k. VAN DEN NEUCKER EN D. VAN DER EECKEN, 1EDDERS IN NOOD! VERSCHILLENDE STADSDIENSTEN KREGEN NU OOK PERSONEELSRADEN Per boot Dender ^verkennen GEZIEN De Voorpost - 4.7.1980 - 3 let ruim, omgetoverd tot een gezellige bor. (Per) Schipper tussen Jan De Rauw en dhr Dockers. (Per) :adsk« word aanl uitzo Jen v( hande »ed, zelfopoffering en menslievendheid zijn be-stadsbestuur in de bloe- pnén die stilaan uit de mode geraken. Egoïsme en'men gezet, lividualisme vieren vaak in de huidige samenle- Albert Van den Neucker, ig hoogtij en mensen die zich belangloos inzetten werkleider van het onder- or hun medemens worden witte raven. Als daarbij houdspersoneel van de n nog komt het te dragen risiko voor het eigen stad, redde een echtpaar uan wordt het voor de meeste mensen reeds al te uit Couillet te Bredene uit H hun hranHpnrle autn OD de z«hèt Pieter Coucke-kabi- sekretaris Leopold Van e aat mooi versierd nog Vaerenbergh, twee men- itQir <jt bloemen komend sen die beiden blijk heb- t rek1 de eeuwviering van ben gegeven van mens- Hp trt St.-Vincentiusinsti- lievendheid en moed, op Dp nit uit de Geraardsberg- gevaar af van het eigen der het oog van vader en re redtraat' ontvin9 Bur9e" leven te verliezen. Ze zoon Van den Neucker hun brandende auto op pinkstermaandagavond. Hun wagen werd op de Koninklijke Baan aange reden door een sportwa gen in volle snelheid on- "lett^ls en adjunkt-stads- werden door het Aalsters ..J7P iester Louis D'haese- werden dan ook titularis die zich naar de P,aats 4Pn 7r in bijzijn van sche- van de burgerlijke me- van de ramp spoedden, j pén Eddie Monsieur en daille 1e en 2e klas en De wagen had echter els en adjunkt-stads- werden door het Aalsters langs beide zijden vuur tor. jkte iriserirl e pol'l militdj ngei More e miri pret/elen zullen reeds bemerkt hebben dot de Dender een vrochtboot draagt, die J. jmgebouwd is tot camping-boot en waarmee heel wot mensen geregeld :e Mitstappen maken. dat Het in 1935 gebouwde vrachtschip Marcel werd immers op 26 november iy// ,erd jerkocht aan Alfred en Gerard Dockers, die de boot omdoopten tot ALGERO en P PSindere plannen dan vrachtvervoer in hun hoofd hadden. Met de hulp van Luk <.e'n, Herderwijn, Bart Vanderbeke, Peter De Bruyn, Paul Vinck, Gerrit D'Haeseleer, e SP /Viel Lambrecht en broer André, Romain, Mark en Andrê uit Zingem, Mark ans ihristiaens, Mare D'Haens, Luk Coppens, Emeric Jan, Alfred Dockers, Jozef en ergelijoost Hallert, Alois Dockers, en Jacques en Claudine Cocheteux werd de Algedo en camping-boot, die noch steeds de charme en stoerheid van de Marcel bevat, VEIn waarmee ieder onze rivieren kan afvaren. Zo huurde ook de VTB afdeling ilinove de boot om het leven op water te leren kennen. Via Dendermonde en femse werd Rupelmonde bezocht. Het verschil tussen Dender en Schelde, zowel in stoomkracht als in geur werd als toere zeebonken gedragen. Een reis en ervaring die ieder zou moeten maken leder mocht eens, mits een mooie glimjach varen. (Per) ste ex amzer ferie v» van i Je ils iet i, een België Barst en Amnestie, een bericht voor de schippers (Per) hadden de redders beide personen weggebracht was. Het feit zelf immers dateert immer reeds uit 1977. Verscherping van de veiligheidsmaatrege len zijn het enige positie- gevat doch via de achter deur kon Alberic tot bij de mensen in paniek. De Qf een helse ontploffing achterbank stond vol ba- deed de rest van de wa- gage die eerst moest ver- gen in de lucht vliegen. w dwijnen alvorens de be- Een staaltje van koelbloe- ve gevolg van dit betreu- stuurder kon worden uit digheid en kordaat optre- renswaardig ongeval de wagen gehaald. Ofwel den, beloond door het waarbij Daniël Van der had hij geen gordel aan redden van twee men- Eecken, die er een aantal ofwel was die reeds los- senlevens. Proficiat. slapeloze nachten aan gemaakt. Daniël Van der Eecken, overhield, zich een onbe- Van den Neucker kon de chef van de technische vreesd en kordaat redder man, met lichte brand- dienst van een Aalsterse in nood toonde, wonden, in veiligheid bank met zetel te Nieu- Burgemeester D'haese- brengen. Na een twintig- werkerken, stond bij een leer rektifieerde in zijn tal meter echter zegde Moeskroens technikus, toespraak het gezegde van mevrouw Van den Neucker «er allemaal niet te zwaar aan te tillen. Men deed alleen zijn plicht»! deze dat ook zijn echtge- een dertiger, die doende note in de wagen zat. Iets was aan de elektriciteits wat de redder niet had leidingen en bij het inste- gezien want de dame zat ken van zekeringen van gehurkt tussen allerlei liefst 100 ampère een weggevlogen materiaal fantastische vlam recht te zoeken naar «rrion op hem kreeg, vlam die De burgemeester, die sac». Teruggekeerd in ijl- Van der Eecken zelf zich reeds vaak had afge- tempo over die allerdruk- slechts zeer licht vatte, vraagd wat hij in analoge ke verkeersader wilde de Brandwonden over een gevallen zelf zou doen, dame eerst haar handtas grote oppervlakte en van vond beide feiten niet zo vinden. Daarenboven zat de derde graad waren het alledaags en had warme ze met de veiligheidsgor- gevolg van dit onver- woorden van lof en dank del vastgeklemd in de klaarbare ongeval. De voor beide verere- wagen. man zelf werd er met merkten. Na een uiterste krachtin- blindheid door geslagen Weten dat er nog steeds spanning begaf de reeds en alleen ultra-moderne mensen bereid zijn het gedeeltelijk verbrande technieken hielpen hem eigen vege lijf te wagen gordel het en kon men de aan zijn zicht terug. Ook om dat van hun mede vrouw, met vereende huidtransplantaties en mens te beveiligen is een krachten, met zetel en al een lang verblijf in het stunt en steun die het uit de wagen halen. On- Gentse AZ bleken nood- leven nog steeds het be- dertussen breidde de zakelijk om de man weer leven waard maken, brand zich echter steeds fit te krijgen wat na een LH verder uit en nauwelijks paar jaar wel het geval Het vlot steeds maar beter tussen de vakbonden en aan te duiden bevoegde de Aalsterse Schepen voor het Personeel Antoon persoon. Het derde punt Blommaert. Enkele tijd geleden schreven wij trou- had betrekking op de wens in dit weekblad dat voor de CCOD de Volksu- aankoop van een lucht- nie schepen zelfs de appelsienprijs van de Aalsterse ververser voor het bureel persmedewerkers zou mogen ontvangen, daar waar dat toegewezen is aan de men hem het afgelopen jaar de citroenprijs toe- kwartieragenten. In dit lo dende. kaal kan immers geen en kel venster geopend De goede verhouding ontwerp. Afgevaardigde worden. tussen beiden werd Albert Keymeulen van de reeds geïllustreerd in de CCOD bracht hierop ter ondertekening van een kennis dat dit ontwerp Punt vier betrof het gratis syndikaal protokol, waar- vóór de verzending naar ter beschikking stellen brij de vakbonden ruime de Burgemeester voorge- van elke nieuwkomer van inspraak krijgen in het legd was geworden aan een «wegcode» zijnde personeelsbeleid van de de Voorzitter van de het onontbeerlijk doku- stad en waarbij deze zelfs ACOD, die ermede had ment voor de goede wer- toegelaten worden in het ingestemd. De CCOD ver- king van een politiea- bijwonen als waarne- keerde dan ook in de me- gent. mers, van de examens. ning dat de Voorzitter Een nieuwe stap werd nu van de ACOD zijn afge- gezet met de installatie vaardigde leden hiervan van drie personeelsra- in kennis had gesteld, den, één voor de politie, é!n.™0r.?f Gezien dit niet het geval en één voor de werklie den. De installatieverga dering voor de bedien- scheen te zijn, liet de Bur- Het voorlaatste punt dat zou dienen besproken te worden was de aankoop van een beperkt aantal «kogelvrije vesten», zijn de minimum één per- denraad greep plaats op v0^ste, van de CC0D, en gemeester terstond foto- dienstwagen, terwijl de kopij's maken van het personeelsraad zich ten- 19 mei jl. in de zittings- slotte zou dienen te bui- stelde hij voor de verga- gen over de plaatsing een koffiezetappa- I IaiCIUC till VWVJI VJ& zaal van het Kollege van d stoppen in af- Van een *uine*eia^ Burgemeester en Sche- eep te)e. Qp jnsteek d?„ninp„- foo"*ie van de ?C0D- avonds en 's nachts ook de werklieden de volgen de dag in dezelfde zaal plaats had. Meteen bleek dat de per- soneelsraden toch aan een zekere nood beant woordden. VEHE Hierop verliet de Burge- een tas warme koffie kan meester, samen met de verbruikt worden vooral politiekommissarissen jn de winterperiode, de vergadering, zeggen- Met de personeelsraad de dat de vakbondsleden van de politie was er gerust samen verder Op de installatievergade- reeds op de eerste verga- mochten vergaderen ten ring van de personeels- derino dd 6 mei 1980 een einde hun standpunt ter- raad der bedienden werd probleem gerezen. Sa- zake te bepalen. Er werd het probleem van de zo men met de uitnodiging dan overeengekomen merd.enst, de glijdende was een ontwerp ge- om op het politiebureel uren en de refter be voegd betreffende de sa- samen te komen op dins- sproken, menstelling, bevoegd- dag 13.5.1980 te 16 uur. heid en werkwijze van deze personeelsraad. Op - deze vergadering waren Op vernoemde dag en buiten de 9 vakbondsle- uur *l,n vakbondsle den ook uitgenodigd: de den dan samen geweest heer hoofdpolitiekom- en na bespreking was missaris Cottyn, de heer men akkoord het ont- politiekommissaris Pro- werp van de heer Burge- vost en de heren Buyle meester te aanvaarden en Van Den Broeck, toe- mits een kleine aanvul- komstige politiekommis- ,ln9- Ter gelegenheid van sarissen. die vergadering werd dan een eerste lijst met punten opgesteld die De heer Burgemeester men graag ter bespre- bracht onmiddellijk ter king wenste voor te leg- kennis dat hij niet kon gen op de eerst volgende akkoord gaan met het personeelsraad. Het gaat voorontwerp van be- hier vooreerst om het voegdheid, samenstel- verkrijgen van een meta ling en werkwijze hem |en kleerkastje dat kan overgemaakt door de gesloten worden met een heer Neuvremont van de hangslot voor het met CCOD. Het was dan ook buitendienst gelast zijnde daarom dat hij een nieuw personeel, teneinde er de ontwerp bij de uitnodi- kledij te kunnen inber- gingen had gevoegd. In gen, die nu dagelijks mee het ontwerp van de naar huis dient gesleurd CCOD dat hij voorlas was te worden, sprake van het akkoord van de ACOD. Maar de vertegenwoordigers van Als tweede punt voorzag deze laatste vakbond ga- men de opvang van de ven te kennen dat zij on- nieuw aangeworven per wetend waren van dit soneelsleden door een NE KASSORT da zol ek ons vandenaoved ne kier wille mao- ken, zoy 'k oever ienegte daogen teigen mèn vraa. En zoy knikten en ze zoy: awei ja, 't es goed... En binsjt viel meh dad in iene kier in dat da veil joren lein was da 'k da woerd nog ne kier gebrékt hoy. Of da 'k dad hoeiren noemen hooi. Want ne «kassort» da wèr nog wel gliei- ten, mor naa noeme ze dad anders. En 'k peis dat er veil mensjen zelle zèn die zelle zeggen: oever wad eh vies dingen es 'n dor naa verom al ne kier beizeg. 't Er zèn azoei veil van die woerden die ge nimmer 'n hoeirt en die azoei op den dier verloeren en vergeite werren. En ver degein die 't dus nie 'n weiten, awei 'k zal 't ajjer ne kier gon ooitiendoeng wat dat dad es en hoe da 'k ik da geriedmaok. Ge meigt er tèn oeik ne kier on probeiren en wetj meh te zeggen of dagge 't meigt. Ver ne kier te doeng gelèk s all d'echte, zal ek mor beginnen meh te zeggen w"a dagge doveir allemol noeideg hetj. lest en veraal eh stiksken gereigeld spek. Voesj van de rest, oyren. Hoe- veil da moeje zelf mor weiten, dad hangt er van af meh hoeveilen dagge der gotj on eiten en of dagge groei ten honger hetj of ni. Van da stikske spek snadje schellekes, ni te dinne of ni te dik, azoei tissen de twie. De zwozje haafde appoort. De schellekes snadje in klein stiks- kes. Ge pakt 'n pènne en door legde de zwozje op en lotj dedie goed afkizzelen. Tot as 't begintj te dompen en dat die zwozje begintj op kooikes te trekken. Tèn meigde ze wegroeien, ge meigt gè dad opeiten oeik zee, mor 't zal wel 'n betjen hért ooitvallen peis ek. In da vet dad op a penne oevergebleiven es doeje nog 'n betjen smaat of boeter boy die vanoyges oeik zal beginnen te smeltjen. Dor legde tèn schoein neivest ien ah stikskes gereigeld op en lotj dad op zacht virken oeik nog 'n betjen afkoyselen. Binsjt kloesjte a oyren en as da spek begintj om te krollen klasjte dor die oyren oever. Ni vergeiten van iest in die oyren eh snéfken zaat en eh wa peiper te doeng vanoyges. Lotj da na goe bakken mor ni te noyg. Da moe van boeven nog zappeg bleiven. Jommerja, zeilen der veil zeggen, dad es 'n ommelet meh spek... 't 'n Doet! Dad es ne kassort. Want 'n ommelet da maoke z' oeve raal, mor ne kassort. awei dad es Olsjters. En 't ien gezeid gelèk as 't ander, 'k eit veil liever ne kassort as 'n ommelet, nèm. En dad es azoei meh veil dinges. As da nen olsjtersen naom heit, vraog ek m eh af worom dammen der nen anderen, ne vrémden naom zollen on geiven. Allei, worom zolle men hoesjepot na waterzooi noemen? Of klappen oever boeletten as frikadellen zjust 't zelde zèn? Teigewoerdeg werd er oever purei of zelfs oever stampot gesproeken mor de mensjen zen vergeiten da ze vroeger stoemp edjen. Of zen ze dor naa misse hing beschomd oever geworren? G'hetj dor oeik azoei van die dikke vettege smaabollen die ze t'halven deir gesneen hemmen en tèn gele kreem tisse gedoon. Dor eh wa blomsooiker oever en da verkoeipe ze onder den naom van «boel de l'izeer», of iet dat er op trekt. Mor as g'a as Olsjteneer zotj achter ne «plasjkop» goon, zolle z'a vies bezing, 't Es zeikes nog ni genoeg da ze de goeie kost va vroeger wegmoezelen ver aal dinges die van op de vremden kommen, da ze ten nog de naom woronder dad ons avers die kosten oeik nog moeten massakreiren of wegmoezelen. Ja vanoyges, de mensjen gon naa veil mier en veil voejer op roys as vroeger en z' hemmen de kans van ne kier iet anders t' eiten. Van den andere kant zitten der hier veil mier vremdelingen die oeik here kost hier binnenbringen. En ik eite' ek ik oeik ne kier geren 'n brosjet of ne spagetti. En as 't per malheir ne kier 'n tieterken goe weir es zal ek oeik al ne kier nen barkekjoe in den hof omsteiken en dor t' ien en t' ander loten op oonbrannen. Mor dad 'n wilj ni zeggen da 'k dorom mennen neis zal optrekken ver ne goeie pellepatat meh spek of herink of sprot. En 'n goei schelle hosjvlèk meh 'n klet mostord op, ik zeg dad hem da goe lotj smaoken. 't Meigen nog pansjkes zèn. mor woor zojje de die nog moete go zoeken? Ka, 'k rappeleir meh nog in den toyd dat er in de gebieren mensjen woren die ba den bienhaver achter eh koortkilo pansjkes ginken «ver heer kat!». Omda ze nie 'n tifte zeggen da ze zeer da zelf gralek geren edjen. En da verrozjelken gink tèn van denne kleinen die oeik achter pansjkes gestierd wird... mor ze 'n mochten zu vet ni zen as verleide weik zee... want menne pa heit er ongezond va geweist... Meh hier oever aal da goed eiten te klappen, gon ek meh hosten da 'k gedoon hem, want 'k hem honger gekreigen. En wedje wa da 'k gon doeng? 'k Goon meh agaa 'n boetrammeken plekken meh goeie roype stinkedekees. En stinkt dad 'n betjen, 't mag, mor 't es hè toch goeien biet, zei 'k ik. DOLF Een glascontainer sluit heel wat nadelen zoals glasscherven, lawn hi; „.i personeelskosten... uit. Wanneer te Aalst? In Dendermonde zijn er reeds! (Per)

De Voorpost | 1980 | | pagina 3