ilLIGHEIDSVLAG DIE DE lDING DEKT TE AALST WILLEMSFONDS-AALST l/lET APERITIEFKONSERT AALST NAAR LIMBURG TUINWIJK «PARK DE BUECK» IN KERMISSFEER «VLAAMSE BEWEGING» IN DE MIKISKLUB TE VOET DOOR PAY0TTENLAND WIJK DEN BLOK PARAAT IBS Aalst acht maal laureaat! GULDENSPORENVIERING TE AALST Trooteloze aanblik V;' mamm Is verleden maandag wappert aan het Aalsters jon weer eens de Nationale Veiligheidsvlag. En 1[voor de achtste maal waarvan in het laatste fennia geen enkel jaar ontbrank. -•-^slag drie, stiptToals Naast de burgemeester spreekwoordelijke schepen Edgard Hoog- mannen van het huys, zelf onderstations- past, kwam chef eerste klas die zich ionschef Van Schoor niettegenstaande zijn ja- ook aan in het Pieter ren schepenschap nog ;ke-kabinet voor de steeds nauw verwant traditioneel gewor- voelt met het spoorweg receptie ter gelegen- personeel waarvan hij de van het behalen van stiptheid, eerlijkheid en erediploma en de nauwgezetheid ten ande- veiligheidsvlag re con brio in de verf |r het spoorpersoneel zette. «De hiërarchie Aalst. Bij hem o.m. heeft bij het spoor haar ingenieur en rechten en in de ketting ipschef Lammertijn, ontbreekt geen enkele afgevaardigde van schakel. Van elke admini- fd van de exploitatie stratie kpn dat niet wor de groep Gent Fey- den gezegd», verklaarde zelf inspekteur be- Hooghuys die het klap- ling Gent en de eerste pen van de zweep kent. mische inspekteur Burgemeester D'Haese- het bureau ongeval- leer bracht een warme van de groep Gent, de hulde aan deze spoorver- Versele. De heer antwoordelijken en vond lond Van der het een fantastisch idee •ght, ambtenaar wo- dat de NMBS jaarlijks een hd te Baardegem die wedstrijd organiseert tooontegetrouw steeds tussen de verschillende ze plechtigheid mee- werkzetels in het kader lakte werd ondertus- van de veiligheid in de ,n overgeplaatst naar exploitatie ter voorko- Jh andere dienst. ming van ongevallen al- jar het echter uiteinde- lerhande. Het gaat hier de personeelsleden dus niet om de arbeiders- (f waren die verant- veiligheid doch wel om ijordelijk zijn voor dit die van de exploitatie nitterend resultaat wa- waarvan de reizigers dus 'h ook afgevaardigden de gevolgen onder- n elke personeelskate- vinden. Jrie aanwezig met on- Dergelijke wedstrijd jrstationschef eerste noemt de burgemeester Van de Velde, sein- motiverend voor de me- jver Corths en locobe- dewerkers en hij aarzelde iiurder De Lathouwer. niet het Spoor als voor beeld te stellen van tal van andere instellingen en diensten. De normen om bij de NMBS te wor den aanvaard zijn dan ook zeer streng en vaak is het reeds gebeurd dat, wie wel goed genoeg werd bevonden om mili taire dienst te verrichten, door de mazen van het net viel om personeelslid NMBS te worden. De ma nier waarop bij de NMBS ziektegevallen worden gekontroleerd met een minimum aan personeel doch uiterst efficiënt noemt hij eveneens merkwaardig. Dat het deze mensen ech ter te doen is om de sim- bolische erkenning van hun verdiensten door het uitreiken van een vlag, ook al komt daar voor de winnende zetel een reis naar Oostenrijk bij voor één personeelslid van die zetel die dan nog door het lot moet worden aan geduid, durft de heer D'haeseleer echter be twijfelen. Een des te gro tere eer voor de NMBS- medewerkers die met harde cijfers kunnen be wijzen dat het aantal on gevallen in zetel Aalst weer lager ligt dan vorig jaar al komt men wel naar een quasi absoluut minimum en blijft verder voortschrijnende vermin dering waarschijnlijk niet meer haalbaar. Het zou den zoals het momenteel is ware reeds mooi. Maar wie weet? et traditioneel Duits Frühschoppen heeft het aperi- len en notenleer, muziek- ifkonsert georganiseerd door de Aalsterse afdeling geschiedenis en fluit aan in het Willemsfonds duidelijk niets gemeen. Met het Antwerps konserva- in drietal gerenommeerde musici wordt immers torium. 'or jidelijk op een fijnproeverspubliek gemikt. 9 k »anit gemoedelijke kontak- van Vlaanderen en ook 3at n tijdens de voor de BRT. eeuwklassen in Oos- Hilde De Neef, fluististe irijk in januari 1980 die met 91 nummer één werd in haar discipli ne op de Nationale Mu- ziekwedstrijd van het Ge meentekrediet van België. Momenteel volgt ze, als jonge artiste, nog piano, kamermuziek, harmonie en orkestklas te Meche- Urbain Boodts, eerste prijs harmonie, prakti sche harmonie, piano en kamermuziek aan de kon- servatoria Antwerpen en Brussel. Ook het hoge di ploma in de laatste twee disciplines is in zijn bezit. Hij is leraar piano te Mortsel en begeleider en lesgever piano te Ant werpen aan het Kon. VI. Muziekkonservatorium. LH 3eussen voorzitter Mark De lerjide en «motor» van jzlj ëugd en Muziek» te icje echelen Staf Doorns K oeide deze Willems- „L^ndsaktiviteit die op -,et ndag 1 juni in de feest- treial van het Aalsters jd adhuis plaatsheeft. .gij lig kommentaar alles- ;onns over de optredende |e tisten I erda Lombaerts, als ,lej ipraan gewoon subliem Jr iet aangrijpende ex pressiviteit, uitzonderlijk ba, emtimbre, denderend )molume en unieke adem- tieferste prijs van het Gents Op maandag 7 juli kan U met de Vriendenkring van oninklijk Konservato- de FFR een bezoek brengen aan twee voorname C.n urn studeerde ze verder plaatsen in Limburg, het Provinciaal Domein van Antwerpen en volgde Bokrijk en de Ford-auto-fabrieken te Genk. pU e meesterkursus lied-in- ,ovfirpretatie met Peter Te Bokrijk bezoek aan het keur. Met een autotrein- jelf ears. Deze zomer wil ze Koningin Astridpark met tje bereikt U de verstafge- ch nog verder vervol- speeltuin, rozentuin, legen en mooiste plekjes ïaken te Geneve. sportvelden, arboretum, van het hele domein. Ver- e trad reeds op in het hertenren en vijvers. Na- der is er het openlucht ader van het Festival tuurschoon te kust en te museum uniek in ons land, met oude hoeven, VI Per 100 deelnemers daal de het aantal ongevallen van 2,11 in 1978 naar 1,74 in 1979, een historisch minimum. Tegen over een twintigtal jaar, toen er nog geen wedstrijd was, ligt het procent 55 lager en in de laatste paar jaren is ook geen enkel dodelijk ongeval ge beurd. «Wat door het personeel eerst werd aangevoeld op veilig heidsgebied als een zin loos gebod is nu uitge groeid tot een vanzelfq- prekendheid waarvan ie dereen de harde nood zaak inziet» zegt schepen Hooghuys. Burgemees ter D'haeseleer brengt hulde aan de ernst en de diepe bekommernis van deze verdienstelijke men sen die op gebied van veiligheid quasi wonde ren verrichten. Voor Aalst, spijtig genoeg nog steeds de slaapkamer van de hoofdstad waar duizenden mensen dage lijks op Brussel zijn aan gewezen, is dit inderdaad een belangrijke zaak. Niet de vlag motiveert deze mensen, wel hun plichtbesef. Een bijna uniek geval dus waarbij de vlag inderdaad de la ding dekt. «Hervormers die niet verlegen zitten om opvattingen, over ui tingen en alles en nog wat te veranderen zijn er momenteel bij de vleet. Mensen die echter zich zelf willen hervormen en hun plicht doen in al zijn konsekwenties zijn eer der witte raven. Bij de NMBS vliegen deze vo gels echter nog in grote vluchten rond. Na deze warme lofwoor- den reikte de burgemees ter simbolisch vlag en erediploma uit aan statio nschef Van Schoor, juist zoals verleden jaar. Nau welijks een klein verschil: de burgemeester heeft nu een snor en de statio nschef laboreerde aan een baard. In zijn antwoord had de stationschef het over de veiligheid. Verscheen er onlangs een koninklijk besluit, meer bepaald over arbeidsveiligheid, dan was de NMBS op dat stuk reeds een hele eind gevorderd. Sinds acht tien jaar wordt er kompe- titief gestreefd naar de meest absolute veilig heid maar laat de keerzij de van de medaille, een ongeval bvb., veel diepe re indrukken na. Toch wordt, ook en mi- schien vooral te Aalst, verder gestreefd naar vermindering van het aantal ongevallen wat uiteraard niet alleen kapi taalsinvesteringen impli ceert maar vooral de goe de mentaliteit in elke schakel van de perso neelsbezetting veronder stelt. En daarvoor willen deze heren zich verder blijvend inzetten. LH In het kader van de Sporenviering te Aalst heeft in het «Gulden Vlies», hoek Esplanade (13) en Stationsstraat de jaarlijkse «Guldensporenprijs- kamp» plaats en dit op vrijdag 4 juli e.k. vanaf 19.30 u. Van nu af zijn ten minste 12.000 fr. prijzen voorzien terwijl de inleg om mee te dingen slechts 50 fr. bedraagt. Wil U er bij zijn, schrijf dan liefst dadelijk in. Alleen inschrijvingen waarbij de bijdrage werd betaald worden aangenomen en genoteerd. Voor nadere informatie kan U zich wenden tot organisator Bert Van der Speeten, Duivekeet- straat 30 te Aalst. Tel.: 053-21.62.25. LH Met het pinksterweekend is de Tuinwijk Park De Blieck gedurende vier dagen in kermisstem- ming. Op vrijdag 23 mei is er de opening van de kermis met een grote belotwedstrijd waaraan 5.000 fr. prijzen zijn verbonden. De wedstrijd gaat door in de tent in het «Park» en men kan inschrijven mits 25 fr. inleg vanaf 19 u. Op zaterdag 24 wordt de kermis te 17 u. met muziek geopend en vanaf 20 u. is er Gezellig Samenzijn in de tent met «De Gensters». Op Pinksteren zelf is er te 14 u. een bakschieting naar kippen en te 20 u. speelt «De Familieband» in de tent ten dans. Op maandag 26 tenslotte is er te 15 u. een koffietafel voor de vrouwen en vanaf 17 u. ontspanning met «De Bonnerband». LH Vrijdag 9 mei jl. voerde de h. Jan Debrouwere nogmaals het woord voor de Aalsterse afdeling van het Frans Masereelfonds, in de Mikisklub aan de Nieuwbeekstraat. Reeds op 14 maart had hij voor dezelfde vereniging een voordracht gehouden over «België 150 jaar», meer bepaald over de internatio nale omstandigheden, die destijds hadden bijgedra gen tot het ontstaan van de Belgische staat. De voordracht van 9 mei Vlaanderen de arbeiders- sloot daar bij aan. Ze beweging, en de linkerzij- worden voor wat in de handelde nogmaals over de, zich niet intensief grond de ontkenning èl haar aspekten, zal ook lingen der Vlaamse Be- bij ons het gevaar zeer weging. Met andere reëel worden van een woorden: zonder een ak- neo-nationalisme dat, te tieve progressieve en uitsluitend of te hoofdza- linkse inbreng, ook van- kelijk steunend op de mo- wege de Vlaamse kom- tiveringen der kleinbur- munisten, is het afglijden gerij en vooral der bour- "aar 'ech,se a" geoizie, al te kwetsbaar 'f Patronen in het heden- en al te toegankelijk zal daa?se Eur°"a n,e' denkbeeldig. Totdaar Jan Debrouwere. België, ditmaal vanuit de gaat inzetten voor de gezichtshoek van een po litiek fenomeen dat in rui me mate het huidige aan gezicht van ons land me de bepaald heeft, nl. de Vlaamse Beweging. Spreker zei van bij het begin dat hij er zich maar al te goed van bewust was dat tema, nl. de ge schiedenis van de Vlaam se Beweging, niet op één avond ten voeten uit en vanuit alle invalshoeken te kunnen behandelen. Daarom beperkte hij zich tot een poging tot verge- Vlaamse emancipatie in wordt van de essentieel- demokratische doelstel- stipt te 14 u. Deze wandeltocht, geknipt voor jong en oud, wordt georganiseerd door de klub «Affligem» van de «Vlaamse Wandelaarsbond», onderaf deling van VTB-VAB-Hekel- Op zondag 1 juni organiseert VTB-VAB-Hekelgem 9em- t een schitterende familiale wandeltocht langs schil- tjLeinem IvLiriprt" Essene, Hekelgem, Meldert, derachtige hoekjes en kantjes van Asse-Terheide, - het Nervisch-Romeins kamp Borgstad, het Kartelo- bos, het Verbrand Hof enz. Bij Teralfene een autocar naar Diksmuide om gelegen heid te geven aan zoveel Vlamingen als mogelijk aan de Ijzerbedevaart deel te tocht door een uitlo- De totale afstand bedraagt nemen. lijking tussen de opgang pe, van het Payottenland circa 13 km maar kan desge- Gelegenheid tot instappen: der V.B. vanaf 1830, en de strijd der arbeidersbe weging, de ontwikkeling van België tot een repre- zentatieve, burgerlijk- parlementaire demokra- tie op bazis van het alge- wordt oponthoud gehouden wenst worden ingekort tot Teralfene (Kerk) te 7 u.. Esso in de landelijke herberg «De Kilo» befaamd om het bier 10 km. ne (kerk) te 7.10 u., Affligem Roger Verbeeren en Michel (vijfhoek) te 7.20 u. van de streek (platte en oude Walschap leiden deze tocht Na het bezoek aan Diksmui- lambiek van 't vat) en boter hammen met échte boeren- de start hesp of plattekaas. Als attraktie wordt meen stemrecht en de ^e wandelaars een «gerre- burgerlijke opvattingen bolling» georganiseerd met deelnemers bij de en het bijwonen i schets en een Ijzerbedevaart wordt 's na- kleine beschrijving van de middags Lampernisse aan- voor gevolgde weg ontvangen. gedaan met bewandeling Deelnameprijs: 20 fr. Kinde- van het Zannekinpad o.l.v. ren gratis. Leden van de Alfons Van Nieuwenhove. inzake eigendomsrecht, als inzet een dierlijk VTB- Vlaamse Wandelaarsbond Terug naar huis via Lomen en ten slotte de interna- shirt met de naam «Af- betalen 10 fr. Roeselare waar gelegenheid tionale gebeurtenissen *'1'9er^. en hun weerslag op Vlaanderen. Dat alles uiteraard in ré- vrolijk wordt er doorheen Krokel- gem en langs uitlopers van het Kravaalbos terugge- sumé-vorm, waarbij de keerd tot Terheide. tijdsnood hen trouwens jammer genoeg dwong vlug over het heden heen te glijden. In ieder geval beloofde hij zijn publiek dat alles eens in boek vorm neer te schrijven. Na een uiteenzetting van meer dan twee uur bleek het publiek nog steeds genoeg geboeid om een stel vragen op de spreker af te vuren. Zijn ant woord gaf hem de gele genheid de kern van zijn betoog nogmaals samen te vatten: zo ook in Samenkomst aan de kerk tot avondmaal, intermezzo van Asse-Terheide, gelegen Reissom: 200 fr. Gelegen- langs rijksweg nr. 10, te heid tot inschrijven bij Lau- 13.30 u. Ruime parkeermo- rens van der Schueren, gelijkheid op het kerkplein. Kruisstraat 23 te 1790 Hekel- De wandeling zelf begint gem. Tel.: 053-66.72.00. De chiroleiding van Nieuwerkerken daagde de ouders van de chiro jongens en -meisjes uit voor een voetbalmatch. De ouders gingen prompt op dit voorstel in en trokken de shoes aan. Het werd alleszins een aangename namiddag op en rond het veld. (Per) Naar jaarlijkse gewoonte organizeert de Wijk Den Blok, opnieuw zijn Pinksterkermis op 23, 25, 25 en 26 mei 1980. Zoals steeds staan op de affiche tal van vermakelijkheden en aktiviteiten, met o.m. hun spel zonder grenzen voor karna- valgroepen. Ter verduidelijking, drukken wij hieronder hun volledig programma af: vrijdag 23 mei 1980: 20 u.: Bakschieting en Pitjesbak naar kiekens zaterdag 24 mei 1980: 13 u.: Kaatsen, met een voorwedstrijd voor dames 14.30 u.: Kaatslutte Den Blok-Haaltert I 19 u.: Wie-kent-kwis zondag 25 mei 1980: 10 u.: Kinderkrijttekenin gen en volksspelen 14.30 u.: 6" SPEL ZONDER GRENZEN met deel name van de Klodderonnen, De Pikante Kas- taars. De Sjieperekens, Door zemmen na. De Kornissesloipers, Schiefregt'over en in de loop van de avond de Gong-show maandag 26 mei 1980: 10 u.: 11* GROTE EIER- WORP per ploegen van twee personen 13.30 u.: Kinderspelen 15 u.: Ladderbal 19 u.: Trekking tombola 21 u,: IN DEN TOID VAN DE FAR-WEST! 22 u.: Verbranding van de Kermis ledereen kan en mag deelnemen. AVH molens een 12e eeuwse romaanse kerk en een au thentieke Kempense dorpskern in een énig kader. In de Fordfabrieken wordt een bezoek ge bracht aan de perserij, de koetswerkafdeling en de assemblagewerkplaat- sen. In deze fabrieken werken 12.000 mensen, 's Avonds kunnen de beentjes worden uitge slagen in dancing «Cas- tel» te Breendonk aan «de autostrade». Vertrek op de FFR-par- king te zeven uur stipt. Ook simpatisanten kun nen mee zolang er plaat sen beschikbaar zijn. Men kan desnoods ook de reis meedoen met ei gen wagen. Prijs voor car, fooi en middagmaal te Genk: 340 fr. Voor inlichtingen en in schrijving wende men zich tot Charles Accou, Stefaan De Jonghestraat 85 te Aalst. Tel.: 053- 21.31.09. LH In het Aalsterse Astridparkje liggen reeds heel wat populieren geveld. Is er i Aalst misschien nog groen teveel of waren deze bomen ziek? (Per)

De Voorpost | 1980 | | pagina 9