lampioen Racing Bambrugge vil hogerop >.K. Aalst wil verloren plaats leroveren! Geel-zwart Eendracht Opstal kreeg er zilver bij White Boys Sint-Niklaas wil hogerop, mét of zonder stadssteun! Wieze opnieuw met Merckx Sparta Buggenhout doet het rustig aan! Gepaste versterkingen bij F.C. Mere! uy vuuipusi ttegenstaande de loka- van Eendracht Opstal Is een achttal jaren in E'uik zijn werd er pas ns het vorige weekend gegaan tot de plechtige rening. Maar zo n itigheid paste dan ook tekend binnen het ka- van deze zilveren voet- ereniging. ige week kon U in De rpost het relaas lezen vijfentwintig jaar voet end Opstal. Tijdens het rbije weekend vatten fubleden het eerste luik hun feestviering aan. volgend deel komt pas r veertien dagen. Op dag 29 juni verzamel de leden, ere-leden en ers van Eendracht Op- zich in en rond het café ter aan de Krapstraat, daar ging het stoetsge- j ze naar de paro- L, ïkerk. Pastoor Van Pot- Eendracht Opstal vierde zijn 25-jarig bestaan. De Buggenhoutse wijkklub bouwde rond die zdveren verjaardag tcNuRAcW Of>sfc Aantal ploegen inclusief dames veteranen: 10. Overgangen: Hernieuwde spelers: L. Van Lierop (SNS) voor speler, 1 jaar J. Van Lierop (SNS) verde diger, definitief R. Colman (SNS) idem, 2 jaar L. Moerloos (SNS) mid denvelder definitief P. Piessens (SNS) keeper. 2 jaar >erge ging een eucharis- aering~ voor waarin •ral de overleden leden •den herdacht. Tijdens e eucharistieviering d de nieuwe Eendracht- gezegend. Nadien id de Koninklijke Fan- J,°5 De Morgenster klaar 'P de Eendracht-leden te -ezellen naar hun lo- een stemmig feest, (v) )uwd I cht blii rscatei dat hij ap naf Burgemeester, sche- n en raadsleden waren heeft. :t nietp de klubleden wa's Vermémee de kous nog niet i wordZij keerden 's avonds below om aan te schuiven :nnersf een koud buffet. Drie chtingidracht-leden die 25 »1 ingj te be; i enki aordei ider ge: :geven om it We zij net di Donderdag greep de eerste Als slotbeschouwing vroeg officiële voorstelling plaats spreker nogmaals met aan- van een Wase voetbal- drang (aan de niet-aanwe- ploeg. Een voorstelling die zige verantwoordelijken) in een zeer ongedwongen wanneer het gedaan zal zijn sfeer verliep en toch infor- om een bezoekje aan een matief en volledig was. voetbalwedstrijd gestraft te Vooreerst werd er door de zien met een nieuwkuisre- dienstdoende penning- kening door de archi-slech- meester Thomaes een kor- te staat van de toegangs- te schets gegeven van wat wegel, de White Boys in zes jaren Naderhand, en dit waar- «Belgisch» voetbal (voor- schijnlijk omdat het offici- heen waren ze lid van het ële karaLter werd afgewor- Liefhebbersverbond) heb- pen, groeide het nog alle- j"velders (SNS) midden- ben gepresteerd. Vooral de maal uit tot een gezellig ve|c)er definitief intens doorgevoerde jeugd- onderonsje met de gebrul- L DeGendt (KSV Temse) vorming en bestendige uit- kelijke heildronk als slot. bouw van de installaties Zoals u ziet. is het bij een met eigen middelen én lagere provincialer ook rao- mankracht werden beklem- gelijk om een duidelijk toond. rechtlijnig beleid te vinden, In de huidige dode (voet- dat men in het geval van de bal) periode wordt immers White Boys immers in de heel wat gedaan aan het komende jaren met geza- herstel van de jeugdkleed- menlijke ijver wil voortzet ten. En mocht er enige steun van het dc laatste jaren voetbalgezinde ge meentebestuur om de hoek komen kijken, dan zou dat voor de werkers van de Puitvoet een hoogstver- diende erkenning zijn. MANIL lokalen, terwijl ook een al gehele verfbeurt. een nieu we terreinverlichting én aanpassing van de omhei ning voor het komende sei zoen moeten in orde ge- De piepkleine Jan Drieghe. een beetje de mascotte van Eendracht Opstal, overhandigde bloemen aan mevrouw De Baerdemaecker, echtgenote van de voorzitter. (Ivd) jaar het roer in handen uitgenodigd op het feest, hebben werden gehuldigd, op 11. 12 en 13 juli ver- Jozef De Baerdemaecker, wacht Eendracht Opstal ie- de huidige voorzitter, Pe- dereen tijdens de verdere trus Van den Bergh en als feestelijkheden. Will Tura laatste Achiel De Clippel is de topvedette. Waar die niet persoonlijk aanwe- schijnlijk zal Jean-Marie bracht worden, zig kon zijn tijdens de Pfaff tijdens die avond een Inpikkend bij de inleiding feestvergadering. Jens bezoekje brengen aan de van zijn kollega-be- Driese, uitgedost in geel en feesttent! Will Tura is er stuurslid, kwam de heer zwart, overhandigde bloe- vrijdagavond. Zaterdag is Van Aerde aan het woord, men aan de echtgenoten discobar Discomania aan Ook deze spreker kon het van de gehuldigde. Vanwe- de beurt en zondag wordt niet nalaten om eerst zijn De organisatie: ge de klub mochten de drie een familiebal georgani- diepe ontgoocheling te ui- Hoofdbestuur: zilveren leden elk een mooi seerd met Jos Martin als ten aangaande de opvallen- Voorzitter: J. Duymelinck gegraveerde tinnen schaal animator. Ook Nut en Ver- de afwezigheid van welke Ondervoorzitter: L. Van ontvangen. maak (turnkring) en de gemeentemandataris dan £)aeje Sint-Isidorusjeugdband ook, wat hij onmiddellijk (jeugdfanfare) treden op. in verband bracht met het Will Tura Waren nu enkel de leden L.V.D. mcr5n wiJ het veld van Ra- boei Bambrugge betraden, ver" jaar nadien kon de degra- den aan den Dries te Bam- boog, Danny De Groot en datie niet ontweken wor- brugge. Voorzitter, pen- Paul Schollaert, en tenslot- den. Vorig seizoen kon Ra- ningmeester plus secretaris te de aanvallers André Van cing Bambrugge. met «ei- De Norre, ondervoorzitter den Bossche, Hans Van der stuka- gen kweek», opnieuw de Van Geit en bestuursleden Eecken. Frank Techel. promovering naar Derde Alfons Matthijs, Rudy Eerwin Verbraekel en Pa- Provinciale bewerkstelli- Uyttersprot, Albert Van trick Pacque en natuurlijk gen. Volgens de bestuurslui Herreweghe, Gaston De Heizeltrainer Robert met de nog steeds onver- Koker, Alfons Callebaut, Schamp, gewezen speler droten voorzitter Frans Raymond Verbraekel, Paul van S.V. Zottegem. Vol- Eeckhout aan het roer. is Lammens. Marcel Ga- gend seizoen zal kapitein iedereen de lift beu en wil briels, Kamiel Van Sande Raf Van den Bossche diens men resoluut hogerop. De- en Raf Van den Bossche, zware taak overnemen. Racingstadion er netjes ze overgang betekent een zijn dan ook niet weinig Dirk De Roeck verlaat :iet bij het begin van de gevoelige vooruitgang: tal- fier op de geleverde presta- Bambrugge voor één jaar npetitie. Gesticht, in rijke «streekduels» staan ties van hun doelmannen seizoen naar Westrem. •5. onmiddellijk na het op het programma wat pen- Danny Sergant. en Jan De broer Guido vertrekt naar indigcn van de Wereld- ningmeester Paul De Vuyst Vuyst. Verdedigers Antoi- Ede voor één jaar (was vo- log II, onder voorzitter- gunstig stemt. Een reeks ne De Pauw, Paul Cop- rig seizoen bij Vlierzele) ap van Frans met Burst, Vlierzele. Een- pens, Raf Van den Bossche Georges Van den Steen :khoudt. is Bambrugge dracht Nieuwerkerken, (kap.) Albert Van Cauter, kreeg een vrije transfert. lan bezig een volwaardi- Kerksken, Terjoden en Jean Paul De Tandt en Pe- en gaat definitief naar Aai- Oostvlaamse Provincia- Mere, allemaal omliggende ter De Vuyst. Middenvel- gem. Versterking komt er te worden. Na 32 jaar gemeenten is prima zodat ders Georges Van den van Erwin Clinckspoor, die rd voor de eerste maal volgend seizoen de grote Steen, Guy Ottoy, Danny voor één jaar met optie van >romoveerd, doch twee massa mag verwacht wor- Stalpaert, Dany Renne- Smetlede komt, Willy rejde werkers; metselaars, -ogenpinwerkers u Hjfirs waren aan het restau- een pn en vernieuwen. Alle- Cj1 al bestuursmensen. Se- irc N^aris André De Norre, rd Lvs?e'de n'et a' ke" rsleden te danken voor bereidwillige en koste- medewerking, zodat Temmerman die definitief van Herzele overkomt, en het verblijf van Antoine De Pauw. wordt met één jaar verlengd. Hij is speler van Oranje Erpe. De behaalde titel was geen toeval, al hoewel de eindklassering zulks zou kunnen laten ver moeden. Na twee speelda gen kwam Bambrugge aan den aangeworfen uitblijven van enige subsi die aan de Puitvoet-klub. Vervolgens sprak de reeds gedurende 8 jaar aktieve WB-oefenmeester over de sportieve objekten in de meest nabije toekomst. Ten eerste was dit doorsto ten naar de top-drie in de vierde provinciale (afgelo pen seizoen 1979-1980 zag het er reeds niet slecht uit mét de vierde plaats in de eindrangschikking), en ten tweede zoveel mogelijk uit eigen jeugd rekruteren voor het eerste elftal. Deze laatste doelstelling vinden we geenszins terug in de door de «Witte Jongens» gevoerde transferpolitiek waarbij niet minder dan vier spelers definitief wer- Terwijl Sekretaris: W. Thomas Schatbewaarder: G. Thomaes Leden: A. Van Aerde. W. Hoof, E. Van Kerckhove en G. Zaman. Jeugdbestuur: Voorzitter: E. Van Kerck hove Ondervoorzitter: J. Jör- middenvelder, 1 jaar Nieuw aangeworven E*6Verlaeckt (FC Hoogein- de), voorspeler, 1 jaar J. Spiessens (SNS). mid denvelder, 1 jaar R. Praet (FC Sint-Gillis), idem. 1 jaar K. Casteleyn (FC Gerda), voorspeler, definitief J. Roelens, middenvelder, 1 jaar M. Cornelis (Jun. SNS), idem, 2 jaar B. Verschaffeit (idem), verdediger, 2 jaar. Vrije transfers: J. De Baere, E. Janssens, E. De Zutterr, C. Gijse- linck, R. Van Duyse en G. Verbeeck (junior) Terug SNS: D. Vereecken (junior) Vérlieten de klub: J. De Bock (terug naar WS Meerdonk) J. D'Hondt (terug naar FC Gerda) R. Van Acker (terug naar FC Excelsior) A. Bosmans (definitief naar E. Zele) M. Felix (1 jaar naar Q. Rupelmonde) Oefenwedstrijden Zaterdag 26.7.1980 gensen Sekretaris: A. Van Damme onderlinge wedstrijd Schatbewaarder: H. Zondag 3.8.1980 Colman 14 uur: Rupelmonde II- Leden: WB II W. Hoof, R. Colman, A. 16 uur: Rupelmonde I-WB Van Aerde. J. Verleye, A. I Daelman, L. Van Huffel, Zondag 10.8.1980 J. Van Huffel. Frans Van 14 uur: WB II-Robur Wiele. Johan Glibert. Lu- Moerzeke II cien De Maere, A. Moens- 16 uur: WB I-Robur Moer de leiding geraakte tot 4 nog eens een elftal mensen punten los van concurrent voor 1 of 2 jaar werden Ede, en hield nog één een- ingelijfd. Dit wijt trainer heid over op de valreep. Bambrugge doet niet mee aan de Beker van de Den derstreek, evenals Burst, Aaigem. Erpe. Mere Van Aerde aan het feit dat men met het liefhebbers verleden van zijn klub nog steeds geen valabele spe lers genoeg heeft om een Erondegem. In augustus kompetitie? elftal op te stel- spelen zij de beker van Er- len. Maar dit ziet hij bin- pe-Mere onder hun zessen, nen zeer korte tijd veran- De finale van dit tornooi deren, heeft plaats op dinsdag Verder beklemtoonde hij 11.11.80. wel de bijzonder goeie rela- A.V.H. tie die tussen de White Boys enerzijds en grote broer Sportkring Sint-Ni- klaas bestaat op gebied van overname van spelers (ge tuige de acht aanwinsten uit het SK-huishouden af komstig). sens, M. Thiron, u. Zaman. Veteranenbestuur Voorzitter: J. Wuytack Schatbewaarder: J. De Deurwaarder Secretaris-coach: R. Reel Trainers en Selektie: A^Van^Aerde (veldtrainer ÏL8.UW selektie) R. De Meyer (keepers selektie) Juniores: W. Hoof (tevens selektie Trainingen: Zondag 17.8.1980 14 uur: 14 uur: FC Stekene II-WB II 16 uur: FC Stekene I-WB I Zondag 24.8.1980 14 uur: WB II-KSV Temse II 16 uur: WB I-KSV Temse I 14 uur: WB II-O. Rupel monde II 16 uur: Beker van het Waasland WB I lste ploeg) Scholieren: R. Colman Kadetten: J. Verleye Miniemen: L. Van Huffel (2 elftallen) Preminiemen: A. Van Aerde Trainer Jeugdkeepers: A. Daelman Dameselftal: R. Colman Seniors starten op dinsdag 22 juli te 19ul5 Festiviteiten: Zaterdag 9 augustus 1980: Breugelfeest Veteranen Dinsdag 11 november 1980: Veteranentornooi Einde seizoen: een jeugd tornooi a een totaal mislukt sei- ïn, met de degradatie uit "ste provinciale voor ge- 'lg wil S.K. Aalst, de ver en plaats in de hoogste •vinciale reeks spoedig 'nieuw innemen. Daar iar de Aalsterse verdedi- ing slechts sporadisch ver- he/ti flagen werd, ontbraken Cel wat goede schakels in "e aanval en het midden- ickXrd" bestuurslui zijn an ook niet bij de pakken 'treeg [lijven zitten om spoedig it euvel te verhelpen, 'eteen zit men aan de aring» met grote ver- ichtingen voor het ko- :nde seizoen. Van FC nderleeuw werden rank Temmerman (defini- wegtAf) en Affid Chara (voor len tóén jaar) aangetrokken. en dimarlos Cruz, een Peru- den /nriaan, komt definitief naar urcl. Ve Haring, evenals Johan een ziichouppe. die reeds deel vmroffitmaakte van de S.K.- "'t'/ibrn. Definitief komt Luc /•geren Heyvaert van Hoger Op de "«'Merchtem. Uit Ninove goudmimen Peter Hoebeke, »rd //('/(definitief) en Mare >ol .voi/palckiers voor één jaar. Hoaïd Hassan komt defini- 'ganisf an Zw otidag ie klit tief over de SCUP Jette, en libero Jean Michtotte van Zwevegem is de belangrijk ste transfert voor S.K. Aalst. Hij werd eveneens definitief aangeworven. Zat S.K. Aalst nog met het probleem van de doelwach tersplaats: Guy Meersman stelde te hoge eisen aan het bestuur, zodat de leiders niet aarzelden om naar ver vanging uit te kijken. Luc Dherde, die eerder een paar maal onder de lat stond in Tweede Nationale met Eendracht Aalst, werd definitief overgenomen, en Freddy De Saedeleer komt voor één jaar over van Denderwindeke. De lange lijst wordt tenslotte afge sloten met een vrije trans fert van Roland Suys, voor malig Eendracht Aalstspe- ler en trainer van Terjo den. Dat S.K. Aalst naast zijn nieuwelingen ook zijn «gedegradeerde» kern be hield, bewees de kleine uit tocht. Danny De Stercke, gaat voor één seizoen naar S.K. Welle en Mare Ren- neboog voor één jaar naar Sint Lievens Houtem, Dirk Leroy één seizoen naar Eendracht Meldert en Joh- ny Dellaert voor twee jaar naar F.C. Mere. Tenslotte werd Ludwig Bellon defini tief afgestaan aan Sint Pau- lus Opwijk. Buiten de spe lerskern heeft S.K. Aalst evenmin op een inspanning leidt de oefeningen van de gekeken. Staf Banckaert miniemen en de kadetten, overgekomen van FC Den- en Antoine De Vriendt zal derleeuw, krijgt Frans De de scholieren onder zijn Man als hulptrainer, die te- hoede nemen, vens ook instaat voor de A.V.H. juniores. Remy Linthout Bij het begin van de trans ferperiode wisten de leiders van Sparta Buggenhout al dat twee spelers zeker dien den vervangen. Trainer Boons keek uit naar een andere klub terwijl Gaston Cauwenbergh om beroeps redenen naar het Mechelse uitweek. Uiteindelijk is ook Urbain Van den Berghe verhuisd en konden de geelblauwe bewindslie den zich beperken tot een simpele vervanging. Dat gebeurde dan ook in de persoon van Alain Rey- naert die van het Brabantse Rode komt en de funktie van laatste man zal vervul len. De overgang geldt voor één jaar. De laatste dag van de transferperiode trok men dan nog KAVD- er Jackie Schelfout aan die eveneens voor één jaar aan Buggenhout verbonden blijft. De lijst van de uitgaande stukken telt heel wat meer eenheden: Etienne Van der Vreken (E. Opstal 1 j.), Ronny Sanders (Appels 1 jErik De Wandel (Malderen 1 j.), Luc en Mare Wauters (Sint-Ante links definitief), Chris en Rudy Van Hoeymissen (RC Opstal —Ij), Urbain Van den Berghe (Oudegem definitief) en Gaston Cauwenbergh (Bonheiden - 1 j-)- GDP F.C. Wieze, dat op een goed seizoen kan terugblik ken, steekt zijn ambities voor de volgende kompeti tie niet onder stoelen of banken, en was dan ook zeer bedrijvig op de trans- fertmarkt. Komen voor rén seizoen naar de Populie renstraat: Julien Siccard van S.K. Lebbeke en Rudy Van den Brempt van Hof- stade. Terug zijn Rudy Matthijs van RWDM en Francois Merckx en Ronny De Wolf van Standaard Denderleeuw. Werden de finitief aangeworven langs de verzoeningscommissie. Michel Wauters van S.K. Herdersem en Erwin Kep- pens van S.K. Lebbeke. Ten definitieve titel werden tot slot Emiel Meeus van Liezele en Johan Pieters van S.K. Lebbeke aange trokken. Ook tal van spelers verla ten de Lebbeekse deelge meente: voor één seizoen gaat Rudy Maes naar Oranje Erpe, Wim Hey- vacrt naar Schrocvers, ver gezeld van Alfons Man- naert, Francois Perdaens en Etienne De Wolf naar Rapid Lebbeke. Definitief verdwijnen Jean-Pierre Pieters naar S.K. Overme- re. Hugo Maes naar Schroevers Moorsel. René De Meyst blijft behouden als oefenmeester, terwijl Frans Van Ingelghem zal instaan voor de leiding over de jeugdploegen. A.V.H. F.C. Mere heeft het kon- trakt met zijn trainer Rudy Van den Haute verlengd. Een~paar spelers verlieten de kern, zoals Patrick Arijs, die naar Eendracht Nieuwerkerken vertrekt. Franky Van Hee, die zijn kans gaat wagen bij Oorde- gem, en Patrick Van Mel- kebeke en Paul De Groot, die bij de nieuwkomer in de provinciale reeksen V.K. De Eendracht Hille- gem het goede weer gaan trachten te maken. De Eendracht Hillegem, is in feite Rebellen Houtem, een kopploeg uit de Eerste Afdeling B. die de grote stap in de KBVB waagt. Deze vier werden gepast vervangen. Guy Temmer man, die één jaar ging tes ten bij Eendracht Aalst, komt met heel wat ervaring terug naar Mere. John Del laert van S.K. Aalst, die vorig seizoen reeds de rood zwarte kleuren verdedigde, verlengde zijn overeen komst voor twee jaar. Joh- ny De Coensel werd defini tief weggehaald bij Stan dard Wetteren, en Luc Lie vens wordt voor één sei zoen geleend bij S.K. Welle. A.V.H.

De Voorpost | 1980 | | pagina 21