Remi De Wilde, Lutz-Fierens, Theo Van Elsuweghe, Ferdinand Roels scheren hoge halve fond toppen Alfons Droessaert buitenbeentje op Quievrainvluchten Positieve evolutie het «RTïTiiiETi vrouwenhandbai Zeer geslaagde Chateauroux in Nieuw Verbond Denderstreek W. Van Vlierberghe en gebroeders Smet winnaars uit Corbeil te Sint-Niklaas b'j \rthur Boone, eerste prijs uit Quievrain te Berlare. na?) Vlarc' thou is V: ~loi| Lrthi ierai ivot 'aartFreddy Van den Eynde: knap Quievrainist. ainW Vlere ■berg Albe i ert n. gmal s Mi» :n 1 ando ;delfl ie kli /on i ■e d« rincb lis D en v verdienstelijk Dendernxonds wist Alfons ons te vertellen dat er zelden wordt ge kuurd. Verder wordt er ui terst streng geschift, zelfs hierdoor is onze uiterst be zadigde. altijd kalme er steeds vriendelijke gast heer er in geslaagd eer soort duiven te bekomen- In 1959 begonnen met dui- zeker nog niet hebben ge ven van wijlen schoonvader zien. Hij bezit een rassige Petrus De Neve en nadien kolonie die een probleem- gekruist met afstammelin- loze winterkweek heeft ge- gen van het meer dan be- daan en die er thans zo van in het nest. wie mei roemde schoonbroerstrio glansvol voorkomt dat om voldoet gaat er zonder me- Robert. Cyriel en Kamiel het even wie die er mee delijden tussen uit. En juist De Neve mag men hier wel gekonfronteerd wordt in de gewagen van een geluksvo- volle overtuiging verkeert gel dre dan ook van in den dat hun eigenaar rustig de beginne bij de grote Quie- komende gebeurtenissen vrainspecialisten diende ge- mag afwachten, rekend te worden. Alfons Droessaert evenals die hem de laatste jaren Inderdaad, van meet af aan zijn echtgenote Germaine veel voldoening hebben ge- nam Alfons Droesschaert want ook zij heeft de dui- schonken waardoor hij tot het duivenspel «au serieux» venmicrobe in merg en spijt van wie het benijdt tot en reeds in I960 nadat been blijven echter kalm en die categorie liefhebbers is schoonbroer Cyriel reeds nuchter en mogelijk zullen gaan behoren die elke maar zeven eerste prijzen op zijn zij zelfs niet graag hebben dan ook elke zondag het aktief speelde had Alfons dat wij hun kolonie zo in de ereschavot mogen beklim- een eerste maal in zijn le- bloemetjes zetten. Zij we- men en waarvoor wij stil- ven op weduwschap onmid- ten reeds vele jaren wat de gedwongen onze «pet» af- dellijk roos geschoten. Uit duivensport is en weten doen en alleen kunnen zeg de jaren zestig heeft onze zeer precies dat lukken en gastheer beslist veel mooie mislukken zeer dichtbij el- herinneringen zoals de kaar liggen en juist daarom blauwe duivin die gekop- wagen zij het niet barnum peld aan een rode duiver reklame te maken of aan van schoonbroer Cyriel ja- grootspraak te doen alhoe- renlang echte snelheidsdui- wel wij er vast van over- ve'ls baarde. Uit dit koppel tuigd zijn dat hun duiven trok hij destijds ook zijn wekelijks klaar zitten om beroemde «zot» die menige datgene te verwezenlijken blauwe briefjes bijeenvloog waarvoor zij bestemd zijn. om nadien bij schoonbroer Dat Alfons Droessaert een Robert De Neve nog voor brave mens is weet iede- een uitstekende kweek te reen in het Aalsterse. geen zorgen. grootspreker of bluffer. Alfons Droessaert is beslist neen altijd de kalme lief de gelukkige eigenaar van hebber die rustig afwacht, een kolonie snelheidsdui- Zo is hij ook met zijn dui vels waarvan wij de laatste ven inzake verzorging als doorslaggevende bewijzen alles wat er bijbehoort en Jean Van Keer uit Baasrode: altijd bij de Quievrain- toppers. (c) gen Alfons en Germaine. proficiat en doe zo verder. Enkele toppers 1980 steeds Quievrain 13 april: Oude: 1. 3. 12. 25 (4) 20 april: Oude: 1 (1) I mei: Oude; 1. 3, 12. 21, 31 (5) Jaarl.: 1. 4. 15, (3) II mei: Oude: 6, 9. 26, 27. 77. (5) alle grote series en een bom geld; Jaarl.: 3. 8 (2) 15 mei; Oude: 2.3.4.22.38 (5); Jaarl. 3. 5 (3) 18 mei: Oude: 8, 13. 15. 17 (5); Jaarl.: 6. 10 (3) Gaston Schutvser Leonard Mariman (Zele) op alle afstanden goed voor een eerste prijs, (c) 15. 16. 31. 51, 53 enz. niet bij de oude. Ook Jozef De Het vrouwenhandbal speelt vanaf volgend sei zoen eveneens natio naal. Dit feit op zichzelf bewijst voldoende de positieve evolutie die de nandbalspelende meisjes de laatste paar jaar doormaakten. Het was inderdaad dui delijk dat lange jaren het vrouwenhandbal ter De redenen hiervoor wa ren velerlei: te weinig interesse bij een door mannen gedirigeerde bond, de amateuristi sche aanpak bij de 956 Oude en 936 jaarlingen of samen 1.892 duiven op alleen goed voor het win- Schouwer. Louis Van Vos- deze buitengewoon goed nen van een bom geld maar sel, Gilbert Galle 4-10, Ho- gelukte Chateauroux >ro- ook ettelijke seriekens ble- noré Props en Roger vinciaal gewonnen door ven in hun bezit. Drieghe kwamen er zeer Marc en Gerard Santens Bij de jaarlingen nog een goed uit. Oudenaars tevens winnaar recital De Smet Gcbroe- Bij de jaarlingen kampioe- van du grote waarborg of ders 1, 5. 13. 26. 27. 26. 42. nenwerk van De Praeter- meeste klubs, geen ech- 52 enz. In deze categorie Dalausnoy 1 en 3, Jozef De te jeugdwerking enz... wisten ook De Praeter. De- Neef. Jozef Ponnet. Bij het ontstaan van de haunov. Van Opdenhoek D'Haene Segers en Roger Vlaamse Handbalvereni- en zoon en Raoul Verstrae- De Meyer wisten zich even- ging begon het met het ten zich vooraan te hand- eens in de eerste gelederen vrouwenhandbal de goe- haven. te handhaven. de kant uit te gaan maar Gaston Schutvser men stuitte toch nog op teveel onbegrip of onwe- zetnummer A 98. Alfons Van Migerode werd tweede, Hendrickx en zoon derde, Jules Ryckaert vier de. elfde en 54ste. Gebroe ders De Smet Semmersake verrichtten schitterend Op regionaal vlak een zege werk en waren met een 5. voor Alfons Van Migerode Duiven Waas tendheid bij sommige leiders om van een defi nitieve doorbraak te kunnen spreken. Daarna volgde de «machtsover dracht» in de Vlaamse De Corbeil in de St. Nikla- ders Claessens H. Wee- H. Van Huff el, W. Van he^eekTuTdelij'kdat de se Verbroedering was bij maes. A. de Caluwe. VV. den Berg. J. Boeckaert. De leiders iets wil de oude duiven een succes De Mesmaecker, J. Van Wit - Van Bunderen (5e en a. n nnr h_t voor W. Van Vlierberghe Goethem, Hulstaert - Van 7e). Gabriel en zn, God- n met de le. 2e. 7e prijs8 J. Raemdonck, daert - Laureys. J. De vrouwe,rhandlba Op abe Willacrt met de 3e en 4e Bij de jonge duiven waren Boeye en W.- Van Vier- vlakken werd nu aan de kreeg ook twee vroege dui- het de gebroeders Smet die berghe. voorbereiding van een ven thuis. Bovenaan de de eerste prijs klokten voor BENO nieuwe aanpak gewerkt, M. Van Den Borre werd worden met een nationa le reeks wat uiteraard het vrouwen hand bal een nieuw aanzien geeft. Voor de klubs die in deze nationale reeks zullen aantreden wordt het nu pas «echt». Zes vlaamse en zes Waalse klubs zullen nu onder elkaar uitmaken wie Belgisch Kampioen wordt zodat er uiteraard geen eindronde of iets dergelijks dient gespeeld. Natuurlijk brengt deze wijziging voor de klubs andere verplichting en andere problemen mee maar het is duidelijk dat men nu aan een definitieve door braak toe is die te. lang op zich liet wachten. Uit de streek van het Voorpostgebied treedt alleen Avanti Femina - Belgische Bekerhouder en volgend seizoen dus wellicht Europees - in deze nationale reeks aan. Maar ook voor R.B. Dendermonde, E.V. Aalst en Aalst Sportief wordt het een heel ander seizoen. Ingedeeld in 1e Landelijke krijgen zij een heleboel vrij onbekend tegenstanders voorge schoteld wat alleen maar de kompetitie interes santer maakt. De nationale reeks die van start gaat op 20/21 september bestaat uit volgende ploegen: Visé, Vopsa, Uilenspiegel, Tilff, Tongeren, Eupen, Avanti Femina, Tilleur, In. Fem. Hasselt, Sp. Evere, Herstal en Flé- malle. 1e Landelijke ziet er uit als volgt: Houthalen, Stelmar, Hechtel, Meive ren, E.V. Aalst, Turn hout, R.B. Dendermon de, Haachtse, Duffel, Kraainem, Neerpelt en Aalst Sportief. Het wordt dus duidelijk, een echt interessante kompetitie in deze twee hoogste reeksen en nu hangt het uitsluitend van de klubs zelf af of het seizoen 1980-81 de defi nitieve doorbraak van het vrouwen hand bal in Bel gië zal betekenen. EVA klassering noteerden we ook R Aerts, W. Van der Poorten. Van den Bossche en zn. A. Christiaens, Al fons Jacobs met de 1 le en 13e en de gebroeders Claessens met de 10e. 14e en 15e prijs. Bij de duivin- nen klokte Roger Aerts de le en 4e. A, Van Remoor- teljmet de 3e en 5e. Vroege prijzen voor Em. Maes (3e en 6e), J. Boeckling. Bij de jaarlingen kwam W. Van Vlierberghe op de proppen met de le. 4e en 1 le. Vroe ge duiven voor N. De Clercq, R. Aerts, gebroe- Frederik en zoon Govaert: Land van Aalst, (bvw) winnaars uit Novon i in het uitvoerend komi- tee opgenomen en onder haar impuls werd op nieuw van start gegaan met de voorbereiding van een Belgische ploeg. Provinciale selecties werden opgericht, het propagandakomitee werkte mee, vele klubs voelden aan dat men nu de wind in de zeilen kreeg, de jeugdopleiding werd niet meer verwaar loosd en vanaf volgend seizoen kan er nu gestart J. Heirman Dendermondegaat scoren: handbal kan elegant zijn. (eva) De Voorpost - 4./.iy»u het Schelde- en Durme- •bond was de Orleans erwinnine bij de oude iven voor Pierre Vergey- I, die het haalde voor itoine Van Langenhove, -hel Bracke. Dhaene - gers. die tot 1000 won- li, Rene De Vos (5e en -.»). Roger De Moor. Au- »t Vion. Alfons Van *iessche. die serie tot 100 ,n en Theo Van Elsuwe- e. Bij de jaarlingen mik- Ferdinand Roels nog lar eens in de roos. Dit is n tweede opeenvolgende <rste prijs bij de jaarlin- n. Vorige week won hij "ilDourdan en nog wel met n andere jaarduif, zodat tjt j meer dan één eerste prijsvlieger heeft. Een goed resultaat voor Alfons Verlee met de 2e en 12e prijs. De Kegel - Wieme met de 3e, 7e, 20e, 21e, 27e, 28e, 40e, 48e, 50e en 51e klokte een reeks vroe ge duiven. In de kop van de klassering Fernand De Waele. Achiel De Vos. Re ne Blancquaert. Van Winckel - Van Herrewe- ghe, Christiaens - Aelter- man, Adolf De Beule en Laurent De Maesschalck. De Corbeil-vlucht in het verbond Berlare - Wanzele werd bij de oude duiven gewonnen door Theo Van Elsuweghe voor Cesar Dauwe. Nestor Van Wayenberghe met de 3e en 9e. gebroeders Vermeiren Serge Van Assche. knap voor die jonge knaap. Gus- taaf Vermeulen, Gilbert Van Assche. De zoon klop te de vader, maar voor Gil bert zat de mieze tot 1000 er aan vast, Kamiel De Bruyn. Emiel Schuddinck. Bij de jaarduiven zorgde Henri Van Kerckhove voor een knappe uitslag met de le, 3e, 6e. Andre Van He- cke met de 4e en 9e prijs kwam er ook goed uit. Vroege duiven voor Raoul en zoon Galle, Clement Hertecant, Emiel Dhollan- der, M. Clinckspoor en Vermeulen - Uyttenhove. De Dourdan vlucht in het Nieuwverbond der Den derstreek werd bij de oude duiven gewonnen door Lutz-Fierens. die met hun twee eerste prijzen uit Noyon, een overwicht ten toonspreidden gekruid met eerste prijzen. De andere podiumplaatsen werden in genomen door Roels - Bayen en Achiel Janssens. Frans Van Dorpe. zette op de 4e en 5e plaats een kop pel volgduiven. Kopduiven voor Paul Van den Berghe. Paul Poppe, Oscar Be- kaert, Alois Geldof. Jules en zn De Waele met de 10e, 12e. 23e. 48e en 53e kwam er goed uit. Paul De Meerleer met de 13e. 15e. 27e, 50e. kreeg ook zijn deel. Bij de jaarlingen was Frans Van Dorpe de blik vanger met de le. 2e, 12e. 20e en 23e als vroegste aan meldingen. De Zeelse mel kers kregen ook hun deel met Pauf Poppc (3e). An- dré Van Hecke (4e). Miele- ken Pletinck (5e). Miele- ken Dhollander (9e). Kop- vliegers zitten er ook op de hokken van Jules en zn De Waele, Raoul en zn Galle. Scholleert en zn. Hok Bos- seman. In de Ware Dendervallei was de zege bij de oude duiven uit Dourdan voor Remi De Wilde, die het haalde op Zetelfabriek De Man en Alois Colman. Frans De Visscher kreeg ze weer sterk en vlug naar huis met de 4e. 5e, 27e, 44e, 48e. Ook Edmond De Kerpel met 3 op 3 of de 6e. 19e, 47e mocht zeker niet klagen en dat deed uiter aard Alex Putteman niet. die er 5 op 5 in de prijzen pakte met de 7e. 8e. 29e. 32e. 52e. Vroege duiven ook nog voor L. en H. Van Hoorebeeck. Frans Pau wels en Gabriel Van Lim- bergen. Bij de jaarduiven was Frans Pauwels de win naar voor Alois Colman. die tot 500 won. Brondeel en zoon. Frans Van Geet. Frans Caluwaerts. André Peeters. Desire Van der Snickt. Dominique De Vul- der. Frans Spiessens en Theo Saeys. BENO

De Voorpost | 1980 | | pagina 31