1». Eendracht Meldert gaat met zijn kampioenen naar «Tweede» KAV Dendermonde wil 75 jaar met klank herdenken! Eerste zege van Kirri-Boy en ook van Ilse Victoria en Gardinac winnen Eendracht Zele onder leiding van Etienne Van den Hof Lottrekking Beker van Oost-Vlaanderen he®H| Doggen Erembodegem bereidt nieuw seizoen voor t Loos. kampioenenviering van Eendracht Meldert was Annie,eerlei te noemen. Ten eerste werd voor de tweede ind sei-*nvolgende maal kampioen gespeeld en ten tweede viel in kan heuglijk feit samen met het twintigjarig bestaan van de Zij metb. Het wekt geen verbazing dat de driedaagse Vlaamse 5n wegniis, die Eendracht Meldert telkenjare organiseert nensen""aal tot één grote «karnaval» uitgegroeid is. ^Dpiaraan is de steile op- ...n UanHrorht dale meer een martelgang dienst van Eendracht Mei- werd dan een pretje. Ëen- n -fx t de laatste jaren te dan- dracht kreeg het moeilijk orzitterr, 0pgang mee- speelde drie seizoenen in enakte. komt er grif voor de staart en streed tegen jsegem faktor geluk een heel wat coalities. Coalities °ndjeste roi speelde in het die in 77/78 fataal werden, sn 'as'ndracht-klubleven. Na- zodat een afgang naar vier- i man, geelblauw gedurende de provinciale onvermijde- vel d6jaren in de laagste pro- lijk was. Doch met de op- n naa/ciale reeks uitkwam, be- gedane ervaring en met een 3n, dei Eendracht zich de laat- ïermen vier seizoenen wat in tart en: titeldebat te mengen, jonging) als van spelers m ver-middellijk succes was er (lees Wilfried Van Royen in alletter nog niet weggelegd als trainer, en De Nijs, steeds>r de spelers van voorzit- Beeckman, )r het Frans van den Steen. stevige reorganisatie, zowel van het bestuur (lees ver- Leroy, Pic- queur en Buyle, als jeugdi- afloop van het seizoen ge versterkingen) werd het '5 werd het een tweede jaar daarop Eendracht its, en een plaatsje in de Meldert onmiddellijk kam- Ironde voor de eventue- pioen met een ruime vijf- bijkomende klimmer, punten voorsprong. De na-kompetitie, die tel- kern bleef behouden en af- ijare zijn beslag krijgt, gelopen seizoen stond op die meestal weinig het meesterschap van Een- laalt. Voor Eendracht dracht Meldert geen maat. jjdert lagen de zaken Het werd ongeslagen kam- 'iiter anders. Door een pioen, mocht deze titel reeds op zak steken, een paar maanden voor het ein de van de kompetitie, en ie van hogerhand, pro- Iveerde Eendracht zon- kampioen te spelen. I j n paar klubs waren niet hield aan de eindmeet nog I gelukkig met dit, zodat altijd 18 punten voorsprong verblijf in derde provin- over op de naaste tegen strever, Vlierzele. Een evenement, dat zich maar weinig klubs kunnen ver halen. De stap naar tweede pro vinciale zien de Meldertse leiders met vertrouwen te gemoet. Een ploeg, die dergelijk meesterschap ten toon spreidde in derde pro vinciaal, moet zeker bij machte zijn mee te draaien met de middenmoot in «Tweede». Andere stem men zeggen dat wat Den- derhoutem destijds deed, ook Eendracht Meldert aankan. Zij beweren dat Eendracht zal doorgaan op zijn elan, en opnieuw naar de hoofdvogel mikken. De bestuurslui blijven echter met beide voeten op de grond. Tweede provinciale, de reeks waar volgend jaar de nieuwkomer voetbalt, is een reeks waar heel wat kwaliteit is ondergebracht. De leiders kijken ongedul dig uit naar de komst van ploegen als S.K. Aalst, Verbroedering Dender- houtem, Buggenhout, Borsbeke en andere Stan dard Wetteren. Penning meester Roger Janssens verwacht vollenbak, en dit is voorlopig het belangrijk ste voor een neo-tweede provincialer. Met een vrij beperkte kern speelde Een dracht het klaar, en voor trainer Van Roy waren er over het algemeen weinig problemen. De kern was: doelmannen Everaert en Buyle, verdedigers Lelon, kapitein Jacobs, De Gieter, Willy Van de Winckel en Jean Pierre De Nijs. In het middenveld fungeerden Wilfried Van Royen (trai ner), Marc Van De Winckel, Christiaens, Beeckman, Pollet et Dany Picqueur. Voorspelers wa ren Paul Van Winckel, Dirk Leroy, en Van der Straeten. Óp De Nijs, Beeckman, Pollet, Pic queur, Leroy en Van der Straeten na, zijn het spelers die bij Eendracht «opgroei den». Een vraag die zich opdrong was, hoe men met zo'n beperkte kern van spe lers tot zo'n prestaties kon komen? Het seizoen door werd in tegenstelling tot wat het doelgemiddelde zou laten vermoeden (84- 18) in een 4-4-2 opstelling geakteerd. Dat gebeurde wegens het beperkt aantal aanvallers. Hun groot voordeel was natuurlijk dat twee uitermate doelpunt- lustige jongens in de spits liepen: Paul Van de Winckel en Leroy, doch ook dat in het middenveld schietgrage mannen als Van Royen, Christiaens en Beeckman akteerden, zo dat de 4-4-2 opstelling meer dan eens ongedaan ge maakt werd door die op rukkende middenvelders. Voor ere-voorzitter Frans Nuelant, één van de stich ters voorzitters Frans Van den Steen, sekretaris Jan Doorns, penningmeester Roger Janssens en be stuurleden Moerenhout. Manusje-van alles De Troch, Matthijs. De Mee rsman, Van Ransbeek, Delgouffe, Van Biesen, Wille (samen met de ere voorzitter de enige overle vende pionier), Michiels en Louis De Ridder, een re den om met het volste ver trouwen het seizoen 80-81 tegemoet te zien. Voor hun twintigjarig lidmaatschap, werden bij de kampioene viering eveneens, erevoor zitter Frans Nuelant en be stuurslid Wille in de bloe metjes gezet. Met de voor trekkers van Meldert pra ten over naaste gebuur en sinds jaren gevreesde kon- kurrent T.K. Meldert, is echt een plezier. Toen die klub in 74-75 zijn kandida tuur stelde bij de Belgische Voetbalbond, stelde Een dracht geen vet tegen deze «gevaarlijke» tegenstan der.T.K. Meldert van zijn kant, heeft deze bewezen dienst steeds sportief naar waarde geschat, zodat hun verschillende derbies steeds zeer genietbaar en sportief verliepen. Etien- is Pe- it ook ïrsem lie inl iprot,-""™'™111^ dank vele» «Malfroots» zijn door is, :ters. Maandenlang heb- Strijdn vader Joël en zonen weerim en Vik op een eerste huirerwinning moeten wach- igenai. Dank zij hun doorzet- heeftig en een moed die weini- aten.n nog kunnen opbrengen ielerslooPten ze °P de grens- gend'le'^'ng Denderwindeke- weer'euwenh°ve verdiend aan gj et een eerste zege. We aatsen hiermee eens ter- it de familie Malfroot uit :rde in het zonnetje. Het ijft altijd prettig wanneer and voor de eerste maal Vast en zeker wan- daarbij nog een ack» als Sloeber ielckenbeeck moet ge- lopt worden. Want ieder- in in het O.P.V. tipt op iloeber als toekomstig impioen van België bij de 'eejarigen. Dus best een verwinning van formaat oor de sympathieke 16- inge Wim Malfroot. Ise Victoria en Gardinac ien draver die de laatste ijd aan het komen is Ilse i /ictoria (Van Handenho- Lebbeke). Een over- inning bij de dravers tot ,30m en een tweede plaats n de drafreeks l,35m dat Uitslagen te Denderwin- deke-Nieuwenhove Vlucht l,10m: 1. Sabine (De Backer, Liedekerke) 2. Upperten (Necke- broeck) 3. Petruska (Tinei) 4. Peter (Tinei) 5. Bles (Cobbaert) Draf l,10m: 1. Manolito (De Wulf, Herdersem) 2. Isabelle (Malfroot) 3. San dra (Claessens) 4. Bandido (Bisschop) 5. Petit-Dau- phin (De Wulf) Vlucht l,20m: 1. Rapido (De Taeye, Galmaarden) 2. Fury (Van der Meeren) 3. Sandra (Ghijsels) 4. Vi cky (Minner) 5. Flora (Van Biesen) Draf l,20m: 1. Fideel (De Wulf, Nieuwerkerken) 2. Fideel (Vermassen) 3. Blacky (De Wulf) 4. Bacca ra (De Graeve) 5. Kirri- Boy (Malfroot) Vlucht l,30m: 1. Kathy (Steenhoudt, Grimminge) 2. Jaboune (De Maesenei- re) 3. Fergus (Tinei) 4. Pal- ma (Verstichelen) 5. Ivan- hoe (Van den Borre) Draf l,35m: 1. Ilsa (Cie- ters, Appelterre) 2. Ilse- Victoria (Van Handenho- ve) 3. Roquepine (Fonck) 4. .Ravioli (Van Wassenho ve) 5. Filou (Durant, Sint- Pieters-Kapelle) Vlucht l,15m: 1. Milo (De Maeseneire, Oombergen) 2. Rocco (Van Herrewe- ghe) 3. Rubens (De Turck) 4. Chico (Galle) 5. Lucas (De Taeye). Draf l,15m: 1. Krak (Bis schop, Geraardsbergen) 2. Jolita (Bové) 3. Berlino (Van Herreweghe) 4. Ma nolito (De Wulf) 5. Flicka (Van Wassenhove) Driejarigen: 1. Miss-Boy (De Wulf, Nieuwerkerken) 2. Petit-Boy (De Vadder) 3. Sandra (De Wulf) 4. Be- ntho (Verhofstadt) 5. Kitty (De Boeck) Vlucht l,35m: 1. Nelly (Van Eeckhoudt, Kester) 2. Chirck (Van Slam- broeck) 3. Lionel (Waege) 4. Rabby (Van der Mee ren) 5. Fleur (Waege) Renpaarden: 1. Ipsy (Joos, Heusden) 2. Vos (Joos) 3. Gabor (Joos) 4. Faro (Tas- senoi) 5. Nostar (De Cock) Eenjarigen: 1. Gardinac (Elaut, Sint-Lievens-Hou- tem) 2. Tornado (Claes sens) 3. Fibro (Mievis) 4. Acrobaat (Melckenbeeck) 5. Petit-Dauphin (De Wulf) Tweejarigen: 1. Kirri-Boy (Malfroot, Lierde) 2. Sloe ber (Melkebeeck) 3. Ducksy (De Vadder) 4. Lesley (Van Herreweghe) 5. Mistral (Van Bellinghen) Vlucht in Sulky: 1. Bella (Ghijsels, Ninove) 2. Ox ford (Neckebroeck) 3. Ac- ky (Debo) 4. Silver (Sae- rens) 5. Jolie (De Backer) Draf l,25m: 1. Fideel (Ver massen, Kerksken) 2. Pe tit-Boy (De Vadder) 3. Dauphin (De Wulf) 4. Fi deel (De Wulf) 5. Sandra (De Wulf) Vlucht l,25m: 1. Fury (Van der Meeren, Ophasselt) 2. Fergus (Tinei) 3. Jimmy (Saerens) 4. Gravin (Ver stichelen) 5. Boem (De Taeye) Draf l,40m: 1. Jefke (Van Herreweghe, Haaltert) 2. Ilsa (Cieters) 3. Faby (Joos) 4. Rosalie (Bosteels) 5. Filou (Durant) Vlucht l,40m: 1. Hertog (Verstichelen, Parike) 2. Rabby (Van der Meeren) 3. Gargon (D'Hondt) Draf l,30m: 1. Ilse-Victo- ria (Van Handenhove, Lebbeke) 2. Roquepine (Fonck) 3. Ravioli (Van Wassenhove) 4. Dauphin (De Wulf) 5. Savan (Van Biesen). Renpaarden (fond): 1. Ipsy (Joos, Heusden) 2. Gabor (Joos) 3. Vos (Joos) 4. Ga- dor (Laverge) 5. Christop- he (De Nauw) Zondag 13 juli: Viane. Zondag 20 juli: Semmerza- ke. Maandag 21 juli: Kam pioenschap van België: Liedekerke. Donderdag 24 juli: Liedekerke (NATIO NAAL: 15 uur). Zondag 27 juli: Voorde. (VDV) Eerste provincialer KAV Dendermonde hield afgelo pen week-end spelersver- S" VGOriiciiifig van de aktiviteiten voor het komend seizoen. Opmer kelijk al was dat alle kern spelers zonder uitkering aanwezig waren op deze eerste zitting. Entoesiasme was er in elk geval genoeg, wat ze trouwens zullen no dig hebben want op 15 juli e.k. worden de oefenston- den hervat. Wat de vooruitzichten van de komende kampagne be treft kijkt, men niet zonder angst naar de zware vér plaatsingen waarbij de eer ste partij bij Lovendegem al niet van de poes is. Öok de kompetitie wordt geen gemakkelijke kluif. Met een achttal klubs die zich erg versterkt hebben zullen de plaatsjes aan de top erg duur worden. Ook Erik Gevaert blijft het KAVD-probleem. Herstel lend van een knieoperatie is er nochtans nog geen sprake van een snel weder- optreden. De revalidatie- periode duurt zowat een achttal weken zodat de kompetitie al een aanal we ken zal bezig zijn vooraleer de ex-AA Gentspits het terrein opmag. Ondanks dit alles beoogt het KAVD- bestuur een ereplaats die men bereikt wil zien met een 35 punten. Dat moet zeker tot de mo gelijkheden behoren nu de spelerskem dermate is uit gebreid dat de strijd voor de plaatsjes al een echte wedstrijd zal zijn. In het bestuur wordt voor zitter Piret, herstellend van een ziekte, ad interim ver vangen door Philippe Roe- dolf. Verder komen nog John Verleyen, Wim de Lathouwer en Ferdinand Van den Berghe de groep aanvullen. In tegenstelling tot wat eerder werd ge meld, blijft Jan Van Dam me sekretaris en houdt Maurits Van der Cruyssen het sportbeleid eveneens onder zijn verantwoorde lijkheid. Laatstgenoemde krijgt echter Richard Van der StT2tttn als adjunct. Ook het jeugdcentrum «Donkstraat» is gesticht. Deze organisatie richt zich Voornamelijk tot pre-mi- niemen, miniemen en ka- detten. De trainingen wor den aangevangen begin au gustus. Ter voorbereiding van be ker en kompetitie zijn al een tweetal prijzen gepland. Telkens op zaterdagavond krijgt men op 26 juli SK Oudegem, op 14 augustus Buggenhout of de invallers van Sp. Lokeren. Voor an der wedstrijden wordt on derhandeld. Wat het 75-jarig bestaan betreft is de animatiecom missie druk doende het programma klaar te stomen dat in het najaar wordt uit gevoerd. (gdp 'C, vim L I.3C - n c Volleybal tójst op een grote klasse. Ook Gardinac (Elaut, Sint- Lievens-Houtem) komt er. -^=Winnen van 15 deelnemers blijft altijd een krachttoer. f-C. Lusthof F-C. Lusthof uit Dender- windeke organizeerde voor de vijfde maal met sukses een ponywedstrijd. Er was andermaal veel volk. Er kwamen daarenboven veel Pony's en paarden aan de start zodat men terecht sprak van een totaal sukses. F-C. Lusthof wil volgend j seizoen sterker voor de dag komen. Het bestuur, dat samengesteld is uit voorzit ter Etienne Appelmans, se kretaris Gilbert Thien- P°ndt, schatbewaarder Michiel Durieux, onder- voorzitter Freddy Roose- I leers, trainer Armand De- nier, bestuursleden Patrick i Vi»n der Massen, Norbert De Jonge, Luc Van Cleem- Putte, Antoine Biesemans, en Jozef Van der Massen, kijkt op geen inspanning °m van F.C. Lusthof een modelvereniging te maken. (vdv) Naast de lottrekkingen voor de eerste ronde van de oostvlaamse beker kan er ook nog het volgende geno teerd: Acht nieuwe klubs slo ten aan waaronder O. Den derleeuw, Melsele AVO, Beervoc Beervelde man nen en vrouwen. Evenveel stopten er meer met o.m. Kevers St.- Niklaas (een ouwe getrou we), Voskens St.-Niklaas, Wivoll Wichelen (het ver val...), V.K. Oudegem (niet onverwacht...), VOL Kemzeke, M. Lebbeke en R. Rupelmonde. Hierbij kan wel worden vermeld dat M. Lebbeke weer in kompetitie stapt met een nieuw team dat in vierde provinciale debu teert. De finale van de provin ciale bekers wordt weer op één dag afgehaspeld en dit op neutraal terrein Het zelfde zal gebeuren met de provinciale eindronden. Dat laatste zal inderdaad veel werk besparen... Een nieuwe scheids- rechterscursus wordt gege ven op 6, 7,13, 14, 27 en 28 september 1980. Lottrekking: VROUWEN Melle - Nieuwkerken H. Temse - M. Lebbeke Waasmunster - O. Zelzate K. Temse - Geraards bergen Lede - Melsele Eksaarde - TT Ninove St. Martens L. - Dender monde Nazareth - Moerbeke W'. Eine - J. Zele Ertvelde - Zulte Kang. Aalst - Lovendegem D. De Klinge - VDK Loven degem Kemzeke - L. St.-Niklaas A. St.-Niklaas - Herzele Oudegem: bye MANNEN TT Ninove - Eksaarde Denderwindeke - BÊrlare Waasmunster - Dender leeuw Aaigem - Lede Wachtebeke - Sledinge St.-Pauwels - Melsele Waarschoot - K. Zele L. Lovendegem - Dender monde St. Amandsberg - St.-Gillis W. (VK) Kalken - Belsele Sinaai - Lebbeke Melle - Kallo Ertvelde - St. Laureins Oudegem - Hofstade (GDP) Benny Vermeulen: val Op weg naar Nantes wilde Benny Vermeulen zich onderscheiden. De Waaslander spurt be hoorlijk snel en in een massaspurt staat hij zijn mannetje. In plaats van vooraan te finishen be reikte Vermeulen de streep op het ogenblik dat het peloton reeds een poosje binnen was. Samen met Bertin sloeg Benny tegen het weg dek. «En zeggen dat ik vooraan in de groep zat, zodat ik heimelijk op een «dichte prijs» hoopte, was de konklusie van de ontgoochelde jonge prof. In opvolging van Dr. Vuyl- steke werd Etienne Van den Hof als voorzitter ver kozen van de tricolore voetbalvereniging. De nieuwe voorzitter diende reeds zijn sporten in het bestuur van Eendracht Ze le en was voor de fusie ook de vaandeldrager van «De Zeven». Het is een beschei den man maar die van aan pakken weet achter de schermen. Dr. Vuylsteke blijft zijn steun verlenen als ere voorzitter. Verder werden Marcel La- get en Marcel Jacobs res- pektievelijk als eerste en tweede ondervoorzitter verkozen. Trainer Ceuleers werd be houden en dit op algemene aanvraag van de spelers van de eerste ploeg. Het is niet gemakkelijk gegaan om deze eminente oefen- meester verder aan te wer ven, gezien hij de overtui ging had dat er versterking diende te komen om de uitbouw van Eendracht naar zijn vooruitzichten te verbeteren. Zijn aangeworven: Roger Spruyt (22) defini tief van S.K. Hoboken Kurt Megon (18) voor 1 jaar van F.C. Zelzate, maar speelde verleden sei zoen met Uefa's van S.C. Lokeren. Frank Goossens (25) voor 1 j. van Excelsior St. Niklaas Filip De Veurman (25) 1 j. van S.K. Overmere Spiro Koulouris (26) van Maccabi Patrick en Carlos Van He- cke van F.C. Heikant. Eerst voornoemde stond verleden jaar in het doel bij de scholieren van S.C. Lokeren. Piet Lambrecht voor twee seizoenen van Merchtem Luc Vertongen (25) defin itief van Baasrode. Afgestaan Oswald Lambrecht 1 j. aa S.K. Oudegem Hans Christiaens definitief aan S.K. Beveren Philip De Wilde 1 jaar aan S.K. Beveren Peter en Eddy De Saede- leer definitief aan Valenti no's Overmere Gordon De Bruyne defini tief aan Hofstade Jaak Steeman 1 jaar aan Wichelen Jan De Mets 1 jaar aan Excelsior St. Niklaas Guy Van der Straeten 1 jaar aan S.K. St. Niklaas Patrick Hoogewijs, Luc De Maesschalck, Jan Boone, Emile Christiaens en Pat- riek De Beule 1 jaar aan F.C. Heikant Philip Robberecht 1 jaar aan S.C. Lokeren Mario Roosendans 1 jaar ran Lochristi. B. Een spelersbijeenkomst werd gehouden in de kan tien van FC Doggen. Voor komend seizoen werden geen nieuwe spelers aange kocht, het vorig seizoen werd, voor wat dit laatste betreft, een tegenvaller. Daarom wil men nu de ei gen jeugd volledig zijn kans geven. Enkel Geert Suys werd de finitief weggekocht bij FC Denderleeuw. Johny en Patrick Poep zul len volgend seizoen terug de kleuren van Doggen verdedigen. Verlaten de Doggen: Johny Van Goethem (kapitein) en (ex-trainer) Albert De Cuyper, beiden definitief getransformeerd naar SK Herdersem. Johan Van Nieuwenhove werd voor 1 jaar aan SV Asse afge staan. De nieuwe trainer voor vol gend seizoen wordt Frans De Gréve. Zijn eerste doel is een nieu we ploeg uit te bouwen met verschillende juniors rond een paar «oudere» spelers. Aan de akkomodatie werd gewerkt: een B-terrein is aangelegd en er werd ge zorgd voor een degelijke verlichting, ook de be- stuurskem werd uitge breid. Met half-oogst is er een (jaarlijks) JUNIORES- TORNOOI met ploegen als RWD Molenbeek, Sp. Eizeringen, E. Aalst en. Doggen!

De Voorpost | 1980 | | pagina 25