Blancquart, Temmerman, De Ruyscher, Baetens en Hofman op het podium Open tafeltennis kampioenschappen van St. Gillis Dendermonde Fusie te Hamme Holvoet opnieuw In de race yfotor- en autocrosskalender Uitreiking trofeëen regelmatigheidskriterium «De Voorpost» ob - 6.6.1980 - De Voorpost FJFHTWUH Pierre Schroyen heeft de BLB-motorcross gewonnen te Sijsele. De Cuyper haal de het van een allesgeven- de Pierre Schroyen in de eerste reeks waar De Win- ne derde eindigde en Ron- ny Van de Moortel vierde. In de tweede ronde van de tweede reeks nam Schroyen de leiding in han den en won voor een slecht gestarte De Cuyper. Daar beiden evenveel punten hadden in de eindstand moest de tijd de overwin naar aanduiden. Schroyen haalde het met ampertjes 4/10 van een se- konde van De Cuyper bij ,4e inters 500 cc, Van de Moortel werd vijfde, Ver- cruysse achtste en Baetens negende. Blancquart werd eindlaureaat bij de inters 250 cc. voor Waterschoot en Fati. Dirk Temmerman won de eerste reeks bij de nationalen 500 cc. en Lie ven De Vylder de tweede reeks. )irk Temmerman had ac een vierde plaats voldoende om eindover winnaar te worden voor Struyf cn Van de Klooster. Bij de 250 cc-ers haalde Westdorp het van Van Vooren en Ranquin. De reeksoverwinningen bij de zijspannen gingen naar Goethals-Goethals en Claeys-Hereyers. Goet- rJials-Goethals werd eindo verwinnaar voor Claeys- Hereyers. Geert De Ruys- scher won de eerste en Gui- do Verburgh de tweede reeks bij de seniores 125 cc. waar De Ruysscher tweede eindigde. Hiermede be haalde Geert De Ruysscher een eerste overwinning, tweede werd Verburgh en derde Stouvenackers. Moonen won bij de dames 125 cc. voor De Winter, Uyttersprot, en Vemim- men. De schiftingsreeksen bij de juniores werden ge wonnen door Baetens en Van Remoortel. Baetens was ook primus in de finale bij de 500 cc-ers en won voor De Clercq en Bral. Lahousse was de beste bij de juniores 250 cc en won voor Verraes en Colyn. To ny Hofman won beide reeksen bij de nieuwelin gen 125 cc. De ereplaatsen gingen naar de Fransman Voreux, die tweede werd en de Nederlander Van Rie derde. uanielle Picart, onklopbaar vele weken out. (mt) Mingels eindigde zevende in de eerste en negende in de tweede reeks. Jobé werd eindwinnaar voor Boven en Kristoffersen. Jobé heeft de leiding in het wereld kampioenschap met 76 punten, tweede is de Tsjech Falta met 59 punten en derde Raymond Boven met 55 punten. André Mal- bij de dames, is door een schouderontwrichting voor herbe won beide reeksen bij de internationalen. Eric Geboers werd tweede en Ivan Van den Broeck derde in de eindstand. Greisch werd eindlaureaat bij de nationalen 125 cc., Guy Van Gijseghem werd twee de en de Luxemburger Klein derde. Bij de senio res werd Van den Plas win naar voor De Lobel en Bi ly. Dirk Van de Walle eii I digde negende en Wii Poelman tiende. Martei won bij de nationalen vcx Van Ham en Thioux. B de juniores werd het et Westvlaams onderonsjt Ghijssels won voor D Puydt en Billen. M.l Lieven De Vijlder (1) en Dirk Temmerman (10) steeds in de spits bij de nationalen 500 cc. (mt) Belgen beheersten grote prijs van België 250 cc De negentien jarige Belg Georges Jobé heeft te Aye (Marche-en-Famenne) zijn eerste grote prijs gewonnen en tevens de leidersplaats veroverd in de stand om het wereldkampioenschap. De eerste reeks werd ge wonnen door Mare Velke- neers, die mee reed buiten de wedstrijd en dus geen punten kon scoren voor het wereldkampioenschap, voor Jobé, Moisseev, Fura en Boven. Jobé won de tweede reeks, Velkeneers kreeg startverbod, voor Falta, Rangelov en Boven. De Stekenaar Tony Hofman behaalde te Sijsele de zege bij de nieuwelingen 125 cc. (mt) Het is reeds enige tijd gele den dat de autosportlief- jbbers nog iets vernomen bben over Claude Hol- et, de Toyota-specialist Dendermonde. ierdaad, in 1979 was zijn :rk zo goed als inaktief in autorensport, doch na overgangsjaar komt jyota opnieuw in de au- ~port uit in zowat alle jiplines. iude Holvoet zet dit jaar aan in het Belgian Promo- nu over 145 pk beschikt, tion Championship een tegenover de standaarduit- titelstrijd tussen toerisme- voering van 108 pk. wagens van groep 1 met Het grote probleem voor een cilynderinhoud van Claude Holvoet is echter niet meer dan 1600 cm3. hetzelfde als dat van alle Voor deze wedstrijden be- andere amateur-autopilo- schikt Holvoet over een ten: de poen. splinternieuwe Corolla Het race-budget is eerder 1600 GT. aan de magere kant. Daar- Deze werd door hemzelf door wordt het eerst en voorbereid, aangepast en vooral moeilijk om zich vrij afgesteld. De motor werd te maken uit zijn professio- dusdanig bewerkt dat hij nele bezigheden, om nog te zwijgen over de kosten voor trainingen en voor de mekaniek. Toch ziet Claude Holvoet de toekomst hoopvol tege moet. Hij meent dat als hij goede resultaten behaalt, er wel één of ander sponsor uit de bus zal komen die hem een publicitair budget aanbiedt. Wij duimen met hem mee! In het kader van de te St.- Gillis-Dendermonde ge houden junikermis pakt TTC Herleving uit met de tradioneel geworden Open tafeltenniskampioen- geklasseerden gespeeld. te 16 uur reeks B-open Volgende reeksen worden Dames voorzien: te 14jq uur reeksen c en Heren te 14 uur reeksen D en niet- niet-geklasseerden te 15 uur miniemen, kadet- londag 8 juni 1980 interna- schapsproeven voor senio- van de partij. Eerste start tionale BMB-motorcross te res en juniores 500 cc. te 11 uur. De dames 125 cc Lummen, omloop van de BLB-motorcross te La Ca- str'jden voor de kampioen- Witte Mannekens. De in- lamine (Kelmis) Intematio- schapsproeven. temationalen 500 cc, natio- nalen 500 en 250 cc, natio- V.A.C.B. auto-rodeo- cross nalen 500 cc, senioren 500 na]en 500 en 250 cc, senio- te Merchtem. Jubileum- cc, juniores 125 en 500 cc res J25 cc, zijspannen, ju- wedstrijd 15 jaar V.A.C.B. zijn van de partij. Eerste niores 500 en 250 cc, dames en tevens «Eerste ereprijs start te 12 uur. Kampioen- en nieuwelingen 125 cc zijn William Van den Bossche». Een prachtig programma met 15 wedstrijden. Schif tingen, 4 reeksen, herkan sing, troosting en finale. schappen welke worden opengesteld voor alle bij de KBTTB aangeslotenen uit de streek Dender- Schelde - Durme - Waas. Deze Open kampioen schappen gaan door op za te 15 uur miniemen, kadet- ten, juniors te 16 uur reeks B-open ten, juniors, veteranen en De gewone reglementering inzake tornooien is hier vai toepassing. De inschrijvin gen worden ingewacht bi C. Vermeulen, Wegge voerdenstraat, 48 933r Dendermonde uiterlijk to 19 juni 1980. Tel. 052 21.29.64. De cross heeft plaats op het terd 21 juni 1980 vanaf Weyenbergcircuit, eerste start te 13u30. 14 uur in het sportkom- pleks van de Van Langen- Maandagavond vond te hovestraat waar op min- Hamme een kontaktverga- stens zes tafels zal worden dering plaats tussen be- stuur en spelers van de Na afloop van de Open- 1- Sabine Colman St. Ni- tafeltenniskampioenschap- klaas 13p pen van St.-Gillis zullen de 2. Anne-Mie De Pauw St.- trofeëen verbonden aan het Niklaas lOp regelmatigheidskriterium Dames C: twee Hamse tafelten- nisklubs HK Hamme en Vlierkouter met het oog op een eventuele fusie. Het heet zo dat HK Ham 1. Gerda Van Langenhove Herleving 27p 2. Linda Cordemans St.- Niklaas 26p Dames B: 1. Krista De Boes St.-Ni- De B-ploeg van badmintonklub De Mintons Sint-Niklaas. (dw) werd tijdens het vorig in- terklubkampioenschap voor het eerst georgani seerd en kende uiteraard een spannend verloop en ruime belangstelling. Zij die uiteindelijk reeks winnaars zijn geworden k'aas zullen met de tweede ge- Dames in de herenkompe- rangschikten een aanden- titie: ken mogen in ontvangst ne- i. Linda Van Langenhove men. Deze laureaten zijn: Herleving 16p -geklasseerden: 2. Marina Struylaert Kiel- genheid Iers gingen uitkijken naar waarschijnlijk als HKH- een andere klub. Paul Vlierkouter de kompetitie Drieghe zou Vlierkouter zal instappen in derde pro. gaan versterken, terwijl vinciale. Myriam Muylaert samen Uiteraard heeft zulks tot met haar broer Paul Muy- gevolg dat alle spelers en laert de voorkeur gaven speelsters hun vrijheid be^ aan Herleving Dendermon- komen in zoverre ze niet de, terwijl Jan Van de Vel- voor de fusieklub tekenen.; me een zeer moeilijk sei- de van Vlierkouter de wens Volgens Luc Verschelden zoen achter de rug heeft en uitdrukte naar Patro Tivoli van HK Hamme kan de naar derde provinciale de- over te stappen. definitieve beslissing nu gradeerde. Anderzijds Uiteindelijk werd ook te wel snel vallen. Zulks is werd Vlierkouter getipt als Hamme een gesprek op trouwens noodzakelijk. De titelkandidaat in vierde gang gebracht tussen HKH zetel van de Hamse fusie- provinciale, maar zag deze en Vlierkouter met als doel klub wordt dan uiteraard titel aan de neus voorbij- het op een akkoord te Vlierkouter al wordt de gaan. gooien voor de oprichting maandagavond van HK Onmiddellijk nadat de van een fusieklub. Hier- Hamme verder gereser- kompetitie 1979-80 was af- door zou Vlierkouter dan veerd in het lokaal Tivoli; gesloten, gingen er stem- toch promoveren en zou Luc Verschelden bleek met men op dat HK Hamme, HK Hamme niet volledig dat momenteel zijn lokaal verdwijnen, deelde met de andere Maandagavond werden de Hamse klub, Patro-Tiyoli, besprekingen op gang ge er zou mee stoppen. bracht met het positieve re- Zulks had dan ook tot ge- sultaat dat er te Hamme volg dat verschillende spe- een fusieklub komt die Heren niet - geKiasseeruen: 2. Manna Struylaert K.el- ge„heid van de Open "St.- regelmatigherdsknterium L Bruno Matthijs Beveren drecht 15p Gillisse kampioen- zich in verbinding dienen te Gesteld wordt dat de lau- schappen. stellen met C. Vermeulen - meente als Hamme drie fe- A'aar jaarlijkse gewoonte speelden de Sindavolleybalvrouwen een verklede match tegen de heren van het bestuur. De meisjes vermomden zich als heksen, de heren als duivels. Scheidsrechter Omer Rotthier kroop in de huid van Bacchus. 5 hol. (dw) 50p 2. Jo Michem Herleving reaten persoonlijk hun tro- Tevens dat de klubs die 45P fee komen in ontvangst ne- hun tornooi opgenomen Heren D: men in de sporthal ter gele- willen zien worden in het 1. Karei Mestdagh Herle ving 58p 2. Luc Struylaert Kiel- drecht 48p Heren C: 1. Dany Vermeulen Herle ving 46p 2. Gunter V. Puymbroek 33p Heren B: 1. Albert Schelfaut St.- Niklaas 40- 2. Carl Van Camp St. Ni klaas 29p Heren Veteranen 1. De Bruyne Marcel Her leving 21p 2. Van Langenhove Hu- bert Herleving 19p Heren jeugd: 1. Bruno Matthijs Beveren 12p 2. Gerit Stoop Beveren np Dames niet-geklasseerden: de gang van zaken tenzeer- ste in zijn schik. Niemand ziet trouwens graag de klub verdwijnen waarvoor hi] zich jaren heeft ingezet en dit is wel het geval voor; hem en HKH. Hij vond het tevens een gelukkige beslis sing omdat het eenvoudig niet mogelijk is een ge- Weggevoerdenstraat 9330 Dendermonde. 48, C.V. Liefhebber Ronald Van Avermatt, opgenomen in de blauwe garde en nu negende in Parijs-Roubaix voor liefhebbers, samen met pa en ma. Ic) derale klubs in leven te houden. Het is een publiek, geheim dat deze Hamse ta-i feltennisdirigent steeds een nog grotere Hamse fusie; heeft nagestreefd. Deze kleinere fusie is zeker niet! onbelangrijk voor de evoj lutie van de tafeltennis-! sport te Hamme. Tijdens; genoemde vergadering werd ook de mogelijke, jeugdwerking ter sprake gebracht en hiervoor kwam Frans Messagie van St.| Niklase zich reeds melden. Hoe dan ook, de donkere, wolken die boven het Ham-j se Tafeltenniswereldje hin gen zijn blijkbaar nu toch grotendeels verdwenen.; Zowel bij HKH als bij; Vlierkouter ziet men de toekomst opnieuw optimis-i tisch in. Hopen nu maar; dat dit huwelijk een mee valler wordt. Hierop kan men immers niet vooruit lopen. C.V.

De Voorpost | 1980 | | pagina 38