Blancquart, Temmerman, De Ruysscher en Baetens winnaars T.C. Scheldedreef linns)mag juichen! IJSPAN-CR0SS ROTE PRIJS VAN BELGIE Beker van België auto-rodeo-cross finnnHiiiKMl ini-racewagens in aktie Bij Rugby-Zenith frituur 4 •jré Massant heeft de B-motorcross te Wor- em-Petegem gewon- mi. Bij de internationa- fpjnamen Erwin Albert >nnV Bervoets de lei" ™ern}j in de eerste reeks irbij de favoriet Ray- pd Heeren door een iartij als laatste kon Wen. Even na half (strijd veroverde Mas- de leiding dit na van Mingels. Mas- won de eerste reeks Albert en Sterckx. ^els was het snelst rokken in de tweede is. Lejeune en Heeren |en zijn dichtste bela- S, uit de achtergrond im Massant aanslui ting zoeken met de lei ders. Na een slippertje van Mingels nam Heeren de leiding over en won deze reeks voor Massant en Mingels, Massant werd eindwinnaar voor Heeren en Albert. De Ne derlanders hebben de Belgen de les gespeld bij de zijspannen. De beide reeksen werden gewon nen door Nederlandse duo's, de eerste reeks door het duo Janssens- Van Kessel en de tweede reeks door Devries- Hurckmans. Een derde Nederlands koppel werd evenwel eindwinnaar, namelijk, het duo Vander- mee-Dewil, tweede werd Devries-Hurckmans en als derde het Belgisch duo Van den Buclk-Breu- gelmans. Paepen won de eerste reeks en Van Ham de tweede reeks bij de nationalen 500 cc. Doch een regelmatige Jo Mar tens had aan twee twee de plaatsen genoeg om eindwinnaar te worden voor Van Ham en Slech ten. Op Harry de Lobel stond weeral geen maat bij de seniores. Hij won beide reeksen. Op de tweede plaats vinden we Dirk van de Walle uit Ek- saarde en derde werd Godefridi. Wim Poelman werd door een va! uitge schakeld in de eerste tinette De Winter (22) verdedigt zich kranig bij de dames. mt reeks toen hij aan de lei ding reed. Rik Ghijsels won beide reeksen bij de juniores. Eindlaureaat Ghijsels ging Van Schoo- ren en lokaal piloot Schiettecatte vooraf. Johan De Cuyper won op een grootse winnaar de BLB-motorcross te Egem-Pittegem. Hij won beide reeksen. In de eind stand werd De Meyer tweede, Schroyen derde, De Winne vijfde en Ron- ny Van de Moortel zeven de. Blancquart zegevier de bij de internationalen 250 cc, tweede eindigde Fati en derde Andries. Het duo Claes-Hereyers won de eerste reeks en Goethals-Goethals de tweede reeks. Eindwin naar werd het duo Claes- Hereyers die Wille-Van Renterhem en Lauwers- Maerten vooraf gingen. Bij de nationalen gingen de reekszeges naar Ga briel en Dirk Temmer man, die als tweede werd afgevlagd in de eerste reeks, Temmerman werd eindlaureaat bij de natio nalen 500 cc voor Lieven De Vijlder en Gabriel. Ranquin werd winnaar bij de 250 cc-rijders voor Benoot en Van Vooren. Geert De Ruysscher won beide reeksen bij de se niores 125 cc. Stouvena- ckers werd tweede, De Breuckelaere derde, Ver- burgh vierde en Mare Van der Meersche vijfde in de eindstand. Moonen won de rechtsreekse fina le bij de dames 125 cc voor Rose-Marie Uytter- Martin De Winne (9): één van de beste internationalen, (mt) sprot en Antoinette De Winter. Anny Borms ein digde vijfde. Maurits Bae tens werd winnaar bij de juniores 500 cc voor Vink en Van Remoortel. Bij de 250 cc-ers was Brulez de beste en won voor Colyn en Lahousse. De reeks winnaars bij de nieuwe lingen 125 cc waren Vo- reux en Alletru. Lensen werd evenwel eindwin naar voor Van Damme en Lemeunier. Tony Hofman werd vijfde. Bij de BVM te Iddergem won Geert Van den Bossche de tweede reeks bij de juniores 250 cc na vijfde geëindigd te zijn in de eerste reeks. Eindwinnaar werd Clavie en tweede Van den Bossche. André Vromans heeft op een overtuigende wijze de grote prijs van Neder land 500 .cc gewonnen. Op een zanderige om loop, zijn geliefkoosd parkoers, won hij beide reeksen. De Amerikaan Lackey was in de eerste reeks het snelst vertrok ken met inzijn spoor An dré Malherbe en de Ne derlander Rond. Vro mans kwam uit de ach tergrond sterk opzetten en nam de maat van Mal herbe en Lackey, die even later met pech weg viel. Vromans won de eerste reeks voor Malher be en Rond, Van den Broeck werd zevende en Van Velthoven achtste. De tweede reeks werd een uitgave van de eer ste. Lackey het snelst ver trokken met Carlqvist en Rond achter zich. Even voor half wedstrijd nam Vromans de teugels in handen en won met rui me voorsprong deze reeks voor Lackey en Rond. Van Velthoven be haalde een fraaie vijfde plaats, Malherbe werd zevende en Van den Broeck tiende. Malherbe leidt in het wereldkam pioenschap met 157 pun ten voor Lackey met 140 punten. Vromans is der de met 106, De Coster vijfde met 62 (die geen punten scoorde). Van den Broeck negende met 25 en de «Luxemburgse» Belg Van Velthoven tien de met 24 punten. De grote prijs van Rus land werd beheerst door de thuisrijders de Rus Ka- vinov en de Bulgaar Ran- gelov. Rangelov won de eerste reeks voor Kavi- nov, de Fransman Fura en de Belg Jobé, La- cquaye eindigde zesde. Kavinov won de de twee de reeks voor Jobé en Rangelov. Jobé heeft een voorsprong van 26 pun ten op Rangelov die 88 punten heeft in de stand voor het wereldkam pioenschap. Boven is vierde met 67 punten. De Italiaan Rinaldi heeft beide reeksen gewonnen in de grote prijs van Italië 125 cc. Door deze zege krijgt Rinaldi aansluiting met leider Everts en Vel- keneers in de stand om het wereldkampioen schap. Everts die wel startte en zodus zijn we- deroptreden deed na een polsbreuk reed een voor zichtige wedstrijd, Velke- neers was afwezig we gens voetbreuk. Geboers eindigde tweede in de eerste reeks waar Guy Van Gysegem werd uit geschakeld door valpar tij. In tweede reeks werd Geboers dertiende, Greisch elfde en Van Gij- segem zeventiende. Ra- hier brak zijn hand bij een valpartij. (mt) De voorpost - «iv.o rSSw - jidag 22 juni 1980 ïft de grote prijs van plaats voor zij- |nnen te Tremelo-Be- ingericht door )4V Mortsel - Omloop de Balenberg. Het jgramrria bevat twee ksen voor zijspannen. heeft de eerste start te 12.30 u. en zondag te 12 uur plaats. Verleden jaar won het Belgisch duo Van Bellinghen-D'Hollan- der de grote prijs. Zorgen zij ook dit jaar voor een Belgische zege? Dit jaar bekleden ze BLB-motorcross te Des- telbergen. Inters, natio nalen en juniores 500 en 250 cc, zijspannen, da mes, seniores en nieuwe lingen 125 cc komen er aan de start, die gegeven wordt te 11 uur. De da mes strijden voor de Op zondag 22 juni heeft de «Beker van België» plaats te Sint-Martens- Lennik. De omloop is ge legen nabij de kerk. De eerste start heeft plaats te 13.30 u. De wedstrij den komen ook in aan merking voor de proef van het regelmatigheids- kriterium en voor de ploegentrofee «Ford». In richting VACB. Het programma omvat: 13.30 u. voorstelling. Ver volgens van 13.45 u. tot 16 u. 10 schiftingsreek sen. Te 16.40 u. heeft de eerste halve finale en te 16.55 de tweede halve fi nale plaats. Te 17.15 u. de troosting en te 17.45 u. de finale. De piloten van de eerste tot de vijfde reeksen betwisten 20 ronden, van de zesde tot de tiende reeks 17 ron den, iedere halve finale bevat 20 ronden evenals de troosting en de finale bestaat uit 25 ronden. In de eerste en zesde reeks bevinden zich Louis De Ridder, Pierre Van Be neden, en Jean-Pierre Descamps. Roland Cop- pens, Jean Van Hove, Etienne Blancquaert en Lucien Franckaert starten in de tweede en zevende reeks. Marc Cool, Walter Van Vaerenbergh, Henri Verbeeren en Etienne Van de Branden in de derde en achtste reeks. Rudy Uyttersprot, Marcel Meersman, Jan Van As- broeck, Richard De De cker, Robert Van Herre- weghen en Willy Van Keer in de vierde en ne gende reeks. In de vijfde en tiende reeks nemen Danny De Ridder, Felix De Ridder, Georges Smet en Eric Herwegh de start. De eerste vijf piloten uit de schiftingsreeksen (na optelling der punten) be twisten de halve finale. Uit elke halve finale gaan de eerste zes naar de fi nale. De piloten welke de halve finales niet hebben bereikt betwisten de troosting. jfduo Lauwers-Maertens eindigde derde bij de zijspannen, (mt) internationalen, de na- nalen en juniores 500 zorgen voor de omlijs- g. Zaterdag 21 juni rdt er ook reeds ge- Jisst. De inters 500 cc, aeylionalen 1256 cc, se- ires 500 cc en betwis- kampioenschaps- dstrijden. Zaterdag s), 5. Ffc VI ee jui leg Istri jurE' Vr slechts de twaalfde plaats in het wereldkam pioenschap dat wordt aangevoerd door het Zwitsers duo Bachthold- Jung. Bij de eerste tien bevinden zich vier Neder landse spannen die wel eens met de zege zouden kunnen gaan lopen. kampioenschapspunten. BVM-cross te Roborst. Het programma bevat 16 reeksen en de eerste start wordt te 11.30 u. gegeven. (M. THOMAS) 22 juni wordt er op het ni-circuit van Holliday- Ottergemsesteenweg Gent, een auto-race eden die meetelt voor Belgisch Kampioen- ap wordt vanaf 9.00 uur ïaind op het prachtige g' cuit. enig in de Benelux, de start van de eerste :ks races heeft om 10.30 plaats. Dit spektakel urt tot 18 uur en is een utei '£e ge'egenhe'd om de VDV beste Belgische piloten met telegeleide minirace-auto's aan het werk te zien. Mini-racing is een perfekte nabootsing van een echte koers met formule 1 of pro totype wagens op schaal 1/8 en telegeleid. Bovenvermelde wedstrijd wordt georganizcerd door «Miniatuur Auto Racing Gent» (MARG-team). een klub die ontstond in 1976 met 4 leden. Nu. 4 jaar later, bestaat Marg-team uit een bestuur en beheerraad en het aan tal leden steeg inmiddels tot 50. Door permanent in klubverband te oefenen steeg de bekwaamheid van de piloten, die zich nu kun nen meten op nationale en internationale wedstrijden. Marg-team is er fier op de enige klub van Oost- en West-Vlaanderen te ver tegenwoordigen in de Bel gische federatie. Voor de eerste uitgave van haar tornooi «dub- bel-gemengd» voorbe houden aan ploegen uit Dendermonde, Hamme en Lebbeke mocht Ten- nisklub Scheldedreef Grembergen zich verheu gen op 79 inschrijvingen. De weermaker was ook van de partij wat ook de publieke belangstelling ten goede kwam. De uitslagen van de vrij dag, zaterdag en zondag gehouden wedstrijden: - Reeks 3 (min. C30-4) Segers - Raemdonck/Van Melkebeke - Vermoesen 9-9; Troch - Vermoesen/ Daman - Van Horen 9-0; Boeykens - De Braban- der/Callebaut - Fleurinck 2-9; Halez - Clapdorp/ Rombaut - Vermeir 9-1; Waterschoot - Nelis/De Smet - Eeckhoudt 9-4; Boerewaert - Waeytens/ G. De Pauw - Jacobs 9-1; Verstrepen - Scholliers/ De Keyser - Dierickx 9-4; Van Isterbeek - Roelant/ De Pauw - Stassijns 8-9; Traupin - Vercauteren/ Laureys - Van Hauwer- meiren 9-5; Cooreman - Ongena/Van der Plas - Heyvaert 8-9. Tweede ronde Heuvinck - Los/Segers - Raemdonck 9-3; De Grae- ve - Claessens/De Geest - Van der Jeught w.o.; Troch - Vermoesen/Chris- tiaens - De Cock 9-0; De Backer - Braeckman/Lie- vens - Vlasschaert 6-9; Veldeman - De Ridder/ Verdonck - Van Geyte 9- 3; Smet p Ockerman/Cal- lebaut - Flerijn 0-9; Maes - Van Haever/De Clippel - De Boodt 9-2; Halez - Cla- pdorp/Lievois - De Bra bander 8-9; Waterschoot - Nelis/De Schepper - Boeykens 3-9; Van Mal- deren - De Grave/Ad- riaenssens - Cornelis 9-1; Boerewaert - Waeytens/ Laget - De Schrijver 9-8; Verstrepen - Scholliers/ Beeckman - Roels 9-2; De Pauw - Stassijns/Burs- .sens - Van der Stuyft 9-3; De Malsche - Van den Broeck/Baert - Andries 9- 7; Troupin - Vercauteren/ Van den Berghe - Denoo 9-6; Van der Plas - Hey- vaert/Veireman - Veire- man 5-9; Derde ronde: Heyninck - Los/De Geest - Van der Jeugt 12-2; Troch - Vermoesen/Lie- vens - Vlasschaert 9-12; Veldeman - De Ridder/ Callebaut - Fleurinck 1- 12; Maes - Van Haever/ Lievois - De Brabander 12-0; De Schepper - Boeykens/Van Malderen - De Graeve 2-12; Boere waert - Waeytens/Ver- strepen - Scholliers 12- 10; De Pauw - Stassijns/ De Malsche - Van den Broeck 12-5; Troupin - Vercauteren/Veireman Veireman 4-12; Kwart-finales: Heyninck - Los/Lievens - Vlasschaert 6-4, 6-2; Cal lebaut - Fleurinck/Maes - Van Haever 6-0, 6-2; Van Malderen - De Graeve/ Boerewaert - Waeytens 6-4, 5-6, 6-5: De Pauw - Stassijns/Veireman - Vei reman 3-6, 1-6 Reeks 2 (min. C30-2) De Jaegher - Van Acker/ Van Damme - D'Hooge 9- 7; De Clopper - Van der Cruyssen/Van Onsem - Piret w.o.; Wauters - De Smet/De Troch - Pelicaen 8-9; De Man - Verhelst/ Coppieters - Van Wese- mael 7-9; Heyvinck - Roels/Duerinck - Due- rinck 8-9; Tas - Moens/ Heyvaert - Stilten 9-0; De Maere - Everaert/D'Haese - De Man 1-9; Segers - Segers/Van den Abbeele - De Malsche 9-6; M. Janssens - Iks/Van Brus sel - Dierickx w.o.; Oris - Berkers/Robbrecht - Del- rue 9-1Segers - Persiau/ De Witte - Van Acker 9-6; Van Haute - De Roose/De Brabander - De Braban der 4-9; De Leenheer - Van Lierde/De Corte - Bontick 9-4; Biesemans - Van Lysebeth/De Potter - Ducajou 5-9; Tweede ronde: Van den Haege - Lorre/De Jaeger - Van Acker 7-9; De Clopper - Greet Wau- mans/De Troch - Pelicaen 4-12; Coppieters - Van Wesemael/Duerinck Duerinck 10-12; Tas - Moens/D'Haese - De Man 11-12; Segers - Segers/ Van Brussel - Duerinck 12-6; Oris - Berkers, Se gers - Persiau 12-10; De Brabander/De Leenheer - Van Lierde 12-10; De Pot ter - Ducajou/De Decker - Van Duyn 12-8; Derde ronde: De Jagher - Van Acker/De Troch - Pelicaen 6-0, 1-6, 2-6 Duerinck - Duerinck/ D'Haese - De Man 6-5, 2- 6, 5-6 Segers - Segers/Oris - Berkers 1-6, 6-4, 4-6 De Brabander - De Bra bander/De Decker - Ver- duyn 3-6, 6-4, 4-6 Reeks 1 (min. C 15-4) Eerste ronde: Van Biesen - Van den Berghe/D'Hondt - Ocker- man 2-6, 2-6 Jacobs - De Cock L./Stil- ten - Van Hulst 6-4, 6-4 De Graeve - De Beul/De Mey - De Bauw 2-6, 3-6 Zaterdag 21 juni worden de halve finales en fina les betwist. Het program ma van deze laatste dag van deze «Dubbel-Ge- mengd» ziet er uit als volgt: Reeks I Bonduelle - Bonduelle te gen D'Hondt - Ockerman: zaterdag 10 uur Jacobs - De Cock tegen De Mey - De Bauw: zater dag 11 uur finale: 15 uur Reeks 2 De Troch - Pelicaen tegen D'Haese - De Man: zater dag 11 uur Oris - Berkers tegen De Decker - Verduyn: woensdag 20.30 uur finale: 14 uur Reeks 3 Heyvinck - Los tegen Cal lebaut - Fleurinck: zater dag 10 uur Boerewaert - Waeytens tegen Veireman - Veire man: zaterdag 10 uur finale: 13.30 uur. (gdp) De St.-Gillisse rugbyklub Zenith pakt in het kader van de St.-Gillisse kermis uit met een filmavond om en rond de rugby sport. Dit op vrijdag 27 juni 1980 te 20 uur in het Cultureel Cen trum, Weggevoerdenstraat. De film «Wat is rugby?» en de hoofdfilm «Match van de eeuw - All Blacks - Barba rians» zal worden ingeleid door Frans Van der Veken - trainer van Zenith en een der pioniers van de rugby- sport in het Vlaamse land. Zenith nodigt langs deze weg hartelijk alle belang stellenden uit, en doet een warme oproep tot de jeugd om via deze filmvertoning met de rugbysport te komen kennis maken. C.V.

De Voorpost | 1980 | | pagina 27