IMPSE KERK WEER VEEL TE KLEIN ELF JULI: ZOTTENKOERS VAN MIJLBEEK: STREEKNIEUWS Meldert een uitgave van NOG REDEN TOT FEESTEN PUIKE 0RGANIZATIE, VOLKS PLEZIER 4 -11.7.1980 - De Voorpost :en m >verw I P. 1 die kleine kinderen die welgezind kleuterliedjes zingen en bidden en eden van trouw afleggen zullen wij altijd beleefd in de handjes blijven klappen en lachen om flauwe grapjes van onze voormannen Het wordt dringend tijd dat er een eind wordt gemaakt aan dit einde loos feuilleton, dat wel eens op bittere wijze zou kunnen eindigen Vlamingen en Walen doen er best aan samen als volwassen mensen die onontwarbare knoop met een forse haal voor goed door te hakken De parlementairen moe ten er maar eens een deel van hun vakantie voor opofferen. Want het kan toch geen zinnig mens ontgaan dat ons binnen korte tijd zeer zware jaren te wachten staan Dit kommunautair geleu ter is een blok aan het been van alle inwoners van dit koninkrijk, waar nog nfet zolang geleden de partij van Willy De Clercq gastspreker op de Aalsterse elf juli vie ring de Pest Voor Vlaanderen werd ge noemd terwijl de aan hangers van de Volks unie als Zwarten werden gebrandmerkt... Aan die stammenoorlog is intussen een einde ge komen die donkere rot- periode ligt gelukkig achter de rug de eens gezindheid is gegroeid, maar moet nu in een minimum van tijd uit groeien tot een onver brekelijk Vlaams Front. De Nederlandse Kuituur gemeenschap heeft als plicht er voor te zorgen dat in dit land eens en voorgoed een einde wordt gesteld aan het energieverspillende spel letje dat tegenwoordig Staatshervorming heet. Alleen op die manier is het ook nog mogelijk dat Vlamingen en Walen, als gelijkwaardige partners in een federaal België, eensgezind de onheil- snellende ekonomische krizis kunnen bestrijden, die onze hele Westerse maatschaDpij, ja, ons be staan zélf zo ernstig be dreigt... CAT. Zaterdagnamiddag 5 juli had in de Beekstraat en de omliggende straten de jaarlijkse «zottenkoers van Mijlbeek» plaats. Het werd opnieuw een erg kleur rijk, plezierig en vooral «zot» gebeuren. Bij deze zottenkoers zijn het de buurtbewoners die zich uiteraard om ter zotst verkleden om zo in hun karnavalplunje per fiets enkele rondjes draaien op het voor deze gelegenheid uitgestippelde parcours. Er wordt natuurlijk heel wat plezier gemaakt, er wordt gelachen en er wordt ook een stevig pintje gedronken. Even uitblazen in een herberg van de wijk. (Per) Plezier is er ook bij de talrijke niet-sportievelin- gen die van op de stoep of van in een geopend venster het gebeuren ge amuseerd gadeslaan... Dit jaar kwamen er 24 «renners» aan de start een wemeling van kleu rige pruiken, oude hel men en mutsen, helle truitjes, gestreepte broe ken... Men had zich o.a. verkleed in «de andere sexe» - typisch Aalsters, er reed ook een tandem mee, een tandem-met-3, een regenboogtrui, een fiets met daarop gemon teerde zomerparaplu, en zelfs een zelf in elkaar geprutste side-car. Een renner had het fietsje van zoon of dochtertje verkozen boven zijn ei gen fiets, en reed bijge volg de rondjes met de knieën op schouder hoogte... Ja, 't ging er plezant aan toe aan de Beekstraat De zottenkoers van Mijl beek kende heel wat bij val, hetgeen trouwens niet de eerste keer was. We hadden een gesprek met de heer Gaston Yse- wijn, die één van de me destichters was van dit volksgebeuren, 25 jaar geleden. De koers was dit jaar echter noo niet aan haar zilveren jubi leum toe, want in die 25 jaar werd elk jaar, be halve één, gereden. Vol gend jaar wordt het dus wel extra vieren gebla zen men plant dan een soort «zottenkoers - we reldkampioenschap» De heer Ysewijn was tot voor drie jaar de baas van café «De Kezzel», het vroegere café «De Kilo». Samen met Albert en Valéry Spaens was hij de stichter van de koers. Er werd een bestuur sa mengesteld, bestaande uit zowat tien bestuurs leden, die jaarlijks twee of drie keer bij elkaar komen teneinde de koers organisatorisch vlot te laten verlopen. Het valt trouwens op dat die or ganisatie puik in elkaar zit. Zo staat bv. aan elke straathoek een seingever met rode vlag, en zo wordt bv. de start gege ven door ere-voorzitter de heer Jan Van Vaeren- bergh... met een pistool schot. De wedstrijd wordt ook voorafgegaan door een wagen met een bord «gevaar wielerwedstrijd» die met claxon eventuele tegenliggers een waar schuwing geeft. Aan de op de straat geschilder de aankomst- en start lijn staat een verhoogje getimmerd van waarop «commentator» Ysewijn via micro en geluidsin stallatie de wedstrijd ver slaat. Er is halverwege de 4 af te leggen rond jes zelfs een echte be voorrading enkele be legde broodjes geschon ken door oud-slager L. Boel. De wedstrijd en het hele gebeuren errond is trouwens een voorbeeld van samenwerking in een volksbuurt. Zo worden alle prijzen geschonken door de handelaars uit de buurt. De winnaar ont vangt een grote palm en beker, en alle deelne mers winnen verder een fles wijn, een braadkip, een rozijnenbrood en 'n halve kilo worst. Verder is ook nog een prijs voorzien voor de renner met het grootst aantal deelnames op zijn aktief. Deze keer was die prijs voor de heer Van Durpe. Waar vroeger de zotten koers een heuse wed strijd was met een echte spurt aan 't eind, is dat nu niet meer helemaal zo. Om het spektakel, het plezier en vooral de veiligheid te bevorderen werd de snelheidsfaktor de laatste jaren niet meer zo belangrijk. De j okers is nu geëvolueerd naar een echt volksspel. De laatste driehonderd meter voor de eindstreep moeten de deelnemers steeds afleggen op een speciale, hen opgelegde manier. Vorig jaar diende men met lepel met knik ker in de mond de eind streep te overschrijden. Een andere uitgave van de zottenkoers legde de deelnemers op met de fiets in de hand, achter waarts rijdend, aan te komen. En zo bedenkt men elk jaar weer iets In allerlei kledij, met alle soorten fietsen, precies karnaval. (Per) De wielrenners aan de vertreklijn. Nog steeds in goede conditie. (Per) nieuws. Dit jaar werd aangekomen met de fiets aan de ene hand en een brandend kaarsje in de andere han. Het was nog al windstil zaterdagna middag, maar de opge legde proef zorgde toch voor de nodige hilariteit. De beste, de snelste en de handigste was deze keer de heer Jan De Gent. Tweede werd de winnaar van vorig jaar, de heer Hubert Yvaert. Het hoofdbestuur dat de kiers inricht wordt voor gezeten door de heer Leopold Verhofstadt. Se cretaris is de heer Pierre; Van Vaerenbergh. Volgend jaar wordt eij extra gevierd PHR Kunstambachten Voor de expo «Kunstambachten uit Europese Abdijen» kan U nog terecht in het K.C. Affligem tot en met 27 juli en dit op zaterdagen en zondagen. Naar het Gardameer U kan op zondag 10 augustus nog mee met J. Muylaert per autocar naar het onvolprezen Gardameer met verblijf te Desenzano en bezoeken aan Verona en Venetië. Heenreis over Obeebayern, Tirol en uitlopers van de Dolimiten. Varen op het meer, rijden rond het meer, bezoek aan Maderno, Limone, Gardona Riviera, Riva en Garmisch- Patrenkirchen enz. Terug over Innsbrück. Prijs 14.600 fr. Naar de Ardennen Met de K.B.G. naar Houffalize en Durbuy op 15 juli. Start aan «maxens» te 8 uur. Prijs alles inkluis 290fr. Inschrijven bij een bestuurslid. Naar Gistel en Veurne Op zondag 27 juli naar de H. Godelieve te Gistel en de Boeteprocessie te Veurne. Prijs 250 fr. Inschrijven: Molen straat 40. 6 maand 3 maand 300 F Verantwoordelijke uitgever A DE CUYPER Redaktie Pontstraat 64 - 9300 Aalst Tel 053-70 41 19 I p. 1 en die meeheulen met de verjaardag van die staat met de Catallanen, die machtigen vergissen zich niet, want wij zijn hier eveneens strijden als een essentieel. Zij leven in slechts in een ghetto, een onderdrukte meerder- een staat waarin Vlaan- staat in een staat... heid. De slogan «150 jaar deren geen plaats krijgt! En zo kan het volgens de onafhankelijk België» is Nochtans: Vlaanderen spreker niet verder! Ons volgens de spreker een heeft veel bereikt toen gekoloniseerd volkje be- grove leugen: immers de men er schrik van had... gint te beseffen dat de Vlamingen zijn niet onaf- is er geen monseigeneur Vlaamse Beweging iets hankelijk! We leven wel te Leuven gaan lopen te maken heeft met hun onder een koning die te omdat men schrik had wedde, met de uitkering Brussel woont en die met van de Vlaamse studen- van een pensioen waar- zijn 80 miljoen per jaar ten. En al meteen werd voor een heel leven werd zeker rondkomt. Maar Leuven gesplitst! De gewerkt en met de zie- Brussel onderging een spreker wees er verder kenfondsuitkering aan verfransing, waarvan niet op hoe vroeger de Vla- een zieke moeder... terug te komen is. De Vla- mingen voor een luttel Hoeveel werklozen zijn er mingen verloren hun bedrag verkocht werden niet in Vlaanderen? mooiste stad!!! aan de Franse kasteelhe- Werkplaatsen werden af- De heer Luyten vroeg ren. De. Vlaamse jeugd gepakt door die beneden zich af of wij wel leven in weet niet welk een opof- de taalgrens!!! een vaderland? Hij vertel- feringen onze voorvade- De gewone mens aan- de tussendoor nog een ren gedaan hebben! Ve- vaardt niet meer dat een mop: Hij had gehoord len werden immers plat- moordenaar uit de Voer- dat de heer Willy De gemalen in een misdadi- streek vrij rondloopt, ter- Clercq binnenkort in ge staat. Bezwadder hun wijl een achttienjarige Aalst in het Frans zal nagedachtenis niet: zij Vlaming veertien dagen spreken op een 11 juli- werden hier gekraakt! «bak» krijgt omdat hij viering! Die staat kan voor ons een leeg cola-blijkje naar Diegenen die hun ge- geen vaderland zijn. Nee, het hoofd van een agent schiedenis niet kennen majesteit, wij vieren de smeet! Mensen, denk eraan: men heeft veel meer respect voor een hond die zijn tanden laat zien, dan voor een ek- semplaar dat op zijn buik kruipt voor diegene die de stok hanteert. Daarom zeg ik aldus de redenaar, we zingen terecht «ze zul len hem niet temmen!» Wij willen immers een Vlaams zelfbestuur. We zijn een volk dat nooit zal vergaan, dank zij onze strijd! Inrichter De Pauw be dankte de spreker voor zijn echt gemeende Vlaamse Taal. Ook alle medewerkers werden hartelijk bedankt, vooral dan Frieda Daelman. De aanwezigen genoten nog even van een trompet en trommelspel door de VNJ, Schaar Priester Daens uit Aalst. RDV Een lid van de Harde Voerkern, dhr. Swiron, schetste de toestand in de Voerstreek. (Per) Denis De Pauw, duivel-doet-al tijdens de Impensc viering. (Per)

De Voorpost | 1980 | | pagina 4