Nationale mmM vrijdagnacht Peter Cobbaert met Acky in glansrol Wieze rukt op! fldec Baasrode verplettert Waret Mespelare verbluffend i| Ponysport Kaatsen: Denderverbond nslui i Op een ideaal parkours met 450 meter omtrek heeft de plaatselijke jockey pen-Peter Cobbaert te Sint Lie- lit vens Esse een opmerkelijk uitin-sukscs behaald met Acky (Minner, Oetingen). In de C.V.vluchtreeks in sulky kwa- men ze met 11 aan de start. Daaronder heel wat talent zoals Silver (Saerens), Pe- 23 ter, Dortmund, Moor en Sofie (Tinei), Jolie (De Backer), Bella (Ghijsels), Oxford en Sissi (Necke- broeck) en Sara (Galle). In de laatste ronde gaf nie mand nog een kans aan [Acky (Minner). De talent rijke Peter Cobbaert beslis te er anders over. De ande re kanshebbers op de zege Bella en Jolie werden vlot verslagen. Het feest kon beginnen voor de familie Cobbaert en Minner. Het werd ook een fortuin- li lijke dag voor Van der P Meeren (Ophasselt). Drie overwinningen kwamen op het actief wat zeer uitzon derlijk is op een koersdag. De Vadder (Haaltert) en Cieters (Appelterre) kon den tweemaal juichen. Pe- tit-Boy en Ducksy hadden als het ware opnieuw vleu gels terwijl Ilsa nog maar eens bewees één der talent rijkste dravers van het ogenblik te zijn. Vermelden wij tenslotte nog de uitmuntende presta tie van de 17-jarige Fabien- ne De Nauw uit Steenhuize - Wijnhuize die met Bambi no bij de renpaarden alle stoere mannen het nakij ken gaf. Uitslagen te Sint-Lievens-Esse: Vlucht 1,10 m: 1. Petruska (Tinei, Zottegem), 2. Up- perten (Neckebroeck), 3. Jolie (De Backer), 4. Sofie (Tinei, 5. Otello (Van Her- reweghe). Draf 1,10 m: 1. Manolito (De Wulf, Herdersem), 2. Bandido (Bisschop), 3. Pe tit - Dauphin (De Wulf), 4. Sandra (Claessens), 5. Isa- belle (Malfroot). Vlucht 1,20 m: 1. Fury (Van der Meeren, Ophas selt), 2. Rapido (De Taeye), 3. Flora (Van Bie- sen), 4. Anja (Cooreman), 5. Vicky (Minner). Draf 1,20 m: 1. Fideel (De Wulf, Nieuwerkerken), 2. Fideel (Vermassen), 3. Miss-Boy (De Wulf), 4. Blacky (De Wulf), 5. Jese- belle (Bové). Vlucht l,30m: 1. Gravin (Verstichelen, Parike), 2. Lover Boy (Cooreman). Draf 1,35 m: 1. Ilsa (Cie ters, Appelterre), 2. Ro- quepine (Fonck), 3. Filou (Durant), 4. Goni (Van Wassenhove), 5. Ravioli (Van Wassenhove). Vlucht 1,15 m: 1 Milo (De Maeseneire, Oombergen), 2. Rubens (De Turck), 3. Chico (Galle), 4. Rocco (Van Herreweghe), 5. Tom boy (Everaert). Draf 1,15 m: 1. Ducksy (De Vadder, Haaltert), 2. Jolita (Bové), 3. Manolito (De Wulf), 4. Ruby-Star (Ver massen), 5. Krak (Bis schop). Driejarigen: 1. Bentho (Verhofstadt, Wetteren), 2. Petit-Boy (De Vadder), 3. Don Cambrinus (Ver massen), 4. Sandra (De Wulf), 4. Kitty (De Boeck). Vlucht l,35m: 1. Fleur (Waege. Oudenaarde), 2. Chirck (Van Slambroeck), 3. Nelly (Van Eeckhout), 4. Lionel (Waege), 5. Rab- by (Van der Meeren). Renpaarden: 1. Bambino (De Nauw, Steenhuize - Wijnhuize), 2. Gabor (Joos), 3. Vos (Joos), 4. Gador (Laverge), 5. Nostar (De Cock). Eenjarigen: 1. Lift-Boy (Fonck, Massemen), 2. Fi- bro (Mievis), 3. Petit- Dauphin (De Wulf). 4. Gardinac (Elaut), 5. Corry (De Wulf). Tweejarigen: 1. Sloeber (Melckenbeeck, Smetle- de), 2. Ducksy (De Vad der), 3. Mistral (Van Bel- linghen), 4. Tom (De Wulf), 5. Silver-King (Mal froot). Vlucht in Sulky: 1. Acky (Minner, Oetingen), 2. Bella (Ghijsels), 3. Jolie (De Backer), 4. Oxford (Neckebroeck), 5. Silver (Saerens). Draf l,25m: 1. Petit-Boy (De Vadder, Haaltert), 2. Dauphin (De Wulf), 3. Fi deel (Vermassen), 4. Bla cky (De Wulf), 5. Fideel (De Wulf). Vlucht l,25m: 1. Fury (Van der Meeren, Ophasselt), 2. Fergus (Tinei), 3. Boem (De Taeye), 4. Gravin (Verstichelen), 5. Jimmy (Saerens). Draf I,40m: 1. Ilsa (Cie ters, Appelterre), 2. Dina- miet (Van Wassenhove), 3. Filou (Durant), 4. Bentho (Verhofstadt), 5. Kitty (De Boeck). Vlucht l,40m: 1. Rabby (Van derlMeeren, Ophas selt), 2. Bianca (Minner), 3. Garden (D'Hondt). Draf l,30m: 1. Roquepine (Fonck, Massemen), 2. Dauphin (De Wulf), 3. Go ni (Van Wassenhove), 4. Ravioli (Van Wassenho ve), 5. Antoon (De Wulf). Renpaarden: (fond) 1. Ipsy (Joos, Heusden), 2. Gador (Joos), 3. Vos (Joos), 4. Bambino (De Nauw), 5. Gador (Laverge). Vrijdag 4 juli: De nacht van Sint-Lievens-Houtem (19u30) nationale wedstrij den: iedereen mag deelne men. Zondag 6 juli: Den- derwindeke. Zondag 13 ju li: Viane. Zondag 20 juli: Semmerzake. Maandag 21 juli: Kampioenschap van België: Liedekerke. (VDV) In Temse was ruiter Gaston Van der Poorten de «pechvogel van de dag-. Toch hield hij er een beker aan over die hem door Anny De Feyter geschonken werd. (dw) In Hogere II werd zaterdag niet gekaatst. De weersom standigheden lieten dat niet toe. Zondag hield het net op tijd op met regenen zo dat de zestiende speeldag integraal kon worden afge werkt. Goede dag werd het voor Wieze dat in de Vlaamse derby tegen Zandbergen doorlopend leidde en met 15-12 een net zwaar te verduren. 15-6 tijen. Hamme Sint-Anna werd het bij Moorsel haalde winst bij Baarde- Wilskracht. Brussegem mi- gem na een partij die ruim ste op het nippertje een vijf uur duurde (14-15). Ze- punt bij Baasrode (15-8). Ie Durmen won met 15-13 Spannender ging het er aan van Erembodegem Wei toe in de twee overige par- leweg. Kastel won overtuigend in Lagere I bij Buggenhout dat met 6-15 de boot in ging. De ovérige wedstrij den waren spannend en het aankijken meer dan waard. Opdorp zette Opwijk OK voor eigen publiek een hak (12-15). Spannend ging het er in de Brabantse gemeen te aan toe tussen het plaat-'; selijke FM en bezoeker Ze- Ie L. De Zeienaars verlo ren met nipte 15-13 cijfers. Smt-Amands moest onder doen voor Terjoden met 10-15. GDP lassej1 De Voorpost - 4.7.1980 in c Van Praet (Schelderuiters Bornem) won de klasse 3-wedstrijd te Temse. (dw) Vrijdag 4 juli wordt te Sint- Lievens-Houtem de «Eer ste Nacht van Houtem voor pony's en renpaarden» georganiseerd op de inmid dels al befaamde renbaan Bockstaele. Het beloofde een spannende avond te worden. Elke liefhebber van om het even welk ver bond mag de start nemen in deze aantrekkelijke kon- frontatfe. In Sint-Lievens-Houtem zit men steeds goed omdat de uitstekende renbaan mooie wedstrijden in de hand werkt. Ook de «Houtemnaars» gaan zich beslist aangetrok ken voelen door de heel speciale sfeer van een avondkoers. Het O.P.V. wil er de lief hebbers op attent maken dat de inschrijvingen moe ten gebeuren voor 19.30 u. daar de eerste wedstrijd stipt start om 20 uur. De startorde wordt bepaald per loting. De uitbetaling der prijzen heeft onmiddel lijk plaats. Als speciale at- traktie is er een wedstrijd voorzien voor dravers bere den. Verder gaan de talrij ke streekjockeys zich be slist eens in de kijker willen lopen. F.C. LUSTHOF Zondag 6 juli organiseert F.C. Lusthof uit Dender- windeke al voor de vijfde maal een ponywedstrijd. Dit jaar hebben de wed strijden plaats op een ter rein in de Eesbeekstraat (weide Edgard Duminet) op de grensscheiding Den- derwindeke - Nieuwenho- ve. F.C. Lusthof wil vol gend voetbalseizoen ster ker voor de dag komen. Het bestuur, dat samenge steld is uit voorzitter Etien- ne Appelmans, sekretaris Gilbert Thienpondt, schat bewaarder Michel Du- rieux, ondervoorzitter Freddy Rooseleers, trainer Armand Denier, be stuursleden Patrick Van der Massen, Norbert De Jonge, Luc Van Cleemput- te, Antoine Biesemans en Jozef Van der Massen, kijkt momenteel op geen inspanning om er ander maal op zondag 6 juli een attraktieve sportnamiddag van te maken. Er zijn te Denderwindeke - Nieu- wenhove 20 wedstrijden verdeeld over draf en vlucht. Eerste start te 14.30 uur. (vdv) Rebaix-16 Kokejane 16 Ouedeghien 16 Lodclinsart 16 Merchtem 16 Zandbergen 16 Herne 16 Halte 16 Waret 16 Hamme 16 Op een rijtje: allemaal winnaars in de jumping te Temse. (dw) Martine De Block krijgt de beker uit handen t jumping te Temse. (dw) I de heer Eeckman na afloop van logische eindstand op het bord bracht. Baasrode was nooit in de problemen met het zwakke Waret en won met 15-6. Hamme SK weert zich in de staart als een duiveltje in een wijwatervat vol met kaatsballen. Merchtem. geen slechte middenmotor, moest alle hens aan dek roepen om tijdens het wed strijdeinde nog één puntje mee te sleuren. Het werd 15-9 voor de Hammenaars die hierdoor nog steeds aan de rode lantaarn ontsnap pen. Door de winst van de andere bedreigden wijzigt er weinig in de staart van de rangschikking. In Hoge re III valt alles weer samen. Denderbelle kreeg het zoals trouwens te verwach ten viel erg moeilijk bij Opwijk O.K. dat zelf nog uitzicht heeft op een ere plaats. Bij de rust was de stand 8-7 en ook bij het eindsignaal dat dat punten- verschil nog in de uitslag. De thuisploeg won met 15- 14. Opstal Pelote leidde wel onmiddellijk met 4-1 doch kreeg nadien veel tegengewicht van Galmaar den dat nochtans niet te dicht kon komen en uitein delijk met 15-13 verloor. Dure nederlaag voor Ham me Zogge dat tegen het voorlaatste geklasseerd Merchtem SV de kans liet liggen om nog wat meer weg te schuiven van de an dere bedreigden. Merch tem sleurde een 15-12 zege uit het vuur en houdt zo doende de spanning in de laatste gelederen. In de Gewestelijke Bevor dering kreeg Sint-Amands een verrassend zware ne derlaag te slikken in Nieu werkerken. 15-4 lag hele maal niet in de vooruitzich ten. Ook Herdersem kreeg Nadat zaterdag alle wed strijden wegens het bere- weer waren afgelast, nam Adec Baasrode het zondag thuis op tegen Waret. Om dat het allesbehalve warm en zonnig was. werd slechts een matige belangstelling genoteerd. De Waaltjes na men de beste start en na 40/ 40 klommen ze naar 0-1, doch Baasrode reageerde fel en ging vlot naar 3-1. Waret bleef eerst een poos je aanklampen (3-2, 4-3. 6- 3) doch daarna ontbonden Peersman en De Vroe hun duivels, zodat de rust be reikt werd met een voor Adec geruststellende 8-4 voorsprong. Na de pauze ging het Baas rode voor de wind: twee keer won het een spel van 40/40. Heel even maar wekte Waret de schijn dat er een boeiende eindstrijd inzat (9-5, 10-6), doch daarna maakte Baasrode er korte metten mee, graaide de drie punten mee en blijft vierde. Overgekeerde bal len: Adec 9 Waret 11 Uitslagen Ninove - Halle 15.13 Adec - Waret 15-6 Herne Ouedeghien 9-15 Rebaix - Ottignies 15-6 Hamme - Merchtem 15-9 Lodelinsart - Ampsin 7-15 Naast - Kokejane 15-5 Wieze - Zandbergen 15-12. Tegen Merchtem Op*zondag 6 juli om 15 uur wordt op de kaatsbaan Hof ten Rode te Baasrode dc Vlaamse derby betwist: Adec Baasrode speelt er tegen Merchtem. Het wordt een boeiende en sportie ve strijd tussen twee teams die steeds mooi spektakel bieden. Klassement Ninove 16 39 Ottignies 16 32 Wieze 16 29 Adec 16 28 Naast 16 28 27 Ampsin 16 24 Wedstrijden voor zaterdag 24 Oendeghien - Halle 23 Heme - Ninove 22 Zandbergen - Lodelinsart 21 Naast - Wieze 20 Ottignies - Waret 20 Hamme - Kokejane 18 Ampsin - Adec 15 Merchtem - Rebaix Wedstrijden voor zondag 6/7 Adec - Merchtem Halle - Herne Ninove - Rebaix Kokejane- Lodelinsart Zandbergen - Naast Ouedeghien - Wieze Waret - Hamme Ottignies - Ampsin komen"" ;en zo. en dt echi te wil Mespelare speelde zondag een uitstekende partij en verdedigde flink zijn leidersplaats tegen Lebbe- ke. Deze ploeg was niet opgewassen tegen het ster ke Mespelare zodat de uit slag eindigde op 15-4. De Liars uit Nieuwerker ken gingen op verplaatsing naar Moorsel Poppevs en de ploeg van De Blander behaalde een mooie over winning tegen een flink spelende thuisploeg 12-15. De ploeg van Erpe moest de strijd thuis aanpakken tegen de Terminusboys. De sterke thuisploeg had het niet moeilijk en won ver diend deze wedstrijd met 15-8. Misschien krijgen wij de heropstanding van Er pe. dat reeds een paar we ken een middelmatige wed strijd speelde. Dc hekkensluiters Erem bodegem en Fonteintje vochten het onder elkander uit en hier was de uitslag 10-15 zodat Erembodegem nu voorgoed de rode lan taarn draagt. Tenslotte werd de wedstrijd St. Ap- poionia-Olympia uitgesteld tot zaterdag 28 juni. de jon gens van Nieuwerkerken Olympia zullen er zeker trachten te winnen om op 1 punt va leider Mespelare te blijven, zodat op zondag 29 juni op het terrein achter de kerk zal beslecht wor den wie leider is in dat Denderverbond want dan staan beide teams oog in oog. De rangschikking Mespelare 13 - 187 p. Erpe 13 - 185 p. Olympia 12 - 171 p. Appels 13 - 171 p. Terminus 14 - 154 p. Liars 12 - 149 p. St. Appolonia 13 - 136 p. Poppeys 12 - 134 p. Lebbeke 11 - 132 p. Fonteintje 12 - 128 p. Erembodegem 13 p 104 p. M.G. De jeugdkampioenen van Excelsior Sint-Niklaas werden I op het stadhuis geltul digd. (dw)

De Voorpost | 1980 | | pagina 27