liefhebben (porten zo«p c ZAALVOETBALKLUB COMAR SPORT KAMPIOEN VAN OOST- VLAANDEREN OP STADHUIS VOETBALKLUBS DENDERSTREEK TREKKING TE DENDERHOUTEM DENDERENDE HULDIGING VOOR JEUGDHUIZEN KAMPIOENEN! GOLFBILJART - FEDERATIE AALST NEEMT UITBREIDING! SPORT M A R De Voorpost - 20.6.1980 - 15 deelde de sekrêtarïs van het werd op het stadhuis ontvangen naar aanleiding van Mini zaalvoetbalklub SCHOOLSTRAAT 54 KOOLSTRAAT 159 AALST (053-21.25.56) GROOTHANDEL SPORTARTIKELEN DE... GROOTSTE SPORTZAAK Zaalvoetbalklub Comar Sport mag zowat het zijstraatje worden. Hun aktiviteiten van het Aalsters voetbal in zaal genoemd worden. Het is blijven niet uitsluitend be- namelijk de enige zaalvoetbalploeg in Aalst. perkt tot de kompetitie. Naast talrijke tornooien De interesse van de Aal- Oost-Vlaams kampioen te waaraan zij hun medewer- sterse liefhebbers gaat over het algemeen uit naar het Mini-Voetbal, waar Aalst toch reeds op een sterke vertegenwoordiging mag rekenen met De Witte Leeu, Maurice Martens, Stylor, Resocub e.a. Daar door loopt Comar Sport een beetje in de vergeet hoek. Doch zij zijn het in tegendeel, die de koppen halen in hun reeksen. Oor spronkelijk gestart (gestart op 10 mei 1977) als «de Mini Shotters van Mijl beek», kwamen deze Aal- sterse «ex-voetballers» aan hun trekken in het N.O.M.B. Minder goede ervaringen zetten er hen echter toe aan over te stap pen naar de B.Z.V.B. waar effectief meer van het spel kan genoten worden. Na dat zij in hun eerste jaar vice kampioen werden, be haalden zij verleden sei- het behalen van de kampioenstitel in 3de provinciaal. (Per) zoen de bekroning door king verlenen, organiseren broeck dan ook een prach- zij zelf een prachtig tig geschenk om als kam- Sinksentornooi. Het was pioen op het Aalsterse voor de mannen van voor- stadhuis ontvangen te wor- zitter Marcel Vlassen- den. Schepen Eddy Mon sieur en Sportcomitéafge vaardigde Louis Verbestel ontvingen hen in de trouw zaal van het stadhuis. In zijn huldigingsrede wees de heer schepen er op dat al leen door doorzetting en vriendschap een dergelijk resultaat kan behaald wor den door een nog zo'n jon ge vereniging Hij wenste hen dan ook het beste in tweede nationale afdeling voor volgend seizoen. Ook de heren Alex Van der Ve- ken: secretaris, Eddy Van Lierde, penningmeester en bestuursleden Guy Ghes- qiuére, Dirk Biebaut be trok hij mee in de huldi ging, zonder ook de heer Dirk Wellekens te verge ten. Deze sponsor, die zich ook verdienstelijk maakt als speler, was ondanks het feit dat herstellend was van een operatie toch op kruk ken aanwezig. Wie doet het hem na? A.V.H. Comar Sport ontving van de schepen het stadsplakket. (Per) De achtste Beker van de Denderstreek «Verbroedering Denderhoutem», die voor de meeste Denderklubs de aanloop betekent voor de komende kompetitie kent ander maal een ruime belangstelling. Op de vorige algemene ver gadering lieten zich 70 Denderstreekklubs in schrijven. Zondag 22 juni 1980 om 10 u. in de voor middag volgt de trekking hiervan, in het klublokaal van Verbroedering Den derhoutem, gelegen op het terrein van deze klub. Uit het verslag van de vorige algemene vergadering van 19 mei 1980 onthouden wij volgende punten, die be sproken werden in aanwe zigheid van de heer Go- bert, lid van het Uitvoer end Comiteit, die per uit zondering aanwezig was op deze vergadering: Huldi ging van de kampioenen uit ons Gewest: Kampioen tweede klasse Damesvoet bal: De Kamillekens Aalst. Tweede Provinciale: K.R.C. Haaltert. Derde Provinciale: Eendracht Meldert en VC Eendracht Deftinge. Vierde Provin ciale: RC Bambrugge, VC Pollare en S.K. Berlare. Als tweede belangrijk punt stond op het programma de eerste inrichting van een Bekertornooi voor Knapenelftallen. De in schrijvingen hiertoe dienen ten laatste op de algemene vergadering van 22 juni in het bezit te zijn van de organisatoren, daar daar tevens de trekking voorzien is van deze beker. De schif tingen hiervoor gaan door op 23 en 30 augustus 1980 telkens te 16 u. De wed strijden gaan over 2 x 30 min. De tweede ronde zal gespeeld worden op de eer ste vrije speeldag voor jeugdploegen. De finale wordt gespeeld op het tér- rein van de winnaar van de Beker van de Denderstreek van het jaar voordien. D[e- ze eerste uitgave zal be slecht worden op het tér- rein van Verbroedering Denderhoutem. Tot slot van die vergadering nam de heer Gobert, zelf het woord. Hij toonde zich ver baasd over dergelijke hoge opkomst en gaf de aspecten weer van Voetbalpolitiek en de Financiën. Een on derwerp, die veel klubs aanbelangt en waarnaar door alle aanwezigen met grote belangstelling werd geluisterd. A.V.H. In aanwezigheid van Schepen, voor Sport, Eddy Mon sieur, en Sportcomitéafgevaardigde Louis Verbestel, was het Jeugdhuizenvoetbal Verbond Aalst te gast op het Stadhuis, ter- gelegenheid van de huldiging van de finalis ten van het Oost-Vlaams kampioenschap der Jeugdhui zen. Burgemeester Louis D'Haeseleer was andermaal verontschuldigd, zodat de eretafel fel afstak, tegen de grote menigte achteraan in de trouwzaal. Het was de derde keer dat tuurlijk rondom hem. Ook deze Beker der Jeugdhui- anderen, mensen van het zen, het officieus kam- eerste uur verdienen de pioenschap van Oost- bloemen, die hun toeko- Vlaanderen te Aalst door- men, zo o.m. Maurice De ging. Een lovenswaardig Brauw, Paul Moens, die initiatief van de Heren het aan de basis mogelijk scheidsrechters van het maakte een Jeugdhuizen- AaisierS Verbond; die in kompetitie in het leven te hun organisatie steeds kun- rccpcH; Rony De Boelpaep nen rekenen, op de prachti- en Jozef Borms. In ai aie ge medewerking van Jan huldigingen mag de naam De Decker. Het is onder van Pierre De Backer zeker zijn impuls, dat deze mini- niet ontbreken. Ook hij kompetitie, georganiseerd bracht zijn deel bij, door in het kader van de Aal- het organiseren van een tisth organisatiesysteem dus...? Bij de start waren er slechts zes ploegen inge schreven, thans is het getal aangegroeid tot 15 deelne mers, zodat het wel nood zakelijk werd een en ander te reglementeren, om niet hopeloos in de knoei te geraken. Met het aantal deelnemende ploegen groeide ook de kompetitie geest, zonder dat deze ech ter kan vergeleken worden met de harde strijd in de andere verbonden! Toch heeft het een prestatie om wekelijks 450 jongeren in de gelegenheid te stellen aan voetbalsport te doen. Het was de heer Jan De Decker zelf, die in een boeiend slotwoord de Stad dankte voor hun receptie, Alvorens volgend seizoen hun tienjarig bestaan te vieren, heeft de Aalsterse Golfbiljartfederatie reeds enkele stevige stappen in vooruitstrevende richting gezet. In de eerste plaats organiseren zij in het kader van dit jubileum de Nationale Kampioenschappen, waaraan naar vermoeden niet minder dan 600 biljarters deelnemen. stadsplakketten uit aan de finalisten. (Per) doch ook voor het telkenja- Tijl. Tijl veroverde even- re opnieuw voorbehouden eens de titel in zaalvoetbal, van de terreinen. Met na- terwijl Tuf Tuf de beker bij me dankte hij hier voorna- het zaalvoetbal impalmde. melijk de heer Arsène Vet- Alle klubs \yerden door het tenburgh en de heer Gus- stadsbestuur en schepen- taaf Kieckens. zonder na- kollege bedacht met een tuurlijk de heer schepen schitterend stadplakket. Monsieur te vergeten. Tot halve finalisten jeugdhuizenvoetbal, samen met jeugdhuis Terlinden en Tuf Tuf op het stadhuis ontvangen. (Per) slot ging hij over tot de bekendmaking van de ge- huldigden. Voor het beker- tornooi: op een vierde plaats Dido Erpe-Mere. derde plaats Pallieter, tweede plaats Efsee en eindoverwinnaar zowel van Beker als van kompetitie Een schitterend slot aan een schitterende receptie, die Jan De Decker door zijn idealisme, werkkracht, wilskracht, hulp en inzet zeker verdient heeft. Spij tig werd hij vergeten bij de huldiging...? A.V.H. sterse Sportweek, uitge groeid is tot een Oost- Viaamse topper. Sinds 1978 wanneer bescheiden gestart werd met 15 deelne mers, in 1979 al 28 en nu dit jaar liefst 35 deelnemers, mag deze organisatie als het pronkstuk van de Aal sterse sportweek aanzien worden. Het is bepaald geen lachertje om op drie week-ends 35 ploegen, schiftingen, halve finales, troosting en finale te laten betwisten, scheidsrechters voldoende te hebben, ter reinen te vinden, en last but not least er nog een receptie boven op te krij gen. Dat de inspanningen van Jan De Decker geapre- cieerd werden door zijn le den, bewees tenvolle hun aanwezigheid op deze feestdag. Alles draait na- prachtige Zaalvoetbalbe- kerkompetitie. In zijn toe spraak wees schepen Mon sieur op al deze feiten, en vergat niet er aan toe te voegen, dat Jeugdhuizen voetbal alles verenigt wat onder zijn bevoegdheid ligt: Jeugd Sport Vrije Tijd. Een korte kijk in het verleden toont ons dat de Jeugdhuizen in 1971 start ten met voetbalkompetitie, de bedoeling was op een ongecompliceerde en niet overgeorganiseerde wijze aan sport te doen. Vooral om elke vorm van ontevre denheid uit te schakelen werd er eigenlijk nooit een bestuur samengesteld, wel een tornooileiding, die sa mengesteld is uit de ploeg- verantwoordelijke van elk der deelnemende ploegen? Een op en top democra- Nog een gelukkige winnaar. (Per) Met het Stadsbeleid werd hieromtrent reeds een eer ste overeenkomst bereikt om gedurende één week op liefst 16 biljarttafels, in de Keizershallen deze Kam pioenschappen te organise ren, dit in de loop van de ma^pd mei 1981. Een twee de grote stap voor het Golf- biljartverbond is hun aan sluiting bij het Stedelijke Sportkomité. En de derde, maar misschien wel de be langrijkste voor het Ver bond zelf, is de overheve ling van de Federatie Lie- dekerke naar Aalst. Deze transactie is vooral te dan ken aan Voorzitter Rudolf Maes (alias Rupa). Elf jaar geleden was hij de grond legger van golfbiljart in Aalst. Met zijn klub: de Onkreukbare en samen met Johnyboys zetten zij de eerste stap in de golfbiljart wereld. Gezien er op dat ogenblik geen Aalsters Verbond bestond, werd aangesloten bij Licdekcr- ke. Na een paar maanden, nam Rudolf Maes in het Verbond de funktie in van Onder Voorzitter. De or ganisatie was er echter niet naar zijn zin, zodat hij bij het einde van het seizoen besloot een Aalsters Ver bond op te richten, waar van hij heden ten dage nog steeds als de onbetwistbare Voorzitter fungeert. Doch in zijn achterhoofd is Lie- dekerke steeds blijven ste ken. Hij liet de zaken op zijn beloop, en zag met weemoed de Liedekerkse Federatie zienderogen ach- teruitkrabbelen. Na het einde van het voorbije sei zoen werd het hem te kras. Samen met de Nationale Bondsafgevaardiguclï 6fi deze van het Pajottenland, trok Rudolf naar Liedeker- ke. Deze stonden op het punt hun Federatie stop te zetten. Na een urenlange bespreking was de kogel door de kerk. Federatie Liedekerke zou met zijn 9 resterende ploegen de stap doen naar de Aalsterse Li ga. Meteen wordt de Aal sterse Federatie één van de sterkste van het land. Met vier reeksen zal de kompe titie 80-81 aangevangen worden, tenzij er nog een vrijdagreeks bijkomt. Er lopen immers geruchten, dat om verschillende spe lers en ploegen tegemoet te komen, een vrijdagkompe titie zou van start gaan. Dit om interne moeilijkheden van verschillende klubs te gen te gaan. Het is immers zo dat verschillende loka len, die slechts over één biljart beschikken, en een resem aan spelers bezitten, deze niet in kompetitie- vorm uitkomen. daar slechts zes spelers toegela ten voor een wedstrijd. De ze spelers vinden het nor malerwijs onbegrijpelijk dat zij nooit aan een tafel mogen verschijnen op kompetitieniveau. Het idee van de ijverige Golfbiljart- federatie-bestuursleden, mag dan ook hoopvolle verwachtingen stellen bij meerdere spelers en klubs. Geïnteresseerde lokalen en/of klubs kunnen hierom trent kontakt opnemen met voorzitter Rudolf Maes of secretaris Jérome Van den Abeele, Speckaert 9 te Le de. Tot slot zijn wij ook in het bezit gekomen van de transfertlijst van de uitge breide Aalsterse Federatie: Koszen laat Mare Schoon- ackers gaan naar BC Moor- sel. Geert Librecht naar BC Loebes, dat intussen de naam Turbo Car heeft ge kregen, Roger DüiïïCni naar BC Palace, de enige Aalsterse nieuwkomer, ontstaan uit BC Faber, Herman Cooman en Poly- dor Temmerman, eveneens naar BC Palace. evenals Jan Van Buggenhout, en tenslotte Frits Wamback, die terugkeert naar BC Cosmos. Jean-Pierre Steenhaut verlaat Hand in Hand voor BC Cosmos, terwijl Remi De Leeuw naar BC Kravael gaat. Kas seistampers laten Freddy De Thaey vertrekken naar Zandmannetjes, en Marcel Van Nuffel naar BC Cos- mos, terwijl Gilbert Eve- raert en Paul Dauwe vrij speler worden. De gebroe ders Rony en Rudy Van der Meerssche verlaten Zandmannetjes voor BC Corso. Bij BC Faber ver trekken Renaat Melken- beek, Rudy Roels, Willem Van der Borght en Jean Luyckfaseel naar nieuwe ling BC Palace en tenslotte laat Rupa Hugo Geerts naar BC Kravel vertrek ken. Van het deel Liede kerke: Paul De Backer en Willy Perdaens van Onder Ons naar BC Welkom en Willy Vorstermans van On der Ons naar BC De Leeuwkens. klub waar ook Jozef De Blander van Wel kom onderdak zal vinden. Freddy Saelens van Radij zen is de laatste in de rij. Hij verlaat Radijzen voor BC Cosmos. A.V.H.

De Voorpost | 1980 | | pagina 15