FESTIVAL VAN VLAANDEREN AALST: STEEDS STIJGENDE BELANGSTELLING N/ NIEUWE EX HOLE OP SINGLE ALKU0NE IN POLEN EN DUITSLAND Ook krachtpatser John Massis op Baardegemse Voetbalfeesten BAARDEGEMSE «VLIEGENDE SPAAK» NAAR L0URDES GROEPSTENTOONSTELLING TE AFFLIGEM 24 UUR FILM HET LINNEN DOEK 12 - 1.8.1980 - De Voorpost Een afvaardiging van de stad Aalst, bestaande uit stadssecretaris Chr. Willems en de stedelijke cul tuurfunctionarissen A. Willems en P. Gijselaar, hield zopas met de Festivalstaf van Gent en Historische Steden een laatste algemene bespreking over de concertenreeks te Aalst. Zoals reeds bekend is gaan er weer vijf muziek uitvoeringen door te Aalst in het kader van het Festival van Vlaanderen, namelijk één op 12/9/80 te Erembodegem - Terjo den met het Clemencic Consort en twee in de feestzaal van het stad huis van Aalst op 16/9/80 met de pianist David Li vely en op 25/9/80 met I Musici. Ook in de Sint-Martinus- kerk van Aalst, die later op het jaar (november - begin december '80) nog dikwijls de plaats zal zijn van bijkomende herden- kingsmuziek n.a.v. het 500-jarig bestaan van de ze dekenale kerk, gaan ten slotte twee concerten door, namelijk op 21/9/80 met het Ensemble Orchestral de Paris o.l.v. Jean-Pierre Walles en op 30/9/80 met het Münch- ner Motettenchor o.l.v. Hans Rudolf Zöbeley. Met dit aantal van vijf concerten en vooral met de kwaliteit van elk van deze kunstavonden weet Aalst zich nu al 8 jaar lang te bevestigen als va ste waarde in het hele Festivalgebeuren. De stad, in tegenstelling met andere provinciesteden waar het organisatorisch soms minder vlot ver loopt, vervolgt hiermee haar opgaande trend. Dit moge o.m. ook blijken uit het feit dat één van de concerten 1980, namelijk het optreden van I Musici op 25/9/80, reeds prak tisch volledig uitverkocht is, weinige dagen dus na de aanvang van de voor verkoop. Belangstellenden voor dit en de overige vier concerten kunnen nog steeds gratis de algeme ne Festival brochure be komen in het Toeristisch Informatiebureau van de stad, gebiedshuisje Bel fort, Grote Markt, Aalst (tel. 053/77.11.11-240), op de dienst Cultuur (tel. 053/77.11.11-245), in de filialen van de stedelijke bibliotheken en in de dienstcentra. Op 18 augustus 80 zullen de organisatoren van het Festival van Vlaanderen te Aalst de pers ontvan gen om verdere toelich ting te geven over het programma en de uit voerders van de vijf con certen. Wie over de Aal- sterse Festivalconcerten vooraf wat meer wil ver nemen, doet er bijgevolg goed aan na 18/8/80 re gelmatig zijn krant te raadplegen. De Aalsterse volkskunstgroep Alkuone is dezer da gen op toernee door Polen en Duitsland. «Alkuone» is al geruime tijd een begrip, in Aalst zowel als daarbuiten. Het blijft niettemin verbazing wekken dat zelfs in juni en juli afgezien van de grote zomertrek naar het Oosten niet minder dan 19 optredens verzorgd werden in binnen- en buiten land. Er waren optredens bij in Zwitserland, Duitsland, Nederland, Frankrijk, Vlaanderen (Schepdaal, Brussel, Gent, Aalst, Len- nik, Ternat, Groot-Bij gaarden, Nieuwpoort, Den Haan, Middelkerke, Oostduinkerke, De Pan ne, Zottegem). Wegens de eksamenperiode van vele Alkuoneleden moes ten bovendien heel wat kontrakten geweigerd worden. Daarbij was men ook gastheer van een Fins koor en werd de mede werking verleend aan de ontvangst van een Zwart Zuidafrikaans koor uit Soweto. De boekingen voor volgend jaar zijn overigens reeds druk aan de gang! Dé bekroning van dit werkjaar is uiter aard de Polen - Duitsland - toernee. Hoewel de aan vankelijke bedoeling «Po len aandoen» was, moest na zeven dagen verblijf in Polen naar West-Duits- land getrokken worden. De reden hiervoor is te vinden bij de reeds ge boekte kontrakten in dat land. Er werd vertrokken op za terdag 19 juli; de terug keer is voorzien op maan dag 4 augustus (rond 15- 16 uur). Opgetreden werd tot nu toe in het amfiteater van Stargard, Bialogard, Slupsk, Gniez- no, het amfiteater van Poznan, Kalisz (Polen), Bethel-Bielefeld, Bad Sassendorf, Bad Wald- liesborn. Hamburg. Van daag 1 augustus wordt omstreeks 15 u. in Eickel- born opgetreden. Er wordt overnacht Soest, waar men voor de rest van de reis zal ver blijven. Zaterdag wordt in Paderborn opgetreden (in de voormiddag, na middag, en 's avonds op een weide). Ook op zon dagvoormiddag en avond doet men dit. Langs deze reis, die di onmiddellijke aanleidinj vormde tot het organisi ren van een Poolse weel in Aalst, maakt Polei voor de tweede ma; kennis met Aalst. Cantatj Domino, dat dit jaar na, Amerika trok, deed hi eerder reeds. (Pet. Tijde VanS bouw verru word hoorl genz van mom aang zou e van c leem ervar woor Sinds de jeugdinfobeurs van oktober vorig jaar is ei al heel wat gebeurd met de Aalsterse New Wave formatie Ex Hole. Enkele artikels in Riff en Humo brachten de groep op nationaal niveau in de belang stelling. Daarbij stonden ze zelf ook niet stil. Dat is duidelijk te horen op hun nieuwe single «Private Boyscout - Flying Thing». Rond februari onderging de groep een grote ver andering. Een van de kopstukken van de vroe gere Ex Hole, gitarist Danny De Schrijver, ver liet de anderen, zonder echte ruzie. In zijn plaats kwam Frits Sunderman (zoon van Freddy Sun der) en ook Hilde Ketel- butter kwam erbij, als zangeres. Samen met de drie ouwe Ex Holers Luc Bombeeck, zang en gi taar, Erwin Vanderbeken, drums, en Wim Vander- biest, bas vormden zij de nieuwe formatie. Dit be tekende het begin van een heel nieuw tijdperk voor Ex Hole, die al in de Nederlandse Muziekkrant OOR bij de 28 beste Bel gische groepen werd ge rangschikt. Toen lagen ze een hele tijd stil om zich volledig toe te leggen op de afwerking van hun programma. Dit met de ernstige bedoeling om sterk naar buiten te tre den kwa akt, geluid en licht. Ze willen nog steeds dansbare muziek bren gen, maar veel hangt af van de stemming in de zaal. Ondertussen stond hun eerste single op een soort verzamelkassette die ook in Duitsland werd uitgebracht. Op die ma nier kreeg de Duitse Ario- la het te horen, en die De nieuwe Ex Hole, v.l.n.r.: Hilde Ketelbutter, Wim Vandebiest, Luc Bombeeck, Erwin Vanderbeken en Fritz Sunderman. (Per) was meteen geïnteres seerd. Het gevolg is dat zowel Kick of Stone als Private Boyscout in Duitsland zullen worden uitge bracht. Hierdoor heeft Ex Hole zijn kontrakt kunnen vernieuwen voor drie jaar met drie elpees en minstens één single. Algemeen kan worden aangenomen dat de B- kant van de nieuwe sing le Flying Thing be ter zal over komen omdat de A-kant Private Boy scout een ritme heeft dat aan Ska doet denken, een genre dat nog weinig «in» is. Hoewel het struk- tureel beter in mekaar zit dan de eigenlijke Ska. Maar op beide zijden van de plaat hoor je een Ëx Hole die in de goeie zin is geëvolueerd. En er is nog meer goed nieuws, want rond eind september komt de eerste lang speelplaat uit. En samen met Ex Hole duimen we voor sukses. Bert De Baardegemse voetbalklub «Vlugge Jongeren» start dit jaar met niet minder dan zes ploegen en hoopt dan ook dat haar reeds traditioneel geworden «voetbalfeesten» op 1, 2 en 3 augustus sukses zullen hebben zodat er zaad in het bakje komt. Naast de gewone bezoekers worden speciaal de ex- Baardegemnaars uitgenodigd eens een gezellige namiddag met allerlei oude kennissen door te bren gen in een aangenaam kader. «V.J. Baardegem» zorgde dan ook voor een gestof feerd en tevens gevarieerd programma waarin ieder wel zijn gading vindt. Bij de Baardegemse Wielertoeristenklub «De Vlie- sinck, Ben Van Cauter en Te Maxens wachtte hen verleden zordagvoor- gende Spaak» wordt inderdaad gevlogen en is het Robert De Plecker. uiterst zeldzaam dat eens een spaak in het wiel wordt gestoken. Praktisch nooit loopt er immers iets verkeerd, want de organisatie van Willy De Valck en zijn maats lijkt feilloos. een vriendelijk, fel ge- middag deden ze weer stoffeerde verwelko- reeds een uitstap, deze Niettegenstaande de be- ming. Op hun lauweren maal naar Koewacht. L.H. trekkelijke regen de eer- gingen deze dapperen ste dag en de ware stort- echter niet rusten, want Na de vele wekelijkse oe- fenritten en de reeds on dernomen verdere trips werd nu een rit gepland naar LOURDES, aan de voet van de Franse Pyre neeën. Nadat de elf reislustigen, negen «renners» en twee begeleiders op zondag 13 juli na een eucharistievie ring door pastoor J. De Rouck die de pelgrims tocht zegende en na kof fie, gebak en een opkikke rende borrel van Marie- Jeanne en Vic, van start gingen begon het grote avontuur. Fanaten van de fiets Willy De Valck, Marcel Fiere- mans, Louis De Man, Be- noit Saerens, Luc Uytter- sprot, Eddie Heyvaert, William Ruyssinck, Al- fons Vermoesen en Ron- ny Van Cauter werden hierbij technisch bege leid door Theo Teek en meester Jan Boeykens. Tot Lourdes zouden ze juist geteld 1111 km. af leggen op hun stalen ros. Etappeplaatsen waren St.-Quentin (159 km.), Chaumes en B» is (152 km.), Blois (179 km.), Ma- zerolles (163 km.), Cog nac (124 km.) en Bazas (161 km.). In hotel «Espla nade» zou dan worden gelogeerd. En uitgerust. Deze negen moedigen werden door een tiental leden-toeristen uitgelei de gedaan, namelijk door Alfons Beghman, Marcel Van den Branden, Willy Van den Branden, Alfons Van de Velde, Pierre De- wattines, Frans Dierickx, Alfons Cooreman, Alois De Smet, Hubert Ruys- regen de volgende dag werd het schema nauw keurig gevolgd. Eens de zon van de partij ging alles uiteraard veel beter zodat te Lourdes zelf waar op uitzondering van de periode na de sakra- mentsprocessie het kurk- Vandaag vrijdag 1 augus- miek en bekwaamde zich droog bleef en warm, tus wordt de Groepsten- verder via avondonder- naar de Pont d'Espagne toonstelling 1980 te Affli- wijs. kon worden gereden met gem jn het Kultureel Cen- negen man. Mechani- trum opengesteld sche defekten waren er niet. Wel de eerste drie Deze tentoonstelling dagen ruim breuken. 20 Josée D'Haese (Mere, 1933) volgde tekenen, - kunstschilderen en sier- band- loopt tot en met zondag kunsten te Aalst en te 17 augustus en is open op zaterdagen en zonda- Gent. Ze behaalde het di ploma handenarbeid en Óok de Pyreneeënreuzen ®«araa°H °P 15 3ü9ustus is lerares aan het Aalster- Soulor, Aubisque Tourmalet werden niet uit de weg gegaan maar door een zestal «toeris ten» in tempo beklom men. Na een verblijf van enkele dagen werd het dan tijd voor de thuisreis, met de trein of de auto. gende kunstenaars: Hilde (Aalst, 1959) volgde aan Omdat het weer gedurende zeer geruime tijd bepaald bleef door labiele maritieme polaire luchtstromingen die hardnekkig boven onze streken bleven hangen, heeft men in «Ons Huis» gepoogd om daar iets aan te doen. Natuurlijk niet aan de weersomstandigheden zelf, maar aan de verveling die daar onvermijdelijk het gevolg van is. Niet alleen de jeugd, maar ook de ouderen begonnen de nadelige invloed daarvan op hun humeur te ondervinden. Om te proberen daaraan in de mate van het mogelijke te verhel pen werden in Ons Huis drie ontspanningsna middagen georganiseerd op 19, 20 en 21 juli 1980. Op het programma stonden gezelschapsspelen voor de ouderen en tekenfilms voor de jeugd. De mogelijkheid werd geboden om tafeltennis te beoefenen, te biljarten, kaarten, bakschieten, vogelpikken enz. Een tiental spelen konden gra tis worden beoefend. Er was duidelijk moeite gedaan om het initiatief te laten welslagen. Het meeste materiaal werd speciaal voor de gele genheid nieuw aangekocht. Voor wat betreft de tekenfilms was er zelfs voorzien dat deze onon derbroken van 12 uur tot 20 uur zouden ge draaid worden, ook gedurende drie dagen. Dat betekende dus samen niet minder dan 24 uur kijkgenot. Wat moet men eigenlijk nog meer aanbieden om van het welslagen van de organi satie verzekerd te kunnen zijn? Men zou het zich kunnen afvragen. Wanneer op zaterdagnamid dag niemand, en op maandagnamiddag slechts twee of drie personen van de geboden gelegen heid gebruik maken, dan moet het voor de organisatoren voor wie geen moeite te veel was, zeker een teleurstelling geweest zijn. Zelfs Tom en Jerry slaagden er niet in meer dan een paar toeschouwers in de geïmproviseerde film zaal vast te houden. De voorziene 24 uur werden lang niet bereikt. Hetzelfde kan gezegd worden van de gezel schapsspelen. Op het podium waar de tafeltjes met al het nodige stonden te wachten werd nooit niemand gezien. De toegangsprijs kan eveneens niet als een hinderpaal worden ge zien. Op de film na was alles gratis. Hoe dan ook, de gelegenheid was er, en het gebrek aan belangstelling kan niet op de reke ning van de organisatoren worden gezet. se Koninklijk Lyceum. U ziet er werk van vol- Stefaan De Wever (1956) volgde artistieke huma- niora aan het Schaar- Landsheer beeks sint-Lucasinstituut j r-L. l aan en werd regent plasti- de stedelijke akademie sche kunsten. Samen beeldhouwen en kera- me, Jan Van Saene start- te hij in 1974 te Roosdaal met een tekenschool die uitgroeide tot een ont moetingscentrum voor jongeren die zich willen bekwamen in hun krea- tieve uitingen. De Wever poseerde reeds te Gooik, Vlezen beek en Hoeilaart. Jos Nicolai (Sint-Truiden, 1918) behaalde de gou den regeringsmedaille aan de stedelijke akade mie voor beeldende kun sten te Sint-Truiden en nam reeds deel aan ver schillende groepsten toonstellingen. L.H. Vrijdag 1 augustus Vanaf 15 uur gratis koffie tafel voor gepensioneer den en gehandicapten met muziek en dans in de reuzetent met 700 zit plaatsen. Van 18 tot 23 uur volgt dan de Eddy Wally Show met zanger, zangeres, danseresjes en 5 per sonen-combo. Ondertussen kan u zich vanaf 19 uur tegoed doen aan varken en kip aan het spit en vol-au-vent. Zaterdag 2 augustus In het miniementornooi zijn er volgende matchen: 14 uur: Thor Kokerij Mel- dert-Opwijk 15 uur: Vlugge Jongeren Baardegem - Mazenzele 16 uur: Troostwedstrijd voor derde en vierde plaats 17 uur: Finale voor eerste en tweede plaats. Rond 18 uur staat op het programma, trouwens zoals verleden jaar bij de viering van het 10-jarig bestaan een dropping voor valschermspringers waarbij deze mannen het steeds klaar spelen op «een voorschoot gras» te landen. Te 19 uur nemen de vete ranen het op het voetbal veld op tegen De Vlie gende Spaak. Verder zijn er doorlopend vanaf 14 uur volksspelen en in de tent T-Dansant met gratis inkom. Vanaf 19 uur zoals op vrijdag barbecuefestijn. Zondag 3 augustus 10u30: V.J. Baardegem- Thor Kokerij Meldert (scholieren) 14 uur: V.J. Baardegem - Thor Kokerij Meldert (knapen) 15u30: V.J. Baardegem - Reserven «Eendracht Meldert» 17 uur: V.J. Eendracht Meldert Verder vanaf 11.30 uur tot's nachts restaurant met op het menu: aperitief V.J.-soep varken of kip aan het spit of vol-au-vent metkroketten ijsroom of koffie Er is ook een kindermenu voorzien. De hele dag volksspelen met prachtige prijzen en 's avonds T-Dansant met vrije inkom. Tot slot geeft krachtpat ser John MASSIS, de man met het stalen gebit, zijn meest spektakulaire nummers ten beste. Dil te 22 uur, terwijl tevens de trekking van de torn-, bola plaatsheeft. \ur^m'_ Automobilisten wordefmmer verzocht hun wagens tdaar ja parkeren in de Kerk-jad te 1 Hoog- of Molenstraat. 0|jenking het voetbalplein is parke'laats. ren uiteraard verboden. il.Ookr L ^inderer i omge plech iurgemi lat in itvang: het rermei Hass Deze week opent cinema Feestpaleis terug de deuren met drie nieuwe films. Een zachte aanloop echter want van deze drie zijn er twee mindere en een die min of meer goed is. Aangezien wij niet ÏOO procent zeker zijn in ttaande welke zalen deze films respektievelijk ge- Bn pa draaid worden, beperken wij ons alleen tot de j^1 Jo^ bespreking ervan. Aan de kassa van cinema |®yne™ Feestpaleis zal U wel meer informatie hierover *e'S' kunnen bekomen. aarse neentes lste film in VW «La femme flic» Vrouwelijke politie de P®0, film van Yves Boisset met in de hoofdrol Miou- V'llen P< Miou (La dérobade), verhaalt ons de geschiede- flch 'n 1 nis van een vrouwelijke politie-inspekteur die levoele haar beroep eerlijk probeert uit te oefenen, maar telkens op een muur van verzet stuit wanneer zij aan de «hogere belangen» raakt die de politie traditiegetrouw meent te moeten beschermen. Als zij een net van kinderprosti tutie ontdekt waarbij vooraanstaande figuren zijn betrokken, wordt zij gedwongen een punt te zetten achter haar politionele loopbaan. Met deze film wil de Franse regisseur Boisset de aandacht vestigen op een nieuwe generatie inspekteurs, waaronder steeds meer vrouwen, die niet langer bereid zijn de schandalen in de doofpot te stoppen omwille van politieke be langen. Door de soms al te strakke zwart-wit verhou dingen en het gemis aan een diepgaande ka rakterrol van de hoofd vertolkster, verzinkt de film soms weg in ongeloofwaardige sferen. 2de film «Een vrouw als Eva», een Nederlandse film van Nouchka Van Brakel met in de hoofdrol len Monique Van de Ven (Keetje Tippel) en Maria Schneider (Last Tango) toont nogmaals aan dat de Nederlandse en Vlaamse film af en toe maar eens boven de middelmaat uitkomt. Tijdens een vakantie, door haar man Ad (Peter Farber) geregeld, ontmoet Eefje in het zonnige Frankrijk Liliane, die in een kommune leeft. Eens terug in Nederland verneemt zij via een vriendin dat Liliane op haar verliefd is. Op staande voet verlaat zij haar man en twee kinderen om met Liliane een verhouding aan te gaan. Nog eenmaal komt zij naar Nederland terug, volgens Ads idee om zich terug in te laten met haar huishouden, volgens haar idee echter om slechts enkele spullen bij elkaar te rapen om definitief te vertrekken. Tijdens het echtscheidingsproces, in feite een burleske komedie, worden de kinderen aan haar toever trouwd. Daar Ad kort daarop besluit terug te trouwen, worden de kinderen in beroep aan hem toegewezen. Uiteindelijk zal Eefje moeten kiezen, ofwel haar kinderen, ofwel haar vrien din. Zij kiest voor het eerste. Na Kramer vs. Kramer is een dergelijke film een nietig ding. Noch de dialogen, noch de beelden kunnen het geheel geloofwaardig en boeiend laten overko men. De zoveelste mislukking in het Neder landse film wereldje. 3de film Een al even miserabel afkooksel van betere voorgangers is «Summer night fever». Liefdesavontuurtjes a la Saint-Tropez en een dozijn flarden uit disco-hits moeten de film het bekijken waard maken. Vijfennegentig minu ten Frans-Duitse kolder voor volwassenen. S.J. ie Jfv ti, F it "e< ilotse ierdei lis de si ar de id irijgmus i/aardig (an Sa vel kom: lat het ir spoet e treft c iet huid teum w :ommis: Ie wore raris Jo; verk wc (arel iurms. Je, burg Sande laris Me missie maande geleveri dat het gelegen worden vermoei weer to Men ka nen op hulp var pen en ling zit didaktis< men te een va werven kunnen Qrote sti een nati de Boei bouwd pastorij terrein c ha groo van de De Has: ris Bro naam v dat me eerder 9en ee Overme cisme s vertrom broeder [oofde c Hasselt stellen

De Voorpost | 1980 | | pagina 12