Cop™ Jan Bogaert niet de enige goeie "thuisrenner" Smet sant in Jenny De eigen land Johny De Nul ontembaar te St.-Niklaas Ghislain Van Landeghem: «Echt jammer» Richard Buckaki Derde zeoe voor Johnv ze» tot mm»» mum- De Voorpost - 11.7.1980 - 23 Beroepsrenners Ghislain stond er na de aankomst wat beteuterd bij. Ik begrijp nog niet waarom ik niet mcc ben gegaan met de ontsnapping van het tweetal. Ik aarzelde even en zag ze voor mij uitrij den. Later ben ik in het offensief gegaan maar met een ploegmaat van de vluchters op mijn hals is het werkelijk onbegonnen werk om een kloof te dichten. Ik reed heel gemakkelijk en begrijp echt nog niet hoe ik me zo in de valies heb kunnen laten zetten. Tot daar Ghislain Van Lan deghem de man die het toch nog aandurfde om een achtervolging aan te gaan. DEVE geen meeval. De nochtans snel spurtende Hollander die in België verblijft zag zijn ereplaats zo voorbij flitsen. Ik heb werkelijk tegenslag gekregen. In de laatste ron de ging de onderkant van mijn koerskader stuk. Ik had dan nog maar eens voor de zoveelste maal dit seizoen met tegenslag af te rekenen. Voor mij betekende dit meteen het einde van een natte wedstrijd maar met een ook hpt verlies van een ereplaats. DEVE Profs te Beveren Op vrijdag 11 juli is er in Beveren-Waas een prof- koers. Vertrek om 14 uur in de Klapperstraat. Er moeten 14 ronden van 10,5 km, of 147 km afgelegd worden. Het parkoers loopt over de Klapperstraat, Glazen- leeuw, Ciamberlanidreef, Kasteeldreef, Klooster straat, Kallobaan, Van Eepoelstraat, Gaverland- dam, Geurshoek, Halfdreef, Van Craenenbroeckstraat, Heuveldstraat, Acherhoek, Kromstraat, Zillebeek, Elze- straat, Lindelaan, Pastoor Steensestraat, Bijlstraat en Klapperstraat waar de aan- komststreep getrokken is. UITSLAG 1. Johny De Nul de 150 km in 3.35 u.; 2. Wilfried Van den Broeck; 3. Etienne De Beule op 3 min. 30 sec.; 4, Patriek Lerno; 5. Walter Schoonjans op 4 min. 15 sec.; 6. Jan Bogaert; 7. Henri Van Linden; 8. Adri Van Houwelingen; 9. Wil lem Thomas; 10, Wies Van - Dongen; 11. André Boo- nen; 12. Oscar Dierckx; 13. Franky De Gendt; 14. Ro- ny Van de Vijver; 15. Luc Raes; 16. Gerrit Mak; 17. Francois Van Vlierberghe: 18. Ivan Zagers; 19. Tom Griep; 20. Heddie Nieuw- dorp; 21. Ghislain Van Landeghen. (emiel deve) Jan Bogaert won in het Limburgse Heusden zijn allereerste profkoers. In Brecht was hij goed voor een zijgaai16de. Nog meer "thuisrenners" toonden zich. Albert Van Vlierberghe bievoorbeeld. De veteraan van de Masta- ploeg moest in Heusden zijn jongere streekgenoot laten voorgaan. Frans Van Vlierberghe, de jongste van de twee fietsende broers, liet eveneens een flits van zijn talent bekijkenin Grimbergen was hij net niet mee toen Daniël Willems met een late demarrage de kloof sloeg. Toch hield hij er een tweede prijs aan over. En Etienne De Beule? De Hammenaar was te Brecht één van de betere renners" hij was mee met de goeie ontnapping, doch bleek niet bestand tegen de felle eind spurt van de snelle Jos Van de Poel. Wél finishte Etienne voor Stan Tourné. En die Tourné kan je niet bepaald een trage noemen. Johny De Nul onder scheidde zich te Sleidinge. Halfweg was André Dierickx weggesprongen, kapte een kloof, doch naar het einde toe moest deze routinier veel terrein prijsgeven. Hij bleef evenwel tot onder het spandoek overeind. Johny strandde op een honderdtal meter. In Brecht was De Nul 14de. Richard Bukacki gaat zijn eigen weg. Af en toe rijdt de Wase Nederlander naar een "dikke prijs". In Lierde was hij derde. Ronald De Witte, de "Italiaan", was in Brecht derde. Er zat nog meer in, doch een leeglopend band je remde hem. In Sleidinge werd het een achtste prijs. Ook al in Sleidinge was Etienne Van der Helst zesde. Etienne onder scheidde er zich toen hij moederziel alleen de weg gelopen André Dierickx achterna reed, doch de kloof niet kon dempen. Nadien werd hij terugge roepen. Ronan Onghena was negende te Grimbergen, Ghislain Van Landeghem elfde in SLeidinge, Franky De Gendt elfde te Grimber gen, Patick Lerno twaalfde te Grimbergen. Twee keer mocht Luc De Grauwe een prijs afhalen. In Lierde was Luc 14de, en in Wezem- beek 16de. In laatstge noemde wedstrijd had de Grauwe pech hij was mee met de goeie ontsnapping nadat hij al eerder op zijn eentje een ontsnapping op zette, Lues achterwiel ge raakte defect, zodat hij de andere koplopers moest laten gaan. Voor Ronny Van de Vijver werd het in Brecht de 19de prijs, en Frans Caethoven graaide links en rechts wat kruimels mee: 17de in Wezembeek, 18de te Slei- dingen en 27ste te Burcht. In het Limburgse Heus den heeft Jan Bogaert zijn eerste profzege be haald. Aan het eind van een over 150 kilometer uitgesmeerde kermisrit spurtte hij sneller dan Albert Van Vlierberghe, een andere Waaslander, die met hem de tweede overlevende was van een ontsnapping met vier. Denderend was de show niet: Benny Schepmans, een renner uit de Safir- ploeg, was de eerste eenzame aanvaller. De Limburger voelde een bandje leeglopen en kon het vergeten Na heel wat schermutse lingen trokken vier vech ters op avontuur: Jan Bogaert, Albert Van Vlierberghe, Leo Van Thielen en Theo De Rooy. Anderhalve mi nuut voorsprong fietste dit kwartet bijeen. Het peloton reageerde en de kloof werd alsmaar smal ler. De Rooy ging eraf, Van Thielen loste ten slotte eveneens de rol. Bogaert en Van Vlier berghe bleven overeind. Onder het spandoek bleek «sterke Jan» de snelste. De Temsenaar heeft vrij lang achter een eerste prof zege aangeze ten. Dat was geen bewijs van onmacht: het was veeleer aanpassen aan een totaal nieuwe situa tie. Af en tóe finishte hij in de spits, en dat opende perspektieven. Zijn plaats zoeken in het peloton, de stiel leren, zijn eigen begrenzingen lerendennen: het hoort er allemaal bij. Jan moet vanzelfsprekend het no dige krediet en de tijd krijgen om te ontbolste ren en de rijke verwach tingen in te lossen die hij wekte vorig jaar, toen hij schitterde in het wereld kampioenschap voor amateurs en meer dan op zijn beurt in het oog springende prestaties weggaf. André Van de Voorde (midden) eens een belofte, vraagt in 1981 opnieuw een vergunning aan en zal bij de amateurs rijden. Om het seizoen voor te bereiden neemt hij deel aan enkele cyclocrossen, (c) Tony De Ridder uit Baasrode doet het uitstekend bij de liefhebbers. Nu was hij derde te Itterbeek. (c) Jenny De Smet: de sterkste en de vlugste in «haar» Hamme. (vh) In de Vertentenstraat te Hamme schoten zaterdag 30 meisjes uit de startblok ken waaronder de plaatse lijke vedette Jenny De Smet. Er dienden 25 ron den afgelegd te worden en het duurde tot de 4e ronde eer de waakvlam gedoofd werd. Het was de ameri- kaanse Carolyn Peterson die het vuur aan de lont stak samen met Sonja Pleysier. Een premiespurt lag aan de basis van deze ontsnap ping, die slechts van korte duur was. Onder impuls van J. De Smet kregen we de volgende ronde een volle dig peleton te zien aan de aankomstlijn. Zesde ronde, en het was de beurt aan Linda De Rudder om op verkenning te gaan. Ook deze poging kende geen succes. Het steekspel duurde voort en pas in de 13e ronde viel de wedstrijd in zijn beslissende plooi. Carolyn Peterson, het be- drijvigste meisje in de eerste wedstrijdhelft sbhoof van het pelotoriweg samen met Maria Hemmerechts en Yolande De Valck. Deze drie kregen 15 sec. Jenny De Smet hoorde daar natuurlijk ook bij en dat klaarde ze door in de 14e ronde in één ruk tot bij de leiders te springen. In het peloton probeerde de Bel gische kampioene Maria Herrijghers de achtervol ging op gang te brengen, maar de verstandhouding bij de eerste vier was zo goed, dat de voorsprong van 1'25" (20ste ronde) nog werd opgetrokken tot 1 '55". Het pleit zou dus beslecht worden in de spurt. Maria Hemmerechts, zeer snel, kwam als eerste in de laat ste rechte lijn, gevolgd door Peterson, De Smet en De Valck. Op 30 m. van de streep, schoot Jenny De Smet als een pijl uit een boog achter de rug van Peterson en vloog letterlijk over Hemmerechts heen om met een volle lengte de eerste plaats in de wacht te slepen. Tweede werd dus Hemmerechts, derde Peterson en vierde De Valck. Heieen Hage, die nog uit het peloton was ont snapt werd 5de op 1'50". De spurt van het peloton werd gewonnen door Claudine Vierstraete, voor Clemminck op 1'55" van De Smet, die hiermede haar 11 de overwinning van het seizoen behaalde. De uitslag 1. J. De Smet (Hamme) 2. M. Hemmerickx 3. C. Peterson 4. Y. De Valck 5. H. Hage NL. op 1'50" 6. C. Vierstraete op 1 '55" 7. M. Clemminck 8. M.-J. Thijs 9. M. Herrijghers 10. T. Kole Fopma NL. 11B. Hage NL. 12. S. Pleysier 13. X. Reckfort Duitsl. 14. Ch. Van De Casteele 15. L. De Rudder 16. M. Moerman 17. K. Deman 18. D. Van De Casteele 19. A. Rhodes Shona USA 20. M.-J. Fontaine aanval ging, was hun voor sprong zo groot dat men begon te vrezen dat nie mand er zou in slagen de kloof te dichten. GEEN SUKSES Zoals geschreven was het dan toch Ghislain Van Lan deghem die op zoek ging maar Mastoman Ludo En- St.-Niklaas VROEGE Woensdagnamiddag VLUCHT Het was geen weer om er Al in de eerste ronde een hond door te jagen wat sprong Wilfried Van den evenwel niet belette dat er Broeck weg maar kreeg on- toch 73 renners naar 's middellijk het gezelschap lands grootste Markt kwa- van zijn ploegmaat Johny men om een totaal van De Nul. Dit tweetal deed veertien ronden af te leg- moedig verder en liet er gen. De BWB-leiding had geen gras overgroeien met gelen meekreeg die het na- er zelfs een ronde voor het gevolg dat ze na enkele tuurlijk vertikte mee te over, gezien het slechte we- ronden al twee minuten bo- werken zodat de kaalhoof- der om het lijden van de ni hadden opgebouwd die dige Ghislain het paarde- renners te verkorten. Al ze nog gaandeweg aan- werk alleen diende op te hebben we eerder de in- dikten. knappen en niet op de min- druk gekregen dat het meer jn de achtergrond was er ste hulp moest rekenen. In een lijden was voor de or- weinig reaktie, misschien dergelijke omstandigheden ganizatoren en de kijkers wel omdat de regen van een achtervolging op gang dan wel voor de renners, geen ophouden wilde we- brengen is zeker onbegon- want die mannen hebben er ten en het peloton de me- nen werk zodat de moedige zich weinig van aange- ning was toegedaan dat de Van Landeghem het ook trokken. aanvallers van het eerste opgaf en zich naar de groep Trok het duo De Nul-Van uur zouden plooien. Maar liet terugzakken. Iets wat den Broeck heel vroeg ten dat deden ze niet. Meer Ludo Engelen al enkele ki- strijde dan lag de wedstrijd nog: halfweg koers, op het lometers eerder had ook heel snel in de beslis- moment dat Ghislain Van gedaan, sende plooi. Landeghem in de tegen- Vooraan bleef men niet bij de pakken zitten. De voorsprong groeide WWWI ww",,f ten en bij het mgaan van de Druipend nat was Johny wij als twee ploegmaats laatste ronde wees onze De Nul, maar dolgelukkig, vlotter de bochten konden chrono nog vijf minuten omdat hij als aanvaller van nemen. aan. Toen ging Etienne De het eerste uur er ook in Aanvankelijk was Van Den Beule uit de groep weg en geslaagd was stand te hou- Broeck weggegaan maar ik kreeg het gezelschap van den en uiteindelijk de zege ging mee en toen we uitein- Patriek Lerno. Dat ze de te behalen. delijk een veilige voor- koplopers niet meer zou- Het was bepaald geen ge- sprong hadden opge- "den verontrusten, was een makkelijke opgave, aldus bouwd, geloofden we er vaststaand feit. de winnaar, want de regen rotsvast in. Dat er achter- In de laatste kilometers liet striemde steeds maar neer. aan niet zo sterk gereden De Nul zijn ploegmaat Van Werkelijk het was moeilijk werd, is onze zaak niet. Ik den Broeck in de steek om en vooral de gladheid van moet er evenwel aan toe- druipend van het nat de de wegen maakte het niet voegen dat mijn ploeg- aankomst te overschrijden gemakkelijk. Wat mis- maats zich heel verdienste- voor Van den Broeck. ter- schien in ons voordeel is lijk hebben gemaakt zodat wijl Etienne De Beule der uitgevallen want in het pe- ik heel tevreden ben over de is geworden voor Lerno leton diende men toch het verloop van die wed- en Walter Schoonjans de voorzichtig te rijden terwijl strijd. spurt won van de groep op ruim vier minuten. 'llnn'Tk T" ters(heide™ 'enne""uwen* opgekomen om he, tegen Jenny De Smet op te nemen, (v)

De Voorpost | 1980 | | pagina 23