Pinkstertrofeeën voor Fury, Fleur, Microti, Palma, Petit-Boy, Sloeber en Silver Geslaagde tweedaagse VRV-Jumping te Zele K Filip De Francq uit Zele ruiter met toekomst Ponysport lorbij- r 'i jam- gische staat gende )e Pinksterdagen zijn oogdagen geworden voor Oostvlaams Ponyver- ond. Zowel te Oosterzele ls te Appelterre was er en massale belangstelling. )e figuren van de twee- laagse werden Microb, 'alma, Petit-Boy, Fleur, Sloeber, Silber, Ilsa en Fu ry. Ze gingen met het leeu- weaandeel van de trofeeën open. Appelterre ging de ruimste aandacht naar de >laatselijke jockey Johan "ieters. Johan kreeg er na zijn overwinning bij de dra vers tot 1.40 m een ovatie mee die hij zich nog lang zal herinneren. Te Appelterre werd de jari ge fanfare Sint-Cecilia (75) met een fraai geschenk be dacht. Voorzitter Willy Neckebroeck overhandigde aan de diverse bestuursle den van de fanfare een trofee. Te Oosterzele en te Appel terre zag men andermaal perfekte organizatie van het O.P.V. Op beide dagen werden er puike wedstrijden voor het voet licht gebracht, (vdv) UITSLAGEN TE OOS TERZELE: VLUCHT 1,10 M: Microb (Neckebroeck, Ninove), 2. Sabme (Dt Backer). 40 m, 3. Petruskt (Tinei), 20m, 4. Elsie (Ver vondel), 5. Bles (Cob- baert). DRAF 1,10 M: 1. Manolito (De Wulf, Herdersem), 40 m. 2. Ducksy (De Vadder) 20 m, 3. Little-Vic (De Wulf), 4. Sandra (Claessers), 5. Isa- belle (Malfroot). VLUCHT 1,20 M: 1. Anka (Cooreman, Bug- genhout), 2. Steeple (De Stercke), 3. Vicky (Min- ner), 4. Fury (Van der Meeren), 20 m, 5. Sandra (Ghijsels). DRAF 1.20 M: 1. Blacky (De Wulf, Nieu- werkerken), 2. Fideel (Vermassen) 40 m, 3. Fi deel (De Wulf), 20 m. 4. Jesebelle (Bové) 5. Bacca ra (De Graeve) VLUCHT 1,30 M: 1. Palma (Verstichelen. Pa- rike), 20 m, 2. Ivanhoe (Van den Borre), 3. Gravin (Verstichelen), 4. Lover- Boy (Cooreman). DRAF 1,35 m: 1. Roquepine (Fonck. Mas- semen), 2. Ilsa (Cieters) 20 m, 3. Goni (Van Wassen- hove), 4. Ravioli (Van Wassenhove), 5. Ilse - Vic toria (Van Handenhove). VLUCHT 1.15 M: 1. Chico (Ghijsels, Ninove) 20 m. 2. Rocco (Van Her- reweghe), 3. Tomboy (N Everaert), 4. Chico (Gal- le), 5. Milo (De Maesenei- re) 40 m. DRAF 1,15 M: 1. Manolito (De Wulf. Herdersem), 2. Jolita (Bo vé) 60 m, 3. Krak (Bis schop), 4. Berlino (Van Herreweghe), 5. Flicka (Van Wassenhove). DRIEJARIGEN: 1. Petit-Boy (De Vadder. Haaltert), 2. Bentho (Ver- hofstadt). 3. Rosalie (Bos- teels), 4. Iris (De Smet). 5. Don Cambrinus (Ver massen). VLUCHT 1,35 M: 1. Fleur (Waege, Oude naarde), 40 m, 2. Lionel (Waege) 20 m, 3. Chirck (Van Slambroeck), 4. Bianca (Minner) RENPAARDEN (snel heid: 1. Bambino (De Nauw, Steenhuize - Wijnhuize) 20 m, 2. Gador (Laverge), 3. Nostar (De Cock), 4. Ga- bor (Joos), 5. Ita (De Smet). EENJARIGEN: 1. Petit - Dauphin (De Wulf. Herdersem), 2. Fi- bro (Mievis), 3. Gardinac (Elaut), 4. Silvia (De Troyer), 5. Tornado (Claessens). TWEEJARIGEN: 1. Sloeber (Melckenbeeck, Smetlede), 2. Rosalie (Bos- teels), 3. Don Cambrinus (Vermassen), 4. Iris (De Smet), 5. Kirri-Boy (Mal froot) VLUCHT IN SULKY: 1. Silver (Saerens, Liede- kerke), *20 m, 2. Bella (Ghijsels). 3. Dortmund (Tinei), 4. Sofie (Tinei). 20 m, 5. Peter (Tinei), 20 m. DRAF 1,25 M: 1. Petit-Boy (De Vadder. Haaltert), 40 m. 2. Dau phin (De Wulf), 20 m, 3. Blackv (De Wulf). 4. San dra (De Wulf), 5. Fideel (De Wulf) VLUCHT 1.25 M: 1. Jimmy (Saerens, Liede- kerke). 2. Fury (Van Der Meeren), 3. Daisy (De Stercke). 20 m. 4. Boem (De Taeye), 5. Fergus (Eg- germont) DRAF 1,40 M: 1. Ilsa (Cieters, Appelter re), 20 m, 2. Jefke (Van Herreweghe), 3. Dinamiet (Van Wassenhove) 20 m. 4. Kitty (De Boeck). 5. Oriel- le (Neckebroeck) VLUCHT 1,40 M: 1. Fleur (Waege, Oude naarde), 2. Bianca (Min ner) 3. valpartij. DRAF 1,30 M: 1. Dauphin (De Wulf, Aalst). 2. Roquepine (Fonck). 3. Ilse - Victoria (Van Handenhove), 4. Go ni (Van Wassenhove), 5. Ravioli (Van Wassenhove) RENPAARDEN (Fond): 1. Pim (De Gols, Sers- kamp), 2. Bambino (De Nauw), 20 m, 3. Gador (Joos), 20, m, 4 Gador (Laverge), 5. Nostar (De Cock. UITSLAGEN TE APPEL TERRE: VLUCHT 1.10 M: 1. Microb (Neckebroeck, Ninove). 2. Sabine (De Backer), 40 m. 3. Petruska (Tinei) 20 m. 4. Bles (Cob- baert). 5. Upperten (Ne ckebroeck). DRAF 1,10 M: 1. Ducksy (De Vadder, Haaltert). 20 m, 2. Manoli to (De Wulf. Herdersem). 40 m. 3. Littele-Vic (De Wulf). 4. Isabelle (Mal froot) 5. Sandra (Claes sens) VLUCHT 1.20 M: 1. Fury (Van der Meeren. Op-hasselt). 20 m. 2. Steeple (De Stercke), 3. Vicky (Minner), 4. Flora (Van Biesen), 5. Sandra (Ghijsels) DRAF 1.20 M: 1. Jesebelle (Bové, Dil- beek). 2. Fideel (Vermas- senl 40 m. 3. Fideel (De Wulf). 20 m. 4. Kirri-Boy (Malfroot). 5. Fientje (De Wulf) VLUCHT 1,30 M: 1. Kathy (Steenhoudt, Grimminge), 2. Palma (Verstichelen) 40 m, 3. An- nemoon (Cooreman). 4. Ivanhoe (Van der Borre), 5. Polisan (De Taeye). DRAF 1.35 M: 1. Filou (Durant. Sint-Pie- ters - Kapelle), 20 m. 2. Ilsa (Cieters). 20 m, 3. Roque pine (Fonck), 4. Goni (Van Wassenhove), 5. Ilse - Vic toria (Van Handenhove) VLUCHT 1,15 M: 1. Rocco (Van Herrewe ghe. Kerksken). 2. Chico (Ghijsels), 20 m. 3. Rubens (De Turck) 4. Chico (Gal- le), 5. Tosca (Van den Borre). DRAF 1.15M: 1. Jolita (Bové. Dilbeek) 60 m. 2. Jim (Tinei), 3. Berlino (Van Herrewe ghe), 4. Manolito (De Wulf), 5. Flicka (Van Was senhove) DRIEJARIGEN: 1. Benth (Verhofstadt, Wetteren), 2. Rosalie (Bosteels), 3. Kitty (De Boeck), 4. Don Cambrinus (Vermassen), 5. Lady-Boy (Fonck) VLUCHT 1.35 M: 1. Fleur (Waege, Oude naarde), 40 m, 2. Kathy (Steenhoudt), 3. Bianca (Minner). 4. Chirck (Van Slambroeck), 5. Rabby (Van der Meeren). RENPAARDEN (Snel heid) 1. Vos (Joos, Heusden). 2. Gabor (Joos). 3. Gador (Laverge). 4. valpartij EENJARIGEN: 1. Petit-Dauphin (De Wulf, Nieuwerkerken), 2. Fibro (Mievis) 3. Gardinac (Elaut). 4. Corry (De Wulf). 5. Silvia (De Troyer). TWEEJARIGEN: 1. Sloeber (Melckenbeeck, Smetlede), 2. Rosalie (Bos teels), 3. Don Cambrinus (Vermassen). 4. Mistiek (Debo). 5. Ducksy (De Vadder). VLUCHT SULKY: 1. Silver (Saerens, Liede- kerke) 20 m. 2. Bella (Ghijsels). 3. Joli (De Bac ker), 20 m, 4. Dortmund (Tinei), 5. Moor-(Tinei) DRAF 1,25 M: 1. Fideel (Vermassen, Kerksken), 2. Dauphin (De Wulf), 3. Petit-Boy (De Vadder). 4. Fideel (De Wulf), 5. Sandra (De Wulf). VLUCHT 1,25 M: 1. Fury (Van der Meeren. Ophasselt), 2. Daisy (De Stercke). 20 m, 3. Jimmy (Saerens), 4. Gravin (Ver stichelen), 5. Don Pablo'"" (Soetaert) DRAF 1.40 M: 1. Ilsa (Cieters, Appelter re), 2. DFinamiet (Van Wassenhove), 3. Jefke (Van Herreweghe) 4. Filou (Durant), 5. Gina (De Vadder). VLUCHT 1,40 m: 1. Palma (Verstichelen, Pa- rike), 2. Rabby (Van der Meeren), 3. Hertog (Ver stichelen). 20 m. DRAF 1.30 M: 1. Ilse - Victoria (Van Ha- denhove. Lebbeke), 2. Dauphin (De Wulf), 20 m. 3. Goni (Van Wassenho ve), 4. Roquepine, (Fonck), 5. Ravioli (Van Wassenhove). RENPAARDEN (fond): 1. Vos (Joos, Heusden), 2. Gador (Laverge), 3. Chris- tophe, 4. Pim )De Gols), 5. Ipsy (Joos), Zondag 1 juni: Gal maarden. Zondag 8 juni, Nieuwer kerken. Vrijdag 12 juni, Liedeker- ke avondkoers 20 u. Zondag 15 juni, Lebbeke - Buggenhout. VDV Het VRV, een rijvereni- ging die als bedoeling heeft de paardensport voor elkeen mogelijk te maken, kwam voor het eerst naar Zele. Voor organisator Luc Van Damme werd het een sukses over gans de lijn. Kwam zaterdag de weer- makcr even stokken in de .««uilen steken, dan werd het zondag zowel op spor tief vlak dan qua belang stelling een schot in de roos en voor Luc Van Damme werd dit alles nog gekruid met zeer goede resultaten voor zijn stal. Het VRV dat zijn zetel te Puurs heeft maar vooral aktief is in Klein Brabant en het Land van Waas zorgde steeds voor spekta kelvolle jumpings. Public streek gebonden wil hou den. Een te grote aktiera- dius zou volgens, voorzitter Maris, schaden aan de ka meraadschappelijke sfeer. Wat wel opviel is dat in de verschillende disciplines en proeven het niveau vrij hoog lag en de ruiters hun voet mogen zetten naast de andere groeperingen. Uitslagen: Proef 1 - pony's Al - prog ressief met barage op tijd: 1. Filip De Francq met An- ny; 2. Fabienne Beguin met Jimmy. Proef 2 - pony's A2 - prog ressief met barrage op tijd: 1. Raf Illegems met Shiba. 2. Luc Roosemont met Thi- CO, 3. Fabienne Beguin mei Patrick Van Camp met - Voskebij het uitvoeren van een stijlvolle iPSy pony's op de VRV-jumping te Zele. (gb) sprong bij de len de hoeven van de paarden aangepast aan de speciale iceidegrond t Christel Yerbrugghen speciale studs bij Banier(gb) Proef 7 - Pony's Al - Bare- ma A met ingesloten barra ge niet op tijd: 1. Martine Cauwenberghe met Chico; 2. Jerry Van Damme met Anny. Proef 8 - pony's A2 - bare- ma 1 met ingesloten barra ge op tijd: 1. Martine De Bock met Violet; 2. Raf Illegems met Shiba; 3. Son- ja Meersman met Silver Quick. Proef 9 - training - barema A met ingesloten barrage op tijd: 1. Geert Van Inge- lghem met Winttock; 2. Pe ter Verschelden met Vic tor; 3. Filip Defrancq met Bobo en Paul Vereecken met Wilson; 5. Benny De Blaiser met Rikka. Proef 10 Reeks 1 - Barema A met in gesloten barrage op tijd: 1. Christel Joos met Cindy; 2. Inge Nelis met Bonhour; 3. Filip De Francq met Faro; 4. Ma rianne De Groote met Don Pablo; 5. Anke Nelis met Czalza: 6. Christel Ver- bruggen met Robinhood. Proef 11 - Reeks 2 - barema A met ingesloten barrage op tijd: 1. Peter Verschel den met Dandy; 2. Mare Illegems met Duchesse; 3. Jos Illegems met Patty: 4. Chris Willaert met Mister Rapid; 5. Mireille Meers man met Alpha; 6. M.J. Van Landeghcm met Trompeira. Proef 12 - Reeks 3 - Bare ma A met ingesloten barra ge op tijd: 1. Jan De Potter met Flack; 2. Mare De Mulder met Peruska; 3. Luc Moortgat met Inter mezzo. Proef 13 - Reeksen PA 1 PA 2 TR - Barema A met relations Oswald Dhondt, te Zele in de voetbalmid dens een gekende figuur, pistebouwer en voorzitter van het VRV Maris brach ten het Zeelse publiek een zeer genietbare tweedaag se. De eerste dag zorgde Schepen van Openbare Werken Jozef De Bruyng voor het uitdelen van de prijzen en medailles. De prijzentafel is bij het VRV eerder symbolisch én men houdt het eerder bij een sportieve waardering van de prestaties De uurrooster is zeer goed gevuld én het publiek, heeft zich' zeker niet verveeld. Zondags wérden er onge veer 180 parcours gereden,- die allen gekenmerkt wa ren door de spanning en gezonde 'strijd op een ka meraadschappelijke geest geschoeid. Dit ligt eigenlijk in de geest, van. het VRV dal. zich Proef 3 - training - progres sief met barrage op tijd: 1. Geert Van Ingelgem met Winthok; 2. Linda De Leeuw met Silver; 3. Filip De Francq met Bobo. Proef 4 - Reeks 1 - progres sief met barrage op tijd: 1. Marianne De Groote met Don Pablo; 2. Filip De francq met Faro; 3. Anke Nelis met Czalfa' eh Chris tel Verbr'uggen met Robin hood. Proef 5 - Reeks II - progres sief met barragé op tijd: 1. Chris Wjllaert met Mister Rapid, 2. Jos Illegems met Patty, 3. Peter Verschelden met Dandy, 4 Peter Ver schelden met Quinta: 5. Ri ta Meersman met Luite nant. Print ft Keeks 3 - progres sie! niet barrage op tijd: L Jbs Ilcuvinck met Region: 2 Chris Willaurl met Be nin; 3. Filip- Defrancq met •Harry. James. ft - Tl "1, i Dai\unc won de 41 reeks pony's te Zele. (gb) barrage niet op tijdproef zonder zadel: 1. Fabienne Beguin met Gipsy II; 2. Filip De Francq met Loet je: 3. Luc De Clerck met Fury; 4. Marianne De Groote met John Proef 14 - Reeksen 1 2 Barema A met barrage op tijd proef zonder zadel: 1. Erwin Betens met Tprna- do; 2. Marianne De Groote met Ouiel; 3. Luc Moortgat met Intermezzo; 4. Filip De Francq met Faro: 5. Gino Van Bunder met Volt. Proef 15 - pony's Al - heen en weer: 1. Fabienne Be guin met Jimmy; 2. Jerry Van Damme met Anny. Proef 16 - Pony's A2 - heen en weer: 1. Raf Illegems met Shiba; 2. Martine De Bock met Violet; 3. Sonja Meersman met Silver Quick Proef 17 - training - heen en weer: 1. Filip De Francq met Rita: 2. Marianne De Groote met Johp; 3. Benny De Blaiser met Rikka; 4. Hilde Van de Poorten met Frolic. Proef 18 - Reeks 3 - heen en weer: I. Dirk Van Bunder met Ursula; 2. Filip De Francq met Mr Haary Ja mes; 3. Luc Moortgat met Intermezzo. Proef 19 - Reeks 1 en 2 - relai l'américaine: 1. Jos Illegems met Kapi en Wil laert met Mister Rapid; 2. Inge Nelis met Bonjour en Mireille Meersman met Al pha; 3. Brigitte De Bock met King Fury en Alfons De Clerck met Salto; 4. Jo De Winter met Ghidera en Sonja Raes met Cartouche; 5. Johan Jacobs met Sabina en Erwin Beyens met Tornado Algemeen klassement van de best geklasseerde ruiters over gans de wedstrijd: Pony's Al: A. Fabienne Beguin met Jimmy B. Christel Joos met Quick Pony's A2 A. Raf Illegems met Shiba B. Sonja Meersman met Silverquick Training: A. Geert Van Ingelghem met Winttock B. Peter Verschelden met Victor Reeks 1: A. Marianne De Groote met Don Pablo B. Filip De Francq met Faro Reeks 2: A: Peter Verschelden met Dandy B. Chris Willaert met Mis ter Rapid Reeks 3 A. Marc De Mulder met Peruska B. Chris Willaert met Bento Jeugdsport: Paardesport De 14-jarige Filip De Francq uit Zele bewees vorige week tijdens de tweedaagse jumping van het VRV te Zele dat hy in die discipline heel wat in zijn mars heeft. In augustus 1979 nam hij voor het eerst aktief deel aan springconcours en sedertdien heeft hij een bestendige opgang gemaakt. Hij heeft het enorme voordeel dat hij in het goede midden zrt om zijn weg te maken als ruiter. Zijn oom Luc Van Damme, die uit hoofde van zijn beroep steeds veel met paarden heeft te maken, kreeg interesse voor de jumping en schafte zich er de paarden voor aan. Luc Van Damme, die een ruim succes toebedeeld kreeg op de tweedaagse jumping waarvan hij de in richter was, zijn echtgenote Monique, zijn zoon Jerry en Filip De Francq hielden de kleuren van zijn stal bij zonder hoog. Hetgeen niet betekent dat hij zich het hoofd op hol laat brengen. Hij redeneert bijzonder nuchter: «Het is gemakke lijk om dure paarden te kopen en er dan de eerste prijzen aan de lopende Filip De Francq band mee te rijden. Aan die rage doe ik niet mee. Het mooiste voorbeeld is het paard Faro, dat ver schillende ereplaatsen be haalde en dat voor enkele tijd in het slachthuis te Zele stond om gedood te wor den. Ik meen dat de ruiters zelf wat moeten doen om het maximum uil hun paard te halen. Dus bij mij staat het vast geen hoge bedra gen, maar de kombinatie ruiter-paard maximaal la ten renderen.» Voor FiHp.De Francq is het dus hard werken om de verschillende paarden uit de stal van zijn oom in de beste omstandigheden aan de start van de springcon cours te brengen: Deze. jonge knaap slaagt daar wonderwel in een zwierige stijl die lef, doorzettings vermogen en kracht laat sa menvloeien naar een per fekte kombinatie met zijn paarden. Jong geleerd is oud gedaan is zeker bij Filip van toe passing. Wekelijks offert hij zijn vrije tijd op, om met alle paarden minstens twee keer te kunnen trai nen. Dressuur en springen en inzonder mekaar beter leren kennen, naast wat ze zouden noemen de onont beerlijke faktor aanleg, zijn zijn troeven waarmee hij op minder dan één jaar tijd is opgeklommen naar een gerenommeerd ruiter. Tijdens de tweedaagse jumping voor eigen volk, ging hij even diep in zijn krachtenarsenaal, want een goede fysieke konditie is noodzakelijk, om in zoveel mogelijk reeksen uit te ko men en tevens een ernstige test te doen naar zijn plaats in het VRV. De resultaten waren gewoon schitterend en samen met Jerry Van Damme, die voor debuut twee tweede plaatsen haal de, kan hij zorgen om in de toekomst een stalplaten- verzamehng aan te leggen, die de inspanningen van Luc Van Damme. ten bate van de jumping sport, op het voorplan moeten brengen. Om de prestaties van Filip nog even in herinnering te brengen, citeren we de be haalde resultaten tijdens de tweedaagse jumping te Zele: Reeks 1: pony's Al: le met Anny; reeks 3: training: 3e met Bobo; reeks 4: progressief met barrage op tijd: 2e met Faro; reeks 6: III progressief: 3e met Mr Harry James; reeks 9: training - barema A: 3ë met Bobo; reeks 10: I - barema A: 3e met Faro; reeks 13: reeks PA1. PA2. Tr zonder zadel: 2e met Loetje; reeks 14: reeks 1+2 3: zonder zadel: 4e met Faro; reeks 17: training heen en weer: le niet Rita; reeks 18: III heen en weer: 2e met Mr Harry James. Algemene klassering: Reeks 1: B. Filip de" Francq met Faro. BENG

De Voorpost | 1980 | | pagina 29