Nationale dag van de zwembadmachinist Vlaanderen heeft nood aan regionale trainingen n WZK te licht voor Gentse kampioenen Wase speelt testmatch D.Z.O. toppers overklassen tegenstrevers Sportzwemmers: Olympos te Aartselaar Waterpolo dames uit de >emde likken jbliek iet er e ver- - op Wieze ïee te inder- 1 Op- bode- won- velijk 'Ut en Op vrijdag 13 juni te Temse rijdag 13 juni is het in reeds verscheidene tech- vincie te hebben aange- nist». Het programma: emse verzamelen ge- nische studiedagen (met daan (op Oost-Vlaande- 9 uur: Ontvangst met kof lazen voor alle zwem- succes) georganiseerd, ren na) en telkens de col- fie (in cafetaria Schel- adtechnici van het Ne- Na de stichtingsvergade- lega's van de ganse pro- debad) erlandstalige landsge- ring te Schoten, was men vincie te hebben uitgeno- 9.30 u.: Jaarvergadering eelte. De V.T.Z.S.R., wat te gast in Sportcentrum digd, is de huidige leden- V.T.Z.S.R. iaat voor «Vereniging Breven in Bornem. De schaar opmerkelijk gro- 11 u.: Diploma-uitreiking er Technici van Zwem- Sportdienst Deurne fun- ter. Het dient gezegd dat van de cursus «zwem- irichtingen. Sport- en geert vervolgens als iedereen, op beroeps- badmachinist» door Dok- ecreatiecentra» organi- gastheer, terwijl de jaar- technisch vlak, tijdens de ter Van den Bossche eert dan immers voor lijkse algemene vergade- studiedagen ruimschoots (BLOSO) et eerst de «Nationale iag van de Zwembad- lachinist». owat 2 jaar terug werd, het kader van de BLO- iO-cursus Zwembad- Nationale dag Om de samenwerking tussen de Vlaamse tech- 15-11 15-5 15-5 10-15 15-3 14-15 7-15 ring (1979) in het Stede- aan zijn trekken komt. lijk Zwembadcomplex van Oostende plaats vond. Na Hasselt en Genk, lag het aktieterrein op 7 maart jl. in de pro- lachinist, de V.T.Z.S.R. vincie Brabant, meer be- pgericht. De doelstel- paald te Kessel-lo. ng van de vereniging is Aanvankelijk waren het e beroepsbelangen van enkel cursisten die zich op vrijdag 13 juni dus uit Ie leden te behartigen. bij de vereniging aanslo- met de «Nationale Dag i dit verband werden ten. Maar na iedere pro- van de Zwembadmachi- Hierna receptie voor de laureaten en de genodig den aangeboden door het Gemeentebestuur. 12.15 u.: Lunch nici te bevorderen en zich 13.15 u: Vertrek naar tevens als vereniging (nog meer) kenbaar te maken pakt de V.T.Z.S.R. Boelwerf 13.30u.: Bedrijfsbezoek Boelwerf (technische rondleiding) 16.15 u.: Einde bezoek scheepswerf (terug naar cafetaria zwembad) 16.30u: Drink, aangebo den door de uitbaters van de cafetaria. Het V.T.Z.S.R.-bestuur, dat met deze organisatie toch wel baanbrekend werk verricht, bestaat uit: Voorzitter: Jozef Vermei- ren (Temse) Ondervoorzitters: Guido De Cleyn (Berchem) Ronald Van Echelpoel (Borgerhout) Sekretaris: Robert Bracke (Ertvelde) Penningmeester: Her- Op Pinksterdag had in het gemeentelijk 50 m.-bad te man Van Droogenbroeck Valenciennes de jaarlijkse driekamp plaats tussen de (Dendermonde) distrikten Düsseldorf, Frans Vlaanderen en Belgisch- Provinciale afgevaardig- Vlaanderen, waarvan de organisatie deze maal in handen den: René Corten (Aalst), was van het «District du Nord». Leonard Van Belleghem Aan deze wedstrijd nemen in principe de meest beloftevol- (Overijse), André Van le 13-jarige zwemmers en zwemsters deel, maar Vlaande- den Bergh (Hemiksem), ren vaardigt ook steeds enkele 12-jarigen af die betere Johan Theunissen (Kes- tijden zwemmen dan hun een jaar oudere tegenstrevers, sel-lo), Denis Verdonck Voor Vlaanderen werden zwemmers geselekteerd uit: (Oostende), Jean Gil- Zwemklub Neptunus Aalst, Meetjeslandse Zwemvereni- mont (Hasselt). ging, Kortrykse Zwemkring, Brugse Zwemkring, Ieperse Verslaggevers: Hendrik Zwemvereniging en Dendermondse Zwemkring Olympos. Korstanje (Wilrijk), Jean Het Land van Waas, Aalst en Dendermonde hadden slechts twee zwemmers in kompetitie: Murielle Permen- tier van Aalst en Wim Bruneel van Dendermonde. Loopmans (Wilrijk). R.V ge te stuur nood- Van rdere elers- .D.P. zet- erin- Van jver, anne >ccu- Cari- haar oon- p de 14.0) leent ings- >ij al mee- lega- atste neer zater g tot )p 17 en 18 mei namen de Sabine Pauwels werd 4 x oppers van D.Z.O. deel 1ste, met resultaten die om lan het tweedaagse zwem- haar scherpste tijden zwe- 'eest, Prijs Raeymaekers, ven; voor dolfijn deed ze er :e Kapelle-op-den-Bos. De echter nog een sec. af. jedoeling is dat alle deel- Haar totaaltijd 4.47.4 werd jemers tegen elkaar uitko- de beste die in alle leef- w nen in de 4 disciplines: 100 tijdsklassen werd gezwom- neter streek, vrije slag, men; slechts twee heren /linder en rug. Op basis drukten een betere tijd af. ran de age-group formule Wim Bruneel eveneens 4 x ivordt dan een eindklasse- 1ste, wekte verbazing door ling gemaakt, die een vrij voor zijn eerste wedstrijd- volledig profiel geeft van vlinder ineens 1.18 af te je zwemmer. drukken, een klubrekord. l/an de 7 D.Z.O.-deelne- Met zijn totaaltijd 5.15 kan ners behaalden Sabine hij zich met de miniemen Nuwels, Annick Pauwels, meten. IVim Bruneel, Michel Daniel Beeckman zwom Beeckman en Sabine eerst in vrije slag en rug. P'Hollander goud in de to- 2de in vlinder en 3de in jaalstand, terwijl de overi- rug, maar behaalde in de |e Dendermondse deelne- totaalstand toch nog goud ners Michel Beeckman en bij de eerstejaarskadetten. Chris Rottiers beiden zilver Annick Pauwels lijkt de Wegkaapten. laatste tijd wel door het Deze resultaten zijn zo op- water te vliegen. De optel- p.-.- p. kallend goed dat-de vraag ling van hair 1ste plaats De .oppers van DZO Dendermonde. rijst: moet er niet naar an- voor vlinder en vrije slag en dere mogelijkheden uitge- haar 2de en 4de voor wedstrijd was. keken worden om hen de schoolslag en rug leverde Chris Rottiers 4 x 2de, ver- kans te geven zich met ook haar goud op. beterde zijn tijden voor tegenstrevers te meten, die Sabine D'Hollander be- schoolslag, vrije slag en hen ten minste evenwaar- heerste de 100 m. schools- dolfijn. Zijn totaaltijd dig zijn en waaraan ze zich lag en streek, maar heeft in 5.29.2 lag zowaar 53 sekon- eventueel kunnen op- vlinder en rug nog een hele trekken? weg af te leggen. Haar gou- Öntleden we even de on- den medaille bewees dat ze Öerdelen: het beste eendje van de Wil men een poli tiek van groei naar de top voeren, dan moet men het voorbeeld van onze buur landen volgen, en niet en kel op nationaal maar ook op regionaal vlak een elite opleiden die buiten de enge kiubgrenzen de eer van het distrikt hoog houdt. Wij zijn ervan overtuigd dat er in Vlaanderen bekwame trainers zijn, die deze taak op zich willen nemen, en'» dat alle klubs zich bereid zullen tonen aan een derge lijk initiatief mee te wer ken, gezien het in het voor deel is van zowel de klub als de zwemmer. Wij reke nen dan ook op het initia tief van het distrikt en op de medewerking van alle klubs om tot een dergelijke samenwerking te komen. '"Ml den lager dan die van zijn dichtste tegenstrever! Voor Michel Beeckman die blijkbaar niet in beste vorm was, werd het 1ste op vlin der, 2de op vrije slag en 3de op rug en schoolslag, aankomende en belovende Hij behaalde echter toch zwemmers telt, de inrich- nog zilver in de totaalstand, tende klub Kapelle o.d. In de eindklassering werd Bos en de sterke Vlaams- D.Z.O. niettegenstaande Brabantse klub Lorelei zijn klein aantal deelne- Londerzeel. mers, nog vierde achter de m I n n triomferende klub Temse Vij de voorstelling van de van Kortrijk behaalde een deelnemers van de drie dis- zilveren medaille in de 100 trikten bleek dat de Vlaam- meter vrije slag, met se afvaardiging bijzonder 1.05.5. mager uitviel. Zij bestond Feit is dat al deze zwem- slechts uit 16 deelnemers mers een bijzonder zwaar op het laatste ogenblik had- programma te verwerken den nog drie Gentse zwem- hadden: sommigen zwom- mers forfait gegeven, ter- men 4 wedstrijden op nau- wijl de Düsseldorfse en welijks twee uren tijd. Ook Zeker er zijn reeds stappen Fransvlaamse selekties met moesten we vaststellen dat J"- --u*; A niet minder dan 32 zwem- de een jaar jongere deelne mers en zwemsters aantra- mers het helemaal niet den. Dit zou een teken aan konden opnemen tegen de de wand zijn, want de re- zoveel sterkere en gediscip- sultaten waren in verhou- lineerde Duitse en Franse ding. atleten. Reeds in de eerste wedstrij- Zeker er zijn heel wat ver den, 4 x 100 meter vrije zachtende omstandigheden slag aflossing jongens en naar voor te brengen: het meisjes bleek de sterkte zwemmerspotentieel waar van vooral de Duitse ploeg uit Vlaanderen kan kiezen en de zwakte van de is heel wat beperkter dan Vlaamse ploeg en deze ten- het Duitse en Franse, van- dens zou de ganse wed- daar de noodzaak jongere strijd aanhouden. Voor deelnemers op te stellen: Vlaanderen vielen gelukkig het gebrek aan training in De interdistiiktwedstrijden enkele lichtpunten te note- 50-meter baden, maar ook die onlangs in Charleroi ge ren: Stefaan Damman van een belangrijk feit waar- houden werden, hebben Meetjesland zorgde voor mee rekening moet gehou- goud in de 100 meter vrije den worden, is dat de bui slag met een matige 1.04.3 tenlandse ploegen een en ook in de 400 meter team vormen, dat niet voor vrije slag veroverde hij een de gelegenheid is samenge- zilveren medaille met roepen, maar dat samen 4.46.2. traint onder leiding van be- Murielle Permentier van kwame trainers. Bij ons in over ^le toekomst van de Aalst trok de aandacht Vlaanderen zitten de belof- zwemsport in België. Zo- door haar perfekte stijl en tevolle zwemmers te veel Scheldezwemmers, die gekoncentreerde inzet. In ingekapseld in hun klubs, werkelijk een groot aantal de 200 meter wissel werd die gewoonlijk niet zeer zij tweede met 2.44.5 en dit groot zijn en enkel tijdens vooral dank zij een bijzon- wedstrijden, waarop ze dan der snelle 50 meter- nog gewoonlijk steeds de- schoolslag. zelfde zwemmers ontmoe- Ook Patsy Van Tieghem ten, worden er kontakten in die richting gedaan. Wij denken hierbij aan het Tor nooi Van Laere in het Waasland, maar hier gaat het slechts om wedstrijden, die zich enkel richten tot een betrekkelijk klein aan tal klubs, maar men moet komen tot trainingen, naar het voorbeeld van de natio nale trainingen, waarin zwemmers die in elke leef tijdsgroep een bepaalde li miet hebben behaald, wor den opgenomen. bewezen dat in Oost- Vlaanderen de zwemsport het verst staat, en als we dan zien wat de resultaten zijn op beperkt internatio naal vlak, dan moeten wij ons geen illuzies maken lang we moeten blijven re kenen op een paar gelukki ge uitzonderingen, kan et niet gebouwd worden aan een Toekomst. Slechts uit een sterke basis kan een volwaardige top groeien. M.L.D.D. Waterpolo le nationale afdeling handikap, die nochtans goed werd opgevangen, eerst door' Luk Heynder- ickx, en de laatste weken door de jonge Vincent Geeraerts. In volle kompe- GZV 14 - WZK 7 (2-1, 5-1, 3-1, 4-4) Wase Zwemkring sloot vo rige zaterdag zijn tweede talmde de thuisploeg niet. Van Mieghem. deze seizoen bereikte Wase een- Ook een volgende Waas keer vond Gent geen gaat- zelfde rangschikking als vo- seizoen in hoogste afdeling balverlies werd maximaal je. Bij een tegenaanval rig seizoen: een zevende /.H. af- Hel werd weliswaar een uitgebuit, en toen GZV werd Wim Rombaut in de plaats met twintig punten, nederlaag, maar tegen de daarenboven een licht toe- penaltyzone gestuit, maar Gezien de verjonging die in huidige, en zeer waar schijnlijk ook volgende, kampioen w geen oneer, niet in de vernieling ge- hoorlijk resultaat spreken. Ook het vertrek van natio naal doelman Gerrit Mar- :he- jrs: (He len, 3, Rij- ïde- en. :ien 1208 Inck jUS- emi _au- 1 ter- ge rent st te ssen kan van VDS Eupen 5 - WZK 3 gekende strafworp omzette Luk Van Landeghem gaf de ploeg werd doorgevoerd zag het er allesbehalve de strafworp binnen bereik mogen we dus van een be- dat zeker rooskleurig uit voor Wase. van de Gentse doelman. WZK werd Men trachtte wel iets terug Gent brak onmiddellijk uit, te doen, maar bij de minste en skoorde zonder proble- speeld, en tegen een ploeg fout braken de gastheren men, en ook een volgende tens (naar Gentse Zwem- die bijna uitsluitend uit in- zelf aartsgevaarlijk uit. Luk Wase misstap werd afge- vereniging) was een zware temationale bestaat is dat Van Landeghem kon nog straft. GZV ging echter al beslist een verdienste, een mooie kombinatie tot te nadrukkelijk op Wase Daarenboven betekende voorbij de Gentse keeper foutjes loeren, die in even- de onbeschikbaarheid van verlengen, maar kon nog redigheid verminderden. een mooie kombinatie tot Jan Foubert lukte een voorbij de Gentse keeper knappe retro, en Franky verlengen, maar de Gentse Lyssens ontdaan van het automatismen liepen ge- zware d'Oosterlinck-juk smeerd, en halfwedstrijd scoorde zelfs tweemaal, stond er een 7-2 op het Ook Luk Van Landeghem skorebord. vond nog eens de weg naar Wim Rombaut was op- het doel, en Gent kwam ook nog eenmaal tot sko- maar zijn schot ging naast, ren: met 14-7 werd het netten halen. Wase kwam Vincent Geeraerts moest wedstrijdeinde bereikt, wel in de wedstrijd, maar weer enkele mooie parades De tweede ploeg kreeg aan toen Rudy Van Mieghem ten beste geven, maar de kandidaat-kampioen in de stafhoek ging was het moest zich tenslotte nog ook geen gemakkelijke voor de geroutineerde gast- eens gewonnen geven. Jan kluif. Wase begon met ach- heren geen probleem om 2- Foubert trachtte vruchte- terstand (5-2 bij de eerste 0 te skoren. Het spelbeeld loos de stand te wijzigen, kampwisseling maar knaag- kwam toch in evenwicht, maar vond toen opnieuw de langzaam aan zijn ach- en beide keepers kregen de Luk Van Landeghem op de terstand. Bij het ingaan van kans om zich in de kijker te juiste plaats om af te wer- de laatste periode stond het spelen. Gentse was wel ge- ken. De Gentse aanvals- 8-8 (Wase doelpunten van vaarlijker, maar toen Luk machine ging echter door, Nest De Maesschalck (2), van Landeghem gepast en zelfs in numerieke min- Erik Smet (2, waarvan l uit doorging milderde hij mooi derheid werd opnieuw ge- strafschop), Dirk Nobels J?12"1 scoord. De Wase keeper (2) en Yves Wouters. Dirk .1 na de eerste heme- voorkwam een afstraffing, bracht de stand nog op 8-9, ming ging een Gentenaar maar kon toch niet beletten maar Gent slaagde er op ?P e* droge, maar Wase dat de laatste periode met het eind van een lastige hi" er Scen voordeel uit 10-3 werd ingezet. wedstrijd nog in winst te naien. Toen Wim Rombaut De vierde periode begon halen: 11-9. °°k in de strafhoek moest met straftijd voor Rudy Bij het afsluiten van het Op 31 mei waren de Den dermondse sportzwemmers te gast op het zwemfeest te titie was er dan ook nog het Aartselaar. vertrek van trainer-coach Waren de tijden niet al te Roger De Wilde vervan- schitterend, toch wisten de gen door Marcel Van Bran- dames nog drie ereplaatsen den en de laatste maand te zwemmen, moesten de trainingen ver- Zo was er Christiane goede tijden. In de 50 m. legd worden naar Lokeren D'Hooghe die derde werd streek heren 34-45 jaar een en Moerbeke, wat zeker in de 50 meter streek +45 niet bevorderlijk was. Al jaar in 0.56.3. Georgette Touchant was Dan was er nog de 2 x 50 m. streek aflossing "dames veteranen, daar was er een derde plaats van de Olym- pos-dames in de tijd van 1.52.5. De heren behaalden geen ereplaatsen, en evenmin bij al toch een mooi resul taat van Wase, en wie weet zit er volgend jaar geen dichte ereplaats in? D.M. zesde Van 0.46.4 voor Pierre Weyenberghe in en een zevende derde in de 50 m. streek 34 plaats voor Louis Van He- tot 45 jaar in 0.55.7, Agnes melrijck in 0.48.6. Maurice De Bruycker 0.56.7. vijfde in Meersman was zesde in de 50 m. crawl heren +55 jaar in de tijd van (K47.0. Voor Pierre Van Weyen berghe was er nog een zes de plaats in de 50 m. crawl heren in 0.37.6; achtste"' werd Louis Van Hemel- rijck in 0.38.6. In de 2 x 50 m. streek crawl aflossing heren vete ranen waren de Olympos- heren achtste in 1.23.6. Voor de Olympos-sport- zwemmers toch drie me dailles, maar de tijden kun nen zeker beter. Guido Maes en Bert Schiettecat voor de Waas- landers een behoorlijke handikap. Gentse vertrok met plankgas. Wim Rombaut haalde weliswaar de bal op, maar reeds na een halve minuut moest Vincent nieuw snelst bij de Geeraerts de bal uit zijn ploeg haalde de bal op, en naai Jacues Gaufrier zijn ging meteen stevig druk- discipelen duidelijk op hun Zondag reisde een Wase ken. Marianne De Wolf taktische fouten gewezen, waterpolodelegatie naar kreeg onmiddellijk de kans en het effekt liet niet op Eupen, om de afloop van om zich verdienstelijk te zich wachten: Sandra Smet de eerste dameskompetitie maken, en ook dcelwach- kreeg onmiddellijk twee te volgen. De Wase meisjes ter Carine Lyssens werd bewakers bij zich, en dat meldden zich zonder pun- reeds vlug in het spel be- stoorde de Wase aanval tenverlies, terwijl Eupen 1 trokken. Eupen ging wat volkomen. Eupen kwam verloren wedstrijd telde, en roekeloos te keer, zodat de telkens weer in balbezit, dat was... te Sint-Niklaas. verdediging wat in de. ver- maar slaagde er vooralsnog omdat Eupen even voor- WZK had dus voldoende geethoek raakte, en WZK niet in om echt gevaarlijk dien op voorsprong was aan een gelijkspel om de maakte daar dankbaar ge- te worden. De thuisploeg gekomen, titel te behalen. Met een bruik van. Een typische kwam zonder schade door bus vol supporters achter Wase aanval, via Lut een periode van numerieke zich waren de meisjes alles- Braeckman en Sandra minderheid, en ook Wase zins verzekerd van vol- Smet zorgde voor het eer- kreeg geen doelpunt tegen doende morele en akoesti- ste doelpunt. Toen Eupen toen Lut Braeckman een sche steun om het karwei even later in numerieke dubbele straftijd uitzat. De op te knappen. minderheid was bracht Els Wase keeper liet zich toen In het Europees bad heer- Rombaut de stand op 2-0. echter verrassen door een ste een ware cupsfeer. Bei- De euforie om zo'n verras- afstandschot, en met een de spionkoppen trachtten send goede start milderde gelijke stand ving de twee mekaar te overtreffen, in toen Eupen een licht toege- de wedstrijdhelft aan. zoverre dat de scheidsrech- kende strafworp omzette, ter enkele keren om stilte Tijdens de eerste kampwis- moest verzoeken. De thuis- seling had ex-intematio- Sandra Smet bleef onaan- speelbaar, en de Eupense even weer. Men ging er aanval begon sterker te ak- blijkbaar weer in geloven, teren. In het ondiepe water en de Eupense keeper waren de Wase meisjes kreeg enkele gevaarlijke si- trouwens nooit zichzelf, en tuaties op te klaren. Toen dat leverde nogal wat fou- An Peeters haar kans tenlast op. De zenuwen waagde, was ze weer pre- In de derde periode kreeg Brackman (toen Wase in Wase het steeds moeilijker, numerieke meerderheid sent, en uit de tegenaanval die ze lanceerde puurde Eupen het geruststellende doelpunt: 5-3. De ontgoocheling was groot in het Wase kamp; het was dan ook de eerste nederlaag in de ganse kom petitie. Waarschijnlijk was het zelfvertrouwen wat te groot geweest, terwijl de taktische zetten van de thuisploeg onoverkomelij ke hinderpalen bleken. Al les is nochtans niet verlo- - ren, om de uiteindelijke kampioen aan te duiden zal een testmatch gespeeld worden, maar waar en wanneer die zal plaatsvin den is nog niet geweten. Hilde Hopelijk heeft Wase dan de kracht om terug te slaan. was) keerde de Wase hoop D.M. kregen het nu ook te verdu ren, en toen Sandra Smet een strafworp mocht ne men knalde ze die tegen de staander; ook de rebound ging niet tegen de netten: dé zekerheid in de Wase rangen verminderde, zeker Kort na de laatste herne ming kreeg Wase opnieuw een harde noot te kraken: de eerste Eupense aanval was meteen raak, zodat het ei benard begon uit te zien. Eupen begon toen echter ook zenuwachtig te doen, en liet enkele mooie kan sen onbenut. Met een mooi doelpunt

De Voorpost | 1980 | | pagina 33