Plaatsen worden duur bij Lokerse S.V. Inschrijvingen voor de kursus van initiator Rudy Jansegers verlaat FC Baasrode Oostvlaamse voetbalklubs houden jaarvergadering Cornells en De Smet naar Eendracht Aalst School voor voetbaltrainers 3mt. S.IC! .K. Beve-1 gemeng-j 's - basis-1 mooi wein Met deze kern wil Lokerse SV brokken maken in het seizoen 1980-81. (dm) Opstopper van formaat voor de Baasroodse derde provincialer. Doeiman Ru dy Jansegers heeft immers het bestuur van deze klub medegedeeld dat hij niet langer lid wenst te blijven van de vereniging. Janse gers kwam drie seizoenen uit voor FC Baasrode. Hjj lag doorgaans aan de basis van de puntenwinst. Tij dens het jongste seizoen hield hij geregeld geelblauw overeind maar kon uitein delijk niet verhinderen dat de klub toch met de degra datie werd gekonfronteerd. Rudy Jansegers is ontegen sprekelijk een doelman met talent. Dat hebben heel wat tegenstanders ervaren. Als zesentwintigjarige heeft hij al een karrière van tien jaar kompetitievoetbal achter de rug. Eerst kwam hij uit met SK Lebbeke. Daar werd hij opgevist door Eendracht Aalst waarmee hij vier sei zoenen lang uitkwam en ge regeld lid was van het fanionelftal. Nadien stapte hij over naar K.A.V. Den- dermonde. Deze ploeg trok Jansegers aan ten definitie- ven titel. Thans is hij nog steeds lid van de Ros Beiaardploeg die hem trou wens na twee seizoenen ak- tieve dienst telkens voor een jaar liet overstappen naar FC Baasrode. Alhoewel hij al enige tijd van zin was FC Baasrode te verlaten, heeft hij toch wel vrij laat ter zake een definitieve beslis sing getrofTen. Aan KAV Dendermonde heeft hij thans voorgesteld zichzelf vrij te kopen. Zeker is het nog niet dat de Den- dermondse Eerste Provin cialer op deze wens zal in gaan, alhoewel dit uiteinde-, lijk logisch zou zijn. Trou wens geen enkele klub heeft er belang bij een eigen spe ler ook maar iets in de weg te leggen. Bovendien be schikt KAV Dendermonde zelf over een steengoede fa- niondoelman, Jean-Pierre Heyvaert. Hoedanook, Ru dy Jansegers is nog niet zin nens de schoenen aan de haak te hangen. Dit wil zeg gen dat hij bereid is zijn diensten aan te bieden aan een klub uit eerste of tweede provinciale. Wie dus in ex tremis nog een doelman wil aantrekken die in het verle den meer dan ooit bewees het te kunnen, weet metéén waar hij zich moet wenden. E.D.M. De kursussen voor initia tors van het seizoen 1980-81 zullen op zater dagvoormiddag georga- nizeerd worden in de ze ven centra van de Bonds- school voor de neder- landstalige taalrol te Ant werpen, Brussel, Loven- degem en Roeselare, voor de franstalige taal rol te Baudour, Brussel en Jambes. Zij zijn toegankelijk voor al de aangeslotenen, die ten minste 25 jaar oud zijn op 1.8.80, op voor waarde dat zij slagen in een ingangstest die tot doel heeft uit te maken of zij voldoende techniek bezitten om met kans op slagen de lessen te vol gen. Met het oog op de volgende sessie, zullen deze tests afgenomen worden in al de centra op zaterdag 23 augustus 1980 te 8.30 u. Het programma zal 93 lesuren omvatten. Het zal verspreid worden over twee periodes, gaande van 30.8.80 tot 13.12.80 en van 24.1.81 tot 11.4.81, dagen der examens inbegrepen. Te noteren dat het toe kennen van een diploma van initiator, bovendien ondergeschikt is aan het vervullen van een stage van één seizoen ten min ste in de schoot van een effektieve klub. Het staat de kandidaten vrij deze stage te verrichten gelijk tijdig met het volgen van de kursussen. Op het ogenblik van hun toelating tot de kursus sen, zullen de kandi daten: een schoolgeld moeten storten van 4.000 fr. op bankrekening nr. 559- 2595600-72 (PARIBAS) van de KBVB; een getuigschrift van goed zedelijk gedrag moeten voorleggen, evenals een medisch at test waarin de kandidaat geschikt wordt verklaard om deel te nemen aan de praktische lessen. Ze zullen eveneens zelf hun verplaatsingskosten moeten dragen en zor gen voor hun uitrusting. Voor de zeven centra van de. Bondsschool worden de kandidaturen inge- den eveneens gegeven in wacht tot 20.8.80 op het de paralelle scholen van Algemeen Sekretariaat Genk en Luik; de diplo- van de KBVB, Wetstraat ma's van deze scholen 43, bus 1, 1040 Brussel. worden erkend door de Identieke kursussen wor- bond. Het ziet er naar uit dat Eendracht Aalst geen bom geld zal te grabbel gooien. Het is biezonder stil op de transfermarkt. Een en ander betekent niet dat voorzitter Frans Daeleman en zijn mede werkers met de vingers zitten te draaien. Jos Cor- neiis, een speler uit de Anderlecht-school, doch gedurende twee seizoe nen aangesloten bij Union, waait naar de kei zerlijke stede over. De transfer geldt voor één jaar met optie. Een ande re nieuwkomer is Leo De Smet, een middenveldel die totnogtoe voor Liersi voetbalde. In dit geva betreft het een definitievi overgang. De Smet heef een kontrakt voor de duur van twee seizoenen ondertekend. Het kontrakt met Mama Neto Salvador, de zwart harige Braziliaan met de snor, is eveneens her nieuwd. Gehoopt word dat Salva eindelijk defini tief van zijn kwetsuren verlost is, zodat hij op zijr beurt enkele salvo's kan afvuren. nks staat oud-internationaal Prudent Bettens, de nieuwe trainer van Lokerse SV, rechts hulptrainer Emiel De Keyzer. issen beiden in de nieuwelingen die werden aangeworven, (dm) ikerse S.V. verzamelde in spelerskern voor een entje in de kantine. Van i gelegenheid werd ge- uik gemaakt om ook de ieuwe aanwinsten voor stellen. Het waren er ael wat. Niet minder an zes spelers werden angetrokken om onmid- ellijk de basis-ploeg te ersterken terwijl Luc 'an Doorslaer werd aan- jekocht als doublure 'oor Van den Bogaert. Jaarnaast werden nog Dirk D'hondt en Van Re- noortele weggehaald uit iet liefhebbersvoetbal te Sint-Niklaas. De plaatsen tullen dus bijzonder duur zijn bij Lokerse S.V. want net aantal afvloeiingen /vas eerder beperkt. Wat die aanwinsten be treft is men er bij Lokerse S.V. van overhuigd dat niet alleen kwantiteit maar ook kwaliteit werd aangetrokken. Spelers die in de afgelopen jaren een en ander bewezen hebben, over de nodige routine beschikken maar nog ver van de kaap der tig zitten zodat er nog niet aan uitbotten wordt gedacht. Aanvallers Opmerkelijk is wel dat uitsluitend aanvallers en middenvelders werden aangetrokken. Niet toe vallig de sektoren waar Lokerss ?en aderlating onderging. Denaeft ver trok immers naar F.C. Destelbergen en De Calu- wé verkoos Racing Gent, terwijl Forceville en Dul- laert ook naar een andere ploeg mogen uitkijken. In hun plaats kwamen niet minder dan vier aanval lers. De 25-jarige Ivan Van Rompaey is een cen trum-spits die werd weg gehaald bij K.V.Mechelen nadat hij voorheen furore had gemaakt te Wille broek. Als linkerspits werd de 24-jarige Patrick Van Renterghem van Ganda-Sparta aangetrok ken. Op de rechterflank zal normaliter Paul Van Driessche lopen. Een 28- jarige aanvaller waar men bij S.V. enorm veel van verwacht. Hij werd weggekocht bij Zottegem maar was de laatste drie seizoenen uitgeleend aan derde-klasser Oudenaar de waar hij een vaste waarde was in de basis- ploeg die trouwens kam pioen speelde. Wat de aanval betreft werd ten slotte ook de 22-jarige Danny Goyvaerts aange trokken die vorig seizoen aktief was bij F.C. Boom. Ook voor het middenveld werd zware versterking aangevoerd. Jaak De Ca- luwé zal normaliter ver vangen worden door Pe ter De Maer. Deze 23-jari- ge middenvelder heeft in het afgelopen seizoen in druk gemaakt bij Olympic Gent. Hij werd be schouwd als de beste speler in tweede provin ciale. Als extra-verster king werd Bernard Olle- visr «snGevoerd. Deze stevige speler is afkom stig uit leper, verbleef meerdere seizoenen bij Waregem, waarna hij overstapte naar F.C. Brakel. Dat Prudent Bettens de nieuwe trainer wordt van Lokerse S.V., is reeds ge ruime tijd geweten. Min der bekend was evenwel het feit dat hij zal geassis teerd worden door Miel De Keyzer die jarenlang in de verdediging van Standaard Lokeren speelde. Verdediging Alles wijst er dus op dat aan de verdediging van Lokerse S.V. niet zo erg veel zal gewijzigd wor den. Doelman Van den Bogaert blijft ongetwij feld de onbetwiste nr. 1 maar nu met Luc Van Doorslaer als doublure, want Danny De Page ver trok definitief naar Lebbeke. Aan de achterste lijn met Van Rumst, Ott, Claude Van Bocxlaer en Everaert zal evenmin erg veel ver anderd worden. Meteen staat een voltallige ploeg op papier. Toch staan nog heel wat spelers te drummen om een plaats je onder de zon te ver werven. In de eerste plaats Alex Van Bocxlaer en Michaël Van Bocxlaer die inmiddels volledig hersteld is. Yvan Van Kersschaever en Jules Kint zijn er ook nog altijd bij terwijl Jef Dupont on getwijfeld nog aan de bak komt. Daarnaast zijn er nog de jongeren ZC3;5 Cis ge broeders Zaman, Schal- kens en De Kerf terwijl ook de jeugd met Wit- toeck, De Smet en Per- mentier zich stilaan komt aanmelden. Van het goede teveel? Prudent Bettens beseft maar al te goed dat een uitgebreide kern ook pro blemen inhoudt. «Het zal er vooral op aankomen de spelers die naast de ploeg staan, te blijven motiveren,» meende Pru dent. «Vorig seizoen heeft men bij Lokerse trouwens ervaren dat een kompetitie niet met elf spelers wordt gespeeld. Het was voldoende dat Denaert en Everaert uit vielen om uit het titelde- bat gesloten te worden. Daarom is het vooral be langrijk dat we een vrien denkring kunnen vormen met de kernspelers, zodat ook de invallers het ge voel hebben dat ze erbij horen en meteen men taal in orde zijn als ze moeten invallen. Indien we die kameraad schap kunnen aanhou den, mogen er voor de rest geen problemen zijn, want het spelerpotentieel is zowel kwantitatief als kwalitatief meer dan voortreffelijk.» Zo te zien heeft Prudent Bettens het getroffen bij Lokerse S.V. Temeer daar Antoine De Nul, die als voorzitter van de beheer raad vervangen werd door Gustaaf Van Buvn- der, toch wel uitpakte met een verrassende ver klaring. «Ons eerste streeïCCS: :s vermij den van de degradatiezo ne», stelde Antoine. Toch Lokerse SV stelde de nieuwe aanwinsten voor. (dm) Op zaterdag 21 juni heeft om 10 uur de jaarlijkse algemene vergadering van de Oostvlaamse voetbalklubs plaats in het Casino te Gent. Tevens worden de leden voor het provinciaal komitee en de «Beperkte Algemene Vergadering» verkozen. Het is waarschijnlijk dat het gewest Schelde en Leie nieuw en jong bloed in het provinciaal komi tee pompt: de heer Eddy Loterma'n tot eind vorig seizoen scheidsrechter in Eerste Provinciale, mikt naar de vakante plaats. Hij kreeg tijdens de ver gadering van de streekkiüuS het vertrou wen als kandidaat-lid. Gewoonlijk sluiten de an dere gewesten zich hier bij aan, het zou slechts logisch zijn als dat ook nu gebeurt. Met Loterman komt er meer jeugd en dynamisme in het komi tee dat momenteel een kransje is van meestal oudgedienden. Wat de agenda van de vergade ring betreft, kunnen we kort zijn: alles is op de traditionele leest ge schoeid: eerst is het luis teren naar een toespraak van PK-voorzitter Gaston Baetens. Daarna volgden de verkiezingen en is er een causerie door de h. Gilbert Dermaut, voorzit ter van de Provinciale Scheidsrechterskommis- sie. Het jaarverslag van het Provinciaal Komitee dient goedgekeurd en se- kretaris Van Renterghem leest het verslag over de iaarwerking van de scheiuSrschiêfSkOTïrrus- sie voor. Er worden di ploma's uitgereikt, het re glement van de eindron den goedgekeurd en An toine Gobert, tweede on dervoorzitter van het Uit voerend Komitee houdt een toespraak. Aan het eind van de bijeenkomst zullen de uitslagen van de verkiezingen worden medegedeeld. Sportleven heeft intus sen het jaarverslag van het P.K. gepubliceerd. Snuisterend in de statisti sche gegevens vonden we enkele interessante details. Tijdens het sei zoen 1979-80 telde Oost- Vlaanderen 263 klubs. Dat is vier meer dan in 1978-79. Voor de kompe titie 1980-81 zijn vijf nieu we klubs aanvaard. Twee verenigingen fusioneer den: voortaan bestaan SK Ledeberg en Sporting Gent niet meer, beide klubs gaan onder de be naming 5.K. Sporting Gent scheep. Er werden 493.566 boe tes opgelegd. Vorig sei zoen bedroeg het aantal 385.800. Negen spelers liepen een schorsing voor onbepaalde duur op wegens slagen aan scheidsrechters. Het is veel, maar dan toch vier minder dan 12 maand tevoren. Zeven toeschouwers kre gen langdurig terreinver bod. Vijf ervan gingen zich te buiten bij jeugd wedstrijden. Nog eens acht supporters mo gen voor onbepaalde tijdi minimum drie jaar, naar geen enkele match gaan kijken. Zes van de acht begingen hun «helden daad» (slagen aan de refs) ter gelegenheid van jeugdmatchen: verbolj gen vaders of broers? He( wordt de hoogste tijd dat sommige fans beginnen ts rsiciiveren en niet aan het kloppen en schoppêïj slaan wanneer de scheidsrechter weer wal verkeerds heeft gedaan.. Dirk debi pech heefi zege Zele de s was Osca de i loop Een zege in d< land rijft, weei rhus para frietl Patri fieke Van naar zoal: teur De niet er v vooi mac kopi zege wel een onverwachte stellingname in een ploeg die zwaar gekocht heeft op de transfer markt. Maar enige toe lichting maakte die stel ling wel aannemelijk. «Na vijf jaar eerste pro vinciaal hebben we erva ren dat het een bijzonder moeilijke reeks is,» ging Antoine verder. «Titel en degradatie liggen er soms verrassend dicht bij elkaar. Wij willen dan ook vooral de drama's ver mijden die we in de afge lopen jaren hebben mee gemaakt bij meer gere- putterde clubs dan Loker se S.V. Natuurlijk hopen we zo lang mogelijk mee te draaien in het titelde- bat en als de titel binnen bereik is, zullen we niet aarzelen om toe te tasten. Bevordering blijft im mers nog altijd ons streefdoel.» Oefenprogramma Bij Lokerse werd even eens reeds een uitge breid oefenprogramma uitgewerkt. Kwestie van de nodige samenhang te brengen in de ploeg en het uittesten van de meest aangewezen ba sis-opstelling. Vooral dit laatste aspekt zal belang rijk zijn want meerdere aanwinsten kunnen in principe op diverse plaat sen ingezet worden. De trainingen worden reeds hervat de eerste zondag van juli onder lei ding van Miel De Keyzer. Oe definitieve start is voorzien op 22 juli. In die week wordt iedere dag getraind, waarna zal overgeschakeld worden naar drie trainingen per week en dit tot het einde van de maand augustus. Op 26 juli speelt Lokerse S.V. zijn eerste oefen wedstrijd op Deinze, op 30 iuli wordt qevoetbali tegen W.S. Lauwe terwijl op 3 augustus de eerste wedstrijd voor de Beker|rr van België voorzien is.!e{ Op 6 augustus wordt F.C.' Destelbergen bekampt, p^[s terwijl niemand minderp dan eerste klasser S.V.^°°n Brugge op 15 augustus'^f naar Lokerse komt St.-Niklaas en S.K. ren (telkens een de ploeg invallers - basis-|u'[K spelers) zijn respektieve-saf°r lijk op 20 augustus en 28sc augustus te gast. waar W.V._,. feest

De Voorpost | 1980 | | pagina 18