Landbouwwerktuigen vanVW. Faluintjesstreek krijgen voorlopig geen onderdak in oude hoeve te Baardegem TELEX lC' ONTWERP HUISVESTINGSPROJEKT «HOF TER LEEUWERGEM» WERD GOEDGEKEURD Openbare Werken STADSMAGAZIJNEN KRIJGEN PORTIERSWONING BELOTTE- MAATSCHAPPIJ «BREUGEL» AALST '"JE GULDEN SPOREN BEL0TTING 8 -11.7.1980 - De Voorpost Raadslid Robert De Pauw (CVP) was samen met zijn partijgenoten Raymond Uyttersprot en Etienne Bo- gaert zeer aktief op de gemeenteraad van 2 juli jl. Zomaar eventjes vier interpellaties stonden op zijn naam. Eén ervan betrof de vraag die de V.V.V. De Faluintjesstreek aan het Schepenkollege gericht had om te mogen beschikken over een stadseigendom om haar oude - landbouwwerktuigen in onder te brengen. Door een afvaardiging van bovenvermelde vereniging voor vreemdelingenverkeer werd enkele maanden geleden aan de Burgemeester gesugge reerd om de rechtervleugel van de stadshoeve te Baardegem te laten herstellen. Terzelfdertijd werd een becijferd bestek van 270.840 fr. overhandigd. «Wij hadden de indruk dat U positief stond tegenover ons voorstel» ging de spreker verder, die zijn interpellatie ook. ingediend had namens zijn kollega's meerder heidsleden Pierre Breckpot (PW) en Arsène Carlier (VU). De heer De Pauw merkte vervolgens op dat de werking van de V.V.V. Fa luintjesstreek ten goede komt aan de kulturele en toeristische promotie van de stad Aalst. Met de lut tele fondsen waarover de vereniging beschikt werd al een klein patrimonium samengesteld. Men is trouwens op een verzoek ingegaan van Minister Galle om de mogelijkheid Het kampioenschap 1979/1980 is bij de Bel. Mij. Breugel» geëindigd met een bikkelharde, maar zeer sportieve, eindstrijd. Drie spelers nml. Bert Van Der Speeten, Mark Wailly en Dezire Temmerman gingen de laatste prijskamp in als koplopers en kandidaat konin gen. V. d. Speeten die reeds 5 maanden de ganse bende voorafging had amper 190 p. voorsprong op Wailly en 285 op Temmerman. Reeds na de eerste ronde van de laatste prijs kamp liet Temmerman de 2 koplopers gaan, en was toen omzeggens reeds uitgeschakeld. V.d. Speeten kon bij de eerste ronde nog zijn positie veilig stellen. In de 2e ronde verloor Wailly 300 punten op V.d. Speeten. Toen kwam ook Frans De Vis met open zilen afgestevend... In de 3e ronde nam de koploper nog 100 p. meer voor sprong op Wailly om in de 4e ronde bijna 600 punten te moeten toegeven aan de achtervol ger... terwijl ook De Vis krampachtig wou aan klampen. Er heerste een ware zenuwachtige stemming rond de teltafel want WIE het haalde was niet zo meteen te zeggen. Het was tenslotte Bert Van Der Speeten die het haalde met 40 luttele puntjes op Wailly en V.d. Speeten werd hiermee voor de 2e keer koning van de Bel. Mij. «Breugel». De uitslag: 1. Bert Van der Speeten 38.528 p., 2. Mark Wailly 38.488 p., 3. Frans De Vis 37.957 p., 4. Frans Van Moorter 37.692 p., 5. Lode Petit 37.661 p., 6. Staf Van Cauter 37.636 p., 7. Dezire Temmerman 37.449 p., 8. Rik V. Vauwenberg 37.320 p., 9. Julien Schelfout 37.177 p., 10. Frans Van Den Bergh 36.827 p., 11. Bert Ernst 36.716 p., 12. Teo Seminck 36.423 p., 13. Freddy Thybaert 36.375 p., 14. Bert Blanquaert 36.375 p., 15. Luc Van De Putte 36.354 p., 16. Henri Schoonjans 36.227 p., 17. Bert Van der Borght 36.214 p., 18. Pros Beeckman 36.151 p., 19. Jan Thybaert 35.959 p., 20. Willy V. Derbiest 35.656 p., 21. Herman Huylebroeck 35.610 p., 22. Pieter Gits 35.556 p., 23. William De Bruyn 35.471 p., 24. Willy V.d. Meirsch 35.253 p., 25. Luk Kiekens 35.249 p., 26. Marcel Carlier 35.049 p., 27. Miel Moens 34.748 p., 28. Mark V.d. Straeten 34.590 p., 29. Oscar Colpaert 43.556 p., 30. Fons Van Hemelrijck 34.555 p., 31. Jean-Paul Verpeten 34.321 p., 32. Julien Hoffelinck 34.195 p., 33. Willy De Troyer 34.162 p., 34. Keymeulen Pol 34.107 p., 35. Bert Wellekens 33.439 p., 36. Hendrik V.d. Straeten 33.390 p., 37. Roger Schouvlieger 33.165 p., 38. Arseen Carlier 33.007 p., 39. Stant V. Cauwen- berg 32.787 p., 40 Willy Alloo 32.227 p., 41. Raf Sterck 31.684 p., 42. Benedikt De Cock 31.223 p., 43. Karen Beeckman 29.964 p. Drie leden kunnen niet in het eindklassemnt worden opgenomen, daar zij niet de helft van de prijskampen hebben gespeeld: Constant De Brandt, Ferdinand D'haezeleer, Marcel Peerlinck. Het kampioenschap 1980-81 zal starten op zater dag 13 september te 20 uur in lokaal «De Ijzer», Vlaanderenstraat 13, Aalst. te onderzoeken tot op richting van een muzeum van oude technieken. Om het materiaal onder te brengen dienen op dit ogenblik echter huurgel den betaald te worden in ver verwijderde hoeken, tot zelfs buiten de stad. De indruk die de afvaardi ging van de Faluintjes streek bij het bezoek aan de Burgemeester had dat het stadsbestuur op het voorstel zou ingaan, bleek volgens de spreker echter een ijdele hoop, vermits een nieuwe af vaardiging te horen kreeg dat het Schepen kollege de vraag had af gewezen. Terloops werd toen gesproken over een eventueel alternatief in het huren van het stationsgebouwtje van Baardegem. Dit alterna tief had volgens de heer De Pauw echter geen zin, daar het gebouw te klein is en slecht gelegen. Wetende dat het Sche penkollege in mei jl besli ste de hoeve te Baarde gem, die eigendom is van de stad te be stemmen als vakantie- opvangatelier voor de jeugd, en dat meteen op dracht gegeven werd om twee schuren van de boerderij te restaureren en het voorhuis bewoon baar te maken, drong te spreker, mede namens zijn kollega's Breckpot en Carlier aan om de rech- ter-schuurvleugel ter be schikking te stellen van de V.V.V. De Faluintjes streek. Men was van oor deel dat de gerestaureer de hoeve voldoende ruimte had om aan beide projekten plaats te bieden. Op hun beurt drongen PVV-raadslid Breckpot en VU-raadslid Carlier aan om een gunstig gevolg te geven aan de eigenlijke vraag van de VVV. Fa luintjesstreek, dit mede omdat men van oordeel was dat een maximaal behoud van de land bouwwerktuigen noodza kelijk was. Onmiddellijk relativeerde Burgemeester D'Haese- leer de inhoud van de interpellatie door te stel len dat hij niet gezegd had dat hij het voorstel genegen was. Hij had en kel beloofd de vraag te bespreken op het Sche penkollege, wat dan ook gebeurde, met het geken de gevolg. Schepen van Leefmilieu Mevrouw De Maght (PW) behandelde uit voerig het alternatief dat terloops tersprake kwam in de interpellatie. Zij wees erop dat er onder handelingen gevoerd werden met het Kommis- sariaat voor Toerisme en met de NMBS. Deze laat ste besloot ondermeer tot het gratis afstaan van een deel van de vroegere spoorlijn Aalst-Opwijk, beter bekend als Leire- kensroute, dat zou kun nen ingericht worden als fietspad. De stad kreeg ook de prioriteit tot aan koop van het oud-station van Baardegem dat aan deze spoorlijn gelegen is. De Schepen vroeg zich af waarom er niet kon aan gedacht worden om de kleine landbouwwerktui gen in dit oud station on der te brengen. Hierbij rees natuurlijk het pro bleem dat men juist dien de te weten over hoeveel vierkante meter ruimte de VW. Faluintjestreek diende te beschikken. An derzijds was er ook het feit dat dit oud-station nog steeds bewoond wordt, maar dit zou dan meteen de mogelijkheid bieden dat men direkt na aankoop over een bewa ker van het materiaal zou beschikken. Voor deze eventuele aankoop dien de het Kommissariaat voor Toerisme natuurlijk nog over de brug te ko men en haar akkoord tot subsidiëring te geven. Raadslid Robert De Pauw (CVP) wenstte te weten of de vraag dan ook op nieuw afgewezen werd door het Schepenkollege. De Burgemeester bleef erbij dat het Schepenkol lege op 7 mei 1980 besli ste geen gunstig gevolg te geven aan de aanvraag van de Vereniging voor Vreemdelingenverkeer. Volgens hem zal het schepenkollege bij haar oorspronkelijke beslis sing blijven, ongeacht het feit dat er opnieuw zou kunnen over gedisku- tieerd worden. SP-raadslid Louis Sae- rens uit Moorsel wenstte op zijn beurt konkreet te weten hoeveel vierkante meter er beschikbaar was in de rechtervleugel van de Baardegemse hoeve. Hij was van oordeel dat het hier maar ging om een beperkte ruimte waar slechts weinig toestellen in onder te brengen zou den zijn. Toen interpellant De Pauw aanstalten maakte om een stemming te vra gen over zijn voorstel, drong de Burgemeester op zijn beurt aan om geen stemming te hou den. Hij beloofde meteen dat het Kollege van Bur gemeester en Schepenen de zaak opnieuw zou on derzoeken, wat van aard was om het oppositielid gerust te stellen. VEHE In de gemeenteraadszitting van eind mei werden de voorontwerpen goedgekeurd voor het bouwen van tweemaal vijftig woningen in het projekt «De Cluyse». Deze voorontwerpen werden opgemaakt door de architekten Hutsebaut en Van Den Broeck. Op de raadszitting van 2 juli jl. werd het huisves- tingsprojekt «Hof ter Leeuwergem» voor goedkeuring voorgelegd. Voor dit projekt werd de gemeentedienst van Bel gië als ontwerper aange steld. Een eerste vooront werp voor het oprichten van een hondertal wonin gen werd aldus inge diend. Aangezien de Gemeente dienst van Belgë even eens werd aangesteld als ontwerper voor de wegenuitrusting in toe passing van artikel 33 van de huisvestingscode d.w.z. uitvoering van de werken met 100 staats gelden, is het vooront werp volledig opgemaakt volgens de richtlijnen van de stedebouwkundi- ge dienst en van het Mi nisterie van het Verkeers wezen. Na akkoord van de Ge meenteraad wordt het voorontwerp voorgelegd aan de besturen van de Provincie, zowel voor wat de bouwwerken als wat de wegen betreft. Volgens het stadsbestuur zal dit echter meer een formaliteit zijn, aange zien de voorstudie met deze diensten werd be sproken. Voor het opmaken van het definitief ontwerp wordt na kennisgeving van de goedkeuring van het voorontwerp een ter mijn gesteld van 3 maan den, zodat mag verwacht worden dat het ontwerp voor aanbesteding klaar is tegen het einde van 1980. Toen dit agenda punt voorgelezen was door de Burgemeester, en deze zoals bij de ande re punten opmerkte dat de meerderheid ja stem de en de oppositie neen, en het punt dan ook goedgekeurd was, kwam het al dadelijk tot een dis- kussie met raadslid Ray mond Uyttersprot (CVP). «Zijt ge er mee aan 't lachen of niet?» vroeg deze aan de Burgemees ter, en meteen verduide lijkte hij dat het agenda punt ook zou goedge keurd worden door de oppositie omdat het hier over geen voorstel noch een bestek ging. Zijn partijgenoot Etienne 1 w tdert 15 ie fee: bben I trknem De stad Aalst gaat over tot de aankoop van houtachtige platen voor In voor aanvullen van de stock in de stadsmagazijnen alsook de aankoop vtar voi materialen in beton, en de aankoop van steenslag, dolomiet en slakfc-jj m voor de dienst onderhoud gemeentegebouwen. a be Deze materialen zoals houtachtige platen, betonprodukten e.d. wordi®? gestapeld in de magazijnen of rechtstreeks op de werf waar deze moet; verbruikt worden. Zij hebben als hoofdbestemming het aanpassen, verf 1 teren, herstellen of vergroten van de verschillende stadsgebouwen. rtangri] Deze stocks worden voorzien voor de noodwendigheden van het werkliar aa denpersoneel, en moeten toereikend zijn tot einde van dit jaar, voor dengen bepaalde produkten. Tot de aankoop zal overgegaan worden ingevolge etoreer< beperkte aanbesteding. De uitgaven worden geraamd op 914.080 fr. vo H.nJj de houtpalen, 1.328.000 fr. voor de materialen in beton en 1.497.560 fr. vo de aapkoop van steenslag, dolomiet, enz. inspon Voor de technische dienst worden twee lichte bestelwagens vervangf^0'3'^ volgens de planning die door de technische dienst opgemaakt werd. t®ven. twee wagens zijn aan vervanging toe in 1980 wegens hun ouderdom in het gereden aantal kilometers. De raming bedraagt 337.500 fr. RT inbegrepen. Gelet op het feit dat het dossier elektriciteit kultureel centrum in aanbest^ ding geweest is en dat de werken dus binnen afzienbare tijd zullfl aanvangen, is het nodig nu de aansluitingsaanvraag elektriciteit aan w elektriciteitsmaatschappij te doen. In kelder 2 wordt een hoogspanningsk bine opgericht dat eigendom zal zijn van de stad. De oprichting ervan A/q opgenomen in het dossier elektriciteit. Met de elektriciteitsmaatschap' V wordt nu een onderhandse overeenkomst afgesloten voor het leveren v; de hoogspanning en het plaatsen van primair materiaal. De uitgavt.|.eDer hieraan verbonden worden geraamd op 263.320 fr. Bij schrijven van 9 juni 1980 vroeg de Goeverneur het advies van U^ter gemeenteraad nopens de vraag van de NMVB aan de heer Minister v« Verkeerswezen om machtiging tot herstruktering van het openba busvervoer in de sektor Noord-West-Brabant (lijnen 356 en 356a). Alle£ zwa; bij deze lijnen is de stad Aalst rechtstreeks of onrechtstreeks betrokken, te De lijn 356 betreft Brussel-Dendermonde over Wemmei, Merchtem, Buyam genhout en Baasrode waarbij Aalst niet rechtstreeks betrokken is manslid wel onrechtstreeks in aansluiting met de lijn 270 Aalst-Dendermonde. |Cj scf De lijn 356a betreft Brussel, Asse, Dendermonde aansluiting gevend mkn ui Aalst Station over Herdersem, Wieze en Lebbeke. Lijn 170 loopt dee t samen met 356a. De belangrijke wijziging die voor deze beide lijnen worfj5® voorgesteld is het feit dat ze in beginsel slechts behouden blijven tot Asslt waar ze aansluiting geven met lijn Brussel-Wemmel die verlengd wordt tP ^la Asse. 'er he Gezien het gering aantal reizigers dat gebruik maakt van de lijn 356, 356heper en 270 om via Dendermonde of Lebbeke naar Brussel te reizen, is er geesof er bijkomend onderzoek vereist en kan volgens het stadsbestuur zond* luch bezwaar gunstig advies verleend worden. beW( In zitting van 28 mei 1980 werd het rooiplan van deel van de Lindenstrafo z\ bw. Nr. 50 en deel van Ledebaan bwNr. 62 Aalst voorlopig aangenom^cbts door de gemeenteraad van Aalst. Het onderzoek had plaats van 2 juni tot h juni 1980. Er werden drie bezwaren ingediend. Er dient anderzijds opgemerkt dat slechts één bocht wordt rechtgetrokk(Pral.b in de Lindenstraat en dat door het aanleggen van een behoorlijke weg (f9an'si aanliggende gronden niet noodzakelijk van bestemming veranderen. 0(Aar he dient opgemerkt dat er geen rechtstreekse «belanghebbenden» zijn daarpgaerl elders wonen en er geen eigendom bezitten. irgelijl Eén klacht blijkt wel gegrond voor wat betreft de waardevermindering best het perceel. In afwachting van onteigening legt het rooiplan door gedeelde k( lijk bouwverbod reeds een zware hypotheek op het perceel. Gezien rechttrekking reeds voorzien is op het BPA nr. 19 Onegem, door gemeenteraad aangenomen op 3.8.1956 dat het plan voldoet aan opmerkingen van de provinciale technische dienst en van de dienst v< Stedebouw en tevens zonder opmerkingen door de gemeenteraad aangenomen als voorontwerp en in voorlopige goedkeuring, meent h(®s v' stadsbestuur dat de klachten niet van aard zijn een wijziging van het plan oorbei overwegen. teden, Met het oog op uitvoering van verbeteringswerken aan Hammestraëlfs fe Dijkstraat, en Bredestraat-Losweg is Wilfried D'Hondt te Ninove aangers. steld voor het opmaken van het ontwerp. ,at be Gezien voor de uitvoering der werken grondinnemingen noodzakelijk zijr is het nodig over een rooiplan te beschikken. Het deel verlengde industrieweg «Wijngaardveld» is in het rooiplaj' opgenomen om reden dat de te verbeteren straten er aansluiting o'evrou krijgen. Het ontwerp zelf voor de industrieweg zal door eigen dienstePn m( worden opgemaakt. izen Het huidig rooiplan zal door eigen diensten worden opgemaakt. >egev< Het huidig rooiplan is opgemaakt in overeenstemming met de gegeveneel t< van het bij Koninklijk Besluit van 8 augustus 1975 goedgekeurde BPA njaakt 20 Wijngaardveld. Een aanvaarding door de gemeenteraad volstond onaarm het plan te kunnen gebruiken als werkdokument daar het niet onderwon t t pen is aan de formaliteiten van onderzoek en goedkeuring. VEHler*er }rder isen de lepe intso Bogaert (CVP) merkte meteen op dat er in het dossier twee plannen te vinden waren, die echter noch door de stedelijke technische dienst nod door een stadsingenieur waren getekend. Hij vroeg dan ook naar de reden hiervan. Schepen van Openbare Werken De Neve (VU) scheen enigszins ver baasd met deze vraag want hij beweerde nog nooit gezien te hebben dat bij een voorontwerp de plannen zouden moe ten getekend zijn door de ingenieur en de techni sche dienst. Raadslid Bogaert was met dit antwoord nif vreden en onthield dan ook bij dit punt. gens hem diendei plannen wel getekei worden teneinde zei zijn dat zij konform aan de voorschriftei wensen van het stat stuur. angeri In het Gulden Vlies vond dé Guldensppfiftikbarting plaats, zoals ieder jaar was de opkomst enorm groot en werd er tussenpot én pint stevig gekaart. (Per) Op 4 juli j.l. ging de jaarlijkse «Gulden Sporen Prijskamp» door in het «Gulden Vlies» te Aalst. Niet minder dan 12.500 fr. geldprijzen werden samengebracht om er een prachtige prijskamp van te maken... en dat werd het dan ook. ALLE deelnemers waren ten zeerste opgetogen over het verloop van deze prijskamp, en dit zowel de winnaars als de verliezers. Langs deze weg biedt men nogmaals oprechte dank aan alle adverteerders aan wie het te danken is dat deze prijskamp opnieuw een waar sukses werd... en dit ook vanwege alle deelne mers.... Gen enkel dispuut ontsierde de prijs kamp, en de stemming werd er in gebracht door volksvertegenwoordiger Jan Caudron. Hier volgt de uitslag van de 15 eersten van deze prachtige prijskamp: 1. Bert Der Speeten 4422 p., 2. Celina De Sutter 4348 p., 3. Richard Bosman 4339 p., 4. Marcel Schouppe 4323 p., 5. Frans De Smet 4295 p., 6. Alfons Coppens 4243 p., 7. Maria Lemenu 4236 p., 8. Etienne Steppe 4235 p., 9. Bert Vos 4221 p., 10. Oscar De Smet 4214 p., 11. Frans Jansegers 4212 p., 13. Pros Beeckman 4101 p., 14. Jo Van Limbergen 4084 p., 15. Henri Schoonjans 4081 P- Het aantal punten van de gemeenteraad dat betrek king heeft op de stedelijke magazijnen is niet meer te tellen. Ook de CVP-oppsoitie, bij monde van raadslid Bogaert, wees reeds meermaals op dit feit. Nadat men in de vorige raadszitting instemde met het plaatsen van een omheining rond de vroegere Friac-gebouwen aan de Albrechtlaan, die in 1979 in gebruik genomen werden, diende de raad zich nu uit te spreken over het ontwerp voor de bouw van een portierswoning. De vroegere magazijnen, de Albrechtlaan, was het een volledige woof M met garage is tevens f e] bureel voorzien als I trolegebouw voor def gelegen aan de Hoge Vesten, zijn op dit ogen blik gedeeltelijk verlaten nog enkel dienstig stadsbestuur verplicht een overeenkomst af te sluiten met een bijzonde re bewaking na dé dienst- voor het stapelen van uren. materialen die niet onder Men vindt het dan ook kontrole moeten staan noodzakelijk om zo spoe- zoals elektriciteitspalen, plaatijzer, grind, zand, steenslag, enz. Aan dit gebouw was wel een por tierswoning verbonden zodat deze magazijnen steeds onder toezicht wa ren gesteld. dig mogelijk een portiers woning op te richten, zo dat alle toegang tot de nieuwe magazijnen steeds onder kontrole blijft. Het ontwerp werd opgemaakt door stads- architekt Buyl en de uit- Wegens de talrijke na- gaven werden geraamd chtelijke bezoeken in de op 3.773.460 fr. BTW in- nieuwe magazijnen aan begrepen. Bevenevens en uitgaande voertuigjAtl I In deze werken zijn jU II technische en verfwerlj niet inbegrepen. Vorig Toen dit agendapuntJEre-S sprake kwam wees flgeleg mond Uyttersprot (CL nogmaals op het feit v- de schuldenlast vanj lerT stad steeds maar wscllei hoogt. Door de bijkom] sle 1de leningen van 55 ij lid v joen op d#5;eigenl| tot 4. I,;a 8ame derti de h van denj behi twee Zoal uit ren stee raadszitting' wórdt het bedrag van 2 miljl bereikt. Hij noemde alles dan ook de final ële debacle van stadsbestuur. Indien dit gebeurde zou men gens hem nog vrij naar de oppositie moet luisteren. Deze CVP- positie kon zich dan niet akkoord verklaren.! \/ci|

De Voorpost | 1980 | | pagina 8