Daar is Peter Van Huffel Daar is v Dirk Heirweg Idirk heirweg en oscar DisricRx EDDY COPMANS DE STERKSTE Peter Van Huffel met voorsprong j Beroepsrenners Dirk Heirweg eerste seizoenzege Johny De Nul maakt het waar Liefhebbers te Belsele Waas Liefhebbers i 'BWUM* i Gerrit Van Gestel wint Junioren Ferdi Dierickx doet het De'Vóbrpóéf'-1 206.1980 - 19 ongetwijfeld bald rwijl irsteL ekerfeestvreugde op Zele Hei- PP kant waar er62 deelne- mnt'fmers opdaagden. Michel Pollentier was zowat de qw voornaamste deelnemer ^t' buiten dan natuurlijk alle c j/streekrenners. Een span nend kijkstuk is het niet geworden. Feit is, dat asis Dirk Heirwe9 de or9an'" eve-Satoren dan toch een ge- 2Ó schenk heeft gegeven waardoor de vele Zeie naars gelukkig huis waarts konden trekken omdat een kind van de streek gewonnen had. Voor de rest was het een mooie en warme dag met weinig koersgenot. Vroege aanval I JWe willen nu precies de ^zege van Dirk niet mini- malizeren. Die knaap l heeft het verduiveld knap jgedaan. Zo knap zelfs, - 'dat er op het einde heel wat spanning instak om dat zijn vele pogingen in de laatste kilometers steeds in de kiem werden Beroepsrenners te Zeie .V.L gesmoord. Herhaaldelijk had Heirweg gepoogd zijn medevluchters van zich af te schudden maar die kleppers wisten ge noeg welk vlees er in de kuip stak, dus.... Maar laten we eerst van vooraf beginnen. Van die 62 vertrekkers was voor velen te warm. Een vroege uitval van de Nederlander Peter Godde in gezelschap van zijn landgenoot Freddy Van Dongen stak het vuur aan de lont. Diezelfde Godde zit werkelijk in vorm, want te Belsele Waas vo rige woensdag, kon men hem pas in de laatste ki lometers van de zege weghouden. Nu op de Heikant, wilde hij er blijk baar vroeg aan beginnen. Na 60 km viel alles te herdoen. We willen on derstrepen dat streekren- ner Johny De Nul steeds maar in de voorste gele deren was te bespeuren en duidelijk naar Zele was afgezakt om een palm te grijpen. Toen zich dan 23 renners kon den loswerken mochten degenen die niet in die trein hadden plaats geno men een ticketje huis waarts kopen. Dus bleven er 23 kans hebbers over. Voor Francois Caethoven scheen de hemel in te storten wanneer hij voel de dat een bandje leeg liep. Na herstelling en een nijdige achtervolging kon de Zeelse renner evenwel, natuurlijk aan gemoedigd door een he le schaar supporters, aansluiting krijgen. Ruim vier minuten Dat die koplopers het meenden, kan afgeleid worden uit het feit dat op een bepaald moment de voorsprong op onze chrono ruim vier minuten aanwees en het voor de achtervolgers zo klaar als een klontje was dat de wedstrijd zijn ontknoping had gekregen. Op 15 km van de streep probeerde Dirk Heirweg het eens, kon niet losko men en moest terug postvatten in de groep. Maar daar liet de poulain van Fred De Bruyne het niet bij. Er volgde een andere poging, en zo tot viermaal toe. Telkens moest Dirk ondervinden dat men hem de zege niet gunde. Kost wat kost wil de de Zeienaar weg en de spurt niet afwachten. Tot Tony Houbrechts enkele meters kreeg. Daarbij slo ten Maurice Van Heer, Luc Raes en Dirk Heirweg aan. Ook Jonkers kon nog aanpikken en toen viel er een kloof. Meteen waren we in de slotfaze gekomen. Nog acht kilo meters moesten afge legd. De finale was ont ploft en vooraan bewoog Dirk Heirweg hemel en aarde om alleen toe te komen. Hij flitste als een pijl uit een boog weg om met tien seconden voor sprong op Luc Raes te Dirk Heirweg: eerste seizoenzege voor eigen fans te Zele-Heikant. (c) Dirk Heirweg, sinds zijn debuut als prof meer pechvogel dan renner, heeft zijn eerste seizoen zege binnen. Hij reed in Zele op zijn eentje naar de streep. In Wielsbeke was hij achtste. Oscar Dierickx won voor de eerste keer in zijn loopbaan als broodrijder. Een blikvanger van een zege dan nogwel: als je in de ronde van Zwitser land een etappe binnen rijft, verwekt dat meer weerklank dan een pyr- rhusoverwinning in een parade rond de frietkramen. Patrick Lerno, een speci fieke kermiskoerser doet het eveneens, prima: hij won in Wielsbeke de spurt voor de tweede plaats achter de door Pol- lentier beschermde weg loper Herman Beyssens en finishte als tweede in terjoden. Jan Bogaert vindt stilaan zijn plaats in het peleton tweede in Brussel-lngooi- gem en zesde in Kotem. Sterke Jan komt er. Joh ny De Nul onderstreepte zijn goede konditie met een derde prijs in Kotem, een derde prijs in Terjo den en een 12de plaats in Brussel-lngooigem, wed strijd die over meer dan 200 km liep. Voor Etienne Van Der Helst stak er te Terjoden een vijfde prijs in en Ri chard Bukacki toonde zich zeer regelmatig: vijf de in Koksijde, negende te Terjoden, 15de in Bon heiden. Ronny Van de Vijver blijft bescheiden zijn weg gaan: negende in Brussel-lngooigem, tiende te Wielsbeke, 20ste te Kotem. Voor Al- bert Van Vlierberghe werd het in Kotem een negende prijs en te Kok sijde bolde de ouder domsdeken als 20ste over de streep. Ook Etienne De Beule komt weer overeind na een zeer zwaar voorsei zoen en een uitblinkers- rol in Milaan - SanRemo: elfde in Kotem en 21ste te Terjoden. Luc De Grau we, stilaan beter ingebur gerd bij de profs, was in Terjoden 13de en in Brus sel-lngooigem 24ste. Nog meer streekrenners werden in eigen land bij de prijzenwinnaars geno teerd: Etienne Van der Snickt 14de te Koksijde, Ghislain Van Landeghem 15de in Wielsbeke, Etien ne De Wilde 16de in Ko tem, johnny Van der Ve- ken 20ste te Wielsbeke, Frank Arijs 20ste in Kok sijde, en Frans Van Vlier berghe 23ste te Terjoden en 24ste te Kotem. winnen. Marc Moens won de spurt van Emiel Gijse- mans. Terwijl Mare Goossens zich de snelste toonde van vier en Jan Bogaert de spurt van de groep won. Uitslag 1. Dirk Heirweg de 146 km in 3.24 uur. 2. Luc Raes op 10 seconden 3. Maurice Van Heer 4. Tony Houbrechts 5. Jan Jonkers NI 6. Mare Moens op 35 sec. 7. Emiel Gijse- mans 8. Mare Goossens 9. Francois Caethoven 10. Eric Thoelen 11. Jozef Gij- semans 12. Jan Bogaert op 40 sec. 13. Johny De Nul 14. Hendrik Caethoven 15. Romain Steel 16. Philip Anderson 17. Beny Ver meulen 18. Jozef Devits 19. Ghislain Van Landeghem 20. Lieven Klaassen NL We kregen natuurlijk een uiterst gelukkige winnaar te Heikant. Een zege die voor Dirk overwelkom was. te meer omdat hij er toch hard voor had moeten werken. Wel vijfmaal ben ik wegge sprongen maar telkens kwam men mij halen Ik moest steeds maar herha len. Tot dat ik een gat kon slaan wat voor mij een zo veelste Stimulans betekende om nog wat harder op de pedalen te duwen met na tuurlijk het gekende gevolg. Een zege die een Tourselec- -tie kan afdwingen? Laat het ons hopen, want uiteindelijk moet ploeglei der Fred De Bruyne uit een kern van 15, een definitieve selectie op het voorplan brengen. Ik heb hier van daag te Zele bewezen terug de vorm te hebben. Dirk Heirweg is aan zijn negende overwinning als prof, zijn eerste van het sei zoen. Voor eigen publiek. en dsn smsski êë'n overwin ning dubbel zo heerlijk. Dirk is aan zijn derde prof jaar toe. Wegens kwetsuren kon hij zich dit seizoen nog niet in de belangstelling fiet sen. Laat ons hopen voor gans sportief Zele dat die overwinning op Heikant de volledige doorbraak gaat betekenen voor een renner waar zeker klasse inzit. EMIEL DEVE LIEFHEBBERS TE KIELDRECHT Van de ene overwinning naar de andere rijden zoals destijds bij de ama teurs, zit er voor Johny De Nul .vanzelfsprekend niet in. De konkurrentie is er veel steviger en het is vooral optornen tegen de machtsblokken. Johny is kopman, doch eerlijk ge zegd: de ploeg die rond hem gebouwd werd, kan bijvoorbeeld niet verge leken worden met Safir of IJsboerke om er slechts twee te noemen. Vandaar dat de Schoon- aardenaar al eens een keertje als eenzaat de poot moet inbeuken. Een en ander belet niet dat De Nul het waar maakt. In Kotem was hij derde. Hij won de spurt achter het duo Den Her- tog-Scheers. In het Erem- bodegemse Terjoden werd het opnieuw een derde prijs. Hij moest slechts de op de solotoer rijdende Staf Van Roos- broeck en Ronny Naets laten voorgaan. Brussel- lngooigem leverde een twaalfde prijs op. Wie zegt meer en beter? En weten dat Johny meer dan op zijn beurt met pech heeft af te rekenen. In Terjoden kwam die derde plaats er immers nadat hij lek reed... Eddy Copmans was uit Lille gekomen om al de Waaslanders eens een pandoering te geven. Voeg daarbij nog dat Eric Staes, tweede werd en men kan zich indenken dat de organisatoren te Kieldrecht het meeste geld aan «vreemden» dienden uit te betalen. Maar dit deerde niet, om dat men een wielerwed strijd organizeert om koers te zien. Als de sterkste wint stemt dat iedereen tot vreugde. Zo ook te Kieldrecht, waar in de laatste ronde Eddy Copmans zich nog fris genoeg voelde om van een tienkoppig groepje weg te gaan om met voorsprong te win nen. Eric Staes was aan een nijdige achtervolging begonnen maar strandde op 100 meters van de winnaar. In feite viel de beslissing halfweg toen tien renners zich konden losrukken. Het waren Ed dy Copmans, Eric God dart, Alfons Van Geel, Eric Staes, Dirk Galle, Guido Haentjens, Rony Leemans, Mare Groot- jans, Ludo De Vos en Dirk Dingemans. Wie niet op de boot zat was onherroepelijk geklopt. Spijtig kwam een valpar tij die wedstrijd dan nog ontsieren. Hierbij dien den Freddy Luyckx en Freddy Segers naar de kliniek te worden overge bracht. Dit duo maakte deel uit van de achtervol gende groep. Hoe uiteindelijk de eind strijd dan is tot stand ge komen hebben we in on ze inleiding beschreven. deve uitslag 1. Eddy Copmans (Lille) de 110 km in 2.45 min. 2. Eric Staes, 3. Guido Haentjens, 4. Rony Lee mans, 5. Ludo De Vos, 6. Dirk Dingemans, 7. Mare Grootjans, 8. Dirk Galle, 9. Alfons Van Geel, 10. Eric Goddaert, 11. René Haash, 12. Rudy Buelens, 13. Rudolf Sohier, 14. Gerrit Verhelst, 15. Frans Tilburg, 16. Emiel Van Daele, 17. Ludo Verdijck, 18. Dirk Pijl, 19. Alfons Kennis, 20. Patriek Janssens Peter Van Huffel heeft lang naar de goeie kondi tie moeten wachten. Lan ger dan hij had gewenst. Maar de Hammenaar staat weer paraat. Tegen slagen remden hem, en als hij dan toch mee vooraan was, zaten snel lere jongens op vinken slag om hem een loer te draaien. Peter heeft zijn eerste seizoenzege beet. In Belsele maakte hij er in de finale een soloren van. Daniël Schuddinck was in Lede tweede. Derde plaatsen waren er voor Peter Van Duyse in Belse le, Eddy Van den Abbele te Zelzate, Jean De Bondt te Denderleeuw, Johnny Van de Kerckhove te Wet- teren en Guido Haentjes in Kieldrecht. Rudi Baeyens was in Ne- der-over-Heembeek vier de en Johnny De Dobbe- laer vijfde te Lede. Voor Frankie Wielandt stak er te Belsele een achtste prijs in. Willy De Backer was achtste te Bornem en 20ste in de Sterfinale te Aartselaar. Dirk Clauw was in Kieldrecht achtste en Dirk Claus achtste in Wetteren. Erik Bonnae- rens was negende in Zelzate. Tiende prijzen noteerden we voor Freddy Luyckx in Belsele, Hans D'Haese te Denderleeuw en Erik Goddaert te Kieldrecht. Rudi Geerinck bolde in Wetteren als nummer elf over de streep en Alfons Dierickx was elfde in Zel zate. Luc Colijn, een beet je de gevangene van het peloton, finishte in de Sterfinale te Aartselaar als twaalfde. Twee zij gaaien voor Emiel Van Daele: twaalfde te Belse le en 16de te Kieldrecht. Luc De Bode was in Zel zate 12de en ook Roland De Bisschop pakte een 12de prijs. In Dender leeuw werd Patriek Van de Voorde als nummer 12 afgevlagd en in Bor nem was Pat 16de. Sil- veer Van Gijsegem was 13de in Lede. Twee prij zen gingen naar Beno Michiels; 13de te Dender leeuw en 14de in Lede. Luc Lemmens koerste in Neder-over-Heembeek naar de 14de plaats en Gerrit Verhelst was 14de in Kieldrecht. Lode Beeckman eindigde 14de te Sint-Pieters-Leeuw. Peter Van Huffel heeft zich als in zijn goede da gen onderscheiden. De man uit Hamme heeft trouwens te Belsele een schitterende wedstrijd gereden en kon zich op het einde loswerken om met voorsprong te winnen. Voor Peter zijn nu wel degelijk de zwarte dagen achter de rug. Er waren immers toch nog 62 renners overgeko men om 114 km af te leggen of een totaal van twaalf ronden. In de eerste kilometers waren heel wat pogingen te noteren maar niemand kon het klaarspelen om buiten schot te blijven, tot dan na een zoveelste demarrage drie renners aan de leiding kwamen. We willen ook nog vertel len dat er van de 62 ver trekkers op dit moment nog amper 25 overgeble ven waren. De rest had voortijdig zijn koffers W«W Liefhebbers te Eksaarde gepakt. Van die overgebleven kanshebbers ging John Moss, de Amerikaan die in St. Niklaas woont, in gezelschap van Rony Leemans en Peter Van Huffel aan de haal na on geveer 60 km. Een ronde later, in de ze vende van de twaalf af te leggen, trokken Bert Cos- termans, Marcel Omloop, Ruud Van der Rakt, Gus- taaf Van Leuven en Fran- ky Wielandt op zoek naar de leiders en kregen na een nijdige achtervolging aansluiting. Wat ons met een acht leiders bracht. Niettegenstaande Franky Luyckx, Emiel Van Daele, Luc De Caluwé, René Oeyen en Antoine Ste vens hemel en aarde be wogen om bij de eersten te komen zijn ze daarin niet geslaagd. Op vijf kilometer van de einde demarreerde dan een uiterst sterk rijdende Peter Van Huffel. De Hammenaar kon een kloof slaan en bleef bui ten schot zodat hij met 15 seconden voorsprong het pleit won voor de Ne derlander Ruud Van Der Rakt. EMIEL DEVE Peter Van Huffel behaalde in Belsele zijn eerste seizoenzege. (dw) De man uit Oostmalle Ger rit Van Gestel had in de laatste ronde nog genoeg re serves om zijn mededingers te verschalken. Vandaar dat hij als winnaar kon opgeschreven worden in die uitgave te Eksaarde - Lokeren waar 55 renners hun rugnummer kwamen afhalen. Een echt boeiend koersver loop is het bepaald niet ge worden. Misschien wel. om dat te vroeg de beslissing viel op het moment dat zich dertien renners losrukten. Die kleppers gingen zo sterk van leer dat men aan ach tervolgen niet hoefde te denken. Dit werd dan ook wel in de hand gewerktn omdat men niet onmiddel lijk reageerde en vooraleer men de ernst van de toe stand ging inzien het te laat geworden was. Van dit konprnenip viol Dirk Van Kerkhove weg, na pech, zodat uiteindelyk 12 kanshebbers overbleven. In de laatste kilometers ging Van Gestel er onweerstaan baar vandoor om het pleit te winnen voor Eric Van De Perre DEVE Uitslag 1. Gerrit Van Gestel de 108 km in 2.32 uur. 2. Eric Van de Vandeperre 3. Alfons De Craene 4. Marnix Taghon 5. Marijn Geurs 6. Roger De Beu- ckeiaer 7. Jan Verbeken 8. Patriek Coquyt 9. Luc De Caluwe 10. Jean Blom- maert 11. Patriek Swinnen 12. Jacky De Laet 13. Jean Pierre Dolfen 14. Jos Van Springel 15. Alfons Die rickx 16. Walter Blancquaert 17. Patriek Celis 18. Eddy Derwedu- wen 19. Jean Marie De Rnr. Wilton nnnan.a Ferdi Dierickx deed het: hij won in Sint-Jans-Mo- lenbeek.fc Peter Van den Broècke finishte even eens erg dicht: tweede in een tijdrit te Waarschoot waar 66 juniores een rug nummer afhaalden, en vierde in Erembodegem. Lieven Brackman trok naar het Brabantse Perk en kwam met de derde prijs naar Aalst. Dirk Heir weg h zocht het erg ver van huis, doch het loon de de moeite: in Neuvil- les bolde hij als nummer drie over de streep en eens als elfde. Voor Pa triek Van Wetter werd het in Kruibeke een vierde prijs en Stefan Van Leeu- \A»o oinHinHo to CoKoll.-. belle als vierde. In Neu- villes was Ronny Weste- linck vierde. Danny Janssens, vijfde te- Schepdaal, Karei Van Goethem, zesde in Krui beke, Ronny Mettepen- ningen, vijfde in de tijdrit te Waarschoot en zesde te Nederhasselt, Rudi Van Impe, zesde in Fras- nes-lez-Gosselies en ze vende te Nederzwalm, Bruno Vehent, zesde in Nederzwalm en Frankie Spaerkeer, zesde te Schellebelle, fietsten zich eveneens in de kijker. In Kruibeke was Patriek Van Hul tiende en voor Mare Van Lierde werd het in Erembodegem eveneens aan tiortHo rvriie

De Voorpost | 1980 | | pagina 19