvigste waren. )ndanks de goede ver- tandhouding konden ze niet voorkomen dat het tot een hergroepering kwam. Wanneer daarna Patrick De Maesschalck in gezel schap van Dany Verheyen het waagde kon dit duo het een zestal ronden volhou den. Een onderneming van Van De Velde was van kor te duur omdat een bedrijvi ge Franky Spaerkeer er al les uitperste. Bij het ingaan van de laat ste ronde bleven er nog 22 kanshebbers over. Franky Spaerkeer moest tweemaal van band wisselen en kwam tot overmaat van ramp nog tegen een stilstaande wa gen terecht zodat hem alle kansen op de eindzege ont nomen werden. Op enkele kilometers van de streep sprongen negen rAners weg: Rudy Van De Velde, Rudy Haentjens. Rony Mettepenningen. Gino De Backer, Karei Van Goet hem, Stefaan Van Leeuwe, Gaston Pieters, Patrick Van Wetter en Walter De Veerman. In de spurt toonde Rudy Van De Velde zich de snel ste voor De Backer, Haent jens en Mettepenningen. DEVE Als derde afspraak in de traditionele Ster der Ju niores voor de provincie Oost-Vlaanderen, komen de in totaal 15 deelne mende ploegen zondag a.s. naar Sint-Gillis (Waas) afgezakt. De blauwwitten hebben het tot nog toe vrij aardig gedaan: tijdens de eerste confrontatie was het vooral de sterke wind die de renners tot hard knok ken verplichtte. Hierdoor vielen reeds twee ploeg leden af in de eerste kilo meters. De overblijvende (zonder een ongestelde Danny Janssens) weer den zich echter als beren, maar hadden het ongeluk dat een van konditie bla kende Wuytack lek reed. Net op dat moment viel de beslissende uitval met W ruim twintig renners 1 waaronder Walter De lp! Veerman en Mare Meule- man. Dit pak renners IÉ: ging echter niet ongehin- derd naar de oppergaai, 4T* want een zeer sterk rij- Ij dende Wim Baeyens j sprong in gezelschap van Gino Lisabeth, en vond zelfs nog de kracht om z/jn vluchtgezel in de rechte lijn met meer dan één fietslengte voor,te blijven. Walter De Veer man (17e) en Mare Meu- leman (19e) zaten dus in het achtervolgende groepje, terwijl Eric Wuy tack (25ste) zeer nuttige puntjes scoorde, wat WSC Vooruit meteen een vijfde plaats opleverde in het voorlopige ploe- genklassement. De tweede rit werd verre den op een gemakkelijk circuit in en rond Zwijn aarde. Reeds van bij het begin werd het St.-Gillis- gezelschap zwaar op de proef gesteld met drie ba'ndbreuken en een goed afgelopen aanrij ding van hun ploegwa- gen. Na een voortijdige ontsnapping met een do zijn vluchters, werd de beslissende aanval in de juiste plooi gelegd door het duo Franky van Oten en José Fauconnier, hun geslaagde uitlooppoging werd succesvol gecoun terd door het kwartet Eric Wuytack - Johan Vyncke Ronny Mettepenningen, Gino Lisabeth, die op minder dan geen tijd de koplopers hadden bijge haald. Hoe de achtervol gers ook aandrongen het ging toch tussen de vijf (want Metdepenningen had pech in de laatste ronde) voor de bloemen. Hierin liet Eric Wuytack niets aan het toeval over en begon reeds vanop veilige afstand van de start een bewonderens waardige eindrush, waar bij hij Lisabeth en# Van Oyen totaal verraste. Voor het klassement scoorden verder nog De Veerman (27 ste), Van Puyvelde (31), en de langzaam herstelde Jans sens (35). Dit leverde hen de zesde plaats op in het dagklas sement, terwijl Vooruit St.-Gillis een plaatsje moest prijsgeven in het algemeen klassement (van de vijfde naar de zesde plaats). Door zijn oververdiende overwin ning schuift Wuytack plots naar de achtste plaats in de individuele puntenklassering, met 54 punten, terwijl Lisabeth door twee tweede plaat sen aan de kop staat met 78 punten. Nu is het zondag aan staande een uitstekende gelegenheid voor de Waaslanders om enkele UITSLAG I. Rudy Van De Velde de 87 km in 2u.l2min.. 2. Gi no De Backer. 3. Rudy Haentjens, 4. Rony Mette penningen, 5. Karei Van Goethem, 6. Patrick Van Wetter, 7. Gaston Pieters, 8. Walter De Veerman. 9. Stefaan Van Leeuwe, 10. Patrick De Maesschalck, II. Alain Van Damme, 12. Patrick Deceuninck, 13. Philip Saman. 14. Jimmy Cornelis, 15. Pieter De Boeck. De Molenhoekprijs voor juniores werd door Rudy Van de Velde gewonnen, (c) plaatsen op te schuiven in het ploegenklasse- ment en de goede rang schikking van hun voor man Eric Wuytack te be veiligen en zelfs te verbe teren. Geen onmogelijke zaak als Danny Janssens, na een griepaanval weer helemaal hersteld zal zijn en attente renners als Van Puyvelde, De Veer man en Meuleman zich niet te vlug laten ver rassen. Onze pronostiek, is een Wase overwinning met een uitgesproken voor keur voor de Sinaainaar, terwijl Rudi Roels en Ronny Metdepenningen ook te duchten zullen zijn. Afspraak zondag middag om 15 uur in de Stationsstraat aan het Clubhuis van de St.-Gilli- se wielervereniging. Mare De «Vierde Wase Lente- palm» is over het geheel genomen een vrij saaie aangelegenheid geworden, omdat de ontspanningen, die de vorige drie edities deze WAOD-klassieker kenmerkten, nu achterwe ge bleven (waarschijnlijk te wijten aan het drukkende weder). De tocht door gans het Waasland van 80 km was dan ook niet meer dan een gezond uitstapje voor wie lertoeristen (méér dan drie kwartier vertraging op het tijdschema). Toch werd de rust verstoord door Robert Gobert, die bij het binnen rijden van Sint-Niklaas voor de tien plaatselijke ronden het hazepad koos. Roberts ontsnapping Gobert was met zijn 47 jaar de ouderdomsdeken uit het pak van 104 vertrekkers bleef bijna drie ronden van 6 kilometer overeind, door dat zijn ploegmakkers de groep in bedwang hielden. Toen was de vluchter dui delijk over zijn beste krachten heen en verwacht te iedereen een aanval van Goberts kopman Patrick Van Renterghem. Bij het inlopen van de moedige Bellemnaar sprong in tegendeel een ander sterk trio in minder dan geen tijd weg. Gerard De Wilde, Roger Seghers en Etienne Sonck gaven immers het onderste uit «hun kas», wat eerstgenoemde even later moest bekopen in een opgave. Het uitgesproken favorie tentweetal Seghers - Sonck liet zich echter niet pramen en begon werkelijk een ra ce tegen de (verspeelde) tijd. Met nog drie ronden te gaan was hun voor sprong één minuut, terwijl bij het ingaan van de laat ste ronde dat reeds uitge- eroeid tot 3'30". Nu begonnen ze te rivalise ren om de zege, waarvoor een venijnige spurt besliste met als winnaar de gewiek ste Seghers voor de uiterst ontgoochelde oud-beroeps renner Etienne Sonck. Het succes van de ploeg Roger Seghers won in Sint-Niklaas de WAOD-klassieker. Vermeersch werd nog vol- gemaakt door Patrick Van drik Peeters, terwijl het Renterghem die de groeps- ploegenklassement zeer sprint won voor Herwig duidelijk werd gewonnen Bloem en Omer De Block door Helder - Gent met 14 (eerste Waaslander). De punten voor For-Ever - buitenlanders kregen Zottegem (22 ptn.) en Ver- slechts een troostprijsje meersch - Afsnee (24 ptn.) met de 9de plaats van Hen- Mare Onze nieuwelingen staan nog op de drempel van een «carrière». Velen voelen zich geroepen. Het aantal "uitverkorenen zal, zoals dit in lengte van jaren steeds is geweest, erg klein zijn. Vandaar... Toch loont het meer dan de moeite een aantal resulta ten uit de lange lijst op te pikken. Ronny D'Hooghe won in Maria-Aalter en uit Onkerzele kwaty Peter Van Impe. met de palm naar huis. Patrick Smet, tweede te Verrebroek, Danny Blondeel, derde in Sint Ulriks-Kapelle. Fran- kie Mathijssens, derde te Temse en vijfde in Verre- broek, Johan De Mesmae- ker, derde in Onkerzele, Daniël Smet. derde in Ver- De Hammenaar Jimmy Cornelis was één van de smaakmakers tijdens de junioreskoers te Zele. Hij was tweede en kreeg een prachtige trofee, (c) rebroek, Danny Vergau- wen. vierde te Temse, Wim De Smet, vijfde te Temse, Peter Burms vijfde in Kal ken, zijn allemaal jongens met inhoud en die metter tijd kunnen bewijzen dat ze er als renner kunnen komen. Filip Van Walle heeft in zijn vroegere gemeente Temse willen aantonen dat hij als renner iets kan. Zo was hij ongetwijfeld de meest bedrijvigste. Maar vermoedelijk heeft Van Walle te diep in zijn krachten moeten putten om op het einde Edward Verhoeven nog te bedrei gen, zodat uiteindelijk de man uit Puurs het haalde voor Van Walle. Peter Burms en Van Walle hadden voorheen ai een uitlopertje gewaagd dat niet ver genoeg droeg, tot het tot een hergroepering kwam en Verhoeven weg ging, andermaal met Van Walle. In de spurt voor de derde plaats was het Franky Ma- thijnssens die won voor Dany Vergauwen en Wim De Smet. DEVE UITSLAG 1. Edward Verhoeven (Puurs) de 55 km in lu. 15 min, 2. Filip Van Walle, 3. Franky Mathijnssens, 4. Dany Vergauwen, 5. Wim De Smet, 6. Fran?ois Coe- cke, 7. Pete Burms, 8. Jo han Willaerts, 9. Chris- tiaens, Struyf, 10. Kurt Verstappen, Het kriterium te Berlare-Bareldonk werd door junior Ronny Westelinck gewon nen. (jj) 5 Luc De Grauwe Luc De Grauwe is geen meeloper bij de profs. De man uit «Hagem» kan van zelfsprekend nog geen in drukwekkend palmares voorleggen, doch overal waar hij rijdt zorgt hij voor, spektakel. Binnenkort reali- zeert hij misschien zelfs een stunt, want hij kan wat, die Luc. Johny De Nul In Belsele beschermde Joh ny De Nul de vlucht van Alberl Van Vlierberghe die met een kopgroepje naar de finish stormde en in extre mis naar de zege poogde te demarreren. In Kessel zou Johny zijn kans hebben ge had, doch pech sloeg hem terug Etienne Van Der Snickt Etienne Van der Snickt blijft bescheiden zijn weg bewandelen. Een plaatsje bij de «top tien» zat er voor de Berlarenaar niet in tij dens de afgelopen dagen, doch verscheidene keren veroverde hij een zijgaai. Lucien Van Impe Lucien Van Impe scherpt in eigen land de konditie aan. De winnaar van de Tour 1976 klimt stilaan naar de grote konditie en van hem mag dit jaar, ondanks de vele beslommeringen die eraan vooraf gingen, nog een en ander verwacht. Toen Michel Vaarten, de uit Turnhout naar onze ge westen gekomen spurter, derde werd in het wereld kampioenschap snelheid, werd hem beloofd dat een invitatie voor Japan uit de bus zou vallen. Dat is intus sen een poosje geleden ge beurd. De reis naar het Oosten zit er zelfs reeds op. Michel streek neer in Za- ventem en blaast nu een paar dagen uit by zijn echt genote, de dochter van Ron de van Vlaanderenspecialist Achiel Buvsse. «Fantastisch, gewoon fan tastisch was het. Vijftig wie lerbanen zyn er her en der neergezet. Stuk voor stuk juweeltjes. Vooral snel- heidstornooien spreken er tot de verbeelding van de massa. In Utunimiya bij voorbeeld, kwamen 8.000 mensen opdagen om ons te zien rijden. Dat Japan de jongste tijd superstars pro duceert, kan geen verwon dering aren ais je weet hoe veel jonge mensen zich in de «vitesse pure» speciali seren. Michel Vaarten reisde sa men met de Italiaan Turini en de Fransman Cahard naar het land van de rijzen de zon. In de spurtnum mers bleef Vaarten zijn ge zellen de baas. Hij nam ook deel aan het kampioenschap van Japan over de kilome ter tijdritten. Daarin reali- zeerde hy de zesde tijd. «Een onvergetelijke bele venis, die reis naar Japan. Misschien gaan we volgend jaar, samen met enkele an dere renners uit Europa, opnieuw naar ginder. Ja pan zou bovendien in de kortste keren zelf eens het wereldkampioenschap wil len organizeren. Misschien komt dat er wel van.» Etienne De Beule en Frans Van Vlierberghe De Giro heeft niet lang ge duurd voor Etienne De Beule en Frans Van Vlier berghe. Samen met de Van Houwelingen geraakten ze als gevolg van ongunstige omstandigheden een heel eind achterop tijdens de tweede rit. Het kwartet be reikte de finish na het slui ten van de kontrole en kon meteen de valiezen pakken. Ronny De Witte Ronny De Witte is een prof die zijn beroep door en door kent. Niet voor niets moet hij kopman Checco Moser helpen en bijstaan in de Giro. Ronny doet het uitstekend Voor een «klas sement» moet hij niet rijden, en toch toont hij af en toe een flits. Benny Vermeulen Benny Vermeulen blijft leergeld betalen. Toch toont hij zich meer dan op zijn beurt. Zoals in Kessel, waar hij twaalfde was. William Tackaert Na een zeer zwaar voorsei zoen komt William Ta ckaert weer op de proppen. Hij reed in Meulebeke een zeer opgemerkte wedstrijd en was tweede achter Lieven Malfait. Albert Van Vlierberghe De «ouwe» Alberl Van Vlierberghe reed niet alleen in «zijn» Belsele uitstekend. In Kessel waagde hij tijdens de laatste kilometers nog maar eens alles of niets. Hij werd in extremis gegrepen doch effende voor zijn ploegmaat Rik Caethoven de weg naar de zege. Wilfried Wesemael Wilfried Wesemael, één van de basispionnen van de ploeg Post, werd na zijn opgemerkte prestaties in het seizoenbegin door ziekte geremd. Wilfried, die in de Tour de France heel wat diensten kan bewijzen, is aan het terugkomen. In Sombreffe - Charleroi bie- voorbeeld was hij 16de. Ronny Van de Vijver Ronny Van de Vijver kan meer dan zijn uitslagen la ten vermoeden. Zijn «dicht ste» plaats behaalde hij in Koersel: derde. In Belsele bolde hij als nummer tien over de streep. Eric Wuytack Eric Wuytack was onze bés te vertegenwoordiger in het nationaal junioreskam- pioenschap te Aye. Hij fi nishte er als nummer acht. Voor Luc Van Puyvelde werd het een 15de plaats zeer goed) en Ronny Met tepenningen was 26ste. José De Cauwer José De Cauwer rijdt vooral in Frankrijk en was ginds tiende. In Sombreffe- Charleroi werd het een 22 ste prijs. Ronald Van Aevermaet is één van 's lands beste ama teurs. Dat bewees hij maandag te Grimbergen, waar hij als nummer twee eindigde. Jan Joos, reeds eerder lau reaat tijdens het afgelopen weekeinde, koerste nadien in Moerbeke-Waas en was er tweede. Willy De Backer was vijfde in Zingem en tiende te Grimbergen. In Moerbeke - Waas werd het voor Beno Presney een zevende prijs en William Despeels was daar achtste.

De Voorpost | 1980 | | pagina 25