Christian Heymans, lfcv"a"amiai,> Jan Joos wint voor eigen deur de eenzaat Frangois Nauts de sterkste Jan Joos, Frangois Nauts, Luc Colijn, Walter Ongenae en Mare Van Gijsegem gooien hoge ogen Daar is Benny Vermeulen Ronald Van AvermaetParijs - Vailly Liefhebbers te Sinaai Liefhebbers le Kieldrecht Willy De Backer smaakmaker Het is pas op het einde dat het duo Frangois Nauts - Johan Lamerts de bende kon afschudden. Een geweldige remonte van René De Bruecker kwam te laat om de kan sen van Frangois Nauts, de man uit Stekene te bedreigen. Met 39 vertrekkers had BWB afgevaardigde Fra ngois Covents, toch nog een sterke bezetting. Nadat aanvankelijk al en kele pogingen werden ondernomen konden in de derde ronde drie ren ners zich loswerken. Daarbij zaten Franky Wie- landt en de Nederlander Johan Lamerts maar de ontsnapping droeg niet ver genoeg zodat het vrij vlug terug tot een her groepering kwam. Met negentien renners ging het verder, de rest mocht afgeschreven worden. Deze groep splitste zich in twee met een kop groep van elf. Op zes ronden voor het einde kregen we ander maal Wielandt en La merts vooraan, terwijl op drie ronden verder we een doortocht kregen met elf kanshebbers. Het is pas in de voorlaat ste ronde dat een aanval van Francois Nauts suc ces kende in gezelschap van de Nederlander Jo han Lamerts. Toen sprong ook uit de groep René De Bruecker weg. Na een nijdige ach tervolging won die steeds maar veld maar de koplopers waren te dicht bij de aankomst ge naderd zodat René het bij een derde plaats moest laten voor Walter Jooris, afgescheiden en Guido Haentjens die nog voor de groep binnenliep waarvan Eric Staes de spurt won. Vooraan kwam het tot een eindspurt tussen Nauts en de Nederlander door een sterke Steke- naar gewonnen. Uitslag 1. Francois Nauts, Steke ne, 107 km in 2 u. 32 min. 2. Johan Lamerts NI, 3. René De Bruecker, 4. Walter Jooris, 5. Guido Haentjens, 6. Eric Staes, 7. William De Gendt, 8. Luc De Caluwe, 9. Wil- Liefhebbers liam Despeels, 10. Franky Wielandt, 11. Dirk Pijl, 12. Eric Goddart, 13. Mare Genbrugge, 14. Eddy De Wilde, 15. Alfons Die- rickx, 16. Ruud Van der Rakt NI, 17. Alfons Die- rickx, 18. Stefaan De Craene, 19. Patriek Joos, 20. Mare Genbrugge, 21. Eddy De Wilde, 22. Mari- nus Marien NI, 23. Adri Van Elsacker NI. EMIEL DEVE Benny Vermeulen heeft zijn tweede profzege op zak. In Ninove spurtte hij sneller dan Oscar Dierickx, Bau- gnies, Etienne Van der Helst en nog een paar ande ren. Eigenlijk is de finale een duel tussen de Bostons en de Saflrs geworden. Oscar Dierickx, een kraan van een «luitenant» kon zijn spurter Etienne Van der Helst niet voorbij Vermeu len «lanceren». Laatstge noemde werd in een zetel naar de finish gebracht door partner Willy Scheers. Als je weet dat Benny vlijm scherp spurt, kan het gee verbazing wekken te verne men dat er geen fotofinisj nodig was om de winnaai aan te wijzen. Oscar Dierickx, tweede, ei Etienne Van der Helst, vier de, mochten op een primi prestatie terugblikken. Dat Ronald Van Aever- maet opgenomen werd in de nationale blauwe garde, kon geen verba zing wekken: een man met het vechterstempe rament en het talent van de Zeienaar kon onmo gelijk .genegeerd wor den. Samen met de andere jongens van de elite nam Ronald deel aan Parijs- Vailly, een kanjer van een van stad tot stad over 167 kilometers. Vanzelfsprekend moest Ronald mee het ploe- genspel spelen. Vooral toen Jan Nevens, een week voordien samen met de Wichelenaar Eric De Wilde smaakmaker in de klassieke Ronde van Vlaanderen, er op zijn eentje vandoor ging, moest alles in het werk gesteld om de Fransen te ringeloren. Van Aever- maet toonde zich als «teamworker» echt voor beeldig: Nevens kon zich, mede door het afstoppingswerk van zijn maats vooraan handha ven. De blauwen gingen me het leeuwedeel van d vette prijzen aan de haal Jan Wijnants (tweede) Ronny Van Holen (der de), Delatte (vijfde), Vai Aevermaet (achtste) en Demol (tiende), eindig den in het spoor van laureaat Nevens. Het is voor de renners en hun fans een druk Pink- sterweekeinde gewor den. In het Waasland gooiden Frangois Nauts en Jan Joos er de beuk in. Marc Van Gijsegem trok naar de Walen pays en Walter Ongenae bleef in eigen buurt pleisteren. Luc Colijn trok naar de overkant van de taal grens en zette er de boel op stelten. In Leers et Posteau won Luc bijna alles. In een korte pro loog over zes kilometer moest hij Eric Richter en Patriek Buki laten voor gaan, doch de eerste echte etappe won hij. De tweede rit van deze tweedaagse was nog maar eens een kolfje naar de hand van Luc Colijn, zodat naar de naam van de eindover winnaar geen twee keer moest geraden worden. Frangois Nauts, een amateur onder de ama teurs, graaide in Kiel- drecht de volle pot mee en was in Sinaai tweede. Jan Joos koerste van zelfsprekend twee keer in eigen buurt: in Sinaai werd het eerst een twee de plaats en daarna de zege. Walter Ongenae blijft het doenin Berlare won hij, uit Kalken bracht hij de tweede prijs mee en aan het eind van het krite- rium te Sint Amands bolde hij als nummer 13 over de streep. Marc Van Gijsegem, zo als jullie weten een jongen die sterker is dan snel, haalde het in Ot- tignies en wat te Den- derhoutem tweede. Nog meer streekama- teurs finishten rakelings vooraan: William De- speels, derde in Sinaai en negende te Kiel- drecht, Roger Beelaert, derde in Berlare en 14de te Sint Amands, René De Brucker, derde te Kiel- drecht, Patriek Frans- sens, derde in Hamme en elfde te Berlare, Beno Michiels, derde In Schepdaal, Jean Blom- maert, derde in Sinaai. Nog beter deed Rudi Baeyens het: in Lessen was hij net niet mee met Patriek Meert, doch leg de beslag op de tweede plaats na een lastige koers, en in Wemmei werd het de derde prijs. Pater Van Huffel komt er langzaam maar zeker door. De Hammenaar toonde tijdens de afge lopen weken af en toe aan flits, doch de grote konditie liet wat op zich wachten. Peter, allesbe halve een pijlsnelle sprinter, moet er op zijn Jan Joos, druk omringd na zijn zege bij de amateurs te Sinaai. (dm) Juniores eentje vandoor kunnen gaan om te winnen. Vooralsnog slaagde hij daar niet in. Doch dat hij vandaag of morgen een «machtsgreep» doet, kan nu reeds voorspeld aan de hand van zijn jongste dinck, vijfde te Kalken en uitstekende resultaten: elfde in Sint Amands, vierde in Hamme en Guido Haentjens, vijfde zesde te Denderhoutem in Kieldrecht, Robert en Berlare. Jean De Veyt, vijfde in Neder- Bondt was in Schepdaal over-Heembeek en elfde voerde. Daniël Schud- in Wemmei, Eddy Van den Abbeele, zesde in Vinderhoute en zevende te Eine Etienne Ste- veninck, vierde in Sinaai en zesde in «zijn» Ham me, Roland De Bis schop, zesde in Kalken, William De Gendt, ze vende in Kieldrecht en in Sinaai, Johnny Van de Kerckhove, zevende te Hamme en in Kalken, Ronan Van Steenlandt, achtste in Sinaai en nog eens 18de in datzelfde Sinaai, Danny Lemmens, achtste In Neder-over- Heembeek, Eric De Wil de, achtste in Berlare en in Kalken en elfde te Sint Maria Oudenhove, John ny De Dobbelaer, acntste in Sinaai, Eric Bonnae- rens, negende in Berlare en 12de in Hamme, Frankie Wielandt, ne gende te Sinaai en tiende in Kieldrecht, Emiel Van Daele, tiende te Sinaai en 13de in Hamme, Eddy D'Herde, tiende in Eine en 13de te Denderhou tem, Johan De Man, tiende in Lennik, Dirk Pijl, elfde te Kieldrecht, Johan D'Hollander, 12dei) te Berlare, Eric God-" daert, 12de in Kiel-jl drecht, Walter Blanc-r quaert, 13de te Slntjp Amands, Frankie Frans-.^ sens, 13de te Berlare,!v Ronny Dierickx, 14de te<i, Wemmele, Jozef Van kae Eetvelde, 15de te Ham-jiati me, ex-beroepsrenner^oc Johan Van Uffel, 16de teine Sint Amands en 19de in Denderhoutem, Silveer* Van Gijsegem, 16de in U Sint Maria Oudenhove, II Patriek Van de Voorde, 18de te Sint Amands, gy Eddy De Wilde, 12de in la Sinaai en 18de te Kiel-W drecht, Robert Verbiest, 18de te Hamme, Marcel S, Verbiest, 19de in Sinaai, l| Victor Van Landeghem.j" 19de in Sinaai, Luc De Bode, 19de te Sint f Amands, en Luc Van Geyt (die pas tijdens het afgelopen weekeinde de Te stap naar de amateurs m< zetten, 20ste in Hamme, de koersten met wisselend du sukses. dii 3e Ju a Jan Joos zette maandag Nauts en de gehinderde helpen dat na een gewei- ze vooraan zagen name- 112 km in 2 u. 44 min. de fusiegemeente Sinaai William Despeels die zich dige remonte nog zes lijk: William Despeels, 2. Frangois Nauts, 3. Wil- op stelten. Hij behaalde benadeeld voelde door renners aansluiting kre- Frangois Nauts en Jan liam Despeels, 4. Etienne immers dit seizoen zijn de tweede van de dag. gen. Wat ons dus tien Joos. Frangois Nauts Steveninck, 5. Jean Marie vierde palm en boekte Even voor halfweg koers leiders bracht. De man- week iets van zijn lijn af De Roo, 6.' Luc De Calu- tweemaal winst voor ei- kregen we een ernstige nen die er in slaagden te en meteen werd het gat we, 7. William De Gendt gen deur. ontsnapping en daarin vervoegen noemen Jan gedicht voor een opda- 8. John De Dobbelaer, 9! Men kan dan ook best waren betrokken Luc De Joos, opgepept door zijn gende William Despeels. Franky Wielandt, 'loi begrijpen dat de plaatse- Caluwe, Jean Marie De aanhang, William De- Op het meesterschap van Emiel Van Daele, 11. Adri lijke aanhang in de wol- Roo, Blommaert, Van speels, Etienne Steve- de man uit Sinaai Jan Pollak NI, 12. Éddy De ken leefde temeer omdat Daele en John De Dobbe- ninck, William De Gendt, Joos stond nu eenmaal Wilde, 13.'Jean Pierre Fi- sterke Jan het pleit nog laer. Spijtig voor Blom- Franky Wielandt en Fra- geen maat zodat hij op ve, 14. Rony Leemans, won in de spurt die even maert welke zijn tube ngois Nauts. Ge ziet heel vlotte wijze het pleit won 15^ Ruddy Rogiers, 1ö! werd gedwarsboomd voelde begeven en met- wat Waaslanders in dit voor Nauts en Despeels Patriek Joos, 17. Jan Van door een hindering, maar een alle kansen op de groepje. - die Steveninck vooraf- der Veken, 18. Ronan van dat deerde een sterk rij- eindzege werd ontno- Inmiddels gingen we ging. Steenlandt 19. Victor dende Joos niet, die be- men. Ondanks het feit dat naar het einde toe en wa- Van Lande'ghem, 20. Jan slag legde op de eerste de leiders moedig verder ren er in het spurtend Uits,a9 Van Damme. plaats voor Francois deden konden ze niet ver- groepje drie namen die 1. Jan Joos, Sinaai, de EMIEL DEVE Ronde van Limburg voor amateurs h w Jan Joos toonde in Sinaai hoe snel hij spurt: hij won vlot. (dm) Een massa ereplaatsen, doch slechts één enkele zege voor onze streek- juniores tijdens het Pinksterweekeinde. In Sint Gillis-Waas, waar één van de vele wedstrij den voor de «Stér der Juniores» werd gereden, finishte Eric Wuytack als nummer één. Hij werd echter gedeklasseerd omdat de BVVB-afge- vaardigden van oordeel waren dat de Waaslander tijdens de eindspurt zijn boekje was te bulten gegaan. Wuytack werd prompt gedeklasseerd. Wie wél zijn naam echter het nummer één kreeg, de Sbek>tftó ^("luggen: chri',ia" •or.piw Mc. (c) hout, die bewees dat hij van Wallonië. derstreepte zijn grote Nog meer juniores fiet- niet alleen kan winnen Eric Wuytack. negende konditie met een twéede sten naar de tweede op de golvende wegen te Sint Gillis-Waas,, on- plaats te Hamme. plaats: Peter Van den Broecke te Viane, Fran kie Spaerkeer te Zele, Ferdi Dierickx in Teral- fene, Marc Van Lierde in Ninove, Marc Van Nuffel in Lokeren... Naar een derde plaats fietsten Dirk Heirwegh te Zele, Luc Van Puyvelde in Brussegem, Frankie Van de Perre te Sinaai. Nog anderen werden vierde: Bruno Vehent te Zele, Ronny Mettepen- ningen in Hamme, Hens Verhelst te Ottergem, Patriek Van Hul in Loke ren, Lieven Brackman te Eine, Patriek De Permen- tier in Hamme. Nog meer jonge kerels behaalden prijzen bij de eerste tien: Luc Thiele- man vijfde te Lokeren, Jimmy Cornells, vijfde In Hamme, Patriek Van Wetter, zesde in Sinaai en negende te Hamme, Patriek Wielandt, zesde in Sint Gillis-Waas, Rudi Van der Aa, zesde in Brosbeek, Johnny Baeyens, zesde te Otter gem, Guy De Vreese, zevende in Teralfene, Gaston Pieters, achtste in Sinaai en negende te Hamme, Peter Van Re- moortere, achtste in Ze le, Walter De Veirman, negende in Sint Gillis- Waas, Stefaan Van Leeu- we, negende te Lokeren, Danny Janssens, tiende in Brussegem, en Rudi Van Impe, tiende in Sinaai. In de Ronde van Limburg doet de Berlarenaar Willy De Backer veel meer dan een figurantenrol spelen. Na afloop van de dinsdagrit die de renners van Tessen- derlo naar Sint-Lambrechts Herk bracht, stond Willy op de tweede plaats in de alge mene rangschikking, op vier sekonden van leider Patriek Hermans. De Backer toonde zich ook onderweg: na vijf ritten was hij leider in de strijd voor de knelpunten en in de algeme ne puntenstand stond hij als nummer vier gerangschikt. Jan Bogaert: Tweede Een zege is het voor Jan Bogaert niet geworden. De Temsenaar strandde op de tweede plaats. Doch dit re sultaat is toch een vingerwij zing: sterke Jan past zich langzaam maar zeker aan in het profpeloton en het is nu uitkijken naar-een mo- reelopkikkereride zege. Wilfried Wesemael Wilfried Wesemael heeft al een rotseizoen meegemaakt. Stilaan maar zeker komt de konditie terug. Eerder in ex tremis "werd hij opgeroepen voor de Dauphnic. Schitte ren zit er natuurlijk niet in, doch in het vooruitziclrt van de grote ronden is het erg belangrijk dat Wilfried weer hel kompetitieritme te pak ken heeft.

De Voorpost | 1980 | | pagina 20