I OLYVALENTE SPORTNAMIDDAG ET OSBROEK-GROEN IN er vervuild bij, maar niet voor lang. Ondertussen wordt zuurstof De bestuur van de De Voorpost - 23.5.1980 - 5 il van blozende getaande gezichten, versoepelde vijver verhuisde wordt hun tocht over Nieuwer- stramme spieren maar ook gekneusde ledematen hier heerlijk gehapt. On- kerken, Erembodegem, aarbij zelfs hostesses of voetballende schepenen der leiding van Willy Ee- Meldert en Moorsel. Al- jt ontsnapten bleven over na de «derde namiddag mans van de «groen- vorens de berg vóór de «5 het groen» op het sportterrein Osbroek verleden dienst» (Leefmilieu) werd abdij Affligem te beklim- terdag gehouden onder een stralende lentezon. u:~" 'J~' zoveel als nodig de plak zwaaide. hier door elk deelnemer u» u x twee maal één uur gevist es om en bi, het sport- met één vaste lijn. Lnmn oLc MlIcnrnDvn kompleks «Osbroek», een kompleks dat tal van steden Aalst kunnen be- De fietstocht met als ver- Pétanque schijnt rustige re Aalstenaars te liggen men, een hindernis die want niet minder dan 24 Marcel nog bij andere ge- spelers dienen zich aan nijden. De ganse namiddag sport voor «liefhebbers» in de ware zin van het woord stond volledig buiten het kompetitieve zodat uitslagen van deze «wedstrijden» een eer subsidiair karakter ver tonen. Meedoen, er bij zijn. Daar kwam het op aan. «In de ze pré-olympische tijd zou men eens te meer kunnen zeggen dat mee doen belangrijker was dan winnen. Men ging trouwens vaak meer op ludieke toer. Het werd op het hele Osbroekkom- pleks een menigvuldig heid van allerlei discipli nes waarbij de ruim 1500 personeelsleden van stad en OCMW zich terdege konden uitleven onder de glunderende blikken van zonnende of zich lavende kollega's. antwoordelijke legenheden glansrijk nam, werd hen aan het vliegveld een verfrissing Mare aangeboden. voor deze specialiteit. De overeenkomst met pé- tanqueklub «Apollo» zal aan deze opkomst wel ■Een trofee voor de wandeltocht. (Per) jWaar de eerste editie (minder vlot verliep we- ^gens de te grote ver- ispreidheid van de aktivi- Jlteiten waarbij men nog ^"wel de bomen maar niet "meer het bos zag werd tr'x verleden jaar overge- schakeld naar centralisa- 2| tie en dit bleek inderdaad Hjlonend. Burgemeester D'haese- leer patroneerde het vis sen op de spiegelvijver van het stadspark. Een twaalftal vissers waren opgekomen op visvangst naar o.m. karper, bra sem, bliek, lapper en zelfs snoek. Sinds de Ballon vijver verleden jaar onder handen werd genomen en de vis naar de Spiegel- Janssens van Openbare Werken werd gepatro neerd door niemand min der dan schepen Mare De Bisschop, een sommiteit op gebied van fietsen zoals iedereen jarenlang in de stad kon vaststel len. Uitgedost in een eer der karnavaleks «cou- reurskostum», koers- broek inbegrepen, ging De trofeën van de voetbalwedstrijden werden uitgereikt. (Per) De mannen van de brandweer, een sportieve ploeg. Iferj Voetbal was er inder daad voldoende. Niet minder dan drie matchen werden er gespeeld: schepen De Maght patro neerde matchen voor he ren als waardige echtge note van een ervaren speler, nu trainer van de Baardegemse «Vlugge Jongeren». Het stadsper- soneel nam het op tegen de politie en de brand weer tegen het OCMW. Bij de dames, gepatro neerd door schepen Her man Roels die zorgde voor een keurige aftrap, speelde het stadsperso- neel aangevoerd door ka pitein Anny De Maght te gen het OCMW onder lei ding van Lutgarde Van Laethem van Openbare Werken. Vooral in de eer ste helft toonde de sche pen, gewezen voetbalster bij de Meldertse «Stine- kes», een damesvoetbal ploeg spelend nabij het Kravaalbos in de Put straat, zich een bezielen de kracht maar bij de rust liet ze het, bij gebrek aan training naar ze ons ver klaarde, afweten. Of dit de oorzaak is van het ver lies van het stadsperso- neel met 0-3 kunnen we uiteraard niet achter halen. Ondertussen waren een zestal liefhebbers waar onder schepen Edgard Hooghuys die van een vroegere deelname nochtans een kwetsuur aan de Achillespees had opgelopen (bij het kaats spel dan) in de bar zelf lustig aan het ping-pong waar Herman D'Ho.ndt van de Waterdienst voor niet vreemd zijn geweest. W Marcel De Neve van de aankoopdienst had hier geen moeite om het spel Ook de vissers kwamen aan hun trekken tijdens de namiddag in het groen. tKerj een dertigtal stappers o.l.v. Marcel De Block van de stadsdrukkerij en met zoon Cornelis als gids naar de Kluizenkapel op de grens van Erembode gem en Hekelgem. Voorzitter van de Vrien denkring van het Stads- personeel Roland Dua, feestleider Etienne Peir- linck en sekretaris Theo Amandt die zijn best deed aan de mikro kun nen tevreden zijn over deze zonnige namiddag die ook heel wat zon in de harten der deelnemers bracht. LH De damesploeg met o.a. Schepen Annie De Maght. (Per) in goede banen te leiden. Tennis onder de auspi ciën van schepen Jan De Neve en geleid door Piet Bomon van de perso neelsdienst kende slechts een zestal adepten en voor de kinderspelen kon worden gerekend op een dertigtal meisjes en jon gens die Lutgarde Steen hout van de juridische dienst en Marina Pari- daens van het kabinet van de stadssekretaris zich verdeelden volgens leeftijdsgroepen. Bij de spelen zelf kwamen voor onze kinderen ook ver snaperingen te pas. Met eerste schepen Ed die Monsieur op kop werd gewandeld door het water gespoten. (Per) Marcel De Bisschop klaar voor de start van de fietstocht. (Per) De O.C.M.W. dames haalden het op de dames van het stadhuis. (Per) De wandelaars staan klaar voor te vertrekken o.l.v. schepen E. Monsieur. (Per)

De Voorpost | 1980 | | pagina 5