erpe.mere «V.T.B.-DIAKLUB AFFLIGEM» SLUIT WERK <AAR fIE WORDT I0PK0NING? - «KONINGIN? - 'RINS? -PRINSES? KINDEREN BETROKKEN IN PRIJSUITREIKING «KUNSTAMBACHTEN UIT EUROPESE ABDIJEN» Hondententoonstelling [te Meldert '5* :;,15 eeuwen Benediktijnerkloosters STREEKNIEUWS Herdersem la het overrompelend sukses waarbij de Kynologi- ;he Vereniging Nievel-Kapel in het «hondendorp» leldert verleden jaar 444 inschrijvingen mocht note- jn en 1300 betalende bezoekers wil voorzitter jrnest Van den Broeck, gereputeerd hondenliefheb ber en zelf houder van een kennel waarvan de faam de landsgrenzen reeds lang heeft overschreden, met zijn staf van de tweede editie van de Hondenten- loonstelling zo mogelijk nog beter bereiken, lp zondag 17 augustus Nievel-Kapel. dood)8at 'n de omgeving van Op zondag 17 augustus e bekende Rochus-Ka- is er van 9 tot 10 u. op- aan de Molenstraat vang van de tentoonstel- mers de Tweede Iers en te 10 u. opening V.N.-Hondenshow van deze 2e KVN-Show. ior met als inzet de ti- De keuringen beginnen ils Hopkoning en Hop- te 10.30 u. en lopen zon- jningin '80 en voor de der onderbreking door. lugdwinnaars Hopprins Keuring van de grote prij- Hopprinses '80. zen te 15 u. en sluiting K.V.N. opgericht op 7 van de tentoonstelling te ibruari 1979 en aange- 18 u. oten bij de Koninklijke Voor deze show werden ynologische Unie «St.- gereputeerde binnen- en lubertus» wil haar leden buitenlandse keurmees- telt er bijna 300) infor- ters aangeschreven, eren, adviseren en sti- U kan nu reeds inschrij- uleren zo in het bevor- ven en zulks tot 19 juli ren van de honden- 1980 wanneer de inschrij- ort als in het fokken vingen definitief en on- n rashonden in de zui- herroepelijk worden ge- irste vorm. Verder wil sloten. Op de dag der KVL jaarlijks met de tentoonstelling nog zelf jondententoonstelling kan niet worden betaald; jlijk geven van haar dina- U moet op voorhand ven nisme en tering en ne- storten op bankrekening iten jn9 aktiviteiten rond de 979-4402846-21 van de cia- i Kynologische Vereniging Nievel-Kapel, H. Geest- hoek 7 te 2730 Zwijn- drecht. Het inschrijfbedrag is 500 fr. doch mits tevens 220 fr. over te schrijven wordt U een menu gereser veerd bestaande uit hal ve kip met sla en toma ten, frieten of kroketten, of Vlaamse karbonaden met friet of vol-au-vent eveneens met friet of kro ketten. Als nagerecht kof fie met gebak. Ter plaatse zijn voor de honden geen hokken voorzien. De tentoonstel- Iers verplichten zich door het feit van hun inschrij ving de tentoonstelling vóór 17 u. niet te ver laten. Qua klassen is er volgen de indeling; jeugdklas, begrensde klas, open klas, fokkersklas, voortte lers, koppels, groepen. Leden KVN genieten steeds een vermindering van 100 fr. Het lidgeld bedraagt 200 fr. gezinslid 100 fr. Bij aansluiting mag de vermindering worden afgetrokken. LH Met een schitterende reisreportage door Roger Phil lips over «Marokko» sluit VTB-Diaklub Affligem op zaterdag 21 juni (en niet op vrijdag 20 zoals verkeer delijk aangekondigd) haar werkjaar in het Kultureel Centrum Affligem af. Te 19.30 u. vertoont Roger Phillips en zijn kiankdiamontage niet alleen de prachtige keizerlijke steden Rabat, Marrakesj, Mek- nes en Fes maar evenzeer de machtige kasbahs en het fascinerend Marokkaans volksleven. Ook niet-leden zijn er van harte welkom. Tijdens de zomermaan den juli en augustus be legt de diaklub voor haar leden geen aktiviteiten. Wel spoort ze hen aan een diareeks samen te stellen van ministens 8 en hoogstens 15 minuten over een of andere Bene- diktijnerabdij in Vlaande ren of elders, dit dan met het oog op de prijskamp in het najaar. Aan deze prijskamp zijn mooie geldprijzen verbonden en ook extra-prijzen voor de mooiste reportage over Affligem zelf. Deze wedstrijd staat open voor iedereen en deelname is kosteloos. Het thema «Benediktijnerabdijen in Vlaanderen en Elders» omvat eventueel ook ru ïnes van voormalige Be- nediktijnerkloosters. Elk deelnemer mag hoog stens twee diareeksen voorstellen die van klank of kommentaar dienen voorzien te zijn. Kom mentaar uiteraard dan in het Nederlands. Men kan inschrijven voor 15 september bij Gustaaf Arijs, Groenweg 61 te 1780 Teralfene (tel.: 053- 66.89.04), voorzitter van de klub of bij vertegen woordiger VTB-VAB Lau rens van der Schueren, Kruisstraat 25 te 1790 He- kelgem (tel.: 053- 66.72.00(. Bij de inschrij ving titel, naam van de abdij en duur van de montage mededelen a.u.b. De diareeksen zul len worden vertoond en geschift in het Kult. Cen trum Affligem op vrijdag 17 oktober en eventueel worden bijkomende pro- jektie-avonden belegd. Juryleden kompetent op het vlak van fotografie, kunst en toerisme zullen voor de beoordeling in staan. Uiteraard kunnen huisgenoten van juryle den niet deelnemen en tegen de uitspraak is geen verhaal mogelijk en zal geen korrespondentie worden gevoerd. De Prijsuitreiking met vertoning van de be kroonde reeksen zal plaatshebben in het ka der van het Allerheiligen festival in het Kultureel Centrum op nader te be palen datum. Geldprijzen gaande van 7000 tot 3000 fr. zijn voor zien en tevens is er een extra-prijs geschonken door het K.C. Affligem voor de beste montage over de Abdij Affligem terwijl het bestgerang- schikte lid van VTB-Dia klub «Affligem» ook een extra-prijs zal in de wacht slepen. Voor verdere informatie kan U terecht bij de VTB- vertegenwoordiger Lau rens van der Schueren. LH In het kader van het Benediktusjaar, 1500 jaar Bene- rdeediktus (480-1980) gaat in het Kultureel Centrum van ektojde Abdij Affligem, Abdijstraat 6 te Hekelgem, een jzigd tentoonstelling door onder het motto «Kunstam- n9erbachten uit Europese abdijen» en dit van 28 juni tot 5 deen met 27 juli. Deze tentoonstelling wordt gereali- nie,seerd door Monialen en Monniken van de Benelux, ^pge-door het Kultureel Centrum Affligem en de vzw Tiitee((Scheppende Handen» uit Gent. n de erBenediktus, Pater Euro- verspreidden en de be- i be pae- Vader van Europa, schaving brachten door g var^8"1 v^ór enkele maan- het bebouwen van de bo den ongewild in het dem, het beoefenen van me) nieuws bij de poging tot de wetenschap met o.m. j schaking van eerste mi- het overschrijven van Ie ge-nister Leo Tindemans die manuskripten, vaak met AVO te Affligem het juist over prachtige miniaturen ver- die «Vader van Europa» sierd en het stichten van scholen en bibliotheken. De huidige moniken, een tienduizend in aantal, wij- te Nursia in Umbrië, Ita- <*f lie. begaf Benediktus aan fet k°fsebied ook Tl«de gezegende», zich aa° de.wetenschap, he ,eareeds op 14-jarige leeftijd °"<ie™i|s en met m het hoi- - a minst aan de missies. ;e |n.zou hebben. reed^ Geboren omstreeks verspreid over vele lan den met o.m. een stich ting in Jerusalem, Sions- berg. Meer dan 150 middelbare en hogere scholen wer den door Benediktijnen georganiseerd. De Órde leverde reeds 2 kardina len, 6 aartsbisschoppen en een tiental bis schoppen. Uit tal van deze abdijen ziet U te Affligem kunst werken en dit op zaterda gen van 14.30 tot 20 u. en op zondagen van 11 tot 13 en van 14.30 tot 20 u. Op aanvraag kan de expo ook op weekdagen wor den opengesteld. Vooropening op vrijdag 27 juni te 20 u. LH De 1 e laureaten van de fietsenparkwedstrijd mochten vorige vrijdag samen met nog 58 anderen finalisten hun prijs in ontvangst nemen. (Rik) De schoolkinderen van Erpe-Mere hebben in de het zesde leerjaar van de voorbije 14 dagen deel genomen aan praktijkoefe- kloosterschool te Mere, ningen van het verkeersreglement. De vereniging het 5e leerjaar van de ge- van ouders ter bescherming van de kinderen op de meenteschool van Eron- weg (V.O.B.K.W.) stelde opnieuw zijn verkeerspark degem en het 4e leerjaar ter beschikking van de scholen. De leerlingen kun- van de kloosterschool te nen dan per fiets of per go-car een parkoer afleggen Aaigem. De gemeente onder het waakzame en deskundige oog van de school van Erondegem rijkswacht die verkeersfouten noteert met het oog heeft het beste schoolge- op een grote prijsuitreiking. Vorige vrijdag had dit middelde en krijgt daar- evenement in het klooster te Mere plaats. om een aparte beker van het gemeentebestuur. naar de eenzaamheid bij 'Subiaco in een hol waar er'hij een streng boedte- en 'n Vlaanderen zijn er 3 aarjgebedsleven leidde en er o.m., al dan niet begeleid 5 "pvolgelingen kreeg. Hij door een abdij met kloos- erste|stichte dan ook het eerste terzusters zoals in de Aal- splariBenediktijnerklooster te stersedreef, de Benedik- s- E'Monte Cassino, naam be- tijnerabdijen van Affli- datrucht uit de perikelen in gem. Dendermonde, Leu- aan'de tweede wereldoorlog, ven< Loppen en Steen- 1 heren werkte in niet minder brugge. In Wallonië vin- "oor'dan 73 hoofdstukken de den we Maredsous, Ot- 'oon1«Regulae» voor zijn Orde tugbies, Quévy-le-Grand, 1 9e'juit. Hij overleed trou- Stavelot en Chevetogne. ,w0'wens in dat eerste kloos- BÜ onze noorderburen )ia" Iter in het jaar 543. Doetinchemn Egmond- tP'an: Binnen, Oosterhout en -kent Vaals k dat Devies van de Benediktij- litge-1 n®o is «Ora et Labora», Bij onze oosterburen zijn «Bid en Werk», leder Be- er o.m. sankt Gallen, Rei- nediktijnerklooster is zelf- chenau, Fulda, Augs- standig en de kloosterlin- burg, Oetobeuren, gen kiezen hun eigen abt München, Ettal, Neu- zoals voor een paar we- burg, Siegburg, Alten- ken nog het geval was te stadt, Kornelimunster, Dendermonde. Trier en niet in het minst Maria Laach. De titel «Vader van Euro pa» verkreeg Benediktus In Frankrijk vinden we achteraf toen zijn volge- o.a. Cluny en Solesmes. lingen met o.a. Amandus In Zwitserland Disentis, en Willebrordus in onze Gries, Einsiedeln en En- streken het kristendom gelburg en verder zijn ze Dleek dat ssirv die- uilen delijk e het 'olgd ver- k be- ioge- irden Genoemde vereniging zorgde bij deze gelegen heid voor tal van prijzen, deelnemers en voor een prijzenregen bestemd voor de laureaten. Voor genoemde vereniging had een stapel boeken bijeengebracht als prijs voor de deelnemers. Een hele schare prominenten zaten achter een lange ta fel om een ijverige hand toe te steken bij de uitrei king. Ze lieten vanzelf sprekend niet na de ge prezen leerlingen hartige handjes te drukken. Van wege de gemeentelijke overheid noteerden we de aanwezigheid van burgemeester Prosper De Lat, Schepenen De Wolf, De Grave en Malle- froy en politiekommissa- ris Poets. Aan de linkerzij de van de tafel zaten een drietal rijkswachters in feestelijk uniform. Regis seur van de happening en naamafroeper was een stralende veldwach ter Karei Verlaeckt. Aan de andere kant van de grote sportzaal van het klooster te Mere za ten een entoesiaste groep kinderen, even tueel met hun ouders. Telkens er een naam van de eigen school afgeroe pen werd, ging er een applaus op in de ruimte met vrij goede akoestiek. Vreugde en ambiance vo lop dus. Naarmate veld wachter Verlaeckt naar het einde van zijn lijstje schoof, ging ook zijn stem hogerop. Zeventig jongens en meisjes vormden een défilé van ongeveer een half uur. De twaalf kinderen met het minst aantal fouten vier jongens en acht meisjes (en dan nog vertellen dat vrouwen minder goed sturen dan mannen) mochten nage noeg de hele tafel passe ren om gelukwensen en een boek in ontvangst te nemen. Een grote vangst dus! Klap op de vuurpijl was de eerste en echte laurea te, Beatrice Sergeant, dochter van V.O.B.K.W.- voorzitter Frangois Ser geant, in wie ze blijkbaar een goede leermeester heeft. Het meisje uit het 6e leerjaar van het kloos ter te Mere kon haar ont roering nauwelijks de baas, na het hele stel ge lukwensen van de hoge heren. (Opmerkelijk dat er ook hier geen enkele dame in het panel zat). Alle twaalf eerst gerang- schikten kregen een ge tuigschrift van Via Secu- ra. Deze kinderen kennen blijkbaar nu het verkeers reglement, maar is het verkeer nu veiliger voor de kinderen? Tot slot van de feestzitting werden nog vier glitterende be kers toegekend aan de klassen met de bestge- plaatste laureaat. Gezien het hier om wisselbekers gaat, mogen de scholen de beker slechts bewaren na drie opeenvolgende overwinningen. Tot nog toe slaagd alleen de ge meenteschool van Erpe erin een wisselbeker defi nitief in de wacht te sle pen. De schenkers van de wisselbekers laten ook blijken dat hoge instan ties zich met deze ver- keersveertiendaagse hebben ingelaten: het gemeentebestuur van Er pe-Mere, de fnge raad voor verkeersveiligheid, het Ministerie van Natio nale Opvoeding en van Nederlandse Kuituur. Nu gingen die juwelen naar T-Dansant Op zaterdag 28 juni eerste vakantie-T-Dansant in de Paro chiale zaal vanaf 20 u. Disc-jockey Zebedeus zorgt voor de animatie. Wat met «de hoeve»? Met de hoeve in het centrum, eigendom van de stad, weet men blijkbaar geen blijf. Wel is iedereen akkoord dat ze in een staat van verregaande verkrotting verkeert. Door het vroeger gemeentebestuur aangekocht en bedoeld als kultureel centrum type D werd deze bestemming door het Aalsters bestuur niet aanghouden. Geopteerd werd voor een «kinderboerderij» doch algemeen is men van oordeel, ook bij deze die de idee ervan opperden, dat deze bestemming niet opportuun is. De jeugdraad vroeg aan het stadsbestuur dringende herstellingen eraan alleszins uit te voeren. Binst de komende vakantie is er weer een opvang van kinderen. S.P. Baardegem Na de 1e Grote Prijs Minister Marc Galle die door Minner werd gewonnen met een vinkje goed voor 700 «liedekens» waarvoor Frans Looman hem de ministriële beker overhan digde volgt op zaterdag 28 juni een geleide wandeling naar het Kravaaibos waarna te 18 u. gezellig samenzijn met koffietafel voor leden van partij, vakbond of bond Moyson. In te schrijven (10 fr. per man voor leden, anderen betalen 30 fr.) bij een bestuurslid. Openluchtmis Aan de kapel van OLV in de Blokveldstraat op zondag 22 juni te 20 u. openluchtmis voor alle Lourdesbedevaarders en hun familie. Voetverzorging Verzorging van de voeten in de parochiale zaal op 2 juli te 14 u. Bastogne Grote reis naar Bastogne op dinsdag 15 juli. Détails volgen. Vlaamse Ardennen Met de KAV naar de Vlaamse Ardennen op dinsdag 1 juli. Start te 7.30 u. op het Dorp waarna aan de gewone opstapplaatsen. Inschrijven bij een kernlid of bij Mw. Aelbrecht, Kattenbroek 11. Prijs: tot 12 jaar 190 fr., (nietr leden 200 fr.), van 13 tot 16 jaar 220 fr. en voor niet-leden 245 fr., volwassenen 240 fr., en voor niet-leden 265 fr. Madeliefjes Op zondag 22 te 14 u. vergadering voor de Madeliefjes in het zaalken en voor de Elfjes in het heem. H. Missen Inschrijven elke maandag tussen 9 en 11.30 en van 17 tot 19 u. bij E.H. Steps. Broeder Isidoor Bedevaart naar Kortrijk en Oostakker op 3 juli met start te 8 u. Prijs: 180 fr. In te schrijven bij Jozefien De Meyst, Nieuwstraat 30. Gistel Bedevaart naar de H. Godelieve te Gistel op 8 juli waarna uitstap naar Brugge en Zeebrugge. Prijs: 195 fr. Kinderen: 140 fr. Zo vlug mogelijk inschrijven bij jw De Rop, Eksterken Vele Uit de gegevens die we achteraf zorgvuldig door veldwachter Verlaeckt kregen, vernemen we dat 549 leerlingen aan het teoretisch en praktisch onderricht hebben deel genomen. En volgens een vroeg bericht van de V.B.O.K.W. zal hetzelfde verkeerspark tijdens het eerste trimester van vol gend schooljaar de ronde van de scholen van Erpe- Mere doen. Voor ons part een goed initiatief, dat verkeers park, maar die prijsuitrei king doet denken aan een verouderd soort onder wijs. Het verkeersregle ment kennen is één zaak; veilig wegverkeer is af hankelijk van zoveel meer faktoren, die niet in de prijzen liggen, (wh) Uitslag verkeerswed- strijd Erpe-Mere jaar 1980 1. Beatrice Sergeant 6e, Klooster Mere, 2 fouten, 2. Filip Annaert, 5e, Ge meenteschool Eronde gem, 3 fouten, 3. Kristoff Palsterman, 6e, Gemeen teschool Erondegem, 3 fouten, 4. Patrick De Wae- geneire, 5e, Gemeente school Erpe, 5 fouten, 5. Inge Wolfaert, 5e, Kloos ter Aaigem, 6 fouten, 6. Johan Tuytschaver, 5e, Klooster Aaigem, 6 fou ten, 7. Ann Van Geyt, 6e, klooster Mere, 6 fouten, 8. Katleen Van Der Biest 6e, klooster Mere, 6 fou ten, 9. Anja De Bundel, 6e, klooster Erpe, 7 fou ten, 10. Leen Eeckhout, 6e, Klooster Aaigem, 7 fouten, 11. Anp Boone, 6e, klooster Mere, 7 fou ten, 12. Gery De Rijck, 4e, klooster Aaigem, 8 fouten. Wandeltocht De Wielersportklub «De Stanzachers» organiseren op zon dag 22 juni een wandeltocht. Start aan het lokaal Paul Saerens, Steenweg op Aalst te 14 u. Onderweg boterham men met «kop», ledereen van harte welkom. Parochiecentrum Ontvangen U dit week-end: Alfons en Francine Roggeman- Moens. Mineralen Openstelling van de tentoonstelling «Mineralen» vandaag vrijdag 20 juni te 20 u. in het Affligems Kultureel Centrum. Gerealiseerd door «Stonelflower» wordt deze iets uniek met mineralen en edelstenen, steeds in ruwe, natuurlijke vor men, uit alle kontinenten. Tijdens de tentoonstelling wordt uitleg verschaft. Deze expo duurt slechts één week-end verlengd met de aansluitende maandag. Open vrijdaga vond 20 juni vanaf 20 u., zaterdag vanaf 14.30 u., zondag van 11 tot 13 en van 14.30 tot 20 u. en op maandag van 14.30 u. tot 20 u. Kunstambachten Europese Abdijen Ter gelegenheid van de opening van het Benediktus- Jubeljaar opening van de tentoonstelling «Kunstambachten Europese Abdijen». Over deze merkwaardige manifestatie wordt U tijdig omvangrijk ingelicht. Putstraat-Kermis Op zaterdag 28 en zondag 29 juni traditionele Kermis in de Putstraat. Nadere détails volgen. Gouden Wiel Op zondag 29 juni koers voor liefhebbers georganiseerd door wielerklub «het Gouden Wiel». Parochiecentrum De «openhouders» worden vergast op een feestje op vrijdag 20 juni, uiteraard in het Parochiecentrum zelf. Deelname in de kosten: 100 fr. Eerste Divisie Te Massemen behaalde de Harmonie «Concordia ed Docili- tas» onder leiding van Jef Coppens een klassering voor de duur van twee jaar in eerste divisie. Deze provinciale wedstrijd ging te Massemen door in het Geuzenkasteel in het kader van 1000 jaar Wetteren». Belotten Op zaterdag 21 juni vanaf 20 u. in café St.-Antonius Maandelijkse belotting van de «St.-Antoniusvrienden». Harmoniefeesten Op zaterdag 5 en zondag 6 Harmoniefeesten te Herdersem met op zaterdag provinciale individuele majorettenkam- pioenschappen en op zondag in de feesttent op de Harding- wijk vanaf 12 u. demokratische eetmalen. Vanaf 19 u. Oberbayernabend met «Die lustige Eintrachter Blaskapelle» met 25 uitvoerders. Toegangsprijzen op de dagen zelf 80 fr. op zaterdag en 60 fr. op zondag. Te Herdersem worden famiiiekaarten aan huis aangeboden aan 100 fr. recht gevend op toegang tot één der feesten en op 50 fr. korting per menu per persoon.

De Voorpost | 1980 | | pagina 9