JEUGDSPORT ovinciale Juniores ihuldigd te Sint-Niklaas Waasmunster verkoos sportman en sportvrouw van het jaar I Jonge haai voor Marianne Permentier! Nieuwe jeugdakkomodatie voor S.K. Sint-Niklaas kring Sint-Niklaas heeft dan toch een kampioenenploeg De Voorpost - 4.7.1980 klasseer naar Antoine Van Acker, trainer van de damesvolley- balklub Hades, trad in het huwelijk met speelster Anne-Mie Colman. (dw) ip - Spet »el - 4xlily's zijn goed ge- der Steen. «Die heeft me r - Speoij Sportkring. Willy leren voetballen, stelt hij lx 100 e (zijn familienaam voorop. Dat was toen nog ar mMeyer) zal in de een kwestie van moeten, Ing-annalen ge- willen of niet. Maar uit- 3lsstok/'ijven a's de trainer schelden was er nooït bij, x800 Ki juniores naar de ook al gebeurde een aantal |e finale maar ook zaken op relatief rudimen- i titel van Belgisch taire wijze, maar we speel- 0 - Dis|n loodste. Zijn va- den er graag mee, als we ipagnon is Manu De die ontmoetten achteraf, 3rtstadnPes- de ploegafge- spraken we altijd over de de. Met hen een re- tijd van toen...» Diskusop dat kampioene- Willy doorliep bij S.K. alle mpKimaar ook over het reeksen, een volwaardig skus tyee Van hun sportie- ière. produkt dus. Zijn eerste optreden in het eerste elftal Emmanuel De Commines avonds, tussen twee huizen moeten in geelblauwe in. in dreven, op iedere tweedeklasse-shirt: hoek. Probeer dat nu nog Johan Van den Berghe, maar eens. En als we onze Guy Rodrigo, Tony Van Patrick De Cauwer: turner van Rust Roest Temse, huwde met Jeanne Van Wauwe, die voor volley - balklub Rades speelt, (dw) De Meyer speelde blijft een goede herinne- 0-Hixf .P ujn tiende bij S.K. ring. Zeg nou zelf, als je klaas, deed naarstig naast de grote De Bruyne „^ot zijn achtentwin- de bres in kan. ;n was nadien spe- Je kon met De Meyer een ;;.jier bij Stekene (6 aantal plaatsen bezetten, tweemaal kam- voor de gemakkelijkheid Sint-Gillis-Hoog- wellicht: extreem links of kampioen) en Spar- rechts, ja midden ook en ndrecht (twee jaar, op het laatst nog stopper, [eede plaats en dus Als een diefje in de nacht Willy De Meyer Zijn grootste probleem was ■eindronde) Met kwam hij met de regelmaat echter zijn gewicht. Toen Juniores laten hen, niet los png smaakte hij van een klok ook zijn doel- hij herstelde van één van die zware blessures, maan de de dokter hem aan het zachtjes aan te gaan doen. Maar Willy werd ronder en ronder: «Veel afgezien dan, veel zweet gelaten, de kilootjes eraf getraind, dat Kis de titel, dat was puntje aantekenen. Kwet- pt geelblauwe team suren waren er ook bij. en tweede nog niet van de minste. Het aan scheenbeen links en rechts kin van de zestiger (jc speelt niet voor niks op die plaatsen op het ter- De Meyer ontmoette rein...) braken beide, de langrijke figuur bij meniscus ging eraan en er moest wel want ik stond ge !,eam ^ens een se,zoen ing: Maantje Van was nog wel een en ander. *""H" IdeD De juniores nu en die van toen... Willy De Meyer weet er alles van. Suksesvol nu, maar in de tijd even eens toen hij er zelf speel de. Zo herinnert hij zich heel goed dat het toenmali- gwit ««no o-» zonder ook maar enige ne- ooit eens op een ferme 82 A derlaag speelde, ze werden ,y kampioenen van SK Sint-Niklaas werden uitgenodigd op het stadhuis te Sint- ytklaas voor een officiële hulde, (dw) kampioen van Oost-VIaan- deren. en konden zo naar de eindronde nationaal. Zelfs doordringen naar de finale was een koud kunst je. Die finalewedstrijd, of schrijven we liever «fatale» wedstrijd, speelde zich af op het terrein van Daring Leuven en ging tegen Klub Luik. Men verloor er met 4-3. De Luikenaren leken de Sportkringers niet te lig gen want het jaar daarna werd het weer in de doeken gedaan, op eerder tragische wijze. Vijf minuten voor tijd Stond Sportkring immers nog met 1-0 voor. Het ein dresultaat was... 1-2. De juniores blonken uit in die tijd. Ooit stond men eens met een aantal in het eerste elftal: Lode Maes. Jakie Maes, Siegfried Mariman, Van Hoornyck, Van den Berghe. Vereecken. Ver eist. Rie Duimelinck enz. Namen waarvan er nu nog een deel erg bekend is dij de sportminnaar. een vergelijking Hoe zit dal nou met dat verschil tussen vroeger en nu? Krijgen de spelers nu méér kansen of ging het er in de tijd kameraadschap- pelijkcr aan toe. zeg maar gemoedelijker? Willy De Meyer: «Vroeger hadden we meer gelegen heid tot spelen, dat is een vast gegeven. Maar geef grif toe dat de studies on dertussen heel wal moeilij ker zijn geworden. Boven dien met de massale optrek van nieuwe gebouwen en blokken met appartemen ten, geraakten de lege hoe ken bezet. Wij speelden toen van 's morgens tot 's knie kapotvielen, ging daar vlug een plakkertje op en we starten opnieuw, zo simpel was dat.» Goede geest in gezond lichaam Een Frans spreekwoord, dat wel. maar is dat niet van toepassing op iedere jeugdige, vraagt ploegafge- vaardigde Emmanuel De Commines zich af. De Provinciale Juniores groeperen jongeren tussen 16 en 20 jaar. dé leeftijd bij uitstek. De- Commines: «Wat men ook over die leeftijdsgroep moge denken, onze junio res zijn mannen uit één stuk. Onze mentaliteit is uitstekend, er is een goede sfeer in de ploeg, iedereen slooft zich voor de andere af. Niet voor niks hebben we het in de kompetitie, en daarna in de eindronde na tionaal. zo ver geschopt. Bovendien hebben we een aantal spelers die het niet meer zagen zitten, uit de put gehaald en die deden het goed. dat is toch ook verdienstelijk. Men blijkt er dankbaar om te zijn. Neem nou een Gino Nijs, een kraan van een speler, die speelde niet mee op Lebbeke bijvoorbeeld, maar hij was er. Wie doet het hem na? Zo leven die mannen bij ons.» Manu is de man die de statistieken bijhoudt. Zo kon hij konkluderen dat er dit jaar heel wat minder gele kaarten werden uitge deeld dan voorheen. Een positief geluid.» De Commines komt over van Excelsior Sint-Niklaas. zijn zoon speelde er toen. Vier jaar geleden werd hij echter benaderd door jeugdvoorzitter De Groo- te. Eigenlijk was hij het voetbal wat beu. maar hij liet zich toch verleiden tot een vergadering met het gevolg dat de lezer kent: al vier jaar al. «Ik ben hier graag, zegt Manu. in tweede klasse wordt alles goed geregeld, de verplaatsingen kosten weinig moeite, het loopt als vanzelf.» Belangrijkst is ook dat dank zij de prestaties van dc juniores er een flinke doorstroming naar het eer ste elftal gebeurde. Een hoopvolle zaak voor de toekomst. Bekijk het rijtje met de namen maar eens goed. Je zal ze zeker de eerstkomende jaren ont- Guïck, Mare Pringels, Mare Cornelis, Danny Ver- gauwen, Eddy Maes. Guy D'Hondt, Benny De Mae- Danny Blommaert, Bruno re, Marc Burgelman, Fir- VerschaffeitDirk Heyn- min Heirbaut. Patrick derickx, Hugo Tahon, Jan Roets, Ivan Eeckman, Pij' en Gino Nijs. André Govaert Tijdens een zwemfeest te Dendermonde hebben tal van Aalsterse zwemmers voor nieuwe persoonlijke records gezorgd. Het beste kwam wel van Marianne Permentier. dat met haar 1.27.4 het brevet van jonge haai verwierf, het streef doel van elke jonge zwem mer. dat een bewijs is dat men boven de middelmaat zwemt. Meteen verbeterde zij gevoelig haar 100 m. schoolslag record met bijna volle 3 seconden. Ook Dirk De Bruecker zwom nieuwe recordtijden op de 100 m. rug werd hij derde in 1.10.1 of een verbetering van 0,4 sec. en op de 100 m. crawl legde hij beslag op de eer ste plaats in 51.1. 1/10 sec. verwijderd van jonge haai. Murielle Permentier won de 100 m. schoolslag in 1.27.1 (1.25.2) en werd tweede bij de dames op de 200 m. wisselslag in een tijd van 2.41.1 (2.40.0) een pui ke prestatie bij twee hogere categoriën Jurgen Goossens behaalde even eens een tweede plaats in een matige 2.25.2 (2.19.3) over de 200 m. wisselslag, en Yves Mergan ware de eerste geweest indien hij bij zijn categorie gezwom men had. Zijn 1.06.2 bij de kadetten was toch goed voor een nieuw persoonlij ke record over de 100 m. crawl. Een verbetering van 0,9 sec. Jurgen Goossens won de 100 m. dolfijn in 1.01.4 (1.00.3) en Johan D'Haese mistte van slechts 4/10 sec. de derde plaats in de 100 m. crawl eendjes. Trainer Herman Braeckman. de nieuwko mer. is dan ook niet weinig fier dat naast de vorderin gen van zijn «vedetten» ook nog tal van andere se rieuze tijdsverbeteringen lieten noteren, zo om. Thomas Rooms in de 100 m. streeks eendjes 2.03.9 (2.13.5) en 1.45.5 (1.50.8) op de 100 m. crawl. Johan D'Haese op dezelfde disci plines 2.07.5 (2.15.0) en 1.34.5 (1.35.3). En tenslot te Paul De Valck en Alatn de Schrijver op de 100 m. crawl miniemen met tijden van 1.23.1 (1.25.1) en 1.21.1 (1.25.1). A.V.H. Toen de leden van de ge meenteraad vorig jaar de terreinen van Sportkring Sint-Niklaas bezochten en hun blikken op de jeugdak komodatie vielen, zei Rik Mertens, schepen van open bare werken te Sint-Ni klaas: «Dit is nog erger dan een varkensstal». Niet dat de lokalen niet onderhou den zouden zijn, maar ze komen er zo erbarmelijk ouderwets en aftands voor, dat het voor de jeugdigen helemaal niet aangenaam moet zijn geweest om zich daarin mentaal voor te be reiden. Sinds vorige week is er in die toestand verande ring gekomen. De beloofde nieuwe jeugdakkomodatie (op kosten van het stadsbe stuur) staat er en omvat vier kleedkamers, twee scheidsrechterkabines. een vergaderzaal, een keukent je en een bergplaats. Maar er is meer. De stad zal een supplementaire uitgave van ongeveer een miljoen doen voor de beveiliging van de lichtinstallatie. De nieuwe eigenaar maakt er dus werk van... A.G. In Herentals was de voltallige sportraad van Sint-Niklaas aanwezig om er de begeerde sporttrofee in ontvangst te nemen, (dw) Een week na de tweedaag se van de sport met erg gevarieerde demonstratie door de verschillende plaatselijke verenigingen, koos de algemene vergade ring van de gemeentelijke sportraad zijn sportlaurea- ten van het voorbije sei zoen 1979-1980. Hiervoor was er in de feestzaal van het gemeentelijk cultuur- en sportcomplex in de nij verheidslaan een grote pu blieke belangstelling. Bru no Schevenels stelde de verschillende kandidaten voor waarop telkens een kort vraaggesprek volgde. Om het werk van de heren van de sportraad enigzins te vergemakkelijken werd vooraf een lijst opgemaakt met de kandidaten die voor de sportprijs in aanmerking kwamen. Daarna volgde een vraaggesprek met Carl Huybrechts met gouden schoen van Sporting Beve- ren Jean Janssens en Rik Van Steenbergen. Bruno Schevenels vroeg daarna aan de Hamse vrouwelijke wielrenster Jenny De Smet wat zij dit jaar verwacht van het wereldkampioen schap. Jenny wil immers dit jaar de wereldtitel in de wacht slepen. Volgens haar zit het er dik in, ze behaal de reeds heel wat overwin ningen dit seizoen en mocht ze verder gespaard blijven van tegenslagen, kan Hamme een vrouwelij ke wereldkampioene heb ben in 1980. Daarna had de huldiging van de kampioe- nenploegen plaats, waarbij allerlei trofees werden uit gereikt aan de deelnemers van de tweedaagse van de sport en vier kampioenen in de bloemen werden gezet. Bij de dames werd Palmyre Gijsens wandelklub Roosenbergals laureate uitgeroepen. Daarna volg de Marleen De Baere turnen, en Rita D'Haese, voetbal. Bij de heren ging de eer naar Willy De Mae- re. Hendrik Hofman en Etienne Verhoeven. Bij de verenigingen naar S.V. Hardy, tafeltennisklub Dy namica en als derde lau reaat werden de Juniors van Sparta Waasmunster. De prijs van het publiek een nieuwigheid te Waas munster die voor de eerste maal in het leven werd ge roepenging uiteinden ii: naar Hendrik Hofman turnklub kerels. P. Van Gendt 4x100 Kj Hoog - P 4.30 400- chol.) )0(P) nster huldigde zijn sportlaureaten. (dm) A.W.A jrice V.

De Voorpost | 1980 | | pagina 33