JCATTENWEG TE MELDERT :WORDT VERPLAATST TWINTIG JAAR WARE «EENDRACHT»! ^HEKELGEMSE ZANDSCHILDERS -GEHULDIGD SCHILDERS STELLEN TENTOON OP PIKKELING 1980 AANNEMER KRIJGT SCHULD :VAN HUIDIGE SITUATIE IN NIEUWERKERKSE BREMTSTRAAT 'SF Jonge Ekonomische Kamer sportief STREEKNIEUWS Baardegem BEL0TTEN OM TE VERBOUWEN re^uurtweg 84 (Kattenweg) vormt de verbinding tussen de )omentstraat en de Kleindries te Meldert. Deze weg heeft 'olgens de atlas der buurtwegen vanaf de Domentstraaat ot het perceel 472/a een breedte van 3 m en vanaf het Terceel 388/a richting Kleindries een breedte van 1 m. 3oor de aanvrager de heer 30r»loru werd oorspronkelijk voijevraagd het gedeelte van ie weg dat schuin over zijn sigendom loopt af te schaf- iunen' en *e vervan8en door z0^en nieuwe weg van 1,50 m »de>reedte om reden dat de ïuidige weg van 3 meter slechts voor 1 meter bruik- jaar is. asDe gemeenteraad van Aalst verklaarde zich in zit ting van 25 april 1979 ak koord met dit voorstel ge zien er geen bezwaren wa ren ingediend. De Bestendige Deputatie is evenwel van oordeel dat het nieuw gedeelte weg een breedte van 3 m dient te hebben zoals het af te schaffen deel ten einde een doorlopende strook van 3 m breedte te behouden tot het perceel 388/a. Het gedeelte losweg van de aanpalende percelen kan in de weg opgenomen worden mits de eigenaars een schriftelijke verklaring 'af leveren waarin zij zich ak koord verklaren een ge deelte van de losqeg op te nemen in de openbare weg. Aanvrager Fiom heeft een aangepast plan ingediend wqarbij voorgesteld wordt de nieuwe weg aan te leg gen voor 1,50 m op zijn eigendom en voor 1,50 m op aanpalende eigendom men deel van de strook met erfdienstbaarheid van los weg belast. De eigenaars van bedoelde percelen hebben zich schriftelijk akkoord ver klaard met deze regeling. Het onderzoek werd ge houden van 28 april 1980 tot 22 mei 1980 en er wer den geen bezwaren inge diend. De heer Floru is trouwens akkoord de volledige wel voeglijkheidsvergoeding te betalen. Het deel op zijn eigendom af te schaffen is 253 m2 en het deel op zijn eigendom aan te leggen is 180 m2 wat een verschil geeft van 73 m2 aan de prijs van 25 fr./m2 zijde 1825 fr. Gezien er geen bezwaren ingediend waren kon de ge meenteraad in haar jongste zitting het aangepast dos sier aan de Bestendige De putatie overmaken als voorstel tot buurtwegwijzi ging, wat dan ook ge beurde. VEHE n twintigjarig bestaan laten samenvallen met het oeSehalen van de titel «Superkampioen» met 18 pun- fnltrn voorsprong op de tweede geklasseerde en een joelpuntengemiddelde van 84 voor en nauwelijks 18 stajegen in een reeks van liefst 30 wedstrijden zonder Jeliltederlaag is quasi een utopie. Eendracht Meldert wist dit echter te realiseren en liet dit feit dan ook niet onopgemerkt voorbijgaan. s gReeds op vrijdag 30 mei was ten andere nodig werd begonnen met de want overgang naar festiviteiten met een da- tweede provinciale zal erende wipschieting op heel wat financiële offers wippen waarvoor vergen, iefst 80 schutters kwa- Op zaterdag animeerde aatjnen opdagen om hun de Vlaamse vedette Dan- deel te veroveren van de ny Fabry op zeer meesle- konijnen en de tientallen pende wijze het dans- panklare kippen. Ook het feest samen met zange- >rco'estaurant waar *r'et met ressen en een showor- stoofvlees werd geser- kest. Deze keer werden inetreerd deed vrijdagavond koude schotel opgediend n ereeds gouden zaken. Dit maar ook friet met kip- 6ei/ere penfilets, champignon saus of sla en tomaten. Het triestige weer zette echter een domper op het enthousiasme en de opkomst was dan ook minder. Voor de kampioenenvie ring op zondag zelf was de weermaker van in de vroege namiddag van de partij en deze dag groei de dan ook uit tot een ware voltreffer. Honder den menu's werden 's middags uitgereikt waar bij zelfs een aantal men sen niettegenstaande de prima organisatie en de goede wil van allen niet aan bod kwamen en noodgedwongen naar huis trokken voor hun maal. Het werd inder daad een ware overrom peling van supporters en sympatisanten. Met de fanfare St. Cecilia van Meldert en de Ko ninklijke Fanfare Hoger Op uit St. Eloois-Rijve waar voorzitter Frans Van den Steen aktief is, trok ken dan spelers en sup porters via de Dorpstraat, de Stevensveldstraat, de Mutsereelstraat, Parijs en Hoogstraat rond zodat de hele Meldertse gemeen schap getuige werd van het laaiend enthousias me waarmede deze triomferende ploeg ook op het feest haar beste beentje voorzette. Blikvanger van de viering werd inderdaad de huldi ging van spelers, trainer Jean Demeyer, voorzitter Frans Van den Steen en ere-voorzitter, reeds 20 jaar aktief in het bestuur, Frans Nuelant. Naast lof- woorden en trofeeën werden bloemen hun deel waaraan Urbaan Ja cobs voor elke gehuldig de dan nog een fles champagne toevoegde. In het restaurant was nu ook rumsteak te beko men en voor een gezellig dansje kon men terecht in het T-Dansant. LH 00 >p tweede pinksterdag na de Hoogmis, de «krijsers- >kemis», wilde de Hekelgemse VTB-VAB-afdeling de lekelgemse zandschilders huldigen en in 't biezon- ler de aandacht vestigen op de uitvindster van de jeljpndschilderkunst, Adèle Callebaut. nkcn de raadszaal van het vroeger ook met deze 'roegere Hekelgemse ge- discipline van de schil- neentehuis, tegenover derkunst heeft bezig ge- °Piet Oud-Zandtapijt, ba- houden, termat van de zandschil- Ook zij die zelf niet schil- lerij, werd een intieme derden doch de tapijten ef, eceptie gehouden waar- in hun instellingen ten- >p naast de bestuursle- toonstelden kwamen aan jen van de VTB-afdeling, bod. Je geestelijkheid en de In samenwerking met de burgerlijke overheden, Hekelgemse afdeling van ei jjuasi alle in leven zijnde de Muziekakademie Au- hep^ekelgemse zandschil- gust De Boeck brachten Jers aanwezig met o.m. leerlingen van de diktie- le familie De Boeck met les o.l.v. Jw Van den A- :lise, Simonne en Roger, beele op zeer originele l®®je rechtstreekse erfgena- wijze merkwaardige tek- ie vnen van Adèle Callebaut, sten van vertegenwoor- afeipierre Van Ransbeeck, de diger Laurens van der tandkunsttovenaar Willy, Schueren waarbij het al toon van Theo De Rijck, zand was dat de klok <arel Van Driessche, spe- sloeg. Een hulde aan de tiaal uit Quaregnon over- zandschilders en zij die yvjjekomen waar hij ook hun zandsporen hebben aan zandschilderen doet, gevolgd, niet omdat ze echtgenote van Jan eens de kop in het zand Nevens die niet alleen staken maar omdat ze zo wielrenner was maar ook vaak ons allen zand in de terdnet zand werkte en tal ogen strooiden. Het werd van anderen. Spijtig ver- een aaneenschakeling geten was hier wel Gus- van mooie volkse teksten gjlaaf Van de Perre uit het door Jackie De Rijck met rk jiaburige Meldert die zich akkordeon met oude veifcswijsjes aan elkaar gerijgd. Burgemeester Leo Guns deed de traditionele duit in het zandzakje en over handigde aan de zand schilders een ere-diplo- ma. Wel voorzien in het scenario doch op voor hand niet aan de open baarheid prijsgegeven was de hulde aan Jozef Van Overstraeten, tiental len jaren motor en voor zitter van de VTB-VAB. Hèkelgem wilde deze zo verdienstelijke man in het zonnetje zetten voor al wat hij voor deze ge meente kon realiseren. Ook zijn echtgenote werd in de bloemen gezet. Jo zef Van Overstraeten zorgde toch een tiental jaar geleden voor enkele honderdduizenden bij de ombouw van de zuivelfa briek tot kultureel cen trum te Affligem. Tevens sprong de VTB gul bij voor de restauratie en aanpassingswerken aan de Kluiskapel en zorgde verder voor allerlei wan- delakkomodatie te Hekel- gem. Ook hier bij het kunstwerk ter ere van A- dèle Callebaut liet Jozef Van Overstraeten zich niet onbetuigd. Het was schepen Gaston 't Kint die op gevatte wijze het leven van deze Vlaamse voorman schetste. In zijn wederwoord bracht de ere-voorzitter hulde aan al wie op om het even welke wijze tot de bloei van de Hekelgemse VTB- VAB - afdeling had bijge dragen en plaatste spe ciaal in het zonnetje zandschilder Roger De Boeck die het ontwerp van het kunstwerk Adèle Callebaut maakte, Jan Jacob, kunstschilder en keramieker, Laurens van der Schueren bij de uit gave van «Van zandman tot zandschilder» waar voor grafisch kunstenaar Piet Ghijsens het kaftont werp tekende en dat ver lucht is met foto's van Leo De Rijck of uit het archief van Pierre Van Ransbeeck en Roger De Boeck. Na de gebruikelijke drink aangeboden door het ge meentebestuur ging de eigenlijke plechtigheid door aan de voorgevel van het Oud-Zandtapijt. Zeer welluidend en tref fend met mooie resonan tie tegen de voorgevel speelde het koperensem ble van Willy Amez bij het nog door de leeuwen vlag verdoken kunstwerk aan de voet waarvan Ro ger De Boeck en dochter Greet, opvolgster in de zandschilderkunst, aller lei figuren hadden ge strooid. Burgemeester Guns ont hulde tenslotte het kunst werk, een geschenk van de VTB, een halfverheven keramiek beeltenis van een zandstrooister met als tekst «Adèle Calle baut, uitvindster van de zandschilderkunst» met het VTB-schild. Om de plechtigheid af te ronden demonstreerde Roger De Boeck met en kele eenvoudige realisa ties techniek en procédé van de zandschilderkunst onder de ogen van velen die zulks nog nooit mee maakten. Eens te meer heeft He- kelgem zijn dochters en zonen op originele wijze om hun verdiensten ge huldigd. LH 4» Tussen de vlagen door vonden de sportevenementen van de Jonge Ekonomische Kamer plaats te Hekelgem. (Per) Zakkenlopen voor de kinderen, steeds boeiend. (Per) Ter gelegenheid van de elfde PIKKELING die door gaat op en rond de hoeve Muylaert te Moorsel wordt terug een tentoonstelling georganizeerd van schil derwerken met als tema enerzijds het oogstgebeu- ren zelf en anderzijds mooie hoekjes van de Faluin- tjesstreek. Vooral het landelijk aspekt van deze streek dient erin te worden tot uiting gebracht. De tentoonstelling wordt plechtig geopend op vrij dag 25 juli en loopt door tot en met zondagavond 27 juli. Aangeraden wordt wer ken te expozeren met an dere onderwerpen dan de reeds bekronde want de VW «De Faluintjes- streek» koopt als aan moediging telkenjare het bekroond werk aan en wil uiteraard zelf een zo breed mogelijke waaier aan onderwerpen verza melen. Werden reeds bekroond: 1975: «Driespan» door Jan De Ridder, Opwijk 1976; «Vlegeldorser» door Georges Teugels uit Lebbeke 1977: «Pikker» door An- dré Verschelden uit Hamme 1978: Wetter» door Ka- miel Van de Velde uit Opwijk 1979: «Rochuskapel» door E.H. Joris De Clerca uit Heringe Buiten de bekroonde kre gen een aantal kunste naars reeds eervolle ver meldingen. Om praktische redenen wordt aan de tentoon- stellers gevraagd hun deelname ten spoedigste te melden aan J. Muy laert, Dorp 63 te 9392 Meldert-Aalst (tel. 052/ 35.65.16) en hun werken, drie per deelnemer, te bezorgen op donderdag 24 juli in café «Bij de Kui per», Stationsplein 54 te Moorsel. Karei Baert, stadsarchivaris, wacht er U op tussen 10 en 12 en tussen 14 en 18 u. Aan de ganse onderne ming wordt ruime rucht baarheid verleend zodat expozanten op heel wat belangstelling mogen rekenen. LH Het probleem van de Nieuwerkerkse Bremtstraat, dat wij Verleden week op de voorpagina uiteengezet hebben, kwam ook ter sprake op de gemeenteraadszitting van einde mei naar aanleiding van het voorlopig aannemen van het desbetreffend onteigeningsplan. Het was oppositielid Floris (VU), herinnerde er van De Winter (CVP) die eraan zijn kant aan dat het hier ^herinnerde dat de werken ging om een weg van groot Restart waren op 3.9.1979 verkeer, die ingevolge ^Jen dat de straat zich nog vorstschade hersteld werd. Steeds in een erbarmelijk Ingevolge de winter kon de toestand bevond. Hierbij aannemer de bijkomende 'ees hij ook op de uitsprin- asfaltlaag niet tijdig aanleg- ;ende rioolroosters en de gen. Sinds 16 april 1980 Hitten in het wegdek. De belooft hij echter het nodi- iuidige toestand bood vol- ge te zullen doen. lens hem een echt gevaar. De Schepen beloofde ech- Terloops wees hij er trou- ter dat men met de niet twens nog op dat ingevolge tijdig uitvoering van de af- |de situatie bepaalde huizen werking zou rekening hou- aan de Bremtstraat zelfs den bij de definitieve afre- j0,beginnen te scheuren. kening van de aannemer. Schepen van Openbare De heer De Winter vroeg Werken Jan De Neve echter of er ondertussen geen voorlopige maatrege len zouden kunnen geno men worden, dit gezien het feit dat de niveauverschil len op bepaalde plaatsen 5 tot 10 cm bedroegen. Hier bij informeerde hij even eens naar de verantwoor delijkheid van de stad Aalst bij eventuele onge vallen. Over dit laatste scheen er bij Schepen De Neve geen diskussie, vermits hij stelde dat de aannemer verant woordelijk was «voorzover hij onvoldoende signalisa tie aangebracht had». Als oorzaak voor het niet aan brengen van de slijtlaag zag hij het probleem van de stijging van de petroleum- produkten, die het niet meer mogelijk maken om aan de oorspronkelijk voorziene prijs bij een on deraannemer, die terzake gespecialiseerd is, asfalt aan te kopen. Volgens de Schepen van Openbare Werken zoekt de aannemer op dit ogenblik hoe hij er financieel kan uitgeraken. Te oordelen naar de spon tane reakties zullenbanken, diende hier de ware oor zaak gezocht te worden van de huidige moeilijkheden. Op de perskonferentie daags na de gemeenteraad kwam het probleem nog maals ter sprake. Hier werd erop gewezen dat nog dezelfde dag opnieuw kon- takt opgenomen was ge worden met de aannemer, die beloofde de slijtlaag aan te brengen op 3 juni e.k. «Hopelijk houdt de aannemer zijn woord» zo werd er nog aan toege- voegd. Het Don Bosco-lnstituut, St.-Kamielstraat 85 te Aalst organiseert op vrijdag 13 juni, in samenwerking met het Ouderkomitee, een grote belotwedstrijd. De op brengst ervan gaat integraal naar de verbouwing en verfraaiing van de school. U kan inschrijven vanaf 19.30 u. Er zijn voor 3000 fr. geldprijzen plus beker en palm. De eerste ontvangt 1500 fr. plus een beker. Inleg: 40 fr. Op de speelplaatsen is er ruime parkeergelegenheia. Voor verdere inlichtingen kan U zich wenden tot Mare De Wolf, Lambrechtstraat 48 te Aalst. Tel.: 053- 21.65.36. LH Lourdesbedevaart De KBG trekt naar Lourdes. Van de afdeling Baardegem, gaan er 38 mee waarvan 33 met het vliegtuig. Met het vliegtuig wordt vertrokken op 23 juni en gebleven tot 30 juni in «Hotel des Rosiers», dicht bij de grot. Parochieraad Besluiten vande zitting van de Parochieraad op 13 mei de veelbesproken kerststal blijft behouden de geluidsinstallatie is aangebracht toe daar veel men sen achteraan in de kerk niet alles duidelijk verstaan de scoutslokalen zullen zo vlug mogelijk in gebruik worden genomen de data en plaatsen van de verschillende jeugdkampen werden vastgesteld in de komende advent wordt een avond voor «eigentijd se jeugd» georganiseerd in de parochiezaal zal de isolatie grondig wórden aange pakt en voorden de zitbanken vernieuwd de St.-Margrietfeesten gaan door op 19, 20 en 21 juli e.k. de openluchtmis voor de processie zal plaatshebben in het kapelleke van O.L.V. in de Kerkhofstraat de openluchtmis van 14 oogst heeft plaats in de Vonck- straat aan de St.-Antoniuskapel. Bij ongunstig weder in een schuur in de buurt. drie nieuwe leden voor de parochiale werken werden aangewezen: Odilon Blindeman, Paul Jacobs en Robert Verstraeten. aan de parochiezaal en aan de jeugdhuizen komen muurkranten met aangepaste zinrijke evangelieteksten. Jeugdmis De jeugdmis op 31 mei van de Gins Genesis had als thema «Niets afbreken, maar helpen opbouwen. Verbeter de wereld en begin met U zelf». KVLV F110p woensdag 18 juni te 19.30 u. in de parochiale zaal inspraakvergadering: kiezen van thema's voor het komend werkjaar

De Voorpost | 1980 | | pagina 15