Ronny Heyndrickx topbiljart kampioen van België Lucien Franckaert BmS) (Sint-Niklaas) grijpt naast kampioenstitel ui de top ven d badmintonsport Pro Formula Pechdag voor de Krekelcrossers wmmk 32 - 30.5.1980 - De Voorpost De 23-jarige Ronny Heyndrickx, al jaren één der toonaan gevende topbiljarters van het Waasland, is op zondag 11 mei topbiljartkampioen van Belgié geworden in de B- reeks. Deze oud-Temsenaar. afkomstig van Beveren maar nu woonachtig in Zwyndrecht, speelde een geweldig kampioenschap en behaalde de eerste plaats op 664 deelnemers. Met deze glansrijke prestatie plaatst Ronny Heyndrickx de kroon op het werk: in 1978 werd hij kampioen van Temse, in 1979 kampioen van het Waas land, in 1980 nationaal kampioen. Met hem deelt ook zijn klub «In of Uit» (Veile, Temse) in de eer: zij ziet hiermee haar imago van vaandeldrager van het Wase topbiljartle- ven bevestigd. Ronny Heyndrickx, de nieuwe nationale kampioen topbil jart. (rdg) Het topbiljartkampioen- schap van België vindt jaar lijks plaats: telkens worden 4 kampioenen gelauwerd: in de A-reeks spelen zij die gemiddeld 90% van hun wedstrijden winnen, in de B-reeks-zij die 75% winnen en in de C- en de D-reeks de lagere percentages. Topbiljartklub In of Uit. gevestigd in lokaal De Click op de Veile te Temse, vaardigde drie spelers af voor de titelstrijd in de B- kategorie: Ronny Heyn drickx, Mare en Marcel Pauwels. Mare Pauwels werd reeds in de eerste ron de gewipt: zijn broer strandde in de finale van de schiftingsreeksen. Ronny Heyndrickx stootte letter lijk en figuurlijk door. Van meet af aan maakte hij een grootse indruk en elke par tij wist hij in een overwin ning om te buigen. Van de schiftingen ging het naar de 1/8C finale, de 1/4 finale, de 1/2 finale, en zijn op mars bleek niet te stuiten. Met Georges Claes (lid van «Tornado». Pajottenland) belandde hij uiteindelijk in de finale. Georges Claes: een man met reputatie, die vorig jaar derde eindigde. Ronny Heyndrickx demon streerde zijn talent nog maals en had aan twee par tijtjes genoeg om de Belgi sche titel op zijn naam te schrijven. Dat was meteen de bekroning van een nog jonge topbiljartkarrière, die ongetwijfeld nog een suksesvol vervolg zal kennen. Ronny Heyndrickx werd geboren te Beveren-Waas op 4 februari 1957. Hij is elektrisch lasser op Beliard Murdoch. Antwerpen. Hij huwde in 1978 met Nadine Van de Vijver; zij wonen sinds kort in Zwijndrecht. Ronny begon met topbil- jarten in 1974. «Nieuw Temse» (Sint-Jorisstraat) was zijn eerste klub. In 1975 speelde hij er kam pioen, in 1976 werd hij tweede. In 1977 werd hij lid van de Vellese klub «In of Uit». Het seizoen 1977- 1978 leverde hem een zesde plaats op. In 1979 eindigde hij tweede, op één punt van Mare Pauwels. die dat jaar 9* werd in het Belgisch kampioenschap. In de hui dige kompetitie van In of Uit staat Ronny tweede ge klasseerd. óp 1 punt van Marcel Pauwels. In 1978 werd hij kampioen van Temse. In 1979 deed hij nóg beter en veroverde hij de titel van kampioen van het Waasland. In dat jaar nam hij voor het eerst ook deel aan de nationale titel strijd, maar verder dan de tweede ronde geraakte hij niet. Begin april van dit jaar werd hij tweede in het kampioenschap van het Waasland; de titel ging naar die andere uitsteken de In of Uit-speler. André De Beleyr. Voor zijn twee de deelname aan het Bel gisch kampioenschap had Ronny Heyndrickx zijn ambitie niet té hoog ge steld, ook al voelde hij wel dat de konditie op scherp stond. Uiteindelijk bleek in deze titelstrijd geen kruid tegen hem gewassen: alleen in de 1/4 finale was er een belle nodig om zijn tegen strever te verslaan. Ronny Heyndrickx behoort ook tot het In of Uit-team dat dit jaar op de derde plaats eindigde in de eerste afdeling van de federatie Klein-Brabant. Deze ploeg bestond naast hem uit: Ro ger De Maeyer. Robert Hoof. Mark Pauwels en Marcel Pauwels. Vorig jaar eindigden zij tweede. Die zelfde ploeg (aangevuld met André De Beleyr) werd dit jaar winnaar van de beker van de Klein-Bra- bantse federatie. Die zege biedt hen meteen de moge lijkheid mee te dingen naar de Belgische beker. Door zijn zege in het Bel gisch kampioenschap zal Ronny Heyndrickx deel uitmaken van de nationale ploeg die eerlang uitkomt in het Europees topbiljart- tornooi. Met al deze prestaties op een rijtje kan je niet anders dan konkluderen dat Ron ny Heyndrickx èn topbil jartklub ln of Uit een aan trekkelijke toekomst tege moet gaan. DRL Het Waasland is wel erg autorodeo-minded gewor den. Na Sint-Pauwels werd nu ook een Elverseels wei land omgeploegd. Het r ^.houdt hiermee nog niet op want ook Sint-Niklaas. Temse en Waasmunster komen nog aan de beurt. Veel volk dus op de Ketter- muit, af en toe een lekker zonnetje, een hoop stof en 52 piloten waarvan er circa 20 aanspraak konden ma ken op de titel «Kampioen van Vlaanderen». Stekenaar Eric Herwegh was alvast de eerste die een beker in ontvangst mocht nemen en zat dus meteen safe voor de halve finale. In die halve finale viel hij ech ter uit, doch slaagde erin om via de herkansingen toch nog de finale te berei ken, maar ook in die be langrijke finale behoorde u hij bij de uitvallers. Voor wat z'n teamgenoot Richard De Decker betreft kunnen we kort blijven. Hij nam wegens pech aan geen enkele race deel. Lucien Franckaert (Sint- Niklaas) kwam in de reek sen net iets te kort om zich te plaatsen voor de halve finale. Via de herkansingen lukte hem dat uiteindelijk toch. Hetzelfde scenario speelde zich af in de halve finale, en Lucien zat dus toch in de finale. Hij ein digde zelfs zesde, net ach ter Robert Flamez uit Sint- Maria-Lierde die hiermee de Vlaamse kampioenstitel van voor Luciens neus weg kaapte. Z'n teamgenoot Lucien Temmerman, eveneens uit Sint-Niklaas, hield minder lang stand. In de reeksen viel hij uit en kon ook van de herkansingen geen ge bruik meer maken om zich nog voor de halve finale te plaatsen. Bij de Krekelcrossers, en dan zijn we tevens bij de Inters aanbeland, was Marc Cool uit Haasdonk diegene die het langst stand hield. Nadat hij tot twee maal toe via de herkansin gen in de finale was ge raakt. moest hij toezien hoe hij tijdens deze finale er gewoonweg werd uitge- ramd, waardoor ook voor hem alle titelkansen verlo ren gingen. Georges Smet was eigenlijk wel de «gezochte» man. Nadat hij er in de reeksen reeds was uitgereden door Mare Jacobs, slaagde hij er toch in om via de herkan singen de halve finale te bereiken. Een halve finale die trou wens een demonstratie rij- manskunst bracht van Cool en Smet, die zomaar van de uit de strijd en diende naar wordt er aan het Goed het rennerspark te worden rcnstation te Sint-Nikl: gesleept. (26 juni) of aan de E viadukt aan de Doornstra Het werd dus allesbehalve te Temse (6 juli) revanc een triomftocht voor de genomen? Wase piloten daar op de pv Kettermuit. Wie weet DE UITSLAG (OFFICIEUS) 1. Robert Heremans (Heist o/d Berg) 2. Willy Van Keer (Merchtem) 3. Gilbert Quinart (Schepdaal) 4. Mare Jacobs (Heist o/d Berg) 5. Robert Flamez (Sint-Maria-Lierde) Kamioen van Vlaanderen 6. Lucien Franckaert (Sint-Niklaas) laatste startrij (11de en 12de plaats) in amper 2 ronden oprukten naar de 2de en 3de pozitie. Georges Smet werd er ech ter weer uitgeramd. zoda nig zelfs dat z'n Kever er helemaal onbestuurbaar van werd. Mits het vervan gen van de stuurstang lukte Smet er toch nog in om langs de herkansingen de finale te halen. Georges was echter té ge ducht wat de titel betrof en het duurde dan ook niet lang of de purperen VW lag weer op z'n dak. Weg, titel! Tenslotte kijken we nog even wat Etienne Van den Branden (Sint-Niklaas) uit haalde. Het was ook voor hem vlug bekeken. Zowel in de reeksen als in d& her kansing kwam hij gehavend Ondanks het niet zo zonni ge Pinksterweertje, kenden de «Bekers van de Hoop» op het Limburgs autocir cuit zowel qua publieke be langstelling als qua deelne mers een fantastisch sukses. Zowel zaterdag als zondag waren er wedstrijden voor zien: op zatrdag was er de «Beker voor Diesel», dc «Beker voor Citroen» met 2 PK'tjes en een 4-uurs uit houdingswedstrijd voor toerismewagens. Op zondag was er een 3- uurs uithoudingswedstrijd, de «Bekers van de Hoop» voor toerismewagens - 1300 cc, 1300 cc en uiteraard de Pro Formula. Voor deze wedstrijd voor eenzitters schreven maar liefst 33 piloten in, wat een ongekend sukses betekent. Dat de Pro Formula de wind in de zeilen heeft blijkt niet alleen uit het aantal deelnemers. Ook uit het buitenland, met name Nederland is er interes se. Ed Greuter (Amster dam) en Dick Verburg sta ken voor deze wedstrijd de grens over. Waar tot nog toe alleen Formula Ford 1600 cc) en Formule VW (1300 cc. 1600 cc) aan de startlijn verschenen, waren er nu nog andere merken ver tegenwoordigd: Renault (Philippe Maertens en Ed Greuter) en Fiat (Michel Maillien). In deze keiharde wedstrijd (6 renners vielen reeds uit tijdens de eerste ronde) was de strijd vooraan zo hevig dat verschillende lei ders Peteux (winnaar vorige manche en snelste trainingstijd) en Dehon uit de baan gingen. De uitslag: 1. Derbau- drenghien Christian; 2. Lambert Philippe; 3. Van de Rest Baudoin. Streekgenoot Robert Ver- straeten (Sinaai) lukte et zeer goede trainingstijd min. 57 sek. - vijfde best tijd). Motordefekt noopf hem echter de strijd reei tijdens de eerste ronde staken. Jeff Van den Steen (Erp Mere) vertrok op de laatsl plaats wegens ontsti kingsproblemen waren cL trainingstijden zeer slee™ (2 min 41 sek.). Deze prej blemen waren echter de wedstrijd opgelost, dat hij van de 33' pozitie b de start opschoof tot e mooie negende plaats. Volgende wedstrijd op zc dag <8 juni te Zolder. Aan de Kapelstraat in Sint-Niklaas treffen we een uiter mate aktieve sportman. Dirk Van Avermaet is een ver woede badmintonspeler. Zo'n zesduizend mensen zijn er in ons land die dergelijke sporttak beoefenen. Aan de top geraken is moeilijk, zeer moeilijk. Als men weet dat er van die duizenden amper een zestigtal spelers aan de hoogste top komen (zeggen we «A spelers») en Dirk Van Avermaet tot die groep behoort dan, is dat een goede reden om die sportfiguur eens nader te belichten... Zijn eerste kennismaking met de sportbeoefening re sulteerde in een aansluiting bij S.K. Sint-Niklaas. Tot z'n vijftiende jaar bleef hij daar aktief. dan pas gooide hij het over een andere boeg. Op zeventienjarige leeftijd sloot hij zich aan bij «de Mintons» St. Niklaas. Het eerste seizoen werd dan ook een kennismaken met de sporttak. Men moet technisch en fysiek up to date zijn. Er zijn. net zoals bij andere sporttakken. di verse reeksen: C2, Cl. B2. BI en A. Al vlug nam Dirk deel aan verschillende C2- tornooien. waarin hij enke le finaleplaatsen wist te be halen. Halfweg dat seizoen klasseerde '""de Belgische Bond hem in de Cl-klasse. 'n Prachtige herinnering is een halve finaleplaats in 't kampioenschap van België Het derde en vierde sei zoen mag gerekend worden tot een zekere «kalme pe riode». Door allerlei om standigheden kon Dirk minder trainen en oefening was nu net iets wat hij broodnodig had om hoger op te geraken. Gunstige evolutie Na die stille tijd wordt hij 't jaar nadien finalist in de tornooien te Sint-Niklaas en deze van YWCA. Hij zegevierde bij BC Ant werp. wat trouwens de eer ste competitieve overwin ning werd. Deze zeges reeds in de B-reeks! Op 't einde van dat bewust sei zoen werd hij reeds in de BI-groep ondergebracht. Op het eerste tronooi dat hij in die reeks speelde, wist hij de titel weg te ka pen. Een internationale ze ge in Oostende. Het was een wedstrijd waaraan Ne derlanders en Engelsen deelnamen. Twee landen die opmerkelijk verder staan op gebied van bad minton. Tijdens datzelfde seizoen werd hij winnaar van het tornooi te Poona (Mortsel). En of dat nog niet genoeg was won Dirk Van Havermaet nog vier plaatselijke tornooien op nationaal niveau. Op die manier was het normaal dat men hem tipte voor het nationaal kampioenschap, maar door een ziekte kon hij de kansen onvoldoende benutten. Door die tegen slag legde Dirk zich toe op de provinciale titels. Het Badmintonspeler Dirk Van Avermaet uit Sint-Niklaas g op de nationale toer. (dw) aantal uren training werd opgedreven en begon aan een speciale loopoefening om een betere regeling te krijgen van de luchttoevoer tijdens het spel. Het heeft allemaal mogen baten want tijdens het weekeinde van 12-13 april te St. Martens- Latem kon hij winnen van Dirk Van Avermaet met zijn trofeeën, (dw) Kurt Van Bruysel (Tem BC) in de herenenkelspel met 15-5 en 15-1. Daags vóór het kampioe schap van Oost-Vlaand ren was Dirk erg gespa nen. De grote reden da< van was het feit dan mi hem op BRT (in Sport kort) getipt had als grootste kanshebber voi de eerste prov. Titels. Di Van Avermaet is nu ree A-speler, de enige overige in Oost-Vlaanderen! De grootste wens van de topbadmintonner is d; ook ooit eens 'n finale wi nen in de A-ieeks. Ee™ goed speler moet snel ziji lenig zijn. goede fysiek e reflex hebben. En vanzei sprekend technisch begaaf én inzicht hebben. AIU maal faktoren die onom heerlijk zijn wanneer me hogerop wil geraken. Dirk Van Avermaet is ee Wase belofte die het o( drieëntwintigjarige leeftiji al zeer ver heeft gebracht We wensen hem van hart geluk met z'n mooie spor tieve hobby en duiinei voor een begeerde «A-ti tel»! Guido Smei

De Voorpost | 1980 | | pagina 32