Matige prestaties van Temse S.Z. te Dendermonde D.Z.O. zwemt nieuwe Qostvlaamse ciub in Wase haalt punt bij azc Temse S.Z. wint prijs Raeymaekers II N Rik Van Der Peyl nestelt zich in nationale rallycross Top-5 r Zwemmen Waterpolo Ie nat. afd. 34 - 23.5.1980 - De Voorpost Op donderdag 16 mei trok ken de Schelde Zwemmers van Temse naar het Olym- posbad van Dendermonde om er deel te nemen aan het Rerum Novarum zwemfeest. De deelname van enkele sterke klubs maakte deze zwemmeeting zeer aantrekkelijk voor de zwemmers en zwemsters van Temse; waren ook aan wezig: zwemklub Lorelei van Londerzeel, Royal Ghent, Swimming club, Zwemklub Neptunus van Aalst, zwembklub Kapelle o/d Bos, Zwemklub Ja- stremski Hamme,... Bruno Noens, een jong ta lent met een keihard door bijters- en zwemkarakter doet alsmaar beter: als eer stejaars eendje werd hij 6e op de 100 meter streek in zijn beste tijd 1.59.1., zijn ploegmaat Franky Geleyn werd gediskwalificeerd we gen onreglementair zwem men. Op deze afstand lukte Gunter Noens bij de benja mins een matige 1.40., ter wijl Yoery Stoutjesdijck, die pas zijn tweede compe titiewedstrijd zwemt, er 1.57.4 over deed. Bij de benjamins meisjes werd het weer een overrompeling van de T.S.Z.-meisjes, hoewel ze toch geen eerste plaats konden veroveren, ging het zilver naar Veroni- que Westerlinck in 1.13.4, de 5e plaats was voor Greetje Vercouteren met 1.31.5, de 6e voor Chantal Mijs 1.21.6, 8e werd Kat leen Poeck 1.24.6, 10e werd Christel De Meyer 1.25.4; verder nog een bes te tijd voor Nicole Vermeu len met 1.31.1; Dominique van Buynder tikte aan na 1.37.2. Op de 100 meter crawl mi niemen meisjes werd Tania De Roeck 5e in 1.12.3, ter wijl Kartika Poeck, Pascale De Beleyr en Sabine Bries- sinck werden respektieve- lijk 9e, 10e en 11e maar waren blijkbaar niet in hun beste doen wat de tijden betreft. Peter Moerman daarentegen zwom wel een persoonlijk rekord over de 100 meter rug bij de kadet- ten; zijn krono 1.16.6; Chris De Meyter zette een tijd van 1.21.6. Om de 100 meter streek kadetten meisjes nam Mar- tine De Vuylder de over winning voor haar rekening in een goedmatige 1.24.0; Martine van Bellegem werd 4e in 1.29.2. Op de 200 meter wisselslag wer den er matige tijden ge zwommen vanwege Au drey Smet en Micheline Vercruyssen bij de dames en Gert Vercouteren bij de heren; Danny Meersman verbeterde echter met en kele tienden seconde en zit nu op 2.43.7. Op de 100 meter crawl ben jamins kent Karei Moer man nu zijn grote rivaal nl. Michael Robberechts van Lorelei die hem met 3/10 sec. versloeg; Gunter Noens, Danny Briessinck en Yoery Stoutjesdijck konden geen bete tijd laten optekenen. Verder zijn er geen uitschieters meer te vermelden dan alleen de overwinning van het T.S.Z.-team van de minie men jongens met Alain Meirte, Guido De Meyer, Jean-Paul Mijs en Karei Moerman op de 4x100 me ter crawl. Zeb fcllllikiiliiyM Het had zo'n tiental dagen niet meer geregend en het zag er naar uit dat het Glosso-circuit te Arendonk een pak stof zou z(jn. Dat klopte ook, maar dat stof bleek geenszins een hinderpaal te zyn voor een spetterende rallycrossna middag. AZC - WZK 5-5 WZK werkte zijn week- eindmatch reeds vrijdaga vond af. Plaats van gebeu ren was deze keer het mooie openluchtbad van Brasschaat, waar Ant werpse Zwemclub zijn res terende thuismatchen speelt. De Wase verwach tingen waren niet te hoog gespannen: het maximale speelveld werd als voordeel gezien voor een reeds ster ke tegenstander. Wim Rombaut haalde de bal op, maar vooraleer Wa se gevaarlijk kon worden raakte de bal in AZC-han- den, en het eerste schot ging over. Een volgende lokale aanval werd goed gestoord, maar met een schot op de lat zorgde AZC toch weer voor gevaar. Het wedstrijdtempo was overi gens vrij mat, en geen van beide ploegen leek voorals nog in staat iets te forceren. De balwisselingen verlie pen vooral in het midden veld, tot een Antwerpenaar gevaarlijk doorbrak en Bert Schiettecat een penal- tyfout beging. Internatio naal Andries plaatste de bal hard tegen het net, en 1-0. WZK reageerde vinnig en een AZC-er ging in het strafhoek je. De posities werden kalm ingenomen, en op pass van Rudy Van Mieghem skoorde Walter Daelman de gelijkmaker. De thuisploeg bleef niette min gevaarlijkst, maar meer dan een te hoog ge richt schot zat er toch niet in. Bij de eerste herneming was de bal voor AZC, maar het eerste gevaar kwam van de Waaslanders; het schot van Wim Rombaut sloeg tegen de kruising. Toen Rudy Van Mieghem in de strafhoek ging was het ech ter AZC dat opnieuw op voorsprong kwam. Een volgende lokale aanval werd weer in de penaltyzo ne gestuit, en hoewel Vin cent Geeraerts de bal nog raakte, werd het tot 3-1. Het wedstrijdtempo kwam nu toch op een meer aan vaardbaar peil maar ook nu jleef de thuisploeg gevaar lijkst, zodat de Wase kee per gelegenheid kreeg om zich in de kijker te spelen. Met Walter Daelman in de strafhoek schermde Wase goed af, maar bij dom bal verlies was de andere AZC-internationeel Dams er als de koppen bij om de kloof op drie doelpunten te brengen. Wase schakelde in de twee de wedstrijdhelft een ver snelling hoger: Jan Foubert schoot van ver op de dek- lat, maar de AZC-verdedi- ging verkeek zich volko men op de terugspringende bal, en Guido Maes skoor de. Met een Antwerpenaar op het droge bracht Jan Foubert de stand op 4-3. De thuisploeg leek de kon- trole over de wedstrijd te verliezen, maar kon na een mooie kombinatie opnieuw afstand nemen. Bij WZK vlotte het nu echter heel wat beter, en Guido Maes milderde met een retro. Jan Foubert ging toen in de strafhoek, maar Vincent Geeraerts haalde AZC- schot uit de winkelhaak, en de ploeg deed het verder zo keurig dat geen schade werd geleden. Met 5-4 bij het ingaan van de laatste set bleef dus alles mogelijk. In die laatste periode golf de het spel voortdurend op en neer. Beide ploegen zorgden om beurten voor gevaar, en met een schot van Jan Foubert dat op de doellijn bleef dobberen kwam WZK het dichtst bij een doelpunt. Ook de Wa se keeper kreeg nog heel wat te verwerken, maar bij het ingaan van de laatste minuut was de stand nog altijd ongewijzigd. In een alles-of-niets-offensief haalde Wim Rombaut uit, maar hij stuitte op een ver dediger. De terugspringen de bal viel weer in zijn handen, en met een koel bloedige lab haalde hij voor WZK een punt uit het water. Voor de tweede ploeg stond zo mogelijk een zwaardere opdracht op het programma. Om alsnog kampioen te kunnen spelen moesten de drie resterende wedstrijden gewonnen worden, en tegen leider AZC zou dat alvast geen sinekure zijn. Dirk Nobels zorgde weliswaar voor Wa se voorsprong, maar bij het ingaan van de laatste perio de zag het er niet zo rooskleurig uit: 5-2. In de eindfase bleek Wase duide lijk sterker, maar verder dan 5-4 kwam het toch.niet. De titeldromen zijn meteen een jaartje uitgesteld. Globaal gezien mag WZK wel op een verdienstelijke partij terugblikken. Na het eerder matte begin is men er toch in geslaagd om AZC enigszins terug te dringen, en om een bijna uitzichtloze situatie toch in puntenwinst om te buiten. Een morele opkikker in het vooruitzicht van de zware uitwedstrijden tegen Mac- cabi en Gentse Zwemvere niging was alleszins welge komen. Buiten enkele Britten, zoals Graham Hathaway (Escort), Dave Wallis (Es cort), John Clark (Porsche) en Graham Strugnell (Mi ni) en één Nederlander nl. Piet Reynders (VW) was het qua buitenlandse rij ders eerder zwakjes. Maar dat hoefde ook niet want de Belgen waren ruim schoots in staat om deze leemte op te vullen. Onze interesse ging uiter aard uit naar het Waas «kwartet»: Herman Sack, Rik Van Der Peyl, Franky Meersman en Filip De Schepper. Herman Sack Herman Sack doet het nog steeds in de internationale toerismeklasse. Het werd voor deze heren trouwens een ware slijtageslag te Arendonk. Tijdens de der de editie van de reeksen reden slechts 12 piloten voorbij de finishvlag. Er waren er nochtans 25 ge start! Jammer dat Herman Sack zijn 3' 26" 2 uit de eerste reeks niet meer kon benaderen tijdens de twee volgende, zoniet was hij al vast een drietal plaatsen opgeklommen. In de eerste reeks diende hij nochtans het onderspit te delven voor de groene Datsun van Michel Blockx, doch kon toch de Turbo- Saab 99 van Herman Mer- tens achter zich houden. In de tweede serie was de volgorde net andersom en in de derde heat werden de ereplaatsen voor zijn neus weggekaapt door De Ceus- ter (Escort) en Sergeant (BMW). Schrijven dat Fra ncois Monten bij de inter nationalen weer alles naar zich toeeigende doet ons in herhaling vallen. Hij krijgt echter zware tegenstand van Eric Genouw, Auto crosskampioen 1979, die eveneens met een kever van huize Lionel D'Hondt uit Oostende toert Uitkij ken dus voor Monten. Rik Van Der Peyl De BMW van Rik Van Der Peyl draaide ook nu weer meer dan behoorlijk.' De eerste reeks won hij alvast, en dit binnen een tijd van 3' 32" 0, hetgeen meteen zijn beste dagtijd was. Hij ging hierin Filip De Schepper (BMW) en Robert Geuens (Golf) vooraf. In de tweede serie deed hij er net 1/10 sec. meer over, maar be landde op de 5de plaats. Maar 5de eindigen achter Lam bot, Spooren, Hompes en Merrier is nu eenmaal geen schande. In de derde DE UITSLAG 1. Chris Lambot (VW Golf) 6.36.9 2. Jan Hompes (Volvo 66) 6.56.1 3. Jos Spooren (Toyota Corolla) 6.58.9 4. Rik Van Der Peyl (BMW 1802) 7.04.1 5. Willy Huybs (Mazda 1600) 7.06.5 6. Jacques Franssen (Toyota Celica) 7.07.8 7. Filip De Waele (Sunbeam Imp) 7.08.5 8. Eddy Van Den Heuvel (Simca R2) 7.10.7 9. Willy Van Overbeke (Ford Escort) 7.12.2 10. Jean-Paul Jeanne (Ford Escort) 7.12.9 11. Theofiel Nijs (Toyota Corolla) 7.14.6 12. Filip De Schepper (BMW 1600) 7.14.8 13. Franky Meersman (BMW 1802) 7.22.5 14. Wilfried Flamand (Fiat Ritmo) 7.23.7 15. Jean-Paul Hontoir (NSU TT 1200) 7.24.2. manche ging het er echter heel wat woeliger aan toe. Rik startte in pole-position naast de Sunbeam van De Waele, de Toyota van Franssen en de Simca van Van Den Heuvel. Hij loste z'n koppelingspedaal ech ter iets te laat en ging slechts als vierde door de eerste bocht. Gelukkig voor Rik gooide Franssen z'n Toyota even in de swing en dat was voldoende voor Rik om hem de 3de plaats af te snoepen om in een tijd van 3'37"6 te finishen. Door het samenvoegen van de twee beste tijden kwam Rik Van Der Peyl mede door het uitvallen van Pas cal Mercier op een mooie 4de plaats terecht, hetgeen meteen wordt ge noteerd als zijn beste sei zoenprestatie. Franky Meersman kon in zijn 2de reeks de overwinning op zijn naam schrijven. In een tijd van 3' 38" 4 eindigde hij voor de Mitsubishi van De Coop- man en de Golf van Geuens. In de eerste reeks was hij vierde geëindigd, terwijl de derde reeks hem de derde plaats opleverde. Met 3' 38" 4 en 3' 44" 1 als beste tijden en met nieuwe aangepaste schokdempers onder de BMW, eindigde Franky op een 13de plaats. Filip De Schepper Met Filip De Schepper liep het minder goed af. Nadat hij in de eerste reeks Rik Van Der Peyl en in de tweede reeks Huybs (Maz da), Franssen (Toyota) en Van Overbeke (Escort) had laten voorafgaan ging hij in derde manche hele maal in de fout. In de Her man Campers-bocht luis terde de zwarte BMW niet meer naar zijn baas cn knalde erg onzacht tegen een veiligheidsberm. Ge volg: een opgestuikt neusje en een verbogen stuur stang. Toch nog een twaalf de plaats voor Filip op dit Glosso-circuit, daar waar hij ooit nog negende draaide. D.V.B Oost-Vlaanderen is weer een zwemclub rijker: de Racso Zwemclub St. Amandsberg. Zaterdag werd in het indrukwekkend stedelijk sportcomplex «Rozenbroeken» te St. Amandsberg de nieuwe club ingezwommen. Op deze zonovergoten mei dag hadden niet minder dan 15 clubs de uitnodiging aanvaard om het hypermo derne 25-meter bad uit te testen en dat het voor de organiserende club een suc ces werd, bleek uit het feit dat niet minder dan 800 zwemmers waren inge schreven. Een aantal dat in de zwembaden waarmee we in Vlaanderen ver trouwd zijn, tot onmogelij ke spanningen zou leiden, maar dank zij de ideale inrichting en ligging van het bad konden de zwemmers en zwemsters tussen hun wedstrijden door genieten van de zon op de uitge strekte zonneweiden en speelvelden die het over dekte zwembad omgeven. Heel wat D.Z.O.-zwem mers en dan vooral de jongsten genoten ten volle van deze namiddag in de vrije natuur en verbeterden hun tijden met ettelijke se conden. Frank Bruneel (72) verbe terde zijn tijd op schoolslag met zomaar 5 sec. (1.57.4) wat hem reeds een negende plaats bezorgde. Annick Pauwels blijft haar zegen reeksen voortzetten. Zij verbeterde haar tijd zowel op de schoolslag als op de vrije slag met 1,5 sec. en behaalde aldus goud en zil ver met 1.33.2 en 1.15.4. Van de andere benjamins meisjes bevestigde Nicole Pouliart zich vooral op de schoolslag, terwijl Kristien Buggenhout met 5 sec., Veerle De Block met 4 sec. Tom De Smet: steeds goed voor een medaille en Anja De Blesere met 2 sec. hun tijden verbeterden op vrije slag. Bij de jongens noteerden Wim Bruneel een tijds winst van 1,5 sec. op schoolslag (1.28.4) en ver beterde hiermee het club- record (1.29.2), maar hij moest toch de eerste plaats afstaan aan Paul Stocké. In vrije slag behaalde hij goud zonder tegenstand. Chris Rottiers zwom een 5e en een 3e plaats voor respek- tievelijk schoolslag en vrije slag. De jongste benjamin Gino Van Kerschaever boekte 1 sec. winst op bei de disciplines. De miniemen Marjo Tilley en Michel Beeckman bL^ ven boven hun beste ti maar laatstgenoemde lej toch nog beslag op brons zilver. Eddy Beeckn deed 2 sec. minder over 100 m vrije slag (1.12. Ook de kadetten Erik Vfijde Goethem en Darfenc Beeckman presteerden cfoet der hun capaciteiten. En|en Karl De Middeleer kon jJers tijd over de schoolslagnooi sec. scherper stellnaf (1.25.6). won Al bij al een wedstrijd <0ag de inrichtende club tot #-V. strekt en aan de jeugd e ontspannende namiddpe T bezorgd heeft. M.L.D. JOL iet .ok Gre ke. Gill F.C. De BWM 1802 van Rik Van der Peyl was goed voor 3'32"0 te Arendonk. (dw) Zaterdag en zondag werd gestreden in Kapelle o/d Bos voor de jaarlijkse prijs Raeymaekers door maar liefst 10 zwemverenigin gen, met name: Wille- broekse Zwemklub, Ko ninklijke Leuvense Zwemklub, De Dolfijnen Asse, Dilbeekse Zwemver eniging, Dendermondse Zwemvereniging «Olym- pos», Longchamp Swim ming Club, Zwemklub Overijse, Swimming Club Brabant, de plaatselijke Zwemklub Kapelle o/d Bos en de Temse Schelde Zwemmers. Deze twee daagse zwemmeeting heeft de bedoeling dat alle zwemstijlen over de 100 meter per geboortejaar worden gezwommen en per zwemmer/zwemster, waar na dan de vier gerealiseer de tijden per zwemmer/ zwemster worden opgeteld en diegene met de beste tijd wordt algemeen over winnaar van zijn geboorte jaar; verder is er ook nog een trofee voor de klubs met de alzo berekende meest beste zwemmers, nl. de Prijs Raeymaekers. Op deze twee dagen behaalde T.S.Z. 14 overwinningen en vele 2e en 3e plaatsenzo- dat ze in het eindklasse ment veruit de beste klub was met 90 punten voor op haar naaste konkurrent Ka pelle o/d Bos. Ziehier de beste uitslagen van de Temse Schelde Zwemmers: Bruno Noens deed het weer uitstekend met een 2e plaats op streek met een beste tijd 1.57.7 en een der de plaats op de vlinderslag; in het eindklassement werd hij hiermee derde, wat ze ker aansporend zal werken op een belofte als hij. Greetje Vercauteren (geb. 69) nam twee" overwinnin gen voor haar rekening; op de rugslag met een beste 1.27.0 en op de schoolslag in 1.39.1 ze werd verder nog tweemaal 2e en in het algemeen werd ze eindo- verwinnares met een 8-tal seconden betere tijd. Kat leen Poeck werd derde in dezelfde kategorie. Karei Moerman won 3 koersen en moest enkel de schools lag overlaten aan een bete re, hij verbeterde zijn beste tijd op vlinder 1.32.8 en op schoolslag 1.44.0 en werd dan ook ruim winnaar in zijn groep; zijn klubgenoot Gunter Noens werd in het algemeen derde na twee 2e en twee 3e plaatsen. Tania De Roeck werd eveneens derde bij de kategorie geb. 66. Alain Meirte werd even zeer derde na een overwin ning op de vlinderslag in 1.21.1; Guido De Meyer klasseerde zich 4e op slechts 6/10 van zijn klub- maat. Jean-Paul Mijs werd eindoverwinnaar bij geb. 66 na enkele puike wed strijden zoals de schoolslag en de vlinderslag waar hij respektievelijk zijn beste tijden verbeterde met 7/10 en (maar liefst) 14 se conden. Martine De Vijlder liet 2 overwinningen op haar naam zetten op de School slag en crawl, maar door een slechte wedstrijd op de vlinderslag bleek dit niet goed genoeg om ook de le plaats in de wacht te slepen voor het eindklassement, ze strandde slechts op 3/10 seconden van haar Kapelse konkurrente. Chris De Meyer kon zich in het alge meen 3e klasseren na twee 2e plaatsen (rug en school slag) en een 3e plaats op de vlinderslag. Audrey Smet werd eerste op de vlinderslag in 1.19.19 en 2e op de rugslag en crawl; dit laatste in ex ae- quo met haar klubgend Micheline VercruyssDe haar krono 1.09.3; na anop telling van de tijden blektbal deze resultaten goed voiAa een tweede plaats in ijeer eindresultaat. <org Gert Vercauteren wel We eindoverwinnaar bij de Ifdie ren met drie overwinning! de nl. op de School- rug iSle vlinderslag met een nieiihel klubrekord op de vlinqHii 1.08.3. Aa Verder nog enkele vermdvo' denswaardige uitslagen |ne' het eindklassement: Poe»661 Kartika werd 3e en Pascalde De Beleyr 4e bij de kategj P1( rie geb. 66; Veroniq»re| Westerlinck werd 5e (gel Ui 68); Martine Van Bellegejde en Karine Briessinck 3e d J1" 4e (geb. 65); Peter Mi man werd 5e (geb. 64) een knappe zege op Sind 'et 3e en 4e (geb. 65); Petj I" Moerman werd 5e (gel 64) met een knappe zeg se op de vlinderslag in 1.09.1 oc Micheline Vercruyssen 3 na bij de dames en Dannze Meersman 4e bij de heren 1° Het eindklassement vo<|ve de prijs Raeymaekers er dan alsvolgt uit: 1. T.S.Z. 255 p. 2. Z.C.K. 165 p. 3. D.D.A. 162 p. Met deze staat er dan o< een beker meer te pronki in de trofeeënkast van Temse Schelde Zwemmej in het Scheldebad Temse. do Jenny De Smet wint In Doornik was Jenny D Smet weer op haar best. 2 won er met 20 sekondq voorsprong op Alarleè Cleminck. Brigitte Janssen finishte er als nummer tia en het Wase vrouwtje Lina De Rudder was elfde.

De Voorpost | 1980 | | pagina 34