Benoit Van Hespen, Baziel Poppe, Van Doorslaer - Christiaens, Alfons De Clerck, Augustus De Blander, Leon De Landtsheer: prijsschutters op Noyon vluchten Herman Rutsaert, Octaaf De Bruyn, J.M. De Vadder. Cyriel De Neve, Marcel De Schrijver, Gerard Beerens en Denis Muylaert hebben "I wind in de zeilen Gustaaf De Wilde wint Dourdan in Union Waasland W 'a (n Eendracht Aalst St. Denis met Herman Rutsaert terug in de hoofdrol Ongelooflijk kampioenen- werk van Herman Rutsaert die bij oude en jaarlingen de eerste prijs wegkaapt Roger Schollaert 2 en 3 komt er ook zeer goed uit. respektievelijk Bourgois en zoon, Burst. Paul De Meerleer. Burst, Gilbert Galle, Serskamp en Geor ges Roelandt, Smetlede er de ereplaatsen bezetten. Jozef Maes won de vlucht met jaarduiven in Lebbe- ke. (c) Petrus Volckaert, Remi De Dat Frans Van Dorpe over Mol, Gustaaf De Winne, duiven beschikt die gemak- Alfons Bauwens en D'Hae- kelijk een eerste vliegen 'se - Vandereecken kunnen bewijst hij nog maar eens eveneens op een goede uit- bij de jaarlingen 1 en 5. slag terugblikken. Echter Basiel Poppe werd er twee- nogmaals hoed af voor de en Ralph en Paul De Herman Rutsaert die stil- Meerleer beiden uit Burst aan de schrik van het St. klokten er de andere vroe- Denisgebeuren wordt. ge duiven. 'Orsbeke boven met ans Van Dorpe in ve- :enrol op Dourdan in Het Land van Aalst De tweede halve Fond- vlucht van het seizoen was al even zwaar als de eerste. Theofiel Coppens uit Sniet- j lede haalde het bij de oude op een elite van kampioe- nen als men bedenkt dat Octaaf De Bruyn lukt schitterende dubbelslag op Noyonvlucht in Het Land van Aalst Octaaf De Bruyn is net als in 1979 aan een schitterend seizoen begonnen. Na zijn spetterende zege op een van de hardste Corbeils der laatste jaren weet hij zich met een dubbele overwin ning ook op de Noyon- vluchten in de kijker te spe len. Basiel Poppe. Roger «Ponset», Gustaaf Borms en Jean Pauwels wisten zich bij de oude eveneens vooraan te handhaven ter wijl Hector Verhaevert, Jo zef Callebaut. Gaston Slots en zoon en Kamiel Scho- ckaert knap presteerden bij de jaarse. Aimé De Kuyper en Joris De Wilde zwaaien met Noyonbloemen in De Toekomst Aalst Aimé De Kuyper werd hier primus bij de oude voor de knap spelende Hector Bo terberg 2 en 4. Octaaf Van Boxstael en Remi Raes wisten zich ook vooraan te handhaven. Dat er in Schoonaarde goe de duiven zitten bewijst Jo ris De Wilde bij de jaarlin gen. Roger De Pauw, Remi De Wilde, Jan Stalpaert, en Remi Raes allen goed voor een prachtige uitslag kunnen er best over mee praten. Alfons Dierickx en Amand Lemmcns heer sers op Noyon te Lede In het lokaal Door Een dracht Sterk te Lede wordt wekelijks voor grof geld ge speeld. Willy Smetrijns 5e met 8.980 en 22e met 5.110 wint er tweemaal tot dui zend. Achiel Leus en Julien Van Hecke leveren ook zeer goed werk. Bij de jaarlingen kaapt Al- bert Masure de tweede prijs weg 4.400 meter voor de neus van Odile Janssens 3 en 12. René Van Huffel en Hubert De Schutter. Massez - Minnoodtcn, Albert Praet primeren in tweeverbond Dender- houte - Lebbeke Bijzonder goed gelukte bonvlucht met Camiel Car- don en Gustaaf Leus bij de oude en Albert Praet en Denis Muylaert bij de jaar lingen als uitblinkers. De- nis Muylaert lukt hier 17 op 21 wat wel een bijzondere vermelding verdient. In derdaad, weinige liefheb bers spelen dit jaar aan een gemiddelde van 90%. Pro ficiat Denis en doe zo verder! De Toekomst Quiévrain: Roger Wachtelaer en Al fred Vonck gewoon fan tastisch In dit achturenspel wonnen Roger Wachtelaer 1 en 3 bij de oüde en Alfred Vonck 2 en 4 en 1 en 2 bij de jaarlingen vrijwel alles wat er te winnen was. Frans Callebaut 3de bij de oude en 4de bij de jaarse. Con stant Vandenspiegel en Willy Franck verdeelden zich de rest van de mooie geldprijzen. Broedertrio De Neve te rug in topforme in de Rappe Duif te Kerksken Het mes van Cyriel De Ne ve snijdt weer zoals in de oude dagen van de 146 in- gekorfde duiven palmt hij de le, 2e, 3e en 15e prijs binnen en dit van 5 duiven wat hem meteen een slordi ge 20.000 duiten rijker maakt. Broer Kamiel werd er vierde en de andere niet minder beroemde broer Robert 6de. Bij de jaarlingen was de vluchtzege voor Remy Vandereecken voor wie an ders dan Robert De Neve. Alfons Droessaert schoon broer van dit wondertrio werd vijfde en Willy Me- ganck met een 4e, 10e, 11e, 21e en 28e trok er zich ook zeer goed uit de slag. Gerard Beerens, twee maal en Jan Luyckx op het ereschavot te Lede In Lede ging de eerste in de oude en jaarlingen naar Gerard Beerens uit Erpe die met straten verschil het ganse pak versloeg. Mooi werd ook van Remi Go- vaert 4. 7. 14, 28 bij de oude en 2,3. 29 bij de jaar lingen Bij de jaarse mocht Willy Rogiers er ook op een mooi resultaat terug blikken 8. 9. 21. 33. In Lede werden reeds 305 jonge duiven ingekorfd met als uitschieters Jan Luvckx 1, 10, 11, 14. 15. 31. 32. 33, 38. 51, 55. 63, 85. 91. 95 en Van Malderen - Merckx 2. 3, 5. 13. 16, 17. 18, 20. 22. 29. 40, 41, 43, 53, 79 Jozef Troch en Omer Van Rentergem triomfe ren te Welle In Welle plunderen Jozef Troch en Omer Van Ren tergem de kassa Jan De Leeuw tweemaal derde is er ook altijd bij. Pierre Cassiman. R. Vandenspie gel. Jozef. Souffriau, Ro bert Callebaut. F Roels en A Daghuyt leverden voor treffelijk werk. Dubbelslag voor pletrol Jef en Mare De Vadder in de Klein Melker Een nieuwe kampioen in petto? Best mogelijk. In elk geval proficiat Jef en Mare. Dat er aan dit geweld niet te tornen valt ondervonden er de nochtans sterk spe lende liefhebbers Alfons Boudaer. Isidoor De Schrijver. Oscar Van den Eeckhout en Roger Wach telaer bij de oude en wed. Scheerlinck en Kamiel Van Den Broeck bij de jaarse aan den lijve. Op deze vlucht was Denis Muylaert 4e, 10e, 16e. 22e, en 31e, toch nog goed voor een slordige 12.000 fr. baarden. Bij de piepers behaalde Ernest Van Den Bossche zijn eerste zege. Pierre De Wolf. Alfons Boudaer. Ka- rel Rochtus en Karei Bas- tiaans werden er met mi niem verschil verslagen. Bijzonder goede uitslag van Kamiel Schutyzer uiT Aalst die met 7, 18, 19, 41 winnaar werd van de waar borg en de serie der 4 eer ste afgegeven. Tweede opeenvolgende dubbele zege van Marcel De Schrijver te Ede Haaltert Frans Van Langenhove behaalde knappe resultaten bij Lebbeke Verbroedering en kreeg hiervoor een trofee van burgemeester De Mol. (c) Dat kleine Melkers ook jonge was een recital Mau- kampioenenwerk kunnen rice Laureys Mere 1, 2, 3, verrichten bewijst Marcel 4, 5. De Schrijver in Ede. Har- Commentaar overbodig! lelijk gelukwensen Marcel Gedubbelde jaarling van René D'Haeseleer ver en hou er de moed maar in. Julien Van Wesemael, Charles Mallefroy en Ro ger Vandei haegen zijn er dan ook altijd bij en kam pioenen 1979 Paul D'Hae seleer en Maurice Laurevs slaat het ganse pak te Heldergem 11.900 snaren was de balans die René D'Haeseleer na zijn schitterende prestatie te Hel- dergem kon opmaken, verdienden er ook nog wat Roger Mallefroy werd er twee- Belgische wipkens. de met 4.250 fr' en Baeten en De openingsvlucht met de zn pikten op de derde plaats nog 7.550 ballekes mee. Frans De Schrijver en Gustaaf Van Boxstaai waren ook mee met de goede trein. Bij de jaarlingen werd «champion» Robert De Neve tweede met 3.300 fr. Paul Mo reels. Frans Baeten en Mauri ce Van Impe tenslotte gingen met de andere kopprijzen lopen. Bij de jongsten knap werk van Den Herder en zn. 1 en 3 Van Nuffel en zn, Willy Buyl en Louis Hendrickx waren er goed voor de ereprijzen Gaston Schutyser DUIVENSPORT WAAS De Dourdan vlucht in het halve fond verbond Union Waasland met 327 oude duiven werd gewonnen door Gustaaf De Wilder voor De Veirman en zn en Emile Van der Slijcken, die de poule tot 1000 won aan de 3e prijs. Vroege duiven voor Romain Baetens, A- dhemar Lerno. Lucien Geenens, Dhuyvetter - De Clercq met de 7e en 15e prijs. Op de ereplaatsen noteerden we ook nog A- chiel Van Loo, Octaaf Van Loo, P. en E. De Bruyne. De gebroeders Dhaene klokten hun drie duiven op de 11e, 16e en 18e prijs. Ook Maurice Clappaert met de De en De kwam er goed uit. Bij de jaarlingen won An- dré en zn Raes voor Ro main Baetens, Dhuyvetter - De Clercq, Maurits Ott. Raman - Burms. Omer De Pauw. Desiré Acke. Jozef Bollaert en de gebroeders Dhaeze. u het verbond Dender- londe-Hamme was de luchtzege bij de oude dui- n voor Cyriel Abbeloos e het haalde voor Baziel oppe. Omer Van Haute, ozef De Donder, André 'an Damme, die er met de en 15e en 35e goed uit- am als de dikke series erdeeld werden. Vroege uiven voor Julien Cool, lerman Baetens, Jean Be- Jos Boel en André 7an Uytfanghe. Bij de larlingen was Baziel Pop- e de uitblinker met de le n 3e prijs en de eerste eries tot 100. Vroege dui- en in die reeks voor Cyriel Abbeloos, Jean Becqué, •dward De Smet, Herman laetens. Marcel Van )riessche, Jef Van den Uranden. Theo Govaert, loger De Waele en met de 4e en 16e prijs een vroege erie voor Gustaaf 'erberekmoes. n het verbond Berlare - Vanzele mikte Alfons :iers bij de oude duiven in le roos voor Frans Sichien, toger Van Hauwe. ge broeders Venneman. De Geest en zn, Rafael Ver- cauteren, Emiel Schud- dinck met de 7e en 13e' prijs, Richard Verlaeckt, Roger Merckx en Petrus Seymortier met de 9, 11, 16, 19 haalde een knap re sultaat. Bij de jaarlingen won Theofiel De Vlee- schouwer voor Maurice Coppens, Gilbert Galle, Petrus De Greef, Alfons Rasschaert, Walgraeve, Roger Merckx. De Geest - IJdens, Jozef Van Vossel en Dierickx. Te Overmere klokte Leon De Landtsheer zich de eer ste prijs voor Pierre Ver- geylen met de 2e en 4e, Rogiers en zn en Julien Roelandt. Bij de jaardui ven was Julien Roelandt de ereprijswinnaar voor An dré De Vreese. Willy On- genae: Rogiers en zn en De Gelder. Benoit Van Hespen uit Zele: een reeks vroege prijzt In Buggenhout - Opwijk Uitbergen, Schellebelle, Zele, Lokeren. (c) klokte August De Blander de snelste duif voor Frans Bieseman met de 2e en en 6e). Jan Leemans. Pe- 10e, Louis Verecken. Frans trus Brusselman. Pierre Segers. Pierre Albrecht (5e Van Ransbeeck. Bij de i uit Noyon in hetyijfverbond jaarlingen ging de zege met de 2e en 4e prijs. En naar Adolf Van Buggen- ereplaatsen waren er voor hout voor Jozef De Bleser Petrus Bruggeman. Frans Verbeeck. Jan Nevens. Louis De Bondt, Willy Van Zeebroeck, Jan Van den Broeck, Arthur Bosman. In het Verbond Baasrode - St. Gillis - St. Amands won Alfons De Clercq bij de oude duiven voor Constant Hooft met de 2e en 6e prijs. Hermans - Pieters, Judook en zn Debbaut (4e en 7e), Frans en zn Geert, Omer Quisquater, De Ba cker en zn en Van Lande- ghem - Jacobs. Bij de jaar lingen een eerste prijs voor Honoré Van Weyenbergh voor Franckaert - Rens, Benoit Pieters met de 3e en 8e. Omer Quisquater met de 4e. 6e en 10e. Vroege duiven voor Etienne Rog geman, Fritz De Winter en De Croock. In het BLMO verbond haalde Frans Spiessens bij de oude duiven de eerste prijs voor Henri Van den Broeck (2e en 3e), P. en zn Van Steen, Frans Walrae- vens. A. De Plecker, J. Mannaert. F. Van den Ab- beele. Marievoet - Van Weyenberghe. F. Keppens. Bij de jaarlingen was de hoofdvogel voor Hootheer - Cayet voor Louis De Bondt, Frans Kindermans, Antoon Buslot, J. Jacobs, Jules en zn Callaert, Henri Van den Broeck, A. Sae- rens en M. Waegeman met de 9e en 10e prijs. De bonsvlucht in het vijf- verbond Uitbergen - Schel lebelle - Zele - Lokeren - Kalken werd bij de oude duiven gewonnen door Al- bert Roggeman voor Her man Vagenede, Benoit Van Hespen, André Dael- man. Herman Engels. Leo nard Marima, Antpine Van Langenhove, Emiel Ple- tinck, Maurice Lebon en op de 10e prijs klokte het hok Bovijn de mieze tot 1000. Een sterke prestatie kwam er van Benoit Van Hespen met de 3e. 11e. 19e, 24e of een 4 op 4. Met de 20e en 26e en twee volgduivcn kwam Theo Van Elsuweghe er ook goed uit. De tweede bonse rie was voor Herman Vage- nende aan de 23e prijs. Pierre Vergeylen won aan de 15e prijs nog tot 1000. Bij de jaarlingen was het overwicht van de Zeelse melkers zo waar nog grote met de tandem Van Door- slaer - Christiaens als de winnaars voor Benoit Van Hespen met de 2e en 6e van twee duiven en uiter aard ook in die reeks de eerste bonserie. René Van den Hof klokte de 3e en 4e en won tot 500. Vroege duiven voor Roger Brante- gem. Ferdinand Roels, Frans De Schrijder, Her man Vagenende, Ambreic De Ridder. Winnaar Van Doorslaer - Christiaens met er ook nog de 19e en 20e bij van drie duiven won de twee bonserie en de derde was voor Herman Vage nende. Beno

De Voorpost | 1980 | | pagina 31