William Tackaert en nu ook misschien Lucien Van Impe? William Despeels, Jean De Bondt en Luc Lemmens gooien hoge ogen Rony Westelinck de sterkste Amateurs te Hamme Nederlander Harry Akkermans winnaar na heel wat betwisting Benny Vermeulen uit de Tour Ronny Westelinck en Jean-Marie De Nil in de spits i| Onze renners in de Tour Rudy Verstraeten wint 22- 11.7.1980-De Voorpost 3IEREN K0N1NC iinmB Nieuwelingen te Moerzeke Liefhebbers De grote bezieler van die uitgave is ongetwijfeld Wim De Smet geworden die ondanks zijn herhaaldelijke pogingen er niet in slaagde weg te komen of tenminste dan toch niet voor goed uit de greep van het peleton te geraken. Wel was er de vlucht te noteren van Erwin De Bruyn met De Smet. daarna De Smet alleen en nog andere pogingen maar feitelijk slaagde er toch niemand in een veilige af stand te behouden. Tot Rudy Verstraeten weg ging en won voor Rudy Janssens en Dany De Vogelaere die met tussen tijden over de meet bolden. Voor de man uit Beveren, Franky Matthijssens is het een vierde plaats gewor den. Uitslag 34 vertrekkers 1Rudy Verstraeten de 54 km in 1 u. 18 min. 2. Rudy Janssens 3. Dany De Vogelaere 4. Franky Matthijnssens 5. Ludo Van Der Vreken 6. Beny Schampaert 7. Dany Conen 8. Erwin De Bruyn 9. Jean Braem 10. Ivo Marin In Moerzeke won -Rudy Verstraeten met voorsprong de nieuwelingenwedstrijd, (vh) Bijna had William Despeels een zege op zak. Bijna... In Hamme was er nogal wat contestatie tegen de beslis sing van de BWB-afgevaar- digden na de eindspurt. De fans van William beweer den mordicus dat hun pou- lain als eerste de streep had overschreden, maar de officiëlen zagen het anders. Luc Lemmens graaide eveneens een tweede prijs mee. Dat gebeurde in Itter- beek waar hij geklopt werd door de geroutineerde Nederlander Ruud Van- derackt. Jean De Bondt koerste in Onkerzele en was er even eens tweede. Luc Colijn ge raakte te Wanfercée-Baulet niet uit het peleton en kneep de remmen dicht. In Merelbeke finishte hij als nummertweeen in Buggen- hout, waar de Nederlandse Olympische selektie een ware ravage aanrichtte, werd hij 12de. Walter Ongenae miste in Hamme de goede trein, doch won de spurt voor de negende plaats. In Dender- windeke was de Zeienaar goed voor de derde prijs. Marc Van Gijsegem reed de klassieker te Wanfercée- Baulet rond en eindigde er als 25ste. In Onkerzele werd het een derde plaats voor Mare. Erik De Wilde was derde in Pollare, Johan De Man vierde te Dender- windeke, Eric Wuytack vier de te Hamme, Beno Michiels vijfde in Groot- Bijgaarden en tiende in Itterbeek, Lode Beeckman zevende in Itterbeek en negende te Groot-Bijgaar den, Victor Van Lande- ghem zevende in het West- vlaamse Moorslede, Erik Goddaert zevende in Onkerzele, Hans D'Haese achtste in Buggenhout, Peter Van Huffel (na een kanjer van een prestatie) achtste te Hamme, Luc De Bode achtste te Bornem, Ronny Dierickx achtste in Onkerzele en Willy De Bodt kwam drie keer aan bod achtste in Merelbeke, negende te Desselgem en nog eens negende in Bor nem. In de klassieker te Wanfercée-Baulet werd het voor Ronald Van Avermaet een elfde prijs, Patrick Mettepenningen was 13de te Hamme, Luc Van Geyt 13de in Pollare, Johnny Van de Kerckhove 13 in Denderwindeke, Frangois Nauts 14de te Buggenhout, Alfons Dierickx 14de te Merelbeke en 15de in Kon- tich, Freddy Mettepen ningen 15de te Hamme, Roland De Bisschop 16de in Onkerzele, Mare Ver biest 17de in Hamme, Robert Verbiest 18de in Hamme waar Emiel Van Daele als nummer 19 finishte. Gaston Pieters wint Woensdag trok de Be verse junior Gaston Pie ters naar Waarschoot en won er. Luc Van Puyvel- de was er derde. Pittige Pieters is één van de jongsten in zijn katego- rie en bewees reeds eerder dat hij meer kan dan de doorsneedebutant Linda De Rudder stapelt de ereplaatsen op. (vh) William Tackaert heeft in de eerste Tourhelft ieder een verbaasd. De Zeienaar ontpopte zich niet alleen tot een onvermoeibare strijder. In de massaspur ten zong hij hoge noten en stuitte slecht op routiniers als Jan Raas en Sean Kelly, momenteel waarschijnlijk 's werelds snelste jongens. Tackaert heeft, in zijn tweede profseizoen, reeds voldoende lef om met die mannen in de clinch te dur ven gaan. Lucien Van Impe kwam niet boven de middelmaat uit tijdens de vlakke ritten. Hij wacht geduldig tot hij in «zijn domein» komt. De Pyreneeën. De Alpen. Daar moet hij zijn slag slaan. In het geel klimmen zoals dat vier jaar geleden gebeurde, is er vanzelfspre kend niet bij. Alhoewel, doch mirakelen maak je niet om de haverklap mee. Dirk Heirweg zit met een «Hinaultknietje» al wordt daarover veel, zeer veel minder gekommentarieerd dan over het tendinitis- plaagje van de Bretoen. Doch wat wil je: Hinault moet de Tour schragen, is een superster. Heirweg is een van de figuranten zon der dewelke een show zoals de tocht door Frankrijk on denkbaar is. Doch figuran ten halen de frontpagina's niet. Dirk, uitblinker in het kampioenschap van België, hoopt dat het spuitje van Dr. Miserez hem uit de miserie helpt en dat hij over de cols geraakt. Na dien zit er misschien nog een kans op een etappeze ge in. Benny Vermeulen zag het maandagavond niet goed meer zitten. Hij viel, ge raakte nog tot aan de finish in Bordeaux, doch rooskleurig zag het er alles behalve uit. Hij wilde af wachten hoe het tijdens de «race tegen de chrono». Als het daarin nog enigs zins losliep, wilde de Klin genaar ook mee van Agen naar Pau, de laatste vlakke rit voor het gebergte waar in voor een flyer als Ver meulen nog wat te rapen lag. In die tijdrit startte Benny niet meer: de gevol gen van zijn val waren er- gen dan gevreesd. Na Mare Renier was hij de tweede Belg die noodgedwongen naar huis ging. Mare Dierickx gaat zijn be scheiden gangetje. Hij weet waarvoor hij naar Frankfurt ging: om zich dienstbaar te maken voor zijn «kopman». Persoonlij ke suksessen najagen kan hij vergeten. Tenzij hij, maar dan moet hij eerst zonder averij de bergen Over, eens meekan in een Siuemuui jwewfennew up eer» r./.ye vuui ut u//M»c<*roiwom .c ii»™.». '««««v door de groten oogluikend de Kerckhove, Peter Van Huffel, Freddy en Patrick Mettepenningen, Etienne toegestande «echappée Steveninck en Raf Nobels, (vh) bidon». JUNIORES TE ZELE Er waren 21 deelnemers voor de prijs van de Kouter te Zele waar de plaatselijke renners op een palm mikten. De wedstrijd werd "ge maakt" door Rony Weste linck en Rudy Van de Velde. Na wat schermutselingen begon de koers op zijn hoogtepunt te komen na 40 km toen zich wat ren ners lichtjes konden voor- opwerken. Die zes, de eersten van de uitslag, legden er zodanig de pees op dat hun voor sprong gaandeweg opliep en men gerust na tien kilo meter inspanning zeker mocht zijn dat de winnaar daar diende gezocht te worden. Toen begon het recital Westelinck. Ronny ging, kreeg enkele meters maar Van De Velde dempte de kloof. Opnieuw ging de Zeienaar, maar andermaal voelde hij de adem van Rudy in de nek. Hoe vaak Westlinck niet gepoogd heeft weg te ge raken. Niets mocht baten. We overdrijven niet als we zeggen dat hij vijftig pogin gen heeft ondernomen. Op den duur begon men te twij felen of Westelinck op het einde nog wel krachten zou 3. hebben om te spurten. 4 Wanneer dan het zestal 5. naar de streep kwam, was 6. het andermaal Westelinck 7. die zich in de kijker spurtte 8. en won, voor zijn rivaal Van 9. De Velde. Voor Dirk Heir- 10. wegh is het een eervolle 11, derde plaats geworden. 12. Deve 13 Uitslag 1Rony Westelinck 15. de 88 km in 2 u. 15 min. Rudy Van De Velde Dirk Heirwegh Dirk Troch Franky Spaerkeer P. De Waegemaecker Peter De Vrieze Diderik Cuypens Luc Poppe Franky Leyns Peter Verschelden Ludwig Beirens Gary Christiaens Wim De Decker Luc De Decker Juniores Ronny Westelinck, evenals vele andere fietsende studenten, heeft de boeken voor een poosje in de kast opgeborgen en kan zich weer op "zijn" sport kon- centreren. In Zele, voor eigen fans, won hij nadat hij samen met Rudy Van de Velde de smaakmaker van de wedstrijd was. Jean-Marie De Nil won eveneens. Dat gebeurde in Opwijk. In de provinciale titelren te Gottem mikte Danny Janssens bijna in de roos. Danny moest slechts Saey laten voorgaan. Toch een prima prestatie, als je weet dat 92 juniores een rug nummer gingen afhalen. Ferdi Dierickx was in Opwijk tweede, en voor Peter Van den Broecke werd het een tweede prijs in Melle. Patrick Van Wetter finishte twee maal rakelings vooraanin Burst stak "winnaar" Marc Van Laer hem de loef af. In Opwijk werd het de tweede prijs. Dirk Heirwegh werd in Zele derde, voor Dirk Trogh, terug van weggeweest. Ronny Mettepenningen koerste te Melle en eindig de er als nummer vier. In Gottem hield de Hamme- naar de 14de prijs over aan zijn prestatie. Frankie Spaerkeer finishte te Zele als nummer vijf, Rudi Van der Aa was zesde in Opwijk, Patrick van Hul achtste in Opwijk, Lieven Brackman negende te Burst, Ivan Van Raem- donck tiende in Burst, Mare Meuleman 13de te Melle, Chris Heyman 13de in Opwijk, en Jean-Marc De Nil 14de in Opwijk. Hamme-Moerzeke. Een kopgroepje vanacht renners stevende naar de eindstreep van de amateurswedstrijd te Hamme. Het werd een fel betwistte spurt. De meeste toeschouwers, misschien wat bevooroordeeld, zagan de man uit de streek Wil liam Despeels als eerste over de streep. De wed- strijdjury dacht er na heel wat beraadslaging anders over en riep de Nederlander Harry Akkermans als over winnaar uit. Tot uren na de wedstrijd waren de suppor ters het hierover natuurlijk niet eens. Het werd te Hamme noch tans een aangename wed strijd. Achtenveertig ama teurs tekenden het start blad voor de 111 kilometer over lichtlopende wegen. Het tempo lag steeds zeer hoog en vooral de lokale renners Peter Van Huffel en Freddy Mettepeninghen zorgden voor een spervuur van ontsnappingen. Allen voorlopig tevergeefs. Maar zij waren er ook bij toen na een tachtig kilometer koers een grotere groep zich kon losmaken. Van Huffel, Mettepenninghen, Van Daele, Van den Bossche, Wuytack, Deman, Van Paemel, Haentjens, Ak kermans en Despeels kwa men toen aan de leiding. Ook nu liet het peleton echter niet begaan en er kwam een nieuwe hergroe pering. Toen gingen Van Huffel, weer hij, Leemans en Sespeels. Wuytack, Robberechts, De Beucke- laer, De Laet en de Neder lander Akkermans konden nog mee. Meteen was het kopgroepje van acht ge vormd dat voor de eerste plaatsen zou spurten. Hoe deze spurt verliep konden we hierboven reeds lezen. De grote smaakmaker v deze wedstrijd Peter 1 Huffel werd slechts acht! Voor de Nederlander F ry Akkermans werd j meteen zijn eerste seizo zege. H.A. jDe uitslag 48 amateurs: 1. Harry 1 kermans (Ned.) Ill k meter in 2u40min. 2. T liam Despeels, 3. Patr De Beuckelaer, 4. E Wuytack, 5. Alex Rob rechts, 6. Ronny Leem» 7. Jacky De Laet, 8. Pt Van Huffel, 9. Walter 1 genae, 10. Hans Mot 11. Dirk Looyens, 12. 1 D'Haene, 13. Patrick M tepenninghen, 14. E Huyllebosch, 15. Fret Mettepenninghen, 16. 'i Van den Bosch, 17. Ml Verdiest, 18. Robert V diest, 19,. Emiel Van D le, 20. Andre Van Paem Voor Benny Vermeulen is dokters werden erbij ge- de Tour 1980 (zijn allereer- haald. Die zagen slechts ste) afgelopen vooraleer één oplossing: de boeken die voorgoed losbrak. De dichtklappen. Klingenaar pakte zijn kof- Niet de cols hebben de neo- fers en startte niet eens fiet geveld. Wél een dom- meer in de tijdrit. Het had me val en de gevolgen eigenlijk geen zin meer. ervan. Op weg naar Nantes deed Vermeulen: «Het was van hij een val, bolde samen zelfsprekend afwachten of met de andere pechvogel ik binnen de tijdslimiet de Ivon Bertin later dan het bergritten kon afronden, peloton binnen, en had doch dat zat erin. Dat het dringend verzorging nodig, na enkele dagen wennen In de rit naar Bordeaux liep vlot begon te gaan, bewijst het allesbehalve lekker. De mijn achtste plaats in Saint kniepijnen waren zo hels, Malo. Jammer dat ik naar Luc Lemmens (links) deed het uitstekend le Itterbeek en moest slechts de 23-jarige S Sonol^De t 7 u uu Nederlander Ruud Vanderackt laten voorgaan, (c) net Deen Kon plooien. Ue onmogelijk veraer.» In Hamme koersten de amateurs. Ze maakten er een boeiende show van met een al even spannende spurt als eindpunt, (vh)

De Voorpost | 1980 | | pagina 22