ean-Marie Pfaff houdt Rode Duivels overeind De maraton van Oscar Dierickx en Chris Soetewey op de voorposten Lucien Van Imi ede oude Mare Nijs bi] R.A.C. Excelsior Etienne Van der Helst in de tang Eddy Snelders: Lokeren of Beveren Anne-Marie Van Nuffel Verlaat Alain Verstraeten SK Sint-Niklaas Jose De Cauwer naar de Tour? De Voorpost VRIJDAG 20 JUN11980 SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Oendermonde. Tel. 052/21.40.60 Oscar Dierickx? Een beza digde jongeman. Kan ook moeilijk anders: woont in het pastorale Baarde- gem, liep school in Aalst en spitste zich pas na ge dane studies op het wiel rennen toe. Spietz, na een ren over 223 kilometer, bolde hij met breedopengespreide armen door de finish. Keihard heeft Dierickx voor dat resultaat moe ten vechten. Na 90 km. «ding» thuisrijder Bolle. nooit op gang. Intussen werd het voor Dierickx en Bolle keihard vechten om het tempo niet te laten stokken. Het keesje Havik sprong nog uit het peloton weg, doch bleek niet sterk genoeg normaal niet kan klop pen. Florent vertrouwde het echter niet. Daarom porde hij me aan om op de laatste helling te de marreren. De Zwitser leek niet al te fris, doch schijn bedriegt soms. Als iemand de zege verdien de in de profkoers te Terjo den, dan was dat Etienne Van der Helst. Wat de Sa- firman heeft gedaan om als triomfator door de finish te rijden, was gewoon fantas tisch. Hij was er niet bij toen een kopgroepje met onder meer Johny De Nul en de Wase Nederlander Richard Bukacki de wed strijd deed openbarsten. Maar Van der Helst kwam terug. De man die hem zeer goed steunde was Johny De Nul die vooraan zat doch lek reed en zich niet goed schiks bij die tegenslag neerlegde. Verscheidene ke ren demarreerde Van der Helst. Hij sloeg een kloof, doch «ouwe» Staf Van Roosbroeck en het andere IJsboerke Ronny Claes vochten als leeuwen terug. Etienne «mocht» niet win nen. Ten slotte geraakte Van Roosbroeck weg en haalde het. Etienne Van der Helst, die nog maar eens toonde wat hij kan, holde als nummer vyf over de streep. Hij had meer en beter verdiend. Alain Verslraeten, weg bij SK Sipt-Niklaas? (ar) Eddy Snelders. die zijn le gerdienst bijna achter de rug heeft en zaterdag in het huwelijk treedt, speelt vol gend seizoen niet meer voor Antwerp FC. Dat stond reeds enkele maan- rtf»n ocIpHpii vast Antwerp FC heeft de trar fersom op 6.5 miljoen b paald. Met Lokeren en B veren wordt druk ondc handeld. maar met gei - van beide klubs werd e» akkoord bereikt. De duivelsvan Guy Thijs lijkste doelschoten vertrok- le elf. Wat een talent men- strikt aan de gegeven richt- hebben woensdagavond ken van zijn voet. Mom- sen, wat een talent... René lijnen. Verheven is een nut- vooral taktisch uitstekend mens is op weg naar een Verheyen kwam pas later tige kracht en heeft dat in gespeeld. De match mond- «vaste plaats» in de nationa- op het terrein. Hij hield zich Rome ook getoond, de uit op een scoreloze draw en een finaleplaats tegen de \Westduitsers. j.Al kunnen de verdiensten van de akteurs niet genoeg londerstreept (al viel naar jons gevoelen Amerikaan Van der Eist lichtjes uit de toon), toch mag gezegd dat "Jean-Marie Pfaff in de cru- \ciale momenten de Rode jDuivels overeind hield. On- \ze nationale onbetwiste nummer één etaleerde zijn wereldklasseToen Grazia- j ni verraderlijk naar doel knalde, plantte Pfaff zijn vuisr tegen de bal en een I tweede kanjer werd in hoek- j schop gepuncht. De vrij schop van Causio werd I eveneens onschadelijk ge- maakt. Vooral de twee schoten van dichtbij en de j fikse duik in de voeten, ver hinderden «gemaakte doel- j punten». Wilfried Van Moer was een andere smaakmaker. Steeds maar geniepig aangetrapt en met onsportieve middelen bestreden, weerde Wilfried zich toch tot de laatste j zucht. Hij tackelde sportief I doch onvervaard, strooide oordeelkundig voorzetten rond, doch moest er na j pauze uit. Niet totaal leeg- gestreden, doch afgetakeld en geveld door de Italiaanse i waakhonden, die als door paniek werden gegrepen tel kens de «veteraan» aan de bal kwam. Ray Mommens werd, zoals verwacht, in de ploeg ge dropt om het middenveld te versterken. De 22-jarige Lebbekenaar die \>CC7 SC Lokeren voetbalt, moest de tegenstander opvangen en storen. Raymond beperkte zich niet tot deze ondankba re opdracht: de twee gevaar- Oscar Dierickx: eerste overwinning sinds hij prof werd. Doch wat voor een: hij zegevierde in een Konde van Zwitserland-etappe, (c) Dierickx is een knokker. Oscar, de plichtsbewuste om de vechtjassen in de Bolle was écht vermoeid. Een werker. Een onbe- werker, deed wat «baas» nek te vallen, taalbare ploegmaat. Een Florent Van Vaerenbergh man die zijn kansen voor bevolen had: er achter anderen kan opzij zetten, aan. «Niemand mag weg Oscar is aan zijn derde zonder dat een van de profjaar toe. Vooralsnog Safir-mannen erbij Hij kon niet aanklampen Vandaar...» 120 kilometer Na 120 kilometer bereikte Zeven overwinningen ir Oscar Dierickx op zijn zijn laatste seizoen air is,» eentje de finish. Op de amateur, dit jaar erep maakte hij nog geen en- had Florent gezegd. Het laatste klim schakelde hij laatsen in de Amstel Gok kele keer het zegegebaar. duo bleef naarstig door- naar een hogere versnel- Race en Gent-Wevelgem Spurten is niet zijn sterk- duwen, kapte een kloof ling en meteen kon Thier- Oscar Dierickx heeft be ste wapen. Plots is hij uit van een vol kwartier. Het ry Bolle het vergeten... wezen dat hij als brood de band gesprongen. In bleef wachten op de «Ik heb vroeger nog te- renner dubbel en dik zijr de Ronde van Zwitser- tegenaanval van Daniël gen die Bolle gespurt, en geld waard is. land dan nog wel. In Willems. Doch die kwam weet dus dat die man me De Westatletic te Winterthur ging naar Buerki. Anne- meisje haar persoonlijk re- Julien Michiels was even heeft Anne-Marie Van Naf- Marie finishte als nummer kord met twee centimeter, eens in Winterthur: hij liep fel en Chris Soetewey geen 'twee. Het Belgisch rekord staat als vierde door de finish var. windeieren gelegd. Chris Soetewey sprong het nog steeds op naam van de 800 meter. Zijn tijd wa.. De Erembodegemse won de 'hoogst. Met een wip van Anne-Marie Pira. Lang prima: 1.50.27. 800 meter in de uitstekende 1,89 meter liet ze alle kon- duurt het evenwel niet meer Kristine Staut tenslotte, tijd van 2.03.50. De felste kurrenten ter plekke. Alleen vooraleer Soetewey beter startte in de 400 meter hor tegenstand kwam van de de Nederlandse Sylvia Bar- doet. Chris hoopt dat ze op den. Ze was zesde in een Zwitserse Cornelia Buerki. lag (1.87 meter) bood enige de Olympische Spelen in tijd van 1.02.66. In de 1.500 meter waren de weerstand. Met die 1.89 me- Moskou een nieuw rekord rollen omgekeerd: de zege ter verbeterde het Wase vestigt. Jean-Marie Pfaff: wereldklasse Het nieuws is eindelijk die al een tijd lang zijn voor de mond maar had definitief: Mare Nijs te- diensten bij de geel- aan het begin van dit kende woensdagnamid- blauwen vervulde. Onder seizoen pech toen hij dag zijn overeenkomst trainer Bulatovic groeide door kwetsuur uitviel, die hem voortaan aan de hij uit tot een échte Toen hij daarna klaar- groenzwarte kleuren bin- libero en betekende vaak stoomde in de reserven, den zal. ook het spelbepalend keek hij vrij vlug naar een Reeds eerder op het jaar element. Zijn rushes op rode kaart op. Dat bete- was er al sprake van de doel vanuit de achterste kende het begin van het transfer naar die andere linie, zijn vaak «aandoen- einde van zijn carrière bij Sint-Niklase klub. Hij lijke» wijze van spelen Sint-Niklaas. Trainer Met de Tour de France in strijd voor de «berg- Intussen kan de vraag ge- slag of stoot, de Giro. Zijn m0cht zelfs weg tegen spraken toch wat tot de Willems had het immers zicht, is Lucien Van Impe punten». steld worden of Lucien konkurrenten waren al- een schappelijke prijs verbeelding van de Sint- niet zo erg bekeken op weer in zijn sas. Of de In de korte, doch lang van zijn stunt van 1976 kan lesbehalve figurantjes. (een half miljoen) als hij Niklase supporter. Hij een figuur met wisselend Ledenaar (Impe is ten makkelijke vierde rit pak- overdoen. Die Tour win- De Bretoen is gewoon maar in de Sint-Niklase groeide er uit tot een karakter. Sindsdien was slotte toch een deelge- te hij op «La Montagne» nen? We geloven er, eer- onklopbaar. Een plaats in regj0 bleef. Nijs is een ietwat kleurrijke figuur, er al sprake van een meente van Lede) naar het maximum van de lijk gezegd, niet in. Als je de top drie zit er voor zeer waardevolle speler nam ook nooit een blad mogelijke overgang naar de eindzege mikt, is een punten. Op de Kahlhohe, het tegen Bernard Hi- Lucien echter wél in. En vraag die hijzelf kan be- graaide de ontsnapte nault moet opnemen, de «bollekestrui» wordt antwoorden. Blijkbaar Willy Teirlinck de volle een superman, die bo- waarschijnlijk zijn onver- heeft Lucien de bergprijs buit mee, doch de spurt venop ook de steun van vreemdbaar bezit. De op het oog. Dat is althans voor de tweede plaats heel wat Fransen mee- beste klimmer blijft Van af te leiden uit de manier werd door Van Impe ge- krijgt, sta je voor een on- Impe nog wel een poosje, waarop hij strijdt: hij wonnen voor Mario mogelijke taak. mengt zich steeds in de Becci. Hinault won, bijna zonder Excelsior. De geruchter daaromtrent zijn eigen lijk nooit uit de luch> geweest. Sinds vorige woensdar is de zaak nu definitief Met Mare Nijs wil df nieuwe kampioen er tweede provincialer eet gok doen naar eer. plaatsje hoger op d' ranglijst. Dit zit er duidelijk in e dat is ook de bedoelinr- van o.a. public relation Cools en erevoorzitte Rudy De Man. A.G José De Cauwer is een pioen naar een Frans tenlanders. Nu Michel wordt die dag het natio- bescheiden man. Hij kent team. Eerst zag het er Laurent met de konditie naai profkampioenschap zijn plaats in het peloton, naar uit dat José uit de sukkelt, zou er dan toch gereden. Als inderdaad Hij staat naast de vedet- Tour zou wegblijven: het een plaatsje kunnen vrij- blijkt dat Laurent geen ten. Eerst als lijfwacht hemdeke is nader dan gemaakt worden voor De voet meekan, mag De van Hennie Kuiper in de het rokske en de bazen Cauwer. Uitsluitsel heeft Cauwer naar het ploeg Post, daarna mee opteren liever voor de José pas na volgende Frankfurt van Didi met de oud-wereldkam- thuisrijders dan voor bui- zondag: ook in Frankrijk Thurau. Het is geen geheim dat Alain Verstraeten liever weggaat dan bij SK Sint- Niklaas te blijven. De fa- nionplaats van de ex- KAVD-er kwam tijdens het voorbije seizoen in het gedrang, vandaar... Verstraeten, een flankver dediger* die zich offensief kan uitleven, werd vier jaar geleden door geelblauw bij KAV Dendermonde we gekocht. Keert hij naar de schaa— stal terug? Misschien wf al worden de gerucht- daaromtrent ontkend. H< dan ook, het is een feit d de Dendermondse kit zich niet in financiële avo turen stort en geen gek i 'bedragen tegen eventue - transfers aangooit.

De Voorpost | 1980 | | pagina 17