liefhebben «porten zo <6 c SLECHTS NA VERLENGINGEN s' VAN TOWER-TORNOOI IJ.EEN ASSE EN REUZESCORE AN KAMILLEKENS OG HELPEN BBC OKAPI-MAGNETROL SPORT M A R ^Eindronde tweede klasse damesvoetbal: eerse-Kamillekens 4-2 Jachivn Ankt fPor uwjmsmm AAIST SCHOOLSTRAAT 54 KOOLSTRAAT 159 AALST (053-21.25.56) GROOTHANDEL SPORTARTIKELEN DL.. GROOTSTE SPORTZAAK De donkere lucht van vrijdagavond had heel wat Aalste- naars thuisgehouden met het Pinksterweek-end. zodat The Tower Aalst op een publieke belangstelling kon rekenen van ongeveer 300 personen voor hun finale van hun tornooi, georganiseerd ter gelegenheid van hun 10- jarig bestaan. Met op de affiche tweede klasser Okapi- Magnetrol, derde klasser Osiris Denderleeuw, en tweede provincialers Patro Vclzeke en organisator The Tower Aalst, en waar bij beide iaatsten de Amerikanen, Jones en Campbell als versterking aantraden, ging men een span nend tornooi tegemoet. Maandagmorgen ging de eer ste schifting door tussen inrich ter BBC The Tower Aalst, versterkt met «zwarte parel» Perry Campbell en Osiris Den derleeuw, dat kon rekenen op de bij Hellas spelende Chris Vercruysse. De Aalsterse pro- vincialer vertrokken met voor gift van 10 punten, die zij ge durende ruim 16' op het bord konden houden, en bijwijlen zelfs uitliepen tot 15 punten. Onder impuls van een prak tisch niet missende Perry Campbell en een sublieme Ludwig Van der Borght kon The Tower na 5' een 24-9 doen optekenen. Tot de 10' 34-21 waren de kansen gelijk. De voor Denderleeuw uitkomen de Aalstcnaar Danny D'Herdt met 20 punten in de eerste periode bracht Osiris dichter bij 44-26 en het eerste optre den van «ouwe taaie» Van Keer bracht Osiris bij de rust in de nabijheid van The Tower 55-53, De eerste 5' van de tweede helft werd de Aalste- naars fataal. Alleen Campbell was nog doelmatig, de rest kon het tempo, door de derde klas ser opgelegd niet meer aan. Na die periode met een 65-71 stand, waren het de Dcnder- leeuwcnaars van coach Mare Comelis, die iedereen met ver stomming sloegen, en hun voorsprong verder uitbouw den. Via 69-85 werd het 83-101 langs Lagring en Van der Weeën. Toen ook Chris Ver cruysse zich met de zaak ging bemoeien werd het uiteinde lijk nog een ruime 89-116 zege voor Osiris. De tweede schif- tings wedstrijd ging tussen BBC Okapt-Magnclrol en Pa tro Velzeke, versterkt met Harvey Jones. Met 20 punten achterstand en een Amerikaan bij de tegenstander was het voor BBC Okapi geen gemak kelijk karwei om Patro bij te benen. Al dient hier inmiddel- lijk aan toegevoegd dat van Harvey Jones niet zoveel ge vaar uitging. Met een full- courlpress, die de Velzeke- naars, volledig ontmantelden, kwam Okapi reeds na 5' spelen op 13-22 langs een uitstekende Schorrecl en een zeker bruik bare Minnebo. Doch via Van Rossem R en De Lange her vatte Velzeke zich 25-36 Te gen een zone verdedigend Pat ro had Danny Schorreel het met moeilijk om mei verre afstandsworpen Okapi aan de 15' tot 41-42 terug te brengen Dan liet Jones zich toch één maal gelden, en kon de rust bereikt worden met een 47-59 stand. In de tweede periode, kon Okapi de zaken dan toch naar zijn hand zetten Minne bo en Schorrecl kregen onver wachte hulp van proefstomer Vcrmcersch. een 17-jarige ka- det van Baasrode, die met zijn 1.98 m echt paste in het Aal sterse spelpatroon Zonder enige schrik, leefde hij zich tenvolle uit. zowel vanop af stand, als in de tegenaanval, zodat na 10' 82-70 de bakens verzet waren. Doch Velzeke bleef aanklampen Jones, eerst akterend op de postplaats. kwam meer en meer onder de ringen, zodat 5' voor het einde met 90-82 nog alles mogelijk was. Okapi, moest zijn zware fysiche inspanningen van de eerste helft bekopen, doch hield uiteindelijk nog 6 punten boni bij een 99-93 eindstand. In de troostingswedstrijd, za gen wc wellicht één van de beste partijen van het tornooi. The Tower Aalst, dat reeds tijdens hel seizoen een voor treffelijke partij speelde tegen Patro Velzeke, herhaalde zijn stunt. Met een merkwaardige Campbell, goed voor 25 pun ten en puike De Schacpdrijver met 25 punten, en een weer raak treffende Van der Borght met 14 punten, liep de Aalster- se organisator via 21-20. 28-24 uil Doch Patro kwam via het broederpaar Van Rossem en een toch beter spelende Jones terug, en ging in één ruk voor bij The Tower 30-36 en 36-42. Dirk De Schacpdrijver, on stuitbaar m zijn tegenaanval bracht The Tower terug 46-46 en via een assist van De Wuffel aan diezelfde De Schacpdrij ver werd gerust met 50-48 cij fers. Na de herneming werd het 56-52 en 65-60. ogenblik waarop beide coachen beslis ten. de Amerikanen te laten rusten. Dit viel in het voordeel uit van de Aalstenaars. Eerst Laby en vervolgens Van der Borght en De Schacpdrijver opnieuw lieten 79-72 opteke nen, toen beide Amerikanen opnieuw op het veld versche nen. Campbell scoorde onmid dellijk drie opeenvolgende korven, en ook Van der Borght hervatte zich enigszins, zodat bij het ingaan van de laatste 5' 87-89 op het bord stond Een bevlieging van Van Mclkebeke bracht Velzeke nog op 4 punten terug, doch De Schaepdrijver verzekerde een 91-87 overwinning, en meteen de derde plaats aan The Tower Aalst. De finale tussen BBC Okapi en «ge- buur» Osiris Denderleeuw. werd een bikkelharde derby. Osiris vertrokken met 10 pun ten voorgift. vocht tot de laat ste snik om deze boni te be houden. In de aanvangsminu- ten slaagden de jongens van voorzitter André Lootens merkwaardig genoeg in hun opzet. Via Danny D'Herdt en Chris Vercruysse bereikten zij een 5-16. 8-22. 14-22 en 18-31 voorsprong. Op dit ogenblik beval coach Frans Verhulst, zijn nu stilaan befaamde pres sing. Een taktiek. die vorig seizoen menig eerste klasser deed verbleken had nu ook zijn effekt tegen een derde klasser. In geen tijd evolueer de de score van 24-33 naar 28- 33 en 30-33 bij de rust. Minne bo en Elias waren de afwerkers in het Aalsterse midden. Osi ris. die op de diensten kon beroep doen van de voor Hel las uitkomende Ongenaert. re- plikccrdc echter onmiddellijk na de herneming. Samen met Chris Vercruysse. dus een Hel lasduo zorgde hij voor een 32- 39. 38-43 en 38-47 na 8' spelen Okapi had alle moeite van de wereld om iets terug te doen Van den Broeck zat stevig in de greep van Herman Van Keer. en Minnebo kon alleen onder de ring wat tegendoen, daar hij hevige tegenstand kreeg van Ongenaert. Het werd 40-51 en 42-53. toen Schorrecl een bevlieging ken de. Hij bracht zijn ploeg op 50- 55. Elias zorgde voor 54-47. doch weer was het Chris Ver cruysse. die Osiris wat meer armslag bezorgde aan de 15' 56-63. Een nieuwe press zou tenslotte Denderleeuw fataal worden. Minnebo. Elias en nu ook Van den Broeck. brachten Okapi terug op 65-67 en even later op 67-67. zodat er verlen gingen kwamen Minnebo. Vcrmcersch en Elias met een 5 op 7 shotprestatie maakten tenslotte van BBC Okapi- Megnctrol de laureaat van het Towcrtornooi. De grootste verdienste van het tornooi gaat evenwel naar Osiris Dender leeuw. dat de gewezen eerste klasser. hevig het vuur aan de schenen legde. A.V.H. De ploeg van Osiris. (Per) De ploeg von de Okapi. (Per) De mannen van het stadhuis in voetbalshirt. (Per) Jaca finalist op het tornooi van Ter Kluizen, liep met 2-0 uit maar zag Amapola nog gelijkmaken. (Per) >res<Ondanks het feit dat de Kamillekens konden beroep doen deze werden de Aalsterse van Namêche. von op een wederoptredende Greta Van Hauwermeiren, heb- meisjes fataal. Aan de 40 betekent als ben zy de laatste onzekerheid niet kunnen uit de weg liep de leidersploeg tot 3-1 intefruimen. Beerse, de huidige leider in deze eindronde met uit, zodat het Aalsters lot sderihet maximum der punten, bleek nochtans in de aanvangs ver? faze een gemakkelijke klant te worden voor de Aalste- vatting zag men een iden- jzeii naars. Reeds na 4' konden de Kamillekens de stand ♦;°1' sen] openen, hoe )liel(Een verre voorzet van Gre- het initiatief en het waren gen.ta Van Hauwermeiren, de Kamillekens die nu met lavewerd in één tijd door Con- de rug tegen de muur speel- ivenny Adam voorgeschoven den en op tegenaanvallen heinaar Renée De Lannoy, en aangewezen waren. Aan de Sideze greep de haar gebo- 20' was de Aalsterse verde den kans met beide han- diging opnieuw verslagen, heden. De Aalstenaars ble- doch Ingrid van de Nue- ven verder domineren, cker redde op de lijn. Een doch zowel Conny Adams reactie van de Aalstenaars als Veerle De Windt en bracht Greta Van Hauwer- Greta Van Hauwermeiren meiren alleen voor het hadden onkans bij de af- Beerse doel, doch haar werking. Op counter aan schot ging naast. 5' voor de 15' zou Beerse langszij het rustsignaal gebeurde komen. De tegenaanval dan toch het onvermijdelij- werd foutief gestopt voor ke Beerse kon een gezame- de grote rechthoek. De lijke aanval afronden. Ka- rechtstreekse vrijschop millekens, die werkelijk in werd zonder aarzelen in de ademnood verkeerden wa- winkelhaak geknald. 1-1. ren niet bij machte te rea- Beerse scheen een gedaan- geren. Kwam daarbij dat EHE teverwisseling ondergaan de referee, nog 7' blessure- te hebben. Zij namen nu tijd liet doorspelen, en juist wat zoveel voor deze ploeg, die in een 1%. Opval- reeks uitkomt met de Ka lend was terug de voetbal- millekens. Als men bij moeheid, die kon vastge- voorbeeld ziet dat Elen, bezegeld was. Bij de her- steldworden bij de Aalster- van week op week van vatting zag men een iden- se tweede klasser. Twee- kompetitie naar de ein- tiek spelverloop als tijdens maal namen zij de eerste dronde kan overstappen, de eerste helft. Kamille- vijftien minuten voor hun Anderzijds komt Beerse kens nam terug het heft in rekening, en tweemaal zak- slechts uit in een reeks van handen, en op counter aan ten zij weg tot een onken- 8 ploegen, lag ver voor de de 14' liep Beerse 4-1 uit. nelijk laag peil, hoe Greta Kamillekens stil, en kon al- Toch gaven de Aalstenaars van Hauwermeiren zich dus zijn gekwetsten recupe- zich nog niet gewonnen, ook inspande, alleen kon reren. Meteen het voor- en Aan de 18'kwam een verre zij het tenslotte ook niet nadeel van dergelijke fei- inworp, bij Veerle De aan. Na een keiharde kom- ten. Van Kamillekenswege Windt, die doordreef en uit petitie, waar zij tot de laat- zijn deze excuses natuurlijk een heel scherpe hoek raak ste dag moeten strijden gezocht voor hun nederla- schoot. De volgende 17' hebben voor de titel, heb- gen. Wij voegen er graag ben de vier weken verplich- aan toe. De Aalstenaars te rust tussen de kompetitie hebben een reuze seizoen en de eindronde dc Kamil- achter de rug, waarin alles lekens geen goed gedaan, gegeven werd, wat zij kon- Een feit daar vooral waar den, en de fysische toe- te nemen is in het Aalsterse stand van de speelsters middenveld. Mia Sergant heeft daaronder geleden. Uitslagen Asse - Namêche 1-0 tig seizoen, bezitten de fy- Ellen - Saive 3-2 siek niet meer om tijdig Kamillekens - Beerse 2-4 Stand 1. Beerse 8; 2. Elen a; 3. dan dienen de Kamillekens resultaat. Deze gedongen Kamillekens en Asse 4; 5. minstens met 6-0 te winnen inaktiviteit is wel nadelig Namêche 2 en 6. Saive 0. beperkten zich tot midden veldspel, zonder dat één van beide teams nog ge vaarlijk voor doel werd. Meteen zou deze nederlaag wel eens het definitief punt kunnen zijn achter de eind ronde voor de Kamille- en Lea Lowie dat kunnen kens, tenzij dat Asse, die terugblikken op een prach aan een schitterende her opstanding begonnen is, volgende zaterdag Elena hun verdediging bij te puntenloos laat. Maar ook springen met het gekende Camu (op de foto) finalist tegen de oud juniores van Eendracht Aalst op de Nieuwe Wijk te Hofstade. (Per) Amapola, de tweede finalist weerstond de warmte en kwam mooi terug. (Per)

De Voorpost | 1980 | | pagina 15