I ILOEMENFEE-VERKIEZING 1980 /IET VIER AALSTERSE KANDIDATEN? IPACT-FUIF MET VERHAAL VAN DE KETELLAPPER ADJUNKT-SEKRETARIS VAN VAERENBERGH GAAT OP 1.1.1981 MET PENSIOEN FOLDER AALST VAN PERS QQl/to§@iil^o* TüDe mensen van PACT weten van aanpakken. Nog maar pas hebben ze een schitterend toneelseizoen achter de rug, of men is reeds druk bezig de nieuwe brodukties door te nemen. Voor volgend toneelseizoen zal het er dus terug denderend uitzien. Zaterdagavond hadden de PACT-leden tot afsluiten van het seizoen een lekkere barbecue in St.-Lievens-Essene georganiseerd. Het werd niet alleen een festijn Voor lekkerbekken, maar voorman Antoon Coogen had een kollega van de jnuziekschool van Zaventem weten naar deze hoeve te lokken om een kort maar fijn gitaarrecital te geven. Eigen composities en bekende gitaarstukken bracht Dirk Van Wayenberge ten beste. Als klap op de vuurpijl brachten drie PACT-leden «Het spel van de Ketellapper» van Kamiel Huysmans. Een kleine eenakter vol maatschappij-kritiek maar op zo'n Ischitterende manier vertolkt dat we' er gewoon stil van werden. Dank Progressief lAalsters Collectief Teater, het was een fijne avond. °|)irk Van Wayenberge bracht eigen komposities. (Per) Een gezellige boel, op de koer van de hoeve wachten op de opvoering van «Het ispel van de Ketellapper», (Per) Antoon Coogen, zoals steeds schitterende vertolkingen. Hier als de ketellapper. (Per) Op zaterdag 30 augustus, laatste weekend van de Jaarbeurs, gaat in de Keizershallen de bloemenfee- verkiezing 1980 door. Degenen die de verkiezing van vorig jaar meemaakten waren toen getuige van een erbarmelijk schouwspel, waarbij de twee niet-Aal- sterse kandidates zelfs op de meest eenvoudige vragen over het Aalsterse stadsleven geen exakt antwoord konden geven. En wie herinnert zich niet met Prins Polle Keiper- de sindsdien meermaals noagel. Ook hij is fervent op de korrel genomen voorstander van een ras uitvoering van het echte Aalsterse bloemen- «Zeven-Zonen»- vader fee. «De anderen kunnen Abrahamlied. Reeds vo- zo moeilijk mee met onze rig jaar gingen dan ook mentaliteit,» zo zegt Paul. stemmen op dat de bloe- Ook Enrico Leclair, onze menfeeverkiezing over Prins van Oost-Vlaande- een andere boeg diende ren, is*van mening dat er gegooid. Men maakte moest gedokterd worden zelfs gewag van een af- aan de bloemenfeever- schaffing... Het Stedelijk kiezing. Hij voegt eraan Feestkomitee heeft er dit toe dat de prijzen die een jaar dan ook wat aan ge- Prins Karnaval ontvangt daan. Een greep uit een niet evenredig zijn met onlangs aan de pers toe- zijn prestaties. «Wanneer gestuurde nota met de de verkiezing van de titel «Bloemenfeeverkie- Bloemenfee zou versoe- zing 1980: Anders dan peld worden, dan moet Anders», leert ons: «Zon- dat ook met de Prinsen der afbreuk te willen verkiezing gebeuren,» zo doen aan de verdiensten zei Enrico. «De verkiezing van de Bloemenfeeën die zelf van de Prins staat op niet tot het grondgebied een veel hoger niveau van Groot-Aalst behoor- dan die van de Fee,» al- den, heeft het Komitee dus nog steeds Enrico, toch gemeend de titel «terwijl de prijzen bij- binnen de eigen grenzen voorbeeld dezelfde zijn», van Groot-Aalst toe te Een bloemenfee is ook wijzen». Dit jaar aan- maar aan vijf verplichte vaardde het Feestkomi- aktiviteiten toe. Polle Kei- tee dan ook alleen de pernoagel daarentegen kandidaturen van juffrou- was enkele weken gele wen en dames die ten- den op de verkiezing van minste sinds 1 mei 1980 de Hopprinses te Erem- inwoner zijn van Groot- bodegem, maar liefst aan Aalst. Bijkomende voor- zijn 111ste verplaatsing waarde was niet jonger toe, zo zei hij. Enrico's te zijn dan 18 en niet ou- aantal zal er niet erg veel der dan 35 jaar. Onlangs mee verschillen, hadden we een gesprek Wat er ook van zij, we krijgen dit jaar een ras echte Aalsterse bloemen fee! Alhoewel... Een hele tijd werd al gefluisterd dat de verkiezing dit jaar niet zou doorgaan indien geen vijf kandidates zich zouden aanbieden. In middels werden echter slechts vier kandidaturen ingediend. Het wordt dus afwachten wat het Feest komitee zal beslissen. Hopelijk gaat de verkie zing wel door. Met vier Aalsterse kandidaten zit de kans er dik in dat het deze keer een sukses wordt. Een wedstrijd tus sen vier Aalsterse scho nen zal het spektakel, de spanning, de kwaliteit van de verkiezing en ook de sfeer in de zaal ten goede komen. Men is meteen ook zeker dat de titel binnen de stadsgrenzen blijft. Mocht de verkiezing doorgaan, dan ontvangt de bloemenfee 1980 eerst en vooral een chèque ter waarde van 50.000 fr., een aankoop bon ter waarde van 25.000 fr., voor de aan koop van mantel en ge waad, en ter gelegenheid van karnaval 1981 een chèque ter waarde van 8000fr. als kostendek kingssom. De niet verko zen kandidaten zullen na- turaprijzen ontvangen, waarvan de waarde in verhouding zal staan tot de behaalde uitslag. Je zou je voor minder kandi daat stellen... maar ja... PHR Het voornaamste punt van de geheime zitting van de gemeenteraad van 2 juli 1980 was ongetwijfeld het verlenen van ontslag met het oog op pensioen stelling van adjunkt-gemeentesekretaris L. Van Vae- renbergh op 1 januari eerstkomende. Met deze oud- sekretaris van de vroegere deelgemeente Erembo- degem zal beslist een bekende en plichtsvolle amb tenaar uit het stedelijk personeelskader verdwijnen. Zoals gebruikelijk diende de gemeenteraad zich ook nog over een aantal andere aanvragen tot op- pensioenstelling te bui gen. Zo vroeg de heer Raymond Boulonne, au tobestuurder om met in gang van 1 november 1980 op pensioen te wor den gesteld. Ook me vrouw, Julia Verpeten, schoonmaakster diende wegens ongeschiktheid met ingang van 1 mei 1980 op pensioen te wor den gesteld, terwijl de heer Philemon Ringoet, grafmaker van de deelge meente Gijzegem vanaf 1 mei 1981 van een welver diende rust zal kunnen genieten. Ook twee in disponibili- teitsstellingen wegens ziekte dienden de ge meenteraadsleden te be handelen, enerzijds van de heer Hendrik Van Vae- renbergh, hoofdklerk, vanaf 23 juni 1980, en anderzijds de heer Mar cel De Smet, Brugge- draaier op datum van 27 mei jl. Wat de benoemingen be treft vermeldde de agen da van de gemeenteraad de benoeming in vast dienstverband van de heer Gerrit Vervecken als opsteller en dit vanaf 1 juli 1980. Anderzijds diende ten be hoeve van het stedelijk slachthuis voor de perio de van 14 juli tot 21 juli 1980 een tijdelijk plaats vervangend veearts aan gesteld te worden. Ook de tijdelijke personeels formatie voor de studie van de koliektoren voor de Dender in de zone Aalst, die reeds goedge keurd werd op 3 novem ber 1977 werd met twee jaar verlengd. Wat de onderwijsinstel lingen betreft werd de heer Hugo De Moor voor gesteld als leraar topog rafie aan de dagschool van de stedelijke akade- mie voor schone kun sten. Ook in een aantal kommissies werden een aantal leden vervangen. Zo werden in de stedelij ke adviesraad voor de derde leeftijd één effek- tief lid en twee plaatsver vangende leven vervan gen. Anderzijds wordt in de adviesraad voor Ruimtelijke Ordening de heer Hilaire Lievens ver vangen door de al even bekende heer Willy Me- ganck, kaderlid bij de In- terkommunale Land van Aalst. Dirk De Pauw ten slotte zal mevrouw Lutgarde Van Nuffel, die ontslag genomen heeft, vervan gen als kommissielid van de kommissie van be stuur van de stedelijke akademie voor muziek, ballet en toneel. Vermelden wij terloops dat de gemeenteraad ook ingevolge de fusiewetge ving het geldelijk statuut van het personeel diende vast te stellen. De twee laatste agenda punten betroffen machti gingen aan het Kollege van Burgemeester en Schepenen tot het stellen •van Burgerlijke partij op zittingen van de politie rechtbank enerzijds we gens sleepkosten van eenuchtergelaten voer tuig en anderzijds we gens het veroorzaken van schade aan een bewa- ringscel, in het politie- kommissariaat. VEHE Zopas verscheen een keurige, tevens kleurige toeris tische folder van de stad Aalst. Een publikatie m.m.v. de Stedelijke Kommissie voor toerisme. Komen er aan bod de «Alostum vulga Aelst» merkwaardige gebou- met de «S. Martenskerck, wen van Aalst-Centrum vrouwen broeders, stad- en van enkele deelge- thuys, Brusselsche poort, meenten, de typische ei- Gentsche poort, Catte- genheid van de verschil- straetpoort en Cappel lende dorpskernen, de poort». De achterbuiten- landelijkheid van de Fa- zijde toont een situatie- luintjes, de rekreatieve plan met Aalst middenin mogelijkheden en de ou- de dichtbevolkte drie- de stadskern. Samen ma- hoek met als top Antwer- ken ze in Aalst tot een pen (51 km) en aan de belangrijk centrum van basis Gent (27 km) en dagtoerisme in de Den- Brussel (25 km), derstreek. In eigentijds Verder een oriënterings formaat gebracht vindt plan met situering van de men er op de voorzijde voornaamste gebouwen een in authentiek wit- van Aalst-Centrum en zwart een oude kaart verwijzing naar de ver schillende invalswegen. Uiteraard kon ook een kaart van Groot-Aalst zoals het na de fusie-ope ratie ontstond met dus erbij de acht andere deel gemeenten, niet ontbre ken. Met ongeveer 80.000 inwoners is Aalst op een oppervlakte van 78 km2 gelegen op beide oevers van de Dender. Het laag ste punt ligt te Gijzegem (5 m), op de Dires, het hoogste (72,5 m) te Mel- dert in het Kravaalbos. Verder een selektie van wit-zwart en kleurenfo to's van de gebouwen van het stadscentrum met het schepenhuis, het belfort en Dirk Martens, Twen "verstijfde» echtelieden, daartussenin de sluwe ketellapper. (Per) Vanaf september zou er in Aalst een alfabe- tisatieprojekt starten. Zo zouden dus ook volwassenen, steeds in kleine groepjes en twee uur per week, kunnen leren lezen en schrijven. Reeds nu wordt begonnen met het kontakteren van analfabeten. Anonimiteit is bij deze overigens gratis vorming verze kerd. Wie geïnteresseerd is kan voorlopig bellen naar het nummer 052/21.92.82. Men zegt dikwijls dat het absenteïsme onder de parlementsleden ongekende hoogten be reikte. Het is des te bewonderenswaardig cij fers te kunnen melden van oud-schepen van Aalst en huidig Schepen van Geraardsbergen, Willy Vernimmen als Europees parlementslid op zijn aktief heeft. Van de 18 zittingen van de Commissie voor Landbouw woonde hij er 17 bij. Hij was tevens meermaals aanwezig als plaatsvervangend lid gedurende de zittingen van de Commissie voor Sociale Zaken en Werk gelegenheid. Op de maandelijkse plenaire zit tingen van het Parlement, die steeds één week in beslag nemen, was hij slechts 2 dagen afwezig. De gemeenteraad van woensdag jl. diende terug heel wat financiële punten te bespre ken zoals de rekening van de stad voor het dienstjaar 1979, deze van het OCMW en van haar verzorgingsinstellingen, en deze van het stedelijk slachthuis en de waterdienst. De stad Aalst wil opnieuw voor zowat 1 mil joen frank kantoormeubilair en kantoormac hines aankopen voor de stadsadministratie en het jeugdservicecentrum. De vaat wasmachine en de aardappelschil machine van de stadsschool, Binnenstraat, 157, zijn aan vervanging toe. De kostprijs voor de vernieuwing wordt geschat op 200.000 fr. Ook het bouwprojekt De Bioley komt van de grond. Aldus dienden de gemeenteraadsleden zich uit te spreken over de definitieve aanne ming van het onteigeningsplan door het woonuitbreidingsgebied De Cluyse, en het goedkeuren van het voorontwerp voor het huisvestingsprojekt «Hof ter Leeuwergem». Ook een aantal aan de gang zijnde projekten worden afgewerkt zoals het Kultureel Cen trum waar er een aansluiting komt op de hoogspanning, en het zwembad waar het ontwerp van de filter en waterzuiveringsin stallatie aangepast wordt. Het Baardegems dorpscentrum wordt duchtig onder handen genomen. Zo diende de gemeen teraad het aangepast ontwerp voor de herin richting van het Dorpsplein goed te keuren en diende ook het ontwerp voor de restauratie van de pastorij aanvaard te worden. In Herdersem wordt een schoolgebouw aan de Kouterbaan ingericht als bibliotheek en als polyvalente zaal. Goed nieuws voor de Moorselse Brandweer. De stad wil een gebouw inhuren met grond, gele gen Exterken 3 te Moorsel voor het inrichten van een hulppost. Zakenman L.D.C. uit Aalst mag de hemel danken dat er nog eerlijke vinders rondlo pen. Hij ervaarde dit nadat hij op de Grote Markt zijn aktentas bovenop zijn wagen legde en... wegreed. Daarmee plofte zijn 680.000 fr. op de grond. Louis Verborght uit Ninove kon de «centjes» terugbezorgen. Reeds geruime tijd lopen er in de streek van Aalst-Lede mensen rond die blijkbaar niet kunnen wachten op hun grote prijs met de Nationale Loterij. Daar zorgen ze dan zelf maar voor door de cijfers met een chemisch produkt te laten verdwijnen en de cijfertjes naar keuze in te vullen. Alles ging vrij goed en meerdere 5000 franken konden zonder proble men geïnd worden bij de postdiensten tot ja. een verstandige postman het briefje eigenaar dig vond en doorlichtte. De N.V. Eutron die 35 personeelsleden in dienst heeft en gevestigd is te Gijzegem wordt afgebouwd. De werknemers van dit tapijtfabriekje zullen in nevenbedrijven te werkgesteld worden. De oorzaak van de af- bouwing ligt aan «de stagnatie in het ver bruik van gedessineerd tapijt in West-Euro pa, maar vooral door de belemmeringen die de export naar de landen van het Midden- Oosten sinds enkele maanden ondervindt». Wie is het nog niet opgevallen dat de Dirk Martensstraat er sinds geruime tijd bijzonder kleurrijk uitziet. Heel wat vensterbanken, ge vels en zelfs balkonnetjes van de enkele appar tementsgebouwen werden er door de bewoners opgefleurd met geraniums en andere geurige en kleurige plantjes. De Voorpost stak zijn licht op en peilde naar initiatiefnemers, orga nisatoren of andere kreatievelingen. De resul taten waren even onthutsend als bewonde renswaardig. Er is immers geen sprake van een gezamenlijk initiatief met aan het hoofd zoiets als een dekenij of een wijkklub.In de Dirk Martensstraat gebeurde het opfleuren van de straat volledig spontaan. De ené deed het, een ander volgde het voorbeeld, op zijn beurt gevolgd door een derde enz... Wie de allereerste is geweest die de kettingreaktie startte is niet direkt duidelijk. Misschien werkte ook de Aktie Groene Straten stimule rend. Feit is dat de Dirk Martensstraat, on danks dagelijks een overvloedig doorstro mend verkeer, nu een frisse, levendige straat is geworden, waar men tenminste ziet dat Aalst een bloemenstad is Welke straat volgt dit fleurig voorbeeld? het gebiedshuisje, het landhuis, de borse van amsterdam, de St.-Marti- nuskerk, het Oud-hos pitaal en de St.-Jozefs- kerk. Verder vindt U er foto's en enige kommentaar bij het stadspark, de zater- dagmarkt en karnaval. De Faluintjes krijgen er een afzonderlijke vermel ding als een groene, lan delijke entiteit. De deelgemeenten zelf vindt U erin terug met voor Meldert het Kravaal bos, voor Moorsel de wa terburcht, voor Herder sem de oude sasbrug, voor Baardegem de St.- Margaretakerk, voor Gij zegem het Neerhof, voor Hofstade het Wautershof, voor Erembodegerri O.L.V. Ter Muren en voor Nieuwerkerken de O.L.V. Kerk. LH

De Voorpost | 1980 | | pagina 5