liefhebben ipoften zo «p erambodegem S.E.T.O.K. AALST VIERDE ZIJN DAMESKAPIOENEN! AKTIESCHOOLSPEELPLAATS EREMBODEGEM C SPORT M A R VLAAMSE HOOGDAGEN! LEER DE STREEK KENNEN VAN HET HOPPE- EN PAJOTTENLAND Eendracht Vrij Aalst op stadhuis Eens te meer trekt VTB Hekelgem-Essene-Meldert- Teralfene naar de Ijzerbedvaart en dit op zondag 29 juni, per speciale car. Gelegenheid tot instappen te Teralfene-kerk te 7 u., te Essene-kerk te 7.10 u., te Affligem (vijfhoek) te 7.15 u. en te Hekelgem-Sport- wereld te 7.20 u. Na het bijwonen van de Ijzerbedevaart bezoek aan de toren en verorbe ren van de knapzak met de bus naar Lampernisse waar o.l.v. Alfons Van Nieuwe hove het Zanne- kinpad wordt bewandeld. Ook even een bezoek aan het oude stadje Lo en 's avonds oponthoud en gelegenheid tot avond maal in de Rodenbacht- stede Roeselare. Terug thuis tussen 21 en 22 u. Reissom: 200 fr. Speciale regeling voor jonge kin deren. Inschrijven bij L. Van der Schueren, Kruisstraat 23 te Hekelgem. In het kader van de Scouts-Pajottenfeesten organiseert het Gulden- sporenkomitee van Groot-Hekelgem op za terdag 5 juli een schitte rend Sporenfeest. Begin te 16 u. bij abdij Affligem onder feestelijk trompetgeschal en ven- delgezwaai. «Blauwvoet- werpen» vanaf de abdij toren. Fakkelloop door onze atleten doorheen Teralfene, Essene en He kelgem naar Affligem. Ontsteken van het spo- renvuur en voorlezing van de guldensporen- boodschappen uit de drie deelgemeenten. Gulden- sporenmis met optreden van het St.-Michielskoor o.l.v. Viktor Van Frachen. Verder volksspelen voor jong en oud o.l.v. Leo De Rijck. Uitbeelding van SCHOOLSTRAAT 54 KOOLSTRAAT 159 AALST (053-21.25.56) GROOTHANDEL SPORTARTIKELEN DE... GROOTSTE SPORTZAAK Roger Van Goethem, algemeen voorzitter SETOK en A i SETOK zaten de vergadering voor. (Per) Voor de negende maal kon het bestuur van S.E.T.O.K. zyn dameskampioenen huldigen. Voorzitter Roger Van Goethem maakt van deze gelegenheid gebruik om zijn jaarlijkse statutaire vergadering te laten doorgaan. Een goed initiatief, omdat de ploegen weten wat de vooruit zichten zijn voor het volgende seizoen, alvorens definitief in te dommelen voor hun zomerslaap. Het voornaamste wat wij hieruit konden meedragen was, dat Orai\je Blauw de stap zal wagen naar Belgische kompetitie in opvolging van hun eerste ploeg, de Kamillekens. Dat waarschijnlijk er een mogelijkheid inzit dat SE TOK Vrij Vlaams Dames- verbond met negen ploe gen aan de start zal komen, waaronder D.K. Moorsel- baan en W. Evergem, en dat er kontakten zijn met Groene Duivelinnen Steke- ne om terug te komen, en dat Waaslandia Burcht eveneens tot de mogelijken behoort. Tot besluit wist de heer Van Goethem te ver tellen dat de kompetitie of beker naar alle waarschijn lijkheid op 7 of 14 septem ber 1980 zal aanvangen. Volgden dan de huldiging in de bekerfinale. Zij kre gen de Ereprijs Volksverte genwoordiger Willy Van Renterghem als bekerlau reaat 1980, en de beker als vice-kampioen. Van een start gesproken... S.V. Hardy behaalde voor de vierde maal de SETOK-ti- tel, en door de derde keer op rij. Hetgeen meteen een paar records vestigt in het SETOK-verbond dat niet zo vlug zal verbeterd wor den. F.C. Ledeberg plaat ste zich derde en won de vertroostingsbeker Minis ter Rika De Backer. Ver volgens kwamen er indivi duele medailles aan de beurt. In de schuttersstand haalde nr. 4 Hardyspeel- sters de ereplaatsen. Goud Van de Velde, sekretaris was voor Rita Dhaese met 41 doelpunten. Zilver voor Vermachelen werd gedek- lasseerd, ondanks haar 33 doelpunten, doordat zij weigerde aan te treden met de bondsploeg, alsmede door haar onsportieve hou ding tegenover haar klub: S.V. Hardy. Tot sportiefste speelster werd Rista Braeckman van D.V.V. Gent uitgeroepen, en de bijzondere algemene fair- playprijs 79/80 ging naar Irma Fierens van SV Har dy. Op vrijdag 20.6.80 ko men de heren aan de beurt. De huldiging en de verga dering gaat door in het SE- TOK-lokaal Wembley, Bredestraat te Aalst. Aan vang te 20 u. Alvorens af scheid te nemen, kondigde de heer Van Goethem aan dat op 24 augustus 80 e van de diverse laureaten. Als eerste kwam de spor tiefste ploeg aan de beurt. Alhoewel rode lantaarn, ging Ladies Hofstade met j deze eer lopen. Zij kregen j 480 punten achter hun naam, hetzij het j MAXIMUM. Een buiten gewoon resultaat voor een I ploeg dat steeds kopbre- kens heeft om aan elf speel- ^ele klubs hadden naar de belangrijke vergadering een afvaardiging gestuurd, sters te geraken, week op ^er' week verliest, doch nooit één aanmerking uitte. De speeldag bleven zij in de Anita D'Haese met 33 propagandawedstrijd ge- nieuweling in het dames- run voor de titel. Bezwe- doelpunten. Brons voor pland is te Wieze. midden D.V.V. Gent werd ken nipt voor het opper- Christiane Nelis met 25 A.V.H. een werkelijke veropenba- machtige S.V. Hardy, maar doelpunten. De vierde ring. Tot de voorlaatste namen gezwind weerwraak S.V.-speelster Christine Zal de schepen oor hebben voor de financiële problemen van Eendracht Vrij Aalst? (Per) De kapitein van de Duitse handbalploeg Essen, ter gelegenheid van het 10 jarig bestaan van E.V.A. in Aalst, mocht eveneens een stadsplakket in ontvangst nemen. (Per) Vlaamse volksliederen en uitreiking van de gulden- sporentrofee. Gulden- sporenkonsert door de Kon. Fanfare «De Katho lieke Gilde» en de Kon. Harmonie St.-Cecilia. LH Schepen Monsieur was niet weinig tevreden E.V.A. te mogen ontvangen. Hopelijk kan hij de financiële kopzorgen van de klub helpen verdwijnen. (Per) Op zaterdag 7 en zondag 8 juni is er het traditioneel Reeds twee decennia schoolfeest in de Rijksschool aan de Leuvestraat te zorgt deze school voor Erembodegem, georganiseerd door de Vrien- onderwijs aan kleuters denkring van de Rijksschool tot tieners en dit feit wil Een familiezoektocht ingericht door Mamixring Asse-Hoppeland van 14 juni tot 7 september 1980, te rijden op een dag naar keuze voor de familie door de mooiste plekjes van het Hoppe- en Pajottenland. Afstand 50 km. volgens de formule B van VAB-VTB. Enkel nodig: een paar klare kijkers, meet- cn schrijfgerief Inschrijving door storting van slechts 250 fr. op rekening nr. 426-2137061-32 van «Zoektocht Mamixring Asse-Hoppeland, of door afhaling van het reglement met deelne mingsformulier in: café «den bloeycnden wijngaerdt», Markt te 1700 Asse, of café P. Van Kelecom, Dorp 49 te St.-Martens-Lennik. Vanaf de tweede inzittende deelnemer 200 fr. Een prachtige prijzentafel is voorzien Prijsuitreiking: zaterdag 27 september 1980 in de feestzaal van het Ascanuscollege, steenweg op Brussel te AsSe-Walfergem, vanaf 17 u. Ze wordt voorafgegaan door de gezamenlijke oplossing der vragen met dia-montage. Er zal gelegenheid zijn om een Pajottenlandsc boterham met hesp of kaas te verorberen en te genieten van onze eigen lambiek of kriek. N.B. Is 14 dagen na uw storting het deelncmingsformulier nog niet toegekomen, wil dan bellen naar nr. 02/465.39.91. men uiteraard niet onge merkt laten voorbijgaan. Het schoolfeest staat dit jaar meer bepaald in het teken van een aktueel probleem en vaak een heet hangijzer: de schoolSPEELplaats legt het accent volledig op het spelelement. Zo de nodige fondsen worden gevonden be staat het inzicht immers volgend jaar te starten met de realisatie van een schoolspeelplaats waar nog echt avontuur kan worden beleefd, een schoolspeelplein op maat van het kind. Tijdens de schoolfeesten zelf wordt een en ander in dit verband tentoon gesteld zodat gedachten hieromtrent stilaan vaste vorm kunnen krijgen. Het Departement zelf zorgde ten andere reeds voor een overvloed aan doku- mentatie met ideeën bij de vleet en ook in andere scholen uit het Aalsterse is men met deze proble matiek begaan. Ook werken van kinderen i.v.m. de tekenwedstrijd Louis Paul Boon worden geëksposeerd. De kinde ren zelf kunnen tijdens deze dagen met krijtjes op de hele oppervlakte van de speelplaats hun kreativiteit af reageren. Misschien komen daarbij positieve ideeën i.v.m. de komende schoolSPEEL plaats uit de bus. Lekkerbekken kunnen on dertussen terecht in de bar of in het restaurant dat na de mossel- en bak haringfeesten een geves tigde gastronomische re putatie heeft weten te verwerven. Als slot is er op zondaga vond een jiu-jitsu-de- monstratie door de groep uit Welle Akijama. LH De trouwzaal van het stadhuis was bomvol gevuld door spelers en sympatisantt van E.V.A. (Per) Eendracht Vrij Aalst bestaat 20 jaar. De voorzitter van deze handbalploeg mocht uit de handen van schepen Monsieur een herinneringsplakket ontvangen. (Per)

De Voorpost | 1980 | | pagina 19