VERKIEZING HOPPRINSESEREMBODEGEM: LANG GESLAAGD FEEST EERSTE OPENLUCHT BARBECUE IN STADSPARK KENDE REUZESUCCES AALST HEEFT AMBITIEUZE PRINSEN Meer dan 2500 deelnemers De 4 kandidaten hopprinsesverkiezing met de «charmante» animator. (Per) 4 - 20.6.1980 - De Voorpost Uitgesteld is niet verloren Woordvoerder Urbain Van den Bossche, lid van het vijf man sterke, orga niserend kernbestuur van de dekenij, vertelde ons dat de verkiezing van de hopprinses inmiddels reeds aan haar derde edi tie toe is. Het idee een hopprinses te verkiezen ontstond ter gelegenheid van het jaarlijkse carna valbal, steeds een 14-tal dagen voor de Aalsterse karnaval. Dit bal ging steeds door in de zaal «Animo» Ondertussen is die zaal echter om veilig heidsredenen afgekeurd, onder andere door de brandweer. Geen zaal, geen bal dus in Erembo- degem, en zo werd dit jaar de verkiezing van de hopprinses voorlopig uit gesteld. Uitgesteld is echter nooit verloren. Er werd meteen beslist een bal te organiseren ter ge legenheid van de «Pleschh Kerremis», niet alleen om een nieuwe hopprinses te hebben niet dat de vorige slechts was, verre vanmaar ook om in omgeving van het Erembodegemse ge meentehuis letterlijk en figuurlijk eens wat meer leven in de brouwerij te brengen. Het was im mers al een hele tijd gele den dat de kermis werke lijk «kermis» was... Met medewerking van het he le stadsbestuur Urbain Van den Bossche dankt het hele college voor de waardevolle en spontane medewerkingwerd op de koer van de gemee nteschool een tent opge richt. Vedetten Ann Christy, Joe Harris en Juul Kabas werden ge contracteerd... Het feest kon beginnen! Hop ais symbool Waarom een hopprin ses? Urbain van den Bos sche vertelt ons dat de hop het symbool is van Erembodegem. «Zoals de ajuin is voor Aalst, zo is de hop voor Erembo degem,» zo zegt hij. Erembodegem voert im mers ook de hop in zijn oud wapenschild, en in derdaad, hier en daar wordt toch ook nog een beetje hop verplant ook. De titel Hopprinses is ei gen aan Erembodegem. In het reglement staat echter wel vermeld dat «de dames of juffrouwen die wensen deel te ne men aan de verkiezing woonachtig moeten zijn in Groot-Aalst. Het is dus niet uitgesloten dat de Erembodegemmers met pijn in het hart de titel uit hun gemeente zouden zien verdwijnen. Toch ge beurt de verkiezing erg eerlijk, rechtvaardig en neutraal., aldus verder de heer Van den Bossche. Het prijzenpakket is zeker niet weinig. De hande laars, verbonden aan de Dekenij Dorp schonken deze keer werkelijk een massa prijzen. De hoofd prijs is een vierdaagse Aan de jury-tafel leden van De Paepe. (Per) reis naar Parijs voor twee personen. De winnares wordt bovendien van kop tot teen in een spiksplin ternieuw plunje gestoken door de winkels en boe tieks van de Dekenij. Bij elk optreden als ambas sadrice van Erembode gem wordt ze ook gratis gekapt. En dan zijn er nog de talloze andere prijzen: polshorloges, wijn, ham, een stookoliekachel enz... kortom nog een prijzen- tafel van om en bij de 50.000 fr. De kandidates mogen niet jonger dan 18 en niet ouder dan 30 jaar zijn. de dekenij Erembodegem-dorp en de verbondsvoorzitter F verpleegster te Sint-Aga- tha-Berchem. Elke dag pendelt ze met de bus naar het gebied rond on ze taalgrens. Marianne is gehuwd met Frans De Moor, en is moeder van een vierjarig zoontje Ste ven. Ze dingt mee naar de titel op aandringen van haar man en van een heleboel vrienden. Ma rianne is 29. Kandidate nummer drie heet Mu- rielle Van Geit en is 18 jaar. Ze woont in de Kromme Elleboogstraat nummer 13 te Erembode gem. Ze werkt in een fa briek te Aalst. Ze doet (o.a. het herkennen van te snel afgedraaide pla ten). Handig en makkelijk tegelijk, zowel voor jury als voor de kandidates was het multiple-choice- systeem dat hier werd toegepast. Aan de hand van 3 bordjes konden de kandidates steeds kiezen uit 3 antwoorden waar van er uiteraard maar één juist was. Hoewel vanuit de zaal werd ge souffleerd met «één, twee of drie vingers» en hoewel de kandidates met een schuine blik van mekaar konden afkijken kwam er toch enige afte kening en was het uitein delijk Murielle Van Geit die, niet onverdienstelijk, als eerste werd uitge schakeld. De tweede proef bestond uit een door de kandidates uit te spreken voordracht waarbij de jury de vol gende richtlijnen gaf: 1. Hoe ziet u uw rol als am bassadrice? 2. Vindt u uw dorp aantrekkelijk ge noeg; wat zoudt u veran deren? 3. Voldoen de be staande handelszaken aan de behoeften? Moe ten er nieuwe bijkomen? 4. Werd de laatste jaren voldoende gedaan voor de tewerkstelling in Erembodegem? Hiervoor werd de kandidates een vol uur de tijd gegeven Toen ze uiteindelijk één voor één het podium be klommen om hun speech naar voren te brengen bleven de door de deke nij verhoopte suggesties- foorstellen en ideeën echter uit. Enkel Marian ne raakte eventjes punt 3 aan: ze eiste een viswin kel, een handeltje met exotische vruchten en ook een beetje meer bloemen... Plankenkoorts speelde haar echter par ten en halverwege viel ze door de mand, hetgeen haar zeker de titel kostte. Ook de twee andere kan didates bleken niet van de tongriem gesneden: dit gedeelte van de ver kiezing stond, ondanks een uitstekende sfeer in de zaal, op een laag pitje. Intussen had de jury de punten toegekend, en had ook de zaal gestemd. Tussendoor was er het optreden van Ann Chris ty, die zich playback vol ledig gaf, maar die wel een wondermooie live uitvoering ten beste gaf van het Beatles-nummer «Yesterday». Ook Polle Keipernoagel en Prins van Oost-Vlaanderen En rico I gaven een paar nummetjes ten beste. De discobar draaide op volle toeren. DJ Guiilaume, met problemen aan de stembanden, was inmid dels vervangen door Ul- rik De Man, die de dans vloer steeds even vol wist te houden, maar die de muziek toch wel al te oorverdovend luid hield. Uiteindelijk werd dan toch de uitslag bekend gemaakt: Godelieve Troch werd Hopprinses Erembodegem 1980. Het bal duurde voort tot in de late uurtjes. Iedereen keerde die nacht tevre den naar huis terug na een lang en geslaagd feest. Ook het karnavalmidden was aanwezig op de hopprinsesverkiezing. (Per) Vier kandidates Vier kandidates zouden zaterdagavond meedin gen naar de titel. Eerst en vooral was er Godelieve Troch uit de Gaston De Schepperstraat 23 te Erembodegem, Lieve is retoucheuse en ver koopster in een Aalsterse boetiek. Ze had al erg lang zin om mee te doen, maar plankenkoorts en onzekerheid hebben haar stee weerhouden. Dit jaar heeft ze dan toch de knoop doorgehakt! Lieve Troch heeft twee broers en twee zussen, en is 19 jaar jong. De tweede kan didate heet Marianne Heylebroeck. Marianne woont in de Ronsevaal- straat 25 te Erembode gem. Ze werkt als hulp- Ann Christie's «Yesterday» a capella: subliem. (Per) mee «omdat ze 't leuk vindt» en ook de vier daagse reis is aantrekke lijk... De vierde en laatste kandidate komt uit Aalst. Haar naam is Jeaninne De Petter. Jeaninne is 17 jaar jong en woont aan de Gentsesteenweg nummer 135. Ze werkt in een fabriek te Erembode gem en is bovendien lid van de karnavalgroep «De Sjiepeerekes». Het is juist om de «Sjiepeere kes» wat publiciteit te ge ven en om de groep naar buiten te brengen en te steunen dat Jeaninne meedoet. Ze heeft nog twee zussen en is thuis de jongste. Ingrid heeft spijt Intussen had- ook de des kundige jury plaatsgeno men aan de lange tafel. Om een juist en recht vaardig verdict te vellen had de Dekenij Dorp een beroep gedaan op de he- ren Verhofstadt, Pol de Paepe, Vinck, De Clippel, De Wever en Van Habost. Ook Hopprinses 1979, In grid Coene, zetelde in de jury. Ingrid had echt spijt dat het vandaag «haar laat ste dag» was, zo zei ze. Ze heeft er werkelijk van genoten: als hopprinses mocht ze dit jaar zelfs mee in de Aalsterse car navalstoet. Vanaf dat mo ment bleef het uitnodi gingen regenen: Middel- kerke, Wetteren, Brus sel... Ja, Ingrid was een waardige ambassadrice. Later op de avond zette ze haar kroontje op het hoofd van haar op volgster. De verkiezing En toen begon het. De kandidates dienden eerst te antwoorden op vragen over de dekenij zelf. over actualiteit (o.a. over de Koningin Elisabethwed- strijd) en over muziek het feest slechts af en toe door een regenbui ver stoord. Het feit dat de smulpapen even vlug te rug "hun tafels vervoeg den dan dat zij beschut ting voor de regen zoch ten onder de omringende bomen, bewees nog maals dat de feestpret niet bedorven werd. Bij dit alles past het ook hulde te brengen aan de talrijke medewerkers, die zich onbaatzuchtig inge zet hebben om de honge rige buiken te vullen en de dorstige kelen te la ven. Ook de talrijke been houwers, die hun zon dagse namiddag rust op geofferd hadden om van de barbecue een sukses te maken, zullen blij ver rast geweest zijn door de enorme sympatie die zij van de Aalsterse bevol king voor hun initiatief mochten genieten. Het zweet dat zij bij de hete houtskoolvuren achter lieten, zullen zij er blijk baar voor over gehad hebben. Naar de inrich ters ons achteraf mede deelden ligt het trouwens in de bedoeling om het niet bij deze eenmalige festiviteit te houden, maar wil men ook vol gend jaar de mentaal ge handicapte kinderen op deze originele manier verwennen. VEHE Carnavalstad Aalst kan terecht prat gaan op bijzonder ambitieuze prinsen. Onlangs verna men we dat Prins van Oost-Vlaanderen Enrico Leclair nu ook zijn kandidatuur heeft gesteld om mee te dingen naar de titel van Prins van België. Enrico heeft de zaak degelijk bekeken en is van plan het op de professionele toer te gooien. Zijn optreden zal onder andere ook lopen in samenwerking met de Prinsencaeme- re. Samen met Enrico zal de Prinsencaemere één van hun reeds bestaande shows uitdiepen en aanpassen om op te voeren in Deurle. Enrico kan nu ook al rekenen op 164 dansmariekes uit Sint-Amandsberg, die hem zullen begeleiden bij het binnenkomen van de zaal. Uit Aalst gaan nu al vier autocars met sympathisanten mee naar Deurle. Ook uit Halle en uit Gooik zullen autocars naar zaal Riva reizen om Enrico te steunen. «Ik kom op 20 december terug naar Aalst als Prins Carnaval van België» zo zegt Enrico. Enrico is de enige Aalstenaar die zich kandidaat stelde voor zowel de titel van Aal sterse prins. Prins van Oost-Vlaanderen als de titel van Prins van België. Het zou te mooi zijn mocht het lukken... Ook Prins Carnaval 1980 Polle Keipernoagel laat zich niet onbetuigd en geeft al evenzeer blijk van ambitie. Hij volgt immers het voorbeeld van Enrico en stelt zich kandidaat voor de titel van Prins van Oost- Vlaanderen. Die verkiezing gaat door in Aalst zelf, en wel in de zaal FFR op 15 november 1980. Polle is van plan te werken op het stramien van de show waarmee hij prins werd, doch wel met enkele aanpassingen. Het is maar al te duidelijk dat Aalst niet moet onderdoen voor wat betreft zijn prinsen: ambitie is er genoeg... Of de resultaten er ook zullen zijn is een andere vraag. De sfeer is er anders wel, en nu reeds wordt druk ervaring opgedaan. Vorige week zondag was Enrico te vinden in het Duitse Vaals, vlakbij Keulen, waar de Euro pa-prinsenverkiezing doorging. Op 24 augustus vertrekken Polle en Enrico samen naar Londen om er het Londense carnavel te ontdekken. Polle en Enrico... of die twee het met mekaar kunnen vinden... Met hen wordt het Aalsterse carnaval warempel echt internationaal! Wie wordt nu «The world carnaval master ot the yearr1» (Per)

De Voorpost | 1980 | | pagina 4