We gaan op de ingeslagen weg verder» GERECHTIGHEID Denderhoutem contra Hamme: slag in het water Trainer Willy Meersman: Aktueel Wat eens een sprookje was we M* - 23.5.1980 - De Voorpost Trainer Willy Meersman wordt door zijn mannetjesop de schouders getild, (c) Trainer Willy Meersman had zaterdagavond de glim lach van de grote dagen. Het kon moeilijk anders. De Hamse trainer had een gansde namiddag geen voet durven verwijderen van zjjn telefoontoestel. Men had hem vooraf gezegd dat men hem vanuit Brussel zou verwittigen eens de uit spraak was gevallen. Dat wachten duurde uren voor Willy Meersman. Meerdere nagels heeft hij stukgebeten. Uiteindelijk kwam het bevrijdend nieuws over de draad. De opluchting van de man wiens hart verpand is aan V.W. Hamme. J)e verlos sende mededeling. Een zucht van verlichting.«Pro moveren, kampioen zyn». Geen sprookje maar pure werkelijkheid. Het was eerst niet te geloven alhoe wel het in de lijn van de verwachtingen lag. Het was de naakte realiteit. Willy Meersman was in de wol ken. Hoger zelfs. Het was of hy had het groot lot gewon nen. Het lot dat voor hem de zo begeerde titel is ge worden. «Nee het was geen sprookje, alles was echt. Het duurde korte tijd vooraleer ik uit mijn dromen was. Toen realiseerde ik mij dat het echt geen verrassing was,» zegt Willy Meersman. «We hadden dat verdikt al enkele weken verwacht. Uiteindelijk begin je toch te twyfelen omdat dat alle maal zolang duurt. Je houdt er bovendien slapelo ze nachten aan over. Het bericht dat uiteindelijk dan toch is gekomen betekende een pak van mijn hart.» Willy Meersman heeft sa men met zyn spelers, be stuur en de ganse Hamse voetbalgemeenschap feest gevierd. Wanneer je een kampioenstitel binnenrijft mag dat wel eens. Het win nen van een titel is aan Willy Meersman beslist niet onbekend. Als speler-trai ner promoveerde hij al met Sint-Pauwels, Vrasene en Kruibeke. Dat is later nog een keer gebeurd met SK Sint-Niklaas, waarmee hij van derde naar tweede na tionale promoveerde. Willy Meersman is dolgelukkig met de recente titel. «Eerlijk gezegd wasik eer ste provinciale wat beu ge worden. Drie jaar geleden toen ik de teugels overnam bij VW Hamme had ik mij voorgenomen een ploeg op te bouwen waarmee ik bin nen drie seizoenen zou kun nen opstygen naar bevor dering. We hebben dat doel nu bereikt.» Of de huidige kern sterk genoeg is om rezultaten te halen in vierde klasse? «Ja,» zegt Willy Meersman. «We zijn technisch sterk. We beschikken bovendien over een flink uitgebalan ceerd elftal waar vuur inzit. Wel is het noodzakelijk dat de kern wat wordt ver ruimd nu vooral na het ver trek van Mare Segers en Mare Peysmanr Maar dure vogels aantrekken is een overbodige luxe. De erva ring heeft me geleerd dat het eerste jaar in een hogere reeks doorgaans probleem loos verloopt. Bovendien zit het heilig vuur er nog wat in. Met de huidige spelers zie ik het wel zitten voor volgend seizoen. Opdracht is nu verder te bouwen aan een ploeg die in de kortste tijd de verloren plaats van weleer opnieuw kan innemen. Dat gaat niet van vandaag op morgen. Hiervoor is tijd nodig. We hadden drie jaar nodig om een ploeg te bouwen die rijp was om naar bevordering door te stoten. Wanneer ik in eenzelfde periode een elf tal kan klaar stomen dat zijn taak aankan om ook in derde klasse het mooie weer te maken, dan zal ik al heel erg tevreden zijn,» aldus Willy Meersman. E.D.M. Het vonnis is geveld: Ver- onthutsende resultaten die broedering Denderhoutem, sommige bedreigde ploegen de voetbalklub die in één aan het eind van de kompe- trok oprukte van Derde tit ie bijeenvoetballen. Dat provinciale naar Eerste pro- wordt dan met een dood- vinciale en in die kategorie doener «de operatie red- als eerstejaars de titel mee- dinggenoemd. De «be- graaide, zakt naar «Twee- dreigden» gaan er met volle de». De reden kent men: overtuiging tegenaan. De een omkoperijschandaal. tegenstander, die in de kom- Daarmee is gerechtigheid petitie niets meer te winnen geschied. De bevoegde of te verliezen heeft, is zoge kommissie, die ruimschoots zegd «voetbalmoe». Je moet de tijd genomen heeft, eerst er maar een verklaring voor om de zaak tot op het bot te bedenken... ontleden, en daarna om de Er wordt geroddeld over het beslissing mee te delen; is verkopen van kermiskoer- aUesbehalve lichtzinnig te- sen door profrijders. Bok- werk gegaan. Wat niet sers laten zich als stenen zwart op wit bewezen kon tegen het canvas vallen... worden, hebben de heren Waar is de etiek? Men mag van de Koninklijke Belgi- niet vergeten dat de sport, sche Voetbalbond gewoon zoals die de jongste jaren in naast zich gelegd. De getui- de professionele richting genis van sleutelfiguur evolueerde, slechts leefbaar Frans Roef bievoorbeeld, is is door de financiële in- gewoon genegeerd omdat breng van de betalende {het tussen Denderhoutem- massa. Die massa moet dus voorzitter. Vijverman en de wat geloofwaardigs gebo- Laat de fees,wijn maar smaken, (c) Luc Schuddinck, rond wie getuige uit Schoonaarde een welles nietesspelletje werd waarin het woord van de ene blijkbaar evenveel waard was als dat van de andere. Kernpunt van de hele affai re was de «zaak Verhulst» De speler van SK Lebbeke had een bedrag van 5.000 fr. ontvangen. Dat geld was op een rekening van de be trokkene terechtgekomen en de sporen daarvan waren duidelijk genoeg om te we ten vanwaar die centen kwamen. Er mag dus niet beweerd dat Denderhoutem door rancuneuze of onrechtvaar dige kerels in de put is ge duwd. Alleen de keiharde, doch levens onloochenbare feiten zijn weerhouden en leidden tot de veroordeling. Hei moge een waarschu wing wezen. Want het is geen geheim dat, zelfs op provinciaal vlak, al eens wat gebeurt dat het daglicht schuwt. Wie een heel klein beetje de gebeurtenissen volgt, kan niet aan bepaalde on waarschijnlijkheden r voorbij. Onwaarschijnlijk heden, onder de vorm van Hamme heeft dit weekend op stelten gestaan. Na de blijde mars van zaterdagnamiddag waarbij Blauw-Zwart nu zeker is van de lift naar vierde klasse, is er gedanst geworden, gezongen en een flinke pint gedronken. Daar had trainer Willy Meersman niet het minste bezwaar tegen. Integendeel! Hij was de man die er zijn poulains toe aanzette er maar keihard tegenaan te gaan. Er staat immers niets belangrijks op het programma van VW Hamme, althans sportief niet. Huldigingen, ontvangsten en een kampioenenbal, dat zjjn festiviteiten die nochtans al gepland zijn in de komende weken. Toevallig viel de blijde viering had opgezet ter ge- nieuwsmelding net op de legenheid van de hulde aan K# j li u dag dat supportersklub de beste speler van het eigenlijk he, fee,, was opgeze,. onlang, bloemen vanwege de Hamse burgemees,er. B|auw.Zwart grooIse voorbije Voor he, Verbroedering Denderhoutem, tot degraderen veroordeeld, legde een poosje geleden klacht neer tegen VW Hamme. De reden? Er zouden premies uitgeloofd zijn aan spelers van Ganda- sparta, Brakel en Klub Ronse. Vanzelfsprekend mag dat niet. Denderhoutemvoorzitter Vijverman had ergens «geruchten» opgevangen. Dat volstond voor hem blijkbaar om prompt klacht neer te leggen. Klacht, misschien wel geinspireerd door de bedenking «als ik er onderdoor moet, dan zullen nog meer slachtoffers vallen.» Intussen heeft de kommissie zich reeds over de «affaire» gebogen. De ondervraagde spelers van Gandasparta en Brakel hebben negatief geantwoord op de vraag of ze inderdaad wat beloofd was. Omdat de «getuigen» van FC Ronse nog niet konden gehoord worden, valt de uitspraak slechts later. In Hamme is iedereen erg gerust in de zaak: nergens werd aangeklopt en aan niemand is wat beloofd. Zodat nu reeds mag gezegd dat de klacht van Denderhoutem tegen Vigor Wuitens gewoon een slag in het water wordt. tweede opeenvolgende jaar pakte deze dynamische supportersklub uit met een referendum. 'Met grote voorsprong kwam Luc Schuddinck deze maal uit de bus met lengtes voor sprong had hij Rudy Maes en Omer van Praet achter zich gelaten. De kleine Schuddinck was dan ook ontegensprekelijk de cen trale figuur zaterdagnacht. In de feesttent waar de hul diging plaatsvond heerste een met geen pen te be schrijven atmosfeer. Een oorverdovende Zuidameri- kaanse corrida kon men zich op sommige momen ten nauwelijks voorstellen. Vooral wanneer de V.W.- hit werd aangeheven was dit meteen het sein voor een dolle danstoer. Uitbun dige felicitaties van her en der. o.a. ook vanwege het gemeentebestuur en burge meester Baert die de kers verse kampioenen persoon lijk kwam gelukwensen. Hij zwaaide ook met extra lof naar Luc Schuddinck en schimpend voegde hij enl kijk Nie eraan toe dat het meer daijstr, begrijpelijk is dat hij iederdwe zondag het frist van al oodo het terrein rent daar hijkei zich een ganse week kaïitio uitrusten op het gemeentejgrc huis. Bloemen waren ejbu overigens ten overvloede lec Het warén bloemen van d«du verlossing. Vanwege d^ge supportersklub ontving ie|ne dere speler bovendien eendje mooi herinneringsplakket w£ Metéén had de klok alke> ruimschoots het middentui nachtelijke uur overschrejve den. Maar hoe later d<zo nacht, hoe zuiderser d< sfeer werd. Daarbi stroomde alle mogelijk drank met hele vaten flessen, genoeg om er d Durme mee te vullen. Gan de nacht regeerde Bacchu over Hamme. Toen de laat sten huiswaarts keerdei was de zon al te zien aan d( oostkim. Het werd een lan ge nacht, maar dat moch dan wel na die zenuwslo pende kompetitie en de we ken van onzekerheid dii erop volgden. E.D.Mi Willy Meersman is de koning te rijk Denderhoutem kreeg immers geen gelijk! «Schuddinckske», de centrale figuur, (c) den worden. De dag dat zelfs Jan met de pet, die naief is blijven geloven in de eerlijkheid van de ak- teurs», zich bekocht voelt en een andere vrijetijdsbes teding zoekt, is het afgelo pen. In Italië greep niet al leen de voetbalbond in, toen een schandaal aan het licht kwam: ook het gerecht boog zich over de zaak. Hier kookt de KBVB zijn eigen potje, en slechts zel den wordt iemand voor de rechter gedaagd. We herin neren ons alleen het geval «Jurion» dat een nasleep kende dié buiten het bonds- gebouw werd uitgepraat. Misschien is het goed dat de KBVB een en ander intra muros» houdt. Op voor waarde dat wijze heren ob- jektief met kennis van za ken en zonder enige druk van buitenuit hun werk kunnen doen. Zoals dat in hei «geval Denderhoutem gebeurd is. Marcel Van Hauwermeiren Ook kapitein Dirk Van Buyten werd in de hulde betrokken, (c)

De Voorpost | 1980 | | pagina 40