Zes seconden kosten Avanti Belgische titel! Sparta Aalst, rijk verleden, hoopvolle toekomst I II 9 Baasrode op dreef Ninove verplettert Wieze. HEUVEL EREMBODEGEM WINT VERMOEDELIJK KAATSBEKER IN LIEFHEBBERSVERBOND! ONSTUITBAAR MOORSEL BAL OP I Veteranenkaatsverbond Handbal Aan het woord: Geen Europees handbal voor Avanti! Kaatsen Internationaal Veteranentornooi te Aalst 28 - 30.5.1980 - De Voorpost Avanti Lebbeke - Neerpelt: 18-19 Een enorm spannend en hoogstaand seizoen 1979 - 1980 duurde zes seconden te lang voor Avanti Lebbeke. Inder daad, de testwedstrijd te Hoboken die moest beslissen over de toekenning van de titel van Belgisch Kampioen, bijgewoond door meer dan 1.400 toeschouwers, kende zijn beslissing zes seconden voor het einde toen een onhoud baar schot van Jac. Schuermans een nochtans schitteren de keeper Mertens kansloos liet. De begrijpelijke ontgooc heling van de Lebbeke- naars was uitermate groot vooral omdat in deze wed strijd duidelijk bleek dat Neerpelt echt «te pakken» was. Trainer De Smedt had inderdaad een systeem uit gedokterd waardoor de af- standschutters van Neer pelt praktisch werden lam gelegd, een grootse De Vlieger samen met een weer besluitvaardige Ver- moesen kwamen volledig aan hun trekken en er wa ren amper 5' gespeeld als Lebbeke reeds met 4-1 leidde. Neerpelt gaf op dat ogenblik niet de indruk te kunnen terugslaan. Plots schoot Jac. Schuermans dan tweemaal raak en hier- "door verlegde hij plots het accent van het wedstrijdge- beuren. Avanti leed toen enkele malen balverlies en een nochtans voortreffelij ke Nincovic kon de Leb- beekse terugval niet opvan gen zodat na een kwartier spel Neerpelt met 4-7 leid de. De Vlieger, de beste speler op het terrein, kon milderen vanop zijn linker hoek maar toen Ebel, uit erst zenuwachtig, tweemaal vanop de 7-m lijn faalde. zag het er zeker niet rooskleurig uit voor Avan ti. Toch kwam Avanti te rug. De Lebbeekse verde diging kreeg opnieuw vat op de Limburgse aanval en via De Vlieger en Vermoe- sen werd het 7-7 6' voor de rust. Nadat De Vlieger op aanspelen van De Smedt opnieuw gelijk had gesteld (8-8) miste ook Dirk Ver hofstadt vanop de 7-m lijn maar net voor het rustsig- naal kon hij er toch 8-9 van maken. Na de rust zag het er niet zo best uit voor de Lebbekenaars. De Vlieger zag zijn bal stranden op het doelhout en Neerpelt leid de met 8-11 en 9-12. Ge- ruggesteund door een op vallend autoritaire keeper Mertens kon Avanti echter terugslaan en langs Ver- moesen. De Vlieger. Maes en Koen Verhofstadt ging Avanti via 14-12 met 17-15 leiden 11' voor het einde. Even later stopte Mertens een 7-m worp van Dirk Verhofstadt maar ver mocht niets tegen diens re bound (17-16). Meteen be gon Lebbeke zich zenu wachtig te tonen en 3' voor het einde kon Dirk Verhof stadt via een penalty, Neer pelt opnieuw op voor sprong brengen (17-18). Eén minuut later kon Ebel, de beginfase uitgezonderd weinig in de kijker, gelijk stellen nadat Mertens weer twee fantastische reddin gen op zijn aktief had ge bracht. Nadat Mertens nogmaals redde kwam Neerpelt opnieuw in balbe zit, speelde de bal voortref felijk rond en wachte tot zes seconden voor het ein de vooraleer Jac. Schuer mans zijn beslissend en voor Avanti fataal schot plaatste. De titel ging naar Neerpelt dat samen met Avanti duidelijk het sei zoen 1979 - 1980 beheerste. Een, wellicht magere, troost voor Avanti, de pro paganda die zij dit seizoen voor de handbalsport brachten is onbetaalbaar. Avanti Lebbeke: Mario Mertens en Zivko Ninko- vic, Holger Ebel 3, Eric De Batselier, Koen Verhof stadt 2, Freddy Cornelis, Eddy De Vlieger 6, Maes André 1, Evarist Moonen. Eddy De Smedt, Hedwig Maes, Hendrik Vermoesen 6. Sporting Neerpelt: Etienne Paessen en Peter Laemers, Dirk Verhofstadt 5, Louis Schuurmans 1, Jaak Schuurmans 5, Martin Hulsbosch 1. Harry Schuurmans. Pierre Smeets, Hugo Van Werde 1. Paul Van Herck 3. Eric Peeraer 1. Eric Tielens 2. Eddy De Vlieger: Ik was inderdaad zeer ge motiveerdo.m. door de houding van het supporters legioen van Neerpelt dar door al dat gejouw het tegenovergestelde bereikte van wat het hoopte. Maar ook zonder de anti-houding tegenover mij zou ik gemo tiveerd gespeeld hebben aangezien het hier toch om een Belgische titel ging. Ik ben natuurlijk sterk ont goocheld door ons verlies, Avanti was minstens de evenknie van Neerpelt maar tussen de 40e en 50e minuut werd er te weinig gedisciplineerd gespeeld waardoor wij enkele te ver mijden doelpunten moesten toestaan. Neerpelt speelde de laatste minuut zeer door dacht en het schot, zes se conden voor hel einde, werd zeer degelijk uitge voerd. Persoonlijk vlotte het voor mij beter in de eerste helft maar de Lim burgse verdediging bleek tij dens de tweede helft veel aandachtiger. Dirk Verhofstadt: Ik vond het een uitstekende wedstrijd al was het niet bepaald gemakkelijk voor J. Schuurmans en mijzelf. Wij werden door de Avanti verdedigers reeds op 11 m opgevangen zodat het af standschot minder aan bod kwam. Maar goed, onze vleugelspelers maakten hier dan nuttig gebruik van. Waar ik volgend seizoen speel is nog niet beslist. Neerpelt, Mechelen, Sasja en Ajax Lebbeke namen reeds kontakt op met mij maar tot op dit ogenblik heb ik nog niets beslist. Een eventuele Europeke deelna me zal in mijn keuze niet doorslaggevend zijn maar de mentaliteit en de spel- konceptie van Neerpelt pas sen mij uitstekend zodat het zeker nier uitgesloten is dat ik volgend seizoen in Lim burg blijf. Mario Mertens: Neen, echt ontgoocheld ben ik niet, al had ik natuurlijk liever gewonnen. Ik vond het een fijne wedstrijd en heb mij dan ook echt gea museerd. Dat ik er de twee de helft ging inkomen maakte deel uit van ons plan. Neerpelt komt ge woonlijk voorgoed los in de tweede helft en aangezien Neerpelt zich enigszins min der zeker voelt met mij in het doel (bevestiging Dirk Verhofstadt - n.v.d.r.) heb ben wij het zo geprobeerd. Eddy De Smedt: Wij hebben inderdaad een verdedigingssysteem toege past dat men niet zal terug vinden in de handbalboe- ken maar dat gebaseerd was op de schutters van onze tegenstander. Het resultaat bleek voortreffelijk aange zien wij zowel Dirk Ver- hodstadt als J. Schuurmans hebben kunnen in toom houden. De ontgoocheling kan dus niet minder groot zijn. Over enkele maanden herinnert men zich wellicht niet meer het prachtige sei zoen van Avanti dat van de eerste kompetitiedag tot de laatste aan de leiding sotnd maar uiteindelijk de bekro ning de Belgische titel aan de neus zag voorbij gaan. Maar het is toch jam mer dat de Belgische scheidsrechters niet in staat blijken het steeds stijgende spelpeil te volgen. EVA. Voor Avanti Lebbeke moet het verdict van het seizoen 1979 - 1980 enorm hard aankomen. De Lebbeke naars speelden misschien het beste seizoen sinds hun ontstaan, het supportersle gioen verdubbelde zowat en gedurende negen maanden stonden zij aan de leiding. In de Beker van België drongen zij door tot de 1/2 finale en uiteindelijk zit er zelfs geen Europees hand bal in voor de ploeg van R. Ghyssels en C°. Avanti, dat slechts zeven punten verloor van de 44, 506 doel punten scoorde en er slechts 387 incasseerde, moet met een nietszeggende tweede plaats vrede nemen in een kompetitie die het samen met Neerpelt volledig do mineerde. Wat het volgend seizoen wordt, blijft een open vraag. Ebel verdwijnt nu wel zeker en wordt ver vangen door Mare De Bruyn (ex-Sasja) zodat de ploeg niet zoveel wijzigin gen ondergaat. Het wordt in elk geval een seizoen zon der Europees handbal en zo nipt de titel verliezen kan wonden slaan. Samen met de Lebbeekse supporter- schare blijven wy niettemin geloven in Avanti. EVA. H.C. Sparta Aalst, met stamnummer 20 de 5e oud ste aktieve handbalklub in België, speelt volgend jaar in le Landelijke. Op zich zelf nog niet zo fantastisch maar voor Sparta Aalst een eerste stap om de klub op nieuw te laten aansluiten met de «elite». Sparta Aalst vertoefde inderdaad enkele seizoenen in de la gere regionen en het heeft heel wat tijd gekost om de klub uit zijn as te laten herrijzen. Het seizoen 1979 - 1980 zal wellicht met gou den letters ingeschreven worden in het geschiedenis boek van Sparta Aalst. Na een langdurige nek-aan- nek met Mechelse slaagden zij erin de titel te veroveren in 2e Landelijke en meteen werd het duidelijk dat de jonge spelerskern borg staat voor een definitieve wederopstanding. Ryk verleden H.C. Sparta Aalst werd ge sticht in 1951 en dra dron gen zij door tot de elite van de Belgische handbalsport. Er werd toen nog veld- handbal gespeeld en spe lers als keeper Ledegen en Etienne Bomon drongen door tot de nationale ploeg die indertijd bijna uitslui tend bestond uit Waalse spelers van Beyne, Eupen en Flémalle. Samen met de gebroeders Ravijts, W. Van Laethem en nog zove le anderen dreven zij mee aan de top. Toen er dan overgestapt werd naar zaal handbal moest Sparta zich wel even aanpassen maar toch bereikte men op het einde der jaren zestig een nieuwe piek in de klubge- schiedenis. Onder de lei ding van trainer Sam Bue- lens en L. De Riemacker was een nieuwe spelersge neratie klaargestoomd. De gebroeders Erik en Gunter De Schrijver. J. Meert, R. Van Snick en andere R. Ganzemans en Lootens, slaagden erin met Sparta vijfde te eindigen in 's lands hoogste reeks maar misten de beker van België te win nen na een onvergetelijke finale tegen H.C. Seraing. Daarna begon stilaan de achteruitgang, spelers ver dwenen. er gebeurden en kele financiële misgrepen en perikelen in het bestuur lagen aan de basis van een zware teleurgang zodat Sparta Aalst uiteindelijk in 2e Landelijke belande. De heropstanding Enkele seizoen geleden werd met man en macht begonnen aan de herstruc- turering van de klub. Er werd een nieuw bestuur ge vormd en met de aanwer ving van G. Van Temsche als trainer kroop ook een andere mentaliteit in de Sparta rangen. Met veel ij ver werd gebouwd aan de opbouw van een nieuwe ploeg. In het seizoen 1978 - 1979 werd de promotie nipt gemist in een testwedstrijd tegen Ajax Lebbeke maar het seizoen 1979 - 1980 bracht dan toch de bekro ning. Met de huidige kern kan Sparta ook furore ma ken in le Landelijke en mits men nu niet te vroeg op de lauweren gaat rusten is Sparta bekwaam een deel van de vroegere glorie te rug te winnen. De spelers kern bestaat uit G. Mens, W. Bomon, H. Van de Meersche. G. Bomon. K. Bomon. Et. Verbestel. F. Bomon. E. Van Temsche, G. Corthals, S. Bomon. J. Bomon en het keepersduo W. Van Delsen en P Kiec- kens. Het bestuur is als volgt samengesteld: voor zitter F. Van Hole, onder voorzitter J. Kieckens schatbewaarder M. Loot ens. sekretaris L. Van Del sen. lid R. Cleemput. trai ner G. Van Temsche en public-relation - man H. Verbruggen. EVA De bekerkompetitie is ten einde in het Kaatsliefhebbers- verbond. Alleen de achterstallige wedstrijd tussen Flint- stones en Heuwel staat nog geprogrammeerd. Deze uitge stelde wedstrijd van 20.4 die normaal zijn beslag moest krijgen op 3.5, werd opnieuw uitgesteld. Volgens geruch ten zou Flintstones daaraan fout hebben, zodat mag verwacht worden, dat het bestuur zich zal uitspreken ten voordele van Heuwel Erembodegem, dat hierdoor meteen ongeslagen de beker in de wacht sleept. Op de slotdag hadden de lau reaten het nochtans heel moei lijk om voorbij Belskes te ge raken. dat gedurende ruime tijd aanklampten, en succesvol sneuvelden met 12-15 Flint stones zorgde wel voor de ver rassing door de huidige leider Michicls en eigen midden met 10-15 af te drogen, en R T T. behaalde zijn enige overwin ning tegen hekkensluiter Odessa, met duidelijke 15-7 cijfers. De laatste tusenstand gaf dus Michiels 79. Evcrscm 78.Heuvel 75. Belskes 71. RTT 70. Flintstones 64. Odes- sa 54. Wint Heuvel zijn wed strijd voor de groene tafel te gen Flintstones. dan is Heuvel Mef drie opeenvolgende overwinningen tegen Dender leeuw, Haaltert I en Aalst Arend, is Moorsel Bal Op 1 de grote kanshebber geworden in dit veteranen kaatsver- bond. De tweede Haaltert II, dat mits overwinningen tegen Welle Entog, Moorsel Bal Op II en Welle Nogtans een goede zaak deed, volgt nu op 31 punten van de leidersploeg. Al dient gezegd dat Moorsel is Kerksken uit de achtergrond Rapid, wel de gcduchtste naar voor getreden. In de m.'d- tegenstander blijft van Bal Op denmoot van de rangschikking I. doch door hun twee achter- zal het een hevig duel worden voor de ereplaatsen. Ook Haaltert I kon het niet waar maken. Nochtans werd nipt gewonnen tegen Moorsel Dressel. maar tegen de leiders- ploeg en Aalst Blok liep het verkeerd af voor hen Welle Nogtans deed het met wisse lend succes. Op Moorsel Dres sel werd verdiend gewonnen. doch op Haaltert II waren de rivalen te sterk in een span nend slot. Moorsel Dressel heeft ondanks stevig verzet te gen Haaltert I en Welle Nog tans zijn eerste zege nog niet kunnen binnenrijven, terwijl Denderleeuw wellicht de zwakste indruk laat van allen. A.V.H stallige wedstrijden staan zij slechts op een derde plaats Zij wonnen tegen Aalst Blok met 15-0 en lieten ook Dender leeuw weinig kans 15-4. Nu reeds wordt met belangstelling uitgekeken naar de return te gen de leidersploeg op 5 juli 80. Daar zal hoogstwaarschijn lijk de titel toegekend worden. Aalst Arend heeft zijn goede klassering niet kunnen waar maken in hun duels tegen Kerksken en de leidersploeg. T wee zware nederlagen duwen de Arcnd-Bovs wat lager op de rangladder. Óok Welle Entog leed tweemaal de nederlaag. Op Haaltert II kwamen zij niet verder dan 15-8. En op Kerk sken werd het een zware 1-5-5. Door die twee overwinningen Goed kaatsweer en de belangstelling der grote dagen op Pinkstermaan dag voor de topontmoe ting tussen de eerste en de tweede van de rang schikking. Spijtig genoeg werden de hoog gespan nen verwachtingen niet ingelost. Het begon nochtans goed, Ninove opende de stand maar Wieze maak te dadelijk gelijk en nam voorsprong 1-2. De Ninovieters konden dan afstand nemen on danks behoorlijke weer stand van de gasten die evenwel tegenslag ken den op de beslissende vijftienen. Ruststand 2-8. In de tweede helft stond er geen maat op het meesterschap van een ontketend Ninove dat ge en opslag of terugslag miste. Wieze onderging reactie loos de wet van de sterk ste en slaagde er niet meer in één spel te behalen. Niettemin konden de toe schouwers genieten van het prachtspel van de gastheren waarbij Baucq een fantastische partij speelde. De bezoekers, blijkbaar in een mindere dag, hebben ook tactisch geblunderd door geen enkele ploeg- wijziging door te voeren. laureaat met 90 punten voor Michiels en Eversem. Onder tussen is ook de kompetitie reeds van wal gestoken. On middellijk valt het op dat wat betreft de eerste plaats en de laatste dezelfde ploegen op de voorgrond treden Heuvel won zijn beide partijen tegen Odes- sa en Flintstones. terwijl Odes- sa naast zijn verlies tegen de leidersploeg ook tegen Belskes te licht bevonden werd. Daar tussen is wel enige wijziging waar te nemen Namelijk Flintstones. dat zich naar de derde plaats verzet heeft en Eversem dat een trapje hoger klom. door een eervolle 11-15 tegen Michiels en een even nipte zege tegen RTT 15-12. Michiels dat zich weer aan meldt als één van de under dogs. en Belskes dat duidelijk beter akteert dan in de beker. Uitslagen en stand Flintstones - RTT 15-4 Hevel - OdcssL 15-! Eversem - Michicis 11-13 Flintstones - Heuvel 8-15 RTT-Evcrscm 12-15 Odessa - Belskes 7-15 Heuvel 30-9. Evcrscm 21-27. Flintstones 23-19. RTT 16-30. Michiels 15-11. Belskes 15-7. Odessa 8-30. A.V.H. Halle 9 - Adec Baasr. 15 Adec had een bliksem- start 0-4, 2-6 en met de rust 4-8; na de rust gin gen de Adecjongens rus tig verder naar 4-10 doch op dit ogenblik liet de scheidsrechter op 5-11 een steek vallen ten na dele van Adec en Halle kwam terug tot 9-11 doch Adec duwde terug en won deze match met 9- 15. Hamme 10 - Adec Baasr. 15 Hamme nam het eerste en tweede spel 2-0, 2-1, 3-1 dan kwam Adec terug daar Hamme liefst 17 bal len afleverde tegen Adec 6, doch de Adecjongens hadden goed gespeeld, rust 3-8. Na de rust 3-10, de Adecjongens gingen ook zondigen aan het kwaad slagen en Hamme kwam terug tot 10-13. Dan werd bij Adec op de gaspedaal geduwd en het werd als uitslag 10- 15. Wedstrijden iroor zaterdag 31.5 Halle - Ocudeghien Herne - Ninove Lodelinsart - Zandbergen Wieze - Naast Waret - Ottignies Kokejane - Hamme Adec - Ampsin Rebaix - Merchtem Wedstrijden voor zondag 1.6 Merchtem - Halle Ottignies - Herne Naast - Lodelinsart Kokejane - Waret Ampsin - Wieze Zandbergen - Adec Hamme - Ninove Ocudeghien - Rebaix Hogere II Uitslagen van zondag 25 mei Rangschikking na 26 mei Ninove Ottignies Adec Wieze Ocudeghien Kokejane Za.idbergen Naast Lodelinsart Rebaix Halle Herne Waret Ampsin Hamme Merchtem Halle-Adec 10-15 Ninove-Waret 15- 5 Hamme-Ottignies 8-15 Lodelinsart-Herne 15-11 Kokejane-Ampsin 15- 7 Rebaix-Wieze 14-15 Zandbergen-Merchtem 15-14 Ocudeghien-Naast 15-10 Uitslagen van maandag 26 mei Halle-Lodelinsart 15- 8 Ninove-Wieze 15-3 Ottignies-Ocudeghien 15- 4 Merchtem-Waret 15-12 Naast-Ampsin 15- 9 Rebaix-Kokejane 15- 9 Hamme-Adec 10-15 Herne-Zandbergen 15-10 9 9 0 9 7 2 9 7 2 9 6 3 9 5 4 9 4 5 9 5 4 9 4 5 9 4 5 9 4 5 9 4 5 9 3 6 9 3 6 9 2 7 8 2 6 8 2 6 135 71 22 129 92 19 130 108 16 128 109 16 113 98 15 114 116 15 113 117 14 115 113 14 112 *16 13 113 122 13 1C3 IK' 13 110 111' 11 94 121 10 88 120 8 80 111 7 80 113 7 E.V. Aalst organiseert, ter gelegenheid van het 20- jarig bestaan, naast een jeugdtornooi dat gespeeld werd in mei en een internationaal senioren tornooi dat zal plaatsvinden in september, op zaterdag 31 mei een internationaal Veteranen-tornooi voor vrou wen en mannen. By de dames zyn er weliswaar slechts twee deelne mers, Uilenspiegel en E.V. Aalst, maar het is duidelijk dat eigenlijk slechts tijdens de laatste jaren het vrouwenhandbal een opvallende bloei kende. Bij de mannen werden zes ploegen ingedeeld in twee reeksen: Reeks A: Essen I (DBRi, S.O.A. Brede (Nederl.), en E.V. Aalst. Reeks B: Essen II (DBR), E.M. Middelburg (Ne derl.), en P.H.C. Seraing. De wedstrijden die gespeeld worden in de Sporthal Ten Rozen beginnen om I3u30. De finale is voorzien vanaf 19 uur. EVA.

De Voorpost | 1980 | | pagina 28