P i VRIJE tribune MEVROUW OHONDT-VAN OPDENBOSCft' ONDERZOEKT BEGROTING VAN BINNENLANDSE ZAKEN RAADSLID CAUDRON HEKELT MISBRUIKEN VAN MEDISCHE LABORATORIA CVP-JONGEREN AALST EN AUTOVRIJE MARKT 2 - 4.7.1980 - De Voorpost De redaktie is niet verantwoordelijk voor de inhoud en heeft het recht de teksten in te korten. AALST WORDT EEN TWEEDE SCHAARBEEK De CVP-fractie heeft vele malen gewaarschuwd voor de fatale gevolgen van de sintemaarten-uitgavenpoli- tiek van de stad. Wij heb ben ons dikwijls afgevraagd op welke wijze wij de «be- leids»-mensen tot de rede zouden kunnen brengen en hen zouden kunnen over tuigen om, gezien de benarde financiële situatie, alle uitgaven achterwege te laten die niet nodig zijn. Als wij daar niet in geslaagd zijn is dat niet aans ons te wijten maar aan de blinde verspilzucht en de luxe-po litiek van het PW-SP-VU schepencollege. Sinds deze geldeters op nieuwjaar 1977 aan het bewind zijn gekomen is de stadsschuld gestegen van 1.244.000.0CX) frank naar 1.898.000.000 frank, hetzij met niet minder dan bijna 800 miljoen frank. Daarbij zijn dan nog niet gerekend de nieuwe schulden die ge maakt werden door op de gemeenteraad van deze week nog eens voor 55.556.000 frank leningen te aanvaarden. Weet men wel hoever het met Aalst reeds gesteld is? De leveranciers van de stad worden niet meer betaald, het personeel kon slechts betaald worden door alle overschotjes bij elkaar te leggen en het OCMW mag zijn aanzienlijke schuldvor dering bij de stad niet opei sen omdat de stad met die gelden (die niet van haar zijn) hoopt over haar kas- moeilijkheden heen te gera ken. Het stadsbestuur moe+ OP ZOEK NAAR ALTER NATIEVE ENERGIE, OOK TE AALST Het is verheugend vast te stellen dat ook in Aalst werkgroepen aktief zijn die streven naar een gezond leefmilieu en die zoeken naar vriendelijke energie bronnen. Overal in de we reld ontstaan steeds grote re reserves tegen de verde re ongeremde ontwikkeling van de kernenergie wegens de onbekende gevaren voor het milieu en voor de ge zondheid en omwille van de verspreiding van kernwa pens. Het ziet er naar uit dat in het zoeken naar een uitweg voor onze proble men een deel van onze le vensgewoonten onze pro- duktiemethoden en onze konsumptiewijze zullen moeten sneuvelen. De meest voor de hand liggen de mogelijkheid om energie te winnen is de beperking van het verbruik door be sparing, rekuperatie, recy- klage en optimale aanwen ding van zoveel mogelijk verschillende energiedra gers. De VU stelt de be staande kerncentrales als een feit vast. In elk geval dient vermeden dat een verdere evolutie in die rich ting wordt opgedrongen door kommerciële belan gengroepen die de kosten van onderzoek, opwerking van bestraalde splijtstof, verwerking en bestemming van radioaktief afval, door de staat laten dragen en zelf de baten voor zich nemen. niet blijven rekenen op een gelukje zoals met het ver krijgen van de laatste kre dietopening van 18 miljoen frank. In luttele jaren zijn de finan cies van Aalst gewoon zwart en somber geworden. Het is niet schoon en niet fair wat de huidige meer derheid doet, nl. de schul den voor de toekomst zo ophopen dat de latere stadsbestuurders gewoon zullen verstikken in hun schuldaflossingen. Onze stad zal er niet wel bii varen. la een stad waar zoveel tekort is, is het allang geen verdienste meer nieuwe projecten'op het getouw te zetten maar zou het in tegendeel een bewijs van- goed-beheer-D'haeseleer zijn indien wat gezaaid zou worden naar de zak. Ge zien de mogelijke kredieto verschrijdingen mogen wij ons weldra ook aan begro tingswijzigingen verwach ten. Waarom voert het schepenkollege gewoon de goedgekeurde begroting niet uit? Is het niet al erg genoeg? Van de CVP mag een erg drastische houding ver wacht worden. Omwille van de kritieke toestand van de stadskas keuren wij niets meer goed, ook niet als het uitgaven betreft die ons dierbaar zijn. Als het schepencollege niet spoedig zijn uitgavenkoers wijzigt en intoomt, zal het gaan les moeten volgen bij de collega's van Schaar beek om te weten hoe men er nog aan uit kan geraken als men in de patatten zit. Ghis Willems Wij zijn voorstander van een moratorium dwz. uit stel van elk nieuw nucleair initiatief tot er meer veilig heidsgaranties bestaan. In middels moet voorrang ge geven worden aan het on derzoek van de onuitputte lijke energiebronnen die de zon, de wind, de aarde en de zee ons kunnen bieden. Door het alsmaar stijgen van de olieprijzen komt de steenkool meer en meer op nieuw in de belangstelling. Het wordt tijd dat wij het bijna vergeten zwarte goud, wiens voorraad in de Vlaamse ondergrond ons nog tientallen jaren dienstig kan zijn, op een moderne manier ontginnen. Het on derzoek naar de vergassing en het vloeibaar maken van de steenkool dient te wor den voortgezet, evenals het onderzoek naar de vermin dering van de milieuhinder, de verbetering van de on gunstige arbeidsvoorwaar den en het meer rendabel maken van de procédés. Er moet dus dringend een schatting gebeuren van de totale Kempische reserves. Wie meer over onze voor stellen wil te weten komen verwijs ik naar de VU-ener- gienota die op aanvraag kan bekomen worden. Dat ondertussen werkgroe pen bezig zijn die de moge lijkheden van de alternatie ve energie in de kijker zet ten en tevens de bevolking bewuster maken dat wij uit eindelijk anders en beter moeten gaan leven, ver dient onze volle steun. Jan Caudron Volksvertegenwoordiger onmiddellijk verbetering te brengen met als dubbel doel het werk van het per soneel efficiënter te maken, vergissingen die op gebied van de burgerlijke stand erorme nadelige gevolgen kunnen hebben, uit te scha kelen en aldus de service aan de bevolking te verbe teren en te versnellen. De eigen specifieke noden in deze stadsadministratie werden in samenwerking met de ambtenaren onder zocht. Op haar beurt is het stadsbestuur te rade ge gaan in andere stedelijke diensten en gemeenten. Deze ruime konsultatie is nu afgewerkt en het be stuur zal eerstdaags een voorstel kunnen formuleren om tot de aanschaffing van de noodzakelijke appara tuur over te gaan. Een onmiddellijke weerslag op het personeelsbeleid in deze dienst zal de aankoop van deze apparatuur niet hebben. Wel moet men er over waken dat de compu ter niet de bovenhand neemt op de werkverschaf fing in het algemeen en op langere termijn. Automati sering van sommige dien sten en personeelsbeleid moeten deskundig worden aangepakt. De stad is een openbare dienst met het doel de bevolking te dienen. Dat dit efficiënt moet ge beuren is kwasi zeker. De bevolking verlangt een steeds snellere bediening. Het stadsbestuur wil daar aan tegemoet komen. Daarom ook steunen de so cialisten het voorstel om de burgerlijke stand de allure te geven van een vlotte effi ciënte dienstverlening in het belang van eenieder. Roger D'Hondt Politiek secretaris Het gebeurt niet zo vaak dat ons weekblad kennis krijgt van de tussenkomsten van de provinciale CVP-senator Paul D'Hondt-Van Opdenbosch in het parlement. Zopas kwamen wij wel in het bezit van de toespraak, die zij hield naar aanleiding van de bespreking van de begroting van Binnenlandse Zaken. Opvallend daarbij is steeds dat de parlementsleden in een korte tijdsspanne verplicht wor den de meest diverse onderwerpen aan bod te laten brengen. Originele hulp aan de waanzin Te Erpe-Mere (bij Aalst) heeft een origineel initiatief het levenslicht gezien. Ene firma «Lunor» is er namelijk van start gegaan met het verdelen in de Benelux van onderdelen van atoom schuilkelders. De firma, die zichzelf de nodige publici teit wenst te verschaffen, heeft bij die gelegenheid een folder op de markt ge bracht waarin de zogehe ten morele verantwoor ding van deze handel wordt neergepend. Om de bevol king t.t.z, de eventuele (be- goede) kopers te lijmen wordt uiteraard gegrepen naar de internationale toe stand. Zo leest men er om de haverklap dat U moet belang stellen in deze be- schermkonstrukties omdat de internationale spanning is toegenomen door werk loosheid, inflatie, de krisis- sfeer tussen grootmachten, het overal verspreiden van kernwapens en het opstel len ervan, de Harrisburg- ramp, en om het zeker niet te vergeten «beslissingen getroffen door wereld machten waardoor de kans op een fataal wereldkonflikt reëel wordt». En als ge dan als weldenkende burger ge noeg overdonderd zijt dan blijft er u maar één keuze over: u één van de bg- schermkonstrukties van de firma «Lunor» laten bou wen. Die zijn immers vol gens de tekst bestand te gen alle nucleaire aanval len, zoals atoom- en neu tronenbomaanvallen, tegen chemische en bacteriologi sche aanvallen en tegen konventionele wapens. Weliswaar valt deze veilig- heidsbeton tamelijk duur uit maar dat moet ge er dan maar bijnemen want het systeem is zo voorzien dat ge altijd eventueel onge wenst bezoek buiten de be- schermplaats kunt houden. Hierdoor wordt (aldus de tekst) de veiligheid van de inwoners van een atoom schuilkelder maksimaal ver zekerd. De kostprijs voor deze veiligheid situeert zich volgens de voorbeelden van de firma tussen de 700.000 en 1,625 miljoen frank. Als dat alles u nog niet kan overtuigen dan moet ge maar gehoor ge ven aan de slogan «beter dan de beste geldbelegging is investeren in uw eigen veiligheid want niemand doet het voor u!». Daarmee zit ge dan volop gedompeld in die fatale denkwijze dat een kern ramp onvermijdelijk op u afkomt, dat ge alleen op uzelf moet denken en dat al de rest u kan gestolen wor den. Na die kernramp kunt ge dan gerust op de puinen genoegzaam alleen verder zitten te verkrotten. De Ark van Noë zal u en uw duiven aan de zondvloed onttrok ken hebben. Alsof deze on zin nog niet volstond heeft «De Voorpost» van vorige week er een uitgebreid arti kel aan besteed en werd er een officiële eerste atoom schuilkelder geopend, na tuurlijk bij de intiatiefne- mers van de firma zelf, waarop de socialistische schepen van Erpe-Mere, Jo- han De Wolf, tevens kabi netslid van Minister Galle, het nodig vond als gast spreker op te treden en er te zeggen dat inderdaad het risiko op een nakende oor log groot is en dat er te Erpe-Mere zelf in het nog te bouwen administratief cen trum op de Steenberg een atoomschuilkelder voorzien is. Wellicht zal schepen De Wolf, als goede socialisti sche voorman, wel de eer ste zijn om in die kelder in te kruipen. Intussen helpt hij goed mee om de goege meente wijs te maken dat een kernoorlog onvermijde lijk is, helpt hij de koude oorlogssfeer levendig hou den en geeft de havikken, die aan dergelijke sfeer dik ke boterhammen verdie nen, een stevig steuntje. Zou het voor een zich de- mokraat noemend man niet veel beter zijn moest hij aan deze waanzin niet mee doen en integendeel al zijn krachten inspannen om in onze wereld i.p.v. de ach terdocht aan te wakkeren en de vijandschap te stimu leren eens echt iets te doen om de spanningen te doen afnemen, om op meer be grip en samenwerking aan te sturen, om de waanzin, waarvan alleen enkelen schromelijk profiteren, om te buigen tot vertrouwen en verstandhouding op basis van gelijke rechten en plich ten. Dat de firma «Lunor» daar lak aan heeft kunnen we nog volgen, die wil er wat aan verdienen. Dat een socialistische schepen op dat zelfde paard springt daar staat ons verstand werkelijk stil van. j.De Geyter Brieven waarvan de afzender niet aan de redaktie bekend is, komen niet voor plaatsing in aanmerking De redaktie behoudt zich het recht voor de tekst te bekorten. Publikatie betekent niet dat de redaktie achter de inhoud staat. AUTOMATISERING BURGERLIJKE STAND Tijdens de gemeenteraad van 28 mei werd er een princiepsbeslissing getrof fen betreffende de aankoop of huur van apparatuur dienstig voor de automati sering van de dienst Bur gerlijke Stand. Deze stede lijke dienst staat onder de bevoegdheid van pgt. Schepen Edgard Hooghuys daarin bijgestaan door een deskundig personeelskorps. Het is wellicht een van de meest administratieve dien sten van de stad. Men schat het aantal jaarlijks afgeleverde dokumenten op ongeveer 30.000 stuks. Daarbii komen don non dp specifieke alleenstaande problemen waaraan een oplossing moet worden ge geven. In vele gevallen ver wacht men van de stad een snelle oplossing. Momenteel wordt in deze dienst voor het afleveren van talloze akten en getuig schriften nog gewerkt met een vooroorlogs systeem. Talloze keren moeten de zelfde namen en data op nieuw gecopieerd en herco- pieerd worden op diverse afzonderlijke formulieren met alle risico's van moge lijke vergissingen of verge- telheder,. Hieraan wil men trachten WIJ WILLEN LEVEN! GEEN PARKING MAAR EEN WOONERF! Na de recente pogingen van sommige Aalsterse middenstanders om op nieuw auto's over de ver keersvrije Grote Markt te laten razen, willen sommi gen nu de (door sloping) vrijgekomen rüimte in de Kattestraat tot parking om vormen. De zoveelste! HET WORDT STILAAN AL TE GEK Historisch en architekto- nisch waardevolle panden worden in de kortste keren platgelegd met de belofte op nieuw-te-bouwen appar tementen e.d.m... Als dan blijkt dat de betrokken maatschappijen de beloof de nieuwbouw niet vol doende winstgevend vin den. blijft alles liggen zoals het ligt: een kale verwoeste vlakte, met een kapelruïne. De eisen van sommige mid denstanders om ook hier weer een parking aan te leggen (over enkele jaren zal het stadscentrum één grote parking zijn) zijn dan ook volkomen misplaatst. IMMERS Het stadscentrum heeft niet enkel een ekonomische funktie. Er moet ook plaats zijn om er te wonen en te leven, om er elkaar te ont moeten. Ook de middenstanders van de Moorselbaan, van de buitenwijken, en van de randgemeenten mogen hun brood verdienen. Een beter gebruik van de bestaande parkeergele genheid kan veel oplossen. Hoeveel middenstanders laten hun wagen niet de hele dag voor hun deur Zo wees de CVP-senator uit het naburige Kerksken er vooreerst op dat begro ting van binnenlandse za ken budgetair niet veel armslag heeft, gezien zij slechts 5 van de totale rijksbegroting omvat. Van de 54 miljard voor het Gemeentefonds gaat 28 miljard naar Vlaanderen, 20.7 miljard naar Wallo'nie en 5,4 miljard naar Brussel. De verschillende bedragen voor Brussel-stad en voor de agglomeratie brengen de hoofdstad nog eens 8 miljard op. Mevrouw D'Hondt wees er vervol gens op dat van de sedert 1976 met 40 verhoogde dotatie Vlaanderen 43,6 pet. meer ontvangt, Wallo nië 84,5 pet. en Brussel 31.8 pet. minder. Dit verlies werd echter gekompen- seerd door een meeront- vangst van 2,7 miljard, zonder te spreken van de kompensatie van 700 mil joen en de speciale dotatie van 571 miljoen voor het gewest. De senator meende dan ook dat eens te meer de solidariteit grotendeels uit Vlaanderen komt, dat via het nationale gemee ntefonds, boven de gere gionaliseerde materies in de nieuwe staatsstrukturen verder zal blijven bijdragen. «Wij dragen Brussel geen kwaad hart toe, integen deel, wij wensen de hoofd stad alle mogelijke welvaart toe» zo ging zij verder. De aanstelling van een ex tra-parlementair als minis ter van Binnenlandse Za ken was volgens hoar voor de Vlaamse gemeenschap een bittere pil geweest. Zij hoopte niettemin met hem tot een open dialoog te kunnen komen. Wat de recente brand in een bejaardentehuis in het Gentse betrof, was zij van mening dat eens te meer aangetoond werd, dat de meest onmondigen het slachtoffer zijn van ondoel treffendheid, van gebrek aan toezicht of verant woordelijkheidszin. Vol gens haar dienden dan ook dringend uitvoeringsmaat regelen bij de wet van 30 juli 1979 te worden genomen. Energie Ook de kernenergie kwam even ter sprake in de toe spraak van de CVP-senator uit Kerksken. «Zolang de regering geen werk maakt van het beloofde energie debat praten wij inzake kernveiligheid in het ijle» zo zei zij in dit verband. Het verwonderde haar trou wens dat de minister van Binnenlandse Zaken niet vernoemd werd in de lijst van voor deze materie be staan? De parkings aan de Keizershallen, de Hout markt en de pendelparking worden nog voldoende ge bruikt. Een betere toegan kelijkheid en bewegwijze ring kunnen wellicht veel oplossen. De betrokken maat schappijen dienen hun be loften na te komen. Doen zij dat niet, dan moet de stad Aalst de braakliggen de terreinen onteigenen en er zelf woningen oprichten! EEN WOONERF IN DE KATTESTRAAT! VUJO-Aalst is dan ook van mening dat de stad Aalst de vrijgekomen gronden moet onteigenen om er zelf een woonprojekt te realise ren. Dat kan best in de vorm van een woonerf. Een woonerf dat gebouwd moet worden volgens vol gende principes: kleinschalig en naar vorm, materiaal en verhou dingen volkomen geïnte greerd in de historische stadskern. plantsoenen en rust banken kunnen van het voegde ministers. Alhoewel zij tegen de op stelling van kernraketten is, drong zij bij de minister ook aan voor de nodige beveili ging te zorgen bij de even tuele opslag van deze tui gen op ons grondgebied. Het begrotingsverslag gaf haar immers het gevoel to taal aan blinde krachten te zijn overgeleverd. De provinciale senator stel de zich ook tal van vragen rond de uitnodiging, die zij ontvangen had van een handelsfirma voor een be zoek aan een atoomschuil kelder. «Hoe is het mogelijk dat privé-firma's zich daar mee bezig houden? Zijn er normen en garanties in ver band met de verkoop van dergelijke kelders, of wordt dat de zoveelste vorm van snobisme? zo vroeg zij zich af. Mevrouw D'Hondt vroeg tevens een degelijk gekoör- dineerd beleid dat, wars van elke psychose, de be volking op een eerlijke en open wijze zou informeren over haar beveiliging. De ganse technische evolu tie omtrent nucleaire bewa king en nucleaire ongeval len verloopt volgens haar boven de hoofden heen en zonder enige inspraak van diegenen die gevaar lopen. Ook hiervoor werden een resem vragen afgevuurd naar de minister. Aldus wenstte zij te weten wat de zin was van de noodtoe stand die door de Navowet bedoeld wordt: welke de rol zal zijn van de rijkswacht en het leger in de binnen landse verdediging; hoe en door wie de kerncentrales zullen bewaakt worden, en wat de taak is van de inter- departementele kommissie >ed, ze ppen d jividual ig hooc or hun ii nog voor de organisatie van ken W01 politiewezen. Paula D'Hondt stelde zi^6t Pie' ook vragen rond de ad» moc stelling van een militair c*t blo kabinetschef, en dit rek1 be e ning houdend met de tol .St- vertrouwde taken. «De n't u'* nister heeft het volste redtraat- een persoonlijke keuze tester doen, maar wij vinden 2r- in op zijn zachts uitgedruPen ba onvoorzichtig, aldus lett^s er lijk de Kerkske senator. Tot slot verduidelijkte nog dat de militarise™ van de politiek en de pol l C sering van de militaï macht, haar zeer ongerii maakten. Met de Morgry vroeg zij zich af of de mini ter geen gevaarlijk prekelen z dent geschapen had. imgebc Opvallend bij deze tqitstapp spraak was tevens dat Het in enkel ontvangen werd ^erkocf applaus van de CVP, PSjndere PVV en PRL banken, Herden niet op deze van de SP j^iel Lc de PS, wat nochtans fhristia gewoonte is bij dergelfpost H tussenkomsten. en car VEIn wac 'ilinove Het Aalsterse kamerlid Jan Caudron is de jongste tijd zeer aktief in het parlement. Ook bij de bespreking van de begroting van sociale voorzorg op 10 juni jl. kwam hij tussenbeide. Gezien één van de hoofdthema's van de laatste tijd, de sanering van de sociale voorzorg is, behandelde hij één van de meest verziekte sektoren van dit departement, namelijk het Rijksinstituut voor Ziekte en Invaliditeitsverzekering (RIZIV) en meer bepaald de misbruken en diefstallen die plaats vinden in de laborato ria voor medische onderzoeken. De heer Caudron verwees hierbij naar de beruchte en quête hierover die gevoerd werd door «Testaankoop» en die verscheen onder de titel: «Het rode goud». Het resultaat van het onder zoek bij dertig laboratoria vond hij ontstellend en on rustwekkend. De helft van de resultaten bleef immers beneden peil. Zij waren ver keerd, onvolledig, onnauw keurig, verkeerd geïnterpre teerd en te duur. Aldus werden er 12 onder zoeken uitgevoerd en aan gerekend, die door de dok ter niet gevraagd werden, wat meteen ook wijst op de vaak aangeklaagde over- produktie. Acht labo's re kenden dan weer ontledin gen aan waarvoor nooit een resultaat werd afgele verd, en waarvan kan aan genomen worden dat zij zelfs niet werden uitge voerd. De Aalsterse volks vertegenwoordiger wees ook op de aanzienlijke be dragen die voor deze onre gelmatige supplementen aangerekend werden, en die gemiddeld 14,7 be reikten. Rekening houdend met het feit dat de RlZIV-uitgaven voor labo-onderzoeken 10 miljard per jaar bedragen, kon men volgens hem be sluiten dat de fraude in de ze beperkte sektor van de RIZIV reeds 1,5 miljard per jaar bedraagt. «Als U het ernstig meent, mijnheer de minister, met de sanering van de sociale zekerheid dan zult U méér moeten doen dan een K.B. van 10 november 1978 uit vaardigen, K.B. dat volgens ons geen garanties biedt» zo ging hij verder. Jan Cau dron vroeg de minister dan ook welke maatregelen hij overwoog om deze miljar dendiefstal te beteugelen. Hijzelf stelde voor dat het departement van Sociale Voorzorg of dit van Volks gezondheid regelmatig kontrolesteekproeven zou organiseren zoals «Tes taankoop» het heeft gedaan. Wanneer de resultaten van deze kontroles regelmatig zouden gepubliceerd wor den, en de fraudeurs voor beeldig gestraft, zullen 4 gens de spreker de misbl ken automatisch verdl nen, en kan de beroof staatskas er alleen beter bij worden. Omdat verbruikers uiteindelijk J uitgaven van het R1Z dekken, was hij van menl dat dezen dus bij het RIJ dienden vertegenwoordf te worden. In verband it dit onderzoek van Tqg Aankoop hekelde Volksunie-kamerlid ook houding van de Orde y Geneesheren tegenover j dokters, die aan de enquf meewerkten. Dank zij vergelijking van de resul ten met de door de lal toria ontvangen anaf aanvragen, heeft de van Geneesheren de te schapen» kunnen id< ficeren. Daar waar dil Antwerpen, Oost-Vlaai ren en Brabant geen mi lijkheden opleverde,.wer< Henegouwen de verdai geneesheer opgeroepei om uitleg gevraagd en in Luik een zekere di Dujardin uit Seraing «o roepen, gevonnist en straft!» «Door dergelijke handef wijze bewijst de Orde t Geneesheren alleen dat I zelf geen vertrouwen waa^ is en dat zij dringend mentaliteit moet verani ren of verdwijnen», aldj tot slot kamerlid Caudrotl VEH woonerf een aangename ontmoetingsplaats maken, een oaze van rust in de drukke Kattestraat. de kapel moet gerestau reerd worden en in het ge heel geïntegreerd (er kan bijvoorbeeld een buurthuis in ondergebracht worden). de te bouwen woningen moeten sociale woningen zijn, bestemd voor bejaar den, alleenstaanden, min der validen, jonggehuwden, e.d.m. Aldus zal ook de historisch gegroeide sociale funktie van de vrijgekomen terreinen bewaard blijven. V.U.: VUJO-Aalst, Espla nadeplein 13, 9300 Aalst. Hiermede wenst de werkgroep Ruimtelijke Ordening van CVP-jongeren Aalst volgend standpunt mede te delen: De uitgevoerde werken op Welnu het blokkeren van de Grote Markt te Aalst het autoverkeer dat de stad liggen in de lijn van de op- doorkruiste is op zichzelf ties van het structuurplan- een goede zaak, doch moet stadskern, dat het gevolg gepaard gaan met een in- was van een studie over tensievering van het open onder andere de handels- baar vervoer, aanleg van functies. parkeerplaatsen en het be- Zonder de verdienste van reikbaar houden van de dergelijke studies te betwij- handelszaken die steunen felen, moeten we heden op het gebruik van privé- vaststellen dat door een ge- vervoer, brekkig beleid deelfacetten |n die zin zijn twee punten van opties werden uitge voerd, zonder het globaal probleem aan te pakken. prioritair: 1. De gemeentelijke over heid moet de belastingen, Immers een attraktiepool geheven op het niet aanleg- van regionaal belang, zoals gen van garages, oanwen- dit van Aalst, staat en valt Jen voor de aanleg van met de toegankelijkheid openbare parkings; van het handels- en dien- 2. Bouwvergunningen bin- stencentrum, nen de omschrijving van het structuurplanstadsk* mogen niet ontlast wor< van de verplichte aai van garages, met uitz< dering voor de individi kleinhandelszaken Binnen het jaar moeten gende initiatieven genoi worden: 1Uitvoeren van een dié binnen «kleine ring» volgende inhoud: a) Aanduiding op plan enerzijds de geëiste keerplaatsen volgens desbetreffende omzi brief van het Ministerie Openbare Werken en derzijds de bestaande keerplaatsen; b) Stratenplan met openbaar vervoer; c) Bepaling van de zor waarin een gedifferenti de compensatoire bela: kan geheven worden de individuele kleinhandi zaken van de normen afgeweken worden een perkte parkeertijd te zien is. 2. Uitvaardigen van gemeentelijke bouwv< dening waarin de gaande punten, als werkt facet van het sti tuurplan-stadskern, een gale basis krijgen. leder

De Voorpost | 1980 | | pagina 2