Geen finale w Damesvolleybal 30 - 23.5.1980 - De Voorpost RR JKC-SPttfl ;.U;: Baasrode vierde het 10-ja rig bestaan van volley- balklub ADEC. Het gaat goed met deze klub. Het is zelfs zo dat de 5 ploegen die in kompetitie uitkomen voor het eerst sinds het be staan voor 3 titels hebben gezorgd. Hoogkonjunktuur of louter toeval? Dit laatste in geen geval. Voorzitter Albert De Clercq had niets dan lof over al degenen die de klub hebben helpen groot ma ken: de mannen van het eerste uur Robert Feyters, Arnold Debbaut, Julien Florkin, Vanderheyden en Rudolf Goossens. Deze mensen beseffen dat hun pionierswerk niet voor niets is geweest. «Laten we de zaken positief bekijken en teruggaan in de tijd om te stellen dat Adec na de beginperiode van 69-70 stil aan de kinderschoenen is immers zo dat de klub het niet moet hebben van grootsprekers maar wel van mensen die werken en die zich soms belangeloos ten dienste stellen van de klub. Hier primeert het principe» De sport om de sport». Momenteel hebben ze ploegen in kompetitie een hele opgave als je het mij vraagt voor een klub uit de provinciale reeksen. De buitenstaanders zullen ze ker niet begrijpen wat werk dit met zich meebrengt en wat er moet gedaan worden om deze ploegen een gans volleybalseizoen in kompe titie te houden. Volleybal is immers een sport die geen duizenden lokt zoals voet bal en koersen. Maar zoals de klub er momenteel voorstaat, wat spelers en bestuur betreft, kan het niet anders of deze positie ve tendens moet blijven Miniemen Deze formatie is wat leef tijd der spelers als wat ploeg betreft de benjamin van het Baasroods volley bal. Maar onafgezien van dit feit hebben ze in hun tweejarig bestaan al heel wat van zich laten horen. Dit jaar werden ze buiten kampioen van het gewest ook nog kampioen van O. Vlaanderen. Hun laatste droom kampioen van Bel gië te worden is echter te Louvain-La-Neuve teniet gegaan, daar ze zich moes ten tevreden stellen met een 4C plaats. Voorwaar een flinke prestatie waarbij kan aangemerkt worden dat Adeccers enkel maar hun eerste wedstrijd verlo ren tegen Couillet, velen zeggen uit reden van zenu wachtigheid en te weinig ervaring. Het was immers toch ook de eerste maal dat De vrouwen van Adec Baasrode, kampioen zonder één nederlaag, samen met de oefenmeester Jos Veldeman. (jo) dat de vriendschap de grootste troef is van zijn team. Dit vooral heeft een stempel gezet op het sukses van het afgelopen jaar. Door de gestalte van som mige spelers is hun sterkte vooral aan het net, zowel wat aanval als verdediging betreft. Verder hebben zij ook veel steun ondervon den van hun bestuur en de trouwe supporters. Ik zou niet volledig zijn, aldus de trainer, moest ik André Van Muylders vergeten. Deze man is voor mij en voor mijn spelers een be langrijke steun geweest in de eindronden gezien ik om familiale omstandigheden niet kon aanwezig zijn. Ik ben er zeker van als we verder blijven werken zoals we nu bezig zijn, het resul taat van dit jaar slechts een aanloop is naar de goede resultaten in de toekomst toe. Dames Seniores De voorbije weken kon men in de verschillende persmedia lezen: «Door hun overwinning op Gilvoc zijn de Adec dames kam pioen in 2' provinciale». Op zichzelf een eenvoudige mededeling die zeker meer verdiende gezien deze vrouwtjes 22 achtereenvol gende matchen speelden zonder nederlaag. Trainer Jos Veldeman, een gebo ren en getogen Baasrode- naar, was natuurlijk in de wolken dat hij al na zijn eerste seizoen bij Adec Fe- mina met een kampioenen- titel kan aandragen. Veel versterking echter is er niet gekomen, gezien er maar eentje met hem is overge waaid uit Malderen. Vol gens hem hebben ze de titel te danken aan hun volledi- ontgroeid. De weinigen die evolueren. De figuranten- ze in zo een selekt gezel- ge inzet, het telkens op- zich nog het aansluitings- rollen hebben ze 9 jaar lang schap vertoefden. Belang- nieuw terugkerende idee nummer 844 zullen herin- gespeeld. Dit jaar is ze be- rijk om weten is ook nog «Willen winnen», en er al- neren weten maar al te wezen dat ze hoofdrollen dat ze in de overige wed- les voor doen om dit te goed hoe de kleine David ook aankunnen. Het is strijden telkens meer wed- bereiken. Toch hebben ze heeft moeten vechten tegen daarom ook eens interes- strijdpunten behaalden dan dit ook het onderspit moe- Goliath. Ontegenspreke- sant om eens nader kennis hun tegenstrevers. Een ten delven. Dit gebeurde in lijk hebben de vroegere te maken met de verschil- kort gesprek met trainer de beker van O-Vlaande- spelers hun stempel gezet lende formaties. Erik Hermans leerde ons ren tegen Michelbeke en de op de verdere uitbouw van deze Baasroodse formatie. Robert Feytens. Hugo De Clerq, Julien Florkin. Ro ger De Braeckeleer, Ka- miel Van Belle en Marceau Van Muylders. Deze men sen hebben vele uurtjes doorgebracht in zaal Voor uit op de Baasroodse Grote Plaats, het vroegere oefen terrein. Zij zullen onge twijfeld meer dan eens met de handen in het haar heb ben zitten krabben om fi nancieel overeind te blij ven. Alhoewel het eerste jaar geen sportieve hoog vlieger werd met een elfde plaats op 14, deden ze ver der. En de manier waarop? Alsof het financieel nog niet zwaar genoeg was, de den ze er nog een schepje bovenop met de stichting van een damesploeg». Na de toespraken van bur gemeester Cool en schepen Hermans trok het gezel schap naar de Baasroodse sporthut om de vele span ningen van het seizoen weg te dansen op de tonen van Jos Martin. Hier kregen we de ware gedaante van de Baasroodse Adecformatie te zien. In korte woorden een groep kameraden on der elkaar allen met het zelfde ideaal in het achter hoof en zoals de voorzitter het zo mooi formuleerde We zijn er, we blijven en Qe winnaars van het schuttersfestival «Ereprijs burgemeester Van Sande» s we willen hoger. met de organisatoren, (ii) Evolutie: Als we even terugkijken in de statistische gegevens dan kunnen we zien dat ze gedurende hun 10 jaar lan ge levensloop al heel wat watertjes doorzwommen hebben. Zo hebben ze al 5 voorzitters. 4 sekretarissen, 8 trainers bij de heren en 10 bij de dames onder hun rangen gekend. Reken daar oog bij dat ze 155 aangesloten spelers hadden dan kun je niet anders zeg gen dat er gewerkt werd aan de toekomst. Het is Paul Utllis is koning 1980 bij Sint-Sebastiaan Sint-Niklaas. (dw) terugwedstrijd tegen Me- relbeke voor het algemeen kampioenschap der 2' pro vinciale. Wat de vooruit zichten zijn voor het sei zoen 80-81? Mits een beet je versterking zullen we volgend jaar zeker geen fi gurantenrol spelen. Heren Seniores Als we het rijtje der gevier- den verder overlopen dan mogen we zeker de oudsten niet vergeten. Samen met trainer Maurits Van Dam me hebben ze hun 10-jarige betrachting, stijgen naar 1' provinciale werkelijkheid zien worden. De lofwoor- den van de voorzitter aan het adres van Maurits lie gen daar niet om. Alhoe wel ze tot de laatste snik doorgevochten hebben is de kampioenstitel hen toch De dames juniores van Adec Baasrode met trainer Rudolf Goossens (jo) De Tweede Provincialers van Adec Baasrode met trainer Maurice Van Damme. (jt ontglipt. De inzet en uitslagen van de laa wedstrijden echter be zen maar al te goed dal 0 deze plaats wel dubbel dik verdiend hebben, h mer is dat dit moest geb ren zonder een rasec Baasrodenaar in het fai nelftal. Maar kom, trainer is al een halve zien hij zijn vrouw hiei komen zoeken. Met langstelling kijken we naar volgend jaar en hopen dat de figuranter niet voor hen zal weggeli worden zodat ze jaar t< de broodnodige voor volleybalsport. Ook de kadetten van Adec Baasrode zijn kampioenZij worden getraind door Regine Persoons. (jo) Bestuur: Voorzitter en manager: Albert De Clercq Sekretaris: Maurits Pieters Schatbewaarder: A. Doorns Materiaalmeester: Emmanuel Buys Bestuursleden: Louis De Vree, Frans Meersman (ondervoorzitter), Pierre Goovaerts, Jef Van Hae- sendonck Trainers: Maurits Van Damme: Seniores Heren Reserven Rudolf Goossens: Dames Juniores Jos Veldeman: Seniores Dames Reserven Regine Hofman: Kadetten Heren Erik Hermans: Heren Miniemen Terrein: Baasroodse sporthut, achter de brandweerkazerne Leden Momenteel telt de klub 85 aangesloten leden, spelers, speeltsers en jeugd inbegrepen. Behaalde titels Dames seniores: Algemeen kampioen van 2' Pro- vinc. in 79/80 Miniemen Heren: Gewestelijk kampioen 79-80 Kampioen O-Vlaanderen 79/80 Sponsor: Turntoestellen ADEC Sport-Baasrode Temse dames - Dilbeek 2-3 Zaterdagavond wachtte Temse een moeilijke maar niet ononverkomelijke taak, althans zo dachten de meesten voor de wedstrijd, om Dilbeek uit de halve finale van de Belgische be ker te wippen. In Brussel waren de bekerhouders eervol uit het duel geko men en een 3-2 nederlaag opende toch nog heel wat kansen voor een kwalifica tie. Maar dat Dilbeek zijn huid duur zou verkopen liet geen twijfel. De bezoeken de intenties kwamen trou wens gauw aan het licht. Temse kwam heel wat tra ger op gang en vooraleer iedereen het wel goed be sefte hadden de bezoek sters de eerste setwinst in handen 10-15 (0-1). In de tweede set wezen de bord jes 8-8. Pas dan kon Temse zich doorzetten en op winst komen: 12-8. Maar Temse dat met het mes op de keel speelde, immers als Dil beek ook deze set won, kon er in het beste geval nog een zesde set aan over hou den. Temse begaf onder deze druk en onder de har de en vernuftige opslagen van Dilbeek. De bezoek sters wonnen met 13-15. In de derde set riep Temse alle hens aan dek en liet Dilbeek blijkbaar stoom af. Overtuigend toog Temse in het verweer en liet in komt dan uit tegen Stukas winnaar van de andere hj tegenstrijd tot de vorige Oostende, de kampioen ve finale tegen Linkd sets Dilbeek niet toe een van tweede nationale, en oever. hand in het gebeuren te krijgen. De thuisploeg won met In de vierde set vertoefde Temse op pun- tenvoordeel, maar kreeg H men terug evenwichtig vol leybal. Toen de speelsters van trainer coach Luc De Leenheer hun eerste setbal niet lukte, maakte Dilbeek daarvan gebruik om op ge lijke hoogte te komen. Maar in de milimeter spurt voor de setwinst toonde Temse zich het sterkst (16- 14) 2-2. Het afweergeschut had een bijna verloren ge waande situatie rechtge trokken. De vraag bleef echter of de thuisploeg niet te diep in zijn krachtenpo- tentieel had moeten tasten H om ook de beslissende wedstrijdset juichend te be- SfftÉÉL sluiten. Een hoopgevende "7^ M start werd het allerminst en toen beide teams van speel- HpH flfiËSfl helft wisselden stond Tem- Jjr mê se met 3-8 in het krijt. Een stevig aanklampend Temse had de kloof te groot laten worden. De bekerhouders konden wel het scorever- schil milderen tot 10-12 S maar toen brak de veer. iw" aBfr y»,- 7) Met 10-15 en een 2-3 set- S*' stand ging het ticket voor de finale naar Dilbeek. De Van Severen en Van de Velde blokken af. (Temse Damt winnaar van deze wedstrijd Dilbeek 2-3) (dw)

De Voorpost | 1980 | | pagina 30