mm JVIAN SLAAT VROUW, KINDEREN EN KLOKKEN TE AALST Centrum voor gezinsplanning en seksuele opvoeding zoekt medewerkers het linnen doek 5ÏÏZ ^IstfereT JTÏ en natuudijk ^^pïrB^r^rHrs.lb^ro'rir.k^ ^T^: QOl/twS(Ü -.-GjO-o- De voorpost - au.D.iaou - o SS|ovenstaande titel heeft wel duidelijk spraakkundi- brenger. Dat nuances gen over het fameuze aanwezigheid op een der zet (wie het nog zo nog gaten in zijn lijf, maar zou wel toepasselijk leggen een van de vele werkklokje, het oudste tunnen zijn op een eventuele wild uitgevallen voor- mogelijkheden en niet van de stad, dat zou date- Ijonger van Pierre De Smedt, huidige beiaardier der geweten zaken is bleek ren van 1437 en in het jtad Aalst. Pierre De Smedt is een veelzijdig man, ook hieruit. Het program- torentje naast het bretesk jat hebben we reeds eerder geschreven. Hij is ma zelf is samengesteld hangt. De beiaardier be- fclijkbaar niet van plan om geïsoleerd en eenzaam in met een dubbel doel: de weerde de datum met ei- lijn torentje te zitten wegsterven. Sedert zijn aanstel- grote technische moge- gen ogen gezien te heb- jing in 1977 heeft hij daarom een promotie-campag- lijkheden van de klokken- ben, en vermits niemand Be voor zijn instrument uit de grond gestampt. Er toren demonstreren, en reden heeft om deze be waren de jaarlijkse zomerconcerten met gastbeiaar- de luisteraar laten ken- wering in twijfel te trek- v, diers, er is de brochure, een lust voor oog en hart, en nismaken met een «her- ken zal de datum die Pet- pr is natuurlijk de klokkenspeler zelf die als geen schapen» bekende over zijn werk met charme en geestdrift vertellen melodie. beiaardconcerten die bij- wil meemaken moet zich na wekelijks op vrijdag wel reppen, want binnen- zullen doorgaan. kort rijden ze er weer je In het kader van het Ge- strot van je kop), zellejaar (geboren in het- Op de tonen van «Moon- zelfde jaar al België, maar light-Serenade» van wel eerder doodgegaan, Glenn Miller en «Misty» een uitspraak die ter- van Garner stak echter plaatse te noteren viel) een soort van blizzard op. rus Van Nuffel aan het klokje geeft in zijn boekje kwam Willy Ferdy's Schrijverke aan bod. «Mooi hé» zei de beiaar dier achteraf, en inder daad, dat is het. gepaard gaande met een 14 Beaufort en opgevro ren kasseistenen, zodat het geen wonder leek dat het programma afgerond iet bekijken van de muzi- ;ale ervaring voor de kin leren wellicht veel klei- Om de echte pure klank werd met een reeks van van het instrument te volksliederen uit Rus- kunnen bewonderen, land, Italië en Schotland, werden de genodigden waarbij we vooral het naar buiten gevraagd meest behoefte hadden waar andermaal stoeltjes aan «O Sole Mio». ter beschikking waren ge- F.C. We openen met het «koe- «De Omgang met het Al- koekspreludium» van lerheiligste te Aalst» 1456 De voorlichtingscampag- bood vorige vrijdaga- Van den Gheyn, een stuk (niet vermeld in de biblio- ne voor de scholen lijkt vond aan eventuele be- geschreven voor beiaard grafie) wel foutief zijn. De een overweldigend sue- langstellenden dit con- door een beiaardier, een Smedt verwelkomde ook ces te worden, en al moet eert aan. De verrassingen Soort «vade-mecum» een paar sympatisanten Set gezegd worden dat waren er met uit de lucht. voor het genre dus. De uit Esperanto-land, en In de crypte van het bel- Smedt beklemtoonde dat pleitte voor een grote fort is een scherm opge- hij elk jaar een typisch richt waarop de beiaar- beiaardwerk populair wil ier zal zijn dan de techni- dier bovén in zijn hok aan maken (vorig jaar was sche, het is een stunt om het werk te zien is. Omdat dat een menuet van Van biets leven in te blazen, de moderne techniek Hoof), door het bij elk Om het jeugdige gedoe voor niets staat, geeft hij concert opnieuw te pro- een houvast te geven, daarenboven vanop bo- grammeren. Dat klokken heeft de stad een prach- venvermelde plaats toe- 00k met tremolo, be- tig (traditie bij de lichting over werkwijze Speeld kunnen wórden, Ibeiaardconcerten) mapje en repertorium, op een blijkt uit Chaplins thema iuitgegeven, verlucht met wijze die laat vermoeden ujt «Voetlichten» (eigen de karakteristieke teke- dat er bij zijn vele diplo- |jjk onvertaalbaar) in een dingetjes van Gol, ge- ma's ook wel een zal bij bewerking van Rottiers, drukt met een prettig let- zijn van Public-Relations, leermeester van De tertype, en in een vlotte hogere Graad. Smedt. Bewerkingen wa- kinderlijke aanspreektaal In zijn inleiding noemde ren er trouwens met de gezet. In zes deeltjes hij zijn beroep het op een v|eet: van Lerinckx (vorig gaande van Schepen na oudste ter wer-'-J Roels' voorwoord tot de (zoals iedereen weet stadsbeiaardiers woord word, een soor, rna.eur) 9a, een korte kwe.aen ian ,ün"h"and bij ^n^X^heb. primaire mitiatiecursus historiek van de Aalster- r s _lc"m U03RU h« onH^tl infnr if3" <°n|angs n°9 n.n menson met problemen van allerlei slag terecht zogenaamde seksuele het nieuws door het jn een centrum voor gezinsplanning en seksuele minderheidsgroepen. een taalrel). voorgesteld. De kroon op se en andere klokken- Weense vertrouwde klan- het werk is wel het eigen- meesters, gekruid met ty- ken dwarrelden er langs ^n,ra beantwoorden voïdoem' het Cappricio van viool- lijke programma zelf, dat pische zijspronghumor, een eerste echte ervaring een overzicht van het met deze wereld moet genre, en de functie van zijn. VTB-VAB-Erembo- het instrument als achter- degem pikte hierop in en grondmuziek en kunst- klaar staat om te helpen. Ook in Aalst zou een CGSO ben de centra een pro- aan de specifieke behoeften, waaraan dergelijke gramma: films en dia's kunnen steeds ontleend worden. De toneelwerk muziekproducent Kreis- Deze centra bieden psy- cho-Sociale Begeleiding groep «De Lont» brengt Ier en de glimworpjes- cho-sociale begeleiding, gebeurt in hoofdzaak eenstuk over erotiek bij medische konsultatie en door middel van deskun- veertienjarigen en oud- juridisch advies. De Psy- dig begeleide gesprek- ren. Het centrum verzorgt ken. ledereen heeft het al desgevraagd infostands eens moeilijk: eenzaam- waar brochures, tijd heid, ontgoocheling, schriften, boeken, voor partnerkeuze, scheiding, behoedsmiddelen e.d. seksuele onvoldaanheid, kunnen aangeschaft wor- idylle van Lincke. Een paar tussendoortjes gin- CINEMA FEESTPALEIS Zaal 1 «Liefde bij de eerste beet» is de zoveelste vam pierenfilm in de reeks. Dit maal echter een meer satirische prent van Stan Dragoti, met George Hamilton in de rol van graaf Dracula en Susan James in deze van het mooie fotomo del Cindy Sondheim Na 700 jaar wordt de graaf Dracula door de regering van zijn land uit zijn kasteel verdre ven. Hij besluit hierop naar New York te gaan. Wellicht kan hij daar kennis maken met de vrouw van zijn dromen: Cindy Sondheim. een beroemd fotomodel dat hij voornamelijk kent uit de modebladen. Samen met zijn knecht Renfield vertrekt hij, knusjes geïnstalleerd in zijn doodskist, naar New York. Na veel zoeken vindt de graaf Cindy in een hippe discoteek. Cindy raakt onmiddellijk on der de indruk van de charmerende verschij ning van de graaf De Prins der Duisternis en Amerika's lieveling worden hals over kop ver liefd op elkaar en hun romance ontketent een wervelwind van gekke incidenten. Cindy is bovendien een nogal gek figuurtje. Zij vindt de beetjes van de graaf in haar nek bijzonder prettig. Haar psychiater, een man met meer complexen dan zijn patiënten, ziet de gaatjes in haar hals en beseft dat haar min naar een vampier is. Cindy zelf kan hieromtrent alleen maar harte lijk lachen en zegt hem hierop dat hij alleen maar jaloers is. Hij spreekt echter gouden woorden uit wanneer hij haar waarschuwt en zegt dat zij na drie beetjes eveneens een vam pier zal worden. Zaal 2 Eveneens een nieuwe film «Quadrophenia», een film van Frank Roddam naar de gelijkna mige elpee van The Who's die trouwens voor de muziek tekenden. De film voert ons naar het Engeland van de jaren zestig. De jaren waarin Who's naast de Beatles en the Rolling Stones, trouwens kaskraker naast kaskraker op hun palmares noteerden. De jaren ook waarin de jeugd van Groot-Brittanië zijn eigen subcultuur opbouwde. Een cultuur die voor namelijk onder te verdelen was in twee grote groepen. Vooreerst waren er de «Mods». Zij waren fier op hun voorkomen en op hun weekloon. Een weekloon dat voornamelijk besteed werd aan kleren Zij zagen er dan ook steeds netjes uit en wilden graag werken. Ondanks hun sca breuze reputatie waren het jongens die graag aan de slag waren. Hun tegenhangers, en meteen de tweede kate- gorie waren de «Rockers». Hun uiterlijk werd gekenmerkt door glimmende haren en leren jasjes. Hun levenswijze was heel wat turbulen- ter en lawaaieriger dan deze van de «Mods». Dat kwam duidelijk tot uiting in de zware moto's die ze bereden en de luide muziek waar ze van hielden. «Quadrophenia» verhaalt tien dagen uit het leven van de «Mods» en van de zoektocht var, een zekere Jimmy naar zijn ware identiteit. Om dit doel te bereiken is Jimmy tot veel bereid. Hij verlaat zijn familie, vrienden en werk om een nieuw leven te beginnen. 'Jen nieuw leven dat niet altijd over rozen lcopt. Jimmy beleeft de rivaliteit tussen de «Mods» en de «Rockers» die uitlopen in de beruchte Brigtonse straatgevechten. Jimmy zei. leert uit dit alles slechts één voornaam punt, en dat is dat hij slechts zichzelf kan zijn als hij geheel alleen is. Hier loopt voor de derde en waarschijnlijk laatste week de Bud Spencerfilm «The sheriff and te satellite». CINEMA PALACE Benedenzaal Slechts een nieuwe film in deze bioscoop, en dit is «Steel» de film van Steven Carven. Naast de facetten van een helse strijd tegen de tijd, de corruptie en het gevaar wordt er in deze film ook iets meer bloot gelegd over de mense lijke drang om steeds maar hogere en impo santere buildings op te trekken. Buildings die tenslotte door mensen moeten «gemaakt» wor den. En hoe hoger, hoe meer het facet «Hoog tevrees» (bij de ene mens al meer aanwezig dan bij de andere) erbij komt kijken. Rond deze gegevens schreef Leigh Chapman zijn scena rio: «Steel» Staal. Staal is alles voor de arbeiders van de Hay es-toren. Het is de zin van het leven van Big Lew Cassidy, de bouwmees ter. Hij verongelukt echter bij een poging één van zijn mannen in moeilijkheden op de stel ling te redden. Zijn dochter, Cass neemt de zware taak op zich het werk tot een goed einde te brengen. Immers er moeten nog negen verdiepingen gebouwd worden. De lokale bank, die geleid wordt door Eddie Cassidy, staat negatief tegenover de verdere financie ring van het gebouw. Eddie zou immers de zaak van zijn overleden broer in handen willen krijgen. Hij is dan ook van plan daartoe alle middelen aan te wenden. Cass zal hierop beroep doen op Catton, een.van de bekwaamste werfleiders die echter wegens vrees opgegeven had. Ondanks die angst werft hij de beste vakmensen aan. Het zijn mannen die op hun manier een legende sme den rond de stad, mannen die door niets zo sterk aaangesproken worden als door een bak bier, klinkende munt en vooral de idee een dergelijke krankzinnige uitdaging te aan vaarden en ze dan ook nog tot een goed einde te brengen. STUDIO Tweede week hier voor de afrekening tussen de vingerhakkers en «Bad Max». Zesde, en daarmee een van de laatste weken, voor de «Witte van Sichem». S.J. den. Verder kunnen spre kers aangevraagd wor den die een bepaalde problematiek nader be lichten. gezinsplanning en zwan gerschapsproblemen, vastgelopen relaties, op voedingsproblemen... Vaak kan men deze pro blemen zelf de baas of kan men bij een vriend Mensen die geïnteres- terecht, soms ziet men seerd zijn om mee te wer- echter geen uitkomst, ken aan de opzet van een Wie in het laatste geval CGSO-centrum in Aalst verkeert kan dan een be- kunnen kontakt opnemen roep doen op het CGSO. met het CGSO-Gent, Wil- Geen probleem te gek, lem Teilstraat 13, 9000 NIEMAND wordt ooit af- Gent. Tel.: 091-25.06.52. gewezen. Het CGSO-Gent zou in- In de konsultatiebureaus staan voor logistieke kan men altijd medisch steun, alvast in het begin, advies en hulp krijgen in Ook de direktie en prak- verband met (o.a.): ge- tisch gerichte opleiding boorteregeling, antikon- van mensen die willen ceptie, gynekologisch on- meewerken zou het derzoek, geneeskundig CGSO voor zijn rekening onderzoek voor het hu- nemen. De eerste kon- welijk, zwangerschap, re- taktvergadering is voor- lationele en/of seksuele zien voor zaterdagnamid- problemen van medische dag 7 juni. -Het CGSO en psycho-somatische deelde ons echter niet aard, geslachtsziekten. mee waar deze vergade- De Juridische Bijstand ring zal doorgaan, behelst de rechten van TV minderjarigen, diverse De adviesraad voor Ruimtelijke Ordening, onder voorzitterschap van de heer Sylvain Bogaerts en waarin een aantal specialisten zitten inzake stedebouw en ruimtelijke or dening heeft in haar vergadering van 22 april 1980 kennis genomen van de aktie van zekere belangengroepen d.d. 20 april 1980 in verband met de verkeersvrije zones in de binnenstad. Deze adviesraad, waarin geen enkel lid van het Schepenkollege zitting heeft, is van oordeel dat het initiatief van een volwaardige verkeersvrije Grote Markt moet gesteund worden, omdat dit het alge meen belang van alle bevolkingsgroepen dient. Tot 27 mei jl. was er het openbaar onderzoek van de vzw Dierenasiel St.-Hubertus met zetel bij Mevr. Van der Taelen, Karei Van de Woes tijnestraat 12, te Aalst voor het inrichten van een honden- en kattenasiel. Volgens de aan vraag wenst men in de achtergebouwen van de vroegere Lion d'Or aan de Bredestraat 154, een asiel uit te baten voor in totaal 100 honden en 20 katten. Ook een aantal varkenskwekers vroegen de verlening van hun uitbatingsvergunning. Zo loopt tot 3 juni e.k. het openbaar onder zoek omtrent de aanvraag van de heer Mau rice Van de Meersche uit de Kortenhoek- straat 27 te Hofstade voor het verder uitba ten van een zeugenkwekerij voor maximum 12 zeugen aldaar. Tot 10 juni e.k. is er dan de aanvraag van Mevr. De Cock-Duwez, Kwalestraat 91 te Nieuwerkerken voor het verder uitbaten van een varkenskwekerij met 70 zeugen In fünktie van de verdere voortzetting van de Ringlaan om Aalst voert het Bestuur van Bruggen en Wegen, direktie Oost-Vlaande- ren, in samenwerking met de Verkeerstech nische Dienst van het Ministerie van open bare werken binnenkort een verkeersonder- zoek uit op verschillende indringingswegen te Aalst. Deze kontroleverrichtingen gebeu ren m,m.v. Rijkswacht en politie. Ze zullen in hoofdzaak bestaan uit een ondervraging van de bestuurders naar de herkomst en de bestemming van hun reis. Terzelfdertijd zullen door middel van automatische ver- keerstellers, metingen uitgevoerd worden door de Verkeerstechnische Dienst. De kon- troleposten zullen gesignaleerd worden met borden. In Aalst kan alles. Allan Bowden en Malcolm Jeymes uit Engeland vertoefden voor een weekje in Aalst. Ze hadden een hotel aan het Stationsplein uitgekozen. Na een verfrissing te hebben genomen in een herberg aan hetzelf de Stationsplein keerden ze naar hun hotel terug, maar wat bemerkten ze, ze hadden hun sleutels vergeten. Erger nog, de hotelier was ook verdwenen. Door de vensters kruipen wilden ze niet doen wanneer de politie niet aanwezig was. Toen de wetsdienaars ter plek ke arriveerden werd nagezien of deze heren wel een hotelfiche op het politiekantoor had den ingediend. Toen bleek dat deze formaliteit niet was vervuld gaven de ordehandhavers gen toelating om bij afwezigheid van de hotel baas hun nachtverblijf op te zoeken. De twee Britten waren dan maar genoodzaakt elders onderdak te vinden. Ze zullen het wel nog lang onthouden. Zondagvoormiddag sprong een 23-jarige vrouw van de brug over de E5 nabij de afrit van Aalst aan de Churchillsteenweg. On danks het feit dat op het ogenblik 2500 voertuigen per uur voorbijraasden werd de vrouw slechts licht gewond en had enkel een pols- en enkelbreuk opgelopen. Een fransta- lige CB-er had langs het traflc center de hulpdiensten opgeroepen. Zelfs de poema van de rijkswacht kwam er bij te pas. Bij de landing nabij het gebouwencomplex van de garage Mercedes scheurde een ruit van dit gebouw. Willy Vernimmen gaf in Herdersem een spreekbeurt aangaande «De landbouwproblematiek in Europees perspektief». Velen zijn geroepen, weinigen uitverkoeren. (Per) Heel wat verkopers lokten de kooplustigen op de Grote Markt. Een noemens- en lovenswaardig initiatief, de stadsdiensten planten zelf de gekochte planten in bakjes.

De Voorpost | 1980 | | pagina 5