It's all «Magie Lucien Van Impe: Vechten voor «bollekestrui» Patrick De Koninck naar Moskou niet, Brusselaar wel J William Heyman ontslagen Sekretarïs Ronald Van Avermaet naar Moskou Een degelijke ploegstruktuur voor S.K. St. Niklaas 150 jaar België waar Vlamingen geboycot w septlRooerf in Melt Sb >m vl980-81. beheerraad) trouwens) di I De Voorpost Het bestuur van SK Sint-Niklaas was er, traditiegetrouw als de kippen bij om de pers te informeren over de plannen voor het seizoen 1980-'81. (dw) Willems en Jan Dillen: in dit trainersduo SK Sint-Niklaas alle vertrouwen voor het seizoen n y 980-81. (dw) Traditiegetrouw is Sportkring Sint-Niklaas er als de lippen by om de nieuwe ploeg voor te stellen, onmiddel- iik na het afsluiten van de transferperiode. Dit jaar werd geen afbreuk aan gedaan alhoewel iedereen toch wel bepaalde spanning voelen kon. Niet alleen kwam er, ons oordeel onterecht, heel wat kritiek op het beleid de klub, maar tevens groeiden er spanningen binnen beheerraad die door een Waas weekblad in geuren en de doeken werd gedaan. Het botert niet meer voorzitter Willy De Corte (en een' deel van zyn en erevoorzitter Willy Poppe (ex-voorzitter die qua eerstvermelde titel zyn ontslag kreeg, hy helemaal niet nam. We kiezen in deze materie maar dan ook niks. met het helemaal geen partij omdat beleid van een klub te ma- we de mening toegedaan ken hebben. Wél, vinden fcjn dat persmensen niks, we, kan er kritiek geleverd worden op een bepaalde manier van spelen. Dat gaat immers op de eerste plaats de kijker aan. An derzijds is het ook noodza kelijk begrip op te brengen voor de ideeën van de trai ner, in casu Robert Wil lems, die steeds voorge houden heeft dat Sportkring eigenlijk niet over het materiaal beschikt om heel hoge ogen te gooien. Aangezien van hem dan toch een billijk resultaat verwacht werd, pastte hij zijn spelwijze aan de mogelijkheden van zijn spelers aan. Die lag dan voor het grootste gedeelte op het defensieve vlak. En ja, er werden punten ver gaard, zelfs zóveel dat S.K. Sint-Niklaas de eindronde in mocht. De eerste wed- strijd tegen Tongeren was briljant maar werd op spij tige wijze verloren. Daarna brachten de geelblauwen er nog weinig van terecht. Een normale zaak als men weet dat de spelers het gan se seizoen onder een psy chologische druk hebben gestaan (pers, moeten win nen, kritiek enz.) en dat eigenlijk moeilijk hebben kunnen verteren. Al bij al heeft Sportkring het voor bije seizoen uitslagen bij- eengebokst waarvoor men ver in de annalen moet te ruggaan om ze weer te vin den. Al bij al blijft dat een positief gegeven. Transfers Men zat wel even met de handen in het haar, daèr in de beheerraad. Zidane, de knappe Algerijn, geraakte maar niet weg. De vraagprijs was immers 15 miljoen. Nogal veel voor iemand die in feite een minder seizoen achter de rug had. Uiteindelijk ge raakte hij een half uur vóór het afsluiten van de trans ferperiode toch nog weg, maar dan voor iets minder dan de helft van de voorop gestelde prijs. Trainer Henk Houwaert had im mers zijn blik laten vallen op de sterspeler van Sportkring. Was het im mers niet zo dat Kortrijk op Sportkring de boot in ging dank zij een doelpunt van... Zidane? Danny Veyt vertrok eer der. Gegadigde is S.V. Wa- regem. Ook hiervoor werd het flinke sommetje van 6,5 miljoen neergeteld. Wat meteen inhoudt dat Sportkring ongeveer «safe» zit. Want vergeten we niet dat Werner Deraeve (Union), Mare Nijs (Excel sior), Alain Verstraeten (K.A.V. Dendermonde) eveneens het elftal verlie ten voor toch geen klein prijsje, op uitzondering van Mare Nijs evenwel die te gen een 'prix d'ami' naar die andere Sint-Niklase ploeg vertrekken mocht. Aanwinsten Ondertussen vroeg trainer Willems een middenvelder en twee voorspelers. Een logische zaak, want zijn ploeg was zo goed als onthoofd. Die vraag bleef niet on beantwoord door het Sint- Niklase bestuur. Hij kreeg Walter Cornelis, toch een goedklinkende naam in het voetbalwereld je, een speler ook (ex- Berchem) die men op alle plaatsen uitspelen kan, een valabele kandidaat dus. Maar ook Paul Schouppe (ex-Aalst), doch afkomstig van Cerkel Brugge, werd voor één jaar met optie overgenomen, Bruno Van Bladel, idem. Hij komt van Lierse. Ten slotte zijn er nog Mare De Mulder (één seizoen met optie, Wuust- wezel) en Erik Lacroix, de finitief weggekocht bij Lyra. Jeugd Voorzitter De Corte heeft duidelijk gesteld dat hij voor de jeugd heel wat over heeft. Dat resulteerde reeds eerder op het jaar in het aanwerven van Jan Dil len en van Gutsaaf Van Camp. Eerstgenoemde zorgt voor de jeugdoplei ding en is tevens koördina- tor, laatstgenoemde wordt adjunkt van Robert Willems. Ook te vermelden: Willy De Schrijver wordt de nieuwe Uefa-trainer. Hij behaalde met zijn Provin ciale Scholieren knappe re sultaten zodat men norma liter een goede keus gedaan heeft voor deze zo belang rijke plaats. En nu we het toch over de Uefa's heb ben: men heeft een enorm talentrijke jongen aange worven die naar de naam «Magie» luistert. Benieuwd of hij zijn «magical touch» op bet ganse team kan overdragen. Gebeurt dat, dan zit Sportkring voor het komende seizoen in goede banen. André Govaert Paleisrevolutie bij S.K. Sint-Niklaas VRIJDAG 4 JUL11980 SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 052/21.40.60 de Nationale Federatie voor Handboogschieten. On danks deze objektieve gege vens werd Cogniaux toch geselekteerd voor Moskou. Zou het dan toch waar zyn dat ook in het B.O.I.C. de sport en de politiek nietkun- nen gescheiden worden? Meteen weet de sportwereld welke betwiste selektieme- thoden het B.O.I.C. erop nahoudt. Daarom uiteraard deze publicatie. 150 jaar België waar Vlamingen nog altyd geboycot worden? Woensdagmorgen werd bij Sportkring Sint-Niklaas een communiqué vrijgegeven dat luidt als volgt: «De yZW Sint-Niklase Sportkring in buitengewone algemene vergadering bij eengekomen op 1 juli 1980 heeft besloten af te zien van de diensten van haar sekre- taris William Heyman». Het ontslag ging onmiddel lijk in. Ondertussen werd ook een verzoening bereikt tussen erevoorzitter Willy Poppe (die onlangs in die funktie ontslagen werd) en Sportkring Sint-Niklaas. Vermelden we ook dat be heerder Jaak Hulpiau se kretarïs ad interim wordt van 1 juli tot 15 augustus. Daarna zal een nieuwe se kretarïs aangewezen worden. Voorzitter Willy De Corte, die we woensdagvóormid- dag nog kontakteerden, was voor geen kommentaar vatbaar. Noteren we toch dat Wil liam Heyman gedurende 34 jaar aan Sportkring Sint- Niklaas verbonden was. Hoge bomen vangen echter veel wind, waarbij we nu volgende vraag stellen: «Hoe moet die man zich nu gevoelen als ...mens». Lucien Van Impe maakt zich geen begoochelingen meer: de stunt van 1976 doet hij nooit meer over. Bernard Hinault wint de Tour de France. De Bre toen kan slechts op één ma nier uit het geel worden ge houden: als men hem zijn koersfiets afneemt. Intussen ziet het er zelfs naar uit dat Van Impe het in de komende dagen stukken beter zal moeten doen om in Parijs bij de eerste tien te staan. Lucien heeft inderdaad tij dens de eerste dagen 'enkele fikse klappen om de oren gekregen. Dat hij in de tijd rit op het circuit van Fran- corchamps geen vinger in de pap had tegen superspe cialisten als HinaultZoete melk en Vandenbroucke, lag voor de hand. Hij beperkte evenwel de averij: de nieuwe kannibaal fietste slechts 2 minuten 52 sekonden sneller dan de frele berggeit over de 33,4 kilometer. Dramatisch kon je dat bezwaarlijk noemen: tegen Hinault kan geen mens op. Die rijdt gewoon hors concours». Zoals Merckx in zijn beste tijd. Intussen bedroeg de achter stand van Van Impe op «ge le» Pevenage meer dan tien minuten. Doch Pevenage is geen maatstaf: die gaat eens of morgen toch de bagage in. Het is veeleer kijken naar «monsieur Bernard»: die ging te Francorchamps Lucien Van Impe vijf minu ten vooraf. Een niet meer te dempen kloof. Lucien Van Impe: alleen nog hopen op de bollekestrui (ar) Verontwaardigd Na afloop van de rit naar Rijsel kreeg Lucien Van Im pe een nogal serieuze ach terstand aangesmeerd. Lu cien viel bijna van zijn stok je toen hij vernam dat hij meer dan tien minuten had moeten prijsgeven: «Ik fi nishte met het peloton Zoe- 'emelk, op een goeie twee ninuten van Hinault» was zijn kommentaar. Er werd trompt klacht neergelegd. Recht geschiedde. Zodat Van Impe van de voor hem ongewoon slechte 55ste plaats naar de 20ste plaats in de klassering werd getild. Die situatie opent nieuwe perspektieven. Nee, winnen zit er absoluut niet in. Doch met het oog op een ereplaats deed de kleine klimmer al vast een goeie zaak. Hoe dan ook: de kloof van zeven minuten die tussen hem en Hinault geslagen is, kan onmogelijk nog worden gedempt. Doch zoals de za ken er momenteel voor staan, kan er in deze Tour slechts spanning zijn rond de tweede plaats. De naam van de laureaat staat reeds een poosje op papier. Een halve Brusselaar is in ons land dat zijn 150-jarig bestaan viert, blykbaar nog altyd meer waard dan een hele Vlaming. Dat blykt weerom eens duidelijk uit de keuze die de Belgische Federatie voor Handboog- schieten deed nu ze iemand- moest afvaardigen om deel te nemen aan de Olympi sche spelen in Moskou. Marcel Lambrecht, lid van de beheerraad van de Ko ninklijke Belgische Federa tie Handboogschieten en voorzitter van de neder- landstalige liga van dezelfde federatie heeft breedvoerige informatie verstrekt over de boycot door het B.O.I.C. ten opzichte van onze Vlaamse schutters. Het komt samengevat hier op neer: Ingevolge een recente be slissing van het B.O.I.C. waarby twee handboog schutters werden aangeduid voor deelname aan de ko mende Olympische spelen te Moskou werden alle be staande reglementen of nor men eenvoudig genegeerd om een franstalige schutter, Robert Cogniaux, toch te laten deelnemen aan deze spelen. Er werden door de h. Rogge, zendingshoofd van het Olympisch Comité zeer zware eisen gesteld om te kunnen geselecteerd wor den in deze Olympische dis cipline. Men moest inder daad tweemaal 2500 p. schieten in een dubbele Fi- tawedstrijd en dit tijdens de selektieperiode van 25 au gustus 1979 tot 26 mei 1980. In 1979 was het de neder- landstalige Patrick De Ko- ninck die ingevolge zijn bui tengewone prestaties in de A-selekties werd opgeno men. Zijn selektie was praktisch zeker indien hy in 1980 zou blyven bevestigen. De tweemaal 2500 punten werden, door hem gescho ten. Twee andere neder- landstalige schutters Willy Van den Bossche en Marnix Vervinck drongen ook dit jaar door naar de aller hoogste top. Zy schoten de vereeiste punten op enkele en dubbele Fita's in ge noemde periode. Het was enkel de Brusselaar R. Cog niaux die het niet kon waar maken en op geen enkele dubbele Fita aan 2500 pun- De Zeelse amateur Ronald Van Avermaet heeft de keuzeheren van het BOIC overtuigd: samen met Luc De Smet, Jan Nevens en Jan Wijnants werd hij aan gewezen om deel te nemen aan de Olympische wegrit in Moskou. Van Avermaet, een renner met talent en vooral enorm veel ambitie, schitterde dit seizoen in klassiekers en moeilijke, over veel kilo meters uitgesmeerde wed strijden. Of Ronald in Moskou zijn eigen kans mag gaan, staat vandaag nog niet vast: het ziet er naar uit dat Jan Nevens als troefaas zal worden uitge speeld. Al weet je nooit hoe een wedstrijd verloopt... Niet naar Moskou... (ar) dag ande Ronald Van Avermaet ten kwam en zelfs in enkele Fita's slechts driemaal de 1250 punten kon bereiken. Maar hieraan werd wel ver holpen door de franstalige liga die er prompt een uit slag bijvoegde die ongeldig was. Toen kwam de beslissing van het B.O.I.C. om de vier voornoemden nog een bij komende verplichte wed strijd te laten schieten. Het was een dubbele Fita- ed- strijd te Gistel op 7 en 8 juni. Voor de Brusselaar Robert Cognaux, was er schijnbaar een bee(je te veel wind( in Moskou is het waarschijn lijk windstil) Voor hem de eerste dag een achtste plaats met vijftig punten achter stand op leider Vervinck, met als besluit de wedstrijd te verlaten. Het B.O.I.C. zou hieraan wel een mouw- weten te passen. Ondanks deze kaakslag aan de drie deelnemende Vlaamse schutters hebben deze, en dit niettegenstaande de wind, de tweede dag een prachtresultaat geschoten. De aanwezige afgevaardig den van het B.O.I.C. wer den uitdrukkelijk gewezen op deze onsportieve han delswijze van Robert Cog naux. Een paar weken gele den werd aan de selektie- commissie een omvangrijke uitleg verstrekt door cel- hoofd Raoul Theeuws van

De Voorpost | 1980 | | pagina 17