1 REKENING 1979 VAN OCMW SLUIT MET ONTVANGSTENOVERSCHOT GEMEENTEBELEID? DA'S POLITIEK! TWINTIG LENINGEN VOOR 55.556.000 FR. 33* GROTE PRIJS «FRANS SANDERS» WEDSTRIJD VOOR AFGERICHTE HONDEN Rekeningen van stedelijke regieën werden goedgekeurd \Smm De Voorpost - 11.7.1980 - 7 het OCMW als aandeel in het Bijzonder Fonds voor - Maatschappelijk Welzijn een ontvangst van rond 26.980.000 fr. kon inschrij- lerenyen in plaats van de ge raamde 10 miljoen. Gezien de late kennisge- Dezeying voor de staatssekreta ietenris voor de Nederlandse eenbemeenschap van dit itersthieuws was het niet meer ven worden. deringen pas in april 1980 De bijna verdubbeling van werden ingeschreven (her- de rubriek Schuld hing na- opbouw afgebrand kloos- tuurlijk rechtstreeks samer terpand/verzekeringsgel- met de leningen voor het den reeds ontvangen in vo- nieuw ziekenhuis. rige dienstjaren/leningen Tot slot vermeldde de heer aan te passen). VEHE Schepen van Financiën Van den Eede (PW) had een joen) en ingevolge de ho- gezinshulp op twee jaartijd strengere toepassing van Van den Eede nog enkele eeer drukke avond op de jongste gemeenteraad van gere personeelslasten, een met 79%. de voorschriften, de uitbe- cijfers over de buitenge-' 2 7 1980. Hij diende niet alleen de stadsrekening 1979 hogere tussenkomst van Wat specifiek de nettolast talingen beperkter, ander- wone dienst die sloot met te lichten, maar ook deze van het OCMW en van de staat 3,1 miljoen), per bed betreft werden ook zijds werd als staatstussen- een budgettair tekort van Staar verzorgingsinstellingen. Zoals steeds deed hij dit enkele markante cijfers ge- komst voor het eigen 3,8 miljoen, zijnde 40,7 mil- ^Sïd een klare en bevattende wijze, zonder evenwel niet Uitgaven geven. In St. Job daalde de dienstjaar een hogere tus- joen min in eigen dienst state laten op tijd en stond de nodige kritiek te leveren. Wat de uitgaven betrof nettolast per bed van senkomst in het bestaans- jaar tegenover 36,9 plus de merkte de heer Van den 31.120 fr. naar 28.687 fr. in minimum opgetekend. Eer vorige dienstjaren. B^Vat de rekening 1979 van rekening 1978 en dit res- Eede een sterke stijging 1979, en in Hopperank te gedeelte hiervan was blijk-Dit tekort vond volgens de Hhet OCMW betrof meldde pektievelijk met 3,8 miljoen hiervan op, vooral in de Erembodegem van baar voor vorige dienstja- spreker zijn oorzaak in aan- de Schepen onmiddellijk en 2,7 miljoen. Deze verho- rubrieken Bestuurskosten 143.600 fr. in 1978 naar ren bestemd, doch op de wendingen die werden i \dat het afgelopen dienst- gingen vonden bijna 12,5 miljoen) en onder 134.400 in 1979. Anderzijds bevoegde diensten bij het vastgelegd in de rekening [aar afsloot met een ont- hoofdzakelijk hun oor- Gestichten bij de dienst was er dan weer de stijging ministerie kond hierom- 1979, terwijl de overeen- 'angstenoverschot van sprong in nieuwe ontvan- Gezins- en Bejaardenhulp van de last in het rusthuis trent geen uitsluitsel gege- stemmende erkende vor- i6.589.000 fr. waarvan gsten uit de sektor «bede- 6,5 miljoen). Hetzelfde St. Lieven van 160.229 fr. 16.187.000 fr. eigen aan het ling maaltijden» (terugbe- had hij trouwens reeds bij naar 174.520 fr. in 1979. lienstjaar zelf. taling maaltijden en tus- de bespreking van de be- Terloops merkte de heer oorzaak hiervan lag vol- senkomst in wedden per- groting 1979 aangestipt. Van den Eede op dat de lens hem aan het feit dat soneel van deze dienst). De voornaamste verliesla- stijging van de lasten in de Een exacte vergelijking tende hoofdstukken, waar- dienst Gezinshulp veroor- met 1978 was volgens de voor uiteindelijk de stad- zaakt werd door de sterke schepen niet mogelijk, om- stoelage dienstig is, zijnde uitbreiding van de dienst dat enerzijds de dienst war-rubrieken Hospitalen - Ge- (met name 10 gezins- en me maaltijden pas in 1979 stichten - Dienstverlening bejaardenhelpsters), naar zijn optimale werking (-37,5 miljoen), de Be- De cijferdans ging nog ver groeide en anderzijds in de stuurskosten (-23,8 mil- der met het hoofdstuk be rekening 1978 de gedane joen) en natuurlijk de on- stuurskosten waar men ontvangsten werden on- derstand met 12,3 miljoen, verhoging bemerkte van dergebracht in de rubriek Wat het eerste hoofdstuk 12,5 miljoen. Ook hier wa- «terugbetalingen en tus- betreft bleef volgens de ren het hoofdzakelijk de senkomsten». Zoals reeds schepen dat de nettolast personeelslasten die er de ,,iogelijk geweest om de werd opgemerkt bij de be- voornamelijk veroorzaakt oorzaak van waren: te- Op de jongste gemeenteraad van 2 juli jl. had één straat werden onderver- begroting 1979 aan te pas- spreking van de begroting wordt door de personeels- werkgestelde werklozen 1 vierde van de agendapunten betrekking op leningen, deeld in twee bestekken, sen. Dit had echter tot ge- 1979 worden thans de lasten. Ter vergelijking met miljoen, tussenkomst wed- Men kreeg weer de indruk alsof het geld van de waarvoor dus ook twee volg dat de werkelijk uitbe- maaltijden gedeeltelijk be- voorgaande rekeningscij- den centrale werkhuizen stadskas niet opgeraakt. De werkelijkheid is natuur- leningen dienden aange- lalde stadstoelage van 76 zorgd via Hopperank en St. fers citeerde hij een tabel 4,5 miljoen, bezoldiging lijk wel van anders, maar een buitenstaander begint gaan te worden. Ener- liljoen bijna 17 miljoen te job. met betrekking tot deze vast-en tijdelijk personeel toch wel even met de ogen te knipperen als hij op zijds^895.000 fr. (raming- Volgende vaststelling was personeelslasten. 6 miljoen, dat de stijging van de ont- Voor rusthuis St. Job ste- vangsten voor de rubriek gen deze van 14,695 mil- Pe vergelijking met 1978 «gezins- en bejaarden- joen naar 17,337 miljoen. ''eP echter mank wegens hulp» (+24%) ongeveer ge-Voor St. Lieven was er een de ontdubbeling van de len Eede vast dat het reke- lijke tred hield met de stij- stijging van 14,327 miljoen weddeartikels, de (lingsoverschot voor meer ging van de uitgaven naar 17,484 miljoen voor uitbreiding van de sociale dan de helft voortkomt van 25%). Toch ging volgens Hopperank een stijging Vandiensten de ontvangstpos- ïrpeltie vorige dienstjaren en de spreker de nettolast van 9,425 miljoen naar 10,637 *®n voor tussenkomst in jppodatde rekeningsuitslag tra deze dienst, in tegenstel- miljoen en voor de dienst bezoldiging van personeel rerdëditioneel sterk wordt bein- |jng met de nettolasten van Gezinshulp van 24,883 mil- dienst warme maaltijden uit vloed door de ongebruikte de rustoorderv, verder in joen naar 31,216 miljoen bij de rustoorden St. Job aanvkredieten van 26.667 mil- stijgende lijn (- 10,6 miljoeifrank. (steeds 1978 t.o.v. en Hopperank. Schjoen frank. tegenover - 8.3 miljoen in 1979). Als men anderzijds Volgens de schepen had KritiAnder nieuws was dan 1978). 1977 vergelijkt met 1979 de daling van de nettolast lenoj^eer de relatief sterke ver- De meer-ontvangsten wa- merkt men nog grotere van de ««onderstand», met en vfiogingen van de vastge- Eén uitspraak uit de vele, en het betekent: «met politiek willen we niets te maken hebben. Da's een vuil boeltje, 't Zijn allemaal dezelfde. Vriendjespolitiek is het en niets anders». Je kan er niet overheen kijken, dat nogal wat mensen ook in Aalst zo over hun gemeentebeleid denken. Nogal wat mensen vinden dat gemeen tepolitiek de zaak van anderen is. Ze vinden zichzelf te oud (of te jong), niet ontwikkeld genoeg, ze hebben te weinig tijd om er zich voor te interesseren, kortom ze voelen zich helemaal niet betrokken bij wat in het stadhuis beslist wordt. In augustus publiceert dit blad de resultaten van een onderzoek naar de betrok kenheid van de Aalsterse bevolking bij het gemeentebeleid. Er werd nagegaan hoe alge meen die apathie is, naar welke beleidspunten er wél interesse uitgaat, hoe het met het ge bruik van inspraakmiddelen zit... Hoe dichtbij is het stadsbestuur bij de bevolking? Nog een paar weekjes geduld. (Peter) iioog lag, zodat de begro ling 1980 via een latere tegrotingswijziging zal ^angepast worden. Verder stelde de heer Van ewodegde rechten voor de rus- tijtfoorden St. Job en Hoppe- asb^ank ten voerstaan van de uitku één en dezelfde gemeenteraad bedragen ontmoet 895.132 fr.) voor het deel van meer dan 21 miljoen, 13 miljoen en 11 miljoen, aan de zijde van het stad huis en anderzijds Zoals gebruikelijk ging Herdersem vergden an- 1.140.000 fr. (raming: ook nu Openbare Werken derzijds' een lening van 1.39.512 fr.) voor de wer- met het gross van de be- 11.018.000 fr. op een to- ken aan de zijde van de dragen lopen. Zo werd tale geraamde kostprijs Molenstraat en Kerk- 21.764.000 fr. geleend van 18.656.015 fr. straat, voor verbeteringswerken De verbetering van de De nieuwe verbindsweg aan de Bredestraat (deel) omgeving van de water- gelegen tussen de Den en aan een deel van de toren vergde een lening derbrug en de industrie- Oude Dendermondse- van 385.000 fr. wat onge- zone Wijngaardveld, die steenweg. Het gaat hier veer overeenkomt met de beslist werd in raadszit- slechts om het stadsaan- geschatte werkelijke uit- ting van 29.6.1977 vergde deel want de totale kost- gave van 382.296 fr. De op zijn beurt een lening iiwö aprijs wera' geschat op werken aan de Grote van 13.851.000 fr. ren dan anderzijds weer te verschillen. Zo^steeg de name 12,3 miljoen in plaats 39.778.343 fr. Het stads- Markt voor het uitbreiden Vooraleer tot de eigenlij- wijten aan een hogere tus- kostprijs in Hopperank van van 18,8 miljoen in 1978 aandeel voor de weg-en van de voetgangerszone ke werken te kunnen senkomst van de bejaar- het personeel op 2 jaartijd twee hoofdoorzaken. Ener- rioleringswerken aan de voor het stadhuis en aan overgaan dienen dikwijls dengenieters 1,08 mil- met 96% en voor de dienst zijds werden, door de Alfons De Cockstraat te de Kerkstraat en Molen- ook grondinnames te ns-li lit w >en D co Ike oor c stree uurpi de i aadsl: /er tv :hepr •or i Zondag, 6 juli 1980, vond er op het terrein in de sproken mag er wel ge- Lokerenveldstraat te Aalst de 33* grote prijs FRANS steld worden dat de hon- nslot SANDERS, Ereprijs «Dokter Roelandt», ingericht den onder hun waarde g nc door de Koninklijke Aalsterse Hondenklub «Sint- gespeeld hebben. Dit zou prokt Rochtus» plaats. Deze wedstrijden die bij het grote deels te wijten zijn aan de ippos publiek nog steeds onbekend zijn bevatten alle verli elementen, nodig om de kijkers een volledige dag te leest boeien. Indien er via de media meer reklame en om® nieuws van deze wedstrijden zou komen, mag men eig» er stellig op rekenen dat vele mensen trouwe kijkers p j id m zouden worden. Waaruit bestaat nu zo meester aanwezig is op een wedstrijd voor afge- het terrein, en tenslotte richte honden? de opgejaagde aan- Vooreerst zijn er de ge- vallen. Vb>' hoorzaamheidsproeven: Een oefening waarbij de het volgen aan leiband meester aan de hond be- ——4 van de meester, het vrij veelt de aanvalsman aan volgen van de meester, te vallen en onmiddellijk het aanbrengen van een te lossen bij een bevel weggeworpen voorwerp, van de meester. oriqe de hond doen liggen, zit- De honden en de Cen. ten en rechtstaan van op meesters worden door Mef1 een afstand enz... de keurders (jury) op al Naast de gehoorzaam- deze proeven beoordeeld heidsproeven zijn er de met punten (met een springoefeningen, waar- maximum van 400 pun- onder het springen over ten). Voor de wedstrijd een schutsel van 2,30 m, van zondag laatstleden het springen over een waren er 17 honden inge- gracht van 4 meter, enz. schreven. Reeds in de Als laatste oefening, en voormiddag was de ver- de boeiendste voor het moedelijke eindwinnaar publiek, zijn er de bijtoe- al gekend. De heer De feningen met aanvals- Mits Robert behaalde man. Hier krijgt men het met zijn hond Dich vertrouwde beeld van de 366,5 punten. In de na- hond die zijn meester middag slaagde Wilfried verdedigt, de hond die De Meester met 360,5 zijn aanvalsman opzoekt punten er nog in Robert die ergens in een hokje De Mits te bedreigen, op het terrein verscholen doch moest de eerste z'1' het bewaken van een plaats aan Robert De Mits «li voorwerp door de hond laten. én dit zonder dat de Over het algemeen ge- verstrooidheid meesters. De opkomst voor deze hondenwedstrijd was dank zij het goede weer worden verricht. Zo dien de een bedrag van 190.000 fr. ontleend te worden voor verwerving van eigendommen in de Keppestraat te Erembo degem. Een tweede le ning bedraagt 450.000 fr. en dit voor gerechtelijke onteigeningen voor we^ genwerken in de De Boomstraat en Kluizen- straat te Erembodegem. Verrassend was wel het bedrag van 239.000 fr. voor het aanleggen van voetpaden in de Gersten straat te Erembodegem, daar waar deze werken oorspronkelijk geschat werden op 343.142 fr. Openbare verlichting De openbare verlichting wordt in Aalst ook stel selmatig vernieuwd. Al dus werden zopas ont leend: 105.000 fr. voor een nieuwe verlichting aan het Stationsplein (uitgave: 105.156 fr.); 843.000 fr. voor de nieu we verlichting op de ver bindsweg tussen de via- dukt over de Dender en de industriezone «Wijn gaardveld» waarvan ho ger reeds sprake (uitgave eerst geschat op 946.830 fr.); 124.000 fr. voor uit breidingswerken aan de openbare verlichting in de Boterstraat, St.-Job- straat en Koningin Astrid- park (uitgave geraamd op 107.082 fr.). Ook worden een aantal nutsleidingen onder gronds gelegd wat ook heel wat geld kost. Getui ge de leningen van 523.000 fr. voor het on dergronds leggen van de leidingen in de Zijpbeek straat en de Welvaart straat en 405.000 fr. voor het ondergronds leggen in de Bredestraat (ra ming: 349.045). Andere leningen die dienden aangegaan te worden waren 535.000 fr. voor het verplaatsen en aanleggen van nieuwe telefoonleidingen in het stadhuis, en 112.000 fr. voor het aansluiten van het gerestaureerd heren huis «keizershallen» aan het stoomnet. De aankoop van verf voor het stadsmagazijn viel heel wat goedkoper uit dan aanvankelijk ver wacht, want men diende slechts 932.000 fr. te le nen in plaats van de ge raamde 1.361.951 fr. Aan- passingswerken aan een reinigingswagen vergde dan weer een uitgave van 260.000 fr., terwijl de ste delijke bibliotheek ver rijkt werd met boeken voor een bedrag van 1.000.000 fr. De twintigste en laatste lening had betrekking op een bedrag van 785.000 fr. Het ging hier om het saldo van een eerste schijf voor het opmaken van het struktuurplan van Groot-Aalst. De totale kostprijs wordt geraamd op 4.092.000 fr. VEHE De meester verdedigen. (Per) Klaar om de aanvalsman te bespringen. (Per) zeer goed en ieder mag (zijstraat Ninoofsestwg.) dan ook op een geslaag- Sekretaris: Wiels Luk, de wedstrijd terugblik- Ressebekestraat 23, 9440 ken, zowel op organizato- Erembodegem (telefoon: risch als op sportief vlak. 053/66.51.14). Voor de belangstellen- Oefendagen: africhting: den geven we graag nog maandag 18 tot 22 u., inlichtingen en het .adres donderdag 18 tot 22 u., van de klub. zaterdag 14.30 tot 18 u., Inrichtende klub: Ko- zondag 9 tot 12 u. ninklijke Aalsterse Hon- Oefendagen voor gezel- denklub «Sint-Rochus». schapshonden: vrijdag Terrein: Lokerenveld- van 18 tot 22 u. straat 10 B, 9300 Aalst Het bewaken van een voorwerp door de hond en dit zonder dat de meester aanwezig is op het terrein. (Per) Het gebeurt niet zoveel dat zowel meerderheid als oppositie akkoord zijn over bepaalde reke ningen. Dit was wel het geval op de jongste raadszitting waar ieder raadslid zich akkoord verklaarde met de balansen van 1979 van het stedelijk bedrijf voor waterbedeling (Waterre gie) en*van het stedelijk slachthuisbedrijf. Wat het eerste bedrijf betreft deelde Volksunie lid Dr. Van der Beken mee dat hij de rekening goedkeurde omdat er beloften gedaan werden tot herziening van de deficitaire tarieven, wat wel enige reaktie uitlokte bij Schepen van Finan ciën Van den Eede zelf. Wat het slachthuis betreft kon deze alleszins mededelen dat de jongste cijfers van de slach tingen bewezen dat er in het eerste semester van 1980 reeds meer slachtingen plaatshadden dan in gans 1979 samen, met name 59.000 voor 1980 tegenover 51.000 voor gans het jaar 1979. Dergelijke gunstige cijfers laten inderdaad het beste verhopen voor de toekomst van dit stede lijk bedrijf. VEHE De bijtoefeningen met de «apache». Het boeiendst was het publiek. (Per)

De Voorpost | 1980 | | pagina 7