Wie kan Pfafl kloppen? Philippe Garot, Beverens nieuwe libero? b Voorverkoop Bekerfinale I VRIJDAG 30 WE11980 SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 052/21.40.60 ■ndard - Beweren 0-1 lessln, dinsdagavond. iveren speelt zondag de Heizelfinale tegen Waterschei! reeds geruime tijd onder de tribune. De rest kon hem geen oor de tweede keer in amper drie jaar tijd doft het barst meer schelen. Bij de Waaslanders niets dan dolle aasland zich op voor de cup. Voeg hierbij de taferelen en glunderende gezichten. Cluvtens maakte een mpioenstitel van vorig seizoen en je begrijpt dat geen ererondje in een knalrode trui. Pol Vangenechten schonk kei supporter zich nog beter kan verwend voelen. Het *Ün trui aan een jeugdige fan. Pfaff werd zelfs door de n adelbrieven van goud»aarde! vurigsten uit hel roodwitte supporterslegioen met comph- listig opgezette counter via Heinz Schonberger en mentjes bedacht. Sportief! Trouwens zowel de heenmatch ieter Weihrauch scoorde Erwin Albert een kwartier voor als de return ademden in een faire geest, bekervoetbal it einde een juweel van een doelpunt. Sclessin puilde op waardig, it moment uit zyn voegen. De leeuwen dansten! De wilde Mathieu Bollen kwam na afloop de Beverense spelers «men hielden de bek wijselijk tussen de pluimen. Al wat feliciteren. «Congratulations», voegde de Oostenrijker er uikenaar of supporter was van de Rouches stonden er als een volleerde polyglot aan toe. Het zijn grote sport- 'faff» van. Jean-Marie Pfaff mocht als een held de mensen die dat kunnen! eksenketel van Sclessin verlaten. Hij ranselde alles uit Zondagnamiddag reizen de Waaslanders dus naar s lands in schietkraam en hield Beveren tot vijftien ronden voor grootste voetbaltempel om er de Thorianen partij te rukken op de been. geven. Het hele Waasland duimt mee. «Wie had dat adat een goedleidende ref Peeters op zijn almachtige durven dromen», sinjoorde veldadjudant Rik Pauwels in jorn het eindsignaal had aangekondigd gooide De Matos de catacomben van Sclessin. Eerlijk, ook wij niet. v oor jn druipnatte shirt in het publiek. Ernst Happel zat toen Lierse alvast geen plezierke... 'uurwerk logge Bob terug op. Het en halfuur voor de aftrap gele karton dat Peeters on- ist Ernst Happel enkel der de neus duwde van Ed- at de «sterkste elf» tussen dy Jaspers, omdat hij onno- e kalklijnen zouden lo- dig het leder ver weg en. Een ultieme test be- stampte, ging hierdoor in ond Ralf Edström en Erik rook op. Van rook gespro- ierets goed voor de dienst, ken. Erger werd het in het ij de Waaslanders jiam doelgebied rond Jean-Ma- reddy Truyens de plaats rie Pfaff die op voetzoekers i van een nog niet volledig en knalbussen werd getrak- erstelde gouwe Jean. De teerd, zodat de majoor lanier waarop de Beve- Peeters voor een korte :nse meid voor alle werk «wapenstilstand» hoefde te ich weerom in zijn doublu- fluiten, erol toonde, wekte be- rd kondering op. Chapeau. Stapelvoetbal horent! Na een korte rustpauze 'V Met Gerets en Plessers op kreeg men duidelijk een d. je flanken had Happel- heel ander vertoon. Het lans resoluut voor de aan- was aanvankelijk Beveren geopteerd. Wie had an- dat de teugels in handen durven denken? Ook nam. al resulteerde daar middenvcldstrio Onal. enkel een naastvliegend iraf en Sigurvinsson had schot van Truyens uit. De Preud'homme af en kon (emeen kruit in de schoe- Rouches namen nadien het ook zo begrepen heeft Jl „n foutteve tackle ien Gevolg daarvan een commando over. En hoe? denken we wel. Standard enkel een toutiese tackle tenderend aanvangskwar- Met alle hens aan dek nam zelfs zo n risico's dat |Je ier waarin rood troef bete- stond Beveren toen met de de beste kans nog van Be- Hollander van een goal rug tegen de muur. Maar verense kant kwam. Drie "ou en- Binnen de eerste minuut al hoe meer Plessers. Riedl en minuten voor inrukken liep »eve^n li'eld de kop bo- diende Jaspers naar dc Graf beukten en aanlegden Wim Hofkens met een «n ïoodrem te grijpen om des te meer voelde Pfaff tweede doelpunt recht op bereikt. De waaslanders liedl in te tomen. Pfaff zich zekerder van zijn stuk. lield in deze ouverture zijn Sensatie toch op het uur iloeg recht door twee loei- toen Jaspers een obstruc ts op een rijtje van Pies- tiefout beging op Edström. ;ers met een katteduik uit ledereen zag dit binnen de zijn doel te ranselen. Aan strafschopzone behalve de 8e min. was hij toch Peeters gelukkig voor de geklopt toen Renquin han- «werkjongens» uit het dig Onal in het straatje Waasland die deed of stuurde maar de Turk zag zijn neus bloedde en het zijn kogel op de dwarslig- leder er juist buiten legde, ger uiteen spatten. Met de inbreng van Van- Aan de overkant kraakte dersmissen voor Onal en Schönbergers eerste doel- kwieke Weihrauch voor poging en nam Albert doel- een uitgebluste Stevens man Preud'homme onder steeg het voltage. iur. Striptease in de neu- Met Weihrauch kreeg Be- trale zone! Gelukkig was veren meer mogelijkheden verzorger Theo Bauwens er via de felbegeerde counter, als de kippen bij om Fred- Gerets had met Dieter dy Buyl een ander blauw meer dan de voeten vol. voetbalbroekje aan te rei- Nadat Truyens Renquin in ken. Met een gescheurde snelheid nam maar Preud- broeksnaad kom je niet 'homme redding bracht, ver. Hoe meer rondjes de gebeurde het toch. Wij zelf secondewijzer maakte, des vreesden reeds voor het te meer kreeg Beveren vat verlengstuk op dat op de wedstrijd vooral via moment, een zwoegende Hofkens en Orkestmeester Schönber- marathonloper Cluytens. ger toetste tot bij Weih- ^a"Het vuur smeulde Het rauch die listig Gerets om- tempo zakte gaandeweg zeilde. Dieter stuurde de Wel was een attente Preud- bal haarfijn tot aan de eer- Va'homme nodig om knikkers ste paal waar landgenoot irni van de geelblauwe Luftwaf- Albert als een duivel uit Ejfe op te vangen. een doosje binnenduwde pei Rond de 20e min. geraakte ondanks de ultieme red- ridBob Stevens uit evenwicht dingspogingen van Ren- op het spekgladde veld van quin en Poel. (0-1) ail Sclessin. Het knietje van de Voor Standard betekende vë ingenieur uit Mechelen dit het sein om nog krachti- c. 2 knikte. Geen wonder voor ger op het pedaal te duwen Iwie met spiervezels en en voor Jean-Marie om te ;tei beenderen begaan is na een tonen dat niet Custers maar fi inactiviteit van bijna vijf hij en niemand anders de nbl maanden. Gelukkig voor nummer één is in ons voet present Waasland stond ballandje. Of Guy Thijs het sdfl Huphup,hup Wij pakken de Cup! HEIZE Voor Beveren werd het ongelooflijke toch nog waar het sleepte zijn Heizelticket uit het vuur van Standard koesteren opnieuw grote hoop op een Europees avontuur. Een langgerekte stroom van geelblauw ge kroonde auto's keerde ge lukkig richting Land van Waas. Voor één keer geen gezeur in een eindeloze file alleen gelukkige gezichten. STANDARD: Preud'hom- Stevens SCHEIDSRECHTER: de me. Gerets. Plessers. Ren- 86' De Matos i.p.v. Poel h. Peeters quin. Poel. Onal. Wellens, GELE KAARTEN: TOESCHOUWERS: Graf. Edström. Sigurvins- j s 0na, Plessers, 35.000 rpvfbfm Pf ff i Renquin en Weihrauch BEVEREN: Pfaff. Jaspers. Vangenechten. Buyl. Bae- cke. Hofkens. Schonber ger. Albert. Stevens. Cluy- Luk Van BEL Gelukkig naar Beverense tens, Truyens. maat. Wie er op Sclessin DOELPUNT: niet bij was. mag dit genot 8(). A|5ert 0.j niet ontbreken zondag in de bekerfinale te 16 u. op de Heizei! DE PLOEGEN: VERVANGINGEN: 58' Vandersmissen Onal 70' Weihrauch Jean-Marie Pfaff bewees op Standard nog r zijn fantastisch talent Vrijdagavond van 19 tot 21 uur en zaterdagmorgen van 10 tot 12 uur vindt een voorverkoop van toegangskaarten voor de Heizelfinale plaats aan de loketten van het Freethiel. Vermelden we nog dat de supporters met een extraatje worden bedacht. Van 14 uur af vindt op de Heizei de finale plaats van de beker voor dames tussen Herk en Herentals, beiden spelen normaliter ook in geel en blauw. Beveren en Waterschei geven elkaar partij om 16 uur. Supporters, opgelet! Wegens herstellingswerken aan de Scheldebrug te Temse moet u via Antwerpen (Wilryk, Boom) of langs Dendermonde naar 's lands voetbaltempel bollen. Vanop het marktplein te Beveren zal weerom een supporterskaravaan vertrekken richting Heizei on der politiebegeleiding. Inschrijvingen hiervoor in elk supporterslokaal van Beveren of in café De Duif bij Gerard Buyl, IJzerhand, Beveren. L.V.B. Sclessin, dinsdagavond. Een krachtig onweer barstte los toen we langs de boor den van de Maas gleden. De ruitewissers slikten nauwe lijks de pijpestelen zodat Sclessin ons bijna ontglipte en we in het lood zwarte bos verzeilden. De geelblauwe spelerskara vaan hield juist halt voor de heksenketel van Standard. Niets dan ontspannen en lachende gezichten, een kwinkslag ook, maar harten die bonkten als doperwtjes. Gouwe Jean ontbrak we gens een griepaanval op het appel. De Beverense gou den schoen trainde deze week wel al in het vooruit zicht van de Heizel. En ge lijk had de Jean. Hoe moet die zich gevoeld hebben, ge kluisterd aan de stem van Jan Wouters. In het kamp van de Rouches was men er niet kwaad om dat de Be verense aanvoerder thuis was gebleven. Je moet toch Ernst Happel heten om je vertrouwd koncept van je ploeg zomaar dooreen te schudden bij zo'n bekera- vontuur. De twijfels rond Erik Gerets en lange wap per Edström waren hieraan niet vreemd. Anderzijds verstond nie mand waarom Philippe Ga rot (31) er in burgerplunje bijliep. Wat had die mispeu terd in het Prinsenpark te Parijs? De argusogen van het Standard-opperhoofd imponeerden zo dat ook wij aarzelden om bevestiging te vragen van wat we reeds enige tijd vermoedden. Voor wie de recente trans ferperikelen tussen Garot en Beveren kende was zijn af wezigheid geenszins vreemd. Zeker niet nu roodwit en geelblauw als twee rivalen in sportieve geest, dat wel, tegenover el kaar in de wei werden ge stuurd. Happel was hier dus be paald konsekwent en kor- rekt. Hoe kon de Oostenrij ker anders? De timide knaap uit Plainvaux werd wijselijk langszij gelaten al hoewel hij er doodgraag had bijgelopen. Als prof- speler mag je je niet laten beïnvloeden door de hele entourage rond het veld. Winnen moet het enige doelwit zijn,» vertelde Ga- Wel een markante uit spraak als je weet dat deze uit de mond komt van na tionaal keuzeheer Guy Thijs die we na afloop van Standard-Beveren vroegen naar de kansen van de Waaslanders op de Heizel. Met deze oprisping stak de Antwerpenaar het niet on der stoelen of banken dat Jean-Marie Pfaff opnieuw zijn kans zal krijgen onder de nationale lat. Terecht ook! Eén van de meest omring de spelers in de Beverense kleedkamer was Jean-Ma rie. voor supporter en tegenstander de held van Sclessin. «Een formidabele Pfaff hield Beveren over eind. Hij is op dit ogenblik beslist onze nummer één,» kommentarieerde ex-natio nale pakkeman Jean Nico- lay onomwonden. «Als er één ploeg is die deze finale plaats niet heeft gestolen, dan is dit zeker Beveren. Na een krappe zege tegen Seraing. een Arsenalscore tegen Club Brugge en het inblikken van Standard is deze plaats meer dan ver diend.» konkludeerde trai ner Robert Goethals zicht baar aangeslagen. Wellicht had de Ieperling liever stil letjes op zijn eentje zitten wenen van geluk. De West vlaming. één brok senti ment! «Iedereen heeft gevochten voor wat hij waard was. Beveren mocht op Stan dard niet kompleet aantre- -den. Een stelregel waarvan de voetbalgoden dit jaar niet willen afwijken. Wat Beveren reeds het ganse seizoen ondervond, maakte nu Standard mee. Met voetbal is een grote dosis geluk gemoeid.» dobbelde Rik Pauwels er tussen. Waaraan Robert Goethals nog toevoegde dat hij blij was dat Vandersmissen op de bank werd geposteerd. Voor de Ieperling de meest talentvolle jongere die in ons land rondloopt. Cluytens, in Italiatruitie een souvenir van zijn eerste cap, onderstreepte vooral de waarde van een afzon dering als voorbereiding op zo'n gebeuren. «Op die manier leef je meer naar de wedstrijd. Je leert er elkaar wat beter kennen en je kan cr wat lol maken.» De meest gelukkige speler was zeker Erwin Albert. Wat wil je wanneer dat eni ge doelpunt de weg naar Europees avontuur open stelt. Pol Vangenechten had het over een fantas tisch gevoel, zeker wanneer je op die manier afscheid kan nemen van je klub. «Deze overwinning bete kent eveneens een enorme reklame voor mijn af- scheidswedstrijd tegen Bar celona.» Van zakenlui ge sproken. Of spreekt men bij Temse van «manager» in plaats van trainer. Het meest sympatieke gebaar zagen we van veldtrainer Bollen die Beverens kleed kamer binnendook om de Waaslanders te feliciteren. Een gul gebaar dat werd geapprecieerd door ieder een. Een opmerking als «Wat kent die van voetbal» was naar ons oordeel hier niet op zijn plaats. In de meer luxueuze kleed kamers van roodwit daar entegen niets dan sombere gezichten. Edström stond er te zaniken over een niet toegekende strafschop, ter wijl Wellens erbij voegde «Goed. maar hier zagen we toch een klasse-keeper aan het werk!». Voor de Rou ches werd een eindpunt ge plaatst achter een afmat tend seizoen. De geelblau- wen moeten nog effe wach ten om aan vakantie te den ken. Hen wacht nog een grote opdracht... Afspraak zondagnamiddag te 16 uur op de Heizel. Luk VAN BEL rot ons voor de aanvang van de bekerreturn. Bele vende taal, dachten we! De overgang van Wimpie van Oranje naar Anderlecht en het vertrek van ouder domsdeken Pol Vangenech ten naar provincialer Temse is aan her jongste transferge- beuren op het Beverens front niet vreemd. Deze week nog werd ons op het sekretariaat van Beveren bevestigd dat Philippe Ga rot mogelijkvolgend sei zoen de geelblauwe kleuren zal verdedigen. De handels reiziger die te Luik woont, gaat met een overgang naar hei Land van Waas- princi pieel akkoord. Enkel de poen kan nog een ernstig obstakel in de onderhande lingen tussen Standard en Beveren betekenen. In een haast analoge sfeer verlopen ook de besprekin gen met Bosuiljong Eddy Snelders. Met de Antwerpse Kempenzoon bereikte Be veren een mondeling ak koord. Rest enkel nog de 6,5 miljoen die dient afge- dokt voor deze sinjoor. Uit goede bron vernamen we ook nog dat Beveren een frisse neus ging opsteken aan de kust. Luk VAN BEL

De Voorpost | 1980 | | pagina 17