Avanti Femina wint Beker Avanti out te Neer pelt Testmatch met titel als inzet Halve finale Beker van België Einde seizoen H.C. Buggenhout: een jonge kampioen - Avanti-kadetten kampioen van België Avanti Vice-kampioen van België 26 - 23-5->980 De Voorpos, VROUWENHANDBAL Avanti Femina - Uilenspiegel 10-9 Na een memorabele wedstrijd is Avanti Fe mina erin geslaagd Be kerhouder te worden. Voor de Lebbeekse da- mesploeg betekent .deze overwinning heel wat. Inderdaad, na twee'min- der gelukte seizoenen waarin de vroegere Bel gische Kampioen heel wat moeilijkheden dien de te overwinnen wordt dank zij deze Belgische Beker opnieuw aange knoopt met een kort maar reeds rijk verleden. Avanti Femina plukt dan ook vlugger dan ver wacht de vruchten van hun pionierswerk inzake jeugdopleiding. Na het verdwijnen van o.a. Mag- da Van Den Borre en nog enkele anderen diende men bij Avanti Femina inderdaad vrij vlug be roep te doen op de jeugdspeelsters. Na een eerder moeilijke, maar logische aanpassings periode, ontpopten deze meisjes zich als waardi ge vervangsters voor ge- renomeerde voorgan gers. Tijdens het seizoen 1979-80 werd het defini tief duidelijk dat de opvolging verzekerd was. Avanti Femina be sloot het seizoen op en meer dan eervolle twee de plaats en ondanks dat zij de laatste maanden geen beroep meer kon den doen op de gehuwde S. Muylaert - de laatste jaren de bijzonderste aanvalster - slaagden zij er nu in de Belgische Beker te veroveren. Voor trainer-coach, J. Kop pens, een bijzonder po sitief eerste seizoen al mag men hier de ver diensten van L. De Nil - de vroegere trainer - en M. De Smedt - de vroegere jeugdtrainer - zeker niet vergeten. Voor het Avanti Femina be stuur, onder leiding van voorzitter F. Van Biesen, wordt het nu een hele taak de nodige sponsors aan te trekken om vol gend seizoen financieel in staat te zijn het verworven recht op deel name aan de Europese Beker te kunnen benut ten. De finalewedstrijd werd zoals verwacht een uiterst spannend duel tussen twee ploegen die aan elkaar gewaagd zijn. Lebbeke toonde zich echter beslist de betere ploeg en de ganse spe lerskern bleek - vooral tijdens de tweede helft - mentaal heel sterk te staan. De wedstrijd kwam moeilijk op gang. Beide klubs namen in de beginfase weinig risico's zodat de verdedigingen gedurende 8' baas ble ven. Hilde Bleyaert die zich nog maar eens als bijzonderste scoorster bij Femina deed kennen, kon dan de score openen op penalty. Vier minuten later maakte Van Damme er 2-0 van maar Uilen spiegel, onder impuls van een weer zeer aktieve Neyrlnck, stelde gelijk en nam voor de eerste en ook enige maal voor sprong na 19'. Lebbeke liet zich niet intimideren en nog voor de rust slaagden Van San en Cools erin Lebbeke op nieuw op voorsprong te brengen. Ruststand 4-3. Eens deze eerste helft voorbij, steeg het ver trouwen bij Avanti met reuze schreden. Sterk gemotiveerd spelend slaagden zij erin langs een trefzekere H. Ble yaert via 5-3 tot 7-5 voorsprong te nemen na 14' in de tweede helft. Uilenspiegel, zoals steeds zeer hardnekkig, slaagde erin gelijk te stel left 3' later (7-7) maar opnieuw langs Bleyaert maakte Avanti er 8-7 van. Qndanks een weer voor treffelijke prestatie van "fHauwelaert In het Avanti doel, konden de Ant werpse meisjes opnieuw gelijk stellen één minuut voor het wedstrijdeinde (9-9). Tijdens een uiterst zenuwslopende laatste minuut kon H. Bleyaert in de allerlaatste secon den langs links de Ant werpse verdediging ver schalken en het zo be langrijke tiende Avanti doelpunt scoren. Meteer: s| was de wedstrijd ge; p! speeld en Avanti Femlnj z. kon aan een vlerlno ai beginnen die uiteraard te sj Lebbeke tot laat in de h nacht nazinderde. Avanti vv Femina: Hauwelaert er u Van Langenhove, Moo, z» nen, Biesemans, H. Ble st yaert 6, M.L. Cools 1 D Van San 1, Van Damme g 1, Van Den Broeck 1 vi Lissens V, Van Handen- vi hove. d' EVl b ir N d Ie Landelijke Sp. Neerpelt - Avanti Lebbeke 22-17 AJax Lebbeke Ap. Kortrijk 29-22 Zoals door de meeste Avanti supporters werd gevreesd is Avanti er niet in geslaagd zich te Neerpelt te plaatsen voor de finale van de Belgische Beker. De wedstrijd was beslist het aankijken waard en al was het een feit dat de Limburgers tijdens de tweede helft er opnieuw hart tegenaan gingen, deze 1/2 finale werd gelukkig geen heruitgave van de kompetitiewedstrijd In het Dommelhof. Tijdens de eerste helft (6-4). Een heel goed bewees een vlot spelend Avanti liet zich hierdoor Avanti zeker niet de niet van de wijs brengen mindere te zijn van de en langs Ebel en een Limburgers. Na een ge- juist werpende De Batse- lijkopgaand begin (2-2) lier kon Lebbeke voor wisten Dirk Verhofstadt sprong nemen (7-8). en J. Schuermans Neer- Avanti voerde toen de pelt naar een kleine forcing maar een vertwij- voorsprong te werpen feld aanklampend Neer pelt slaagde er toch in de rust met 10-10 te berei ken. In het begin van de tweede helft bleef het nog gelijkopgaand (11- 11) maar toen ging Neer pelt er plots hard tegen aan. Het scheidsrech- tersduo verloor toen wel even de pedalen en een zenuwachtig geworden Lebbeke kreeg toen de genadeslag (15-11) langs Dirk Verhofstadt en J. Schuermans. Toen viel het gedurende 10' stil en even kregen de Avanti supporters opnieuw moed bij een 15-12 sco re. Neerpelt bleef echter zeer hard verdedigen - nietwaar De Vlieger - en nu ging Avanti definitief de boot in. Neerpelt dreef op tot 17-12 en een enigszins mentaal aan geslagen Lebbeke kon deze achterstand niet meer ophalen. Voor Avanti dit seizoen dus geen Europese Beker der Bekerhouders maar mo gelijk wel deze der Landskampioenen. Hier toe moet zaterdag dat zelfde Neerpelt geklopt worden maar nu te Ho boken. Kapitein Moonen en zijn medespelers blij ven erin geloven. Naar ons gevoel met reden. NeerpeltPaesen en Loemers, D. Verhofstadt 11, J. Schuermans 9, L. Schuermans, Van Wer- de, Nuts 1, Van Herck, Kenis, Tielens 1, H. Schuermans, Huls bosch. Avanti: Nincovicen Mor tens, Ebel 5, De Vlieger 1, De Batselier 4, Ver- moesen 3, De Smedt, Cornelis 1, K. Verhof stadt, A. Maes 2, Moo nen 1 EVA Avanti Lebbeke - Sp. Neerpelt Zaterdagavond om 20 uur wordt te Hoboken beslist wie voor het seizoen 1979-1980 de titel van Belgisch Kampioen mag dragen. Zoals men nu reeds enige tijd weet, eindigden Neerpelt en Avanti Lebbeke met gelijke punten en met evenveel gewonnen wedstrijden de kompetitie zodat een testwedstrijd zal uitmaken wie Belgisch Kampioen wordt. Voor de Lebbekenaars wordt het een aartsmoeilijke opdracht. Neerpelt, met Dirk Verhofstadt In uitmuntende vorm, drijft de laatste maanden op een uitzonderlijke konditie. Niet alleen schakelden zij o.a. Avanti uit in de 1/2 finale van de Belgische Beker maar klopten ook Sasja In de Bekerfinale. Ook voor Ajax Lebbeke is het tijd dat het seizoen voorbij is. Dit bleek duidelijk in hun laatste kompetitiewedstrijd te gen Kortrijk. De Ajaxie- den zonder M. Huyck, P. Vermeiren en F. Hofman en met F. Cooreman als coach op de bank, speel den duidelijk onder hun mogelijkheden en vooral verdedigend liet men heel wat steken vallen. Nochtans mag het eerste seizoen van Ajax in eerste landelijke ge slaagd worden ge noemd. De ploeg van secretaris W. Bosteels eindigde op de 6e plaats, samen met Heist met 30 punten uit 26 wedstrij den en mits een tikkeltje meer regelmaat zat zelfs een vierde plaats erin. Tegen het degraderende Kortrijk werd het niette min een zwakke be doening. Na 7' leek Ajax op weg naar een gemak kelijke zege (5-2) maar aangezien de verdedi ging volledig verwaar loosd werd kregen de niet zo talrijke toe schouwers tijdens de eerste helft een ware doelpuntenlaxine voor geschoteld. Na een kwartier wees de stand 9-6 aan en via 13-11 en 17-14 werd de rust be reikt met een 18-15 sco re. Ook tijdens de twee de helft bleef Kortrijk aanklampen. De West- Vlamingen spelen een rudimentair handbal dat vooral gebaseerd is oi lichamelijke inzet en tel; len ontegensprekelijk enkele zeer krachige spe Iers in hun midden zoal] bv. Henk Bossuyt. Lange die Henk Bossuyt blever de bezoekers lange tljt in de wedstrijd zodat m 40' het scorebord 21.2( aanwees. Ajax keeper D( Bruyn speelde echte een voortreffelijke twee Jj de helft zodat de Leb beekse overwinninj §j nooit echt In het gedranj kwam. Via 24-20 na drie 1 kwartier werd het uiteinj delijk 29-22. Doelpunter Ajax: D. Huyck 8, D A Vermeiren 1, Hendrlcki 10, Quidé 5, Van Mede gael 3, Van Geel 2. EV< KA Nu wordt de testwed- ken, het «nest» van strijd gespeeld te Hobo- Sasja. De Antwerpenaars zullen uiteraard deze keer partij kiezen voor de Limburgers aangezien zij bij een Lebbeekse neder laag automatisch deel nemen aan de Europese Beker der Bekerhouders. Er blijven dus weinig faktoren over om een Lebbeekse zege te voor spellen. Niettemin gelo ven wij in de kansen van Avanti omdat zij onte gensprekelijk taktisch en zelfs technisch de betere zijn. Neem daarbij nog dat ondanks er te Hobo ken gespeeld wordt, er van een neutraal terrein mag gesproken worden, plus het geloof van de Avanti spelers in eigen kansen. Veel zal afhan gen van het scheidsrech- tersduo, in hoeverre zal men tolerant optreden tegen het krachtige spel van Neerpelt. In elk geval, Avanti zal elke supporter kunnen gebruiken zodat het aan geraden is zich bij voor baat van een ingangs- kaart te voorzien wil men niet voor een gesloten loket belanden te Hobo ken. Kaarten zijn te verkrijgen in het Avanti lokaal «Vieux Temps» of in het Lebbeekse kantoor van het «Krediet aan de Nijverheid» bij de heer R. Ghyssels. EVA Jeugd handbal Na een fantastisch sei zoen (geen enkele neder laag, prov. kamp., kamp. v. Vlaanderen, winnaar tomooi Hechtel en Hout halen) hebben de Leb beekse kadetten van trainer De Vlieger, einde lijk de hoofdvogel afge schoten. De finale van het Belgisch" kampioen schap werd een herha ling van de Vlaamse finale tegen Zandvliet en men mag wel zeggen dat de Lebbekenaars het nu gemakkelijker hadden dan de eerste keer. Wat echter niet kan gezegd worden van de 112 finale tegen thuisploeg Monte- née. Deze wedstrijd was echt een dubbeltje op zijn kant en het is dank zij het autoritaire kee- pingswerk van Jan Ver meiren dat de poort naar de finale kon geopend worden. Na een gelijkopgaand begin (3-3, 5-5 na 10') kon Montegnóe een tweetal doelen voorko men bij de rust. Het was echter wel al opgevallen dat de verdediging het ontbreken van Van Gucht moeilijk kon opvangen en het was enkel dank zij kapitein Yvan Daelman dat Avanti niet verder achter stond bij de rust (7-9). Na de pauze ging het nog een tijdje gelijk op (Van Onsem 2 x) maar Lebbeke kon gelijkma ken iets voorbij halfweg (10-10). Jan Vermeiren in doel en de ingebrachte Van Gucht (nog niet hersteld) waren hier niet vreemd aan. Op een vijftal minuten van het einde gebeurde het dan: Vermeiren stopte bij 11-11 een penalty en een cirkelactie en hieruit hebben de andere spe lers het vertrouwen ge put dat hen naar de finale zou leiden. Parijs, Van Mol en Daelman bezegelden het lot van de Waaltjes en deze spannende wedstrijd werd afgesloten met 14- 12 voor Avanti. Scoorden: Daelman 6, Van Mol 3, Van Onsem 3, Parijs 2. Niet minder spannend was de andere 112 finale. Na een gelijkopgaande wedstrijd werd bij een 11-12 stand voor Zand vliet de wedstrijd afge floten, doch Eupen dien de nog een penalty te werpen, die onbegrijpe lijkerwijze hoog in de wolken terechtkwam. Finale Avanti - Zandvliet 18-10 Tot de tiende minuut was deze wedstrijd vol ledig gelijkopgaand (4-4) met langs Avanti-zijde goals van Van Onsem (2 x), Parijs en Van Lan genhove. Vanaf dit mo ment kwam de kente ring. Daelman scoorde 2 maal, Van Mol en De Ridder dikten aan en zelfs Van Gucht scoorde zijn vertrouwen-gevend doelpunt. Ondertussen had Jan Martens zich volledig herpakt van zijn mindere 1/2 finale. Hij stopte immers «zijn» penalty en was zeer be trouwbaar op het harde onderhandse schot van Zandvliet. Rust 5-10. De tweede helft begon prachtig: Luc Van Lan genhove scoorde slag op slag 2 x (speelde zijn beste wedstrijd) en hier door was Zandvliet zo aangeslagen dat de 7 doelpunten-voorsprong praktisch onaangeroerd werd. Ze mochten nog Scholieren van geluk spreken dat paal en lat hun gunstig gezind waren anders was een 25-10 eindstand niet overdreven geweest. Eindstand 18-10. Avanti: Martens-Vermei- ren, Daelman 3, Van Gucht 2, Van Den Abbee- le, Van Langenhoven 3, Van Onsem 3, Van Mol 2, Hertsens 1, De Ridder 1, Vlassenroot, Waumans, Parijs 3. De Avanti-scholieren zijn er dan toch in geslaagd zich te plaatsen voor de grote finale. J.S. Her stal, waar toch enkele eersteploegspelers mee speelden, was toch een goede tegenstander, maar moest reeds in de 1e helft zijn meerdere in de Lebbekenaars erken nen. Via een goed slui tende verdediging kon Avanti de Wapenmakers intomen en in aanva' waren H. De Smet en D. Verguit goed bediend door M. De Proft, de zekerste afwerkers. Vla 5-3 halfweg konden zij uitlopen tot 8-3 even voor rust, maar Herstal kon toch nog tweemaal tegenscoren. Na de pau ze kwamen ze zelfs terug tot 9-7 doch langs Maes en Verguit werd de voor- flcatie zo goed als vast. sprong stilaan terug op- Eindstand 19-15. Scoor- gedreven en stond met den: Verguit 5, DeSmet een 18-12 tussenstand 5' H. 8, Verheyden 2, De voor het einde de kwali- Smet K. 1, Maes 3. Finale kampioenschap van België Olse Merksem - Avanti Lebbeke 21-9 Wat voor de wedstrijd Daar in de finale het enigszins kon gevreesd sterke punt van de Leb- worden is waarheid ge- beekse aanval, het vleu- worden. Olse Merksem gelspel, totaal werd is met zijn huidige scho- lamgelegd door de lierenploeg veruit het Merksem-verdediging, sterkste team in België, was het ontbreken van De goede verdediging een paar krachtige op- met een paar lange Jon- bouwspelere er de oor- gens, geruggesteund zaak van dat de Lebbe door keeper Staessens is kenaars praktisch niet kwasi oninneembaar en tot scoren kwamen. Was het ontbreken van het na 2' de stand 1-1 echte talent in aanval (doelpunt van De Pauw), wordt opgevangen door Avanti kon niet verhin- een snel collectief aan- deren dat Olse na 12' valsconcept met Koen reeds tot 6-1 was uitge- Baelus als organisator, lopen. Via penalty's van De jongste Oost-Vlaam- se handbalklub viert na amper twee seizoenen een eerste titel. De Bug- genhoutenaars werden inderdaad na een span nende nek aan nek race met Lokeren kampioen in derde landelijke Oost- Vlaanderen-Brabant en promoveren vrij onver wacht reeds volgend sei zoen naar 2e landelijke. Vrij onverwacht maar toch niet geheel buiten de verwachtingen van de insiders te Buggenhout. Inderdaad, nadat Bug genhout, onder het «pe terschap» van Avanti Lebbeke boven de doop vont werd gehouden ont stond er eensklaps een eksplosieve van hand bal geïnteresseerden In deze gemeente. Niet al leen kon er gestart wor den met een kadetten- ploeg maar ook de senio renkern kende een on verwachte uitbreiding. Oriënteringsjaar André Poppe, ook be kend in de scheidsrech- tersmiddens nam bij het ontstaan van H.C. Bug genhout ontslag bij Avanti Lebbeke en was samen met Karei Bo steels, een turnleraar uit het kollege, en Jos Ver- maesen de eerste echte kern waaruit Buggen hout later zou ontstaan. Men kwam vlug tot een spelerskern en Jozef de Proft werd aangesteld als trainer. Zoals het meestal gaat met begin nende ploegen kreeg Buggenhout aanvanke lijk heel wat rammelin gen maar op het einde van het eerste seizoen begon het heel wat vlot ter te lopen. De laatste wedstrijd met een over winning op Temse werd toch wel de bekroning van een moeilijk Jaar. Dé grote sensatie voor Bug genhout werd echter de trip naar de toenmalige landskampioen Neerpelt In het kader van de Beker van België. Nadat Bug genhout in Alken verras send was gaan winnen werden deze handbal neofieten gekonfron- teerd met het beste op de Belgische handbal- markt. Dat het een spel van kat en muis werd trok geen enkele Bug- genhoutenaar zich aan en de eindscore (53-11) was ook van geen enkele betekenis. 'Financieel gezond Buggenhout had zijn eerste levensjaar dus 'flink doorsparteld. Posi tief was alleszins dat de nieuwe klub ook onmid dellijk met een kadetten- ploeg van start was gegaan. En daar heeft het in het huidige sei zoen reeds vruchten uit getrokken. Anderzijds kon men de nieuwe Buggenhoutse firma Ru- byco. ervan overtuigen De Smet en goed cirkel- spel van Maes kon Avan ti verder bijblijven met 12-6 score bij de rust. De tweede helft was eigen aardig: na 6' hadden beide ploegen reeds driemaal gescoord, Avanti veranderde zijn verdedigingstaktiek en de volgende 15' werd aan de 15-9 tussenstand niet geraakt. Het was pas in de laatste minuten dat Olse via Lebbeeks bal verlies zware 21-9 eind cijfers op het scorebord plaatste. Avanti: Schellekens-Ver- meiren, De Proft 3, Van Mol, Verheyden, Maes 2, De Smet K., Van Dam me, De Smet H. 3, Van Onsem, De Pauw 1, Vergult. 1. Merksem, 2. Avanti, 3. J.S. Herstal, 4. H.C. Herstal. EVA om de klub te sponsort zodat ook op financii vlak alles vlekkeloos vei loopt. Bovendien sterkte Buggenhout ziel met drie Avanti-spelei want men wilde zo vlu( mogelijk hogerop, vooruitgang is dus ei orm. Wat ook wel liggen aan de groeiend] interesse voor de ham balsport in deze gemeei te. De klub telt In tot. nu al een kleine 40 leden: Voor de senlorenploi zijn er al problemei omdat men met een kei van 15 spelers zit eij v iedereen dus niet zij p maar spelgelegenheic ri krijgt. Daarom dat mer ti het volgend seizoen noj li breder ziet. De kadetten- z ploeg die moet biijveit n bestaan maar daarnaas L wil men ook een scholie s renploeg oprichten er K ook de dames zouder n geïnteresseerd zijn on! n handbal te spelen. Wat voorzitter Poppe na tuurlljk verheugt wam wie had op zulke uitbrel ding durven hopen in zd v een korte tijd. Het enig» p, wat een beetje tegenval' Is de publieke belang- c stelllng maar dat kom! grotendeels omdat nog bulten moet ge c speeld worden. In Bug genhout komt er wel eer sporthal maar dat kar nog een tijdje duren. Buggenhout dat onder tussen ook nog eer tweede sponsor bij' kreeg, gelooft ook vol gend seizoen een voor aanstaande rol te kunner spelen. Het spelerspo- tentieel wil men no( uitbreiden en aangezier men te Buggenhout no( vol enthousiasme werk! en men tevens over d» nodige financiële midde len beschikt is de hand- balspelende gemeen] schap nog lang niet aar het einde van de bloei periode. EV/

De Voorpost | 1980 | | pagina 26