:waaien met Quiévrain bloemen Raoul Jonckheere, Roger De Geyter, Frederic Goeman, Vandermeersch en Adolf en Gustaaf Van Impe schitteren op Frankrijkvluchten Zwembadmachinisten hielden nationale dag Xaveer Van De Meersche, Jozef Andries, sOmer De Swaef, Charles Mallefroy, louis Teek, Alfred Vonck en Albert Coppens Lokerse zwemvereniging verliest testmatch MA'.'IHIIIIHHM Waterpolo V nat. afd. De Voorpost - 20.6.1980 - 25 |n Baardegem een dubbele liverwinning voor de jaar ling van Xaveer Van Der Rleersch uit Moorsel waar Jleze kalme sympathieke liloementeler stilaan de chrik van de streek wordt, tylveer De Wolf, Theo yillems, Frans Aelbrecht, /alery De Croes met de ,>ude en Jozef Hemelrijkx, Jpheo Willems en Marcel Roosten bij de jaarlingen hoesten er zich met de auimel tevreden stellen, n het achturenspel van De Toekomst zwaaiden Frans pallebaut. Alfred Vonck in Leopold Rolijn de scep- »r en konden Frans Dal- chaerts, Roger Wachte- aer, René De Vulder, p'reddy Schollaert, Rudy Wellemans en Pierre Vas- Kinavond eveneens op een ïer goede uitslag terug- likken. Ede Haaltert zoveelste jerste prijs voor Charles Wallefroy. Ditmaal waren iet Paul Bosteels, Jos Van- 'ooijendriessche, Kamiel Ot- erfoy en Jozef Beeckman die :ersjet nakijken kregen. Ridviet de jaarlingen was het Bijje beurt aan Albert Cop- i d$ens om victorie te kraai- Mjn. Kampioen Paul d'Hae- Verteleer 2, 3 en 5 komt er rot,;erug zeer goed uit en Cle- luy-jnent De Vriendt werd er Dre-rierde. i de Bij de jonge duiven eerste zege voor «ouwe taaie» Omer De Swaef. Zo verder vechten Omer dan zullen er straks wel meer volgen. Frans Van Den Brempt, Jozef De Troyer en nog maals kampioen 79 - Paul D'Haeseleer werden er eervol verslagen. In Moorsel prachtig werk van Louis Teek 1 en 3. René Van Biesen, Pierre Van Royen en Arthur Van Den Steen verdeelden de dikke geldprijzen. Bij de jaarlingen een nipte zege voor Freddy Spinet ditmaal voor Pierre Van Royen, Arthur Vander- steen, René Van Biesen en Willy De Schutter. Met de jonge duiven gaf Jan De Meyer zijn tegen strever geen schijn van kans 1 en 2. Guillaume De Maeseneer, Frans Coore- man en Remi Hendrikx wa ren hier de achtervolgers. De jaarlijkse kermisvlucht in De Kleine melker te Ter joden was een kolfje naar de hand van Jozef Andries bij de oude, Florent Sonck 1, 4 en 5 bij de jaarlingen en Arts Jozef bij de jongen. Op deze zware geldvlucht mochten J.M. De Vadder, Oscar Van Den Eeckhout - Valckenborg - D'Hondt, Jozef Van Cauter, Alfons Droessaert en Herman Scheerlinck ook ettelijke briefjes van duizend in de beurs sluiten. In het Duifjes Lacht waren het Frans Van De Velde. Alfons Merckx en Jozef Arts in de diverse catego rieën onklopbaar maar toch konden Theo Bruy- land. Jozef De Saedeleer, Richard Roeland, Jozef Van Cauter en Marcel Eve- raert op een meer dan be hoorlijke prestatie terug blikken. In Wieze stond Prosper De Smet op het ereschavot bij de oude Paul Bosteels jaar lingen en Hendrik Pots jon gen, deden hem dit na. Zeer vroege duiven voor Julien Perdaens, Marcel Staelens, Gust Van Hove, Fons callebaut, Edward Schoofs cn een uitstekende verrichting met de jongen van Luc Roelands 2. 3 en 4. In Gijzegem mooi werk van Marcel Vermeiren 1 en 3 en Frans Van De Velde 2 en 4 bij de oude. Bij de jongen een overwicht van Maurice Janssens 1, 3 en 5. Gobert De Winne en Jan De Valck waren hier ook vooraan. Bij de jaarlingen klokt Gustaaf Cornelis net op tijd om primus te worden en verdeelden Alfons De Schrijver, Roger De Sae- ger. Karei De Smet en Au gust Van Den Abbeele zich Jozef Dierikx en Albert de andere ereplaatsen. Lievens er aan voor hun In Hofstade primeerde Al- moeite, fons Van hauwermeiren Bij de jongen tenslotte ging ditmaal voor Alfons Bruy- de zege naar Frans Coen. land 2 en 3. Jozef D'Haese Louis De Rop, Karei Del en Louis de Rop. schaerts 3 en 4 en Jan De Bij de jaarse trok Albert Valck zijn er daar ook al- Hooge de touwtjes naar tijd bij. zich toe en waren Emiel De Gaston Schutijser Croock. Jozef Hendriks, Xavier Vandermeersch uit Moorsel: eerste prijzen met zijn duiven, (gs) In het Land van Aalst werd Brives gewonnen door Gil bert Van Assche. Een schitterende Gaston Slots werd 2de en 3de, Bourgois en zoon vierde en Raoul Jonckheere is er natuurlijk ook altijd vooraan te vinden. Uit Noyon ging de zege naar Frans Wesemael Ou- degem. Hector Verhae- vert, Jozef Van Cauter, Etienne De Kegel, en Ba- siel Poppe verdeelden de andere dikke geldprijzen. Bij de jaarlingen versloeg Kamiel Schockaert het gan se pak en Frans Wesemael 2de en 5de. Jean Bequé en Gaston Slots kwamen er ook goed uit. In de Eendracht op St. De- nis zeer knappe overwin ningen van Frederik Goed man, Albert Vandensteen en de «patron» van de «Drie Koningen», Jantje Vandermeersch. Hoeft het gezegd dat Roger Schollaert, Petrus Volckaert en «super kam pioen» Herman Rutsaert, door stilaan een abonne ment te hebben op de vroe ge prijzen? In dezelfde maatschappij werd met jongen uit Noyon gespeeld en was het Raoul Jonckheere die met de bloemen ging lopen. Ver der dienen van Langenho- ve en zoon en in het bijzon der het sympathieke broe derpaar Dolfken en Gus taaf van Impe uit Erpe te worden gefeliciteerd voor hun uitstekend resultaat. In de Toekomst konden Robert Van Rossem, Karei Everaert en Nuel Bastiaans met de bloemen zwaaien en klokten Jos Pirson, Petrus Volckaert 2 en 5, Octaaf Van Gysegem en Jozef D'Herde de andere vroege duiven. In Lede ging de vluchtzeg. naar Louis Roels met di jonge duiven en verder on: houden we slechts ee naam Van Malderen Merckx Z, 4, 6, 9, 13, 1- 21, 22, 28, 35. 38, 47, 5 65, 66, 78. Onze gelukwei sen aan dit tandem. G. Schutysc edeVrijdagochtend 13 juni, fge-een zonovergoten Tem- wasse. Rond negen uur heer- 20ste reeds een drukte van ndebelang in en om het eonScheldebad. Reden daar- ooktoe was dat de V.T.Z.S.R. (1e,(Vereniging der Technici venvan Zweminrichtingen, rck-Sport- en Recreatiecen- ens,tra) voor het eerst de 3ee-«Nationale Dag van de enZwembadmachinist» or- j deganiseerde. V.T.Z.S.R. is 3auleigenlijk ontsproten aan eoride cursus «Zwembad- hol-tnachinist» die van Bioso trusuitging. Aanvankelijk slo- taaften enkel cursisten zich ïardbij de vereniging aan. rlin-Door studiedagen op het i/au-getouw te zetten her en ""ijs, oui:' seis] der in Vlaanderen, kreeg de vereniging meer be kendheid en zag men de ledenschaar gestadig groeien. Een 40-tal tech nici waren vrijdag dan ook overgekomen om «hun» dag mee te maken. Na de ontvangst met kof fie, richtte V.T.Z.S.R.- voorzitter Jozef Vermei ren (uit Temse) een wel komstwoord tot alle aan wezigen. Onmiddellijk daarop werd het woord verleend aan de gast heer, sportfunktionaris en tevens voorzitter van het provinciaal direktie- komitee van B.Z.S.R. (Bond van Zweminrich tingen, Sport- en Recrea tiecentra), August Van der Biest. Als herinnerin gen en uit erkentelijkheid bood de techniekersvere- niging de heer Van der Biest een tinnen schotel aan. Jaarvergadering De algemene jaarverga dering der V.T.Z.S.R. vormde een volgend pro grammapunt. Het jaar verslag '79-'80 kwam ter sprake, waarna door pen ningmeester Herman Van Droogenbroeck (Dendermonde) het fi nancieel rapport over voornoemde periode werd toegelicht. Tijdens de zogenaamde «rond- Het bestuur van de vereniging van zwembadtechniekers. (dw) De laureaten van de Bloso-kursus voor zwembadtechniekers samen op één kiekje, (dw) vraag» werden een aan tal technische problemen naar voren gebracht. Het dagelijks bestuur zal zich over één en ander gaan buigen. In de nabije toe komst, om aanvaardbare oplossingen uit te dokte ren. Omstreeks 10.40 uur werd de vergadering be sloten. Diploma-uitreiking Na een break werd over gegaan naar de diploma uitreiking van de Bloso- cursus «Zwembadmachi nist». Tal van personali teiten waren aanwezig: dokter Van den Bossche (vanwege het Ministerie van Nationale Opvoeding en Nederlandse kuituur, Bloso(, de heer De Meester (namens het Mi nisterie van Volksge zondheid), schepen van sport Buytaert namens het gemeentebestuur, B.Z.S.R. was vertegen woordigd door ere-voor- zitter John Van den Bos sche, nationaal voorzitter Mathieu Lambrechts, on- dervoorzittere Eugeen De Koninck, sekretaris Luc Van Royen (direkteur re- kreatiecentrum De Ster in Sint-Niklaas) en Jef Brus selmans (kontaktpersoon tussen B.Z.S.R. en V.T.Z.S.R.) Ook waren sportfunktionarissen Au gust Van der Biest en Luc Verhulst van de partij. De uitreiking zelf vond plaats voor dokter Vanden Bos sche, die tevens alle lof had voor de werking en de doelstelling van de vereniging. Schepen Buytaert had het als tweede spreker over het balang van de cursus. Aan heteind van zijn be toog schonk hij in naam van het gemeentebe stuur een herdenkings- plakket aan de voorzitter van de V.T.S.Z.R. Verder namen ook nog de ere voorzitter en de voorzit ter van B.Z.S.R. het woord. De 33 laureaten die sa men met de genodigden een receptie kregen aan geboden zijn: Herwig Beukens (Kluisbergen, Erik Cottyn (Wevelgem), Guido De Cleyn (Berchem), Jean Gilmont (Hasselt), Staf Scheers (Mechelen), Denis Ver- Dit zijn de deelnemers aan de feestdag van de zwembadtechniekers te Temse. (dw) donck (Oostende, Jozef Vermeiren (Temse), die grote onderscheiding be haalden: Tony Carten- stadt (Genk), René Corten (Aast), Willy De Queeker (Brugge), Louis Geuens (Overpelt), Louis Greefs (Kalmthout), Hubert Heorman (Beveren), Hen drik Korstanje (Wilrijk), Pierre Moyson (Asse), Luc Pluym (Wetteren), Johan Theunissen Pierre Van Brussel (Kessel-Lo), André Van den Bergh (Hemiksem), Herman Van Droogenbroeck (Dendermonde), Ronald Van Echelpoel (Deurne), Julien Wanten (Wijne- gem), zij wisten onder scheiding te bekomen; Lucien Bonte (Geluwe), Robert Bracke (Ertvelde), Jerome De Gendt (Gent), Edward lllegems (Wille broek), Guy Knaepen (Hasselt), Jean Koop- mans (Wilrijk), Raymond Schippers, Frangois Van den Eynde, Jean Van Hummelen (Mechelen, Luc Van Rolleghem (Wenduine), Alois Ver- achtert (Mol), deze cur sisten dienden het met een voldoende te stellen. Na het middagmaal werd het bedrijfsbezoek aan Boelwerf aangevat. Naast een algemene rondleiding, met als gids de heer Hemelaer, was ook het bezichtigen van de machinekamer van een in opbouw zijnde schip ingelast. Bij dit laat ste werden de technici door ingenieur Herteleer wegwijs gemaakt. Na het interessante bezoek werd door voorzitter Vermei ren aan de heer Heme laer een geschenk gege ven. De technici, van hun kant, ontvingen als aan denken een boekwerkje handelend over Boel werf. Terug in de cafeta ria van het Scheldebad aangekomen werd door de exploitanten een drink aangeboden (en daar was iedereen wel aan toe). Deze «Nationale Dag van de Zwembadmachinist») is biezonder geslaagd te noemen. Voor de V.T.Z.S.R. een reden te meer om de ingeslagen weg te blijven behande len nl. de beroepsbelan- gen van de leden met alle beschikbare middelen te behartigen en tevens de samenwerking tussen de Vlaamse technici te be vorderen. R.V. BZV 8 - LZV 5 Zaterdag stonden Loke ren en Blankenberge in Gent (neutraal terrein) tegenover elkaar. Een testmatch moest inder daad de tweede stijger naar derde afdeling aan duiden. Enkele weken ge leden schreven we reeds dat LZV zeker was van die promotie. Na de kompeti tie trof de bond echter maatregelen tegen kam pioen Brussels Possei- don, waardoor Blanken- berge eenzelfde punten totaal telde als Lokeren. De Brusselse ploeg be houdt evenwel zijn titel. zodat Lokeren het slacht offer is geworden van de ze ongelukkige Bonds- beslissing. Naderhand is het voor Lokeren misschien geen slechte zaak om nog een jaartje leerschool te vol gen in vierde afdeling. De kustploeg bleek immers een steviger geheel, en was zowel op fyzisch als op taktisch vlak duidelijk de meerdere van de Dur- meploeg. Blankenberge hpalde trouwens eerst de bal op, en zorgde voor het eerste gevaar. De eer ste goede aanval kwam van Lokerse zijde, en werd door Luc Mestdagh keurig gfgerond. De tweede periode was pas gestart toen Blanken berge opnieuw orde op zaken stelde. Kort daarop blunderde de verdedi ging nochtans volkomen, en Mark Vertonghen kon opnieuw besluiten. De kustploeg begon echter sterker te spelen. Na zwak Lokers verdedigen zorgde de puntspeler op nieuw voor evenwicht. Ook met een BZV'er in de strafhoek werd de Loker se verdediging gepakt, maar André De Clercq had een gepaste reflex. Bij een volgende tegen aanval moest hij zich wel gewonnen geven: 4-3 halfwedstrijd. Naarmate de tijd ver streek bleek meer en meer dat LZV te licht uit viel. De ontgoocheling in het Lokerse kamp was mis schien groter dan de Blankenbergse vreugde. In het Rooigembad ak teerden de Lokeraars echter vrij zenuwachtig, waardoor ze nooit de juiste tred vonden. Blanken berge was duidelijk beter voorbereid op deze ont moeting, en kwam dan ook verdiend als over winnaar uit de bus. K

De Voorpost | 1980 | | pagina 25