GEZIEN NDIVIDUELE I/IAJ0RETTENKAMPI0ENSCHAPPEN (00R 00ST-VLAANDEREN EN JARMONIEFEESTEN TE HERDERSEM PELLATIE VAN ETIENNE B0GAERT SCHEPEN DE MAGHT REAGEERT OP INTER- De Voorpost - 11.7.1980 - 5 Houtem; 4. Christine Carine Aerts staat terug op het bovenste plankje. (Per) Steeman, 48,6 van Ma jorette n korps, Haaltert; 6. Patricia De Zutter 46,9 van de Voorwacht, Ninove. Bij de juniores 1. Hilde De Coensel, 80,1 van de K.H. Oorde- gem; tevens Provinciaal Kampioene 1980; 2. Lie ve De Coensel, 70,5 id.; 3. Karine Bauwens, Van Damme, 68,4 van de Jeugdfanfare St. Lie- vens Houtem; 5. Anja Van de Meerssche, 66,7 van de K.H. Herder- sem; 6. Hilde Van Liede- kerke, 65,6 van de Jeugdfanfare St. Lievens Houtem; 7. Isabelle Hou- bracken, 61,8 id.; 8. Karine De Smet, 58,8 id.; 9. Nancy Nevelsteen, Ninove; 10. Nancy Van den Bossche, 56,9 id.; 11. Anja Vereertbruggen, 54,4 K.H. Herdersem; 12. Sonja Van de Maele, 50,9 van de Voorwacht Ninove. Bij de seniores 1. Karine Arts, 86,5 van de K.H. Herdersem, Pro vinciaal Kampioene 1980; 2. Karine Bockstae- le, 76,2 K.H. Oorde- gem; 3. Daisy Van de Bulcke, 72 van de Kon. Muziekmaatschappij St. Marie Oudenhove; 4. Na- dine Willems, 67 van de K.H. Herdersem; 5. In geborg Podevijn, 63,6 id.; 6. Ingrid Van Lierde, 62,6 id. Bij de Tamboer-Majoors 1. Gerda Cami, 88,7 K.H. Herdersem, Provin ciaal Kampioene 1980; 2. Christel Bauwens, 73,3 K.H. Oordegem. Jongens-Juniores 1Patrick Merckx, 53,8 K.H. Herdersem. Jongens-Seniores 1. Kris Van de Velde, 66,4 id. Beide laatste zijn Provin ciaal Kampioen 1980. Bij de prijsuitreiking kwa men al de kandidaten per kategorie op het podium en mochten hun trofee en talrijke bloemenrui- Van de nationale secreta ris René De Meyst verna men we ook nog dat op 10 en 11 augustus de Ma- jorettenwereldkampioen- schappen worden inge richt in de Verenigde Sta ten te Seatle, Staat Washington en dat zeven Belgische deelneemsters er zullen heengaan nl. Provinciale Kampioene 1980, Karine Arts van Herdersem, Nationale Kampioene 1979 Karine Bockstaele van Oorde gem, Provinciale Kam pioene Tamboer-Majoor 1980 Gerda Cami van Herdersem, benevens Philippe Gillard, jongen senior Kampioen van België 1979, en Monique Marlair, Georgette Leo nard en Christel Van Herck. Op deze wereld kampioenschappen zul len de deelnemers slechts gebruik mogen maken van één stick. Op zondag 20 september worden de verschillende provinciale kampioenen naar Luik uitgenodigd om het nationaal kam pioenschap te betwisten. Na al deze majorettenfes- tiviteiten kwamen dan zondag de harmoniefees ten aan de beurt, 's Mid dags werden 250 perso nen opgekomen om van een lekker middagmaal te genieten en de feeste- De jongste majoretten. Knap kers in ontvangst nemen, terwijl ook nog een spe ciale hulde werd ge bracht aan de zes Provin ciale Kampioenen. Ook brachten de voor dit feest de reeds gekende provin ciale kampioenen juniors die in Herdersem waren uitgenodigd, nl. Mej. Mo nique Marlair, van Philip- ville, Leonard Georgette van Luik en Christel Van Herck van het Korps van Brasschaat, tussen al het feestelijk gedoe een zeer geslaagd optreden om tijdens de spannende ogenblikken voor de prijsuitreiking het publiek van een stijlvolle show te laten genieten werk meisjes. (Per) lijMheden werden beslo ten door het optreden van «Die Lustige Ein- trachter Blaaskapelle» van Baasrode, afgewis seld met het optreden van enkele shownum mers door de Herder- semse majoretten. Voor zitter Achiel Cayet, secre taris Gustaaf Lambrecht, ondervoorzitter Theo- door De Wolf en pen ningmeester Gilbert De Witte van de Kon. Har monie van Herdersem waren bijzonder tevreden om het succesrijk verloop van de muzikale hoog dagen. FD leze kampioenschappen vonden plaats zaterdagna- eerste plaatsen. Van het biddag 5 juli in een ruime feesttent, voor deze Nationaal Komitee waren ifcleqenheid opgetrokken op het oud voetbalterrein de voorzitter de neer jK de Hardingwijk, waar dichtbij ook voldoende Quaghgebuer van lepe- Ifeiliqe parkeerruimte voorzien was. ren en de secretaris Rene ae inrichting werd door het Nationaal Komitee Pe Meyst van Herdersem pqedragen aan de bekende Koninklijke Harmonie in de zaal aanwezig. Concordia et Docilitas», die in het verleden reeds Laatstgenoemde die dij meermaals bewezen heeft, dergelijke feesten tot in de inrichting van zo n e puntjes te kunnen verzorgen. feesten een grote onder- iettegenstaande alle Wegens de hoogstaande vinding heefto°P9adaan^ feSSST Va" h^aHe werken feestro- S~aa„ kandi- Oordelen ^etdet- =a muziekale begeleiding en kategoriën mochten reeds verschillende pro- maiorettin en de ren waren er vinciale en nationale tl- van de majorettenien ae lechts 28 kandidaten, tels verpverden, denken ie aan deze kampioen- misschien veel andere ortrefféliik en toeqe- :hapen deelnamen, Oost-Vlaamse majoret- ™°rtre™r^ne^ jaaronder Herdersem tengroepen, dat ze met wijd peirsonesi iet 10 en Oordegem met hun kandidaten zich in a«e oiaatsen kandidaten optraden, moeilijk bij de eerste kun- zaa?van deze kunst- n overige deelneem- nen classeren. De uitsla- m d.te kun* Iters kwamen uit St.-Lie- gen hebben nu weer be- ens-Houtem, St.-Maria- wezen dat de ine,s,es van gemeten, tudenhove, Ninove en Oordegem en Herdersem voor de jury wa echt wedijveren om de gewezen Mevr. ueprez altert van Brasschaat, de HH. Daniel De Brouwer van leperen en Jean-Marie De Wever van Moulbaux (Henegouwen). Door hun zeer preciese gemoti veerde puntenbedeling, hébben deze juryleden ten zeerste bijgedragen tot een einduitslag, die door het enthousiast pu bliek werd geappre cieerd. De punten toegekend door de jury onmiddellijk na het optreden van ieder kandidaat werden uitge rekend over drie presta ties, nl. de moeilijkheids graad, de vaardigheid en de algemene uitvoering. Van dit totaal werden dan nog strafpunten afgetrok ken telkens een half punt per stickval en voor- of ondertijd voor uitvoering van het shownummer. De majoretten kregen tel kens bij hun uitvoering die zo stijlvol en keurig werd voorgedragen, vooral bij de juniors, se- majoret, een jonge man die ook met de sticks aardig niors en tamboer-ma- verweg kan. Een zeldzaamheid in Vlaanderen. (Per) joors, een daverend ap plaus van het talrijk publiek. Het optreden van de al- lerbesten, was zo mini- tieus soms keurig acro batisch afgewerkt, dat het voor de aanwezigen een echte streling voor het oog was en het éne applaus na het andere bracht de ganse zaal in een grootse stemming, die men zelden bij derge lijke feestelijkheden kan genieten. Volgens hun kategorie kregen de deelneemsters volgende uitslag: Bij de miniemen 1. Anja De Moor, 76 van de Kon. Harmonie St.-Martinus Oordegem, tevens Provinciaal kam pioene 1980, 2. Sandra -Van den Eeckhoudt, 68,3 id.; 3. Bianca De Cock, 65,4 van de Kon. Har monie Concordia et Doci litas Herdersem; 4. Anja Foselle, 61,5 van de Jeugdfanfare St. Lievens De zes laureaten majoretten. (Per) Op de perskonferentie, die daags na de eigenlijke ze te mogen storten te gemeenteraadszitting gehouden wordt reageerde Sche Vlierzele kan nog gerekend pen De Maght ons eens op de inhoud van de interpella- worden op een supple tie die de avond voorheen door oppositielid Etienne mentaire winst van 48.720 Bogaert gehouden was in verband met haar beleid, fr. Zij herinnerde eraan dat in Rapenstraat gebeurde een Voorde papierophalingen van het huidig systeem haar diensten allerlei per- terrein opnieuw moest zÜn de cijfers nog spekta- van selektief ophalen, al- soneel tewerkgesteld is, zo worden aangelegd, nadat kulairder. Zo zou deopha- hoewel deze manier van wel vastbenoemden, als het eerst verknoeid was ge ''n9 te Aalst reeds boven ophaling niet herroepelijk stagiairs, tewerkgestelden, worden. de Europese normen gele- was. tijdelijken en BTK'ers. Zo- 9en zijn wat betreft het vo- Na twee jaar was men dus wel voor de reinigings- Cijfers lume. In Aalst komt men alleszins zeer tevreden dienst als voor de groen- Ook citeerde zij een hele- wat papier alleen betreft over de geboekte resulta- dienst zit men echter nog boel cijfers uit een studie aan zowat 4,3% van het ten, mede wegens het feit onder het voorziene kader, die haar diensten opge- totale percentage huisvuil dat de bevolking vlug ge- Volgens haar mochten er maakt hadden. dat uitgespaard wordt. Po- wonnen schijnt om aan de Wat de glasophaling be- sitief is eveneens dat de aktie mede te werken. Ook treft kon zij aldus melden kostprijs van oud papier zij ervaart dat men door dat bij de twee ophaal- sinds het begin van het jaar papier ei\glas apart te hou- beurten die reeds plaats steeg van 0,60 fr. per kg. tot den heel wat huisvuilzak- hadden zowat 100.000 kg. 1,40 fr. zodat de schepen ken per jaar uitspaart, glas opgehaald werd. Bij voor leefmilieu voorzag dat De bedoeling is trouwens maal dat hij eventueel door het einde van het jaar voor- men dit jaar zowat 1,4 mil- de aktie nog verder uit te een tijdelijke maar bekwa- ziet men aldus een totaal joen opbrengst mag ver- breiden. Daarom werd me kracht werd vervangen, van 250.000 kg. dat kan wachten. kontakt opgenomen met Ook wilde zij nog kwijt dat verkocht worden aan een Als bijkomende winst aan- bepaalde administraties bij de aanwerving van een prijs van 0,40 fr. per kg. Dit zag zij ook hier de uitspa- die heel veel papier ver- landschapsarchitekt niet zou dus zowat een winst ring van vrachtwagens bruiken zoals Ministeries, naar een politieke kleur ge- opbrengen van 100.000 fr. naar Voorde. In totaal werd scholen, enz. om daar vraagd was geworden. Hij op één jaartijd. Anderzijds deze besparing op 400 wa- eventueel het oud papier werd enkel aangeworven diende men er volgens gens geschat dio anders op te halen wanneer er een op basis van reeds gepres- haar ook rekening mee te elk 1.160 fr. per stuk kosten, belangrijke hoeveelheid teerde taken. houden dat hierdoor met- om ze te mogen storten te gespaard werd. De Schepen kon echter niel een ook zowat 42 vuilnis- Vlierzele. Ook het probleem van het aanvaarden dat de stad wagens uitgespaard Schepen De Maght was weghalen van oud papier door de schuld van een werden. dan ook op het huidige en karton vooraleer de werkmeester 700.000 fr. Rekening houdend met de ogenblik pertinent voor- stadsdiensten langs geko- verloor, omdat, zoals in de kostprijs per wagen om de-stander van het behoud men zijn, zal binnenkort in tussen deze personeelsle den geen verschillen be staan, en als aldus een be paalde werkmeester zijn werk niet behoorlijk ver richt, vond zij het maar nor- het politiereglement een oplossing krijgen. Bermen Wat het maaien van de bermen betreft, kon Me vrouw De Maght medede len dat hiermee begonnen was in de maand mei en dat men twee maand voor zien had om alle bermen onder handen te nemen. Waar voorheen steeds en nooit meer dan 2 personen per gemeente werkten, wil men nu tot een hergroepe ring komen vb. voor de Faluintjesgemeenten. Het maaien van de bermen en de vpetwegels blijkt trou wens steeds een probleem g^waft^t te zijn, enerzijds omdat tiet gras snel weer groeit en anderzijds omdat men in Groot-Aalst niet zo goed meer op de hoogte is van de prioriteiten zoa's dit in de vroegere deelge meenten wel het geval was. VEHE Fier op het ere schavot. (Per) Vorige week vond er in de speelgoedzaak Christiaensen een overval plaats, die slechts 6000 frank opleverde. Een veertigjarige man bedreigde in de winkel de kassierster met haar dochter en eiste al het geld uit de kassa. Er bevond zich slecht 6000 frank in de kas, doordat de overvaller zijn «dag» slecht gepland had. De dief verplichtte de twee kassiersters achteraan in de winkel te wachten en koos het hazepad richting politiebureel. Niettegenstaande er onmiddellijk alarm geslagen werd en er door de rijkswacht en B.O.B. een intense speuraktie op touw werd gezet kon de dief ontsnappen en heeft men nog geen spoor van de dader. De B.O.B. kwam ter plaatse en ondervroeg mogelijke getuigen, nam vingerafdruk ken op de ruiten van de speelgoedzaak en stelde een ernstig onderzoek in. (Per)

De Voorpost | 1980 | | pagina 5