KONINKLIJK ATHENEUM AALST WINT EERSTE SPORTKWIS! STADSWIJS Schuin gedrukt STREEKNIEUWS Baardegem STREEKNIEUWS STREEKNIEUWS Herdersem I Als laatste in de rij van tal van manifestaties, die door het Stedelijk Sportcomité werden georgani seerd, in samenwerking met de Sportdienst en de Wijksportraden, kwam de Sportkwis aan de beurt, wij- georganiseerd in het kader van «het jaar voor haar», hij en uitsluitend gericht tot vrouwelijke deelneming, ling Opnieuw was het opvallend dat Jan Uvin en André kan Van Hove, met hun medewerkers er het beste van en jgemaakt hadden. Deze zaterdagnamiddag zal in de an- archieven genoteerd worden als één van de beste op ijke gebied van organisatie, en uitvoering. Moderator /er- was Jan Borms, TV. presentator, de jury bestond uit ide Mevr. Vettenburgh, als voorzitster, en de heren Van >rd- Hauwermeiren, voor de wijksportraden en Frans Tip, IVan Gijzegem, voor de initiatiecursus Kajak en Ro che ger Van de Spiegel, onder voorzitter van het Sport- ote comité. Zes scholen hadden hun deelnemers ingezet wor- deelneming toegezegd, den naar keuze bij één De humaniora van de Da- van de theoretische vra- mes van Maria, de tecni- gen. Als eerste praktische sche afdeling van dezelf- proef, kwam het hinder de school, het Koninklijk nislopen aan de beurt, Atheneum, H.R.I.T.O., een proef met horden, O.L.V. Termuren en de plint, kegels enz. Hierin Sint Jozefschool. Iedere lukte het Koninklijk Athe- school was ingedeeld in neum Aalst de beste tijd twee groepen van vier. met Katrien Goeman, die Een eerste groep, die alzo haar ploeg aan een 6 moest instaan voor de punten-ajuin hielp. Twee- praktische proeven, be- de werd Conny Meiken- staande uit hindernissen- beek voor de Sint Jozef loop, handbal, trampoli- school en kreeg een ajuin nespringen en pistool- van 5 punten. Derde Peg- schieten, en een tweede gy Molen voor de dames >e- igroep, die moest instaan van Maria, Humaniora: 4 voor het beantwoorden punten, vierde Lieve van de theoretische vra- Vinck van het Technisch gen, handelend over Onderwijs Dames van Olympische Zomerspe- Maria: 3 punten. Vijfde len na 1960, Olympische Frangoise Dieu van H.R.I- Winterspelen na 1960, .T.O.: 2 punten en laatste de Specifieke Sportregie- Marleen Van Handenho- 3n jmentering en sporttech- ve van O.L.V. Termuren, n- nische kennis naar keuze die ondanks een goede ïlf Juit volley, handbal en tijd, zich in de wirwar van basketbal, sportaktuali- kegels van weg vergiste teit en sportvaria. In to- en zich gediskwalifiseerd taal 20 multiple choice zag: 0 punten. Volgde de vragen, m.a.w.; de deel- eerste theorethische neemsters dienen een vraag; Sint Jozefschool keuze te maken uit drie zette onmiddellijk zijn antwoorden. De eerste Ajuin in ter waarde van proef was een praktische, vijf punten. Ongelukkig- dan de theoretische, te- lijk voor hen waren zij de rug praktische en terug enige, die niet wisten dat theoretische, enz... Deze Shane Gould in 1972, zo- Ie manier, omdat aan de wel de 200 en 400 m. vrije ij. hand van de klassering in slag won, alsook de 200 te i de praktische proeven m. vlinderslag, zodat hun n een Ajuin(joker) toege- Ajuin verloren'ging. Voor kend werd, rato van 6, 5, de tweede theoretische 3 en 2 punten. Deze vraag, ging het Koninklijk in de tegenaanval. We tend, dat hun rechtstreek se achtervolger de Sint Jozefschool zijn pijlen reeds verschoten had, zetten zij hun joker in voor het onderdeel Olympische Winterspe len, samen met het T.O. Dames van Maria, H.R.I- .T.O. en Sint Jozefschool wisten zij dat Anne Marie Moser Pröll, de afdaling gewonnen had op de laatste Olympiade te La ke Placid. De twee ande ren faalden, kwam de sportreglementering; het T.O. Dames van Maria en R.I.T.O. kozen voor bas ketbal en zetten hun ajuin in, de overige hielden het bij volleybal. Alleen Hun- maniora Dames van Ma ria bleven onder de maat en faalden. De rest rijfde de punten binnen. In sportaktualiteit faalde de O.L.V. Termurenschool, doch ook de Sint Jozef school liep tegen de lamp, daar zij niet wisten dat Avanti Femina Bel gisch Handbalbekerhou der werden vorige week tegen Uilenspiegel. De verrassing kwam hier van de Humanioraploeg van de Dames van Maria, die door het inzetten van hun Ajuin juisttipten, en vier punten rijker wer den. Tot slot van deze eerste ronde kwam de Sportvaria, het T.O. Da mes van Maria, het Ko ninklijk Athenemum, O.L.V. Termuren en Sint Jozefschool wisten wat casting voor een sport was, de beide anderen niet. Meteen kon een eer ste tussenstand opge maakt worden. Het Ko ninklijk Atheneum ver gaarde 1 PUNT VOOR, Dames van Maria T.O. 7 punten, HRITO en Dames van Maria Humaniora 5 punten en beide anderen 3 punten. De tweede technische proef was handbal. OLV Termuren T.O. Dames van Maria, Humaniora D.V.M., HRI TO en Sint Jozefschool. In de theoretische proe ven voor de Olympische zomer spelen, bleef de Humaniora D.V.M. ach ter, voor de Winterspelen antwoorde iedereen kor- rekt en in de sportregle mentering, haalden T.O. D.V.M. en HRITO op nieuw het maximum met hun Ajuin voor Basket bal, respectievelijk 4 en 2 punten. Ook voor Volley kwamen nu Ajuinen op de tafel, die voor K.A.A. 5 en voor OLV Termuren 6 punten opbrachten. Bei de anderen antwoorden eveneens korrekt of 1 punt. In de sportaktuali teit wist Magda Paepe van D.V.M. Humaniora andermaal niet dat Eddy Merckx de gast geweest was van President Mobu tu, en verspeelden hier door haar 3 punten Ajuin. In de sportvaria was het T.O. D.V.M. die geen weg wist met Aikido, de rest antwoorde juist, zodat een tweede tussenstand K.A.A. nog ruimer aan de leiding bracht met 19 punten voor T.O. D.V.M. 14, OLV Termuren, die oprukt naar de 3e plaats met 13, HRITO AA en Sint Jozefschool en D.V.M. Humaniora elk 8. Derde praktische proef, het pis toolschieten werd een aangelegenheid voor de Sint Jozefschool, dat meteen kans maakte op ^en goede verbetering van hun klassering, vóór D.V.M. T.O., K.A.A., HRI TO, DVM Humaniora en OLV Termuren. Ondanks al hun goede bedoelin gen ving de theoretische proef voor Sint Jozef school slecht aan. Zij wa ren de enigen, die de me morabele basketfinale van 1972 te Munchen vergeten waren, zodat zij achterbleven na de eer ste vraag. Sjouke Dijkstra de vraag aan iedereen een punt, en ook in sport reglementering was iede reen korrekt. Dit bracht voor Sint Jozefschool 6 punten op, voor DVM T.O. 5, K.A.A. 4 en voor HRITO 3. Beide anderen waren tevreden met 1 punt. Dames van Maria Humaniora gebruikte zijn Ajuin weer op de goede plaats in Sportaktaliteit en kreeg 2 punten, tegen over de anderen slechts 1. Sportvaria werd een nachtmerrie voor ieder een, daar niemand wist dat de discipline zwem men met hindernissen ooit in het Olympisch programma werd opge nomen. Een voorlaatste tussen stand met K.A.A. steeds op kop met 26 punten, doch DVM T.O. dat één stapje dichterbij schuift met 22, HRITO en OLV Termuren op een gedeel de vierde plaats met 17, Sint Jozefschool 16 en DVM Humaniora, dat de zwakste partij schijnt op de laatste plaats met 13 punten. De laatste prakti sche proef was wel de meest spectaculairste: het trampolinespringen: hoog opveren en dan gooien naar een mini- voetbaldoel. Hier was D.V.M. T.O. onklopbaar en nam meteen een goe de gooi naar de overwin ning, tweede werd Sint Jozefschool, derde HRI TO, vierde slechts het K.A.A., vijfde DVM Hu maniora en zesde en laat ste OLV Termuren. Een spannende eindstrijd in het verschiet, zowel wat betreft de eerste plaats als wat betreft de erep laatsen. In de Olympi sche zomerspelen allen korrekt, in de winterspe len struikelt OLV Termu ren over Biathlon. Voor de sportrelementering ie dereen juist, met zes pun ten voor DVM T.O.. 5 voor de Sint Jozefschool, 4 voor HRITO, 3 voor KAA en één voor DVM Humaniora en OLV Ter muren. Meteen was DVM T.O. tot op één punt ge naderd van K.A.A. met nog twee vragen. Voor de sportaktualiteit ieder 1 punt, en 2 voor DVM Hu maniora met de Ajuin. De laatste vraag was de moeilijkste en werd door DVM T,0. fataal. Slechts KAA, HRITO en Sint Jozef wisten dat gaffel, grote school, leuvers en vin gerling termen waren uit de zeilsport. Meteen stond de eindoverwin ning van K.A.A. vast met 33 punten voor een moe dig Dames van Maria T.O. 31, 3° ex-aequo HRI TO en Sint Jozefschool 25, vijfde OLV Termuren 20 en laatste D.V.M. Hu maniora 18 punten. On der luid applaus van de aanwezige leerlingen mocht Mevr. Veldeman - Schollaert de wisselbeker van deze eerstesportkwis in ontvangste nemen. Deelneemsters 1. Koninklijk Atheneum Verantwoordelijke: Mevr. Veldeman - Schollaert met als theoretisch team: De Doncker Huguette, El ke Van der Eist, Veerle De Bruecker en Christine Van de Velde, en in het praktisch team: Goeman Katrien, Jooris Linda, Coppens Juanita, Van de Velde An. 2. Dames van Maria Technisch Onderwijs Verantwoordelijke: Vivia- ne Hofman in het theore tisch team met Veerle Van Hauwe, Carla Eloot en Els Renneboog, en in het praktische: Lieve Vinck, Els Lambrecht, Fa- bienne Timbermont en Marina Verleysen. 3. Sint Jozefschool en H.R.I.T.O. Sint Jozefverantwoorde- lijke: Mevr. De Naeyer - Goubert in het theore tisch team met Ingrid Boemans, Inge Colen en Katrien Schellinck, en voor de praktische proe ven: Kathleen Segers, Il se Luyten, An Troffaes en Connie Melckenbeek. HRITO verantwoordelijke Miriam De Waele, met Ann Kuys, Christel Meert, Annic De Neve en reser ve Leen Schelfout. Bij het praktische team Katelei- ne Mestdagh, Christel Goevaerts Kristel Calle- baut en Ann Van der Eec- ken. Reserve was Conny De Vulder. 5. Technisch Instituut OLV Termuren Verantwoordelijke André Bultiauw, met Christine Van den Bremt en An De Vulder voor het theore tisch gedeelte, en Branda De Brabanter, Margo Van der Cammen, Marleen Van Handenhove en Oli via Van Oudenhove op het praktische vlak. 6. Dames van Maria Hu maniora "c «uuijjusi - ou.o. iyou - 1 Verantwoordelijke Mag da Paepe, als theoreti sche met Hilde Sonck, Lieve Sonck en An Stockman. Voor de prak tische uitvoering: Katrien Verhofstadt, Magda Ma- sijn. An De Naeyer, Peg gy Molen. Reserve was Inge Van Gucht. Door de firma's Comar Sport, Pred Perry en door de initiatiecursussen van de Stad werden de lau reaten van elke prakti sche ploeg bedacht met een mooi geschenk. Ter afronding van deze ge slaagde namiddag was het Schepen van Sport, Eddy Monsieur, onder voorzitter van Sportcomi té, Roger Van de Spiegel en voorzitster jury. Me vrouw Vettenburgh, die aan de deelneemsters hun herinneringstrofee overhandigden. A.V.H. Wie van snuffelen en kijken houdt kon terecht oan het Hof Ten Daele waar een prondelmarkt heel wat kijklustigen trok. (Rik) onmiddellijk Meldert Ik woon aan de rand van de stad, vlak bij een drukke steenweg. De autobanden gieren er naar hartelust, maar na een jaar stoort het me ook niet meer zo. Het was wel even wennen, na meer dan toen jaar platteland. Toen keerde ik weer naar zijn geboortestad, die ik de rug had toegekeerd. Ik snap steeds minder hoe dat zo mogelijk is geweest... Want god, ik hou van deze stad... Buitenmensen begrijpen niet, dat je echt van een stad kan houden, ze halen de neus al op als je over de stad praat.' Nochtans kan ik er wél inkomen, dat zij zo van hun dorpje houden, vergroeid als ze zijn met de natuur: het groene gras, de grijze Vlaamse luchten boven akkers en beemden; het kerkje, dat angstvallig in het midden wordt gehouden, met alle huisjes gehoor zaam eromheen. Gezonde lucht en verder alles onbedorven. Kan men zich iets mooiers dromen? Jawel, de stad natuurlijk. Ik hoef niet zo nodig lange wandelingen tussen groene weiden en gouden korenvelden. Liever sluip ik stil door steegjes of door oude straten vol verweerde huizen, grauw van de fabrieksrook vroeger en van de uitlaatgassen nu. Dan heb je ook die stinkende rivier waar ze naar hartelust hun rotzooi in kieperen. Walgelijk eigenlijk, maar ja, de hele wereld wordt zo langzaamaan één reusachtig vuilnisbelt, één open riool. Tot grote ergernis van groene jongens en van groene meisjes en ook van mij, dat spreekt vanzelf! Ons leefmilieu wordt aardig aangetast door lui, die een boel dingen in massa produceren en hun smeer lapperij plompverloren lossen waar ze 't kwijt kun nen: te land, ter zee en in de lucht.' Zij mogen het doen, want zij verschaffen de mensen toch werk.' Als beloning boeken ze dan ook reusach tige winsten,.. Maar ja, de vooruitgang staat niet stil, ook in de stad niet. De stad die alsmaar viezer wordt. Het platteland, waar de vervuiling nog niet zo snel om zich heen grijpt en waar een boel stadlui zonodig heen willen als ze ook maar even een sprankel zonlicht hebben gezien. Maar ik slenter liever door de stad: overdag, als het er gezellig druk is, doelloos tussen de massa. Soms 's nachts, als ze grauwer is dan ooit: schuifelend over de vochtige straatstenen, de muffe geur opsnuivend tot je d'er wellustig van rilt en een onbestemd gevoel van onrust je bekruipt. Een oud Grieks spreekwoord zegt: Een grote stad is grote eenzaamheidEn werkelijk: in een stad ben je eenzamer dan in om het even welk godvergeten verlaten bos. Het is een soort eenzaamheid dat je tegelijk bedroefd en gelukkig maakt. Je begrijpt het niet, als je het niet zelf hebt ervaren. De natuur is heerlijk, je kan ervan genieten. Bomen, bloemen, vogels... Of bomen groot, klein, scheef zijn, dat zie ik nog wel. Hun namen ken ik niet. Hoogstens kan ik met zekerheid, een treurwilg als zodanig identificeren en zijn neefje de knotwilg herken ik ook, aan het gekke knotsje als ie kaalgeschoren staat. Boterbloemen en paardebloemen ken ik ook en klaprozen, van die rooie of blauwe, die tussen hel koren staan. Maar daar houdt mijn kennis van de flora dan ook mee op. Wat de fauna betreft: ik ken geen haas uit een konijn en als het om vogels gaat, dan wordt het helemaal hopeloos... Ik ken alleen die goeie oywe mus, dat vogeltje met de grauwe kleuren van de stad. Een onverwoestbaar optimistisch kwetterend vogeltje, ge woon niet uit te roeien... Hoewel.ik zie hem niet zo vaak meer, dat vrolijk vriendje uit mijn jeugd... Die onbezorgde jaren, toen we ravotten in de straten van de stad en voetbalden op pleinen, die nog geen parkings waren. Toen de mussen zich nog tegoed deden aan de paardevijgen, die over de ouwerwetse kasseien rolden. Toen er nog echte paarden door de stad draafden en niet zoveel paardekrachten in glimmende blikken dozen. Ach, de stad is ook niet meer wat ze geweest is, je holt maar van vluchtheuvel naar zebrapad, tussen de rode ogen van de verkeerslichten door, schichtig om je heen kijken. Je kan er over zitten zeuren, maar dat haalt niks uit, het wordt toch nooit meer zoals vroeger. Waarom zou het ook? De zogenaamde evolutie is niet te stuiten, ook al gooi je d'er tonnen idealisme tegenaan. De ene snuift behaaglijk de geur van koeiemest op en hoort zo graag voor dag en dauw het kraaien van de haan. De andere verkiest de kwalijke geurtjes en de zenuwslopende geluiden van de stad... Zo ook ik. Als stadsmus vloog ik uit het vertrouwde nest en bleef er tien jaar weg. De jaren hebben mij niets wijzer gemaakt, er leeft een ander soort mensen ginds op het platteland, mensen die ik niet zo best begrijp. Maar ik heb me aangepast en zo tien kostbare jaren achteloos voorbij laten gaan. Maar nu ben ik terug, ik leef weer, god zij dank. Wel mis ik erg veel mensen en ook dingen, die er tien jaar geleden nog waren, maar die nu spoorloos zijn... Tja, een mens doet er lang over om wat te leren, ik heb het klaargespeeld om tien jaar lang helemaal niets te leren. Maar toen kende ik ook de uitspraak van Socrates nog niet: «Velden en bomen leren mij niets, maar de mensen in de stad wel. Zo is het ook mij vergaan. Die ouwe Grieken wisten het wel.' C.A.T. Parochiecentrum Ontvangen u dit week-end: Pia en Roger Callebaut Meldert, dorp met inwijkelingen Van de 41 plechtige kommunikanten dit jaar zijn er 10 wiens ouders buiten Meldert bij hun geboorte woonden. Peru Op vrijdag 30 mei te 20 uur plechtige opening van de tentoonstelling «Peru»: artisanale en artistieke voorwerpen. Doorlopende diaprojektie. Inleiding door mevrouw prof Mare Galle, hispanologe. Zijne Excellentie Don Julio Ergo Aguirre zal de openstelling bijwonen en de Indiaanse groep «Rupay» zal het geheel muzikaal omlijsten. Deze expo loopt door tot en met zondag 15 juni. KVLV De bus start voor de tocht naar de Molignée op zaterdag 31 mei te 7 uur. Haltes Dorp 63, Parochiecentru/n. «Torken», Hoogstraat, Klaarhaag-Achterstraat, Nievel, Doment. Gelegenheid tot warme maaltijd te Maredsous. Vlaamse kermis Op vrijdag 30 en zaterdag 31 mei en op zondag 1 juni Vlaamse kermis van Voetbalklub Eendracht Meldert. Schoolfeest jongensschool Op zondag 1 juni vanaf 15 uur schoolfeest in de Gemeente lijke jongensschool met spelen, dansjes, ritmische oefenin gen en sketches. Iedereen van harte welkom. Schoolfeest meisjesschool Op zondag 8 juni vanaf 15 uur groots schoolfeest op de speelplaats Inkom 20 fr. KAV In het teken van 60 jaar K.A.V.-nationaal viert de KAV Gijzegem haar 25-jarig bestaan met een feestmis om 17.30 uur in de parochiekerk. Daarna een welkomstreceptie en eten in het patronaat. Toespraak over «KAV, nu en morgen». RIBTO Tuinfeesten Op zaterdag_7 en zondag 8 juni 1980, tweede tuinfeesten in Met medewerking van Kiwanis en Hoogdag Vandaag vrijdag wordt de hoogdag bij de zieken gedragen en bij oudere mensen en dit tussen 10 en 12 uur. Grafschending Van het graf van Maria Aelbrecht werd een sierstuk, een- «boekje» met tekst weggenomen. Wie hierover iets meer weet gelieve het aan de familie mede te delen. Solidariteitsaktie Dit week-end op zaterdag 31 mei en zondag 1 juni wordt aan de kerk een briefomslag aangeboden om uw bijdrage voor de solidariteitsaktie van het ACW in te deponeren. Dit Fonds spant zich in voor sociale rechtvaardigheid in de ontwikke lingslanden. U kan het omslag na de mis aan de bestuur? e- den overhandigen. Jonge kerk In de pastorie inschrijvingsfolders te bekomen voor n bezinningsweek van 30 juni tot 5 juli. Het worden jaarlij Ontmoetingsdagen voor meisjes en jongens verdeeld c vijf leeftijdsgroepen. Voor jongens van 15 jaar zijn werkkampen aangesloten bij de Bouworde. Vanaf 18 zijn er ook buitenlandse bouwkampen. het kasteel, Zijplstraat stadsbestuur. Zaterdag 7 juni 15.30 uur: kindernamiddag: puzzel, animatie, muzikale clown enz. 16 uur: ballonwedstrijd 20 uur: Kioskconcert gratis aangeboden door de harmonie «Hand in hand». 21 uur: dansavond met Ray Franky en zijn orkest. 22 uur: Bodega. Kiwomis Aalst met optreden van Jos Martin, hammondorgelist Digno Garcia in de late uurtjes. Zondag 8 juni Vanaf 12 uur doorlopend restaurant 15.30 uur: T.D. met gouden D.J. Wout Wolkenra-Drive in show - Wood Ruff. 16 uur: gratis kioskconcert door de Kon. harmonie «De oude garde». Tuinspelen. 19.30 uur: Bodega. Kiwanis Aalst met aan het hammondor gel Jos Martin. Zaterdag: steunkaart 100 fr. - zondag gratis. Kapellevink Zondag 1 juni: 6* rit kampioenschap 750 frank vooruit. Grote prijs Plastic Hofstade. In het lokaal. donderdag 5 juni: 1* rit tweedaagse. Café Wilskracht. Drapstraat 28 Gijzegem 750 fr. vooruit - begin 18.30 uur. Belotting In café St. Antonius op zaterdag 31 mei belotting van de St. Antoniusvrienden te 20 uur. Barbecue-avond Niet alleen met dia's doch ook konkreet in de praktijk Barbecue-avond georganiseerd door het Davidsfonds in samenwerking met KVLV-Herdersem op 14 juni o.l.v. Wil liam Beeckman. Naar de AA-Landdag Op zaterdag 31 mei gaat de Harmonie Concordia en Docilitas de AA-Landdag te Wieze in de Oktoberhallen muzikaal opvrolijken. De biertempel van Vlaanderen wordt dan voor één dag ingenomen door de Anonieme Alkoholis- ten. Waarschijnlijk een drieduizendtal. VTB-Nieuwtjes Op zondag 1 juni te 14 uur kinderspeelzoektocht. Gratis inschrijven in het «Oud Gemeentehuis». Voorbehouden aan kinderen tot 12 jaar. Op zondag 8 juni wandejing op het Stijn Streuvelspad te Ingoigem. Vertrek aan de kerk aldaar te 15 uur. Gewone voorwaarden. Op zondag 15 juni fietstocht van 30 40 km in de streek zelf. Vertrek aan de kerk van Wieze te 15 uur. Op zondag 22 juni 12 km wandelen op het Laarnepad. Start aan de kerk te Laarne te 15 uur. Gewone voorwaarden. Belotterfclub «De Boskanters» Uitslag van de laatste belotting 1. Charel Buys; 2. Edgard Elskens; 3. Theo Jacob; 4. Chris De Saedeleer; 5. E. Coppens; 6. Jozef Bonnaerens; 7. Marcel Van Cottem; 8. Richard Roelandt; 9. Gustaaf Arts; 10. Robert Lambrecht. De overwinnaar werd een beker overhandigd geschonken door Minister Mare Galle. Beewegen Naar de H. Rita, eerst te Kontich en daarna te Banneux op donderdag 5 juni. Inschrijven bij jw. De Rop, Eksterkenstraat 7. Slechts 54 plaatsen beschikbaar. Prijs cüii fr. Kinderen 130 fr. Kermis Met Stevenkermis op vrijdag 30 mei grote bakschieting te Potters vanaf 20 uur met 1000 fr vooruit en op kermiszon dag in het Dorp T-Dansant op 8 juni in zaal Katholieke Kring vanaf 20 uur. Inkom 50 fr. KU Op zondag 1 juni in het Heem te 14 uur vergadering voor Jong-KLJ, Elfjes, in 't Zaalken.

De Voorpost | 1980 | | pagina 11