23 LAUREATEN «BOUWPLOEGBAAS» TE AALST BTK-PROJEKTEN ROEPEN VRAGEN OP BIJ BEVOLKING EERSTE BRADERIJ VLAANDERENSTRAAT EN GENTSESTRAAT REGENDE UIT Stationsstraat en Pontstraat te Gijzegem SMI PARK DE BLIECK NODIGT UIT EERSTE NATIONALE RUILDAG WORDT MEEVALLER In het kasteel Terlinden, Jacques Geerinckxplant- soen te Aalst, bood burgemeester Louis D'haeseleer namens het stadsbestuur verleden zaterdagvoor middag een receptie aan ter gelegenheid van de proklamatie van de elfde sessie «Bouwploegbazen». De kursus werd georganiseerd door de Subregionale Tewerkstellingsdienst Aalst van de Rijksdienst voor Arbeidsvoorziening. Tot de afgevaardigden moeten van beroep ver van het stadsbestuur, de anderen om diverse re- beheerders, de werkge- denen die sociale, mate- vers, de afgevaardigden riele, psychologische of van werknemersorgani- fysische kunnen zijn. Bo- saties en tenslotte niet in vendien kan de beroeps- het minst tot de laureaten opleiding ook vervolma- zelf hield direkteur W. king en promotie in het Anseeuw een opgemerk te toespraak. Woorden van dank aan het stadsbestuur dat eens te meer blijk geeft reeds beoefende beroep beogen zoals inderdaad het geval is met de zopas beëindigde cyclus. In werkelijkheid is het aktief te willen samen- een vorm van dienstver- werken met de RVA, ook lening die in onze huidige in deze betrachting inza- samenleving niet meer ke beroepsopleiding. weg te denken is en die Woorden van dank even- zowel materieel als finan- eens tot het bestuur van cieel werkgevers en het Fonds voor Vakoplei- werknemers ten goede ding te Brussel en tot het komt. De belangen van bestuur en de Syndikale beide partijen worden Kamer voor de Bouwnij- hier inderdaad behartigd. verheid te Aalst die zorg de voor interessante vak boeken voor de lau reaten. Dank tevens aan instruk- De beroepsopleiding van de RVA die nooit ofte nimmer de plaats van ge vestigd technisch of be roepsonderwijs wil inne- teurs De Prins en Cau- men, legt op een eigen taert voor hun inzet en manier voor 80% de na- toewijding om de kursis- druk op stielvaardigheid, ten in goede banen te Specifiek voor de bouw- leiden. nijverheid werd in het De versnelde beroepsop- verleden, naast de gewo- leiding zoals ze reeds ne vorm van basisoplei- tientallen jaren in het ge- ding tot het beroep, de west Aalst aan bod komt dringende noodzaak aan- beoogt de opleiding van gevoeld meer gespeciali- personen die wensen of seerde kursussen te or- Zaterdagvoormiddag werden op het kasteel Terlinden 23 bouwploegbazen ontvangen om uit de handen van de jury hun prijs te ontvangen. (Per) ganiseren voor diegenen uit de bouwsektor die reeds met een of ander beroep vertrouwd waren en stielkennis bezaten. Door dergelijke kursus sen werd de mogelijk heid geschapen voor de besten de promotiekan sen te verhogen en hun verlangen om door te dringen tot een leidende funktie te kunnen reali seren. Dat deze kursus reeds aan de elfde sessie toe is spreekt ten andere voor zichzelf. Dergelijke kursus, ge spreid over veertig zater dagen, gepaard gaande voor sommigen met soms hinderlijke ver plaatsingen, vooral 's winters, en noodzakelij kerwijze gekoppeld aan uren studie en huistaken vraagt van de kursisten uiteraard inspanningen en doorzettingsvermo gen waarbij direkteur An seeuw tevens echtgeno ten en eventuele verloof den in de volgehouden inspanning betrekt. Nu het getuigschrift be haald is wil de Subregio nale Tewerkstellings dienst helpen waar mo gelijk en ook van de werkgevers wordt zulks verwacht. Niemand weet immers beter dan zij zelf welke sleutelpositie de bouwploegbaas in de bouwnijverheid bekleedt. Opvang van de kursisten door de werkgevers is noodzakelijk in het be lang van de betrokkenen waar tevens in dat van de bouwsektor in het bijzon der en van de ekonomie in 't algemeen. In alfabetische orde kwa men daarna de laureaten naar voor om getuig schrift en studieboeken, samen met felicitaties, in ontvangst te nemen. Buys Etienne, Dender- monde; Cruypeninkc J.P., Oudenaarde; De Beir J.P., Beernem; De Cock Frangois, Aalst; De Coninck Danny, Mere; De Meyer Eddy, Nieuwerker- ken; De Prins Daniël, Dendermonde; De Schepper Karei, Haaltert; Eeckhout Norbert, Bra- kel; Ghijsels Johan, Den- derhoutem; Crepdon Jan, Wanzele; Haesaert Johan, Lede; Herregodts Albert, Brakel; Janssens Arnold, Dendermonde; Minner Gustaaf, Dender leeuw; Parmentier Leo pold, Zottegem; Pauwels Antoine, Liedekerke; Re- dolf Mare, Vilvoorde; Staelens Mare, Herder- sem; Van Audenhove J.P., Erembodegem; Van Den Berghe Frans, Lede; 23 bouwploegbazen werden gehuldigd om het behalen van hun diploma. (Per) Het was de fraktieleider van de CVP-oppositie, Volksvertegenwoordiger Ghis Willems die de reeks interpellaties op de jongste raadszitting inzette met een vraag naar de rentabiliteit van de BTK-projekten, die door de stad Aalst uitgevoerd worden. De inter- pellant was van mening dat de waarde van de BTK- projekten niet alleen bestond uit een zekere opvang van de werkloosheid maar ook uit het uitvoeren van betekenisvolle en rendabele opdrachten. De resulta ten zijn hiervan niet alleen aan de bevoikingonbe- kend, maar deze stelt zich ook heel wat vragen over het nut en de wijze van uitvoering. Volgens de heer Willems konkrete manier van uitvoe- waren trouwens ook de ge- ring van de onderscheiden meenteraadsleden te weinig BTK-projekten. ingelicht. Konkreet dacht de In zijn antwoord wees Sche- spreker hierbij aan de enqu- pen Blommaert erop dat het ête in verband met het wo- Bijzonder Tijdelijk Kader ge- ningbestand in Groot-Aalst. schapen was om een zekere Hierdoor werden een groot opvang van de werkloosheid aantal enquêteurs op de te verwezenlijken. Daarom straat gestuurd, maar op kregen ook de gemeenten heel wat plaatsen zijn de be- de mogelijkheid om aldus woners niet thuis tijdens de goedkope arbeidskrachten dag omdat zij beiden wer- aan te werven, zonder dat zij ken, zodat de heer Willems echter ook de nodige finan- wel enige twijfel koesterde ciële middelen kregen voor over de ernst van de enqu- de materiële behoeften, ête. «is deze enquête nog Daar sommige diensten op wel representatief?» zo die wijze hun mankracht za- vroeg hij zich af. gen verdubbeld worden. Zijn interpellatie werd ook was een degelijke opvang en geïnspireerd door een ge- begeleiding volgens hem sprek welke de CVP-fraktie- dan ook noodzakelijk, leider bij een ex-BTK-er van De Schepen herinnerde oe stad Aalst gevoerd had. eraan dat er op dit ogenblik Op de vraag welke haar er- 15 projekten lopen met 126 varingen geweest waren, werknemers in dienst. Elk deelde zij hem mede dat zij projekt werd volgens hem 'ets dergelijks niet meer op- regelmatig geëvalueerd, dit nieuw wilde beleven. Gedu- in samenwerking met de in- rende maanden had zij geen spekteur van het Ministerie enk®le °Pdracht gekregen van Arbeid en Tewerkstel- en had zij enkel op een stoel ling. aan een tafel gezeten. De De heer Blommaert bekende spreker vroeg Schepen van dat in sommige projekten het Personeel Antoon Blom- enkele werknemers niet vol- hiaert dan ook naar de doende rendeerden. Maar 40 zaterdagen offerden de metsers zich op om de cursus bouwploegbaas tot een goed eind te brengen. (Per) Van Den Broeck Frans, sloten zich graag vol- Piet Van Tittelboom uit Meldert; Van Wesemael mondig aan Ernie! Rom- naam van de drie vak- Firmin, Vlierzele. baut, voorzitter van de bonden ACV, ABW en Bij deze woorden van Syndikale Kamer en ACLVB en burgemeester hulde aan de laureaten voorzitter van de jury, D'haeseleer, de gastheer. LH Vrijdagnamiddag en zaterdag jl. hield de benjamin van de Aalsterse Dekenijen, deze van de Vlaanderen- straat en de Gentsestraat, onder voorzitterschap van de heer Albert Schoilaert haar eerste braderij. Een dergelijk nieuw initiatief houdt steeds een risico in, en het belangrijkste element is ongetwijfeld het weer, dat echter zaterdagnamiddag volledig tegen viel. De neergutsende regen weerhield immers iede re kandidaat-koper om zich naar bovenvermelde braderij te begeven. deze kon men echter niet ontslaan zonder meteen ook een hoge afdankingsvergoe ding te betalen. Wat het aangehaalde projekt «Huisvesting-enquêtes» be trof, deelde hij mede dat dit reeds heel goed gevorderd was. Het projekt bestaat uit 7 enquêteurs en 3 koödinators en administratieven. Gemid deld worden er 300 bezoe ken per week en per enqu êteur uitgevoerd. Alle deel gemeenten zijn op dit ogen blik afgewerkt, wat zowel be tekent dat men de bezoeken deed (zelfs 2 maal bij dezen die eerst afwezig waren) de gegevens op fiche zetten en de statistieken opstellen. Na dere gegevens kon de inter- pellant steeds van de Sche pen ontvangen. Deze Was akkoord dat het hele opzet van het BTK leemten ver toonde, maar de overheid was volgens hem bezig een aantal wijzigingen aan de wetgeving op te stellen. Nochtans meende hij dat er toch wel positieve resultaten vast te stellen waren welke 1 dank zij een BTK projekt ver wezenlijkt werden, waaron der de opfrissing van ver schillende stadseigendom- men, het herstel van voetpa den, het in kaart brengen van verkeerstechnisch moei lijke kruispunten en wegen, de inventaris van het kunst patrimonium van de stad, het onderhoud van parken en groene ruimten, de va kantiejeugdateliers, de be- leidstudie rond sport, de ver rijking van het rijksregister, het onderhoud van de be graafplaatsen enz. Nochtans waren de festi viteiten vrijdagnamiddag onder een stralende zon gestart. Buiten enkele kleine moeilijkheden van het laatste uur, verliep al les naar wens. Ook de fietsenkontrole, georga niseerd door de VAB- VTB, kende heel wat suk- ses bij de talrijke leerlin gen, die van school huis waarts reden. Zoals op de jongste top dag van 10 mei, had de dekenij er ook nu weer voor gezorgd dat de tal rijke open plaatsen tus sen de kramen van de winkeliers opgevuld wer den door nieuwe wa gens, zodat er in de stra ten ook nog de indruk van een permanente au- toschow gegeven werd. Iets later dan voorzien startte vrijdavond de offi ciële rondgang van de personaliteiten, die on- In aansluiting op het fiets pad dat aangelegd zal wor den in de oude spoorweg- bedding Kerrebroek-Dam- kouterbaan en wegens het feit dat de Stationsstraat te Gijzegem druk bereden wordt door fietsers (scho len) wil de stad Aalst langs de linkerkant, komende van Gijzegem een fietspad aanleggen. Dit fietspad wordt aange legd in betonnen verband- stenen? Tegelijkertijd wor den de boordstenen en de watergreppel opgetrokken en aangelegd waar ze ont breken, zodat een goede waterafvoer ontstaat. Onder het fietspad wordt ook de riolering aangelegd volgens het Algemeen Rio leringsplan. Langs de overkant van de Stationsstraat legt Aalst ook voetpaden aan waar ze ontbreken. De uitgaven aan deze wer ken verbonden worden ge raamd op een bedrag van 8.891.284 fr. BTW inbe grepen. VEHE Het eerste jae.r dat men in het Aalsterse stads bestuur startte met de aktie tegeltuintjes schijnt men onmiddellijk in de roos geschoten te hebben. Op dit ogenblik zouden er reeds een 70-tal inwoners tot het oprichten van een dergelijk tegeltuintje overgegaan zijn. De be doeling is trouwens om in de toekomst derge lijke akties te vernieuwen. Ook de medewerking van de bevolking aan het struktuurplan van Groot-Aalst vlot uit stekend. Naar Schepen De Neve op de jong ste perskonferentie mededeelde lopen de in gevulde vragenlijsten, die iedere inwoner op dit ogenblik in zijn brievenbus moet gehad hebben, vlot op het stadhuis en in de bussen aan de dienstencentra van de deelge meenten vlot binnen. Normaal kunnen deze vragenlijsten nog binnengebracht worden tot 20 juni eerstkomende. VEHE Zich richtend tot CVP-raads- lid Raymond Uyttersprot oud-Burgemeester van de gemeente Moorsel, stelde hij terloops de vraag of hij wist, zoals uit de enquête over de Huisvesting bleek, dat in Moorsel nog 25 van de bevolking uit de woning moet gaan om zijn behoef ten te doen. Dit zorgde na tuurlijk voor de nodige hila riteit iti de zaal De heer Willems achtte het toch nog noodzakelijk te vra gen of men buiten de bureel uren ook nog enquêtes bij de bevolking ging verrich ten, daar heel wat inwoners overdag afwezig zijn. Gezien het hoofdschudden van de Schepen voor het Personeel Blommaert bleek dit niet het geval te zijn, en in dezelfde zin verder sprekend als voor heen zei hij: «Er zijn er veel ziek ook». VEHE dermeer bijgewoond werd door de Schepenen Monsieur en De Bis schop, zelf inwoner van de Gentsestraat, eh door de heren Pol De Paepe en Dolf Sedeyn, respekiieve- lijk voorzitter van het Aal- sters Verbond der Deke nijen, en voorzitter van de Stedelijke Midden- standsraad. Onder bege leiding van de fanfare «Tot Heil des Volks» werd een klassiek bezoek gebracht aan de leden herbergiers. Zaterdagvoormiddag was wel de drukste dag, maar hier zal de nabijge legen markt wel voor iets tussengezeten hebben. Na de middag werd het echter een fiasko, dit ge zien de onophoudende regen. Dit heeft echter niet belet dat de verantwoorde lijken van de dekenij op de ingeslagen weg wen sen voort te gaan. Men is immers van mening dat een dergelijk nieuw ini tiatief steeds enkele jaren nodig heeft om bekend te worden. Anderzijds voelt men zich ook gesteund door het feit dat een aantal hande laars van andere deke nijen, en privé-hande- laars spontaan aangebo den hadden om aan de feestelijkheden mee te werken. Ook het groot aantal deelnemers aan de etala gewedstrijd, die reeds startte met de eerste Top dag was een stimulans te meer. Plannen zijn er anderzijds nog genoeg. Zo wil het dekenijbestuur in de eer ste plaats kontakt opne men met de handelaars van het Vredeplein, die reeds toenadering zoch ten. Dit plein zal meteen ook heel wat mogelijkhe den kunnen bieden in de toekomst al was het maar om er ter gelegenheid van de braderij opnieuw een wijkkermis te organi seren. Ook samenwer- Het schooljaar loopt op zijn laatste benen. Nog een paar weken en de bengels kunnen thuis blijven. Ondertussen wordt er in vele scholen koortsachtig shownummetjes in elkaar gestoken. De ouders moe ten kunnen zien tot wat hun oogappel in staat is. En de schooldirecties trachten een beetje centjes te vergaren om volgend jaar iets meer te kunnen verwezenlijken. In de Vrije Gesubsidieerde Lagere en Kleuterschool van Park de Blieck is het dit weekeind een drukte van jewelste. Zondag 8 juni kan men er van 11 tot 15 uur en van 17 tot 22 uur terecht om er uit een ruime keuze lekker te smullen. Tussendoor treden de kinderen op. Wanneer je verwoed kaartspeler of -speelster bent, dan verwacht men U op vrijdag 6 juni om 20 uur om mee te dingen naar dikke geldprijzen of andere in natura. De eerste nationale ruildag wordt beslist een sukses. Reeds een driehonderdtal lopende meter tentoon stellingsruimte werden afgehuurd, erin wel begre pen de 2 m die elk aangesloten lid gratis kon bekomen. Mensen van buiten de streek worden wegwijs gemaakt niet alleen via een wegenkaartje maar ook via wegwijzers die «vreemdelingen» in onze toch niet makkelijke stad zullen helpen met bekwame spoed de Keizershallen te bereiken. Deze eerste nationale ruildag, een organisatie van het AWV, het Aal- sters Verbond van Verza meling Verenigingen, heeft plaats nu Zondag 8 juni van 9 tot 17 u. in de tentoonstellingsruimten van de Keizershallen, Kei zerlijkplein, 21-23 te Aalst. De bezetting van de tafels gebeurt reeds vanaf 8 u. Dit initiatief staat open voor alle verzamelingen, postzegels? munten, zichtkaarten, sigarenban- den en weet ik veel. Ter gelegenheid van deze nationale ruildag fun geert een tijdelijke post kantoor. Op speciaal daartoe uitgegeven post kaarten, werk van de heer Ottoey, het Aalsters Be gijnhof voorstellend, komt een speciale gele- genheidsstempel: de twee vlindertjes van het Vrijetijdskomitee. Tevens wordt er een niet-kompe- titieve filatelische ten toonstelling georgani seerd. 50 postzegelka ders zijn ter beschikking. Hopelijk groeit deze eer ste nationale ruildag uit tot het rendez-vous der verzamelaars. LH king met het feestkomi- tee behoort tot de moge lijke initiatieven. Tenslotte weze nog ver meld dat de dekenij ook aktief medewerkte aan de aktie groene straten, die door het stadsbestuur georganiseerd werd. Hierbij werd een speciale oproep gericht tot de be woners en handelaars van de dekenij om bloembakken en tegel tuintjes te plaatsen of aan te leggen. Op de Topdag zou dan de mooist ver sierde gevels bekroond worden met een aan koopbon. Winnaars van de wedstrijd werden Beenhouwerij D'Haens, Gentsestraat 129 en Broodschrijntje, Gentse straat 18.

De Voorpost | 1980 | | pagina 5