fx"? Tafel - Y^7\ tennisklub B9 Kieldrecht wil hogerop Bij TTC Herleving Dendermonde D< Jeugd zorgde voor snelle opgang Dendermondse dames worden gehuldigd Basketball jj Nieuwsjes van onder de basket korf btf - 23.5.1980 - De Voorpost van «The Chicago Ro- Begir 1963 keerde de familie Van de Walle uit dat zaterdag 6 juli 1963 Ckets» werd met de Amer.xa terug naar het landelijk Kieldrecht. Op de basis werd gelegd plaatselijke klub gestart, zichzelf was hiermede niets wereldschokkends voor de oprichting van de De klubnaam was uiter- gebeurd. Wel werden de States gedurende Kieldrechtse tafeltennis- aarcj njet vreemd aan het meerdere weken het onderwerp van de meeste klub. Die avond waren fejt jat Norbert Van De gesprekken bij bakker en slager maar niets ook Gilbert Blatter en de walle zovele jaren in wijzigde zich aan het levenspatroon van de gekende andere namen Chicago verbleef. Zoals Kieldrechtenaars. Op sportgebied lag het evenwel als Paul Van Put en Bob jn <je meeste gevallen anders. Op de Beeck van de werd er onmiddellijk De toen nog zeer jonge Norbert Van de Walle bleek partij. Genoegzaam ta- ster|< tegen aangegaan immers heel wat naam te hebben gemaakt in de lent om de Kieldrechte- Het Nederlandse Graauw USA als tafeltennisser. Vrij vlug werd de naars te overtuigen zich Was de eerste gast. Werd Kieldrechtenaar dan ook door de Belgische ook achter de groene het een logische neder- sportpers vooropgesteld als de nieuwe tafeltennis- tafel te wagen. \aag, iedereen had er kampioen, welke door zijn stijl eri demonstratieve Een veertiental dagen toch moed op en zo werd inbreng meer vaart zou weten te brengen in het later wordt via een plaat- dan overgegaan tot de Belg ohe tafeltenniswereldje. selijk weekblad een op- vorming van het eerste keek onmiddel- sukses is blijven oog- roep gedaan tot alle bestuur waarvan o.a. t in de eigen sten door het ganse jongens en meisjes tus- willy Bolssens, Achiel ite om van start te 'and. sen 11 en 20 jaar om aan Deckers, Etienne Van net een eerste Uiteraard kende ook deze te sluiten. Onmiddellijk Puymbroeck toonaange- nisshow, de eer- eerste tafeltennis een hierop worden de han- vers waren in zoverre ze jen reeks die tot sukses te Kieldrecht en den in elkaar geslagen thans niet meer achter jn ononderbroken zulks houdt dan ook in en onder de benaming de klub staan. Nort lijk gem gaai tafe ste op f In voorbereiding op het tafeltennisseizoen 1980- 81 zal gestart worden met geleide trainingen. De eerste training, een wandelcross, zal door gaan op zaterdag 24 mei 1980. Alle geintereseer- den worden te 15 uur verwacht aan het B-lo kaal van Herleving, sporthal Van Langenho- vestraat te St. Gillis. De sportkledij is verplicht. In geval van regen wordt er een tornooi met han dicapformule betwist. Vergeet dus uw bat niet mee te brengen. Verder werkplan De periode van fysieke voorbereiding start einde mei en loopt door tot begin juli. Ze is verdeeld in een periode van alge mene fysieke voorberei ding, die als doel heeft de ontwikkeling van de algemene fysieke eigen schappen, door wandel cross, afstandsloop, balspelen; en een perio de van bijzondere fysieke voorbereiding, die als doel heeft de ontwikke ling van de specifieke lichamelijke eigen schappen door middel van weerstandstraining. Eind juli start de periode van specifieke training die als doel heeft de technische, tactische en mentale voorbereiding van de tafeltennisspeler, door middel van speci fieke oefeningen voor de verplaatsing aan tafel, snelheid van de uitvoe ring der slagen, zeker heid bij de uitvoering der slagen, scoren en ser veren. Het is de periode van de vriendschappelij ke wedstrijden. Op deze wijze hoopt men de ganse Herlevingge- meenschap in de beste voorwaarden aan de start te brengen van de nieu we kompetitie, welke uiteraard de eerste zon dag van oktober van start gaat. Herleving richt zich dan ook tot alle belangstel lenden om de trainingen te komen volgen. Het is thans ook het gepaste ogenblik om de Herle- vingrangen te komen ver voegen wil men volgend seizoen in kompetitie kunnen spelen. Zulks kan uiteraard ter gele genheid van de trainin gen welke op woensdag avond worden gehouden vanaf 19 uur en de zaterdagnamiddag te 15 uur. Men kan hiervoor ook terecht bij C. Ver meulen, Weggevoerden straat, 48, 9330 Dender monde. Tel. 21.29.64 en hier willen we graa( stellen dat de klub opei staat voor iedereen. Jon gens en meisjes vanaf 1i jaar - tieners, volwas senen, veteranen en ooi voor minder-validen. s j i Complementaire sporj n voor Herlevingers z Alle Herlevingers di^ 2 graag zouden willen ken r nismaken met de com plementaire spor «Windsurfing» gelieven zich onverwijld in ver binding te stellen me - Karei Mestdagh, Ernie Van Winckellaan, 50 te 9330 Dendermonde. Sa men met andere geinte- resseerden van Herleving 1 zal dan een Windsurfing dag worden georga niseerd, waarop he noodzakelijk materiaa ter beschikking wordj gesteld. V.C De Hdrechtse jeugd gaf lar al te graag gevo aan de oproep door t bestuur van The Chic Rockets ge- daar iet feit dat Nor- bert eds in dë^omge- ving 3 - en met raad en daac dereen bijstond was *ar bepaald niet vree aan. De jltaten lieten ui- tera niet lang op zich wac 1. Op het jeugd- n te Gent en nonde traden de van Cyriel Van d en Albert Dillis 3t eerst op de nd. Het eerste at van een jaar jeugdwerking, j organisatorisch leef men te Kiel- ac niet bij de pakken tte en zo werd de rc a van het Waas- anc n het leven geroe- oen aaraan naast Kiel drecht ook St. Niklaas, Beveren en het Neder landse Graauw deelna men. Het was een bij zonder leerzame kompe titie met heen- en terug wedstrijden, waarvan Graauw winnaar werd. Het behaalde resultaat stimuleerde het Kiel drechtse bestuur en spe lers derwijze dat op de volgende algemene ver gadering besloten werd officieel te starten met andere woorden bij de Koninklijke Belgische ta- feltennisbond aan te sluiten en met twee ploegen van start te gaan in de Oost-Vlaamse ta- feltenniskompetitie. Op 9 oktober 1965 werd dan ook gestart en na vijf speeldagen stond Kiel drecht A netjes aan de leiding. Cyriel Van Hels- land en Albert Dillis waren er zo hard tegen aangegaan dat de Oost- /laamse klasserings kommissie oordeelde dat voornoemde spelers best konden geklasseerd worden halfweg kompe titie. Ze werden beiden D2 wat een stimulans temeer betekende. Op de individuele kampioen schappen van Oost- Vlaanderen van hetzelfde seizoen 1965-66 verover de Cyriel Van Helsland de titel bij de heren D, waar hij in finale Dausse van Small street klopte. Ook de reeks juniors schreef Cyriel op naam en hier luisterde de andere finalist naar de naam van Albert Dillis, zijn Kieldrechtse ploeg maat. Om het sukses bij de jeugd rond te maken won Hurby De Wilde bij de kadetten. Het sukses kon evenwel niet op want toen het seizoen 1965-66 officieel afgesloten werd stonden de Kieldrech tenaars met de bloemen te zwaaien als kam pioenen van tweede pro- vi ,ale. Het eerste Kompetitiejaar mocht bijgevolg wel als een reuze sukses worden be schouwd. Het werd een reuzefeest te Kieldrecht waar men trouwens ook mocht vieren om de twéede nationale titel van Norbert Van de Walle in de A-reeks. Cyriel Van Helsland zette op individueel vlak zijn opgang verder door o.a. op de tornooien van Herleving Dendermonde, Small Street, Knokke en Drive St. Amandsberg bij de heren D te winnen. De doorstoot tot natio nale bleef uit Het seizoen 1966-67 bracht het debuut van Kieldrecht in eerste pro vinciale. Alles verliep naar wens. Op kollectief vlak was men trouwens tevreden met de vijfde plaats in de algemene rangschikking. Cyriel Van Helsland had onder tussen zijn opgang we ten verder te zetten, werd kampioen van Oost- Vlaanderen bij de heren C - wat hem meteen kroonde tot de sterkste Oostvlaamse speler, ter- vwijl Hurby De Wilde opnieuw de titel won bij de kadetten. Het seizoen 1967-68 had de uiteinde lijke doorstoot naar na tionale moeten brengen. Het werd een schitteren de start van Kieldrecht dat na drie speeldagen alleen aan de leiding preikte. Toen kwamen de moeilijkheden. Albert Dillis en Cyriel Van Helsland dienden om studieredenen enkele malen verstek te laten gaan, terwijl Benny Van den Hende zijn leger dienst vervulde en bijge volg ook niet zo vaak ter beschikking was. Kiel drecht werd dan ook van de leiding verdrongen en bij de eindafrekening wordt het opnieuw een vijfde plaats. Norbert Van de Walle die Cyriel Van Helsland op de voet is blijven volgen voor spelt een grote carrière voor de Kieldrechtenaar welke overstapt naar Antwerpia om vervol gens in Maccabi en bij Norbert Van de Walle terecht te komen. Dit alles heeft uiteraard zijn gevolgen voor Kiel drecht. Ook Hurby De Wilde verlaat te klub om voor Stekene uit te ko men en in de twee volgende seizoehen zakt Kieldrecht terug naar derde provinciale. Men blijft te Kieldrecht evenwel niet bij de pak ken zitten en tijdens het seizoen 1972-73 komt Kieldrecht opnieuw zijn neus aan het vens'.er steken. !n de eerste plaats is er het reuze sukses met het Paas- tornooi van 3 april 1972. Dames geven het voor beeld Kwam de verwachte doorbraak er niet van de heren fanionploeg, dan gaven de dames tijdens het seizoen 1972-73 de goede richting aan. Ma rina Imbrecht, Manuella Lampers en Marijke Van Hese gingen er zo sterk tegen aan dat niemand het trio kon stuiten. Wat voor de mannelijke spe lers onmogelijk was ge bleken deden de dames dan op een zulks over tuigende wijze dat nie mand er aan twijfelde dat de Kieldrechtse meisjes ook in nationale flink figuur zouden slaan. Op provinciaal vlak wonnen ze trouwens zowat alle mogelijke individuele ti tels en ook op de tor nooien zwaaiden ze de plank. Uit deze periode pronken bij Manuella Lampers minstens een vijftigtal prachtige tro feeën. Vanaf het seizoen 1973 treedt Kieldrecht even eens aan in het KKSFB waar het spelpeil wel iets lager ligt - en waar de suksessen voor Kiel drecht uiteraard niet uit blijven. In de volgende seizoen viert men het 10-jarig bestaan van de klub, wat dan samenvalt met de terugkeer van Hurby De Wilde naar Kieldrecht. Meteen krijgt Kieldrecht opnieuw de wind in de zeilen en promoveert naar tweede afdeling bij de KKSFB met Benny Van Den Hende, Albert DilfTs, Theo De Mey en Hurby De Wilde. 1976 is trou wens ook het jaar dat vier Kieldrechtenaars worden aangeduid voor de drielandkamp te Keu len nl. de beloftevolle Luc Struylaert, Stefaan Bleyenberg, Manuella Lampers en Marina Im brecht. Het volgend seizoen wordt ook aan de terug keer bij de KBTTB ge werkt. TTC Kieldrecht wordt algemeen kam pioen van derde provin ciale en tijdens de daar op volgende kompetitie speelt Kieldrecht zowat scheidsrechter tussen de titelkandidaten Herle ving Dendermonde en Melseie A. Ondertussen heeft de Kieldrechtse jeugd zich ook tot een hoger niveau weten op te trekken. Op de provincia le kampioenschappen van 9 januari 1977 wor den liefst elf titels ver overd o.a. deze van de juniors door Luc Struy laert van de kadetten door Gunter Van Puym broeck, bij de dames juniors door Manuella Lampers en hiernaast dan een gaise reeks titels in de reeksen dub bels en dubbel-ge- mengd. Nieuwe hoogtepunten Werd het seizoen 1976- 77 zowat afgesloten met het behalen van de lan delijke titel door Gunter Van Puymbroeck bij de KKSFB - reeks jeugd, dan werd TTC Kieldrecht A in de kompetitie 1977- 78 herfstkampioen zon der ook maar in het verlies te zijn gedrongen. Tien provinciale titels werden ingepikt. Bij de heren D was het Kiel drechtse meesterschap het meest opvallend ge zien men er liefst drie van de vier halffinalisten telde. Uiteindelijk won Hurby De Wilde de titel. Gunter Van Puymbroeck werd tweede en Luc Struylaert derde. Het kon bepaald niet mooier. Manuella Lampers welke als kam pioene bij de dames C deelnam aan de natio nale finale zorgde voor heel wat sensatie door verschillende gereno- meerde C-speelsters kansloos te laten en door te dringen tot de finale, waarin ze door Nathalie Higuet met 3-1 werd verslagen. Een reuze re sultaat niettemin. De balans van de interklub- kampioenschappen 1977-78 was meer dan hoopgevend. De A-ploeg werd kampioen in twee de provinciale, terwij de B-ploeg de titel verover de in vierde provinciale. Als algemeen kampioen van deze vierde afdeling trok Kieldrecht B dan naar Anderlecht om er de nationale eindronde te gaan betwisten. Het schakelde Dino Brugge uit met 9-4. Hier waren het Benny Van den Hen de, Franky Diilis en Gunter Van Puymbroeck die er het sterkst tegen aan gingen. De nationale titel bleek te wenken maar uiteindelijk werd deze door La Calamine met 9-6 afgesnoept. De afwezigheid van Franky Dillis op dit beslissend treffen vormde een te zware handicap. Het seizoen 1978-79 werd schitterend ingezet met een 12-4 overwin ning op titelkandidaat St. Niklaas B. Luc Struy laert en Benny Van den Hende zorgden er voor sensatie door respectie velijk tegen drie en twee C-spelers te winnen. In gevolge de daverende start wordt Kieldrecht ook herfstkampioen en het legt er hem sterk naar aan dat Kieldrecht de poort van nationale zou weten te forceren. Toen kwam de winter periode en de al dan niet berijdbaarheid van de wegen Kieldrecht parten spelen. De wedstrijd St. Niklaas B-Kieldrecht A kreeg voor de grensploeg een zure nasmaak gezien het P.C. Oost-Vlaande- ren besliste dat St. Ni klaas B de wedstrijd met 16-0 won. Kieldrecht be ging toen de fout de armen te laten hangen, Op zaterdag 31 mei 1980 heeft in het huis Krefel, Hoogpoort, II te Gent de jaarlijkse statutaire al gemene vergadering plaats van de Oost- Vlaamse afdeling van de KBTTB-Nederlandstali- ge vleugel. Deze jaarlijkse statutaire vergadering, verplich tend aan de klubs wordt tradioneel vooraf gegaan door de kampioenenhul- de. Wanneer we het lijstje overlopen van de klubs en ploegen welke er zullen worden gehuldigd komt de streek Dender- Schelde-Durme- en Waas er maar eerder berooid uit. Enkel de damesploeg van Herle ving zal erop het podium worden geroepen om de trofeèen en diploma aan deze provinciale titel verbonden in ontvangst te nemen. Na de viering van de kampioenen volgt dan de statutaire algemene ver gadering, met de tra- dionele jaarverslagen enz. De gedeeltelijke herkiezing van het pro vinciaal bestuur. De af gevaardigden voor de nationale raad enz. Wat de klubleidingen alvast niet mogen vergeten is - dat hun klub er met de volmacht dient vertegen woordigd te zijn. Tenslotte nog dit - onze streek is In het provin ciaal bestuur enkel nog door de h. Jozef Govaert ni van TTC St. Niklaas vertegenwoordigd. Uiteraard betekent zulks dat de streek van Dender - Schelde - Durme - Waas weinig of niets in de pap te brokken krijgt. Wordt i het niet de hoogste tijd dat hieraan verholpen wordt en jonge klublei- v ders ook op provinciaal vlak hun verantwoorde- 2 lijkheid gaan opnemen? gezien het in de finale van het kampioenschap opnieuw op gelijke hoogte kwam met St. Niklaas B. Toen kwam de 16-0 forfait door het P.C. Oost-Vlaanderen uit gesproken de doorslag geven, en meteen ging de beste kans om tot de nationale kompetitie door te dringen verloren. Kieldrecht was onbe twistbaar de beste ploeg geweest uit eerste pro vinciale. Maar uiteraard worden hiervoor geen prijzen toegekend - en kan men er zeker niet op promotie voor rekenen. Ook in het thans beëin digd tafeltennisseizoen startte Kieldrecht tussen de favorieten. Buiten een paar uitschieters wist Kieldrecht zich evenwel niet zo waar te maken. De transfert van De Pauw naar Kieldrecht werd een tegenvaller en toen ook nog Hurby De Wilde geregeld voor beroeps aangelegenheden ver stek diende te laten gaan, moest men bij Kieldrecht best op niets rekenen. Uiteindelijk werd Kieldrecht toch nog eervol vierde. Volgens sekretaris Ben ny Van den Hende wordt de hoofdrol die jarenlang door Kieldrecht werd ge speeld in de lokale en provinciale kampioen schappen voorlopig althans overgenomen door klubs als St. Ni klaas en Sleidinge... De rechtstreekse oorzaak hiervoor ligt hem bij de lokaalperikelen welke de klub kende. Momenteel is men bezig het nieuw klublokaai in orde te stellen. Verder is er ook het feit dat de Kiel drechtse jeugd het moei lijk bij één sportdisci pline houdt. Uiteraard zijn er te veel sportklubs In de toch kleine Kiel drechtse gemeenschap - zodat bepaald talent niet op de juiste wijze wordt naar voorgebracht. In het vooruitzicht van het nieuw seizoen zal een intense inspanning worden geleverd om de aller jongsten, zij tussen 8 en 10 jaar, opnieuw rond de tafeltennistafel samen te brengen en onder de leiding van een jeugdtrainer het tafel tennissport aan te leren. Ook wil men tijdens het komend seizoen door drukken naar nationale. In dit verband betekent de terugkeer van Cyriel Van Helsland een troef kaart te meer. De Kiel drechtenaar, die het bij Maccabi tot BO bracht en thans als 84 een jaartje inaktief is geble ven kan immers rekenen op beloftevolle spelers als Gunter Van Puym broeck, Luc Struylaert en andere kleppers als Hu- bert De Wilde en Benny Van den Hende om de gebroeders De Witte, Stefaan Bleyenberg en zovele andere niet te vergeten. Trouwens met Cyriel Van Helsland komt ook Gary Vervoort DO de Kieldrechtse ran gen versterken. Konkreet kan nu reeds de vraag worden gesteld wie dit Kieldrecht tijdens het seizoen 1980-81 van de titel kan houden. Richard Imbrecht en het Kieldrechtse tafeltennis kan de toekomst best met vertrouwen tege moet zien. De geestdrift heeft iedereen opnieuw te pakken en nu de verhoopte versterking er uiteindelijk gekomen is kan het nog moeilijk mislopen. Uit ervaring weten we dat er evenwel niets mag in de weg komen of de mooiste dromen gaan er aan. Benny Van den Hende kennende, als een all-round-sportman - een man met initiatief en aanpak, zijn we er van overtuigd dat KieldrechJ een nieuwe en nog bloeiendere periode te tegemoet gaat. Hij kan trouwens rekenen op een schaar medewerkers, die even als hij hun hart; hebben verpand aan de tafeltennis en bereid zijn zich belangloos voor de ze sporttak en de klub inj te zetten. Van dit soort sportmannen waarvan wordt gezegd dat ze ieder jaar zeldzamer wor-i den. C.V. A n Cabrita Zele: aktief De Zeelse promotieploeg was reeds bijzonder ak tief. Alhoewel het met Okapi Aalst nog tot geen overeenkomst kwam in verband met de overgang van Luc Famaey, zit het er toch in dat de Cabrita rechtervleugel volgend jaar in tweede klasse speelt. De Zeelse promo tieploeg houdt echter het been stijf en wil geen Sinterklaas spelen. Daar er anderzijds de moge lijkheid inzit dat Eric Van de Velde wegens be roepsbezigheden naar Korea vertrekt en Peter Moens onder de wapens moet, nam de Cabrita leiding reeds haar voor zorgen. Het wierf voor één jaar Dirk Fransaer (Hemaco); Etienne Moorthamer (Hermes St. Niklaas) en Mark Vernim- men aan. Deze laatste beschikt sedert een paar jaar over een vrije trans fer. Hij speelde voor twee seizoenen samen met zijn broer Luc voor Panters Baasrode. Zoals het er uitziet wil trainer Geert Versmes sen een ploeg uitbouwen waar tempo inzit. Geert Moens: Okapi Aalst? De Panters Baasrode be loftevolle Geert Moens testte met goed succes bij Okapi Aalst. Of de ex-nationale kadet vol gens seizoen te Aalst speel en nog niet zeker. Rie Putteman: transferabel De onderhandelingen tussen Osiris Dender- leeuws en B.B.C. Den dermonde omtrent de overgang van Rie Putte man verlopen stroef. Tij dens de laatste geplande bijeenkomst tussen bei de clubs ontbrak Dender leeuw, zodat Dender monde hieruit besloot dat Osiris geen interesse meer heeft voor deze afwerker. Geïnteresseer de clubs voor Rie Putte man kunnen terecht bij Norbert Plron telefoon 21.17.26. B.B.C. Dendermonde: versterking? Om in 1e provinciaal een flink figuur te kunnen slaan is het noodzakelijk dat Dendermonde zijn spelerseffektief aanvult. Men moet aan de tafel met Baasrode voor de overgang van Goossens - De Cock met Panters Baasrode en de terug keer van Bieseman zou wel eens afhankelijk! kunnen zijn van de over gang van Putteman.: Dendermonde voerde; reeds besprekingen met Andre Maes voor een funktie van speler-trai ner. De Gentenaar speel de het laatste voor Zot- tegem. Vlinders Buggen hout: zonder trainer De derde provincialer uit Buggenhout, die het voorbije seizoen zijn part aan tegenslagen kende en hierdoor zijn reputatie niet kon verdedigen, is nu ook zonder trainer. Het Vlinders bestuurs- comité was wel verwon derd, toen het via ons blad vernam, dat haar trainer Cissen Van den Steen volgend seizoen The Tower Aalst onder zijn hoede zal nemen. Alhoewel hij bij Vlinders is aangesloten bracht hij zijn ploeg niet op de hoogte. Vlinders staat momenteel in de kou wat de sportieve leiding van de ploeg betreft. Vlinders meisjes: inaktief De vrouwenploeg van Vlinders Buggenhout zal volgende kompetitie niet in kompetitie treden. Heti gebrek aan speelsters ligt hiervan aan de basis. Enkele speelsters zullen bij St. Amandse spelen.

De Voorpost | 1980 | | pagina 38