Gaston De Hauwere Nationaal Veteranenkampioen Meer leven na dan tijdens de wedstrijd f DE CLERCQ EN DE BERG Voor de derde maal Nieuwelingen In Stekene-Berg: DANY VERHEVEN MET VOORSPRONG Patrick Lerno in de schaar Luc Colijn en De Wilde: Auvergne Andre kerremans wint - fO'.; }»>3,<vV/ 3 - 20.6.1980 - De Voorpost Vorige week, ten overstaan van 37 konkurrenten, wist Gaston De Hauwere uit St. Gillis Dendermonde te Groot Bijgaarden voor de derde maal beslag te eggen op de nationale titel bij de veteranen wielren ners. Gaston legde de 85 km af in 2u11 min en ging hiermede precies 1 min. Pierrot De Wit vooraf, die zelf Pierre Kumps in een nijdig spurtje van de tweede plaats hield. Een derde driekleurige trui voor de St. Gillissenaar die voorheen reeds in 1977 en 1978 op de trui beslag legde. Hiermede zal men in de mening verkeren dat Gaston De Hauwere zich vorig jaar heeft laten ver rassen. Mis. In 1979 gin gen de nationale en ook de wereldkampioen schappen voor de vetera nen gewoon niet door, omdat de zo noodzakelij ke sponsor niet kon wor den gevonden. Eigenaar dig als men weet dat we kelijks wedstrijden plaats hebben. Ten bewijze hiervan: de nieuwe natio nale kampioen behaalde in de titelstrijd zijn ne gende palm van het sei zoen en in het totaal bol de hij reeds 65 maal als eerste onder de span doek. Uiteraard is Gaston De Hauwere ook nog de heersende wereldkam pioen in zijn federatie. In 1977 won hij immers naast de driekleur ook de regenboogtrui te Groot- Bijgaarden, de bakermat van de veteranen - wie lersport. In 1978 verde digde hij zijn titel in Luxemburg, en ook hier was Gaston De Hauwere de snelste. Gaston hoopt nu maar dat er dit jaar ook opnieuw een organi sator en vooral fondsen gevonden worden om een nieuw wereldkam pioenschap op te zetten. Het ligt voor de hand dat hij hoopt ook hier voor een derde te kunnen zorgen. Gaston De Hauwere, woonachtig aan de Van Langenhovestraat 226 van de Dendermondse deelgemeente St. Gillis, wordt op 10 december 1980 53 jaar. Op 18-jarige leeftijd, zij het dan buiten medeweten van zijn ou ders, ging Gaston De Hauwere zich door het land heen met de beste liefhebbers meten. In die periode was hij goede maatjes met Germain De- rijcke, die hij zelfs wei eens in de spurt wist te verrassen. In 1954 was Gaston o.a. oefenmaat van Fons Van den Bran- de, die precies in voor noemd jaar voor de ron de van Frankrijk werd aangewezen, selectie waarop de St. Gillisse naar zelf in stilte had ge rekend. Een jaar later werd zijn beloftevolle wielercarrière bruusk af gesloten ingevolge een zware valpartij. Meer dan 20 jaar later begon hij er opnieuw aan. Via de wie lertoeristen kwam hij in kontakt met de erkende veteranenwielerbond. Dit bracht hem dan in kennis met de Brusselse Omer Van Molle. Werd 1976 een testjaar, een sei- zoentje later stond Gas ton De Hauwere er. Hij liet in dit jaar 18 overwin ningen optekenen waar onder deze in het kam pioenschap van Oost- Vlaanderen te Meerbeke en van België te Groot- Bijgaarden, en om de kroon op het werk te zet ten de wereldtitel die te St. Agatha Berchem werd betwist met o.m. aan de start de Fransman Delfor- ce, de Italianen met Giu seppe Saleze en Pierro Ruffini destijds knecht van Fausto Coppi, de Ne derlanders met de geken de Van Os. Ook in 1978 zwaaide Gaston De Hau were 20 maal met de ze- gebloemen. Uiteraard kan in vraag worden ge steld of de St. Gillisse veteraan niet reeds vorig jaar voor de derde maal nationaal en wereldkam pioen zou zijn geworden zo de wedstrijden wel waren georganiseerd. Hoe ook, sinds vorige week heeft Gaston De Hauwere alvast zijn der de driekleurige trui bin nen. Toch wel een prach tig resultaat voor deze wielrenner, die na meei dan 20 jaar onderbreking tot zijn oude liefde terug keerde en enkel door zijnl wilskracht en doorzet-l tingskracht er is in slaagd zo sterk terug tt komen. De manier waar- op deze veteraan voor di wielersport leeft, makei zijn overwinningen noi mooier. Gaston De Hau^ were, 53 jaar bijna is vooi alles een liefhebber ge bleven. De sport om dt sport, wat niet van iedere «liefhebber» kan gezegd worden. C.V. ceerd les va JUNIORES TE KRUIBEKE Met 33 kwamen ze aan de Star? te Stekene. Vooral de sterkè deiegaiic Wase beginnelingen (in zonderheid Stekenaars) vielen op. Lang duurde het niet vooraleer een eerste ontsnapping werd geboekt. Onder impuls van klasbak Wim De Smet, viel immers van bij de eerste ronde een lichte kloof, die slechts door Dirk Hendrickx werd overbrugd. Zodoende be gonnen ze de derde ronde met deze twee renners aan het kommando. Meteen een startsein voor een vreemde klimatologische gril gepaard gaande met re gen. wind en zelfs hagel. Dit koelde natuurlijk de strijdlust van de twee moe digen in hoge mate, zodat ze dra werden vervoegd door Rudi Saelens, Franky Weemes, Rikkie Dela Ruelle, Luc Timbreur, Jan Van Immerseel en Franky Matthijssens. Achter deze achtkoppige leidersgroep maakten heel wat jongelingen kennis met het onzachte asfalt van de Stekense baantjes. Eerst gingen Van de Voorde en Van Aert tegen de keien, en vervolgens vielen Peer- segaele, Vereecken, Kerse man, Van Himste en De Clerq. Laatstgenoemde mocht hierdoor zijn aan spraak op een mogelijke overwinning totaal ver geten. De zegepalm viel integen deel de nieuwbakken nieu weling uit Waarschoot. Luc Timbreur ten deel omdat deze gemakkelijk baas bleef over zijn zeven gezel len in een incidentrijke sprint. Voor de tweede plaats werd dan ook nog menig woordje «gepraat» na de aankomst. De oor spronkelijke tweede Fran ky Matthijssens spurtte zich volgens de B.W.B.- verantwoordelijke, op on regelmatige wijze naar tweede stelling, waardoor hij na klacht van Saelens naar de achtste plaats werd gedeklasseerd. Uitslag: De 53 kilometer in 1 uur 17 minuten: 1. Timbreur Luc, 2. Sae lens Rudi, 3. Van Immer seel Jan, 4. De Smet Wim. 5. Weemaes Franky, 6. Hendrickx Dirk. 7. De La Ruelle Rikkie. 8. Matthijs sens Franky, 9. Jossens Ru di. 10. Gevsels Gerard. Klingenaar Jan Vermeulen, neef van prof Benny Vermeulen, waagt zijn kans bij de nieuwelingen. Ouders en supporters schonken Jan een gloednieuwe renfiets. (dw) C. •d he 0 iet De organisators te Krui- In de laatste kilometerjnde. beke Waas konden zich ging de sterke Dannfs hé verheugen omdat 72 ren- Verheyen weg. De maiin te ners hun rugnummer uit Burcht kon genoeg titel kwamen afhalen wat op voorsprong bijeen rijdeüunior zichzelf bekeken dan al om buiten schot tc'd een succes mag ge- blijven. ene i noemd worden. Van de onmiddellijk^ e| Ofschoon voor er half- achtervolgers werd Mart 9e'i. weg wel schermutselin- Van Laer tweede voor Gi^rang gen te noteren vielen kon no Van Den Bossche, de, t( niemand zich 6êü VSÜige Deve°nd voorsprong opbouwen ,„TOIAO lde,!"d tot halfweg zes renners U,TSLAG fgelijk het probeerden. 1- Dany Verheyen de 9fi alle Die mannen reden zeer km in 2.18 u. gstell sterk en dank zij de goede 2. Marc Van Laer, 3. Gineport verstandhouding was de Van Den Bossche, 4. Panme kloof er vrij vlug. Die zes trick Van Wetter, 5. Diet spra Wat we reeds lang hadden verwacht is uiteindelijk ge beurd. De Klein-Sinaaise beginneling Erwin De Clercq is er na goed drie maanden kompetitie in ge slaagd een eerste seizoen ruiker (hopelijk de eerste van een lange reeks) naar de Baudeloowijk mee te orengen. Zondag, op een parcours dat bijna voor zijn eigen woning liep, reed hij zeer attent. Van bij de begin- spelletjes kwam Erwin doorlopend vooraan, wat geraden was met stevige kleppers zoals Patrick Cor- nelis en voorlopig zege kampioen Wim Desmet. Tot de aankomst bleef zo doende het 28-koppig ge zelschap samen, zodat een onvervalste eindrush de be slissing moest brengen. Hierbij vond De Clercq een gedroomd mikpunt in de persoon van Rudy Sae lens, en mocht met zichtba re voldoening het zegege- baar maken voor Gino Van Hooydonck, Petro Wever, Rudy Joosen en Rudy Saelens. Dit was meteen het start sein voor de vele suppor ters van de beloftevolle nieuweling om in het ge- improvizeerd supporterslo kaal «In de Rooien Hoek» alle remmen los te gooien. Iedereen was er dan ook van overtuigd dat eens die eerste overwinning moei zaam binnengehaald, er nog ettelijke zullen volgen. Bevestiging vanwege Erwin krijgen we misschien ko mende zondag reeds. Op 15 juni zal inderdaad de jaarlijkse nieuwelingen wedstrijd verreden wor den, met als inzet de grote prijs van de Veevoeders Van de Avenne. Dit alle maal ter gelegenheid van de grote Korenfeesten, op Stekene-Berg. (mama) Patrick Lerno kent zichzelf: een rittenkoers over bergen en dalen spreekt de Berlare- naar niet aan. Hij voelt zich beter thuis in de kermis- koersen van bij ons. In het Westvlaamse Wielsbeke was hij bij de pinken toen enkele werkgrage jongens op zoek gingen naar twee «fugitives», de nobele onbe kenden Rik Reubbens en Louis Luyten. Die twee pre miejagers werden bij het nekvel gegrepen en de «gro te bende» geraakte niet meer tot bij de «koplopers». Twee kerels konden aanpik ken: Ronny Naets en Pat- riek Verstraete. Patrick Lerno zat een beetje geïso leerd: het opnemen tegen twee geroutineerde ratten als Herman Beyssens en Michel Pollentier ging be grijpelijk boven zijn petje: de twee Splendorprofs de marreerden om beurten. Ten slotte «kapte» Beyssens een kloof en arriveerde als nummer één. Lerno spurtte sneller dan de andere ach tervolgers en graaide de tweede prijs mee. Etienne De Wilde derik foubert, 6. Kare drie Van Goethem, 7. Patrieflleidir De maesschalck, 8. Toni eer De Prefer, 9. Roger lllEfigst c gems, 10. Patrick Vais. Be Hul, 11. Luc De Smet, 12rden Peter Van Remoorteree fe 13. Philip Saman, 14. Rupr bui een zevende dV Haentjens, 15. Rom het De Dobbelaere. jren hwezi nwoo moedigen waren: Patrick Van Wetter, Die- derik Foubert, Marc Van Laer, Davy Verheyen, Ka- rel Van Goethem en Gino Van Den Bossche. Wie niet tot die elite behoor de, moest dan maar strij den voor plaats. Eric De Wilde: pech Wilfried Wesemael zocht en vond de konditie in de ronde van Zwitserland. Winnen was er ditmaal evenwel niet bij. (c) Jan Bogaert RONNY WESTELINCK raad: tten, Van jester ieepte Etienne De Wilde, die tij- Zowel in het kampioene he dens de Vuelta..van een trap schap van België als de Ari en i viel, nogal ernstige letsels dense Pijl liep de Wichelefiheid opliep en toch de finish be- naar tegen de vuist van Piek de reikte, moest nadien in het je Pech. In de titelrace ivrrjmme gips. De blonde pijl zit in- hij vrij vroeg uitgeschakelaeVX er tussen opnieuw in de dans. De Ardense Pijl was /icnjar 1 Dat hij aan het terugkomen een klein tikkeltje gunstigenor di is, bewees zijn (bescheiden) tot het door Jan Nevens mfjopent 16de plaats te Kotem. De eengerammelde kopgroepjfid se gedwongen rustkuur kon ei- behoorde Eric niet, wél ztfn ga genlijk geen kwaad: wan- hij in het achtervolgend pelt knop neer Etienne opnieuw ge- lotonnetje dat alsmaar meefile wc noeg kilometers in de kuiten schakels verloor. Bij /icènsen heeft, doet hij er wat aan. binnenrijden van Vervien ooi liep een bandje leeg. O^pursle danks die tegenslag liep Dïkter Wilde nog als nummer /i trail binnen. an en ch voc klub 'eral i de i leente Jean- Marie Heyndrickx Jean-Marie Heyndrickx kan meer dan iemand vermoedt. Wilfried Wesemael Wilfried Wesemael wil zijl In de Ardense Pijl had hij selektie voor de Tour Ronny Westelinck is niet gehoopt een en ander te be- France afdwingen. De pn met vlag en wimpel naar de r„.. i J:. juniores overgestapt. Al hoewel.. wijzen. Een leeglopend uit Gijzegem, die dit jac\ bandje in het begin van de meer dan op zijn beurt dooi .- Ml "Hl/ If lil I liyri vcur ril] maakte reeds wedstrijd, noopte hem tot pech geteisterd werd e vn t> Mtnoroti ht>t i i meer dan vele anderen het een slopende achtervolging, sinusitis geplaagd zat, zoclik zegegebaar. Studeren heeft Jean-Marie kreeg op de en vond de konditie in dl voorrang. Daarom ook koop toe een stuurstang te- ronde van Zwitserland. l\ Was het de jongste tijd SP'sre "'7 tijdens de afgelo- gen de knie, en toen zijn de proloogrit was hij zever bleekjes met de konditie Pen dagen alles toe op de versnellingsapparaat het liet de. Te Bellinzona, waar Om Het is voor Jan Bogaert nog van Luc Colijn, een ama- examens Ronny heeft daar- afweten bij de beklimming Zwitser Demierre mochtï duidelijk aanpassen bij de teur met veel talent, dan na een lange vakantie voor van de Stocque, zat er niets winnen, finishte Wilfried ai broodrijders. Toch ziet het z'et het er naar uit dat het zic/j en zal zich terdege la- anders op dan er het bijltje nummer acht. De er naar uit dat de Temse- zwartste brood gegeten is: ten gelden. bij neer (e ieggen konditie is er dus. naar stilaan in het goede hij was woensdag tweede in spoor geraakt. In Kotem de eerste rit van de ronde was Jan in goeden doen. van Auvergne. De Frans- Samen met Johny De Nul nian Gerard Aviegne won was hij de aktiefste in de deze over 151 km. uitge- achtervolging op het vluch- smeerde etappe. tersduo Den Hertog- Eric De Wilde, de Wichele- Scheers. Bogaert hield aan naar die genoeg inhoud en zijn uitstekende prestatie karakter heeft om metter- een zesde prijs over. Danny Verheyen klopte alle konkurrenten aan het einde van de junioreskoers te Krui beke. (dw) cyclosportieven te berlare In de gemeente Berlare kreeg men 53 cyclospor tieven aan de start. De organisatoren hadden voor de aanvang dan nog wat moeite om een voor zien kaatsspel te verleg gen, teneinde de wed strijd te kunnen laten doorgaan. De heer De Bruyne heeft alles tot in de puntjes kunnen rege len zodat de renners op het voorziene tijdstip de weg werden opge zonden. Al in de eerste ronde gin gen vier renners aan de haal. Hierbij noteerden we namen als Paul Bicke, Paul Put, Antoine De Ca- boter en Roland Van Im- schoot. In de tweede ronde gin gen vier renners op zoek naar de leiders. Het wa ren André Kerremans, Mare De Bruycker, Paul Mertens en Jozef Kloeck. Uiteindelijk kregen we acht koplopers. Die man nen hebben de wedstrijd verder kunnen beheer sen. Een bedrijvige Eric Van Den Steen kon ech ter de kloof niet meer dichten en moesten het stellen met een negende plaats. Hij had zeker de goede trein gemist. Pech had ook Van Im- schoot, die zijn bandje zag begeven op het einde waardoor er nog zeven kanshebbers overbleven. In de spurt toonde André Kerremans zich sneller dan Jozef Kloeck. Emiel Deve UITSLAG 1. Dré Kerremans de 68 km in 1.40 u. 2. Jozef Kloeck, 3. Paul Bické, 4. Mare De Bruy cker, 5. Paul Mertens, 6. Paul Put, 7. Antoine De Caboter, 8. Roland Van Imschoot, 9. Eric Van Den Steen, 10. Herman De Gent. tijd uit te groeien tot een prof van formaat, arriveer- LilC de als nummer zes. Colijn JENNY DE SMET Luc Colijn is momenteel niet zoals hij dat zelf wen- het kan niet alle dagen ker sen zou. Hij blijft duidelijk mis zijn. Je wint evenmin ondpr de maat. In de Ar- olie koersen waar je aan dense Pijl draaide hij een deelneemt. Jenny De Smet poosje met het peloton mee, weel dat. Haar dichtste prijs doch na een honderdtal ki- behaalde ze maandag in het lometers trok hij de remmen Waalse Romsée waar Maria dicht. De Sterfinale te Kennis en Maria Van den Aartselaar, een wedstrijdBerghe ontsnapten en de over 163 km., reed Luk wel eerste twee plaatsen tot de laatste meter uit: Hij innamen, was twaalfde. Met het kop- Jenny was er derde. Voor groepje van zeven was hij Linda De Rudder stak er evenwel niet mee. een negende plaats in. Van Gestel spelde de streekamateurs de les in Eksaarde. (dm) var Ei streekl I

De Voorpost | 1980 | | pagina 20