«porten zo c KAMPI0ENPL0EG EENDRACHT MELDERT OP STADHUIS SPORTVERENIGING VOOR GEHOORGESTOORDEN ~~AALST-DENDERSTREEK: BLOEIENDE KLUB SPORT M A R MENTALITEITSVERANDERING BIJ S.K. TERJODEN LAAT STERK SEIZOEN VERMOEDEN MS*# De heer E. Rossel, werkende kracht van de sportverenigingen gehoorgestoorden Aalst- Denderstreek. (Rechts). (Per) liefhebben SCHOOLSTRAAT 54 KOOLSTRAAT 159 AALST (053-21.25.56) GROOTHANDEL SPORTARTIKELEN DE... GROOTSTE SPORTZAAK ling van akantie- eindelijk len kan wat wil rt, het is n Erpe- um) eruimte cr op 1-2- iat 1 □an dit lis dus. een id (An Snaar Voetbalklub S.K. Terjoden stelde vrijdag laatstle den haar nieuwe ploeg voor aan vrienden en symphatisanten uit de streek. Onder de vrienden van den S.K. merkten we President Daelman van Eendracht Aalst, Maurice De Schrijver van Lokeren, schepen Monsieur, en tal van andere gekende voetballiefhebbers uit de streek op. Dat er een nieuwe strakke wind waait bij S.K. Terjoden (in de richting van een hogere reeks) werd die avond meer dan duidelijk. im zijn PUIS Pelsmaecker wees op de belangloze inzet muzi- r bestuur- (Nogal populair, niet?) (Per) of 24 □kt op t Keel- 054- 500 fr. es en eld te S.K. Terjoden krijgt steeds meer en meer een professioneel uiterlijk, dat door het aktieve bestuur, dat steeds en altijd bereid is zich vol ledig en belangloos in te zetten, vandaag de dag als énig middel aanzien wordt om hogerop te geraken. Een zienswijze die uit ons huidig pro vinciaal (en nationaal) voetbal de basis tot sukses vormt. Sekretaris Frans Lede gen lichtte tijdens zijn imelijk ;el, de derge- RISA sisser ij het )p de 4 zijn ïlkom 1 V.l.n.r.: Eddy Everaert, Peter De Heyn, Werners Houtem serlijk I Ie H. - umid- inge- gaan hooi, en Marc Seegers. (Per) speech, voor al wie het horen wilde, reeds een sluier op van de mentali teitsverandering van S.K. Zo werden zeker de sponsors van de ploeg niet vergeten: de ge broeders van Mol, en werden éllen die zich inzetten voor de ploeg: Brouwerij De Gheest, vertegenwoordigd door de Heer Van Mossevel- de, Frans de Troyer, specialist behangen en schilderwerken, vele handelaars en nering doeners uit de streek, uil naam van het S.K.- bestuur bedankt. Wanl zonder deze mensen, die instaan voor de extra- sportieve belangen van de klub moet er volgend jaar geen voetbal meer gespeeld wbrden in de Damstraat. Het tweede luik van de uiteenzetting van de S.K. -sekretaris wees duide lijk de nieuw-ingeslagen weg aan. Om het doel «volgend seizoen binnen de vijf eersten te eindi gen» werden er tijdens de drukke transferperio de niet minder dan 4 spelers aangekocht. Spelers die juist de tekortkomingen van vo rig jaar moeten wegwer ken; geen doelpunten kunnen skoren. De nieu we gezichten bij S.K. zullen dan ook meer in de aanval te zien zijn dan op het middenveld. Eddy Everaert, ex-speler van Eendracht Aalst, Sint-Niklaas en S.K. Ou- degem wordt de nieuwe puntspelervan S.K. Peter De Heyn, aange worven bij V.W. Hamme, zal eveneens de rol van puntspeler op zich ne men. Wemer Hauben, komen de van Eendracht Sers- kamp, zal als aanvallen de middenvelder bij S.K. opereren. Mare Seegers, eveneens komende van V.W. Ham- me zal als middenveld speler de aanval helpen op gang brengen. De S.K.-trainer Pol De Deyn zal over een sterk elftal kunnen beschikken om de wensen van het S.K.-bestuur én de talrij ke supporters waar te kunnen maken. Als men daarbij dan nog weet dat de kantine volledig vernieuwd is en de grote feestzaal ook in een nieuw kleedje gesto ken wordt, weet men dat er bij S.K. enorm werk verricht is tijdens de «dode» periode. Hopelijk gaan de spelers ook «presteren» in alle vriendschap. Na de vlotte uiteenzet ting door sekretaris Le degen werd het woord verleend aan Louis De Pelsmaeker, die speciaal zijn vakantie onderbro ken had om bij S.K. op deze avond aanwezig te zijn. Hij sprak onder meer over de stichting van S.K. Terjoden (stam- nummer4133), het Terjo den van toen, de periode dat de voorzitter nog opgesteld stond in de eerste ploeg, de donkere periode van 1976, en de fusie. Een fusie die niet betekende dat Terjoden op voetbalgebied zou verdwijnen, maar sterker dan ooit terug zou ko men. Treffend in de toespraak van de vlotte B.R.T.- journalist was de belan geloze inzet van het bestuur, dat dagen en zelfs nachten, voor de ploeg op de bres stond, tegenover de mentaliteit bij de spelers die steeds boter bij de vis willen (Italië 80). Het seizoen 1980-1981 zal S.K. Terjoden steeds blijven heugen, niet om dat er een titel 4n de wacht gesleept werd, wel omdat de mentaliteit Sekretaris Frans Ledegen, «Dat er een andere wind aan het waaien is, in de schooT van het bestuur van S.K. Terjoden, blijkt duidelijk uit de initiatieven die de laatste weken genomen werden». (Per) én kracht aanwezig zijn We horen nog wel spoe- om met een professione- dig van dit S.K. Terjo- le hand in de toekomst den. hogerop te geraken(Per) Zaterdagnamiddag 5 juli werd het voetbalteam en tevens kampioenploeg Eendracht Meldert door het college van Burgemeester en Schepenen op het stadhuis ontvangen. Het College werd vertegen woordigd door Eerste Schepen Eddy Monsieur, te vens Schepen van Sport, en door Schepen Anny De Maght. Ook raadslid Oscar Redant kwam de kam pioenen gelukwensen. Eerste spreker hoe kan het ook anders? was schepen De Maght. Anny De Maght is im mers zelf geboren en ge togen in Meldert. Terecht fier schetste ze eerst kort de geschiedenis van «geel-blauw». Eendracht Meldert is reeds twintig jaar lang aangesloten bij de Koninklijke Belgische Voetbalbond. Daarvoor ae muur. In twee jaar tijd werd twee keer een kam pioenstitel behaald. Een dracht Meldert steeg zo meteen van de vierde naar de tweede Provin ciale Afdeling. Geduren de het voorbije seizoen incasseerde Eendracht Meldert geen enkele ne- over de sport in het alge meen en over de zeer be langrijke sociale dimen sie die ze heeft in de vorm van bijvoorbeeld, ontmoetingsmogelijkhe den en vermenselijking van onze maatschappij. Hij zag de toekomst van de Meldertse kampioe nen ook bijzonder rooskleurig in. «Met een competent bestuur, dat niet bang is initiatieven te nemen, en niet gemoti veerde spelers die zich op het terrein weten te organiseren, kan het moeilijk slecht gaan», al dus de Schepen. Hij be- Toen we vorig jaar in dit weekblad (13 april 1979) een oproep deden aan alle gehoorgestoorden om aan te sluiten bij de dan nog niet-officieel erkende klub «SPORTVERENIGING VOOR GEHOORGE STOORDEN AALST-DENDERSTREEK» had dit tot doei deze kluz de kans te geven zichzelf waar te maken als een erkende sportvereniging. En of deze vereniging deze kans gegrepen heeft f :e vakan- ng, maar bij instui- geren uit isketdoe- ïen uw Ie sport, aat niet ortklubs, ok in de :ijn. Late school- Ivies- en lugustus Na één jaar mag ze reeds fier terugblikken op de organisatie van Wielerwedstrijden, zoals «De grote prijs van Schepen De Backer Gus- taaf» (1 juni te Dender leeuw) en «Het kam pioenschap van België voor Doven» (5 juli te Haaltert), en tal van an dere sportmanifestaties. Wekelijkse trainingen en regelmatig deelnemen aan wedstrijden, leidde dan ook ongetwijfeld naar de topsporters. Nu reeds telt deze jonge klub twee internationalen waaronder Gerald Troch bij de wielrenners. Hope lijk vinden we hem dan ook zondag aanstaande terug bij de eersten in de wielerwedstrijd voor do ven, die in Erondegem verreden wordt (start om 15 uur Café Marina, Stw. op Gent, Erondegem). De heer Emmanuel Ros sel (St. Annastraat 16A, 9430 Aalst-Nieuwerker- ken) en zijn bestuurs leden, voor wie de oor spronkelijke doelstelling «de sport vormt een van de voornaamste wipplan- Maandelijks komt in hun lokaal de sportvereniging (erkend) door K.S.V.D.B., C.I.S.S., ken om de gehoor- N.D.s.B. en B.L.O.S.O. VOOR GEHOORGESTOORDEN SAMEN. (Per) gestoorden op te tillen uit afzondering en een zaamheid» nog steeds primeert, mogen terecht fier zijn op de reeds door hen geleverde prestaties en dit zowel op sportief als op menselijk vlak Het konkrete streefdoel van de vergadering van 6 juli om een tijdschrift uit te geven én om men sen te vinden die zich volledig willen inzetten als verantwoordelijke voor een of andere sport- tak zal dan ook hopelijk kortelings bereikt wor den. We kunnen dan ook niet anders dan deze jonge klub sukses voor de toekomst toe te wen sen. PER echter werd ook nog vijf jaar gevoetbald bij het Katholiek Sportverbond. De laatste twee jaar liet de ploeg werkelijk spet terend voetbal zien en speelde alle tegenstan ders van het kastje naar E. Meldert op het stadhuis. (Per) derlaag. Men behaalde 55 punten op 60 en liet de tweede gerangschikte 18 punten achter zich! «Dat is meer dan een na te volgen voorbeeld», zo zei mevrouw De Maght, en ze voegde er aan toe dat wanneer men het in de toekomst over «den Een- dracht»»zal hebben, men Eendracht Meldert zal be doelen. Mevrouw De Maght wenste «geel- blauw» verder nog een schitterende toekomst. Daarop nam Eerste Sche pen Eddy Monsieur het woord. Hij zag het voet bal als de populairste sport in Aalst en omge ving. Eendracht Meldert en ook de andere Melder tse voetbalploegen heb ben daar zeker hun steentje toe bijgedragen. De Schepen had het ook deelde de ploeg verJer de titel van «onoverwin- nelijken» toe. Inderdaad, in vergelijking met de po vere prestaties van ande re «groten» in de Aalster- se voetbalwereld steekt de titel van Eendracht Meldert schril af. «Mel dert mag de toekomst zonder vrees tegemoet zien!», aldus Sche an Monsieur. Schepen A ny De Maght overhandi ide daarna een tinnen st. ds- schild aan de kap iin van het team. Voora ïer men de drinks Jjgt rukken bedanl Juilen Vinck Ln'"n$am va ép"'het bestuur nèariy- van alle blauw-sympathisante Volgend jaar een d- titel? Driemaal is ten ot- te scheepsrecht! HR c el- de

De Voorpost | 1980 | | pagina 19