De Vijlder, De Ruysscher en Hofman zorgen voor bloemen Ontstekingsproblemen houden Georges Smet van de zege Georges Smet en Alfons Straus winnaars VLIEGENDE BAKKER SUCCESRIJK TE INGELMUNSTER 4-uren van leper liet slechts én Waaslander Motorcrosskalender ®p| publieke jp*jierkelijk 1 opkomst lag daar aan te Sint- Maar het wispeltu- weertje zal daar wel iets tussen gezeten Bovendien was het nogal bolvormig, v geen het volgen van de Mstrijden niet ten goede \im. c Heerwegh (De Torna rs) was samen met Etien- Van Den Branden de ste Wase starter. Eric g in de reeks enkele ma- rond, zodanig zelfs dat hij helemaal diende te stop pen. Eric moet nog op on derzoek uit om de oorzaak van zijn uitvallen te ont dekken. Hopelijk heeft hij tegen de wedstrijd te Tem- se deze oorzaak gevonden. Zijn teamgenoten Jean- Pierre Descamps en Ri chard De Decker verging het al niet veel beter. De inlaatkollektor van Des camps (St.-Pauwels) ging stuk en ook voor hem was het afgelopen. Richard De Decker (Sint-Gillis) hield het iets langer uit. Hij bracht het nog tot de eerste herkansing, maar dit was voor zijn wagen dan ook de genadeslag, want hij dien de met een defekte scha keldoos te worden afge- sleept. Meteen stonden de drie geel-zwarte Tornado wagens werkloos in het wa genpark. Voor de Dolle Kevers uit Sint-Niklaas waren er even eens problemen. Etienne Van Den Branden lukte in zijn reeks een tweede plaats achter Bel gisch kampioen Willy Van Keer. Hij stootte dan ook onmiddellijk door naar de halve finale. Jammer ge noeg ging de kever in de halve finale op z'n kant en Etienne kon ook van de herkansingen geen gebruik meer maken om zich te plaatsen voor de finale. Lucien Franckaert was dankzij zijn vierde plaats in de herkansingen op het nippertje in de halve finale geraakt. In de reeksen was trouwens de stuurstang van z'n Ford afgebroken. Ver mits de voorwielaangedre- ven 12 M in de halve finale niet zo goed meedraaide, op het inmiddels erg uitge sleten parkoers, moest ook Lucien z'n finaleplaats be wijzen langs de herkansin gen. Hij gooide zijn Ford echter op de zij en ook de Dolle Kevers werden voor de rest van de dag bedankt voor de medewerking. Het lijkt wel of de Wase piloten het steeds minder doen wanneer zij voor ei gen publiek rijden, want ook de Krekelcrossers dienden met pech af te re kenen. Nochtans was Geor ges Smet goed van start gegaan door het omnium der kampioenen te winnen, en wist hij bovendien ook nog zijn reeks op zijn naam te schrijven. Doch in de halve finale Georges lag toen bijna in eerste stelling viel de ontsteking uit van zijn kever met VW 411-motor. Via de herkan sing kwam hij toch nog wel in de finale en was hier dus meteen de enige Wase ver tegenwoordiger. Het sce nario herhaalde zich echter en ook in deze belangrijke finale diende Georges Smet zijn wagen aan de kant te plaatsen door een uitgeval len ontsteking. Z'n teamgenoot Marc Cool uit Haasdonk was eigenlijk wel dé pechvogel van de dag. Nadat hij zijn wagen tijdens het kampioenenom nium had moeten laten af slepen, blies hij tijdens zijn reeks helemaal zijn motor op. Hopelijk zien we al deze piloten terug tijdens de tweede wedstrijd tellend voor het Belgisch Kam pioenschap, welke plaats vindt aan de E3-viadukt aan de Doornstraat te Temse. Let wel: de viadukt wordt volledig voor het verkeer afgesloten zodat stiekem meekijken vanop de viadukt uitgesloten is. Maar voor 150 fr. heb je dan ook een hele namiddag spektakel en bovendien is de parking gratis. Het be gint er allemaal rond 14 Grote Prijs van België Autorodeo te Sint-Niklaas De Voorpost - 4.7.19Ö0 derei de ,L VACB-auto-rodeo-cross tjes en zijn 1 lat m 24 uren van leper zitten ip. Samen met die van Djncorchamps toch nog ijd dé manifestatie waar er autosportliefhebber tr uitkijkt, al verschillen den duidelijk van disci- ne. jchts één Waaslander, nelijk Eddie Nijs. Sa ai met Willy Plas reden een Fiat Ritmo Abarth j 2. De stuurmanskunst 1 Plas en de navigatie- jaliteiten van Nijs kon- i niet anders dan een hetichtprestatie voorspel- stotr Jammer genoeg begon schicylinderkoppakking van inglRitmo tijdens de proef i Dikkebus (tijdens de jUs jsede nacht) te lekken en 'ens^1" Willy en Eddy zaten ;24 uren er op. yenichtans hadden ook an- je re Waaslanders zich aan- tjj(neld in leper, zij het dan eft prlopig. Waarom reden Verschelden en Ronald >ssens (Audi 80 GT) niet? Jan Verschelden: «We hadden nochtans alles in gereedheid gebracht, maar na_een eenvoudig re kensommetje kwamen wij tot de vaststelling dat de deelname aan de 24 uren ons zo'n slordige 100.000 fr. zou kosten. Dit aan ban den, benzine, inschrijvings gelden, logies en wat al meer. De 24 uren rijden zou voor ons betekenen dat we voor de rest van het seizoen de Audi op stal zouden moe ten laten en dat is teveel gevraagd, zeker nu we erg goed geklasseerd staan in de stand voor het PAK- kampioenschap van Oost- Vlaanderen. Bovendien begint het koetswerk van de Audi scheuren te verto nen, zodat we voor de ver vanging staan van de car rosserie. Een zware (financiële) dobber dus». DyB roffin (10) zorgt af en toe Xeuwelingen 125 Zulk spektakel kan je zondag te Temse verwachten, (dw) een uitschieter bij de Op een van regen gespaard gebleven Mandescircuit ging vorig weekend de In ternationale Rallycross van Ingelmunster door. Alle binnen- en buitenland se vedetten waren op post om van deze wedstrijd een buitengewoon sportief spektakel te maken. Vernoemen we maar de Engelse piloten John Greasley (Porsche), Gra ham Hathaway (Escort), en Ron Douglas (Vauxhall Chevette) en de noor Go ran Lundrun (Porsche). Ook onze Belgische toprij- ders waren van de partij vermits er punten te verdie nen waren voor het Bel gisch kampioenschap. Even zag het ernaar uit dat de «Vliegende bakker» uit Mere zelfs niet zou kunnen deelnemen. Tijdens de tweede trainingssessie scheurden enkele uitlaat- stukken, zodat de Turbo buiten werking was. Dankzij de hulp van een vriend-piloot uit Oostroze- beke (ongeveer 15 km ver wijderd van het circuit) konden de stukken gelast worden. Toen de start van de eersten gegeven werd, moest Pros en zijn mede werkers alles nog monte ren. Toch zorgde Pros Van den Eeckhout voor de ver rassing. In de tweede reeks wist hij uittredend belgisch kam pioen Franqois Monten achter zich te houden, wat hem een reeksoverwinning opleverde. Belangrijker was echter de goede tijd, want hij behaalde een vijf de beste chrono. In de derde reeks verbeter de hij deze chrono nog met volle 3 sekonden en moest slechts Vital Budo (de late re eindoverwinnaar) laten voorgaan. In de eindrangschikking betekent dit een derde plaats, met slechts zeven tiende van een sekonde door de Engelsman John Greasley voorafgegaan. De einduitslag: 1. Vital Budo (V.W. Golf), 2. John Greasley (Por sche), 3. Pros Van den Eeckhout (V.W. 1302 Tur bo) 4 Wim Van Herck (Escort BDA), 5. Marnix Deloddere (V.W. Golf). 6. David Potter (Mini Wessex). Georges Smet uit Temse heeft het «Omnium der kampioenen» gewonnen tijdens de auto-rodeo cross te Sint-Niklaas. Smet zege vierde in de afvallingsreeks voor Meersman, Van Hove en Van Keer. Cool werd achtste en De Ridder ne gende. Smet won eveneens de rodeowedstrijd voor Lefèvre, Van Hove eindig de vierde en Meersman vijfde. Omniumkampioen Smet won voor Van Hove en Meersman. De eerste schiftingsreeks voor de «Grote Prijs van België» werd gewonnen door Van Hove, De Ridder werd vierde. Willy Van Keer won de tweede reeks voor Van den Branden, Van Horebeek en Felix De Ridder. Jan Van Asbroeck zegevierde in de derde reeks voor De Bremacker. Smet won de vierde reeks voor Flamez, Verbeeren en Roland Coppens. De vijfde reeks ging naar Straus voor Quinaert en Van Vaeren- bergh. De eerste herkan sing werd gewonnen door Renders en de tweede her kansing door Croonen voor Meersman. Arnouts en Franckaert. Van Hove ze gevierde in de eerste halve finale waar Van Keer vijfde eindigde. Straus won de tweede halve finale voor Coppens en Verbeeren. Herkansing voor de halve finale werd gewonnen door Smet voor De Ridder. In de finale hebben onze streekpiloten zich laten verrassen. Straus won de «grote prijs van België» voor Renders en Croonen. Dit betekende een eerste seizoenruiker voor Straus na de vele ereplaatsen wel ke hij dit seizoen reeds be haalde. Het dagklassement per ploeg werd gewonnen door Pallieters Lier voor Ranger R.T. Opwijk en Molendraaiers Opwijk. Zondag 6 juli vanaf 14 uur heeft de tweede proef voor het Belgisch Kampioen schap auto-rodeo cross plaats te Temse (viadukt E3), Doornstraat. Programma: 14 uur: voorstelling. 14ul5: eerste reeks 14u30: tweede reeks 14u45: derde reeks en te 15 uur vierde reeks. De eerste reeks voor gele- genheidspiloten vangt aan te 15ul5, te 15u55 start de eerste en de tweede her kansing te 16ul0. De eerste halve finale begint te 16u40 en de tweede halve finale te 16u55. De tweede reeks voor gele genheidspiloten start te 17ul0. Te 17u30 herkan sing der halve finales en te 17u55 heeft de finale plaats. Het kampioenschap 1980 wordt aangevoerd door Straus met 30 punten voor Van Keer met 28 punten. Verbeeren is derde met 25, Cool vierde met 21, vijfde Coppens met 17 en op de tiende plaats vinden we Smet en Meersman beiden met 14 punten. De gelegen heidspiloten rijden twee reeksen met optelling der punten. Aan de eindstand zijn volgende prijzen ver bonden: 1200, 800 500. 300 en 200. Voor de koer sen tellende voor het natio naal kampioenschap klas seren zich, zowel in de reeksen, de halve finales en alle herkansingen, telkens de eerste vier. M.T. rrf] Dirk Vermeir uit Hamme maakt deel uit van seniores 125 cc. (mt) regelmatige Pierre jan Blancquart won in zijn chroyen heeft de BLB- voorkeursklasse namelijk potorcross te Hofstade de 250 cc. Hij leidde van demorial Jules De Wit» begin tot einde en won {ewonnen. De inters moes- voor Schroyen en Verhoe- en dne reeksen betwisten, Ven. Johan De Cuyper won voor De Cuyper, Ronny Moonen. Uyttersprot ein- Van de Moortel, Verhoe- digde vierde en Anny ven en Blancquart. Etienne Borms vijfde. De Langhe werd zevende De eerste reeks bij de na- en Tony De Witte tiende, tionalen werd gewonnen Bij de zijspannen gingen de door Beauprez en de twee- Wil. JUIIUll V^UJ J/Vl «vil ^llj vv l.ljjpuillivil glll^Vll v» Jen opi een 500 cc, één op bij de lichte cavalerie, de reekszeges naar Goethals - de door Dirk Temmerman Jen 250 cc en één op 125 cc 125 cc. Tweede werd Van Goethals. Claeys - He- die met pech wegviel in de nactune, de «875» trofee der Vorst en derde reyers werd tweede en Lau- eerste reeks. Een regelma- jenaamd. In de 500 cc Blancquart. De «veelzijdig- wers - Maerten derde in de tige Lieven De Vijlder won eeks ging de overwinning ste» en ook de regelmatig- eindstand. Daniëlle Picart met de tijd voor Beauprez, laar Schroyen voor Van ste renner Schroyen be- won de rechtstreekse finale Joos en Bauwens werd vijf per Vorst en De Cuyper. haalde de eindoverwinning bij de dames 125 cc voor de, dit bij de 500 cc rijders. De Nederlander Westdorp haalde het bij de nationa- len 250 cc voor Ranquin. Van Vooren en Noël Van den Steen. De schiftings reeksen bij de juniores werden gewonnen door Baetens en Brulez. Brulez won de finale bij de 250 cc ers voor Verzijl en Cort- vriendt. Marc Van der Meerssche won de eerste reeks en Stouvenackers de tweede reeks bij de senio res 125 cc. Geert De Ruys scher won met een betere tijd voor Verburgh en De Beuckelaere. Tony Hof man won beide reeksen bij de nieuwelingen 125 cc. Voreux werd tweede, Mc- ganck derde en Goffin vierde. In de BMB-cross te Neer- oeteren behaalde Heeren het met een betere tijd van Lejeune. Heeren won de eerste reeks voor Lejeune en Van Baelen. Massant werd winnaar van de twee de reeks voor Velkeneers en Lejeune. Eindlaureaat Heeren ging Lejeune en Massant vooraf. Bij de na- tionalen gingen de rceksze- ges naar Bortels en Van Herck. Bortels kreeg even eens de bloemen, tweede eindigde Van Puymbroeck en derde Aertsgeerts. De Lobel won beide reeksen bij de seniores. Tweede werd Volders en derde Van Engeland. Dirk Van de Walle werd vijfde. Door deze tweede plaats is Gui- do Volders goed op weg om kampioen van België te worden. Van Schooren won de eerste reeks en Vloeberghs de tweede reeks. Vloeberghs werd eveneens eindwinnaar voor Den Hondt en Schiettecat- te. De rechtstreekse finale bij de nationalen 250 cc werd gewonnen door Bour- let voor Fraeyman en Du- mont. Deraedt zegevierde bij de juniores 125 cc voor Raboz, Thibaut en Gabriël. De Belg Lacquaye heeft de eerste reeks gewonnen van de grote prijs van Frankrijk 250 cc voor Boniface en Jobé. Wasielewski nog een Belg werd vijfde. Deze reeks werd betwist op een modderige omloop dit door de zware regenval. Enkel de «slijkspecialisten» kwa men aan hun trekken. De tweede die een regelmati ger verloop kende werd ge wonnen door de Bulgaar Rangelov voor Van de Ven en Jobé. 3 ;:n werd zesde en Mingels negende. Jobé heeft nu 161 punten en Rangelov 112 punten in de stand om het wereldkam pioenschap. Eén van deze twee renners wordt de nieuwe wereldkampioen daar de derde Boven reeds een achterstand heeft van 90 punten op de eerste. In de BVM-cross te Appel- terre is het een spannende strijd geworden bij de iu- niores 250 cc. Clavie won beide reeksen maar voor de tweede plaats moest de tijd beslissen daar liefst vier pi loten zeven punten totali seerde. Tweede eindigde Harnisfeger, derde Keyts- man, vierde Baleine en vijfde Van den Bossche. Zondag 6 juli, Internationa le BMB-Motorcross te Kes- ter. Organisatie AMC De Toekomst, Dworp. Om loop van de Kesterheide. Eerste start te 12 uur. De inters X)0cc. zijspannen, nationalen 500cc, seniores 250cc, juniores 250 en 125cc staan op het pro gramma. Bij de inters vin den we als deelnemers alle Belgische «grand prix»-pi- loten onder leiding van Malherbe, De Coster. Vro- mans. Van Velthoven, Van den Broeck tegen Massant, Heeren enz. De zijspannen met klubpiloot Van Bel- linghen-D'Hollander ne men het op tegen veertien spannen uit het buitenland, o.a. Nederlanders, Engel sen en Duitsers en natuur lijk alle Belgische spannen De zijspannen, senioren 250cc en juniores 125cc be twisten wedstrijden voor het Belgisch kampioen schap. BLB-cross te Axel in Ne derland. Inters 500 ex: 250cc, nationalen 500 er. 250cc, zijspannen, juniors 500 en 250cc, dames, senio res en nieuwelingen 125cc komen er aan de start. Het eerste vertrek heeft plaats om 11 uur. BVM-cross te Erpe-Nieu- werkerken. Het program ma bevat 17 reeksen met de eerste start te 11 uur M.T.

De Voorpost | 1980 | | pagina 25