R B G F E F F J H L V hof stade, gijzegeoi CAFE CHANTANT KI0SC0NCERT BESLUIT KERMIS R.I.B.T.O. TWEEDE TUINFEESTEN NAAR «DE EFTELING MUZIEK ALS VRIJE TIJD WANNEER IS JE FIETS IN ORDE WEDSTRIJD OPLOSSING Om de talrijke talentrijke jongeren van eigen bodem de kans te geven zich voor een breder publiek te manifesteren organiseerde het jeugdhuis Pallieter van Hofstade op zaterdag 24 mei 1980 een café- chantant waar iedereen die iets te brengen had het podium tot zijn vrije beschikking kreeg. Pallieter is de laatste weken op muzikaal gebied reeds zeer aktief geweest, getuige daarvan de verschillende roek-groepen die de afgelopen tijd hun geluid ten gehore hebben gebracht. In vergelijking met de vo- opvallend rustige aange- rige avonden is het een legenheid geweest. Bart Uyttersprot was de eer ste in de reeks. Zelfs heb ben we hem niet aan het werk gezien, maar de toe hoorders zegden dat ze niet erg enthousiast wa ren over zijn optreden. Ook Andre Janssens bracht zijn nummer dat hij naar eigen zeggen «gepikt» had van de radio. De Pinksterkermis wordt, zoals het sedert jaren deel uitmaakt van de traditie, besloten met een kioscon- cert op de speelplaats van de meisjesschool aan het Dorp te Hofstade. Drie fanfares waren aanwezig. Om te beginnen de plaatselijk Koninklijke fanfare Sint- Cecilia, uit Wieze de fanfare Sint-Cecilia en ten slotte uit Erembodegem ook een fanfare. De naam van deze ontsnapt ons nu op dit ogenblik, maar als we het er op houden dat ook wel een Sint Cecilia zal geweest zijn, dan is de kans op vergissing tamelijk klein. Als revelatie van de avond werd Canach aan gekondigd. Duo's liggen' voor het ogenblik goed in de markt en dit weetal kwam heel speciaal uit Herzele om hier het re pertorium uit te probe ren. Aan Canach hebben we de beste herinnering bewaard. Ze brachten heel goed samenspel op hun gitaren, weliswaar hier en daar wat hape rend maar niettemin bij zonder verdienstelijk. Ze waren dan ook een grote re aandacht van het pu bliek waard. Ze krijgen wel na elk nummer een bijzonder sterk applaus maar dat komt telkens uit een bepaalde hoek waar enkele vrouwelijke sup porters zitten die de ver plaatsing uit Herzele spe ciaal hebben gemaakt. «Norwegian wood», oor spronkelijk van een iets meer bekend duo Len- non en McCartney draagt de goedkeuring weg van alle aanwezigen. Op speciaal verzoek van het bestuur van Pallieter wordt het optreden van Canach wat langer gerok- ken dan oorspronkelijk de bedoeling was. Daar om 'wordt er tussen de verschillende liedjes van Jan De Wilde door een snaar vervangen. Geluk kig heeft het duo tijdens het korte optreden reeds veel goodwill gekweekt bij de luisteraars. Een probleem dat alle dergelijk beginners min of meer gemeen schijnen te hebben is het vinden of het schrijven van eigen nummers. De een grijpt terug naar Bob Dylan, de andere zoekt het meer bij Crosby Nash en Young. Maar met de ervaring komt ook wel het eigen repertorium. Als onder tussen het naspelen op een behoorlijke manier gebeurt dan kan daar wel begrip voor opgebracht worden. Frank Van Essche en Freddy Verlee gaan on geveer de richting van de kleinkunst uit. Daarbij vertolken ze nog een paar «songs» van Bob Dylan en er moet toegegeven worden dat de gelijkenis niet helemaal onmogelijk was. Misschien worder ze ook nog wel eens groot. Bob Dylan zelf za wellicht ook wel eens klein begonnen zijn, en wie weet was dat niet ergens in een jeugdhuis. Daarmee wordt er voor lopig een punt gezet ach ter de muzikale aktivitei- ten van Pallieter. De jeugd heeft voor de va kantie nog enkele zorgen en als die achter de rug zullen zijn wordt er op zaterdag 28 juni in het jeugdhuis een buizen T.D. georganiseerd die om 19 uur begint. A.D. Alle drie dongen ze om de beurt naar de gunst van het overtalrijke pu bliek. De plaatselijke mu zikanten onder de leiding van hun dirigent Bert Vel- deman, brachten onder andre enkele dansen van Altig en een niet onaardi ge bewerking van «My little lady». Het moet niet gezegd worden dat het handgeklap na hun pres tatie niet bescheiden was. Terwijl ze hun bon netjes «goed voor een consumptie» aan de kraan in natura gingen omzetten werden de plaatsen op de kiosk in genomen door de colle gablazers uit Wieze en daarna door die uit Erem bodegem. Zij hadden weliswaar het nadeel van op verplaatsing te moe ten spelen maar in Hof stade is men op dat ge bied niet chauvinistisch zodat ook hen een zeer goed applaus als dank te beurt viel. Het muzikaal gedeelte werd onderbroken door een andere attraktie uit Dendermonde «Werken baart Kracht». Zij deden verdienstelijke pogingen om sportieve prestaties ten beste te geven op de brug met gelijke en onge lijke leggers en op de evenwichtsbalk. Het is echter niet uitgesloten dat meer dan een toe schouwer de indruk zal hebben gehad dat er nog heel wat zal moeten ge werkt worden voordat de kracht daadwerkelijk ter wereld komt. Het geheel moet echter worden ge zien in het juiste kader. Niet de sfeer van een ti telstrijd maar van een kermis met veel volk en een prachtige zomerzon. Het cliché «dat het weer van de partij was» wordt ter zijde gelaten omdat het tot op de draad ver sleten is. Naast het gedeelte ont spanning liepen ook twee tentoonstellingen. Een eerste over exotische kunst georganiseerd door de missiewerkgroep en een tweede over ener gie, die uitging van de B.G.J.G. Beide mochten ze zich verheugen in een ruime belangstelling. Al deze elementen hebben er elk het hunne toe bij gedragen om van dat weekeinde een succesrijk geheel te maken. A.D.B. Tijdens het weekeinde van zaterdag 7 en zondag 8 juni 1980, worden opnieuw de tweedaagse tuinfees ten georganiseerd door het Rijksinstituut voor Bui tengewoon Technisch Onderwijs. Het geheel gaat door in het kasteel van de instelling aan de Zijpstraat 36 te Hofstade. Deze feesten hebben plaats ten voordele van de mindervaliden van de instelling en van het dagverblijf Schoonderhage. Op zaterdag beging om 15.30 u. de kindernamid dag die wordt aangebo den door de animatie- groep puzzel met nadien het optreden van een muzikale clown. Om 16 u. wordt het traditioneel weerkerende ballonwed strijd gehouden. Later op de avond, om 20 uur is er een kioskconcert dat zal verzorgd worden door de socialistische harmonie Hand in Hand. De bode- ga-Kiwanis gaat door om 22 uur. Jos Martin treedt op met zijn hammondor gel en Digno Garcia, har pist, zal eveneens te gast zijn. Het programma van de zondag ziet er als volgt uit. Er is een doorlopend restaurant vanaf 12 uur. Op de spijskaart staan: pepersteak, natuur-, pro- vencaalse,- en americain. Voor 220 frank kan men de benen onder tafel ste ken. De prijs van een kin dermenu bedraagt 150 frank. Om 15.30 uur is er een T-Dansant met de Drive In Show van Wood Ruff. Een kioskconcert, ditmaal van de Koninklij ke Harmonie de Oude Garde om 16 uur. Op het zelfde tijdstip zijn er tuinspelen, en een tea ro om. Om 19.30 uur is er zoals de avond er voor bodega-kiwanis. Het beschermcomitee voor het gehandicapte kind. v.z.w. van het RIB- TO, stelt zich tot doel mo rele en materiele steun te verlenen voor een nog betere begeleiding van de gehandikapte kinde ren, de sociale integratie van leerlingen en oud leerlingen te bevorderen. Zeer veel mensen zetten zich elke dag ir om de onmisbare geldelijke middelen te verzamelen door allerlei akties. De tastbare resultaten zijn dat het noodzakelijk aan vullend materiaal voor de opvang op school wordt aangekcoht. Een veer tiendaagse vakantiekolo nie wordt jaarlijks geor ganiseerd. Deze bezorgt aan meer dan honder kin deren een onvergetelijke periode en aan hun ou ders een welverdiende rustpauze. Vorig jaar opende Schoonderhage zijn deu ren in Sint Lievens Esse. Gins betreft het een boeiende begeleiding door buitengewone men sen op een boederij om de echte integratie moge lijk te maken in een rusti ge omgeving van meer dan 1 hektare. De tragen zijn er even belangrijk als de vluggen en de kreatieven worder evenveel gewaardeerc als de sportieve. Schoon derhage biedt een mens waardige opvang voor el ke volwassen ernstic mentaal gehandicapte waar echte waarden zoals effektiviteit sponta neïteit en kreativiteit cen traal staan. A.D.B. K Ja de Efteiing is niet zover af, zo'n tweehonderd kilometer rond. De Efteiing is gelegen op de Kaatsheu vel in Nederland. Over deze tweehonderd kilometer rijdt men zo een kleine twee uur. Aan de Efteiing aangeko men kan men langs vier ingangen naar binnen gaan: ingang Noord, ingang Zuid, ingang West en ingang Oost. Als men binnen rijdt kan men de auto (als men met vader gaat natuurlijk) op de grote parking zetten. Hier staat de auto rustig en vei lig. De Efteiing zelf kost helemoal niet veel in ver band met hetgeen men er bij ziet en wat men allemaal gratis krijgt. Als je binnen gaat kan men kiezen wat je wil doen. Dit is echter de keuze van de persoon die er naartoe gaat. Toch kan ik je aanraden om de tijd af te doen aan de sprookjes die daar in fantastische staat en fantasie wordt voorge steld. Ja, je zult wel versteld staan als je dat ziet. Er zijn enorm veel sprookjes uitge beeld zoals: knuppeltje, knuppeltje in de zak, Asse poester, Sneeuwwitje en de zeven dwergen, de prinses en de erwt en dit is nog geen duizendste van al de sprookjes die er voorgesteld worden. Deze sprookjes worden nergens, maar ook nergens in gans de wereld in zo een groot oantal en zo mooi uitgebeeld. Doorheen de Efteiing loopt een echte stoomtrein. Deze stoom trein rijdt op dunne rails. De snelheid van de trein be draagt een tien, vijftien tot zelfs twintig kilometer per uur wat toch nog snel ge noeg is. De trein zelf bevat twee verschillende soorten wa gons: afgesloten en open wagons. In de Efteiing heeft men zeer mooie fonteinen. De hoogste fontein spuit een vijftien tot twintig me ter en is gelegen in een wondermooie vijver waarin vissen zitten waar de vis sers hun lijnen gaan kriebe len, want de grootte, dikte en de hoogte van de vissen zijn enorm. De vissen wor den goed gevoed door de mensen die de Efteiing ko- deel van het carouselcom men bezoeken. Aan ingang plex was het waterorgel, noord was een gebouw dot Hier spoot het water duch- noemde: het carouselcom- tig de hoogte in. Dan blijft plex. Hierin stond de oud- nog de speeltuin over. Hier ste carousel die er was, er staat alles waar je je enorm waren namelijk drie kunt uitleven. Men kan er exemplaren. Dit oudste ravotten dat het een plezier exemplaar liep op stoom, is om zien. Er staan trein- Men moest hier niet lang tjes die zelf moeten aange- aanschuiven. Naast de ca- trapt worden. Men kan po- rousel was een grote, gla- ny rijden, men kan er alles, zen ruimte waarin een mi- Ga erheen, het is heus de natuurtrein liep door mas- moeite waard hoor en de sief, nagemaakte bergen. Ik prijs is niet duur. zeg één miniatuurtrein. Neen het waren er meerde ren? Het derde en laatste Verbind van de eerste rij naar de tweede rij wat bij elkaar hoort. vader zon september rekenen elektriciteit hamer 1 1 zoon kleurstiften hond nagel herfstmaand dochter moeder warmte tellen kleurpotloden lamp kat twee J.T. De Akropolis bevindt zich in Athene. De Golden Gate Bridge bevindt zich in San Fran cisco. De Eifeltoren staat in Parijs. De tower Bridge bevindt zich in Londen. (N.P.) Zoals in de eerste kinder krant reeds werd vermeld speel ik orgel. Wat is eigen lijk een orgel? Volgens de woordenboek is een orgel een verouderd instrument. Hier wordt dan ook meestal een draaiorgel of een kerk orgel bedoeld. Maar daar ik schrijf omdat verleden zon dag er een grote Ham mond-orgel show plaats vond in de Orgel Centrale in de molenstraat weten jullie al dadelijk dat ik het niet heb over deze verouderde orgels maar over het nu langzaam in trek komende elektrische orgel. En zo'n orgel bespeel ik nu. Het schil dat het moderne orgel en één mogelijkheden. En Zo zie je maar wat men bestaat eigenlijk uit twee uitgerust is met allerlei met dit modern instrument allemaal kan doen in zijn verschillende pianoklavie- technische snufjes. Door de dat niet altijd goedkoop is vrije tijd. (J.T.) *en die boven elkaar gele- verschillende klanken te kan men nu in één noot een gen zijn. Met het grote ver- mengen krijgt men duizend geheel orkest laten spelen. Afgelopen weekend organi- (bv. bij mistig weer). Ik seerde de V.A.B.-V.T.B. in draag dan ook een reflec- de Gentsestraat een onder- terend bandje, een gordel zoek om te weten of je fiets of een zelfklever: zo zien de in orde was. Men kan ge naderende automobilisten meenemen spreken we vol me van ver! Er bestaan ook gende week, (J.T.) reflecterende fietsbanden. Over de lading die ik mag makkelijk zeggen dat je fiets niet in orde is maar wanneer is je fiets dan in orde. Om als fietser veilig aan het verkeer te kunnen deelnemen; moet ik aller eerst over een behoorlijke fiets beschikken. Mijn fiets is in orde. Hij moet uitge rust zijn met: een rode ach terreflector, een witte re flector vooraan, gele of oranje reflectoren op de pe dalen, een rem (liefst twee), een bel. Ik zorg er tevens voor dat mijn banden in goede staat zijn. Een licht vooraan (wit of geel) en een rood achterlicht zijn ver plicht wanneer ik mijn fiets gebruik tussen het vallen van de avond en het aan breken van de dag en ook overdag, wanneer ik niet meer duidelijk kan zien tot Tijdens de braderij in de Gentsestraat kontroleerde de VAK gratis de fietsen van op een afstand van onge- de voorbijgangers. Doch slechts weinig mensen profiteerden van deze gratis veer tweehonderd meter service. (Per)

De Voorpost | 1980 | | pagina 16